30.4.2011   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 129/23


Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

2011/C 129/12

Šiuo paskelbimu suteikiama teisė pareikšti prieštaravimą pakeitimo paraiškai pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 (1) 7 straipsnį. Prieštaravimo pareiškimai Komisijai turi būti pateikti per šešis mėnesius nuo paraiškos paskelbimo.

BENDRASIS DOKUMENTAS

TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006

„RHEINISCHES APFELKRAUT“

EB Nr.: DE-PGI-0005-0716-02.09.2008

SGN ( X ) SKVN ( )

1.   Pavadinimas:

„Rheinisches Apfelkraut“

2.   Valstybė narė arba trečioji šalis:

Vokietija

3.   Žemės ūkio produkto arba maisto produkto aprašymas:

3.1.   Produkto rūšis:

1.6 klasė.

Vaisiai, daržovės ir grūdai, švieži arba perdirbti

3.2.   Produkto, kuriam taikomas 1 punkte nurodytas pavadinimas, aprašymas:

Šviežiai nuskintų sutirštintų obuolių ir kriaušių sirupas.

Gamybai naudojami tik nesmulkinti obuoliai ir kriaušės. Perdirbami tik sveiki visiškai prinokę obuoliai ir kriaušės. Derliaus laikotarpiu (nuo vėlyvos vasaros iki lapkričio vidurio) perdirbami švieži vaisiai. Pavasarį gamybai naudojami taip pat vien tik nesmulkinti vaisiai, ne pusgaminiai. Tuomet vaisiai imami iš vėsinamų sandėlių. Kilogramui produkto pagaminti reikia mažiausiai 2,7 kg žaliavos (vaisių), iš jų – 2,1 kg obuolių. Kitaip nei uogienė, obuolių drebučiai gaminami vien iš vaisių sulčių, t. y. be kitų augalinių sudedamųjų dalių. Priimant vaisius apžiūrima, ar jie švarūs, be puvėsio, ar neužkrėsti kenkėjais.

Prieš perdirbimą žaliava nuplaunama vandens vonioje. Tada nesmulkinti obuoliai ir kriaušės be slėgio rūpestingai verdami. Tyrė išspaudžiama. Sultys filtruojamos.

Vakuuminiame garintuve iš filtruotų sulčių rūpestingai pašalinamas vanduo. Sausųjų medžiagų kiekio pusgaminyje Brikso vertė yra 58–62°. Po šio gamybos etapo ir prireikus po tarpinio produkto saugojimo daugiausiai 10 °C temperatūroje didelės talpos cisternose pagal tradicinį nuosavą gamintojo receptą galima įdėti cukraus ir pektinų.

Galutinė kontrolė vykdoma matuojant sausųjų medžiagų kiekį. Karštas produktas gali būti išpilstytas į tarą ir pateiktas parduoti.

1 000 g gatavo produkto gali būti pridėta ne daugiau kaip 400 g cukraus. Šie drebučiai gali būti gaminami vien iš obuolių be pridėtojo cukraus.

Išvaizda: tamsiai ruda, į želė panaši masė

Skonis: saldžiarūgštis obuolių skonis

Kvapas: apysaldis

Galutinis cukraus kiekis (visais atvejais ± 3 proc. paklaida):

 

sacharozės 9 proc.,

 

gliukozės 21 proc.,

 

fruktozės 28 proc.

Brikso vertė (gatavas produktas): 65–68

pH: 3,1–3,7

drėgnis: 35 proc. (± 3 proc.)

3.3.   Žaliavos (taikoma tik apdorotiems produktams):

3.4.   Pašarai (taikoma tik gyvūninės kilmės produktams):

3.5.   Specialūs gamybos veiksmai, atliktini nustatytoje geografinėje vietovėje:

Visas gamybos procesas vyksta nurodytoje geografinėje vietovėje; perdirbami tik nesmulkinti, sveiki, visiškai prinokę obuoliai ir kriaušės; jie gali būti švieži arba iš vėsinamų sandėlių.

3.6.   Specialios pjaustymo, trynimo, pakavimo ir kt. taisyklės:

3.7.   Specialios ženklinimo etiketėmis taisyklės:

4.   Glaustas geografinės vietovės apibūdinimas:

Reino kraštas; Šiaurės Reine-Vestfalijoje – tai Kelno administracinė apskritis, Diuseldorfo administracinės apskrities Metmano rajonas, Diuseldorfo miestas, Reino rajono Noisas, Menchengladbacho miestas, Fyrzeno rajonas, Krėfeldo miestas, Klėvės rajonas, Vėzelio rajonas; Reino krašte-Pfalce – tai Arveilerio administracinė apskritis ir Majeno-Koblenco administracinė apskritis.

5.   Ryšys su geografine vietove:

5.1.   Geografinės vietovės ypatumai:

Reino obuolių drebučiai – tradicinis Reino krašto produktas. Reino krašte yra visos sąlygos vaismedžiams augti. Per šimtmečius čia susiformavo tvirtas vaisių auginimo tradicijas turintis rajonas. Iki šių dienų čia daug pievų sodų ir didelė obuolių rūšių įvairovė. Klimato sąlygos palankios auginti tokių rūšių obuolius, kuriuose yra tinkamas rūgščių ir natūralių pektinų santykis optimalių savybių tepamajam produktui gaminti.

Šiame krašte tradiciškai nuo seno obuolių drebučiai verdami, kad būtų išsaugoti krituoliai. Praėjusiais šimtmečiais beveik kiekviename ūkyje žiemos mėnesiais maisto produktams pasaldinti vartoti savos gamybos, apysaldžio aromato obuolių drebučiai. Tradicinis gamybos metodas (rūpestingas virimas be spaudimo ir svarbiausia žinios, koks tiksliai turi būti įvairiausių rūšių obuolių mišinys, kad būtų gautas tinkamas pektino ir rūgščių santykis) buvo vienos kartos perduodamas kitai. Todėl obuolių drebučių gamybai ypač palankios Reino krašto ypatingos klimato, meteorologinės ir kitos gamtos sąlygos. Dėl šių ypatingų palankių veiksnių vietos gyventojai, laikydamiesi tradicijų, sukaupė turtingą šio produkto gamybos patirtį. Visų pirma obuolių drebučiai naudojami kaip saldus duonos aptepas, kepinių ir virtų patiekalų ingredientas (pavyzdžiui, gaminant tradicinį Reino krašto marinuotos mėsos kepsnį) arba kaip tradicinių Reino krašte tipiškų Reino tarkuotų bulvinių sklindžių (vok. dial. Rievkooche) priedas.

5.2.   Produkto ypatumai:

Reino obuolių drebučiai ir šiais laikais gaminami tradiciniu būdu, kurį viena karta perduoda kitai, t. y. rūpestingai nustatomos įvairiausių rūšių obuolių mišinio sudedamosios dalys, vaisiai rūpestingai verdami be spaudimo. Gaminama tiksliai pagal prosenelių išbandytus receptus. Taip užtikrinama aukščiausia kokybė, t. y. subalansuotas skonis ir optimalios tepamojo produkto savybės.

Reino krašte pagamintus obuolių drebučius ypač išgarsino šimtametes vaisių auginimo tradicijas turintis rajonas ir ištisų kartų naudota obuolių drebučių gamybos technika. Obuolių drebučiai labai gerai žinomi visų pirma Reino krašte, taip pat už jo ribų. Tai patvirtina kompetentingų įstaigų nuomonės ir faktas, kad obuolių drebučiai įtraukiami į valgiaraščius, virtuvės receptus ir internetinių parduotuvių asortimentą. Produktas Reino krašto virtuvėje įsitvirtino kaip duonos aptepas, taip pat kaip kepinių ir virtų patiekalų ingredientas. Obuolių drebučių vartojimo tradicijos senos, tačiau ir mūsų dienomis jie svarbūs gastronomams ir vartotojams. Pavyzdžiui, jie yra Reino marinuotos mėsos kepsnio recepto ingredientas.

Gamybai naudojami tik nesmulkinti obuoliai ir kriaušės. Perdirbami tik sveiki visiškai prinokę obuoliai ir kriaušės. Derliaus laikotarpiu (nuo vėlyvos vasaros iki lapkričio vidurio) perdirbami švieži vaisiai. Pavasarį gamybai naudojami taip pat vien tik nesmulkinti vaisiai, ne pusgaminiai. Tuomet vaisiai imami iš vėsinamų sandėlių.

5.3.   Priežastinis geografinės vietovės ir produkto, kuriam suteikta SKVN, kokybės ar savybių arba geografinės vietovės ir kurios nors produkto, kuriam suteikta SGN, savybės, gero vardo ar kitos ypatybės ryšys:

Ypatingas produkto ir jo gamybos rajono ryšys susijęs su geru Reino obuolių drebučių vardu. Reino krašte pagamintus obuolių drebučius ypač išgarsino šimtametes vaisių auginimo tradicijas turintis rajonas ir ištisų kartų naudota obuolių drebučių gamybos technika. Obuolių drebučiai labai gerai žinomi visų pirma Reino krašte, taip pat už jo ribų.

Nuoroda į paskelbtą specifikaciją:

(Reglamento (EB) Nr. 510/2006 5 straipsnio 7 dalis)

2008 m. sausio 25 d.Markenblatt Nr. 4, 7a-aa dalis, p. 26195

http://register.dpma.de/DPMAregister/geo/detail.pdfdownload/86


(1)  OL L 93, 2006 3 31, p. 12.