15.12.2011   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 366/150


ATASKAITA

dėl Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo 2010 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Fondo atsakymais

2011/C 366/27

ĮVADAS

1.

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas (toliau – Fondas), kuris yra įsikūręs Dubline, įsteigtas 1975 m. gegužės 26 d. Tarybos reglamentu (EEB) Nr. 1365/75 (1). Plėtodamas ir skleisdamas šios srities žinias, jis turi prisidėti planuojant ir įgyvendinant geresnes darbo ir gyvenimo sąlygas Sąjungoje (2).

2.

2010 m. Fondo biudžetas sudarė 20,8 milijono eurų, palyginti su praėjusių metų 20,2 milijono eurų biudžetu. Metų pabaigoje Fonde dirbo 101 darbuotojas, palyginti su 94 darbuotojais praėjusiais metais.

PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

3.

Laikydamiesi Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 287 straipsnio 1 dalies antros pastraipos nuostatų, Audito Rūmai atliko 2010 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų Fondo metinių finansinių ataskaitų (3), kurias sudaro finansinė atskaitomybė (4) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (5), bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo auditą.

4.

Pagal Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 185 straipsnio 2 dalį (6) šis patikinimo pareiškimas teikiamas Europos Parlamentui ir Tarybai.

Direktoriaus atsakomybė

5.

Direktorius, kaip leidimus duodantis pareigūnas, pagal Fondo finansines taisykles, savo atsakomybe ir neviršydamas patvirtintų asignavimų vykdo biudžeto pajamas ir išlaidas (7). Direktorius yra atsakingas už tai, kad būtų nustatyta (8) organizacinė struktūra, įdiegtos vidaus valdymo bei kontrolės sistemos ir procedūros, susijusios su galutinių finansinių ataskaitų, kuriose nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių netikslumų, parengimu (9), ir užtikrintas šiose ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumas ir tvarkingumas.

Audito Rūmų atsakomybė

6.

Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, turi pateikti Fondo metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą.

7.

Audito Rūmai savo auditą atliko vadovaudamiesi IFAC ir ISSAI (10) tarptautiniais audito standartais bei etikos kodeksais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai laikytųsi etikos reikalavimų bei planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas, jog finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų netikslumų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

8.

Audito Rūmai savo auditą atlieka taikydami procedūras, skirtas gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Audito Rūmai pasirenka procedūras ir atlieka finansinių ataskaitų reikšmingų netikslumų ar dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių neteisėtų ir netvarkingų operacijų rizikos vertinimą vadovaudamiesi audito nuovoka. Kad nustatytų esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras, Audito Rūmai, atlikdami šiuos rizikos vertinimus, nagrinėja subjekto vidaus kontrolės aspektus, susijusius su finansinių ataskaitų rengimu ir jų pateikimu. Audito Rūmų audito metu taip pat įvertinamas taikomų apskaitos metodų tinkamumas ir vadovybės atliktų apskaitinių įvertinimų pagrįstumas. Taip pat įvertinamas bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

9.

Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami pateikti toliau išdėstytas nuomones.

Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

10.

Audito Rūmų nuomone, Fondo metinėse finansinėse ataskaitose (11) Fondo finansinė būklė 2010 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų rezultatai ir pinigų srautai, vadovaujantis jo finansinio reglamento nuostatomis, visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai.

Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

11.

Audito Rūmų nuomone, 2010 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų Fondo metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario Igors LUDBORŽS, 2011 m. rugsėjo 6 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

Audito Rūmų vardu

Pirmininkas

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  OL L 139, 1975 5 30, p. 1.

(2)  Priede apibendrinta Fondo kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

(3)  Su šiomis ataskaitomis pateikiama finansinių metų biudžeto ir finansų valdymo ataskaita, kurioje, be kita ko, skelbiamas asignavimų įvykdymo lygis ir suvestinė informacija apie asignavimų perskirstymus įvairiuose biudžeto straipsniuose.

(4)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas, ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, kapitalo pokyčių ataskaita ir finansinės atskaitomybės priedas, kuriame pateikiamas pagrindinių apskaitos metodų aprašymas ir kita aiškinamoji informacija.

(5)  Biudžeto vykdymo ataskaitas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir jos priedas.

(6)  OL L 248, 2002 9 16, p. 1.

(7)  Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 33 straipsnis (OL L 357, 2002 12 31, p. 72).

(8)  Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 38 straipsnis.

(9)  Agentūrų finansinių ataskaitų pateikimo ir apskaitos taisyklės yra nustatytos Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 VII antraštinės dalies 1 skyriuje, su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB, Euratomas) Nr. 652/2008 (OL L 181, 2008 7 10, p. 23), ir įtrauktos į Fondo finansinį reglamentą.

(10)  Tarptautinė buhalterių federacija (IFAC) ir Tarptautiniai aukščiausiųjų audito institucijų standartai (ISSAI).

(11)  Galutinės metinės finansinės ataskaitos buvo parengtos 2011 m. birželio 30 d., jas Audito Rūmai gavo 2011 m. liepos 4 d. Galutinės metinės finansinės ataskaitos pateiktos interneto svetainėje http://eca.europa.eu arba www.eurofound.europa.eu.


PRIEDAS

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas (Dublinas)

Kompetencijos sritys ir veikla

Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

(Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 151 straipsnis)

Sąjunga ir valstybės narės, atsižvelgdamos į pagrindines socialines teises, nustatytas 1961 m. spalio 18 d. Turine pasirašytoje Europos socialinėje chartijoje ir 1989 m. Bendrijos darbuotojų pagrindinių socialinių teisių chartijoje, mano, jog tikslinga didinti užimtumą, skatinti kurti geresnes gyvenimo bei darbo sąlygas, kad palaikant jų gerėjimą būtų galima siekti jų suderinimo, deramos socialinės apsaugos, administracijos ir darbuotojų dialogo, žmogiškųjų išteklių plėtotės siekiant nuolatinio didelio užimtumo ir kovojant su socialine atskirtimi.

Fondo kompetencijos sritys

(Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 1365/75, su pakeitimais, padarytais Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1111/2005)

Tikslai

Fondo tikslas – prisidėti prie geresnių gyvenimo ir darbo sąlygų kūrimo plėtojant ir skleidžiant šios srities žinias. Visų pirma jis turi rūpintis:

žmogaus darbo sąlygomis,

darbo organizavimu, ypač darbo aplinkos formavimu,

kai kurių darbuotojų specifinėmis problemomis,

ilgalaikiais aplinkos gerinimo aspektais,

žmonių veiklos pasiskirstymu erdvėje ir laike.

Uždaviniai

skatinti informacijos ir patirties mainus šiose srityse,

palengvinti ryšius tarp universitetų, mokslo ir tiriamųjų institutų, ekonomikos ir socialinių reikalų administracijų bei organizacijų,

vykdyti tyrimus arba sudaryti tyrimų sutartis bei teikti pagalbą įgyvendinant bandomuosius projektus,

kaip galima glaudžiau bendradarbiauti su specializuotais institutais, esančiais valstybėse narėse, ir tarptautiniu lygiu.

Valdymas

1.   Administracinė valdyba

iš kiekvienos valstybės narės:

vienas Vyriausybės atstovas,

vienas darbdavių organizacijų atstovas ir vienas darbuotojų organizacijų atstovas,

trys Komisijos atstovai.

2.   Administracinės valdybos biuras

jį sudaro 11 narių; trys nariai iš kiekvienos socialinių partnerių grupės ir vyriausybių, du – iš Komisijos,

jis prižiūri, kaip įgyvendinami Valdybos sprendimai, ir imasi priemonių tinkamam valdymui užtikrinti, kai nevyksta Valdybos posėdžiai.

3.   Direktorių skiria Komisija iš Valdybos pateikto kandidatų sąrašo; jis vykdo Valdybos ir jos Biuro sprendimus ir vadovauja Fondui.

4.   Ekspertų komitetą sudaro daugiausia 3 Komisijos, vyriausybių ir socialinių partnerių nariai. Jų tikslas – teikti patarimus dėl svarbių projektų įgyvendinimo ir rezultatų vertinimo.

5.   Išorės auditas

Audito Rūmai.

6.   Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

Parlamentas, veikiantis rekomendavus Tarybai.

2010 m. Fondui skirti ištekliai (2009 m.)

Biudžetas

20,9 milijono eurų (20,2 milijono eurų).

Darbuotojų skaičius 2010 m. gruodžio 31 d.

Personalo plane numatyta 101 darbo vieta, iš kurių 91 (81)2010 m. gruodžio 31 d. buvo užimta.

Kiti darbuotojai:

 

Deleguoti nacionaliniai ekspertai: 0 (0)

 

Sutartininkai: 10 (13)

 

Iš viso darbuotojų: 101 (94)

Iš kurių užsiima:

 

Pagrindine veikla: 66 (62)

 

Administracine veikla: 31 (28)

 

Mišria veikla: 4 (4)

Veiklos rezultatai ir suteiktos paslaugos

Stebėsena ir tyrimai

Europos stebėjimo centrų tinklas (NEO):

Europos pramoninių ryšių stebėjimo centras (EIRO) 357 informacijos atnaujinimo atvejai; penki reprezentatyvumo tyrimai; užmokesčio, darbo laiko ir kolektyvinių veiksmų kasmetinis atnaujinimas; metinė pramoninių ryšių peržiūra; 6 lyginamosios analizės ataskaitos,

Europos darbo sąlygų stebėjimo centras (EWCO) 107 informacijos atnaujinimo atvejai; šešios migruojančių darbuotojų ir savarankiškai dirbančių asmenų paaukštinimo lyginamosios analizės ataskaitos,

Europos restruktūrizacijos stebėjimo centras (ERM) 1 258 nauji informaciniai biuleteniai restruktūrizacijos tema; keturios lyginamosios analizės ataskaitos.

Tyrimai:

2-asis gyvenimo kokybės Europoje tyrimas: šeimyninio gyvenimo ir darbo antrinės analizės ataskaita,

3-asis gyvenimo kokybės Europoje tyrimas: pasirengimas darbams vietoje,

5-asis darbo sąlygų Europoje tyrimas: 34 šalyse atlikti darbai vietoje surengus 44 000 interviu; paskelbti pirmieji nustatyti faktai (reziumė),

Europos bendrovių tyrimas: paskelbta apžvalginė ataskaita ir atlikta antrinė bendrovių lankstumo profilių ir darbo ne visą darbo laiką analizė.

Užimtumas ir konkurencingumas

Investicijų fondai ir restruktūrizavimas.

Globalizacijos poveikis atrinktiems sektoriams: finansinės paslaugos.

Naujos verslumo formos.

Sutrumpinto darbo laiko sistemos (ataskaita „Platesnis darbo rinkos lankstumo ir užimtumo garantijų pusiausvyros modelio taikymas – sutrumpinto darbo laiko sistemų galimybės“).

Pramoniniai ryšiai ir darbo vietų kūrimas

Su darbo užmokesčiu susijusios nukrypti leidžiančios nuostatos.

Darbo rinkos lankstumo ir užimtumo garantijų pusiausvyra krizės metu.

Pramoniniai ryšiai prekybos sektoriuje.

Darbuotojų dalyvavimas bendrovių veikloje pagal Europos bendrovių statutą.

Nuo nacionalinių iki sektorių pramoninių ryšių.

Socialinis dialogas ir nuosmukis automobilių pramonės sektoriuje.

Socialinė sanglauda ir gyvenimo kokybė

Pagyvenusių žmonių socialinės įtraukties priemonės.

Parama vaiką auklėjantiems asmenims.

Tarpkultūrinė politika ir ryšiai tarp grupių.

Gyvenimo kokybės tendencijos Europoje 2003–2009 m.

Namų ūkių įsiskolinimo valdymas.

Komunikacija ir idėjų bei patirties mainai

Išplatinta 85 511 spaudinių; parengti 679 nauji internetiniai leidiniai ir spaudiniai; užmegzti 873 kontaktai ir suorganizuoti informaciniai posėdžiai su sprendimus Europos lygmeniu priimančiais asmenimis; 1,8 milijono vartotojų sesijų; vykdyta su žiniasklaida susijusi veikla, kurios metu buvo pasiekta 130 milijonų Europos piliečių; 252 žurnalistiniai tyrimai.

Konferencija: „Ilgesnis profesinis gyvenimas kuriant geresnes darbo sąlygas ir naujas darbo ir karjeros organizavimo formas“.

Fondo seminarų ciklas „Gebėjimų vystymas Europoje: iššūkiai ir veiksmai“.

17 parodų ir 25 apsilankymai Fonde.

Šaltinis: Fondo pateikta informacija.


FONDO ATSAKYMAS

1.

Fondas susipažino su Audito Rūmų ataskaita.