52012PC0135

KOMISIJOS NUOMONĖpagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 294 straipsnio 7 dalies c punktądėl Europos Parlamento siūlymo pakeisti Tarybos poziciją dėl pasiūlymo EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTASdėl biocidinių produktų tiekimo rinkai ir naudojimo /* COM/2012/0135 final - 2009/0076 (COD) */


2009/0076 (COD)

KOMISIJOS NUOMONĖ pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 294 straipsnio 7 dalies c punktą dėl Europos Parlamento siūlymo pakeisti Tarybos poziciją dėl pasiūlymo

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS dėl biocidinių produktų tiekimo rinkai ir naudojimo

1.           Įvadas

Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 294 straipsnio 7 dalies c punkte nustatyta, kad Komisija turi pateikti nuomonę dėl Europos Parlamento per antrąjį svarstymą pasiūlytų pakeitimų. Komisija šiame dokumente išdėsto savo nuomonę dėl Parlamento siūlomų pakeitimų.

2.           Pagrindiniai faktai

2009 m. birželio 12 d. Komisija Europos Parlamentui ir Tarybai pateikė pasiūlymą dėl Reglamento dėl biocidinių produktų tiekimo rinkai ir naudojimo, kuris turi būti priimtas pagal bendro sprendimo procedūrą, kaip nustatyta EB sutarties 251 straipsnyje.

2010 m. vasario 17 d. nuomonę pateikė Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas.

2010 m. rugsėjo 22 d. Europos Parlamentas priėmė poziciją per pirmąjį svarstymą.

2010 m. gruodžio 20 d. Taryba pasiekė politinį susitarimą dėl pasiūlymo, o 2011 m. birželio 21 d. priėmė bendrąją poziciją.

Nuolatinių atstovų komitetas antrojo svarstymo kompromisui pritarė 2011 m. lapkričio 23 d.

Europos Parlamentas priėmė teisėkūros rezoliuciją per antrąjį svarstymą 2012 m. sausio 19 d.

3.           Komisijos pasiūlymo tikslas

Siūlomo reglamento tikslas – pagerinti biocidinių produktų vidaus rinkos veikimą, kartu užtikrinant aukštą aplinkos ir žmonių sveikatos apsaugos lygį. Pasiūlymu siekiama pašalinti per pirmuosius aštuonerius Direktyvos 98/8/EB taikymo metus nustatytus jos trūkumus, sumažinti atitikties užtikrinimo išlaidas, užbėgti už akių galimoms su ateityje taikysima produktų autorizacija ir su savitarpio pripažinimo tvarka susijusioms problemoms, atnaujinti šį teisės aktą ir suderinti jį su naujausiais politikos pokyčiais.

4.           Komisijos nuomonė dėl Europos Parlamento siūlomų pakeitimų

2012 m. sausio 19 d. plenarinėje sesijoje Europos Parlamentas priėmė su Taryba suderintą kompromisinį paketą, kad susitarimą būtų galima pasiekti per antrąjį svarstymą.

Tie pakeitimai iš esmės susiję su šiais dalykais:

– patvirtinimo procedūros netaikymo veikliosioms medžiagoms kriterijais;

– su biocidiniais produktais susijusios centralizuotos ES procedūros apimtimi;

– lankstesniu reikalavimų dėl duomenų taikymu ir mažesniu stuburinių gyvūnų naudojimu bandymams;

– apdorotiems gaminiams taikomais ženklinimo reikalavimais;

– ataskaitų skelbimu ir informacijos sklaida;

– Europos cheminių medžiagų agentūrai pavestomis užduotimis bei mokesčių mokėjimo tai agentūrai pagrindu.

Komisija nesipriešins kompromisiniam paketui, nes jis iš esmės atitinka pasiūlymo bendrąjį tikslą ir bendrąsias ypatybes. Dėl įgyvendinimo aktų naudojimo Europos cheminių medžiagų agentūrai mokėtiniems mokesčiams nustatyti, dėl nanomedžiagos apibrėžties ir savitarpio pripažinimo paraiškų mokesčių Komisija yra pateikusi pareiškimus, kurie pridedami prie šios nuomonės.

5.           Išvada

Pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 293 straipsnio 2 dalį Komisija nesipriešins per antrąjį svarstymą Europos Parlamento priimtiems pakeitimams, atsižvelgdama į pirmiau nurodytą kompromisinį tekstą.

PRIEDAS : Komisijos pareiškimai

Komisijos pareiškimas dėl įgyvendinimo aktų naudojimo mokesčiams nustatyti

Komisija mano, kad Europos cheminių medžiagų agentūrai mokėtinų mokesčių nustatymas negali būti reglamentuojamas įgyvendinimo aktais. Tačiau siekdama kompromiso Komisija nesipriešins galutinei teksto redakcijai, dėl kurios susitarė Taryba ir Europos Parlamentas. Vis dėlto šiuo konkrečiu klausimu Komisija pasilieka teisę pasinaudoti Sutartyje numatytomis teisės gynimo priemonėmis, kad gautų Teismo išaiškinimą, kuo skiriasi 290 ir 291 straipsniai.

Komisijos pareiškimas dėl nanomedžiagos apibrėžties

Nors Komisija gali pritarti galutinei teksto redakcijai, dėl kurios susitarė Taryba ir Europos Parlamentas, ji tebemano, kad tiesioginė nuoroda į Komisijos rekomendaciją 2011/696/ES dėl nanomedžiagos apibrėžties būtų buvusi tinkamesnė, atsižvelgiant į būtinybę visuose ES teisės aktuose naudoti vienodą nanomedžiagos apibrėžtį ir galimybę lengvai pritaikyti ją prie techninės ir mokslo pažangos. Šiuo tikslu Komisija imsis reikiamų priemonių užtikrinti, kad į tai būtų atsižvelgiama būsimuose pasiūlymuose.

Komisijos pareiškimas dėl savitarpio pripažinimo paraiškų mokesčio

Teikdama pasiūlymą dėl Mokesčių reglamento pagal 80 straipsnio 1 dalį Komisija sieks užtikrinti, kad nustatant savitarpio pripažinimo paraiškų teikimo Europos cheminių medžiagų agentūrai mokesčio dydį būtų atsižvelgiama į skirtingose valstybėse narėse taikomų mokesčių dydį ir kad šis mokestis netaptų neproporcinga našta bendrovėms, ypač mažosioms ir vidutinėms įmonėms.