10.12.2014   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 442/123


ATASKAITA

dėl Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro 2013 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Centro atsakymais

(2014/C 442/14)

ĮVADAS

1.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (toliau – Centras, taip pat vadinamas ECDC), įsikūręs Stokholme, įsteigtas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 851/2004 (1). Pagrindiniai Centro uždaviniai – rinkti ir platinti duomenis apie žmonių ligų prevenciją bei kontrolę ir šiuo klausimu teikti mokslines nuomones. Jis taip pat privalo koordinuoti europinį šios srities įstaigų tinklą (2).

PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

2.

Audito Rūmų taikomas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą ir Centro priežiūros ir kontrolės sistemų pagrindinių kontrolės priemonių vertinimą. Be to, prireikus, naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

3.

Atsižvelgdami į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnio nuostatas, Audito Rūmai auditavo:

a)

Centro metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2013 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinės atskaitomybės (3) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (4); ir

b)

šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

Vadovybės atsakomybė

4.

Vadovybė yra atsakinga už Centro metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą (5).

a)

Su Centro metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, – susijusios su finansinės atskaitomybės, kurioje nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių iškraipymų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintomis apskaitos taisyklėmis (6), pasirinkimą ir taikymą; esamomis aplinkybėmis pagrįstų apskaitinių įvertinimų atlikimą. Direktorius Centro metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jo apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko, nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, kad jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi Centro finansinę būklę;

b)

su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės, – apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei, prireikus, teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

Auditoriaus atsakomybė

5.

Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, privalo pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai (7) metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą. Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar Centro metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

6.

Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų iškraipymų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisinio pagrindo reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertinamas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių vertinimų pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

7.

Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami jų patikinimo pareiškimui pagrįsti.

Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

8.

Audito Rūmų nuomone Centro metinėse finansinėse ataskaitose Centro finansinė būklė 2013 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jo finansinis reglamentas ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

9.

Audito Rūmų nuomone, 2013 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

10.

Toliau pateiktos pastabos šių Audito Rūmų nuomonių nekeičia.

PASTABOS DĖL OPERACIJŲ TEISĖTUMO IR TVARKINGUMO

11.

Nors Centras patobulino savo viešųjų pirkimų procedūrų valdymą, vienos 2013 m. pradėtos vykdyti procedūros atveju neatitiko skelbime apie pirkimą ir konkurso specifikacijose pateikta informacija, o tai galėjo paveikti konkurencijos procesą ir procedūros rezultatus. 2013 m. pagal bendrąją sutartį ir atitinkamas dvi specialiąsias sutartis atlikti mokėjimai sudarė 1 08  000 eurų. Audito Rūmams atlikus auditą Centras ėmėsi neatidėliotinų taisomųjų veiksmų ir bendroji sutartis buvo atšaukta.

PASTABOS DĖL BIUDŽETO VALDYMO

12.

Bendras biudžeto vykdymo lygis buvo santykinai žemas: jis siekė 92 %. Visose biudžeto antraštinėse dalyse buvo panaikinti 2013 m. asignavimai.

13.

Tačiau perkeltų įsipareigotų asignavimų lygis buvo gana didelis – 1 7 14  484 eurai (26 %) II antraštinėje dalyje (administracinės išlaidos) ir 7 9 07  139 eurai (44 %) III antraštinėje dalyje (veiklos išlaidos).

14.

II antraštinėje dalyje tai buvo daugiausia susiję su informacinių technologijų aparatinės ir programinės įrangos viešaisiais pirkimais (1 0 86  203 eurai) bei dar nepasibaigusiu Centro išorės vertinimu (2 10  000 eurų).

15.

III antraštinėje dalyje įsipareigotų asignavimų perkėlimai buvo daugiausia susiję su daugiamečiais projektais (4 6 20  605 eurai) ir IT priemonėmis, skirtomis padėti vykdyti pagrindinę veiklą (1 9 62  443 eurai), su kuria susijusios operacijos ir mokėjimai buvo atlikti atsižvelgiant į veiklos poreikius. Tačiau buvo nustatyta darbo posėdžių biudžeto planavimo ir vykdymo trūkumų, kuriuos daugiausia sąlygojo pervertintas jų lankomumo lygis bei viešbučių ir kelionių lėktuvu išlaidos. Su atitinkama biudžeto eilute susiję 29 % 2013 m. asignavimų (6 55  142 eurai) ir 59 % iš 2012 m. perkeltų asignavimų (4 55  820 eurų) buvo panaikinti. Be to, į 2014 m. buvo perkelti 38 % darbo posėdžiams skirtų 2013 m. įsipareigotų asignavimų (kurių suma – 5 94  758 eurai).

ATSIŽVELGIMAS Į PRAĖJUSIŲ METŲ PASTABAS

16.

Taisomųjų veiksmų, atsižvelgiant į Audito Rūmų praėjusių metų pastabas, apžvalga pateikta I priede.

Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario Pietro RUSSO, 2014 m. rugsėjo 16 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

Audito Rūmų vardu

Pirmininkas

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  OL L 142, 2004 4 30, p. 1.

(2)  II priede apibendrinta Centro kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

(3)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas ir ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita bei svarbių apskaitos metodų suvestinė ir kita aiškinamoji informacija.

(4)  Jas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir jos priedas.

(5)  Komisijos deleguotojo reglamento (ES) Nr. 1271/2013 39 ir 50 straipsniai (OL L 328, 2013 12 7, p. 42).

(6)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba, prireikus, – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS)/Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

(7)  Reglamento (ES) Nr. 1271/2013 107 straipsnis.


I PRIEDAS

Atsižvelgimas į praėjusių metų pastabas

Metai

Audito Rūmų pastabos

Taisomojo veiksmo būklė

(užbaigtas/vykdomas/neįvykdytas/n. d.)

2012

Nuomonė dėl Centro 2011 m. operacijų teisėtumo ir tvarkingumo buvo sąlyginė, kadangi Centras nesilaikė nuostatų dėl maksimalios 2009 m. sudarytoje bendrojoje sutartyje nustatytos sumos. Pagal šią sutartį Centras galėjo pasirašyti specialiųjų sutarčių su atrinktais tiekėjais iki maksimalios 9 milijonų eurų sumos. Tačiau iki 2011 m. pabaigos buvo atlikta mokėjimų, kurių vertė – 12,2 milijono eurų.

Kadangi reikėjo nupirkti tolesniam susijusio projekto vykdymui būtinų paslaugų, Centras 2012 m. sudarė papildomų specialiųjų sutarčių už 2,5 milijono eurų sumą. 2012 m. pabaigoje mokėjimai, sudėjus 2012 m. atliktus su 2011 m. pasirašytomis sutartimis susijusius 2,7 milijono eurų vertės mokėjimus, iš viso sudarė 17,4 milijono eurų. Kadangi mokėjimai, viršijantys bendrojoje sutartyje nustatytą viršutinę 9 milijonų eurų ribą, yra netvarkingi, Centras 2012 m. ėmėsi taisomųjų veiksmų ir tų pačių metų birželio mėn. pasirašė sutartį, pakeitusią anksčiau sudarytą bendrąją sutartį (pagal kurią daugiau nebebus atliekami mokėjimai) ir apskritai pagerino lėšų įsisavinimo pagal bendrąsias sutartis priežiūrą.

n. d.

 

2012 m. atlikti 5,2 milijono eurų mokėjimai yra susiję su ankstesniais metais, kai nebuvo laikomasi viršutinės bendrojoje sutartyje nustatytos ribos. Jie susiję su ankstesniais metais prisiimtais (2,7 milijono eurų) sutartiniais įsipareigojimais arba 2012 m. veiklos tęstinumui užtikrinti prisiimtais (2,5 milijono eurų) įsipareigojimais, kol dar nėra užbaigta pagal naująją bendrąją sutartį vykdoma viešųjų pirkimų procedūra. Audito Rūmai, atsižvelgdami į Centro 2012 m. taikytus taisomuosius veiksmus, šiais metais nepateikė sąlyginės nuomonės dėl operacijų teisėtumo ir tvarkingumo.

 

2012

2012 m. Centras skyrė dotacijas mokslo tiriamosioms institucijoms ir pavieniams asmenims. Bendros su dotacijomis susijusios išlaidos sudarė 7 52  000 eurų, t. y. 1,4 % visų 2012 m. veiklos išlaidų. Centro ex ante patikrinimai, kuriuos jis atlieka prieš kompensuodamas naudos gavėjų deklaruotas išlaidas, apima išlaidų deklaracijų analizę, o taip pat dalinį naudos gavėjų pasamdytų nepriklausomų audito įmonių pateiktų audito sertifikatų tikrinimą. Centras paprastai neprašo naudos gavėjų, kad šie pateiktų dokumentus, pagrindžiančius deklaruotų išlaidų tinkamumą ir tikslumą. Centras, siekdamas sustiprinti kontrolės priemones, patvirtino ex post tikrinimo strategiją ir rengėsi šios strategijos įgyvendinimui 2012 m. Tačiau jis sugaišo dešimt mėnesių, kol gavo prieigą prie tarpinstitucinės audito sutarties, o audito metu vis dar nebuvo atlikta jokių su 2012 m. skirtomis dotacijomis susijusių išlaidų ex post patikrinimų. Audito Rūmams tikrinant operacijas Centras Audito Rūmų vardu gavo patvirtinamuosius dokumentus, suteikusius pakankamą patikinimą dėl šių operacijų teisėtumo ir tvarkingumo.

Vykdomas

2012

Biudžeto įvykdymo lygiai buvo pakankami I antraštinės dalies (personalo išlaidos) ir II antraštinės dalies (administracinės išlaidos) atveju: jie sudarė atitinkamai 97 % ir 80 % įsipareigotų asignavimų. Nors su III antraštine dalimi susijusių perkėlimų lygis buvo aukštas ir sudarė 8,3 milijono eurų (41 % III antraštinės dalies įsipareigotų asignavimų), taip įvyko ne dėl vėlavimo įgyvendinti Centro metinę darbo programą, o dėl daugiamečio veiklos pobūdžio. Centras priėmė tiesiogiai su jo metine darbo programa susijusį biudžeto planavimo modulį, o mokėjimai buvo suplanuoti ir atlikti atsižvelgiant į veiklos poreikius.

n. d.


II PRIEDAS

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (Stokholmas)

Kompetencija ir veikla

Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

(Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 168 straipsnis)

„Žmonių sveikatos aukšto lygio apsauga užtikrinama nustatant ir įgyvendinant visas Sąjungos politikos ir veiklos kryptis.“

„Sąjunga, savo veikla papildydama valstybių narių politiką, sieks gerinti visuomenės sveikatą, užkirsti kelią žmonių negalavimams ir ligoms bei pašalinti pavojaus žmonių sveikatai šaltinius. Tokia veikla apima kovą su labiausiai sveikatą pakertančiomis ligomis skatinant jų priežasčių, plitimo ir profilaktikos tyrimus, taip pat skleidžiant informaciją ir plėtojant švietimą sveikatos klausimais.“

Centro kompetencijos sritys

(Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 851/2004)

Tikslai

Stiprinti apsaugą Europoje nuo infekcinių ligų; visų pirma, nustatyti, įvertinti ir pranešti apie esamas ir atsirandančias grėsmes žmonių sveikatai dėl užkrečiamųjų ligų.

Šiuo tikslu Centras valdo skirtuosius priežiūros tinklus, teikia mokslines nuomones, valdo skubaus įspėjimo ir reagavimo sistemą, teikia mokslinę bei techninę pagalbą ir rengia mokymus.

Užduotys

Valdyti skirtuosius ligų priežiūros tinklus ir tobulinti duomenų perdavimą tinklu. Centrui priskirtas ypatingas duomenų rinkimo, tvirtinimo, analizės ir platinimo vaidmuo.

Teikti patikimas eksperto konsultacijas, mokslines nuomones bei užkrečiamųjų ligų tyrimus.

Valdyti skubaus įspėjimo ir reagavimo sistemą. Sukurti atsirandančių grėsmių sveikatai nustatymo procedūras.

Didinti valstybių narių parengties planavimo ir mokymų pajėgumus.

Apie savo veiklą pranešti plačiajai visuomenei ir suinteresuotosioms šalims.

Valdymas

Valdyba

Sudėtis

Ją sudaro po vieną kiekvienos valstybės narės paskirtą narį, du Europos Parlamento paskirti nariai ir trys Komisiją atstovaujantys nariai.

Užduotys

Valdyba tvirtina Centro metinę programą ir biudžetą bei prižiūri jų vykdymą.

Direktorius

Iš Komisijos pasiūlyto kandidatų sąrašo jį skiria Administracinė valdyba.

Patariamoji kolegija

Sudėtis

Ją sudaro po vieną atstovą iš kiekvienos valstybės narės ir trys balso teisės neturintys Komisijos atstovai.

Užduotys

Forumas užtikrina mokslinės kompetencijos išlaikymą ir Centro veiklos bei nuomonių nepriklausomumą.

Išorės auditas

Europos Audito Rūmai.

Vidaus auditas

Europos Komisijos Vidaus audito tarnyba (VAT).

Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

Europos Parlamentas, veikiantis rekomendavus Tarybai.

2013 m. (2012 m.) Centrui skirti ištekliai

Galutinis biudžetas

58,3 (58,2) milijono eurų

Darbuotojų skaičius 2013 m. gruodžio 31 d.

Personalo plane numatytos darbo vietos: 198 (200)

Iš jų užimtos: 190 (187)

Kiti darbuotojai: 95 (91)

Iš viso: 285 (278), iš kurių užsiima:

pagrindine veikla: 186 (183)

administracine ir pagalbine veikla: 99 (95)

2013 (2012) m. veiklos rezultatai ir suteiktos paslaugos

Naudojant grėsmių sekimo priemonę (Thresat Tracking Tool – TTT), nustatytos ir stebėtos 42 (69) grėsmės sveikatai.

400 (334) adresatams nusiųstos 52 (52) savaitinės užkrečiamųjų ligų grėsmių ataskaitos. Be to, nuo 2012 m. su ataskaita kiekvieną savaitę galima susipažinti Centro interneto svetainėje. Šis puslapis tapo vienu iš dažniausiai lankomų šios svetainės puslapių, kuriame 2013 m. buvo apsilankyta 8  000 kartų.

Pagalba epidemiologinės analizės tarnyboms per 2 (3) didelį žmonių skaičių pritraukiančius renginius.

Be to, buvo stebimi 4 (3) išskirtinio pobūdžio/išimtinės visuotinės svarbos renginiai.

Parengti 3 (6) rizikos įvertinimai, 12 (16) naujų greitų rizikos įvertinimų ir atnaujinta 9 (16) greitų rizikos įvertinimų.

Surengtos 1 (1) imitavimo pratybos, siekiant patikrinti ir pagerinti parengtį ir atsaką užkrečiamosioms ligoms.

117 (104) nariai apmokyti įgyvendinant Europos intervencinės epidemiologijos mokymo programą (European Programme for Intervention Epidemiology Training – EPIET) ir Europos viešosios sveikatos mikrobiologijos srityje mokymo programą (European Public Health Microbiology Training – EUPHEM).

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro trumpuose mokymo moduliuose dalyvavo 112 (114) valstybinio sveikatos sektoriaus ekspertų iš 30 ES–EEE šalių.

Centro žiniatinklio portalą aplankė 9 45  000(7 80  000) lankytojų.

Paskelbta 216 (204) mokslinių publikacijų. Nuorodos į penkerių metų trukmės poveikio koeficientą: 5,6(4,55)

Surengta šeštoji Europos informuotumo apie antibiotikus diena (European Antibiotic Awareness Day), kurioje dalyvavo per 40 (43) šalių; lapkričio 18 d. yra vis labiau pripažįstama ir tampa informuotumo apie apdairų antibiotikų vartojimą didinimo riboženkliu net tik Europoje, bet ir Jungtinėse Valstijose, Kanadoje, Australijoje ir kitur.

TESSy duomenų bazėse – 16,3 (12,9) milijono unikalių įrašų; 1  492 (1  324) aktyvūs naudotojai iš 57 (56) šalių.

Sustiprinta priežiūra; 2013 m. pabaigoje į Centro veiklą įtraukta 15 (15) iš 17 tikslinių priežiūros tinklų (vieno tinklo veikla buvo nutraukta, o paskutinio tinklo veikla buvo užsakyta vykdyti trečiosioms šalims).

Paskelbta metinė epidemiologinė ataskaita.

Paskelbta 18 priežiūros ataskaitų tokiomis temomis kaip tuberkuliozė, ŽIV/AIDS ir antimikrobinio atsparumo metinės ataskaitos.

41 (40) savaitiniai gripo biuleteniai/savaitinės 2013 m. gripo priežiūros apžvalgos.

Suinteresuotųjų šalių prašymu parengtos 89 (34) mokslinės nuomonės. Laiku atsakyta į daugiau kaip 80 % prašymų pateikti mokslines rekomendacijas.

2013 m. lapkričio 5—7 d. Stokholme surengta septintoji Europos taikomosios užkrečiamųjų ligų epidemiologijos mokslinė konferencija (European Scientific Conference on Applied Infectious Disease Epidemiology – ESCAIDE), kurioje dalyvavo daugiau nei 550 (511) dalyvių.

Skelbtas savaitinis mokslinis žurnalas Eurosurveillance, susilaukęs 11  600(14  000) prenumeratorių internetu.

2013 m. žurnalui Eurosurveillance antrus metus suteiktas poveikio koeficientas (5,49), kuris buvo truputį mažesnis nei 2012 m. (6,15). Tai reiškia, jog geriausių viso pasaulio infekcinių ligų žurnalų kategorijoje jam atiteko 6 vieta iš 70.

Šaltinis: Centro pateiktas priedas.


CENTRO ATSAKYMAI

11.

ECDC ėmėsi neatidėliotinų taisomųjų veiksmų, kad apie situaciją praneštų sutarties šalims ir atšauktų sutartį. 2014 m. kovo mėnesį Centro viešųjų pirkimų skyrius buvo pertvarkytas. Pertvarkytos ir patikslintos vidaus procedūros paaiškina visų susijusių dalyvių ir šalių užduotis, vaidmenis ir pareigas. 2014 m. kovą ir balandį ECDC darbuotojams buvo suorganizuoti specialūs intensyvūs mokymai.

12–15.

Centras, siekdamas įvykdyti personalo atžvilgiu prisiimtus įsipareigojimus, susijusius su 2011, 2012 ir 2013 m. atlyginimų patikslinimais, rezervavo lėšas iš 2013 m. biudžeto. Rezervuotos lėšos siekė 3,3 mln. eurų. Kadangi Europos Sąjungos Teisingumo Teismas bylą išnagrinėjo paskutinį metų ketvirtį, Centras šių lėšų negalėjo panaudoti kitiems tikslams.

Šios lėšos buvo paskirtos iš visų biudžeto antraštinių dalių, todėl šie panaikinimai paveikė visas biudžeto antraštines dalis. Jei šis sprendimas būtų buvęs priimtas 2013 m., biudžeto vykdymo lygis būtų buvęs 97,8 %.

Dėl darbo posėdžių pasakytina, kad 4 00  000 eurų iš 6 55  142 eurų susiję su pirmiau minėtų atlyginimų ir korekcinio koeficiento patikslinimais ir todėl panaikinimas yra 11 %.

Iš 5 94  758 eurų perkeltų į 2014 m., 3 84  938 eurai perkelti 2014 m. posėdžių, į kuriuos kvietimai turėjo būti išsiųsti 2013 m., finansiniams įsipareigojimams vykdyti, o 2 09  820 eurų – neapmokėtiems 2013 m. rengtų posėdžių finansiniams įsipareigojimams vykdyti.

Siekdamas išvengti bereikalingų įsipareigotų asignavimų perkėlimų ir panaikinimų, Centras atidžiau prižiūrės darbo posėdžiams skirtas išlaidas.