52013DC0739

KOMISIJOS KOMUNIKATAS 2014 m. Komisijos darbo programa /* COM/2013/0739 final - 2013/ () */


Įžanga

Praėjus penkeriems pasaulinės finansų krizės metams Europos Sąjungoje ima rastis ekonomikos atsigavimo požymių. Jie trapūs, ir labiausiai nuo krizės nukentėję asmenys (tarp jų – jauni bedarbiai) jų dar nejunta. Mes turime remtis pasiekta pažanga ir tęsti reformas valstybėse narėse, kurias slegia didžiausios problemos. Tačiau esama aiškių ženklų, kad, Europos ir valstybių narių mastu įgyvendinus į ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą orientuotą esminę ekonominę, finansinę bei fiskalinę reformą ir kryptingas priemones, Europa palaipsniui vaduojasi iš krizės sustiprėjusi ir atsigavusi.

Tačiau jokiu būdu negalima sustoti. 2014 metais reikia siekti rezultatų ir tęsti įgyvendinimą. Per tuos metus turi būti baigtas su daugeliu šiuo metu teisėkūros procese svarstomų augimo skatinimo pasiūlymų ir su spartesniu įgyvendinimu vietoje susijęs darbas. Ateinančiais mėnesiais orientuojantis pirmiausia į rezultatus, Europos piliečiai ir įmonės pamatys, kad ateities perspektyvomis galima pasitikėti.

Ekonomikos augimas bei darbo vietų kūrimas bus vienas svarbiausių Europos Komisijos darbo programos uždavinių ir 2014 m. Šiais prioritetais bus grindžiama ir Komisijos vykdoma analizė reformų, kurių turi imtis valstybės narės (jos turėtų nesustodamos tęsti viešųjų finansų tvarkymo, ekonomikos struktūros reformavimo ir augimą skatinančio investavimo pastangas), ir Europos lygmens iniciatyvos, siūlomos siekiant palaikyti ekonomikos atsigavimą bei darbo vietų kūrimą ir šalinti socialinius krizės padarinius.

Per pastaruosius penkerius metus Europos Sąjungos institucijos ir valstybės narės stengėsi koordinuotai spręsti pagrindinius klausimus, kurių šiandien kyla Europai. Per tą laiką nuveikta daug: buvo apsaugotas ir sustiprintas euro; sutvirtinta Europos Sąjungos ekonomikos valdymo sistema; įdiegta naujos kartos finansų priežiūros ir reguliavimo sistema, pakloti pamatai bankų sąjungai; suintensyvintas bendrosios rinkos stiprinimo darbas; pasiektas politinis susitarimas dėl ES biudžeto – Europos ekonomikos augimo ir investavimo fondo. Europos piliečių metais buvo proga apmąstyti, kaip ES padėjo europiečiams kasdienybėje ir kaip piliečiai buvo įtraukti į tiesioginį dialogą apie ES ateitį. ES, kaip ir anksčiau, pasirodė esanti labai svarbi nūdienos pasaulinių klausimų sprendimo proceso dalyvė.

Tačiau prieš akis lieka milžiniški uždaviniai. Nedarbo, ypač jaunimo, mastas tebėra ekonomiškai ir socialiai nepriimtino lygio. Mažosios įmonės – Europos ekonomikos gyvybingumo šaltinis – toliau susiduria su sunkumais gauti lėšų, kurių reikia norint augti ir kurti darbo vietas. Ir, nors pasiekta pažangos, Europai vis dar nepavyksta įgyvendinti bendrosios rinkos užmojų, ypač tokiose svarbiose srityse kaip skaitmeninė ekonomika, energetika ir paslaugos.

Tačiau mūsų uždaviniai aprėpia toli gražu ne vien ekonomikos klausimus. ES turi veikti saugodama vertybes ir remdama piliečių teises: nuo vartotojų apsaugos iki darbo teisių, nuo lygybės užtikrinimo iki pagarbos mažumoms, nuo aplinkosaugos standartų iki duomenų apsaugos ir privatumo užtikrinimo. Sprendžiant būtiną Europos sienų valdymo uždavinį ir užtikrinant stokojančių asmenų apsaugą mums reikia remtis solidarumu ir atsakomybe. Ir patirtis patvirtino, kad, kai kildavo rimta sisteminė rizika teisinės valstybės principui, Komisijos vaidmuo būdavo vaisingas.

Sykiu būtina imtis struktūrinių uždavinių (ir pasinaudoti galimybėmis): kovoti su klimato kaita, taikytis prie visuomenės senėjimo, užtikrinti, kad Europos švietimas ir įgūdžiai būtų tokie, kokių jai reikia, formuoti efektyviau išteklius naudojančią ekonomiką, rasti naujų konkurencingumo ir inovacijų globalizuotame pasaulyje šaltinių, prisidėti prie stabilumo visame pasaulyje ir pan. Komisija sieks užtikrinti, kad artimiausiais metais būtų visapusiškai išnaudojamos ypatingos galimybės, kurias teikia bendradarbiavimas sprendžiant bendrus uždavinius Europos lygmeniu. ES turi efektyviai veikti pasaulinėje arenoje, nes daugeliu atveju tie uždaviniai yra pasaulinio masto.

2014 m. Komisija darbo programa padės toliau susitelkti šiam darbui ir duoti apčiuopiamų rezultatų Europos piliečiams. Praktiškai tai reiškia glaudų bendradarbiavimą su Europos Parlamentu ir Taryba siekiant sparčiau priimti pagrindinius dar svarstomus pasiūlymus, užtikrinti, kad laiku imtų veikti ir būtų įgyvendinamos naujos ES finansavimo programos, ir plėsti bendradarbiavimą su valstybėmis narėmis ir tarp jų, kad taikant Europos semestrą būtų įgyvendinta strategija „Europa 2020“.

Siekiant parengti kitos kadencijos Komisijos sprendimus, 2014 m. kai kuriose srityse taip pat bus vykdomas tiriamasis darbas. Šio darbo dalis – toliau ieškoti konkrečių būdų, kaip stiprinti ir iki galo įgyvendinti ekonominės, fiskalinės, bankų ir politinės sąjungos pamatais pagrįstą ekonominę ir pinigų sąjungą. Artėjantys Europos Parlamento rinkimai suteiks reikšmingą progą plačiai diskutuoti apie tai, kaip kurti vieningesnę, stipresnę ir atviresnę Europą.

Pagrindiniai uždaviniai 2014 m.

2014 m. pradžios prioritetas – Europos Parlamentui ir Tarybai baigti derybas dėl keleto pateiktų pasiūlymų, kurie galėtų paskatinti augimą ir darbo vietų kūrimą. Kad tos derybos būtų sėkmingai pabaigtos iki Europos Parlamento rinkimų, Komisija glaudžiai bendradarbiaus su abiem institucijomis. I priede pateikiamas sąrašas pasiūlymų, kuriuos Komisija laiko ypač svarbiais ir kurie apsvarstyti pakankamai, kad artimiausiais mėnesiais būtų galima pagrįstai tikėtis jų priėmimo. Tai pasiūlymai tokiose srityse kaip bankų sąjunga, abu bendrosios rinkos aktai, darbuotojų judumas ir skaitmeninė darbotvarkė.

Be to, ES jau susitarė dėl plačios teisės aktų programos, kuri dabar turi būti įgyvendinta. Komisija intensyviai dirbs siekdama užtikrinti, kad nauda ES piliečiams išryškėtų kuo greičiau. Ji toliau bendradarbiaus su valstybėmis narėmis siekdama, kad ES taisyklės būtų tinkamai įgyvendintos ir taikomos ir kad būtų griežtai užtikrintas jų vykdymas. Ypatingo dėmesio nusipelno naujos kartos investicijų programos, kurios remiamos ES daugiametės finansinės programos (DFP) lėšomis. Sklandžiai ir laiku pradėjus 2014–2020 m. DFP programas, Europos ekonomika gaus stiprų postūmį. Tai įvyks, jei bus pasiektas susitarimas dėl teisinės bazės ir jei kaip įmanoma greičiau rezultatų vietoje pradės duoti nacionaliniu lygmeniu sukurtos reikiamos struktūros, procedūros ir programos.

2014 m. Komisija toliau sieks pažangos pagrindiniuose procesuose, kurie dabar yra tapę neatsiejami nuo ES veikimo būdo. Štai keli tų procesų:

· naudoti ekonominės politikos koordinavimo Europos semestrą siekiant „Europos 2020“ tikslų;

· konsoliduoti ekonomikos valdymo srityje padarytą pažangą;

· teikti ataskaitas apie ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą;

· priimti metinį plėtros dokumentų rinkinį ir toliau vykdyti Europos kaimynystės politiką.

Ji taip pat naudosis naujesnėmis priemonėmis, tokiomis kaip Teisingumo rezultatų suvestinė, ir pateiks iniciatyvų, pavyzdžiui, strategiją dėl romų.

Tarp kitų pagrindinių Komisijos uždavinių bus keletas labai svarbių tarptautinių derybų (nuo transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės su Jungtinėmis Valstijomis iki tarptautinių derybų dėl klimato). Komisija taip pat yra pasirengusi visapusiškai dalyvauti sprendžiant vystymosi uždavinius ir humanitarines ir kitų tipų krizes.

Komisija ne tik vykdo pradėtą konsoliduojamąjį darbą, bet ir rengia ribotą skaičių naujų iniciatyvų, kurios bus pateiktos 2014 m. (II priedas). Kai kuriomis iš jų bus baigtas vykdyti planas, pateiktas 2013 m. darbo programoje, kurioje atskirai nurodytos 2014 m. pirmojoje pusėje pateiksimos iniciatyvos. Kitos iniciatyvos susijusios su tarptautiniais įsipareigojimais arba su metiniu politikos sričių ciklu. Komisija neteiks kitų naujų pasiūlymų dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų, išskyrus tuos, kurie privalomi dėl teisinių įsipareigojimų, techninio atnaujinimo ar ypatingos būtinybės.

Greta tų iniciatyvų, Komisija imsis įvairaus parengiamojo ir tiriamojo darbo, padėsiančio pasirengti kai kuriems svarbiems sprendimams, kuriuos reikės priimti po kelerių metų. Pavyzdžiui, siekdama nustatyti pagrindines problemas bei galimus sprendimus ir išnagrinėti galimą jų poveikį, ji atliks poveikio vertinimą ir vykdys viešas konsultacijas.

Svarbi šio darbo dalis – naujai įvertinti jau galiojančius teisės aktus siekiant užtikrinti, kad jie atitiktų paskirtį. Neseniai Komisijos priimtame komunikate[1] dėl Reglamentavimo kokybės ir rezultatų programos (REFIT) rezultatų išdėstyta plati teisės aktų analizės ir reformos programa. Tai taps svarbia 2014 m. tema (žr. III priedą). O IV priede išvardyti pasiūlymai, kuriuos reikia atšaukti.

V priede, be teisės aktų, susijusių su kito laikotarpio DFP programų pradžia, ir kitų teisės aktų, kurie šiuo metu yra baigiamuosiuose priėmimo etapuose (įskaitant I priedo dokumentus), nurodoma keletas svarbių teisėkūros elementų, kurie pradės daryti poveikį 2014 metais.

2014 m. pagrindiniai prioritetai

Ekonominė ir pinigų sąjunga (EPS)

Netrukus 18-tąja euro zonos nare taps Latvija, ir Komisija, laikydamasi Stiprios ir veiksmingos ekonominės ir pinigų sąjungos projekto, toliau tęs ekonomikos valdymo stiprinimo ir bankų sąjungos kūrimo darbus. Neseniai priimtame Komisijos komunikate dėl EPS socialinio matmens pabrėžtas darnesnės EPS aktualumas visai Europos visuomenei. Geriausias būdas pelnyti piliečių pasitikėjimą – tai įtraukti ekonominę ir pinigų sąjungą į Europos demokratinę struktūrą. 2014 m. toliau bus svarstoma, kaip sustiprinti EPS.

2014 m. įgyvendinant Europos semestrą, bus sustiprintas ekonominės politikos koordinavimas. Tai jau antrieji metai, kai bus įgyvendinamas antrasis biudžeto priežiūros dokumentų rinkinys, kuris padės užtikrinti, kad nacionalinių biudžetų projektai atitiktų euro zonos fiskalinius tikslus. Kaip ir ankstesniais metais, Komisija, pradėdama įgyvendinti semestrą, lapkričio mėnesį paskelbs metinę augimo apžvalgą. Naujos kartos sanglaudos politikos programos bus pritaikytos taip, kad jomis taip pat būtų galima padėti valstybėms narėms įgyvendinti konkrečiai šaliai skirtas rekomendacijas.

2014 m. pagrindiniai bankų sektoriaus ir finansų reguliavimo srities prioritetai – įgyvendinti bendrą priežiūros mechanizmą ir susitarti dėl bendro pertvarkymo mechanizmo. Komisija tęs visapusės finansų reguliavimo ir priežiūros priemonių peržiūros darbą tokiose srityse kaip struktūrinė bankų reforma, šešėlinė bankų sistema ir ilgalaikis finansavimas. Patikima finansų sistema ir visų G20 įsipareigojimų įgyvendinimas ir toliau lieka būtina tvaraus atsigavimo ir ilgalaikio finansinio stabilumo sąlyga.

Kadangi ES kredito rinkos nepakankamos ir susiskaidžiusios, Komisija imsis priemonių gerinti finansų sistemos pajėgumą finansuoti realiąją ekonomiką ir, siekdama maksimaliai padidinti ES biudžeto sverto poveikį, padidinti finansinių priemonių naudojimą. Toliau bendradarbiaujama su Europos investicijų banku siekiant paremti MVĮ galimybes gauti finansavimą, nes tai svarbus ekonomikos augimo atkūrimo svertas. Visose šiose srityse daug lems stipri valstybių narių parama.

Kitas prioritetas – intensyviau kovoti su nedeklaruojamu darbu, mokesčių vengimu ir jų slėpimu. Komisija toliau rems pastangas užtikrinti, kad viešiesiems finansams naudojami fiskaliniai modeliai veiktų patikimai ir sklandžiai, ir svarstys, kaip mokesčių politikos formavimas ir įgyvendinimas galėtų geriau paremti ES ekonomiką.

Pažangus, tvarus ir integracinis augimas

Naujosios DFP programos sudarytos taip, kad atitiktų strategijos „Europa 2020“ tikslus ir apimtų įvairiausias priemones, kuriomis skatinamos investicijos, užimtumas ir socialinė įtrauktis, kuriamas žmogiškasis kapitalas, o tų programų prioritetai skiriami reformoms, darančioms tiesioginį poveikį ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui. Dabar dirbama siekiant užtikrinti, kad 2014 m. programos būtų visiškai parengtos veikti. Todėl, siekiant apčiuopiamų ir pamatuojamų rezultatų kiekvienoje valstybėje narėje, bus sudaromi nauji partnerystės susitarimai ir baigiamos formuoti atitinkamos Europos struktūrinių ir investicinių fondų programos. Priimtasis investicijų į inovacijas dokumentų rinkinys taip pat sudarys sąlygas inicijuoti keletą viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystės susitarimų svarbiausiose srityse. Vienas iš reformuotos bendros žemės ūkio politikos įgyvendinimo tikslų – sukurti daugiau darbo vietų kaimo vietovėse ir padėti tvirtus ekologiškos ekonomikos pagrindus.

Sukurti daugiau ir geresnių darbo vietų ir sustiprinti socialinę sanglaudą labiausiai padeda augimas. Pagrindinis prioritetas – kova su jaunimo nedarbu: nepriimtinai aukštas jaunimo nedarbo lygis lemia skaudžius socialinius padarinius ir ilgainiui gali aptemdyti tų nedarbo paveiktų asmenų ateities perspektyvas ir prislopinti Europos ekonomikos dinamizmą. Norint, kad įsibėgėtų darbo vietų jaunimui kūrimo procesas ir kad buvę moksleiviai sklandžiau įsilietų į darbo rinką, nepaprastai svarbu, kad valstybės narės įgyvendintų Jaunimo garantijų iniciatyvą. Ypač svarbu investuoti į švietimą bei įgūdžių ugdymą ir didinti darbo jėgos judumą: valstybinėms užimtumo tarnyboms vertėtų glaudžiau bendradarbiauti ir tikslinga šalinti nepateisinamas ar neproporcingas galimybės užsiimti reglamentuojamomis ir laisvosiomis profesijomis kliūtis bei tų profesijų atstovų laisvo judėjimo kliūtis. Nepaprastai svarbu pasinaudoti pagrindinių ekonomikos augimo sektorių, kaip antai ekologiškos ekonomikos, IRT ir sveikatos priežiūros bei socialinės rūpybos paslaugų, galimybėmis. Fiskalinės ir ekonominės reformos jau pradeda duoti teigiamų vaisių, tačiau socialinė atskirtis ir nelygybė nesiliauja buvusios rimtu iššūkiu. Pasiekti ekonomikos atsigavimą taip pat labai padės visapusis Europos struktūrinių ir investicinių fondų galimybių išnaudojimas. Be to, įgyvendinant tokias ES masto programas, kaip antai „Erasmus+“ ir Užimtumo ir socialinių inovacijų programa, Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondas ir Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondas, sustiprės švietimo, mokymo, įgūdžių ugdymo, užimtumo ir socialinės sanglaudos skatinimo veiksniai.

Siekdama pasaulyje išlikti konkurencinga, ES turi remti investicijas į inovacijas ir mokslinius tyrimus: visapusiškai įgyvendinti programą „Horizontas 2020“, sudaryti tinkamas rinkos ir ekonomikos sąlygas, geriau derinti valstybių narių pastangas. Siekiant apibrėžti būsimus prioritetus bus atlikta išsami kliūčių ir galimybių analizė. Norint veiksmingai teikti paramą įmonėms reikalinga šiuolaikiška pramonės politika, ir Komisija svarstys strateginius prioritetus, kuriais būtų galima įveikti sunkumus, kurie šiuo metu kyla pramonei, ypač tuos, kurie susiję su standartizacija. Galimybė gauti kvalifikuoto darbo, visiškai integruota energetikos rinka ir aktyvi prekybos darbotvarkė — tai sritys, kuriose Komisija dirba siekdama remti ekonomikos augimą ir užtikrinti vienodas galimybes su pasauliniais konkurentais.

Šioms pastangoms reikalingas pamatas – gerai veikianti bendroji rinka ir sąžininga konkurencija, veiksmingas viešasis administravimas, numatomas ir modernus reguliavimas. Tai ypač svarbūs Komisijos uždaviniai. Visiško vidaus rinkos taisyklių įgyvendinimo užtikrinimas tokiose svarbiose srityse kaip paslaugos ir energetika ir valstybės pagalbos taisyklių modernizavimo pabaigimas taps reikšmingais bendrosios rinkos kūrimo žingsniais. II bendrosios rinkos akte numatytų pagrindinių priemonių priėmimas taps postūmiu strateginiams ES ekonomikos sektoriams ir pašalins kliūtis tokiose srityse kaip tarpvalstybinės investicijos. Siekdama užtikrinti vienodas veiklos galimybes visoms įmonėms, Komisija tęs Europos savidraudos draugijos statuto parengiamąjį darbą.

Itin svarbia Komisijos darbo dalimi, kuria siekiama didinti konkurencingumą visose politikos srityse ir ypač padėti MVĮ, bus REFIT programa. Siekdama, kad ES teisės aktai atitiktų savo paskirtį, Komisija peržiūrėjo ES teisyną ir pasiūlė imtis konkrečių veiksmų, persvarstyti, panaikinti arba atšaukti teisės aktus ir atlikti vertinimo darbus. Visa tai labai padės kurti verslui palankią aplinką, nes teisės aktai taps paprastesni ir tobulesni.

Visiškai integruotai ir vidiniais saitais susijusiai bendrajai rinkai, aprėpiančiai telekomunikacijas, energetiką ir transportą, reikalinga įperkama, prieinama, veiksminga ir saugi tinklo infrastruktūra. O jai sukurti reikia sutelkti privačiojo ir viešojo sektorių investicijas, nustatyti aiškią reguliavimo sistemą, ugdyti gebėjimus ir investuoti į inovacijas, mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą. Europos infrastruktūros tinklų priemonės įgyvendinimas – tai ES biudžeto sutelkimas siekiant pritraukti privačiojo sektoriaus investicijas į strateginę tinklo infrastruktūrą. Komisija toliau tęs turizmo Europos Sąjungoje galimybių didinimo ir plėtros darbą.

Be to, pastangos skatinti platų skaitmeninių paslaugų ir tarptautinių sąveikių sprendimų diegimą paskatins modernizuoti ir pertvarkyti viešojo administravimo institucijas ir teikti atviresnių ir veiksmingesnių viešųjų paslaugų verslui ir piliečiams. Spręsdama XXI a. uždavinius, Europa negali apsieiti be modernaus viešojo sektoriaus.

Visi energijos vartotojai ne vėliau kaip 2014 m. turėtų įgyti galimybę pasinaudoti visiškai integruota energetikos rinka ir turėti papildomų energijos tiekimo saugumo jungčių su kitomis valstybėmis narėmis. Siekiant užtikrinti, kad vartotojai galėtų visapusiškai išnaudoti energijos vidaus rinkos teikiamą naudą, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas energijos mažmeninei rinkai. Siekiant gerinti konkurencingumą ir tvarumą, 2014 m. daug dėmesio sulauks energijos vartojimo efektyvumo klausimai.

Transporto srityje piliečiai turėtų naudotis veiksmingesniais tinklais ir turėti galimybę lengvai keisti skirtingas transporto rūšis. Priimtieji pasiūlymai dėl tokių sričių kaip geležinkelis, oro uostai, oro eismo valdymas ir uostai atvers naujas galimybes ir parems konkurencingesnę infrastruktūrą.

Rugsėjo mėn. Komisija pateikė pasiūlymą, kuriuo būtų pasirengta sukurti bendrąją telekomunikacijų rinką. Jei šį pasiūlymą teisės aktų leidėjai priimtų, tai būtų svarbus žingsnis siekiant ne vėliau kaip 2015 m. sukurti dinamišką bendrąją telekomunikacijų rinką. Tai sustiprins tikrą skaitmeninę bendrąją rinką: padidins našumą ir suteiks europiečiams galimybę bet kur, bet kada ir bet kokiu prietaisu prisijungus prie interneto naudotis gausia turinio pasiūla. Be to, įgyvendinti Skaitmeninę darbotvarkę labai padėtų spartus teisės aktų pasiūlymų dėl tinklų bei informacijos saugumo ir dėl duomenų apsaugos priėmimas ir tolesnė veikla, susijusi su intelektinės nuosavybės modernizavimu.

Žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, ES ekonomika turi dar daug galimybių veikti našiau, sykiu naudodama mažiau išteklių. Lemiamos reikšmės kuriant tvarią ateitį turi neigiamo poveikio aplinkai mažinimas. Jei ištekliai būtų naudojami veiksmingiau, tai padėtų ekonomikai augti, kurti naujas darbo vietas ir didinti konkurencingumą, ypač tuo, kad mažėtų įmonių išlaidos, būtų daug naudos sveikatai ir aplinkai, sumažėtų sąskaitos už energiją ir atsivertų naujų inovavimo ir investavimo galimybių. Efektyvesnis išteklių naudojimas bus esminis orientyras ieškant nūdienos visuomenei kylančios atliekų problemos sprendimų ir tiriant galimybes visiškai perdirbti atliekas. Tvarus gamtos išteklių valdymas yra vienas svarbiausių reformuotos žemės ūkio politikos ir bendros žuvininkystės politikos elementas: jis teikia ekonomikos augimo galimybių, ypač pakrančių teritorijose ir visoje žuvininkystės ekonomikos grandinėje.

Pasiūlymuose dėl 2030 m. klimato ir energetikos sistemos bus padėti pagrindai konkrečioms priemonėms, kurių dabar reikia norint smarkiai ir laiku sumažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, kartu užtikrinant saugų ir įperkamą energijos tiekimą. Tokia sistema taip pat turėtų suteikti daugiau tikrumo investuotojams ir atverti naujas darbo vietų kūrimo galimybes. 2014 m. reikės įdėti daug pastangų formuojant tą sistemą ir parodant, kaip ES savo pavyzdžiu rodo kryptį artėjant 2015 m. vyksiančioms deryboms dėl tarptautinio klimato susitarimo.

Teisingumas ir saugumas

ES turi apsaugoti piliečius ir ginti jų teises. Šiuo tikslu labai svarbu veiksmingai taikyti ES taisykles ir stiprinti nacionalinių valdžios institucijų bendradarbiavimą saugumo ir teisingumo srityse.

Tai apima paramą kovoje su nusikalstamumu, korupcija bei terorizmo grėsme ir užtikrinimą, kad būtų laikomasi pagrindinių teisių. Nuolat pasikartojančios tragedijos Viduržemio jūros regione, įskaitant pastarojo meto nelaimę prie Lampedūzos, išryškina būtinybę Europai imtis veiksmų, įskaitant griežtesnes priemones, taikomas siekiant išvengti žūčių jūroje, remti tuos, kurie prašo tarptautinės apsaugos, užtikrinti ES sienų apsaugą, bausti tuos, kurie prekiauja žmonėmis, ir stiprinti bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis.

ES siekia išsaugoti sveikatą ir užtikrinti maisto bei produktų saugą. Siekiant užtikrinti konkurencingumą, augimą ir užimtumą labai svarbu įgyvendinti patobulintas vartojimo produktų saugos ir žmonių, gyvūnų ir augalų sveikatos taisykles. Dėmesio taip pat sulauks ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsauga, nelaimių prevencijos, pasirengimo nelaimėms ir efektyvaus reagavimo į jas rėmimas. Vykdant tą veiklą taip pat bus užtikrinama, kad branduolinė energija būtų naudojama laikantis aukščiausių saugos ir saugumo standartų.

Veiksmingos teismų sistemos, saugi aplinka ir ryžtingas atkirtis sukčiavimui, taip pat sėkminga vartotojų pasitikėjimo didinimo ir sveikatos gerinimo politika – visa tai palaiko ekonomiką. Žmonėms ir įmonėms, norintiems pasinaudoti visais turimų teisių privalumais vienodomis sąlygomis, nesvarbu, kokioje šalyje jie būtų, neturi būti kliudoma kreiptis į teismą, ypač dėl tarpvalstybinio ginčo. Kaip siūlo Komisija, veiksmingesnį nusikaltimų ES finansiniams interesams padariusių asmenų persekiojimą užtikrins ir Europos prokuratūra. Komisija taip pat numatys tolesnį sisteminį OLAF reglamento tobulinimą, kuris remtųsi tomis Komisijos pasiūlymo dėl Europos prokuratūros procedūrinėmis saugumo priemonėmis, kurios gali būti taikomos OLAF administraciniuose tyrimuose ir įgyvendintos dar iki Europos prokuratūros įsteigimo.

2014 m. pasibaigus Lisabonos sutartyje numatytam pereinamajam laikotarpiui, policijos ir teismų bendradarbiavimas baudžiamosiose bylose bus visiškai integruotas į ES teisės sistemą. Komisija išdėstys, kaip, jos manymu, teisingumo ir vidaus reikalų politika turėtų būti plėtojama ir stiprinama, kai nustos galioti Stokholmo programa.

Europos Sąjunga grindžiama tam tikromis svarbiausiomis pagrindinėmis vertybėmis. Ji pagrįsta teisinės valstybės principu, ir Komisija privalėjo imtis veiksmų, kai atrodė, kad teisinės valstybės principui valstybėse narėse kyla grėsmė. Komisija parengs sistemą, kuri sudarytų sąlygas nuosekliai reaguoti į tokias situacijas remiantis objektyvumo ir valstybių narių lygybės principu. Ja būtų pasinaudota tik tais atvejais, kai kyla didelė sisteminė rizika teisinei valstybei, ir ta sistema būtų pradėta taikyti, jei peržengiamos iš anksto nustatytos ribos.

Išorės veiksmai

Kai ES vieninga, ji taip pat efektyviau veikia pasaulinėje arenoje. ES plėtros darbotvarkė padeda įtvirtinti taiką ir stabilumą prie mūsų sienų ir remia mūsų pagrindines vertybes bei demokratiją. Įstojus Kroatijai, Komisija toliau aktyviai palaiko ryšius su Vakarų Balkanais ir Turkija. Eidama jai pavestas dvejopas pareigas, Vyriausioji įgaliotinė ir Pirmininko pavaduotoja dirbo, kad būtų sudarytos palankesnės sąlygos reikšmingam Serbijos ir Kosovo santykių lūžiui. Mūsų kaimynystės politikos tikslai artimiausiose kaimyninėse šalyse už ES ribų į rytus ir į pietus yra vienodi. Šioje srityje ypač svarbūs susitarimai su Ukraina, Moldova ir Gruzija rytuose ir parama perėjimo prie demokratijos procesui pietuose.

Dabartinė krizė Sirijoje dar kartą parodė, koks svarbus ES įnašas sprendžiant krizes ir kokie reikalingi ES veiksmai. Taikos ir saugumo palaikymas yra svarbiausias ES išorės veiksmų pagrindas, ir mūsų veiksmai negali būti ribojami Europos sienomis. ES toliau rems veiksmus taikos ir saugumo labui, laikydamasi visapusiško požiūrio, pagrindinį dėmesį skirdama tokioms iniciatyvoms kaip laivybos saugumas ir didindama stabilumą kitose pasaulio dalyse. Siekiant padėti pereiti prie demokratijos ne tik pietinėms kaimyninėms šalims, bet ir tokioms šalims kaip Mianmaras, bus taikomas darbo grupių modelis.

Norint apsaugoti mūsų interesus ir palaikyti mūsų vertybes, spręsti pasauliniams uždaviniams, įskaitant stabilumo, darnaus vystymosi ir politinių reformų palaikymą, reikia vieningų veiksmų. Todėl, stiprinant mūsų padėtį pasaulyje, svarbi priemonė yra mūsų išorės ekonominiai ryšiai. ES – pasaulinės prekybos lyderė; ji yra užmezgusi glaudžius ryšius su svarbiausiais strateginiais partneriais, vykdo didelio užmojo prekybos derybų darbotvarkę, įgyvendina naujus susitarimus ir užtikrina prekybos taisyklių laikymąsi. Komisija išlaikys derybų su pagrindiniais partneriais tempą. Be to, ji tęs parengiamąjį darbą siekiant susitarimo gruodžio mėn. vyksiančioje 9-tojoje PPO ministrų konferencijoje dėl prekybos supaprastinimo ir duoda naują akstiną daugiašalėms deryboms. Ji pateikė konsulinės apsaugos pasiūlymą, dėl kurio pagerės pagalba ES piliečiams krizės atvejais. ES atlieka labai svarbų vaidmenį pasaulio ekonomikos ir finansų valdymo sistemoje; ji ėmėsi iniciatyvos skatinti darnų vystymąsi ir kovoti su klimato kaita. Pasaulinė kova su mokesčių vengimu ir banko paslaptimi dabar yra tapusi svarbiu G20 darbotvarkės klausimu.

Vertinant kolektyviai, ES teikia didžiausią vystymosi paramą ir humanitarinę pagalbą pasaulyje. Komisija rengiasi Tūkstantmečio tvaraus vystymosi tikslų aukščiausiojo lygio susitikimui, naujam tarptautiniam susitarimui dėl klimato ir po Hyogo sistemos įsigaliosiančiai nelaimių rizikos valdymo sistemai. 2014 metais reikia pasirengti visoms šioms svarbioms deryboms. Taip pat bus svarbu pradėti svarstymus dėl AKR ir ES santykių ateities po 2020 m.

Kai ES veikia vieningai, jos įtaka padidėja. Todėl labai svarbu užtikrinti ES politikos krypčių vidaus ir išorės matmenų derėjimą. Ypač reikšmingos bus pastangos sukurti bendrą gynybos rinką, kuri atvertų Europos gynybos pramoninės bazės perspektyvą ir prisidėtų prie ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo.

[1] „Reglamentavimo kokybės ir rezultatų programa (REFIT). Rezultatai ir tolesni veiksmai“, COM (2013) 685, 2013 10 2.

I priedas. Prioritetinės iniciatyvos, kurias teisės aktų leidėjams tikslinga priimti pirmiausia

Elementas || Visas pavadinimas || COM / SEC / Tarpinstitucinė nuoroda || Priėmimo data

Bendras bankų pertvarkymo mechanizmas || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatomos kredito įstaigų ir tam tikrų investicinių įmonių pertvarkymo vienodos taisyklės ir vienoda procedūra, kiek tai susiję su bendru pertvarkymo mechanizmu ir Bendru bankų pertvarkymo fondu, ir kuriuo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1093/2010 || COM(2013) 520 2013/0253 (COD) || 2013 07

Bankų gaivinimo ir pertvarkymo sistema || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria nustatoma kredito įstaigų ir investicinių įmonių gaivinimo ir pertvarkymo sistema ir iš dalies keičiamos Tarybos direktyvos 77/91/EEB bei 82/891/EB, direktyvos 2001/24/EB, 2002/47/EB, 2004/25/EB, 2005/56/EB, 2007/36/EB bei 2011/35/EB ir Reglamentas (ES) Nr. 1093/2010 || COM(2012) 280 2012/0150 (COD) || 2012 06

Indėlių garantijų sistemos || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl indėlių garantijų sistemų || COM(2010) 368 2010/0207 (COD) || 2010 07

MIFID || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl finansinių priemonių rinkų, kuria panaikinama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2004/39/EB || COM(2011) 656 2011/0296 (COD) || 2011 10

Mažmeninė bankininkystė (II bendrosios rinkos aktas) || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl mokesčių, susijusių su mokėjimo sąskaitomis, palyginamumo, mokėjimo sąskaitos perkėlimo ir galimybės naudotis būtiniausias savybes turinčiomis mokėjimo sąskaitomis || COM(2013) 266 2013/0139 (COD) || 2013 05

Ilgalaikių investicijų fondas (II bendrosios rinkos aktas) || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl Europos ilgalaikių investicijų fondo || COM(2013) 462 2014/0214 (COD) || 2013 06

Kova su pinigų plovimu || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl finansų sistemos apsaugos nuo jos panaudojimo pinigų plovimui ir teroristų finansavimui || COM(2013) 45 2013/0025 (COD) || 2013 02

Valstybinės užimtumo tarnybos || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo dėl valstybinių užimtumo tarnybų (VUT) bendradarbiavimo stiprinimo || COM(2013) 430 2013/0202 (COD) || 2013 06

Darbuotojų komandiravimas (I bendrosios rinkos aktas) || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl Direktyvos 96/71/EB dėl darbuotojų komandiravimo paslaugų teikimo sistemoje vykdymo užtikrinimo || COM(2012) 131 2012/0061 (COD) || 2012 03

Laisvas darbuotojų judėjimas || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl priemonių, kad darbuotojai galėtų lengviau naudotis laisvo darbuotojų judėjimo teisėmis || COM(2013) 236 2013/0124 (COD) || 2013 04

Tinklų ir informacijos saugumas || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl priemonių aukštam bendram tinklų ir informacinių sistemų saugumo lygiui visoje Sąjungoje užtikrinti || 2012/CNECT/027 COM(2013) 48 2013/0027 (COD) || 2013 02

Telekomunikacijų paketas || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatomos Europos bendrosios elektroninių ryšių rinkos ir žemyno ryšių infrastruktūros plėtros priemonės ir iš dalies keičiamos direktyvos 2002/20/EB, 2002/21/EB ir 2002/22/EB ir reglamentai (EB) Nr. 1211/2009 ir (ES) Nr. 531/2012 || COM(2013) 627 2013/0309 (COD) || 2013 09

Mokėjimų dokumentų rinkinys (II bendrosios rinkos aktas) || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl mokėjimo paslaugų vidaus rinkoje, kuria iš dalies keičiamos direktyvos 2002/65/EB, 2013/36/ES ir 2009/110/EB ir panaikinama Direktyva 2007/64/EB Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl tarpbankinių mokesčių už kortele grindžiamas mokėjimo operacijas || COM(2013) 547 COM(2013) 550 2013/0264 (COD) 2013/0265 (COD) || 2013 07

Elektroninė atpažintis ir e. parašas (I bendrosios rinkos aktas) || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje || COM(2012) 238 2012/0146 (COD) || 2012 06

4-tasis geležinkelių dokumentų rinkinys (II bendrosios rinkos aktas) || Ketvirtasis geležinkelių dokumentų rinkinys. Europos geležinkelių erdvės sukūrimas Europos konkurencingumui ir augimui skatinti Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 1192/69 dėl geležinkelio įmonių bendrųjų apskaitos norminimo taisyklių Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl Europos Sąjungos geležinkelių agentūros, kuriuo panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 881/2004 Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo dėl šalių keleivinio geležinkelių transporto paslaugų rinkų atvėrimo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1370/2007 Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria dėl keleivių vežimo geležinkeliais valstybės viduje paslaugų rinkos atvėrimo ir geležinkelių infrastruktūros valdymo iš dalies keičiama 2012 m. lapkričio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2012/34/ES, kuria sukuriama bendra Europos geležinkelių erdvė Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl geležinkelių sistemos sąveikos Europos Sąjungoje Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl geležinkelių saugos || COM(2013) 25 COM (2013) 26/2 COM(2013) 27 COM(2013) 28 COM(2013) 29 COM(2013) 30 COM(2013) 31 2013/0016 (COD) 2013/0013 (COD) 2013/0014 (COD) 2013/0028 (COD) 2013/0029(COD) 2013/0015 (COD) 2013/0016 (COD) || 2013 01

Apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos taikymas aviacijai || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria, siekiant iki 2020 m. įgyvendinti tarptautinį susitarimą, kuriuo tarptautinės aviacijos išmetamiesiems teršalams nustatoma viena pasaulinė rinkos priemonė, iš dalies keičiama Direktyva 2003/87/EB, nustatanti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos leidimų sistemą Bendrijoje || COM(2013) 722 || 2013 10

Ieškiniai dėl žalos || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl tam tikrų taisyklių, kuriomis reglamentuojami pagal nacionalinę teisę nagrinėjami ieškiniai dėl žalos, patirtos dėl valstybių narių ir Europos Sąjungos konkurencijos teisės aktų nuostatų pažeidimo, atlyginimo || COM(2013) 404 2013/0185 (COD) || 2013 6

Viešasis pirkimas (I bendrosios rinkos aktas) || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl subjektų, vykdančių veiklą vandens, energetikos, transporto ir pašto paslaugų sektoriuose, vykdomų pirkimų Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl viešųjų pirkimų || COM(2011) 895 COM(2011) 896 2011/0439 (COD) 2011/0438 (COD) || 2011 12

E. sąskaitos faktūros vykdant viešuosius pirkimus (II bendrosios rinkos aktas) || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl elektroninių sąskaitų faktūrų naudojimo vykdant viešuosius pirkimus || COM(2013) 449 2013/0213 (COD) || 2013 06

Nemokumo taisyklių reforma (II bendrosios rinkos aktas) || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1346/2000 dėl bankroto bylų || COM(2012) 744 2012/0360 (COD) || 2012 12

Duomenų apsaugos dokumentų rinkinys || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl fizinių asmenų apsaugos kompetentingoms institucijoms tvarkant asmens duomenis nusikalstamų veikų prevencijos, tyrimo, nustatymo ar traukimo baudžiamojon atsakomybėn už jas arba baudžiamųjų sankcijų vykdymo tikslais ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) || COM(2012) 10 COM(2012) 11 2012/0010 (COD) 2012/0011 (COD) || 2012 01

Europos prokuratūra || Pasiūlymas dėl Tarybos reglamento dėl Europos prokuratūros įsteigimo || COM(2013) 534 2013/0255/APP || 2013 7

Administracinio bendradarbiavimo direktyva || Pasiūlymas dėl Tarybos direktyvos, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 2011/16/ES nuostatos dėl privalomų automatinių apmokestinimo srities informacijos mainų || COM(2013) 348 2013/0188/CNS || 2013 6

Finansinių sandorių mokestis || Pasiūlymas dėl Tarybos direktyvos, kuria įgyvendinamas tvirtesnis bendradarbiavimas finansinių sandorių mokesčio srityje || COM(2013) 71 || 2013 2

Tabako produktų direktyva || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų, reglamentuojančių tabako ir susijusių gaminių gamybą, pateikimą ir pardavimą, suderinimo || COM(2012) 788 2012/0366 (COD) || 2012 12

Reglamentas dėl politinių partijų || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl Europos politinių partijų ir Europos politinių fondų statuto ir finansavimo Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 966/2012 dėl Sąjungos politinių partijų finansavimo || COM(2012) 499 COM(2012) 712 2012/0237 (COD) 2012/0336 (COD) || 2012 09

II priedas. Naujos iniciatyvos[1]

Nr. || Pavadinimas || Iniciatyvos rūšis[2] || Masto ir tikslų aprašas

Žemės ūkis ir kaimo plėtra

1. || ES ekologinės gamybos politinės ir teisinės sistemos persvarstymas || Teisėkūros / Ne teisėkūros || Kaip numatyta REFIT programoje, atliekant šį persvarstymą bus įvertinta, kiek galiojanti ekologinės gamybos sistema (Reglamentas (EB) Nr. 824/2007 ir Komunikatas COM(2004) 415) palanki tolesnei sektoriaus raidai.

2. || Atokiausių regionų žemės ūkiui taikomos tvarkos (POSEI) persvarstymas || Teisėkūros / Ne teisėkūros || Ši iniciatyva – POSEI sistemos persvarstymas pagal BŽŪP reformą.

Klimatas, energetika ir aplinka

3. || 2030 m. klimato ir energetikos politikos krypčių sistema || Teisėkūros / Ne teisėkūros || Iniciatyvoje bus nubrėžti 2020–2030 m. energetikos ir klimato politikos krypčių metmenys , siekiant suformuoti ilgalaikę investavimo perspektyvą, sukurti tvaresnę, saugesnę ir konkurencingesnę ES energetikos sistemą ir užtikrinti, kad ES po 2020 m. būtų pajėgi pasiekti klimato ir energetikos tikslus.

4. || Sistema, sudaranti sąlygas saugiai ir patikimai netradicinei angliavandenilių gavybai || Teisėkūros / Ne teisėkūros || Tikslas – užtikrinti, kad būtų galima saugiai ir efektyviai pasinaudoti energijos tiekimo įvairinimo galimybėmis ir padidinti konkurencingumą, įskaitant netradicinio angliavandenilių gamyba, tose valstybėse narėse, kurios pasirenka vykdyti tokią gavybą. Sistema būtų siekiama užtikrinti aiškumą ir nuspėjamumą tiek rinkos dalyviams, tiek piliečiams, įskaitant aiškumą ir nuspėjamumą dėl tiriamųjų projektų, ir visapusiškai atsižvelgti į išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir grėsmes klimatui bei aplinkai (taip pat sveikatai), kaip to tikisi visuomenė.

Konkurencija, įskaitant žemės ūkį

5. || Valstybės pagalbos modernizavimas pagrindiniuose sektoriuose || Ne teisėkūros || Dokumentų rinkiniu pabaigiamas valstybės pagalbos modernizavimas pagrindiniuose sektoriuose. Jame numatytas ir valstybės pagalbos gairių taikymo oro uostams ir oro vežėjams įvertinimas, pagalbos aplinkos apsaugai gairių, mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų pagalbos gairių ir gairių dėl pagalbos įmonėms sanuoti ir restruktūrizuoti persvarstymas ir naujos valstybės pagalbos žemės ūkiui ir miškininkystei gairės.

6. || Valstybės pagalbos modernizavimas: Bendrasis bendrosios išimties reglamentas || Ne teisėkūros || Modernizuojant valstybės pagalbą bus persvarstytas bendrasis bendrosios išimties reglamentas ir taip bus patikslinti bendrieji suderinamumo kriterijai siekiant efektyviau skirti lėšas ir toliau paprastinti administravimą. Dokumentų rinkinyje bus ir naujas bendrosios išimties reglamentas, skirtas žemės ūkiui ir miškininkystei.

Konkurencija

7. || Technologijų perdavimo susitarimams taikomų konkurencijos taisyklių persvarstymas || Ne teisėkūros || Persvarstymo tikslas – atnaujinti esamas taisykles, kurios nustos galioti 2014 m., siekiant remti intelektinės nuosavybės teisių licencijavimą ir taip skatinti inovacijas kartu užtikrinant konkurenciją.

Vystymasis ir aplinka

8. || Tolesni veiksmai rengiantis vystymosi rėmimo sistemai, veiksiančiai po 2015 m. || Ne teisėkūros || Tai dalis proceso, kuris sujungs Tūkstantmečio vystymosi tikslus, kurie baigs galioti 2015 m., ir Tvaraus vystymosi tikslus į vieną bendrą didelio užmojo vystymosi darbotvarkės po 2015 m. sistemą. Komunikato priėmimo data priklausys nuo vykstančių tarptautinių parengiamųjų diskusijų.

Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

9. || Darbuotojų judumo dokumentų rinkinys || Teisėkūros / Ne teisėkūros || Ši iniciatyva padės asmenims laisvai judėti Europos Sąjungoje, nes socialinės apsaugos sistemos taps geriau koordinuojamos, todėl piliečių teisės bus veiksmingiau užtikrintos ir atsiras augimo bei darbo vietų kūrimo paskatų. Dokumentų rinkinį sudarys pastarojo meto pažangos apžvalga, Reglamento (EB) Nr. 883/2004 ir Reglamento (EB) Nr. 987/2009 dėl socialinės apsaugos sistemų koordinavimo persvarstymo dokumentai ir iniciatyva dėl itin judžių darbuotojų.

10. || Komunikatas dėl darbo vietų kūrimo ekologinėje ekonomikoje || Ne teisėkūros || Komunikate bus aptarti pagrindiniai veiksmai, kuriais bus remiamas darbo vietų kūrimas ir gerinamas išteklių vartojimo efektyvumas darbo vietoje – vieni pagrindinių Europos konkurencingumo uždavinių. Jo temos – pagrindiniai ekonomikos sektoriai, efektyviau išteklius naudojančiai ekonomikai reikėsiančių įgūdžių numatymas ir ugdymas.

Energetika

11. || Energijos vidaus rinkos įgyvendinimo pažanga ir veiksmų plano, kuriuo energijos vidaus rinkos įgyvendinama mažmeninėje rinkoje, vykdymo pažanga || Ne teisėkūros || Siekiant iki 2014 m. baigti kurti energijos vidaus rinką, Komisija pateiks ataskaitą dėl energetikos acquis ir 2012 m. lapkričio mėn. Komunikate dėl energijos vidaus rinkos pateiktame veiksmų plane nurodytų veiksmų įgyvendinimo pažangos. Taip pat Komisija pateiks mažmeninės rinkos iniciatyvą, kurios tikslas – pagerinti vartotojų dalyvavimo sąlygas, skatinti konkurenciją ir stiprinti energijos vartotojams palankią energetikos sistemos struktūrą.

Įmonės ir pramonė

12. || Pramonės politikos dokumentų rinkinys || Ne teisėkūros || Siekiant stiprinti Europos bendrovių konkurencingumą, Komunikate dėl pramonės politikos bus toliau svarstomi apdirbimas ir su juo susijusios paslaugos Europos Sąjungoje. Dokumentų rinkinyje taip pat bus pramonės produktų vidaus rinkos teisės aktų persvarstymo dokumentas, kurio tikslas – šalinti užsilikusias prekybos kliūtis, didinti teisės aktų kokybę ir veiksmingumą, atnaujinti acquis pagal naujausią praktiką ir permainas.

13. || Gynybos pramonės dokumentų rinkinys || Ne teisėkūros || Iniciatyvoje bus išdėstytas konkretus gynybos pramonės konkurencingumo gerinimo veiksmų kompleksas.

Aplinka

14. || Išteklių naudojimo efektyvumas ir atliekos || Teisėkūros || Iniciatyva bus pagrįsta Tausiai išteklius naudojančios Europos veiksmų plano įgyvendinimo pažanga. Joje bus aptarti pagrindiniai elementai, kurių reikia norint išnaudoti ES ekonomikos galimybes našumui padidinti ir sykiu naudoti mažiau išteklių bei formuoti žiedinę ekonomiką. Į iniciatyvą įtrauktos išvados, padarytos rengiant tinkamus rodiklius ir tikslus; joje bus persvarstyti pagrindiniai ES atliekų teisės aktų tikslai (laikantis peržiūros nuostatų, įtrauktų į Pagrindų direktyvą dėl atliekų, Sąvartynų direktyvą ir Pakuočių direktyvą), atliktas atliekų srauto direktyvų ex post vertinimas ir įvertinti galimi būdai padidinti jų tarpusavio derėjimą.

Lygybė

15. || Vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumo problemos sprendimas || Ne teisėkūros || Ši iniciatyva turėtų skatinti ir gerinti sąlygas veiksmingai praktikoje taikyti vienodo darbo užmokesčio principą ir padėti valstybėms narėms rasti tinkamus modelius, kuriais būtų mažinami likę vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumai.

Europos žmogaus teisių konvencija (ES prisijungimas)

16. || ES prisijungimo prie Europos žmogaus teisių konvencijos vidaus taisyklės || Teisėkūros || Šioje iniciatyvoje pateikiamos teisinės taisyklės, kurių reikia, kad būsimas prisijungimas prie Europos žmogaus teisių konvencijos galėtų būti įgyvendinamas ES viduje.

Išorės veiksmai ir jūrų politika

17. || ES laivybos saugumo strategija || Ne teisėkūros || Bendrame su Vyriausiuoju įgaliotiniu parengtame komunikate bus išdėstyta nuosekli strateginė sistema, aprėpianti vidaus ir išorės saugumą, pagrįsta civiliniu ir kariniu bendradarbiavimu, papildomumu ir pasidalijamaisiais ištekliais siekiant geriau spręsti didžiausius laivybos saugumo uždavinius.

Vidaus reikalai

18. || Kova su smurtiniu ekstremizmu || Ne teisėkūros || Komunikate valstybėms narėms teikiami pasiūlymai, kaip formuoti naujas priemones kovai su smurtinių formų ekstremizmu ir jo prevencijai. Dokumente bus remiamasi rekomendacijomis, kurias pateikė 2011 m. įsteigtas Kovos su radikalėjimu tinklas, ir į jį įtraukiami elementai, kuriuos naudojant būtų persvarstoma ES strategija dėl kovos su radikalizmo skatinimu ir verbavimu.

Humanitarinė pagalba

19. || ES pozicijos dėl programos, taikytinos nustojus galioti Hyogo programai, rengimas || Ne teisėkūros || Iniciatyvoje bus nustatytas konkretus ES įnašas į diskusijas apie tarptautinę nelaimių rizikos mažinimo veiksmų programą (įsigaliosiančią po 2015 m.).

Teisingumas ir vidaus reikalai

20. || Būsimi teisingumo ir vidaus reikalų sričių prioritetai || Ne teisėkūros || Kadangi 2014 m. baigs galioti Stokholmo programa, o laisvės, saugumo ir teisingumo politikos kryptys visiškai integruojamos į ES sistemą, Komisija pateiks komunikatą dėl ES teisingumo politikos ateities ir naują europinę vidaus reikalų darbotvarkę.

Teisingumas ir įmonės

21. || Europos prieinamumo aktas || Teisėkūros / Ne teisėkūros || Iniciatyva pagerins neįgaliems ir vyresnio amžiaus asmenims prieinamų prekių ir paslaugų rinką pagal modelį „tinka visiems“. Šioje verslui palankioje iniciatyvoje numatomos privalomos priemonės, kuriomis bus skatinamas viešasis pirkimas ir prieinamumo standartų suderinimas. Šiuo metu dėl iniciatyvos konsultuojamasi su pramone ir suinteresuotosiomis šalimis.

22. || Naujas požiūris į nesėkmę vykdant verslą ir nemokumą || Teisėkūros / Ne teisėkūros || Šios iniciatyvos tikslas – nustatyti mažiausius ikibankrotinių procedūrų (reorganizacijos) standartus ir suteikti antrą šansą sąžiningiems verslininkams. Joje numatoma sudaryti vienodas sąlygas skirtingose šalyse esantiems skolininkams ir skolintojams ir taip šalinti tarpvalstybinės prekybos ir investicijų kliūtis.

Vidaus rinka ir paslaugos

23. || Tolesni veiksmai po Žaliosios knygos dėl ilgalaikio ES ekonomikos finansavimo || Teisėkūros / Ne teisėkūros || Pagrindinis politikos tikslas – didinti kapitalo ilgalaikėms investicijoms pasiūlą. Tuo tikslu reikia pritaikyti arba pakeisti pamatines sąlygas, ypač finansų rinkų reguliavimą, siekiant užtikrinti geresnį finansų rinkų pajėgumą teikti ilgalaikį finansavimą.

24. || Autorių teisių acquis persvarstymas || Teisėkūros / Ne teisėkūros || Tikslas – persvarstyti ES autorių teisių sistemos nuostatas, kurios svarbios užtikrinant internetinę prieigą prie autorių teisių ir susijusių teisių saugomos medžiagos, kad ta sistema atitiktų skaitmeninės epochos poreikius. Tai reiškia, inter alia, modernius metmenis, kurie padėtų skatinti naujoviškas rinkos praktikas, užtikrinti faktinį teisių turėtojų pripažinimą ir atlygį jiems, teiktų tvarias kūrybos, kultūrų įvairovės ir inovacijų paskatas, galutiniams naudotojams padidintų teisėtų pasiūlymų pasirinkimą ir atvertų prieigą prie jų, sudarytų sąlygas rastis naujiems verslo modeliams ir padėtų veiksmingiau kovoti su nelegaliais pasiūlymais ir piratavimu.

25. || Finansų įstaigų, išskyrus bankus, krizės valdymo ir pertvarkymo sistema || Teisėkūros || Siekiant sustiprinti finansinį stabilumą, kartu su bankų sektoriaus sistema ši sistema užtikrins, kad ne bankų finansų įstaigos galėtų būti efektyviai pertvarkytos nesukeliant sisteminio poveikio.

ES finansinių interesų apsauga

26. || OLAF reforma || Teisėkūros || Po komunikato „Geresnis OLAF valdymas ir vykdant tyrimus taikomos procesinės apsaugos stiprinimas“ galima toliau sistemiškai tobulinti OLAF reglamentą, atsižvelgiant į Komisijos pasiūlyme dėl Europos prokuratūros įsteigimo numatytas procesines garantijas, kurios gali būti taikomos OLAF administraciniuose tyrimuose ir įgyvendintos dar iki Europos prokuratūros įsteigimo. To būtų galima siekti ir griežtesne teisine tyrimo priemonių peržiūra įsteigus procesinių garantijų nepriklausomo kontrolieriaus pareigybę, taip pat sustiprintomis procesinėmis garantijomis vykdant veiksmus, panašius į institucijose OLAF vykdomas kratas ir konfiskavimą.

Moksliniai tyrimai ir inovacijos ekonomikos ir pinigų srityje

27. || Moksliniai tyrimai ir inovacijos kaip nauji augimo šaltiniai || Ne teisėkūros || Po iniciatyvos „Inovacijų sąjunga“ šiame komunikate bus įvertinta, kaip inovacijų ekonomika skatina konkurencingumą ir suteikia faktais pagrįstus argumentus nustatant prioritetines struktūrinių reformų investicijas, būtinas, kad būtų vykdoma fiskalinė konsolidacija ir naudojamos augimo galimybės.

Teisinė valstybė

28. || Teisinė valstybė Europos Sąjungoje || Ne teisėkūros || Komunikate bus nuodugniau svarstoma sistema, nuosekliai taikytina atvejais, kai kyla pavojus teisinei valstybei.

Mokesčiai ir muitų sąjunga

29. || Pastangos baigti kurti PVM sistemą || Ne teisėkūros || Iniciatyva pratęsia 2011 m. gruodžio mėn. Komunikatą dėl PVM ateities; joje siekiama pateikti gaires, kaip įgyvendinti ES tiekiamų prekių ir teikiamų paslaugų apmokestinimo paskirties valstybėje narėje principą (tai perspektyviausias ateities sprendimas, o ilgalaikio tikslo apmokestinti kilmės valstybėje narėje reikėtų atsisakyti).

III priedas. REFIT veiksmai

Nr. || Pavadinimas || Iniciatyvos rūšis[3] || Aprašas

1. || Darbuotojų informavimo ir konsultavimo srities trijų direktyvų išdėstymas nauja redakcija ir sujungimas[4] || Teisėkūros (išdėstymas nauja redakcija) || Trijų direktyvų išdėstymas nauja redakcija ir sujungimas po 2013 m. liepos mėn. paskelbtos REFIT tinkamumo patikros[5] siekiant spręsti kai kurias Komisijos tarnybų darbiniame dokumente iškeltas problemas (ir patobulinti direktyvų veikimą). Šios iniciatyvos sąlyga – konsultacija su socialiniais partneriais.

2. || Maisto higienos teisės aktų persvarstymas || Teisėkūros (supaprastinimas, pakeitimas) || Higienos nuostatos bus pakeistos nauju teisės aktu: bus supaprastintos procedūros; mažosioms ir vidutinėms įmonėms bus suteikta dar daugiau lankstumo.

3. || Veterinarinių vaistų teisės aktų supaprastinimas || Teisėkūros (supaprastinimas) || Norint tiekti veterinarinį vaistą rinkai Europos Sąjungoje reikalingas rinkodaros leidimas. Supaprastinus ir patobulinus rinkodaros leidimo įgijimo ir išsaugojimo procedūras bus sumažinta veterinarinių vaistų pramonei tenkanti našta.

4. || Verslo statistikos integravimo pagrindų reglamentas (angl. FRIBS)[6] || Teisėkūros || Šia iniciatyva siekiama verslo statistiką integruoti į bendrą teisinę sistemą, siekiant supaprastinti ir racionalizuoti Europos verslo statistikos etaloninę struktūrą ir taip sumažinti nereikalingą naštą respondentams.

5. || Socialinės statistikos integravimo pagrindų reglamentas[7] || Teisėkūros || Šia iniciatyva siekiama socialinę statistiką integruoti į bendrą teisinę sistemą, siekiant supaprastinti ir racionalizuoti Europos socialinės statistikos etaloninę struktūrą ir taip sumažinti nereikalingą naštą respondentams.

6. || Ūkių tyrimo sistemos reforma || Teisėkūros || Rengiantis 2020 m. planuojamam artimiausiam ūkių tyrimui, pagrindinis teisės aktas bus sutrumpintas, supaprastintas ir papildytas deleguotuoju aktu.

7. || Bendrovių teisės aštuonių direktyvų išdėstymas nauja redakcija[8] || Teisėkūros (kodifikavimas) || Bendrovių teisės direktyvomis reglamentuojamas įmonių steigimas ir veikimas. Jose aptariamas bendrovių steigimas ir registravimas, investuotojų apsauga, pavyzdžiui, kapitalo reikalavimais, susijungimas ir dalijimasis, taip pat tam tikri ataskaitų teikimo aspektai. Kai kuriuos šioje srityje galiojančios teisinės sistemos aspektus taikyti sunku, ypač mažosioms ir vidutinėms įmonėms.[9] Dabar dirbama, kad nauja redakcija išdėstant aštuonias galiojančias bendrovių teisės direktyvas[10] būtų sukurtas patogus taikyti vienas bendrovių teisės taisyklių rinkinys. Naujoji teisinė priemonė atspindės bendrovės gyvavimo ciklą – nuo įsteigimo iki likvidavimo. Joje bus bendras apibrėžčių ir ataskaitų teikimo prievolių skirsnis; priemonė gerokai supaprastins privačiosioms ir viešosioms ribotos atsakomybės bendrovėms galiojančias ES taisykles.

8. || Žemės ūkio sektoriaus valstybės pagalbos taisyklių persvarstymas ir supaprastinimas || Teisėkūros (persvarstymas) || Žemės ūkio srities valstybės pagalbos taisyklės bus persvarstytos siekiant padidinti jų ekonominę reikšmę – daugiausia dėmesio skirti atvejams, kurie realiai paveikia konkurenciją ir prekybą bendrojoje rinkoje, supaprastinti taisykles bei procedūras ir sumažinti naštą mažosioms ir vidutinėms įmonėms.

9. || Ekologinės žemdirbystės teisinės sistemos persvarstymas ir supaprastinimas || Teisėkūros (persvarstymas) || Persvarstant ekologinės žemdirbystės teisės aktus bus pašalinti nenuoseklumai, spragos ir neveiksmingos priemonės, supaprastintos taisyklės ir sumažintos reglamentavimo išlaidos.

10. || Priėmus du įgaliojimus suteikiančius reglamentus bus kodifikuoti dvidešimt šeši Tarybos reglamentai dėl bendros prekybos politikos[11] || Teisėkūros (kodifikavimas) || Šiais pasiūlymais atitinkami teisės aktai bus kodifikuoti ir suderinti su Sutartimi dėl Europos Sąjungos veikimo.

11. || Eksportas siekiant panaudoti nepavojingas medžiagas (Reglamentas (EB) Nr. 1418/2007)[12] || Teisėkūros (supaprastinimas) || Reglamentas bus atnaujintas, procedūros supaprastintos, administracinė našta sumažinta.

12. || Patekimo į tarptautinio krovinių vežimo kelių transportu rinką nuostatų supaprastinimas [13] || Teisėkūros (supaprastinimas) || Šiuo pasiūlymu bus supaprastintos ir paaiškintos patekimo į tarptautinio krovinių vežimo kelių transportu rinką ir krovinių vežimo kelių transportu įmonių teikiamų vežimo paslaugų nuostatos. Juo taip pat bus supaprastintos vykdymo užtikrinimo taisyklės ir sudarytos sąlygos nacionalinėms institucijoms veiksmingai atlikti tikslines patikras.

13. || Žvejybos leidimų reglamentas[14] || Teisėkūros (išdėstymas nauja redakcija) || Galiojančio Žvejybos leidimų reglamento (ŽLR) išdėstymas nauja redakcija siekiant supaprastinti galiojančią sistemą, sumažinti valstybių narių reikalavimų teikti labai skirtingus duomenis problemas, užtikrinti, kad tarpusavyje geriau derėtų ŽLR ir kovos su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama žvejyba taisyklės, kontrolės sistema ir, plačiau žvelgiant, bendros žuvininkystės politikos išorės matmens tikslai.

14. || Jūros organizmų apsaugos techninės priemonės || Teisėkūros || Techninės priemonės bus supaprastintos, suderintos su naujos bendros žuvininkystės politikos tikslais ir bendrai pateiktos naujame pagrindų reglamente.

15. || Direktyvos 1999/45/EB dėl pavojingų preparatų klasifikavimo, pakavimo ir ženklinimo panaikinimas || Teisėkūros (panaikinimas) || Ši direktyva neteko aktualumo 2008 m. priėmus naujas medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo taisykles.

16. || Tarybos direktyvos dėl valstybių narių paramos Komisijai ir bendradarbiavimo moksliškai nagrinėjant su maistu susijusius klausimus panaikinimas[15] || Teisėkūros (panaikinimas) || Direktyva nebeaktuali, nes pasikeitė mokslinio bendradarbiavimo teisės aktai ir struktūra. Šias užduotis dabar vykdo EFSA (Europos maisto saugos tarnyba).

17. || Reglamento dėl plieno statistinių duomenų panaikinimas[16] || Teisėkūros (panaikinimas) || Plieno statistiniai duomenys dabar renkami pagal įvairius susitarimus. Todėl teisės aktas nebereikalingas.

18. || Tarybos sprendimo dėl valstybių narių finansinės žvalgybos padalinių bendradarbiavimo susitarimų dėl keitimosi informacija panaikinimas[17] || Teisėkūros (panaikinimas) || Šio teisės akto nuostatos perkeltos į Kovos su pinigų plovimu direktyvą. Panaikinimo laikas priklausys nuo to, kada bus priimtas ir įgyvendintas 2013 m. vasario 5 d. Komisijos priimtas pasiūlymas dėl kovos su pinigų plovimu direktyvos, dėl kurios Sprendimas 2000/642/TVR neteks aktualumo.

19. || Direktyvos 2007/38/EB dėl sunkiasvorėse krovininėse transporto priemonėse įrengtų veidrodėlių modifikavimo panaikinimas || Teisėkūros (panaikinimas) || Direktyva nebeaktuali. Jos turinys atkartotas reglamentuose dėl sunkiasvorių krovininių transporto priemonių tipo patvirtinimo.

20. || Direktyvos 2009/33/EB dėl skatinimo naudoti įteisintą teršalų kiekį išmetančias ir efektyviai energiją vartojančias kelių transporto priemones panaikinimas || Teisėkūros (panaikinimas) || Direktyva nebereikalinga, nes jos turinys atkartotas naujose horizontaliosiose viešojo pirkimo taisyklėse.

21. || Tarybos sprendimo dėl Bendrijos užduoties sumažinti pirminių energijos šaltinių vartojimą nustatymo iškilus žalios naftos ir naftos produktų tiekimo sunkumams panaikinimas[18] || Teisėkūros (panaikinimas) || Sprendimas pasenęs. Šiandien leidimas naudotis privalomosiomis atsargomis visuotinai laikomas pagrindine reagavimo priemone nutrūkus naftos tiekimui; juo galima greitai ir nesutrikdant ES ekonominės veiklos bei jos piliečių gyvenimo kompensuoti trūkstamus kiekius. Naujoje 2009 m. priimtoje Naftos atsargų direktyvoje, kurios visos nuostatos galioja nuo 2013 m., reglamentuojamos privalomosios atsargos ir numatyta galimybė nustatyti vartojimo mažinimo tikslą.

IV priedas. Atšaukiamų tebesvarstomų pasiūlymų sąrašas[19]

Nr. || COM / SEC / Tarpinstitucinė nuoroda || Pavadinimas || Atšaukimo priežastys || Komisijos pasiūlymo nuoroda OL

Vystymasis ir bendradarbiavimas; Europe Aid

1. || COM(2009) 395 2009/0111/CNS || Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 314/2004 dėl tam tikrų ribojančių priemonių Zimbabvei || Nebeaktualus. Sąrašo persvarstymas dabar numatytas Sprendime 2011/101/BUSP. Sankcijų režimas nesikeičia. || OL C 26, 2011 01 28, p. 4

Vystymasis ir bendradarbiavimas; Europe Aid / Užsienio politikos priemonės

2. || COM(2009) 195 2009/0058/COD                || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1717/2006, nustatantis stabilumo priemonę || Nebeaktualus. Reglamentas, kurį pasiūlyta iš dalies pakeisti, baigia galioti 2013 m. pabaigoje, ir Komisija priėmė naują teisės akto pasiūlymą dėl stabilumo priemonės, kuris yra 2014–2020 m. išorės veiksmų teisės aktų dokumentų rinkinio dalis (COM(2011) 845). || OL C 296, 2010 10 30, p. 5

Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

3. || COM(2011) 336 2011/0147 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1927/2006, įsteigiantis Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondą || Nebeaktualus. Reglamentas, kurį pasiūlyta iš dalies pakeisti, baigia galioti 2013 m. pabaigoje. Kaip daugiametės finansinės programos dokumentų dalį, Komisija priėmė naują teisėkūros pasiūlymą dėl Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo (2014–2020 m.). || OL C 264, 2011 09 08, p. 4

Aplinka

4. || COM(2003) 624 2003/0246/COD || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais                || Šis pasiūlymas teisės aktų leidėjams pateiktas svarstyti 2003 m., ir nuo to laiko nepasiekta jokios apčiuopiamos pažangos. Komisija svarstys alternatyvius būdus, kuriais būtų galima įvykdyti Orhuso konvencijoje nustatytus įsipareigojimus, ir atlieka poveikio vertinimą. || OL C 96, 2004 04 21, p. 22

5. || COM(2006) 232 galutinis. || Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, nustatančios dirvožemio apsaugos sistemą ir iš dalies keičiančios Direktyvą 2004/35/EB || Komisija atkreipia dėmesį, kad pasiūlymas svarstomas 8 metus, ir per tą laiką nepasiekta apčiuopiamos pažangos. Todėl ji atidžiai išnagrinės, ar pasiūlymo tikslo (kurio siekti Komisija toliau pasiryžusi) geriausia siekti pasiūlymą išsaugant ar atsiimant ir taip atveriant kelią alternatyviai iniciatyvai per kitą kadenciją. Tai bus įvertinta pagal galimybę sulaukti priėmimo iki Europos Parlamento rinkimų. || OL L 200, 2006 07 22, p. 11

Eurostatas

6. || COM(2011) 335 2011/0146 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos saugumo nuo nusikalstamumo statistikos || Nebeaktualus. Europos Parlamentas priėmė nepalankią rezoliuciją. Be to, jo nesvarsto Taryba. Tema lieka svarbi, ir Komisija ieškos kito būdo, kad būtų pasiekti pasiūlymo tikslai. || OL C 264, 2011 09 08, p. 3

Išorės veiksmų sritis

7. || COM(1973) 1929 || Pasiūlymas dėl Tarybos reglamento, kuriuo leidžiama naudoti Libano Respublikos kilmės kitų medvilninių audinių, priskiriamų Bendrojo muito tarifo 55.09 pozicijai, Bendrijos tarifinę kvotą ir nustatoma jos skirstymo ir administravimo tvarka (1974 m.) || Nebeaktualus. Prekyba ta preke jau liberalizuota. || -

8. || COM(1980) 662 || Pasiūlymas dėl reglamento, pagal kurį įsigalioja EEB ir Alžyro, Maroko, Tuniso, Egipto, Libano, Jordanijos, Sirijos ... bendradarbiavimo tarybų sprendimai, kuriais apskaitos vienetai keičiami Europos apskaitos vienetais Europos ekonominės bendrijos ir šių šalių susitarimo 2 protokole projektas || Nebeaktualus. Pasiūlymas priimtas Egipto, Libano, Jordanijos ir Maroko atžvilgiu. Visi susitarimai su atitinkamomis valstybėmis, išskyrus Siriją, pakeisti asociacijos susitarimais. Nors susitarimas su Sirija tebegalioja, jį pakeis asociacijos susitarimas, kuris jau parafuotas. || -

9. || COM(1983) 303 || Tarybos reglamentų, kuriais dar kartą iš dalies pakeičiami Europos ekonominės bendrijos ir Alžyro, Egipto, Jordanijos, Libano, Maroko, Sirijos ir Tuniso bendradarbiavimo susitarimų protokolo dėl sąvokos "kilmės produktai" apibrėžimo ir administracinio bendradarbiavimo metodų 6 ir 17 straipsniai, pasiūlymai || Nebeaktualus. Pasiūlymas priimtas Egipto ir Libano atžvilgiu. Visi susitarimai su atitinkamomis valstybėmis, išskyrus Siriją, pakeisti asociacijos susitarimais. Nors susitarimas su Sirija tebegalioja, jį pakeis asociacijos susitarimas, kuris jau parafuotas. || -

10. || COM(1985) 534 || Tarybos reglamento (EEB), kuriuo iš dalies keičiamos nuostatos, taikomos produktų importo ir eksporto tvarkai vykdant tam tikras operacijas su Pietų Afrika, pasiūlymas || Nebeaktualus. Šį pasiūlymą grindžiusių priežasčių nebėra. || -

11. || COM(1989) 19 || Tarybos reglamento dėl tam tikroms JAV kilmės prekėms taikomų tarifų nuolaidų sustabdymo ir su Kombinuotąja nomenklatūra siejamų muitų padidinimo pasiūlymas || Nebeaktualus. Šį pasiūlymą grindžiusių priežasčių nebėra. || -

Sveikata ir vartotojai

12. || COM(2008) 663, iš dalies pakeistas COM(2011) 633 ir COM(2012) 48 2008/0256 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, iš dalies keičiančios Direktyvos 2001/83/EB dėl Bendrijos kodekso, reglamentuojančio žmonėms skirtus vaistus, nuostatas dėl informacijos visuomenei apie žmonėms skirtus receptinius vaistus || Pirminis pasiūlymas buvo padalintas į du pasiūlymus, kad abiem teisės aktų leidėjams būtų lengviau juos svarstyti. Farmakologinio budrumo aspektai įtraukti į naują pasiūlymą COM(2012) 52, kuris priimtas kaip 2012 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2012/26/ES, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2001/83/EB. Informacijos teikimo pacientams aspektai įtraukti į iš dalies pakeistą pasiūlymą COM(2012) 48. Diskusijos Taryboje parodė, kad susitarimo dėl šio pasiūlymo pasiekti neįmanoma. || OL C 37, 2012 02 10, p. 15, ir OL C 102, 2012 04 5, p. 27  

13. || COM(2008) 662, iš dalies pakeistas COM(2011) 632 ir  COM(2012) 0049 2008/0255 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 726/2004, nustatančio Bendrijos leidimų dėl žmonėms skirtų ir veterinarinių vaistų išdavimo ir priežiūros tvarką ir įsteigiančio Europos vaistų agentūrą, nuostatas dėl informacijos visuomenei apie žmonėms skirtus receptinius vaistus || Pirminis pasiūlymas buvo padalintas į du pasiūlymus, kad abiem teisės aktų leidėjams būtų lengviau juos svarstyti. Farmakologinio budrumo aspektai įtraukti į naują pasiūlymą COM(2012) 51, kuris priimtas kaip 2012 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1027/2012, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 726/2004. Informacijos teikimo pacientams aspektai įtraukti į iš dalies pakeistą pasiūlymą COM(2012) 49. Diskusijos Taryboje parodė, kad susitarimo dėl šio pasiūlymo pasiekti neįmanoma. || OL C 37, 2012 02 10, p. 15, ir OL C 102, 2012 04 5, p. 27

Žmogiškieji ištekliai ir saugumas

14. || COM(2005) 190 1 2005/0072 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamentą (EEB) Nr. 1210/90 dėl Europos aplinkos agentūros bei Europos aplinkos informacijos ir stebėjimo tinklo įkūrimo dėl nuostatos, susijusios su vykdančiojo direktoriaus kadencija || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 26

15. ||  COM (2005) 190 2 2005/0073/COD || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EEB) Nr. 337/75 dėl Europos profesinio mokymo plėtros centro įsteigimo nuostatas, susijusias su direktoriaus kadencija || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 26

16. || COM (2005) 190 3 2005/0074/COD || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamentą (EEB) Nr. 1365/75 dėl Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo įsteigimo dėl nuostatos, susijusios su direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo kadencija || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 26

17. || COM (2005) 190 4 2005/0075/COD || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EEB) Nr. 1360/90 dėl Europos mokymo fondo įsteigimo nuostatą dėl direktoriaus kadencijos || Šis pasiūlymas neteko aktualumo dėl 2012 m liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendro pareiškimo ir bendro požiūrio dėl decentralizuotų agentūrų. || OL C 172, 2005 07 12, p. 26

18. || COM (2005) 190 5 2005/0076/COD || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamentą (EEB) Nr. 302/93 dėl Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro įsteigimo dėl nuostatos, susijusios su direktoriaus kadencija || 2012 m. pasiekus naują susitarimą pasiūlymas neteko aktualumo (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 26

19. || COM (2005) 190 6 2005/0077/COD || Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 40/94 nuostatą dėl Vidaus rinkos derinimo tarnybos pirmininko kadencijos || 2012 m. pasiekus naują susitarimą pasiūlymas neteko aktualumo (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 26

20. || COM (2005) 190 7 2005/0078/COD || Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 2100/94 nuostatą dėl Bendrijos augalų veislių tarnybos pirmininko kadencijos || 2012 m. pasiekus naują susitarimą pasiūlymas neteko aktualumo (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 26

21. || COM(2005)190 8 2005/0079/COD || Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 2965/94, įsteigiančio Europos Sąjungos įstaigų vertimo centrą, nuostatą dėl direktoriaus kadencijos || 2012 m. pasiekus naują susitarimą pasiūlymas neteko aktualumo (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 26

22. || COM(2005)190 9 2005/0080/COD || Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 1035/97 dėl Europos rasizmo ir ksenofobijos kontrolės centro įsteigimo nuostatą dėl direktoriaus kadencijos || 2012 m. pasiekus naują susitarimą pasiūlymas neteko aktualumo (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 26

23. || COM(2005)190 10 2005/0081/COD || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 178/2002 nuostatą dėl Europos maisto saugos tarnybos vykdomojo direktoriaus kadencijos || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 27

24. || COM(2005)190 11 2005/0082/COD || Pasiūlymas EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamentą (EB) Nr. 851/2004, steigiantį Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrą, dėl nuostatos, susijusios su direktoriaus kadencija || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 27

25. || COM(2005)190 12 2005/0083/COD || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 726/2004 nuostatą dėl Europos vaistų agentūros vykdomojo direktoriaus kadencijos || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 27

26. || COM(2005)190 13 2005/0084/COD || Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 1321/2004 nuostatą dėl Europos pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos priežiūros institucijos vykdomojo direktoriaus kadencijos || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 27

27. || COM(2005)190 14 2005/0085/COD || Pasiūlymas EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 2062/94 dėl Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros įsteigimo nuostatas, susijusias su direktoriaus kadencija || 2012 m. pasiekus naują susitarimą pasiūlymas neteko aktualumo (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 27

28. || COM(2005)190 15 2005/0086/COD || Pasiūlymas EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 1406/2002, įsteigiančio Europos jūrų saugumo agentūrą, nuostatas, susijusias su vykdomojo direktoriaus kadencija || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 27

29. || COM(2005)190 16 2005/0087/COD || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 1592/2002 nuostatą dėl Europos aviacijos saugos agentūros direktorių ir vykdomojo direktoriaus kadencijos || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 27

30. || COM(2005)190 17 2005/0088/COD || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 881/2004, įsteigiančio Europos geležinkelio agentūrą nuostatas, susijusias su vykdomojo direktoriaus kadencija || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 27

31. || COM(2005)190 18 2005/0089/COD || Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamento (EB) Nr. 2007/2004 nuostatas, susijusias su Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros vykdomojo direktoriaus ir vykdomojo direktoriaus pavaduotojo kadencijos || Pasiūlymas neteko aktualumo 2012 m. pasiekus naują susitarimą (plg. 2012 m. liepos mėn. Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos bendrą pareiškimą ir bendrą požiūrį į decentralizuotas agentūras). || OL C 172, 2005 07 12, p. 27

Vidaus rinka ir paslaugos

32. || COM(2004) 582 2004/0203 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančios Direktyvą 98/71/EB dėl teisinės dizaino apsaugos || Iš to, kad nuo 2010 m. Tarybos diskusijose į priekį nepasistūmėta, matyti, kad susitarimas negali būti pasiektas. Komisija svarstys alternatyvius būdus, kuriais būtų galima spręsti klausimą atsižvelgiant į vykdomą ekonominį tyrimą ir būsimą dizaino apsaugos sistemos Europos Sąjungoje vertinimą. || OL C 12, 2005 01 18, p. 25

33. || COM(2010) 350 2010/0198/CNS || Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO (ES) dėl Europos Sąjungos patento vertimo tvarkos || Nebeaktualus. Pakeistas nauju pasiūlymu COM(2011) 216, kuris priimtas kaip Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1260/2012, kuriuo užtikrinamas su taikoma vertimo tvarka susijęs tvirtesnis bendradarbiavimas kuriant bendrą patentinę apsaugą. || -

34. || COM(2008) 396 2008/0130/APP || Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos privačiosios bendrovės statuto || Nuo 2011 m. diskusijos Taryboje dėl šio pasiūlymo nepasistūmėjo. Kadangi būtinas vieningumas, neverta tikėtis, kad susitarimas gali būti pasiektas. Komisija svarstys alternatyvius būdus, atsižvelgdama į šiuo metu vykdomą poveikio vienanarėms bendrovėms vertinimą. || OL C 303, 2009 12 15, p. 8

Mobilumas ir transportas

35. || COM(2011) 710 2011/0327 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria dėl vairuotojo pažymėjimų su integruotomis vairuotojo kortelės funkcijomis iš dalies keičiama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2006/126/EB || Nesiderina su atitinkamomis nuostatomis dėl tachografo rinkmenų, kurių klausimu pasiūlymo nesilaikyta, nes derybose ir 2013 m. gegužės 14 d. pasiektame galutiniame susitarime padaryta išvada, kad tai nebūtų realistiška. || OL C 37, 2012 02 10, p. 18

36. || COM(2007) 497 2007/0183/CNS                                || Pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl protokolo, iš dalies keičiančio Europos bendrijos ir Maroko Karalystės susitarimą dėl tam tikrų oro susisiekimo aspektų, kuriuo siekiama atsižvelgti į Bulgarijos Respublikos ir Rumunijos Respublikos įstojimą į Europos Sąjungą, sudarymo || Nebeaktualus. Iš dalies keistinas susitarimas pakeistas visapusišku ES ir Maroko susitarimu. || -

Mokesčiai ir muitų sąjunga

37. || COM(2002) 64 2002/0041/CNS || Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, iš dalies keičiančios Direktyvą 77/388/EEB dėl specialios schemos kelionių organizatoriams || Nebeaktualus. Pasiūlymas pateiktas 2002 m., o nuo 2010 m. Taryboje nesvarstytas. Per tą laiką pasiūlymas neteko aktualumo, nes pasikeitė būdai, kuriais vartotojams parduodamos kelionių organizatorių paslaugos, tarp jų ir kelionės paslaugų paketai. || OL C 126 E, 2002 05 28, p. 390

38. || COM(2003) 78 -2 2003/0057 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, iš dalies keičiančio Reglamentą (EEB) Nr. 218/92 dėl administracinio bendradarbiavimo netiesioginių mokesčių srityje (PVM) dėl papildomų priemonių, susijusių su kelionių paslaugų teikimu || Nebeaktualus. Pasiūlymas pateiktas 2003 m., o nuo 2010 m. Taryboje nesvarstytas. Per tą laiką pasiūlymas neteko aktualumo, nes pasikeitė būdai, kuriais vartotojams parduodamos kelionių organizatorių paslaugos, tarp jų ir kelionės paslaugų paketai. Susijęs su pasiūlymu COM(2002) 64 dėl specialios schemos kelionių organizatoriams. || OL C 76 E, 2004 03 25, p. 4

39. || COM(2008) 497 2008/0164/ACC || Pasiūlymas dėl TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 2112/78 dėl Muitinės konvencijos dėl tarptautinio krovinių gabenimo su TIR knygelėmis (TIR konvencija) 1975 m. lapkričio 14 d. Ženevoje sudarymo || Nebeaktualus. TIR konvencija konsoliduota Tarybos sprendimu 2009 m. || -

40. || COM (2004) 728 -1 2004/0261/CNS || Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, iš dalies keičiančios Direktyvą 77/388/EEB, siekiant supaprastinti pridėtinės vertės mokesčio prievolių vykdymą || Nebeaktualus, nes pasikeitė paslaugų teikimo vietos taisyklės. Šis pasiūlymas yra dalis trijų pasiūlymų rinkinio, kuriuo persvarstoma PVM sistema; pirmuosius du Taryba priėmė kaip Reglamentą (EB) Nr. 143/2008 (administracinis bendradarbiavimas) ir Direktyvą 2008/9/EB (susigrąžinimas iš kitos valstybės narės). Vienas to pasiūlymo aspektas iš dalies įtrauktas į iš dalies pakeistą teisės akto pasiūlymą dėl paslaugų teikimo vietos, priimtą kaip Tarybos direktyva 2008/8/EB (minimali vieno langelio principu veikianti įstaiga, kuri veikia tik telekomunikacijų, transliavimo ir elektroninių paslaugų srityse). Tačiau dėl šio pasiūlymo Taryboje nebuvo galima pasiekti jokio susitarimo. PVM prievolių supaprastinimas lieka svarbiausias prioritetas, kaip nurodyta Komunikate dėl PVM ateities, ir Komisija toliau dirbs šiose srityse siekdama išspręsti tą uždavinį. || OL C 24, 2001 05 29, p. 10

Kodifikavimas

41. || COM(2007) 755 2007/0256 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl statistinio Europos bendrijos ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus || Siūloma kodifikavimo procedūra negali būti tęsiama, nes tame teisės akte yra nuostatų, kurioms taikomos senosios komiteto procedūros taisyklės. || OL C 55, 2008 02 28, p. 7

42. || COM(2008) 99 2008/0037 (COD) || Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS dėl veterinarinių patikrinimų, taikomų Bendrijos vidaus prekyboje (kodifikuota versija) || Naujame pasiūlyme COM (2013) 265 final yra nuostata, kuria panaikinamas kodifikuoti pasiūlytas teisės aktas. || OL C 207, 2008 08 14, p. 5

43. || COM(2008) 351 2008/0115 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl valstybių narių įstatymų, reglamentuojančių ratinių žemės ūkio ar miškų ūkio traktorių vairuotojų sėdynes, suderinimo (kodifikuota redakcija) || Teisės aktas, kurį siūloma kodifikuoti, panaikinamas Reglamentu (ES) Nr. 167/2013 (panaikinimas įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.). || OL C 10, 2009 01 15, p. 13.

44. || COM(2008) 697  2008/0204 (COD) || Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS, nustatančios afrikinės arklių ligos kontrolės reikalavimus ir kovos su ja priemones (kodifikuota versija) || Panaikinti tą teisės aktą pasiūlyta persvarstant gyvūnų sveikatos teisės aktų sistemą (COM (2013) 260 final) . || -

45. || COM(2009) 299 2009/0080 (COD) || Pasiūlymas dėl TARYBOS DIREKTYVOS …/…/EB dėl prekybos sėklinėmis bulvėmis || Panaikinti tą teisės aktą pasiūlyta persvarstant augalų dauginamosios medžiagos teisės aktų sistemą (COM(2013) 262 final). || OL C 296, 2010 10 30, p. 10

46. || COM(2010) 359 2010/0194 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl prekybos vynmedžių vegetatyvine dauginamąja medžiaga || Panaikinti tą teisės aktą pasiūlyta persvarstant augalų dauginamosios medžiagos teisės aktų sistemą (COM(2013) 262 final). || -

47. || COM(2010) 508 2010/0261 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl leistino motorinių transporto priemonių garso lygio ir dujų išmetimo sistemų (kodifikuota redakcija) || Naujame pasiūlyme COM(2011) 856 yra nuostata, kuria panaikinamas kodifikuoti pasiūlytas teisės aktas. || OL C 121, 2011 04 19, p. 25

48. || COM(2010) 510  2010/0264 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl konstrukcijų, apsaugančių nuo apvirtimo, pritvirtinamų prie siauros tarpvėžės ratinių žemės ūkio ir miškų ūkio traktorių galinės dalies (kodifikuota redakcija) || Teisės aktas, kurį siūloma kodifikuoti, panaikinamas Reglamentu (ES) Nr. 167/2013 (panaikinimas įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.). || OL C 121, 2011 04 19, p. 25

49. || COM(2010) 610  2010/0302 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl konstrukcijų, apsaugančių nuo apvirtimo, kurios montuojamos prieš siauros tarpvėžės ratinių žemės ūkio ir miškų ūkio traktorių vairuotojo sėdynę (kodifikuota redakcija) || Teisės aktas, kurį siūloma kodifikuoti, panaikinamas Reglamentu (ES) Nr. 167/2013 (panaikinimas įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.). || OL C 121, 2011 04 19, p. 29

50. || COM(2010) 635  2010/0309 (COD) || Pasiūlymo dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, nustatančio avių ir ožkų identifikavimo bei registravimo sistemą (kodifikuota redakcija) || Panaikinti tą teisės aktą pasiūlyta persvarstant gyvūnų sveikatos teisės aktų sistemą (COM (2013) 260 final). || OL C 121, 2011 04 19, p. 31

51. || COM(2010) 717  2010/0348 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl žemės ūkio ir miškų ūkio ratinių traktorių valdymo įtaisų montavimo, išdėstymo, veikimo ir identifikavimo (kodifikuota redakcija) || Teisės aktas, kurį siūloma kodifikuoti, panaikinamas Reglamentu (ES) Nr. 167/2013 (panaikinimas įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.). || OL C 94, 2011 03 26, p. 5

52. || COM(2010) 729 2010/0349 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl ratinių žemės ūkio ir miškų ūkio traktorių stabdymo įtaisų (kodifikuota redakcija) || Teisės aktas, kurį siūloma kodifikuoti, panaikinamas Reglamentu (ES) Nr. 167/2013 (panaikinimas įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.). || OL C 121,  2011 04 19, p. 35

53. || COM(2010) 746 2010/0358 (COD) || Pasiūlymas dėl EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl ratinių žemės ūkio ir miškų ūkio traktorių vairuotojo darbo erdvės, vairuotojo vietos prieigos, durų ir langų (kodifikuota redakcija) || Teisės aktas, kurį siūloma kodifikuoti, panaikinamas Reglamentu (ES) Nr. 167/2013 (panaikinimas įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.). || OL C 121, 2011 04 19, p. 36

V priedas. Teisės aktai, kurie įsigalios 2014 m.

Sausio 1 d. įsigalios daug įvairių ir svarbių pasiūlymų, visų pirma dėl sutartų 2014–2020 m. daugiametės finansinės programos programų, ir nemažai didžiųjų politikos iniciatyvų, kurias tuo pačiu metu bus pradėta įgyvendinti. Komisija taip pat tikisi, kad įsigalios I priede išvardyti pasiūlymai.

Be to, 2014 m. įsigalios šie teisės aktai[20]:

Sausio 1 d. || · 2013 m. birželio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2013/36/ES dėl galimybės verstis kredito įstaigų veikla ir dėl riziką ribojančios kredito įstaigų ir investicinių įmonių priežiūros, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2002/87/EB ir panaikinamos direktyvos 2006/48/EB bei 2006/49/EB.

· 2009 m. birželio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 595/2009 dėl motorinių transporto priemonių ir variklių tipo patvirtinimo atsižvelgiant į sunkiųjų transporto priemonių išmetamų teršalų kiekį (euro VI) ir dėl galimybės naudotis transporto priemonių remonto ir priežiūros informacija.

· 2013 m. vasario 19 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 143/2013, kuriuo dėl transporto priemonių, kurios pateiktos patvirtinti pagal pakopinę tipo patvirtinimo procedūrą, išmetamo CO2 kiekio nustatymo iš dalies keičiama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2007/46/EB ir Komisijos reglamentas (EB) Nr. 692/2008.

· 2008 m. liepos 18 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 692/2008, įgyvendinantis ir iš dalies keičiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 715/2007 dėl variklinių transporto priemonių tipo patvirtinimo atsižvelgiant į išmetamųjų teršalų kiekį iš lengvųjų keleivinių ir komercinių transporto priemonių (euro 5 ir euro 6) ir dėl transporto priemonių remonto ir priežiūros informacijos prieigos.

· Reglamentas (ES) Nr. 1257/2012, kuriuo įgyvendinamas tvirtesnis bendradarbiavimas kuriant bendrą patentinę apsaugą.

· 2013 m. birželio 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 608/2013 dėl muitinės atliekamo intelektinės nuosavybės teisių vykdymo užtikrinimo.

· Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, kuriuo įsteigiamas Europos savanoriškos humanitarinės pagalbos korpusas (ES pagalbos savanoriai).

· Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas dėl Sąjungos civilinės saugos mechanizmo.

Sausio 28 d. || · 2012 m. gruodžio 20 d. Tarybos direktyva 2013/1/ES, kuria iš dalies keičiamos Direktyvos 93/109/EB nuostatos dėl išsamių priemonių Sąjungos piliečiams, gyvenantiems valstybėje narėje ir nesantiems šios valstybės piliečiais naudotis teise būti kandidatais per Europos Parlamento rinkimus.

Vasario 14 d. || · 2012 m. liepos 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2012/19/ES dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų.

Vasario 22 d. || · 2012 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 978/2012, kuriuo taikoma bendrųjų muitų tarifų lengvatų sistema ir panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 732/2008.

Kovo 1 d. || · 2012 m. liepos 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 649/2012 dėl pavojingų cheminių medžiagų eksporto ir importo.

Kovo 17 d. || · 2013 m. kovo 7 d. Tarybos sprendimas 2013/129/ES dėl 4-metilamfetamino kontrolės priemonių.

Balandžio 1 d. || · 2013 m. vasario 26 d. Komisijos direktyva 2013/8/ES, kuria iš dalies keičiama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2009/144/EB dėl tam tikrų ratinių žemės ir miškų ūkio traktorių sudėtinių dalių ir charakteristikų, siekiant suderinti jos technines nuostatas.

Balandžio 10 d. || · 2012 m. rugsėjo 19 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 847/2012, kuriuo dėl gyvsidabrio iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH) XVII priedas.

Birželio 2 d. || · 2012 m. gegužės 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2012/13/ES dėl teisės į informaciją baudžiamajame procese.

Birželio 13 d. || · 2012 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2011/83/ES dėl vartotojų teisių, kuria iš dalies keičiamos Tarybos direktyva 93/13/EEB ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 1999/44/EB bei panaikinamos Tarybos direktyva 85/577/EEB ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 97/7/EB.

Birželio 18 d. || · 2012 m. lapkričio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2012/33/ES, kuria dėl sieros kiekio jūriniame kure iš dalies keičiama Tarybos direktyva 1999/32/EB.

Birželio 19 d. || · 2013 m. kovo 19 d. Komisijos direktyva 2013/10/ES, kuria iš dalies keičiama Tarybos direktyva 75/324/EEB dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su aerozolių balionėliais, suderinimo, siekiant suderinti jos ženklinimo nuostatas pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1272/2008 dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo.

Liepos 4 d. || · Direktyva 2012/35/ES, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2008/106/EB dėl minimalaus jūrininkų rengimo.

Liepos 7 d. || · 2012 m. birželio 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2012/17/ES, kuria iš dalies keičiamos Tarybos direktyvos 89/666/EEB ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyvų 2005/56/EB ir 2009/101/EB nuostatos dėl centrinių, komercinių ir bendrovių registrų sąveikos.

Rugpjūčio 5 d. || · 2010 m. liepos 7 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2010/41/ES dėl vienodo požiūrio į savarankiškai dirbančius vyrus ir moteris principo taikymo, kuria panaikinama Tarybos direktyva 86/613/EEB (taikytina IE, EL, FR, SI ir UK).

Rugsėjo 1 d. || · 2013 m. gegužės 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 549/2013 dėl Europos nacionalinių ir regioninių sąskaitų sistemos Europos Sąjungoje.

Rugsėjo 2 d. || · 2013 m. sausio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 98/2013 dėl prekybos sprogstamųjų medžiagų pirmtakais ir jų naudojimo.

Spalio 29 d. || · 2012 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2012/28/ES dėl tam tikro leistino nenustatytų autorių teisių kūrinių naudojimo.

Lapkričio 1 d. || · 2012 m. gruodžio 10 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 1229/2012, kuriuo iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2007/46/EB, nustatančios motorinių transporto priemonių ir jų priekabų bei tokioms transporto priemonėms skirtų sistemų, sudėtinių dalių ir atskirų techninių mazgų patvirtinimo pagrindus, IV ir XII priedai.

· 2009 m. liepos 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 661/2009 dėl variklinių transporto priemonių, jų priekabų ir joms skirtų sistemų, sudėtinių dalių bei atskirų techninių mazgų tipo patvirtinimo, atsižvelgiant į jų bendrąją saugą, reikalavimų.

· 2012 m. spalio 3 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 932/2012, kuriuo įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2009/125/EB nustatomi buitinių būgninių džiovyklių ekologinio projektavimo reikalavimai.

Lapkričio 10 d. || · Reglamentas (ES) Nr. 1007/2011 dėl tekstilės pluoštų pavadinimų ir susijusio tekstilės gaminių pluoštų sudėties ženklinimo ir žymėjimo, kuriuo panaikinamos Tarybos direktyva 73/44/EEB ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 96/73/EB bei 2008/121/EB.

Lapkričio 21 d. || · Direktyva 2013/38/ES, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2009/16/EB dėl uosto valstybės kontrolės.

Gruodžio 1 d. || · 2013 m. gegužės 8 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 487/2013, kuriuo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1272/2008 dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo.

· 2013 m. spalio 2 d. Komisijos reglamento (ES) Nr. 944/2013, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1272/2008 dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo, 1 straipsnio 1 dalis.

Gruodžio 7 d. || · 2013 m. gegužės 17 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 463/2013, kuriuo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 2003/2003 dėl trąšų.

Gruodžio 12 d. || · Reglamentas (ES) Nr. 1169/2011 dėl informacijos apie maistą teikimo vartotojams.

Gruodžio 21 d. || · 2013 m. gegužės 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2013/14/ES, kuria iš dalies keičiamos Direktyva 2003/41/EB dėl įstaigų, atsakingų už profesinių pensijų skyrimą, veiklos ir priežiūros, Direktyva 2009/65/EB dėl įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kolektyvinio investavimo į perleidžiamus vertybinius popierius subjektais (KIPVPS) derinimo, ir Direktyva 2011/61/ES dėl alternatyvaus investavimo fondų valdytojų, kiek tai susiję su per dideliu kliovimusi kredito reitingais.

Gruodžio 29 d. || · 2013 m. birželio 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 576/2013 dėl gyvūnų augintinių vežimo nekomerciniais tikslais, kuriuo panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 998/2003.

· 2013 m. birželio 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2013/31/ES, kuria iš dalies keičiama Tarybos direktyva 92/65/EEB gyvūnų sveikatos reikalavimų, kuriais reglamentuojama prekyba Sąjungoje šunimis, katėmis ir šeškais ir jų importas į Sąjungą, atžvilgiu.

[1] Atskirų iniciatyvų planus galima rasti adresu http://ec.europa.eu/governance/impact/planned_ia/planned_ia_en.htm

[2] Iniciatyvos rūšis gali pakisti pagal poveikio vertinimo rezultatus.

[3] Iniciatyvos rūšis gali pakisti pagal poveikio vertinimo rezultatus.

[4] Direktyva 98/59/EB dėl kolektyvinio atleidimo iš darbo, Direktyva 2001/23/EB dėl verslo įmonių perdavimo ir Direktyva 2002/14/EB dėl bendros darbuotojų informavimo ir konsultavimo sistemos Europos bendrijoje sukūrimo.

[5] KOMISIJOS TARNYBŲ DARBINIS DOKUMENTAS „Darbuotojų informavimo ir konsultavimo srities ES teisės aktų tinkamumo patikra“, SWD(2013) 293 final, 2013 7 26.

[6] Verslo statistikos persvarstymas priklausys nuo Europos statistikos sistemos raidos.

[7] Socialinės statistikos persvarstymas priklausys nuo Europos statistikos sistemos raidos.

[8] Direktyvos 82/891/EEB, 89/666/EEB, 2005/56/EB, 2009/101/EB, 2009/102/EB, 2011/35/ES, 2012/17/ES, 2012/30/ES.

[9] Keli tų sunkumų – taisyklių taikymas šalies ir tarpvalstybiniams susijungimams, skirtingų teisės aktų terminų ir apibrėžčių sutapimas.

[10] Direktyvos 82/891/EEB, 89/666/EEB, 2005/56/EB, 2009/101/EB, 2009/102/EB, 2011/35/ES, 2012/17/ES, 2012/30/ES.

[11] COM(2011) 82 ir COM(2011) 349.

[12] 2007 m. lapkričio 29 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1418/2007 dėl tam tikrų Reglamento (EB) Nr. 1013/2006 III arba IIIA priede išvardytų naudojimui skirtų atliekų eksporto į tam tikras šalis, kurioms netaikomas EBPO sprendimas dėl atliekų tarpvalstybinio vežimo kontrolės.

[13] Patekimo į tarptautinio krovinių vežimo kelių transportu rinką nuostatų (Reglamentas (EB) Nr. 1072/2009) ir krovinių vežimo kelių transportu įmonių įsisteigimo (Reglamentas (EB) Nr. 1071/2009) nuostatų supaprastinimas ir geresnis jų vykdymo užtikrinimas.

[14] 2008 m. rugsėjo 29 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1006/2008 dėl Bendrijos žvejybos laivų žvejybos veiklos ne Bendrijos vandenyse leidimų ir trečiųjų šalių laivų žvejybos galimybių Bendrijos vandenyse, iš dalies keičiantis reglamentus (EEB) Nr. 2847/93 ir (EB) Nr. 1627/94 bei panaikinantis Reglamentą (EB) Nr. 3317/94.

[15] OL L 52, 1993 1 4, p. 18.

[16] Reglamentas (EB) Nr. 48/2004.

[17] 2000 m. spalio 17 d. Tarybos sprendimas 2000/642/TVR. Terminas priklausys nuo 2013 m. vasario 5 d. Komisijos priimto pasiūlymo dėl Kovos su pinigų plovimu direktyvos priėmimo ir įgyvendinimo, dėl kurio Sprendimas 2000/642/TVR neteks aktualumo.

[18] 1977 m. lapkričio 7 d. Tarybos sprendimo 77/706/EEB dėl Bendrijos užduoties sumažinti pirminių energijos šaltinių vartojimą nustatymo iškilus žalios naftos ir naftos produktų tiekimo sunkumams panaikinimas (ir Komisijos sprendimo 79/639 įgyvendinimas)

[19] Atšaukimas įsigalioja jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną.

[20] Komiteto procedūra priimami pasiūlymai čia nevardijami.