52013PC0568

Pasiūlymas TARYBOS SPRENDIMAS dėl Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir San Marino Respublikos susitarimo dėl bendradarbiavimo ir muitų sąjungos Protokolo dėl susitariančiosios šalies statuso suteikimo Kroatijos Respublikai jai įstojus į Europos Sąjungą sudarymo Europos Sąjungos bei jos valstybių narių vardu /* COM/2013/0568 final - 2013/0273 (NLE) */


AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

1.           PASIŪLYMO APLINKYBĖS

2013 m. liepos 1 d. Kroatijos Respublika (toliau – Kroatija) taps Europos Sąjungos nare. 2012 m. rugsėjo 14 d. Taryba įgaliojo Komisiją pradėti derybas su San Marino Respublika (toliau – San Marinas) siekiant susitarti dėl protokolo, skirto pritaikyti Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir San Marino Respublikos susitarimą dėl bendradarbiavimo ir muitų sąjungos[1] (toliau – Susitarimas), kad Kroatijai būtų suteiktas susitariančiosios šalies statusas atsižvelgiant į jos stojimą į Sąjungą.

Pagal Protokolo dėl Kroatijos Respublikos priėmimo į Europos Sąjungą sąlygų ir tvarkos 6 straipsnio 2 dalį Komisija turi perduoti sudarytino protokolo projektą Tarybai.

2.           TEISINIAI PASIŪLYMO ASPEKTAI

Susitarimas įsigaliojo 2002 m. balandžio 1 d. ir jį reikia iš dalies pakeisti, kad Kroatija būtų įtraukta kaip susitariančioji šalis. 2012 m. rugsėjo 14 d. Komisija buvo įgaliota derėtis su San Marinu dėl Susitarimo protokolo ir derybas baigė.

[... m. ... d.] pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 218 straipsnio 6 dalies a punktą Europos Parlamentas pritarė tam, kad minėtas Susitarimo protokolas būtų sudarytas.

Siūlomų veiksmų santrauka

Šis pasiūlymas – tai Tarybos sprendimo dėl Susitarimo protokolo (pridedamas priede), skirto tam, kad Kroatijai įstojus į Europos Sąjungą jai būtų suteiktas susitariančiosios šalies statusas, sudarymo Europos Sąjungos ir jos valstybių narių vardu projektas.

Teisinis pagrindas

Sutartis dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač jos 218 straipsnio 6 dalis, Kroatijos stojimo sutartis[2] ir Kroatijos stojimo aktas[3], ypač jo 6 straipsnio 2 dalies antra pastraipa.

Pasirinkta priemonė

Pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 218 straipsnio 6 dalies a punktą į to straipsnio taikymo sritį patenkančiais atvejais Taryba, gavusi Europos Parlamento pritarimą, priima sprendimą, kuriuo įgalioja sudaryti susitarimą. Tai tokio sprendimo pasiūlymas.

Proporcingumas

Šis pasiūlymas atitinka proporcingumo principą, nes jo poveikis apsiriboja tik tuo, kas būtina tam, kad Kroatija, įstojusi į Europos Sąjungą, galėtų būti Susitarimo susitariančioji šalis.

2013/0273 (NLE)

Pasiūlymas

TARYBOS SPRENDIMAS

dėl Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir San Marino Respublikos susitarimo dėl bendradarbiavimo ir muitų sąjungos Protokolo dėl susitariančiosios šalies statuso suteikimo Kroatijos Respublikai jai įstojus į Europos Sąjungą sudarymo Europos Sąjungos bei jos valstybių narių vardu

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 207 ir 352 straipsnius kartu su 218 straipsnio 6 dalies a punktu ir 218 straipsnio 8 dalies antra pastraipa,

atsižvelgdama į Kroatijos stojimo aktą[4], ypač į jo 6 straipsnio 2 dalies antrą pastraipą,

atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

atsižvelgdama į Europos Parlamento pritarimą[5],

kadangi:

(1)       2012 m. rugsėjo 14 d. Taryba įgaliojo Komisiją pradėti derybas su San Marino Respublika siekiant susitarti dėl protokolo, skirto pritaikyti Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir San Marino Respublikos susitarimą dėl bendradarbiavimo ir muitų sąjungos[6], kad Kroatijos Respublikai būtų suteiktas susitariančiosios šalies statusas atsižvelgiant į jos stojimą į Europos Sąjungą;

(2)       Komisija vedė darybas dėl Susitarimo protokolo ir neseniai jas baigė;

(3)       [... m. ... d.] Europos Parlamentas pritarė minėto protokolo sudarymui;

(4)       protokolas turėtų būti sudarytas Europos Sąjungos vardu,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Europos Sąjungos ir jos valstybių narių vardu patvirtinamas Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir San Marino Respublikos susitarimo dėl bendradarbiavimo ir muitų sąjungos Protokolas dėl susitariančiosios šalies statuso suteikimo Kroatijos Respublikai jai įstojus į Europos Sąjungą.

Protokolo tekstas pridedamas prie šio sprendimo.

2 straipsnis

Tarybos pirmininkas paskiria asmenį, kuris įgaliojamas Europos Sąjungos ir jos valstybių narių vardu deponuoti protokolo 3 straipsnyje numatytą patvirtinimo aktą ir taip išreikšti Europos Sąjungos ir jos valstybių narių sutikimą laikytis protokolo.

3 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną[7].

Priimta Briuselyje

                                                                       Tarybos vardu

                                                                       Pirmininkas

PRIEDAS

PROTOKOLAS

Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir San Marino Respublikos susitarimo dėl bendradarbiavimo ir muitų sąjungos Protokolas dėl susitariančiosios šalies statuso suteikimo Kroatijos Respublikai jai įstojus į Europos Sąjungą

BELGIJOS KARALYSTĖ,

BULGARIJOS RESPUBLIKA,

ČEKIJOS RESPUBLIKA,

DANIJOS KARALYSTĖ,

VOKIETIJOS FEDERACINĖ RESPUBLIKA,

ESTIJOS RESPUBLIKA,

AIRIJA,

GRAIKIJOS RESPUBLIKA,

ISPANIJOS KARALYSTĖ,

PRANCŪZIJOS RESPUBLIKA,

ITALIJOS RESPUBLIKA,

KROATIJOS RESPUBLIKA

KIPRO RESPUBLIKA,

LATVIJOS RESPUBLIKA,

LIETUVOS RESPUBLIKA,

LIUKSEMBURGO DIDŽIOJI HERCOGYSTĖ,

VENGRIJOS RESPUBLIKA,

MALTA,

NYDERLANDŲ KARALYSTĖ,

AUSTRIJOS RESPUBLIKA,

LENKIJOS RESPUBLIKA,

PORTUGALIJOS RESPUBLIKA,

RUMUNIJA,

SLOVĖNIJOS RESPUBLIKA,

SLOVAKIJOS RESPUBLIKA,

SUOMIJOS RESPUBLIKA,

ŠVEDIJOS KARALYSTĖ,

JUNGTINĖ DIDŽIOSIOS BRITANIJOS IR ŠIAURĖS AIRIJOS KARALYSTĖ

bei

EUROPOS SĄJUNGA,

viena šalis,

ir

SAN MARINO RESPUBLIKA,

kita šalis,

atsižvelgdamos į 1991 m. gruodžio 16 d. Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir San Marino Respublikos susitarimą dėl bendradarbiavimo ir muitų sąjungos (toliau – Susitarimas), įsigaliojusį 2002 m. balandžio 1 d.,

atsižvelgdamos į tai, kad 2013 m. liepos 1 d. Kroatijos Respublika įstos į Europos Sąjungą,

kadangi Kroatijos Respublika turi tapti Susitarimo susitariančiąja šalimi,

SUSITARĖ:

1 straipsnis

Kroatijos Respublika prisijungia prie Susitarimo kaip susitariančioji šalis.

2 straipsnis

Šis protokolas yra neatskiriama Susitarimo dalis.

3 straipsnis

1. Susitariančiosios šalys šį protokolą patvirtina pagal savo atitinkamas procedūras.

2. Šalys viena kitai praneša apie šių procedūrų užbaigimą. Patvirtinimo dokumentai deponuojami Europos Sąjungos Tarybos generaliniame sekretoriate.

4 straipsnis

Šis protokolas įsigalioja pirmą kito mėnesio dieną po paskutinio patvirtinimo dokumento deponavimo.

5 straipsnis

Šis protokolas taikomas laikinai nuo 2013 m. liepos 1 d.

6 straipsnis

Susitarimo ir prie jo pridedamų deklaracijų tekstas parengiamas kroatų kalba.

Jis pridedamas prie šio protokolo ir yra autentiškas, kaip ir tekstas kitomis kalbomis, kuriomis sudarytas Susitarimas ir prie jo pridėtos deklaracijos.

7 straipsnis

Protokolas sudaromas dviem egzemplioriais anglų, airių, bulgarų, čekų, danų, estų, graikų, ispanų, italų, kroatų, latvių, lenkų, lietuvių, maltiečių, olandų, portugalų, prancūzų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių, švedų, vengrų ir vokiečių kalbomis, ir tekstas kiekviena šių kalbų yra autentiškas.

Pasirašyta du tūkstančiai tryliktų metų [...] [...] dieną [Briuselyje].

[ ... ]

Valstybių narių vardu

[ ... ]

Europos Sąjungos vardu

[ ... ]

San Marino Respublikos vardu

[ ... ]

[1]               OL L 84, 2002 3 28, p. 43.

[2]               OL L 112, 2012 4 24, p. 10.

[3]               OL L 112, 2012 4 24, p. 21.

[4]               OL L 112, 2012 4 24, p. 21.

[5]               OL C , p. .

[6]               OL L 84, 2002 3 28, p. 43.

[7]               Protokolo įsigaliojimo datą Tarybos generalinis sekretoriatas paskelbs Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.