52007PC0102

Komisijos komunikatas Europos parlamentui pagal EB sutarties 251 straipsnio 2 dalies antrą pastraipą dėl Tarybos priimtos bendrosios pozicijos siekiant priimti Europos parlamento ir Tarybos sprendimą dėl 2007–2013 m. Kovos su smurtu (DAPHNE III) specialios programos pagal Pagrindinių teisių ir teisingumo bendrąją programą sudarymo /* KOM/2007/0102 galutinis - COD 2005/0037A */


[pic] | EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA |

Briuselis, 12.3.2007

KOM(2007) 102 galutinis

2005/0037A (COD)

KOMISIJOS KOMUNIKATAS EUROPOS PARLAMENTUI pagal EB sutarties 251 straipsnio 2 dalies antrą pastraipą dėl

Tarybos priimtos bendrosios pozicijos siekiant priimti Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą dėl 2007–2013 m. Kovos su smurtu (DAPHNE III) specialios programos pagal Pagrindinių teisių ir teisingumo bendrąją programą sudarymo

2005/0037A (COD)

KOMISIJOS KOMUNIKATAS EUROPOS PARLAMENTUI pagal EB sutarties 251 straipsnio 2 dalies antrą pastraipą dėl

Tarybos priimtos bendrosios pozicijos siekiant priimti Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą dėl 2007–2013 m. Kovos su smurtu ( DAPHNE III ) specialios programos pagal Pagrindinių teisių ir teisingumo bendrąją programą sudarymo

1. BENDROJI INFORMACIJA

Pasiūlymas EP ir Tarybai nusiųstas (dokumentas COM([2006])[230] galutinis – [2005]/[037A] COD) | 2006 m. gegužės 24 d.: Pasiūlymas iš dalies pakeistas, atskyrus programas „Kova su smurtu (Daphne III)“ ir „Informacija apie narkotikus ir jų prevenciją“ |

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonė pateikta | 2006 m. sausio 19 d. |

Po pirmojo svarstymo Europos Parlamento nuomonė pateikta | 2006 m. rugsėjo 5 d. |

Bendroji pozicija priimta | 2007 m. kovo 5 d. |

2. KOMISIJOS PASIŪLYMO TIKSLAS

DAPHNE III – tai finansavimo programa, kuriai 2007–2013 m. skirta 116,85 mln. EUR ir kurios tikslai yra:

užkirsti kelią viešojoje arba privačioje sferoje pasitaikančiam įvairaus pobūdžio smurtui prieš vaikus, paauglius bei moteris ir kovoti su juo, imantis prevencinių priemonių ir teikiant paramą nukentėjusiesiems ir rizikos grupėms;

skatinti tarpvalstybinę veiklą siekiant kurti tarpdisciplininius tinklus, užtikrinti žinių plėtrą, gerinti visuomenės suvokimą apie smurtą ir tirti su smurtu susijusius reiškinius, tyrinėti pagrindines smurto priežastis bei kovoti su jomis visuose visuomenės sluoksniuose.

3. PASTABOS DĖL BENDROSIOS POZICIJOS

Bendrojoje Tarybos pozicijoje išlaikytos svarbiausios pradinio Komisijos pasiūlymo nuostatos ir atsižvelgiama į pagrindinius per Europos Parlamento pirmąjį svarstymą priimtus pakeitimus.

Per Parlamento, Tarybos ir Komisijos diskusijas susitarta dėl kompromisinio teksto, kuris yra Tarybos bendrosios pozicijos pagrindas. Esminiai bendrosios pozicijos ir pradinio Komisijos pasiūlymo skirtumai yra šie:

„DAPHNE III“ ir „INFORMACIJOS APIE NARKOTIKUS IR JŲ PREVENCIJĄ“ programos atskirtos. (Šis atskyrimas buvo pasiūlytas pačios Komisijos 2006 m. gegužės 24 d. iš dalies pakeistame pasiūlyme).

2 ir 3 straipsniai: siekiant daugiau aiškumo, iš naujo suformuluoti bendrieji ir konkretūs tikslai.

4 straipsnio b punktas: galės būti finansuojami konkretūs projektai, pristatyti mažiausiai dviejų valstybių narių (o ne trijų, kaip numatyta pradiniame Komisijos pasiūlyme).

4 straipsnio d punktas: išbraukta konkreti nuoroda į Europos dingusių ir seksualiai išnaudojamų vaikų federacijos veiklai skirtą dotaciją.

10 straipsnis: kompromisiniame tekste susitarta dėl dviejų komitetų (metinės darbo programos priėmimo vadybos komitetas ir patariamasis komitetas kitiems klausimams spręsti), nors pradiniame Komisijos pasiūlyme numatytas tik patariamasis komitetas.

Europos Parlamento ir Tarybos deklaracija Komisija skatinama apsvarstyti galimybę paskelbti Europos kovos su smurtu prieš vaikus, paauglius ir moteris metus.

Taip pat įtraukti kiti Parlamento siūlomi redakciniai pakeitimai, skirti teksto kokybei pagerinti.

4. IšVADOS

Komisija pritaria bendrajai pozicijai, į kurią įtraukti pagrindiniai pradinio Komisijos pasiūlymo ir iš dalies pakeisto 2006 m. gegužės 24 d. pasiūlymo elementai, taip pat pagrindiniai Europos Parlamento priimti pakeitimai.