52012DC0699

KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI 2008 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 1297/2008/EB dėl Europos įmonių ir prekybos statistikos modernizavimo (EĮPSM) programos įgyvendinimas /* COM/2012/0699 final */


KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI IR TARYBAI

2008 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 1297/2008/EB dėl Europos įmonių ir prekybos statistikos modernizavimo (EĮPSM) programos įgyvendinimas

1.           ĮVADAS

2008 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo Nr. 1297/2008/EB dėl Europos įmonių ir prekybos statistikos modernizavimo (EĮPSM) programos (toliau – EĮPSM sprendimas) 6 straipsnyje nustatyta, kad Komisija „iki 2010 m. gruodžio 31 d., o po to kiekvienais metais iki 2013 m. pateikia Europos Parlamentui ir Tarybai EĮPSM programos įgyvendinimo ataskaitą“.

Pirmojoje ataskaitoje daugiausia dėmesio buvo skirta pradėtiems ir (arba) tęsiamiems 2009 ir 2010 m. metinių darbo programų veiksmams. Antrojoje ataskaitoje apžvelgti pagrindiniai pirminiai rezultatai ir svarbiausios 2010 m. patvirtintos 2011 m. metinės darbo programos iniciatyvos. 2011 m. EĮPSM veiklos kreditų įsisavinimo lygis buvo 97 proc.[1]

Šioje (trečiojoje) ataskaitoje apžvelgiama valstybių narių ir Komisijos (Eurostato) pažanga 2012 m. įgyvendinant veiksmus pagal EĮPSM programą.

Visi EĮPSM veiksmai atitinka strategiją, nustatytą 2009 m. rugpjūčio 10 d. Komisijos komunikate Europos Parlamentui ir Tarybai „ES statistikos rengimo metodas: (ateinančio dešimtmečio vizija)“[2].

2.           TIKSLAI, METINIAI VEIKSMAI IR PRIORITETAI

2011 m., aptariant neigiamus Europos statistikos sistemos (ESS) prioritetus, svarstytos galimybės supaprastinti EĮPSM programą. Po šių diskusijų dalis EĮPSM veiksmų buvo sujungta.

Viena iš pagrindinių EĮPSM programos įgyvendinimo priemonių, kaip ir anksčiau, yra ESS bendradarbiavimo tinklai (toliau – ESS tinklai). Per ESS tinklus galima plėtoti naujus projektus, kuriuos įgyvendina kelios konkrečia sritimi susidomėjusios valstybės narės, aktyviai bendradarbiaudamos ir vykdydamos bendras užduotis, o vėliau šios valstybės narės pateikia rezultatus nedalyvavusioms valstybėms narėms. Tai padeda siekti sąveikos, taupyti ir dalytis geriausia patirtimi, plėtojant konkrečius, visai ESS naudingus veiksmus.

Visi pagal EĮPSM programą veikiantys ESS tinklai pradėjo veikti per pirmus trejus programos įgyvendinimo metus. Pagal 2012 m. metinę darbo programą šių ESS tinklų pradėti veiksmai, skirti įmonių ir prekybos statistikai modernizuoti, buvo tęsiami toliau. Be to, 2012 m. imtasi ir kitų veiksmų, kuriais siekiama padėti valstybėms narėms mažinti įmonėms tenkančią naštą, tuo pat metu suteikiant ESS galimybių tenkinti naujus statistinės informacijos poreikius.

Iš viso 2012 m. darbo programai iš ES biudžeto skirta beveik 9 mln. eurų ir numatyta 17 metinių veiksmų bei techninė ir administracinė programos įgyvendinimo parama. Kaip ir anksčiau, dažniausiai (82 proc.) veiksmai finansuoti skiriant dotacijas – per ESS tinklus arba atskiras.

2.1.        1 tikslas – persvarstyti prioritetus ir kurti tikslinius naujų sričių rodiklių rinkinius

Mažesnės svarbos sričių nustatymas

2010 m. lapkričio mėn. ESSK patvirtinus naują strategija pagrįstą metodą, per metinę strateginę Eurostato prioritetų peržiūrą nustatytos mažiau svarbios verslo ir prekybos statistikos sritys. 2010 m. peržiūrint prioritetus EĮPSM programa supaprastinta ir nustatyti keli neigiami prioritetai, kuriuos reikia toliau išplėtoti ir parengti konkrečius pasiūlymus, kuriais būtų iš dalies keičiami galiojantys teisės aktai. 2012 m. nurodyti neigiami prioritetai susiję su Reglamento dėl verslo struktūros statistikos (VSS)[3] 2 ir 4 priedų vienetų pagal veiklos rūšis statistiniais duomenimis ir (arba) eilutėmis ir Reglamento dėl trumpojo laikotarpio statistikos (TLS)[4] A priedo naujų pramonės užsakymų kintamuoju. Be to, pradėta diskutuoti dėl Intrastato reikalavimų mažinimo ir didesnio tarptautinės prekybos prekėmis ir paslaugomis statistikos orientavimo į paslaugas.

2013 m. suplanuoti mažinimo ir kiti paprastinimo veiksmai susiję su verslo statistikos tikslinimo politikos paprastinimu ir derinimu ir tolesniu bendrų priemonių, pvz., EGR, plėtojimu, be to, pratęstos diskusijos dėl daugiamečių eilučių pagal Verslo struktūros statistikos reglamento 2–4 priedus peržiūros.

Su verslu susijusi statistika bus iš esmės peržiūrėta ir integruota nustačius bendrą teisinę verslo sektoriaus ekonominės veiklos rūšių statistikos rinkimo, rengimo, perdavimo ir sklaidos sistemą (Verslo statistikos integravimo pagrindų reglamentas). Visoms sritims bus taikomi bendri klasifikatoriai: NACE (veiklos rūšims) ir CPA (produktams). Manoma, kad šis metodas sumažins įmonių ir NSI statistinių duomenų teikimo naštą. Eurostatas taip pat siekia pertvarkyti Intrastatą[5], pateikdamas tarptautinės prekybos dokumentų rinkinį (vadinamąjį SIMSTAT rinkinį), kuriuo vienu metu siekiama įvairių tikslų: supaprastinti Intrastatą, pagerinti susijusių statistinių duomenų kokybę (to labai reikia) ir patenkinti poreikį plėtoti tarptautinės prekybos paslaugomis statistiką. Šiuo metu Intrastatas yra labiausiai apsunkinanti statistikos sritis. Juo nustatoma daugiau nei 50 proc. visos įmonėms tenkančios statistinių duomenų teikimo naštos.

Naujos sritys (įmonių grupės, globalizacija, verslumas, inovacijos)

Dviejų politikos sričių – globalizacijos ir verslumo – statistika dar nėra visapusiškai išplėtota. 2013 m. veikla bus tęsiama – bus toliau vertinama metodikos rengimo pažanga ir tikrinami rezultatai.

2011 m. įgyvendinus supaprastinimo veiksmus du ESS tinklai tęsė metodinį darbą ir atliko jau parengtos globalizacijos ir įmonių grupių statistikos ekonominių rodiklių rengimo metodikos vertinimą. ESS tinklas, skirtas pasaulio vertės grandinių apskaičiavimams, ėmėsi tikslinio globalizacijos rodiklių rinkinio apibrėžties ir plėtojimo, o ESS tinklas, skirtas didelių ir sudėtingų tarptautinių įmonių grupių struktūros nustatymo klausimams, atliko metodinio darbo, susijusio su naujais įmonių grupėmis pagrįstais rodikliais, bendrąjį vertinimą.

2012 m. buvo toliau bendradarbiaujama su EBPO dėl tolesnio jungtinės verslumo rodiklių programos (VRP) plėtojimo. Visų pirma daug dėmesio skirta inovacinių įmonių didelio augimo rodiklių, kurie naudojami naujam „Inovacijų Sąjungos“ pagrindiniam rodikliui apskaičiuoti, nustatymui. Taip pat pradėta įgyvendinti iniciatyva, pagal kurią turėtų būti nustatytas darbdavių verslo demografijos duomenų teisinis pagrindas, kad visos ES valstybės narės rengtų su tarptautiniais VRP duomenimis suderintus duomenis. Toliau teikta parama plėtojant ir nustatant naujus rodiklius, apibūdinančius sistemą, pagal kurią būtų nustatomos galimybių gauti finansavimą, MTTP, inovacijų ir technologijų, gebėjimų ir (arba) įgūdžių ir verslumo kultūros sritys.

2.2.        2 tikslas – supaprastinti verslo statistikos sistemą

Teisinio pagrindo sąvokų ir metodų integravimas

Verslo statistika rengiama remiantis Bendrijos teisės aktais, kurie metams bėgant kito ir ne visais atvejais yra nuoseklūs sąvokų, taikymo srities, apibrėžčių, metodikos ir pan. atžvilgiu. Kaip minėta, pagal EĮPSM programą ketinama nuodugniai peržiūrėti teisės aktus ir supaprastinti verslo statistikai taikomą sistemą. Peržiūra būtina, kad naudotojai galėtų naudoti ir lyginti skirtingų šaltinių statistiką. Dar viena priežastis siekti nuoseklesnių teisės aktų ir metodikos – nauja integruotų verslo statistikos rengimo sistemų architektūra. Integruoti šią statistiką bus neįmanoma geriau nesuderinus sąvokų, apibrėžčių ir metodikų. Šiam klausimui spręsti įsteigtas ESS tinklas, skirtas verslo ir prekybos statistikos sąvokų ir metodų nuoseklumo klausimams. 2010 ir 2011 m. pradėti įgyvendinti du veiksmų rinkiniai, siekiant išnagrinėti galimus nepakankamai nuoseklius statistinius vienetus, įvairių tyrimų imties sąrašus, klasifikatorius ir jų taikymą. 2012 m. ši veikla buvo tęsiama. Be to, 2012 m. pradėtas įgyvendinti trečias veiksmų rinkinys, siekiant išnagrinėti charakteristikų ir apibrėžčių nuoseklumo problemas.

Įmonių grupių statistikos plėtojimas

Dėl „Eurogrupių“ registro[6] (EGR), kurio tikslas – sudaryti nuoseklius ir suderintus tyrimų imties sąrašus, kad būtų galima rengti kokybišką globalizacijos statistiką, padaryta didelė pažanga.

2008 m. įsteigtas EGR metodikos klausimams skirtas ESS tinklas. 2009 ir 2010 m. parengtos 5 000 tarptautinių įmonių grupių (TĮG) aibės. 2011 m. EGR aibė padidinta iki 10 000 TĮG. 2012 m. toliau plėtota centrinių ir nacionalinių EGR procesų metodika ir duomenų modelis, be to, planuota, kaip EGR bus valdomas ateityje. Parengus EGR dokumentams skirtą internetinę platformą patobulinta sklaida. 2012 m. įsteigtas naujas ESS tinklas, pratęsiąs veiklą, skirtą visapusei EGR aibės aprėpčiai nustatyti FATS ir TUI atžvilgiu, ir įtraukti nacionalinius centrinius bankus į EGR kaip duomenų teikėjus ir naudotojus. Norima iki 2013 m. pabaigos turėti stabilią sistemą, kurios aprėptis tiktų FATS ir TUI statistikai. Be to, turėtų būti nustatytos nuotolinės prieigos galimybės nacionalinių statistikos tarnybų ir nacionalinių centrinių bankų naudotojams. Pagrindinis tikslas – integruoti EGR, FATS ir TUI imčių sąrašus.

2009 m. pabaigoje pradėjo veikti ESS tinklas, skirtas didelių ir sudėtingų tarptautinių įmonių grupių struktūros nustatymo klausimams. 2012 m. šis ESS tinklas tęsė su metodika susijusią veiklą, atsižvelgdamas į 2011 m. atliktų bandymų rezultatus. Parengtos gairės ir dokumentai, skirtas finansavimas struktūros nustatymo modelio taikymo valstybėse narėse metodams įgyvendinti. 2012 m. pradėti bandyti ir vertinti metodiniai veiksmai, susiję su statistika, pagrįsta įmonių grupėmis ESS tinklui nepriklausančiose valstybėse narėse.

Bendrijos lygmeniu atliekami tyrimai siekiant kuo labiau sumažinti įmonėms tenkančią naštą

2012 m. imtasi tyrimo, kuriam buvo ruoštasi 2011 m., siekiant parengti ES imties planų taikymo renkant duomenis metodiką.

2.3.        3 tikslas – padėti įgyvendinti efektyvesnį įmonių ir prekybos statistikos duomenų rengimo būdą

Geriau pasinaudoti statistikos sistemoje turimais duomenimis, taip pat galimybe atlikti įvertinimus

2010 m. antrojoje pusėje įsteigtas ESS tinklas vykdo veiklą, susijusią su duomenų saugojimu ir siejimu rengiant verslo statistiką. 2011 m. ESS tinklas daugiausia dėmesio skyrė ESS valstybių narių taikomos integruotų verslo duomenų sistemų praktikos peržiūrai ir pagrindinėms bendroms šios srities problemoms. 2012 m. veikla daugiausia buvo susijusi su trimis pagrindinėmis sritimis, aprėpiančiomis visus valstybių narių nurodytus svarbiausius statistinių duomenų saugojimo klausimus: su statistinių duomenų saugyklomis susiję metaduomenys ir du pagrindiniai statistinių duomenų saugyklų rengimo ir diegimo aspektai – metodinis ir architektūros (techninis). Pradiniai rezultatai pateikti ir aptarti su ESS valstybėmis narėmis 2012 m. gegužės mėn. vykusiame praktiniame seminare. 2013 m. ši veikla bus tęsiama, o kitą praktinį seminarą planuojama surengti 2013 m. vasario mėn.

Be to, daug pasiekta įgyvendinant tris projektus, susijusius su mikroduomenų ir individualios statistikos siejimu.

Tęsiamas tarptautinių šaltinių mikroduomenų siejimo su verslo statistiniais duomenimis projektas. 2011 m. pradėjęs veikti pasaulinių vertės grandinių vertinimui skirtas ESS tinklas toliau plėtojo metodiką, pagal kurią būtų renkami vis labiau globalizuoto verslo veiklos organizavimo duomenys ir jo poveikio naujų darbo vietų kūrimui ir tvariam augimui duomenys. Šiuo projektu siekiama padėti politikos formuotojams priimti geriau pagrįstus sprendimus, stebėti ekonomikos globalizaciją ir internacionalizaciją, rengiant ir teikiant ekonomikos globalizacijos rodiklius. 2012 m. pasirašyti susitarimai dėl dotacijų mikroduomenų siejimui ir 2013 m. dalyvaujančios valstybės narės įvertins ir išbandys mikroduomenų siejimo metodiką bei parengs susietų mikroduomenų rinkinius tarptautiniu mastu suskaidytų gamybos grandinių poveikio analizei.

– 2013 m. bus vėl pradėtas prekybos ir verslo statistinių duomenų siejimo projektas. Iki 2011 m. buvo atliktas užsakomasis tyrimas dėl metodinės sistemos rengimo, kad būtų galima parengti išorės prekybos (pagal įmonių charakteristikas) statistinius rodiklius, ir surinkti duomenys šiai sistemai išbandyti. 2013 m. valstybės narės išplėtos ir parengs išplėstinių rodiklių rinkinį pagal prekybos ir verslo mikroduomenis. Po to naujieji rodikliai bus įtraukti į TEC (prekybos pagal įmonių charakteristikas) duomenų bazę.

– ESS tinklas, skirtas IRT naudojimo mikroduomenų siejimui, pabaigė veiklą 2012 m. ir, susiejęs verslo registrų, IRT naudojimo ir įmonių e. prekybos veiklos statistinių tyrimų duomenis, verslo struktūros statistiką ir inovacijų tyrimų duomenis, parengė naujus statistinius rodiklius. Be to, tinklas parengė išplėstinį priemonių rinkinį, kuriuo galima nagrinėti IRT poveikį įmonių veiklos rezultatams, kuriame taip pat yra metaduomenų talpykla ir mikroduomenų rinkinių siejimo ir analizės programinė įranga. ESS tinklas nagrinėjo ne tik susietus įmonių duomenis, bet ir padėtį dalyvaujančiose šalyse, susijusią su verslo statistikos tyrimų ir imčių rengimo strategijomis, be to, tinklas pateikė rekomendacijų dėl susietų duomenų tipiškumo tobulinimo. ESS tinklas parengė ir patvirtino protokolą, kuriame pateiktos duomenų analizės rezultatų sklaidos visuomenei taisyklės ir sąlygos.

Šiuolaikinei verslo statistikos rengimo metodikai (optimalioji imtis, modeliais pagrįstas vertinimas, duomenų integravimas) skirtas ESS tinklas įsteigtas 2010 m. ir 2012 m. pabaigoje pradėjo antrąjį jo programos įgyvendinimo etapą. Pagrindinis tikslas – pateikti metodinių gairių ir taip padėti modernizuoti ir integruoti ESS verslo statistiką. Be metodinės veiklos, susijusios su konkrečiais duomenų rengimo etapais (pasirengimas, duomenų rinkimas ir apskaičiavimas), pagal šį projektą nuosekliai (elektroninio vadovo pavidalu) apibendrinama verslo statistikos metodų visuma. Šį vadovą bus galima naudoti ir kaip pagalbinį dokumentą, ir mokant. Per antrąjį (galutinį) etapą ESS tinklas padarys konkrečių rengimo etapų veiklos išvadas ir baigs rengti vadovą, įtraukdamas visus statistikos rengimo etapus, taigi – prisidės prie ESS verslo statistikos tobulinimo.

Geriau pasinaudoti turimais duomenimis

2009 m. pradėjęs veikti administracinių ir sąskaitų duomenų naudojimui skirtas ESS tinklas toliau nagrinėjo praktinius klausimus, susijusius su šių duomenų naudojimu verslo statistikai rengti. Remiantis per trejus metus atliktų tyrimų ir analitinės veiklos rezultatais parengtos rekomendacijos ir paskleista geroji patirtis. Kol kas pagrindiniai pasiekti rezultatai yra šie: apžvelgta nacionalinė administracinių duomenų naudojimo praktika; apibūdinti metodai, kuriais trumpojo laikotarpio statistikos reikmėms naudojant administracinius duomenis apskaičiuojami neišsamūs duomenų rinkiniai, ir parengtas rodiklių sąrašas administraciniais duomenimis pagrįstos verslo statistikos kokybei vertinti.

Siekiant padėti valstybėms narėms kuo veiksmingiau statistikos reikmėms naudoti administracinius duomenis, pagal EĮPSM programą NSI toliau teikta finansinė parama sistemoms plėtoti, siekiant integruoti įvairių šaltinių duomenis į statistikos rengimo procesą. Dėl šių priemonių bendrovėms turėtų sumažėti duomenų teikimo našta, o statistinės informacijos kokybė turėtų pagerėti.

2012 m. valstybės narės paragintos dalyvauti projekte „Paprastesnis įmonių duomenų perdavimas nacionalinėms statistikos institucijoms“. Suteikta parama IT sistemų plėtojimui, kad būtų galima iš įmonių rinkti statistinius duomenis, būtų plėtojamos nacionalinės statistinės taksonomijos ir kuriamos XBRL standarto taksonomijos.

Plėtoti efektyvesnio duomenų gavimo, perdavimo ir tvarkymo priemones

2012 m. pagal projektą „Geresnis muitinės duomenų naudojimas rengiant išorės prekybos statistiką (Ekstrastatas)“ su valstybėmis narėmis pasirašyti nauji susitarimai dėl dotacijų. Ši parama padeda valstybėms narėms pritaikyti Ekstrastato statistinių duomenų rinkimo sistemas prie naujos muitų sistemos pagal Modernizuotą muitinės kodeksą[7].

2.4.        4 tikslas – modernizuoti Intrastatą

Metodų derinimas siekiant gerinti supaprastinto Intrastato kokybę

Vykdant supaprastinimo iniciatyvą du projektai („Duomenų kokybės gerinimas pagal supaprastintą Intrastato sistemą“ ir „Intrastato nenuoseklumų mažinimas“) 2010 m. pabaigoje sujungti į vieną projektą, pavadintą „Metodų derinimas siekiant geresnės ES vidaus prekybos statistikos kokybės“. 2012 m. paskelbtas konkursas dėl tolesnio su ES prekybos statistikos rengimu susijusių metodų ir praktikos plėtojimo. Siekiama atnaujinti susijusius dokumentus ir nustatyti rekomenduojamą praktiką. Be to, valstybėms narėms suteikta parama, kad jos galėtų taikyti suderintus metodus ir praktiką ES vidaus prekybos statistikos kokybei pagerinti. Toliau stengtasi mažinti išsamių ir agreguotų duomenų lygmens nenuoseklumus, teikiant valstybėms narėms paramą, skirtą dvišaliams ar daugiašaliams duomenų derinimo tyrimams.

Geriau pasinaudoti administraciniais duomenimis

2012 m. taip pat pasirašyti susitarimai dėl dotacijų, kad rengiant ES vidaus prekybos statistiką valstybės narės dažniau naudotų administracinius duomenis. Siekiama sumažinti duomenų teikimo naštą ir pagerinti ES vidaus prekybos statistikos kokybę. Veikla daugiausia susijusi su administracinių duomenų naudojimu tvirtinant Intrastato sistemos surinktus duomenis ir statistinių tyrimų pakeitimu, be to, (toliau) plėtojamos bendros duomenų rinkimo sistemos keliose valstybėse narėse Intrastato, PVM ir keitimosi PVM informacija (KPVMI) reikmėms.

Geresnis ir lengvesnis dalijimasis duomenimis Intrastate

Atlikus tyrimus ir suteikus valstybėms narėms paramą, aktyviau naudotos duomenų rinkimo, rengimo ir tvirtinimo bei keitimosi jais elektroninės priemonės ir technologijos, taikant automatizuotus ir saugius procesus ir pažangias statistines sąvokas klaidoms nustatyti ir automatiškai taisyti.

3.           IŠVADA

EĮPSM sprendime nurodyti programos įgyvendinimo laikotarpiu finansuotini veiksmai. Tai pateisina palyginti didelį per pirmuosius dvejus programos metus įgyvendintų iniciatyvų skaičių. Vis dėlto vienas iš 2008 m. ekonomikos ir finansų krizės padarinių – dėl nepakankamų žmogiškųjų išteklių pasiekta NSI finansinių galimybių riba. Todėl reikėjo programą supaprastinti, sujungiant tam tikras iniciatyvas ir (arba) nukreipiant jas į šešias pagrindines per ESS tinklus tvarkomas sritis: sąvokų ir metodų nuoseklumas; EGR; didelių ir sudėtingų tarptautinių įmonių grupių struktūros nustatymas; mikroduomenų siejimas ir duomenų saugojimas rengiant statistiką; verslo statistikos rengimo metodika ir administracinių ir apskaitos duomenų naudojimas.

ESS tinklai, ypač pradėję veikti 2009 arba 2010 m. pradžioje, pasiekė labai daug, visų pirma – EGR metodikos, struktūros nustatymo ir administracinių duomenų naudojimo srityse. Kitose pagrindinėse EĮPSM programos srityse (teisės aktų nuoseklumas, duomenų saugojimo ir duomenų siejimo iniciatyvos) vykdyta veikla taip pat gerokai įsibėgėjo. 2011 m. dar vyko parengiamoji veikla – nustatyta pagrindinė infrastruktūra (ESS tinklai, daugiašaliai susitarimai dėl dotacijų ir pan.) ir steigti nacionalinių ekspertų tinklai, o 2012 m. jau pradėta gauti praktinių rezultatų.

Be to, toliau skirtos atskiros dotacijos, daugiausia – remiant metodikos plėtojimo pažangą ir bandant tam tikras metodines rekomendacijas, tačiau taip pat kuriant veiksmingesnio duomenų išgavimo, perdavimo ir apdorojimo priemones. Kai kurių veiksmų rezultatai jau prieinami, tačiau dauguma veiksmų dar tęsiama.

Svarbu suprasti, kad visi veiksmai yra susiję tarpusavyje ir jų tikslas yra užtikrinti, kad nacionaliniai įmonių ir prekybos statistikos duomenys būtų renkami veiksmingiau. Tam reikia ilgalaikio pasiryžimo ir nuolatinės stebėsenos.

2012 m. ataskaita – paskutinė metinė EĮPSM programos ataskaita. 2013 m. bus paskutiniai šios programos įgyvendinimo metai. Visi veiksmai bus pabaigti, o visi konkretūs galutiniai rezultatai turės būti paskelbti iki 2013 m. gruodžio 31 d. Todėl galutinėje EĮPSM programos įgyvendinimo ataskaitoje, kurią reikia pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai iki 2014 m. liepos 31 d., taip pat turi būti nurodyti visi 2013 m. veiksmai ir rezultatai. Be to, galutinėje ataskaitoje, atsižvelgiant į Bendrijos patirtas išlaidas, turi būti vertinama, kokią naudą dėl šių veiksmų turėjo Bendrija, valstybės narės ir statistinės informacijos teikėjai bei naudotojai, siekiant nustatyti sritis, kurias būtų galima tobulinti.

[1]               Įskaitant 15 proc. biudžeto asignavimų grąžinimą 2011 m. rugsėjo mėn.

[2]               COM(2009) 404.

[3]               2008 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 295/2008 dėl verslo struktūros statistikos (nauja redakcija), OL L 97, 2008 4 9, p. 13.

[4]               1998 m. gegužės 19 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1165/98 dėl trumpojo laikotarpio statistikos, OL L 162, 1998 6 5, p. 1.

[5]               2004 m. kovo 31 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 638/2004 dėl prekybos prekėmis tarp valstybių narių Bendrijos statistinių duomenų, panaikinantis Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 3330/91 (OL L 102, 2004 4 7, p. 1), iš dalies pakeistas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 222/2009 (OL L 87, 2009 3 31, p. 160).

[6]               Teisinis pagrindas nustatytas 2008 m. vasario 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 177/2008, nustatančiu bendrą verslo registrų sistemą statistikos tikslais ir panaikinančiu Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 2186/93, OL L 61, 2008 3 5, p. 6.

[7]               2008 m. balandžio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 450/2008, nustatantis Bendrijos muitinės kodeksą (Modernizuotas muitinės kodeksas), OL L 145, 2008 6 4, p. 1.