11.4.2013   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 105/1


Prekių, supakuotų į mažmeninei prekybai skirtus rinkinius, klasifikavimo Kombinuotojoje nomenklatūroje gairės

2013/C 105/01

3 bendrosios aiškinimo taisyklės (BAT) b punkte taip pat išdėstytos prekių, supakuotų į mažmeninei prekybai skirtus rinkinius, klasifikavimo nuostatos.

Šioje taisyklėje sąvoka „prekės, supakuotos į mažmeninei prekybai skirtus rinkinius“ reiškia prekes, kurios:

a)

sudarytos bent iš dviejų skirtingų dirbinių, kurie prima facie priskiriami skirtingoms pozicijoms;

b)

sudarytos iš kartu supakuotų produktų ar dirbinių, skirtų tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudojamų konkrečiai veiklai; ir

c)

supakuotos taip, kad tiktų tiesiogiai parduoti vartotojams jų neperpakavus (pvz., dėžėse, futliaruose ar ant padėklų).

(Taip pat žr. SS paaiškinimų 3 bendrosios aiškinimo taisyklės b punkto ir 6 bendrosios aiškinimo taisyklės paaiškinimus)

Visos pirmiau minėtos sąlygos turi būti įvykdytos.

Minėtos taisyklės netaikomos rinkiniams, kurie klasifikuotini pagal 1 ir 6 BAT, kai sąvoka „rinkinys“ yra KN kodo aprašyme, pavyzdžiui:

6308 00 00 – Audinių ir verpalų rinkiniai, … supakuoti į mažmeninei prekybai skirtas pakuotes …,

8206 00 00 – Įrankiai, klasifikuojami ne mažiau kaip dviejose pozicijose … sukomplektuoti į rinkinius, skirtus mažmeninei prekybai,

9503 00 70 – Kiti žaislai, sukomplektuoti į rinkinius arba komplektus,

arba kai taikomos specialios nuostatos, pavyzdžiui:

VI skyriaus 3 pastaba,

VII skyriaus 1 pastaba,

XI skyriaus 14 pastaba,

61 skirsnio 3 ir 7 pastabos,

62 skirsnio 3 ir 6 pastabos.

(A)   DALIS

… „prima facie priskiriami skirtingoms pozicijoms“ …

1)

Pagal SS paaiškinimų 3 BAT b punkto paaiškinimus (SSP) pirmoji sąlyga, kad du ar daugiau skirtingų dirbinių laikytini „prekėmis, supakuotomis į mažmeninei prekybai skirtus rinkinius“, reiškia, kad šie dirbiniai turi būti priskiriami skirtingoms pozicijoms.

2)

Vis dėlto, pagal 6 BAT ir jos SS paaiškinimus, kuriuose teigiama, jog „1–5 taisyklėmis vadovaujamasi, mutatis mutandis, klasifikuojant prekes tos pačios pozicijos subpozicijų lygmenyje“, du ar daugiau skirtingų dirbinių, priskirtinų tai pačiai pozicijai, tačiau skirtingoms subpozicijoms, gali būti laikomi rinkiniu, kaip apbrėžta 3 BAT b punkte, nes jie atitinka pirmiau minėtas sąlygas.

Pavyzdys:

Prekės, kartu supakuotos mažmeninei prekybai, sudarytos iš plaukų priežiūrai naudojamo šampūno buteliuko (3305 10 00) ir plaukų losjono buteliuko (3305 90 00), laikytinos 3305 pozicijai priskiriamu rinkiniu.

3)

Tačiau du arba daugiau skirtingų produktų, kurie priskirtini tai pačiai pozicijai ir tai pačiai subpozicijai, negali būti laikomi rinkiniu, kaip apibrėžta 3 BAT b punkte, nes jie neatitinka pirmiau minėtų sąlygų.

Pavyzdys:

Prekės, kartu supakuotos mažmeninei prekybai, sudarytos iš valiklio, toniko ir drėkiklio. Šiuo atveju visi produktai priskirtini 3304 99 00 subpozicijai, todėl gaminiai rinkinio nesudaro.

(B) (I)   DALIS

… „kartu supakuotų, skirtų tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudojamų konkrečiai veiklai“ …

1)

Kad dirbiniai galėtų būti klasifikuojami kaip rinkiniai, atskiri rinkinio dirbiniai turi būti vienas su kitu susiję ir skirti naudoti kartu arba bendrai vienas su kitu, kad tenkintų tam tikras reikmes ar būtų naudojami konkrečiai veiklai.

2)

Sąvoka tam tikros reikmės gali būti aiškinama plačiai, nes siekiant atitikti tam tikras reikmes dirbiniai gali būti naudojami arba paeiliui (pavyzdžiui, kosmetinis odos priežiūros rinkinys, susidedantis iš kelių produktų), arba atsitiktine seka (pavyzdžiui, grąžtų ir „kaiščių“ (rawl plug) rinkinys (taip pat žr. (B)(I)(5)(d) punktą)).

3)

Sąvoka konkreti veikla gali būti apibūdinta kaip veiksmas, atliekamas tam tikru/konkrečiu atveju, ir rinkinio dirbiniai tokiu atveju paprastai yra naudojami.

4)

Situacijos, kai prekės laikytinos arba nelaikytinos kartu supakuotomis, skirtomis tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudojamos konkrečiai veiklai:

a)

tai, kad dirbiniai supakuoti kartu kaip dovana arba dovanos pakuotėje (pavyzdžiui, Kalėdų, Motinos dienos, Valentino dienos ir pan. proga), savaime nereiškia, kad jie kartu supakuoti tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudojami konkrečiai veiklai. Kiekvienas atvejis turi būti nagrinėjamas atskirai. Be to, kartu pateikti tokio paties stiliaus ar turintys tokį patį dekoratyvinį motyvą dirbiniai (pavyzdžiui, kiekvienas iš jų dekoruotas rausvomis gėlėmis) neklasifikuotini kaip prekės, supakuotos į mažmeninei prekybai skirtus rinkinius, išskyrus, kai jie kartu supakuoti tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudojami konkrečiai veiklai. Pavyzdžiui, tokius pačius dekoratyvinius motyvus turinčių į vieną dėžę kartu supakuotų dirbinių rinkinys, skirtas mažmeninei prekybai ir sudarytas iš rankinio laikrodžio, kišeninio elektroninio skaičiuotuvo ir tušinuko, nėra rinkinys pagal 3 BAT b punktą, nes šie dirbiniai nėra supakuoti kartu tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudojami konkrečiai veiklai;

b)

dirbiniai, naudojami toje pačioje vietoje ar aplinkoje, nebūtinai skirti tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudojami konkrečiai veiklai. Pavyzdžiui, pliažo rinkinys, kurį sudaro pliažo krepšys, rankšluostis ir skraidanti lėkštė, nėra rinkinys pagal 3 BAT b punktą. Nors šie dirbiniai ir naudojami pliaže, tačiau jie skirti visiškai skirtingoms veikloms tenkinti (maudymuisi ir žaidimui) ir vienas su kitu yra nesusiję;

c)

tai, kad dirbinius naudoja tam tikras asmuo arba asmenų grupė (vaikai, tos pačios profesijos asmenys ar asmenys, turintys tą patį pomėgį ir pan.) savaime nereiškia, kad jie laikytini prekėmis, supakuotomis į mažmeninei prekybai skirtus rinkinius. Visada turi būti išnagrinėta, ar jie kartu supakuoti tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudojami konkrečiai veiklai;

d)

komplektuoti maisto produktus ir gėrimus neleidžiama, išskyrus, kai jie skirti vienam patiekalui gaminti.

i)

Maisto produktų ar gėrimų „rinkiniai“, kurių sudedamosios dalys skirtos naudoti kartu gaminant paruoštą vartoti patiekalą, valgį ar gėrimą, klasifikuotini pagal 3 BAT b punktą.

ii)

Tačiau ši taisyklė netaikoma kartu supakuotiems produktų komplektams, sudarytiems iš įvairių maisto produktų, alkoholinių arba nealkoholinių gėrimų, kurie neskirti naudoti kartu gaminant paruoštą vartoti patiekalą, valgį ar gėrimą. Jeigu produktai vienas su kitu nesąveikauja taip, kad sudarytų paruoštą vartoti patiekalą, valgį ar gėrimą, jie nelaikytini rinkiniu ir kiekvienas produktas klasifikuotinas atskirai, jį atitinkančioje pozicijoje. Pavyzdžiui, produktai vadinamuosiuose kalėdiniuose krepšeliuose ar dovanų krepšeliuose, sudarytuose iš skirtingų prekių, pavyzdžiui: sūrio, vyno, šampano ar likerių, arbatos, džemo, alyvuogių aliejaus, medaus, pašteto, prieskonių, vaisių ir pan., klasifikuotini atskirai.

Tačiau maisto produktų ir gėrimų komplektas, skirtas vienam patiekalui ar valgiui gaminti (pavyzdžiui, Tiramisu rinkinys, kurį sudaro atitinkama Marsalos vyno, naudojamo gaminant Tiramisu, dalis), klasifikuotinas pagal 3 BAT b punktą kaip rinkinys.

Kita vertus, jeigu produktų komplektas skirtas „ir valgyti, ir gerti“, tai net jeigu gaminiai ir supakuoti kartu mažmeninei prekybai, tačiau jie nelaikytini rinkiniu, kaip apibrėžta 3 BAT b punkte, nes neskirti tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudoti konkrečiai veiklai.

iii)

Skirtingų rūšių gėrimai ar maisto produktai ir namų apyvokos reikmenys klasifikuotini atskirai, pavyzdžiui, „Kavos rinkinys“ kartu supakuotas plastikinėje pakuotėje, skirtoje mažmeninei prekybai, sudarytas iš:

aromatintos tirpiosios kavos miltelių,

cinamono lazdelių,

mažos metalinės tarkos iš nerūdijančiojo plieno,

metalinio indo su dangčiu (kuriame yra kavos milteliai),

keraminio puodelio,

klasifikuotinas pagal skirtingus gaminius priskiriant juos: 2101 pozicijai (aromatintos tirpiosios kavos milteliai), 0906 pozicijai (cinamono lazdelės), 8205 pozicijai (maža metalinė tarka), 7323 pozicijai (metalinis indas su dangčiu) ir 6912 pozicijai (keraminis puodelis).

Šie produktai, kaip apibrėžta 3 BAT b punkte, nelaikytini „prekėmis, supakuotomis į mažmeninei prekybai skirtą rinkinį“, nes neskirti tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudoti konkrečiai veiklai (2008 m. liepos mėn. Muitinės kodekso komiteto Klasifikavimo išvada).

Tačiau nedidelės vertės vienkartinis plastikinis puodelis (taip pat žr. (B)(III) dalį „rinkiniai su smulkiu arba nereikšmingu dirbiniu“), supakuotas kartu su kavos pakeliu ir vienu cukraus pakeliu, skirtais vienam puodeliui kavos paruošti, klasifikuotinas kaip rinkinys.

5)

Produktų arba dirbinių, kurie klasifikuotini kaip rinkinys pagal 3 BAT b punktą, pavyzdžiai:

a)

vonios arba kūno priežiūros rinkiniai, sudaryti iš įvairių gaminių, kaip antai dušo gelio, vonios putų, muilo, kūno losjono arba šampūno, veido kremo ir rankų kremo derinio ir pan., bei taip pat su jais naudotinų gaminių, kaip antai kempinės arba flanelės audeklo; šie gaminiai naudotini kartu, paeiliui arba atsitiktine seka ir vienas kitą papildo. (Tačiau žr. toliau (B)(I)(6)(a) punkte nurodytus rinkinius, sudarytus iš prausimuisi skirtų ir kitų gaminių, kurie klasifikuotini atskirai. Taip pat žr. (B)(III) dalies „rinkiniai su antraeiliu/nereikšmingu gaminiu“ ii pavyzdį).

Jeigu minėti gaminiai supakuoti kartu mažmeninei prekybai plastikiniame maišelyje su užtrauktuku, plastikinis maišelis klasifikuotinas pagal 5 BAT b punktą, nes toks maišelis paprastai naudojamas tokioms prekės pakuoti;

b)

išgyvenimui skirtas rinkinys, sudarytas tik iš nedidelės vertės dirbinių, pavyzdžiui: 2 plieninių žiogelių, 2 plieninių meškeriojimo kabliukų, 1 meškerės valo iš tekstilės medžiagos (31 m), 1 mažo kompaso, 1 plieninės siuvamosios adatos, 2 lazdelių ugniai įžiebti, 1 varinės vielos (91 cm), 1 bendros paskirties virvės (3 m), 4 vandeniui atsparių degtukų, 1 degtukų dėžutės, 1 švilpuko iš plastiko, 1 lipniosios juostos (30 cm), 1 skustuvo peiliuko, 2 alkoholio tamponų (žaizdoms dezinfekuoti), 2 lipnių pleistrų, sandariai uždaromo plastikinio maišelio, 2 plieninių vinių, 1 veidrodį atstojančio gaminio iš folijos su lipniu pagrindu, 1 pieštuko, 1 džiovintos sriubos pakelio, 1 kramtomosios gumos vieneto. Visos rinkinio sudedamosios dalys sudėtos į 11 cm ilgio, 7,7 cm pločio ir 2,3 cm storio aliumininę dėžutę su patraukiama ąsele, kuri parduodama spausdintinėje lizdinėje pakuotėje. Sudedamosios dalys skirtos vienkartiniam naudojimui kritiškose padėtyse, pavyzdžiui, netikėtai apsistojus nuošalioje vietovėje. Jos skirtos konkrečiam poreikiui – išgyventi;

c)

paketai į ligoninę gulantiems pacientams arba kelioniniai higienos paketai, sudaryti iš kelių nedidelės vertės dirbinių, pavyzdžiui, servetėlių paviršiams valyti, vienkartinio rašiklio, dantų šepetėlio, dantų pastos, šampūno, veido ir kūno servetėlių, rankų dezinfekavimo priemonės, purkštuvo audiniams, lūpų balzamo, muilo, nagų šepetėlio ir informacinio lapelio apie higieną, arba

higieninis rinkinys, sudarytas iš į plastikinę foliją suvynioto gabaliuko muilo, kvepinto popierinio rankšluosčio, kelių popierinių servetėlių ir dviejų popierinių klozeto dangčio uždangalų (vienkartinių), kurio visos sudedamosios dalys pateikiamos kartu plastikiniame sulankstomame apvalkale.

Tačiau panašūs rinkiniai – kelioniniai rinkiniai arba oro linijų rinkiniai, kuriuose, be tualeto dirbinių, taip pat yra šlepetės, pižama ir pan., neklasifikuotini kaip rinkiniai pagal 3 BAT b punktą, nes šlepetės, pižama ir pan. nėra asmens tualetui skirtos prekės. (Taip pat žr. Reglamentą (EB) Nr. 2855/2000 ir Suderintos sistemos komiteto 22-ą posėdį).

d)

grąžtų ir „kaiščių“ (rawl plug) rinkinys, sudarytas, pavyzdžiui, iš spiralinių grąžtų iš greitapjovio plieno, spiralinių grąžtų medžiui, grąžtų iš kietlydinio mūrui, atsuktuvų antgalių su magnetiniu laikikliu ir kaiščių (rawl plug). Visos sudedamosios dalys sudėtos į plastikinį futliarą, padalytą į atskirus skyrius iš plastiko – nors gaminiai paprastai ir nenaudojami kartu konkrečiai veiklai vykdyti ir tam tikru metu gali būti panaudoti tik kai kurie iš jų, jie gali būti laikomi surinkti konkrečiam poreikiui patenkinti, pavyzdžiui, remonto, taisymo arba namų renovavimo darbams atlikti;

e)

remonto rinkinys arba rinkinys „pasidaryk pats“, sudarytas, pavyzdžiui, iš gaminių, skirtų tapetams pašalinti ir dažyti, pavyzdžiui, teptukų, staliaus pieštukų, dažymo volelių, specialių peilių, grandiklių, dažymo mentelių, matavimo juostos, įtampos bandiklio, vonelės dažams ir kt. Gaminių paskirtis yra bendra – sienos remontas;

f)

rinkinys, sudarytas iš knygos ir su knyga susijusio į viršelį įdėto kompaktinio disko (CD) (pavyzdžiui, CD įrašyti su knyga susiję kalbos pratimai), klasifikuotinas pagal 3 BAT b punktą, nes abu gaminiai surinkti konkrečiam poreikiui patenkinti (pavyzdžiui, mokytis užsienio kalbą).

6)

Produktų arba dirbinių, kurie neklasifikuotini kaip rinkinys pagal 3 BAT b punktą, pavyzdžiai:

a)

vonios rinkiniai arba kūno priežiūros rinkiniai, sudaryti iš prausimuisi skirtų gaminių (pavyzdžiui, dušo gelio, muilo) ir papildomų gaminių, kurie naudojami atskirai, pavyzdžiui, šlepečių, rankinių veidrodžių, plaukų šepečių, dekoratyvinių žvakių ir pan. Skirtingi dirbiniai nenaudojami kartu arba bendrai vienas su kitu. Nors jie ir gali būti naudojami toje pačioje vietoje (vonioje), tačiau skirti skirtingoms reikmėms tenkinti. Prausimuisi skirti gaminiai naudojami prausimuisi arba kūno priežiūrai, tuo tarpu kiti dirbiniai naudojami, pavyzdžiui, apsirengimui arba plaukų priežiūrai. (Tačiau taip pat žr. (B)(I)(5)(a) punkte pateikiamą vonios rinkinio, klasifikuotino kaip rinkinys, pavyzdį ir (B)(III) dalies „rinkiniai su smulkiu arba nereikšmingu dirbiniu“ ii pavyzdį);

b)

rinkinys dėžėje su daug skyrių (šio tipo rinkiniai taip pat vadinami rinkiniais kokiai nors veiklai pradėti), sudarytas, pavyzdžiui, iš įvairių vinių iš plieno, iš dalies padengtų įvairių įsukamų kablių ir ąselių iš plieno, įvairių padengtų kabliukų (įskaitant kabliukus paveikslams) iš plieno, padengtų smeigtukų iš plieno, elastinių juostų iš gumos, plastikinių lentynų atramų su plieniniais laikikliais, žiedų iš gumos, braižybos smeigtukų iš plieno ir plastiko, žiedų raktams, susidedančių iš plieninio žiedo ir plastikinių pakabučių, sąvaržėlių popieriui iš plieno, kaiščių (rawl plugs), įvairių varžtų iš plieno, poveržlių iš gumos arba popieriaus. Rinkinio sudedamosios dalys sudėtos į penkias padalintas plastikines talpyklas, kurios savo ruožtu gali būti įdėtos į nešiojamą rėmą iš plastiko. Palyginti, pavyzdžiui, su (B)(I)(5)(e) punkte minėtu remonto rinkiniu, rinkinys dėžėje su daug skyrių neskirtas tam tikroms reikmėms tenkinti – jo panaudojimo sritis yra platesnė, nei remonto, taisymo ar namų renovavimo veikla. Jame yra dirbiniai, tokie kaip elastinės juostos, žiedai raktams, sąvaržėlės ir kt., kurie skirti kitokiems tikslams.

(B) (II)   DALIS

… „netikri rinkiniai“ …

1)

Jeigu vienas ar daugiau „rinkinio“ dirbinių nėra skirtas toms pačioms tam tikroms reikmėms tenkinti arba naudoti tai pačiai konkrečiai veiklai, kaip kiti supakuoti kartu mažmeninei prekybai skirto „rinkinio“ dirbiniai, KIEKVIENAS dirbinys klasifikuotinas atskirai. Negalima iš „netikro rinkinio“ sudaryti rinkinį, iš jo atskiriant tik kai kuriuos dirbinius (taip pat žr. SS paaiškinimų 3 BAT b punkto paaiškinimų X grupę).

2)

Dirbiniai klasifikuotini kaip rinkinys tik tada, jeigu jie VISI yra vienas su kitu susiję ir naudojami kartu. Visais kitais atvejais (t. y. jeigu tik kai kurie iš dirbinių yra vienas su kitu susiję ir naudojami kartu) KIEKVIENAS dirbinys klasifikuotinas atskirai.

3)

Pavyzdžiui, vonios rinkinio atveju (žr. (B)(I)(6)(a) punktą), kuris sudarytas iš dušo gelio, muilo, kūno losjono ir šlepečių, KIEKVIENAS dirbinys klasifikuotinas atskirai, nes šlepetės neskirtos toms pačioms tam tikroms reikmėms tenkinti.

(B) (III)   DALIS

… „rinkiniai su smulkiu arba nereikšmingu dirbiniu“ …

1)

Prekės, supakuotos į mažmeninei prekybai skirtus rinkinius, gali būti kombinuojamos su nedidelės vertės smulkiu arba nereikšmingu dirbiniu (kai kuriais atvejais net daugiau nei su vienu dirbiniu), kuris nesusijęs su kitais rinkinio dirbiniais (t. y. jis nėra skirtas toms pačioms tam tikroms reikmėms tenkinti ar naudoti konkrečiai veiklai) ir paprastai būtų klasifikuojamas atskirai.

2)

Nustatant, ar dirbinių grupė laikytina rinkiniu, galima nekreipti dėmesio į tai, kad jame yra smulkus arba nereikšmingas dirbinys (de minimis taisyklė) ir visi dirbiniai klasifikuotini kartu, jeigu atitinka visas toliau išvardytas sąlygas:

a)

dirbinys yra tik neesminis arba nesvarbus viso rinkinio elementas, pavyzdžiui, „dirbinys-siurprizas“;

b)

jis nekeičia rinkinio pobūdžio;

c)

dirbinio vertė, palyginti su visa rinkinio prekių verte, yra nedidelė;

ir

d)

pats dirbinys paprastai turi nedidelį arba nereikšmingą praktinį panaudojimą arba jo naudojimas yra ribotas (pavyzdžiui, jis negali būti naudojamas pakartotinai ar jo naudojimo trukmė yra nedidelė).

Pavyzdžiai:

i)

„Kūrybiškumo rinkinys“, sudarytas iš įvairių kūrybinę veiklą skatinančių dirbinių (mažos trikampės austos medvilninės skarelės, siuvinėtos juostelės, netikro brilianto ir klijų skarelei papuošti) bei vieno mažo dirbinio-siurprizo – trintuko, kuris nesusijęs su veikla, supakuotas į mažmeninei prekybai skirtą kartoninę dėžutę. Šios prekės klasifikuotinos kaip rinkinys, t. y. trintukas klasifikuotinas kartu su kitais rinkinio dirbiniais.

ii)

„Vonios rinkinys“, sudarytas iš įvairių tualetinių preparatų (pavyzdžiui, dušo gelio, vonios druskos ir kūno losjono) ir nedidelės vertės šildomosios žvakutės, supakuotas į mažmeninei prekybai skirtą popierinę dėžutę. Šildomoji žvakutė klasifikuotina kartu su kitais rinkinio dirbiniais. Tačiau panašaus „vonios rinkinio“ su dekoratyvine žvake, kurios vertė nėra nedidelė, dirbiniai klasifikuotini atskirai, nes žvakė padidina rinkinio vertę, jos naudojimo trukmė gali viršyti tualeto reikmenų naudojimo trukmę ir jos vertė yra didesnė (žr. (B)(I)(6)(a) punktą).

iii)

Piešimo rinkinys, sudarytas iš liniuotės, skriestuvo, pieštuko ir drožtuko, pateikiamas kartu su mažais lipdukais; lipdukai klasifikuotini kartu su rinkiniu, nes jie yra neesminis elementas, jie gali būti panaudoti tik vieną kartą, jų vertė nedidelė ir t. t.

iv)

Tekstilės dirbinių rinkinys, sudarytas iš 6117 pozicijai priskiriamos skarelės ir prie jos priderintų 6116 pozicijai priskiriamų pirštinių, kurios pateikiamos kartu su 7117 pozicijai priskiriamais auskarais iš netauriojo metalo. Visi dirbiniai klasifikuotini atskirai, nes auskarai nėra tik nereikšmingas elementas, jie gali būti naudojami praktiškai ir jų vertė nėra nedidelė.

3)

Minėta taisyklė – atsižvelgiant į konkretų atvejį – taip pat taikytina ir kai vienas „pagrindinis dirbinys“ pateikiamas kartu su smulkiu arba nereikšmingu dirbiniu.

Pavyzdžiui, javainių dėžutėje esantis nedidelės vertės dirbinys-siurprizas, toks kaip plastikinė figūrėlė arba žaistas ar lipdukai, atskirai neklasifikuotinas. Tačiau jei javainių dėžutėje yra muzikos, programinės įrangos arba kompiuterinių žaidimų kompaktinis diskas (CD), tai dirbiniai klasifikuotini atskirai, nes kompaktinis diskas nėra nereikšmingas nedidelės vertės elementas ir turi nesusijusią bei reikšmingą funkciją.

C   DALIS

… „supakuotos taip, kad tiktų tiesiogiai parduoti vartotojams jų neperpakavus“ …

1)

Pagal šią pastabą, kad prekės galėtų būti laikomos „rinkiniu“, VISOS toliau išvardytos sąlygos turi būti patenkintos:

a)

visi „rinkinį“ sudarantys gaminiai pateikiami tuo pačiu metu ir įvardijami toje pačioje deklaracijoje;

b)

visi gaminiai pateikiami toje pačioje pakuotėje, pavyzdžiui, futliare, plastikiniame maišelyje, dėžėje, tinkle arba (supakuoti arba nesupakuoti) surišti kartu naudojant, pavyzdžiui, gijomis sustiprintas juosteles ir pan.;

c)

visi gaminiai supakuoti taip, kad tiktų tiesiogiai parduoti vartotojams jų neperpakavus.

2)

Tačiau, nukrypstant nuo (1)(b) punkto reikalavimų, pagrįstais atvejais prekės, supakuotos į mažmeninei prekybai skirtus rinkinius, gali būti pateiktos atskirose pakuotėse, pavyzdžiui, dėl dirbinių sudėties (dydžio, svorio, formos, cheminės sudėties), dėl su transportavimu ar saugumu susijusių priežasčių, su sąlyga, kad jos tinkamos tiesiogiai parduoti vartotojams neperpakavus.

Šis pateikimo būdas gali būti priimtinas, tik jei:

a)

prekės pateikiamos „tinkamomis proporcijomis“, pavyzdžiui, vienas valgomasis stalas (kurio dydis tinka keturiems asmenims) ir keturios kėdės, o ne „netinkamomis proporcijomis“, pavyzdžiui, trys valgomieji stalai (kurių dydis tinka keturiems asmenims) ir viena kėdė;

ir

b)

prekės pateikiamos taip, kad būtų aišku, jog jos parduodamos kartu, pavyzdžiui:

i)

pakuotės turi būti aiškiai viena su kita susijusios (sunumeruotos, su paveikslėliais, komerciniu pavadinimu ir pan.); arba

ii)

dokumentuose turi būti nurodyta, kad atitinkamos prekės yra skirtingose pakuotėse, tačiau parduodamos kartu.