29.9.2009   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 234/15


Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

2009/C 234/07

Šiuo paskelbimu suteikiama teisė užprotestuoti paraišką pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 7 straipsnį. Užprotestavimo pareiškimai Komisijai turi būti pateikti per šešis mėnesius nuo šio paskelbimo.

SANTRAUKA

TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006

„NIEHEIMER KÄSE“

EB-Nr.: DE-PGI-0005-0530-14.03.2006

SKVN ( ) SGN ( X )

Šioje santraukoje pateikiama pagrindinė produkto specifikacijos informacija.

1.   Kompetentinga valstybės narės įstaiga:

Pavadinimas:

Bundesministerium der Justiz

Adresas:

Mohrenstrasse 37

10117 Berlin

DEUTSCHLAND

Tel.

+49 3020259333

Faks.

+49 3020258251

El.paštas

2.   Grupė:

Pavadinimas:

Verein Schutzgemeinschaft Nieheimer Käse

Adresas:

c/o Käserei Pott

Untere Mauerstrasse 32

33039 Nieheim

DEUTSCHLAND

Tel.

+49 5274472

Faks.

+49 5274953778

El.paštas

menne.thomas.nieheim@t-online.de

Sudėtis:

gamintojai ir (arba) perdirbėjai ( X ) kiti ( )

3.   Produkto rūšis:

1.3 klasė.

Sūriai

4.   Specifikacija:

(Reglamento (EB) Nr. 510/2006 4 straipsnio 2 dalyje pateiktų reikalavimų santrauka)

4.1.   Pavadinimas:

„Nieheimer Käse“

4.2.   Apibūdinimas:

„Nieheimer Käse“ yra neriebus, daug baltymų turintis rauginto pieno sūris.

Išorė: Paviršius lygus, be raukšlių, nuo gelsvos iki pilkai žalios spalvos atspalvių. Sūris gali būti padengtas apynių lapais (tokiu atveju, tai dažniausiai nurodoma apibūdinime).

Vidus: Pjūvio paviršius yra lygus, tankios konsistencijos, vienodos spalvos, gali būti su kmynais. Neturėtų būti mažų ne visiškai surūgusios varškės gabalėlių. Sūrio konsistencija gali būti nuo pakankamai kietos, kad būtų galima pjaustyti iki tokios, kad būtų galima tarkuoti.

Skonis ir kvapas: Sūris yra aiškaus, aštraus, pikantiško skonio su kmynų, jei jie naudojami, prieskoniu.

Forma, dydis ir svoris: Paprastai sūris gaminamas cilindrinės formos, 4–4,5 cm skersmens, 2–2,5 cm pločio, 32–37 g svorio. Gali būti ir kitokių dydžių.

Sudėtis: „Nieheimer Käse“ sūrio sudedamosios dalys yra nugriebto pieno varškė ir valgomoji druska. Rinkai tiekiamo sūrio konsistencija gali būti nuo pakankamai kietos, kad būtų galima pjaustyti iki tokios, kad būtų galima tarkuoti. Sudėtyje gali būti kmynų. Sūriui bręstant, sumažėja vandens kiekis, ir atitinkamai sūrio sudedamųjų dalių kiekis.

Todėl „Nieheimer Käse“ sūrio sudėtis ir sudedamosios dalys apibūdinami nustatant jo žaliavos – rauginto pieno varškės – kriterijus. Rauginto pieno varškė yra neriebi, sausosios medžiagos kiekis ne mažesnis kaip 33 %, pH – nuo 3,9 iki 4,3, šviežios masės riebalų kiekis mažesnis nei 1 %. Galutinio produkto, kurio sausosios medžiagos kiekis yra, pvz., 45–46 % (kai sūris yra tokio kietumo, kad galima pjaustyti), riebalų kiekis sausojoje medžiagoje (pakoreguotas) yra maždaug 1,5–1,6 %. Riebalų kiekis (nustatomas pagal Schmid-Bondsynski-Ratzlaff metodą) tokiu atveju yra maždaug 0,7 %. Sausosios medžiagos kiekis (kai sūris yra tokio kietumo, kad jį galima tarkuoti) yra maždaug 60 % arba didesnis. Jei naudojama anksčiau apibūdinta sausa varškė, parduodamo sūrio riebumas yra mažesnis nei 1 %.

Sūriui brandinti naudojamos tik raugintos varškės bakterijos ir mielių kultūra, jokios kitos brandinimo kultūros nenaudojamos. Tuo „Nieheimer Käse“ skiriasi nuo kitų rauginto pieno sūrių rūšių.

4.3.   Vietovė:

„Nieheimer Käse“ gamybos vietovė yra Nieheim apylinkė.

Sūriui gaminti naudojamas pienas ir sausa varškė nebūtinai turi būti iš šios geografinės vietovės.

4.4.   Kilmės įrodymas:

Į fabriką pristatytus „Nieheimer Käse“ sūriui gamintii naudojamus produktus tikrina ir registruoja už kokybės užtikrinimą atsakingas darbuotojas arba jo įgaliotas asmuo ir vadovas. Taip pat išsaugomi kiekvienos produktų partijos važtaraščiai. Kai galutiniai produktai išvežami iš fabriko, važtaraščiuose esanti informacija išsaugoma, kad būtų galima atsekti kiekvienos partijos gamybos žaliavas.

Kilmės įrodymas – identifikavimo ženklas (gaminių partijos ženklas), kuriuo žymimos produkto pakuotės arba produkto lydraštis. Dėl partijų žymėjimo – viena „Nieheimer Käse“ sūrio partija atitinka vienos dienos produkciją.

4.5.   Gamybos būdas:

Sūris gaminamas iš (naminės arba pirktos) sausos varškės, kuri atitinka šiuos kokybės kriterijus: sausosios medžiagos kiekis ne mažesnis kaip 33 %, pH – nuo 3,9 iki 4,3, šviežios masės riebalų kiekis yra mažesnis nei 1 %. Sausa varškė gaminama tik iš karvės pieno. Iš pradžių varškė smulkiai sumalama ir supilama į talpyklas. Po to paliekama brandinimui skirtose patalpose. Brandinimo proceso trukmė priklauso nuo temperatūros bei oro drėgmės ir gali trukti 3–5 dienas. Varškė yra visiškai subrandinta, kai jos masė tampa gelsvos spalvos. Tinkamą laiką pradėti tolesnį apdorojimą nustato atitinkami asmenys atlikdami išorinį ir jutiminį vertinimą. Po to į tešlą dedama valgomosios druskos (2,5–3,5 %), gali būti įmaišoma kmynų sėklų (0,01–0,03 %) ir maišoma, kol masė tampa vienalytė. Iš sūrio masės suformuojami 4–4,5 cm skersmens ritinėliai, kurie supjaustomi tam skirtu įrenginiu į 2–2,5 cm pločio gabalėlius. Atskiri maži cilindro formos sūrio gabalėliai dedami ant sūriams skirtų lentynų ir turi būti paliekami atšalti. Po to sūriai pakuojami į orui pralaidžias pakuotes, kad galėtų „kvėpuoti“ ir lėtai išdžiūti. Pakuotėje gali būti papildomas apsauginis apynių sluoksnis. Tokiu atveju tai nurodoma ant pakuotės ir pateikiamo produkto. Produkto pristatymo variantai gana dažnai skiriasi.

4.6.   Ryšys su vietove:

Paliktas saulėje ar šalia ugnies pienas sukrekėja. Dar iki gimstant Kristui pirmieji rauginto pieno sūriai pradėti gaminti pieno rūgšties bakterijas veikiant aukšta temperatūra. Tokie sūriai yra viena iš nedaugelio tradicinių vokiškų sūrių rūšių. Daugelyje Vokietijos regionų gyvuoja ilgalaikė plataus asortimento rauginto pieno sūrių gamybos tradicija. „Nieheimer Käse“ sūris jau XIX a. pradžioje tapo būdingu Nieheim vietovės produktu. Dėl jam būdingo gamybos ir brandinimo proceso šis sūris skiriasi nuo kitų rauginto pieno sūrio rūšių.

„Nieheimer Käse“ yra tradicinis regiono gaminys, gerai žinomas bei vertinamas už regiono ribų. „Nieheimer Käse“ gamyba yra paremta ilgaamžiu Niehem ir jo apylinkėse gyvenančių ūkininkų sūrių gaminimo metodu. Iš kartos į kartą buvo perduodami sūrio gaminimo, kaip vietos amato, receptai ir tradicijos. Itin svarbus specialusis gamybos būdas: sausa varškė iš pradžių sutrinama, po to brandinama statinėse ir tik vėliau formuojami sūriai. Niehem vis dar gyva sūrio gamybos tradicija, kuri labiausiai pastebima nuolatiniuose sūrių turguose, kurie vyksta nuo antrojo ir trečiojo dešimtmečių iki šių dienų. 1857 m. laikraštyje „Landwirtschaftlichen Zeitung für Westfalen-Lippe“ buvo giriamas itin geros kokybės sūris iš Nieheim (žr. „Landwirtschaftliche Zeitung für Westfalen-Lippe“, XIV 1857 m., 179–181 skiltys – sūrio gamyba „Externbrock“ ūkyje Niehem vietovėje Vestfalijoje).

„Nieheimer Käse“ sūris taip pat paminėtas knygoje „Handbuch der Käsereitechnik“ (H. von Klenze; leidėjas M. Heinsius, 1884 m., nuo 586 psl.), kurioje teigiama, jog „Nieheimer Käse“ gaminamas Nieheim apylinkėse, Vestfalijoje. Leidinyje „In Die Warte“ (Nr. 5/1934, Georg Hilka „Aus der heimischen Wirtschaft: Die Zubereitung des weit bekannten Nieheimer Käse“) norodoma, jog „Nieheimer Käse“ yra vietinis produktas iš Nieheim ir kad jis gaminamas jau daug amžių. Laikraštyje „Molkerei- und Käsereizeitung“ (Hildesheim, 5/1965, 173 psl.) teigiama, jog „Nieheimer Käse“ gamyba yra ypač sutelkta Niehem mieste ir jo apylinkėse.

4.7.   Kontrolės institucija:

Pavadinimas:

Landesamt für Ernährungswirtschaft und Jagd Nordrhein-Westfalen

Adresas:

Postfach 30 06 51

40406 Düsseldorf

DEUTSCHLAND

Telefonas

+49 23613050

Faksas

+49 23613053215

El.paštas

poststelle@lanuv.nrw.de

4.8.   Ženklinimas etiketėmis: