2023 3 14   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 75/17


TARYBOS SPRENDIMAS (ES) 2023/576

2023 m. kovo 9 d.

dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Europos Sąjungos ir Ukrainos susitarimu dėl krovinių vežimo keliais įsteigtame Jungtiniame komitete, dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių priėmimo ir Susitarimo pratęsimo

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 91 straipsnį kartu su 218 straipsnio 9 dalimi,

atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

kadangi:

(1)

pagal Tarybos sprendimą (ES) 2022/1158 (1) Sąjunga pasirašė Europos Sąjungos ir Ukrainos susitarimą dėl krovinių vežimo keliais (2) (toliau – Susitarimas) ir jis laikinai taikomas nuo 2022 m. birželio 29 d.;

(2)

Susitarimo 7 straipsnio 1 dalimi įsteigiamas Jungtinis komitetas, kuris prižiūri ir stebi Susitarimo taikymą ir įgyvendinimą, taip pat periodiškai tikrina, kaip Susitarimas veikia, atsižvelgdamas į jo tikslus;

(3)

Susitarimo 7 straipsnio 6 dalyje numatyta, kad Jungtinis komitetas turi priimti savo darbo tvarkos taisykles. Siekiant užtikrinti tinkamą Susitarimo įgyvendinimą, turėtų būti priimtos Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklės;

(4)

kaip nustatyta Susitarimo 6 straipsnio 1 dalyje, Susitarimas turi būti taikomas iki 2023 m. birželio 30 d.; tačiau ne vėliau nei prieš tris mėnesius iki Susitarimo galiojimo pabaigos Jungtinis komitetas turi būti sušauktas tam, kad įvertintų, ar Susitarimą reikia pratęsti, ir priimtų atitinkamą sprendimą;

(5)

kad ir Sąjunga, ir Ukraina galėtų ir toliau naudotis teigiamu Susitarimo poveikiu palengvinant krovinių vežimą keliais tarp Ukrainos ir Sąjungos teritorijų ir per jas ir užtikrinant gerai veikiančius solidarumo koridorius Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą metu, jo galiojimas turėtų būti pratęstas iki 2024 m. birželio 30 d.;

(6)

Jungtinis komitetas turi priimti sprendimą dėl savo darbo tvarkos taisyklių nustatymo ir poreikio pratęsti Susitarimą ir nustatyti pratęsimo trukmę;

(7)

tikslinga nustatyti poziciją, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Jungtiniame komitete, dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių priėmimo ir Susitarimo pratęsimo, nes jo sprendimai bus privalomi Sąjungai;

(8)

todėl Sąjungos pozicija Jungtiniame komitete turėtų būti grindžiama pridėtais sprendimų projektais,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Europos Sąjungos ir Ukrainos susitarimo dėl krovinių vežimo keliais (toliau – Susitarimas) 7 straipsniu įsteigtame Jungtiniame komitete, dėl jo darbo tvarkos taisyklių priėmimo ir Susitarimo pratęsimo, įskaitant pratęsimo trukmę, grindžiama prie šio sprendimo pridedamais Jungtinio komiteto sprendimo projektais.

Dėl neesminių Jungtinio komiteto sprendimo projekto pakeitimų Sąjungos atstovai Jungtiniame komitete gali susitarti be papildomo Tarybos sprendimo.

2 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

Priimta Briuselyje 2023 m. kovo 9 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

G. STRÖMMER


(1)   2022 m. birželio 27 d. Tarybos sprendimas (ES) 2022/1158 dėl Europos Sąjungos ir Ukrainos susitarimo dėl krovinių vežimo keliais pasirašymo Sąjungos vardu ir laikino taikymo (OL L 179, 2022 7 6, p. 1).

(2)   OL L 179, 2022 7 6, p. 4.


PROJEKTAS

Europos Sąjungos ir Ukrainos susitarimu dėl krovinių vežimo keliais įsteigto JUNGTINIO KOMITETO SPRENDIMAS Nr. 1/2023

… m. … … d.

dėl savo darbo tvarkos taisyklių priėmimo

JUNGTINIS KOMITETAS,

atsižvelgdamas į Europos Sąjungos ir Ukrainos susitarimą dėl krovinių vežimo keliais (1), ypač į jo 7 straipsnio 6 dalį,

kadangi pagal Europos Sąjungos ir Ukrainos susitarimo dėl krovinių vežimo keliais (toliau - Susitarimas) 7 straipsnio 6 dalį Jungtinis komitetas turi priimti savo darbo tvarkos taisykles. Todėl šio sprendimo priede išdėstytos darbo tvarkos taisyklės turėtų būti priimtos,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Darbo tvarkos taisyklės

Priimamos šio sprendimo priede išdėstytos Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklės.

2 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

Priimta …

Jungtinio komiteto vardu

Bendrapirmininkiai


(1)   ES OL L 179, 2022 7 6, p. 4.


PRIEDAS

JUNGTINIO KOMITETO DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

1 straipsnis

Delegacijų vadovai

1.   Jungtinį komitetą sudaro Šalių atstovai. Kiekviena Šalis paskiria savo delegacijos vadovą ir prireikus jo pavaduotoją. Delegacijos vadovą gali pavaduoti jo pavaduotojas arba konkrečiam posėdžiui paskirtas asmuo.

2.   Jungtiniam komitetui paeiliui pirmininkauja Europos Sąjungos atstovas ir Ukrainos atstovas. Pirmininko pareigas eina atitinkamos delegacijos vadovas arba, jei jo nėra, jo pavaduotojas arba juos pavaduoti paskirtas asmuo.

2 straipsnis

Posėdžiai

1.   Jungtinis komitetas renkasi pagal poreikį. Bet kuri Šalis gali paprašyti sušaukti posėdį. Be to, ne vėliau nei prieš tris mėnesius iki Susitarimo galiojimo pabaigos Jungtinis komitetas sušaukiamas tam, kad pagal 6 straipsnio 2 dalį įvertintų, ar Susitarimą reikia pratęsti, ir priimtų atitinkamą sprendimą.

2.   Jungtinis komitetas posėdžius rengia tiesiogiai arba kitais būdais (pvz., telefoninės ar vaizdo konferencijos).

3.   Jei Šalys nesusitaria kitaip, posėdžiai, kiek tai įmanoma, vyksta pakaitomis Europos Sąjungos valstybėje narėje ir Ukrainoje.

4.   Darbo kalba yra anglų kalba.

5.   Šalims susitarus dėl posėdžių datos ir vietos, posėdžius sušaukia Europos Sąjungai atstovaujanti Europos Komisija ir Ukrainai atstovaujanti už kelių transportą atsakinga jos ministerija.

6.   Jeigu Šalys nesusitaria kitaip, Jungtinio komiteto posėdžiai yra uždari. Prireikus posėdžio pabaigoje bendru sutarimu gali būti parengiamas pranešimas spaudai.

3 straipsnis

Delegacijos

1.   Prieš kiekvieną posėdį delegacijų vadovai informuoja vienas kitą apie numatomą savo delegacijų sudėtį posėdyje.

2.   Jungtiniam komitetui susitarus bendro sutarimo būdu, dalyvauti stebėtojų teisėmis posėdžiuose arba jų dalyse gali būti kviečiami kelių transporto sektoriaus suinteresuotųjų šalių atstovai.

3.   Jei taip susitariama bendro sutarimo būdu, Jungtinis komitetas į posėdžius arba jų dalis gali kviesti ir kitas suinteresuotąsias šalis ar ekspertus, kad jie pateiktų informacijos konkrečiais klausimais.

4.   Stebėtojai nedalyvauja Jungtinio komiteto sprendimų priėmimo procese.

4 straipsnis

Sekretoriatas

Jungtinio komiteto sekretorių pareigas kartu eina Europos Komisijos tarnybų pareigūnas ir už kelių transportą atsakingos Ukrainos ministerijos pareigūnas.

5 straipsnis

Posėdžių darbotvarkė

1.   Delegacijų vadovai abipusiu susitarimu sudaro preliminarią kiekvieno posėdžio darbotvarkę. Preliminarią darbotvarkę sekretoriai delegacijų nariams išsiunčia ne vėliau kaip prieš penkiolika dienų iki posėdžio dienos.

2.   Jungtinis komitetas darbotvarkę tvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje. Jungtiniam komitetui sutikus, į darbotvarkę gali būti įtraukiami į preliminarią darbotvarkę neįtraukti klausimai.

3.   Delegacijų vadovai gali sutrumpinti 1 dalyje nurodytą terminą, kad būtų atsižvelgta į konkretaus klausimo aplinkybes ar skubumą.

6 straipsnis

Protokolas

1.   Po kiekvieno Jungtinio komiteto posėdžio parengiamas jo protokolo projektas. Jame nurodomi aptarti klausimai ir priimti sprendimai.

2.   Per vieną mėnesį po posėdžio priimančiosios delegacijos vadovas per Jungtinio komiteto sekretorius protokolo projektą pateikia kitos delegacijos vadovui patvirtinti taikant rašytinę procedūrą.

3.   Patvirtintą protokolą dviem egzemplioriais pasirašo delegacijų vadovai; kiekviena Šalis pasilieka po vieną originalo egzempliorių. Delegacijų vadovai gali nuspręsti, kad šį reikalavimą atitinka elektroninių egzempliorių pasirašymas ir keitimasis jais.

4.   Jungtinio komiteto posėdžių protokolai yra vieši, išskyrus atvejus, kai viena iš Šalių paprašo, kad būtų kitaip.

5.   Delegacijų vadovai gali 2 dalyje nurodytą terminą sutrumpinti ir susitarti dėl 3 dalyje nurodyto patvirtinimo datos, kad būtų atsižvelgta į konkretaus klausimo aplinkybes ar skubumą.

7 straipsnis

Rašytinė procedūra

Jei būtina ir tam yra pagrįstų priežasčių, Jungtinio komiteto sprendimai gali būti priimami taikant rašytinę procedūrą. Šiuo tikslu delegacijų vadovai keičiasi priemonių projektais, dėl kurių prašoma Jungtinio komiteto sprendimo, ir tie priemonių projektai vėliau gali būti patvirtinami apsikeičiant korespondencija. Tačiau bet kuri Šalis gali paprašyti, kad Jungtinis komitetas būtų sušauktas klausimui aptarti.

8 straipsnis

Pasitarimai

1.   Jungtinis komitetas sprendimus priima bendru Šalių sutarimu.

2.   Jungtinio komiteto sprendimų antraštėse įrašoma „Sprendimas“, toliau nurodomas serijos numeris ir priėmimo data ir pateikiamas dalyko aprašymas.

3.   Jungtinio komiteto sprendimus pasirašo delegacijų vadovai ir jie pridedami prie protokolo.

4.   Jungtinio komiteto priimtus sprendimus Šalys įgyvendina pagal savo vidaus procedūras.

5.   Jungtinio komiteto priimtus sprendimus Šalys gali skelbti savo atitinkamuose oficialiuose leidiniuose. Kiekviena Šalis pasilieka sau po vieną sprendimų originalų egzempliorių.

9 straipsnis

Darbo grupės

1.   Jungtinis komitetas gali sudaryti darbo grupes, kurios jam padėtų atlikti savo pareigas. Darbo grupės įgaliojimai Jungtiniame komitete tvirtinami pagal Susitarimo 7 straipsnio 5 dalį ir įtraukiami į darbo grupės sudarymo sprendimo priedą.

2.   Darbo grupių nariai yra Šalių atstovai.

3.   Darbo grupės yra pavaldžios Jungtiniam komitetui, kuriam jos teikia ataskaitas po kiekvieno savo posėdžio. Jos nepriima sprendimų, bet gali teikti Jungtiniam komitetui rekomendacijas.

4.   Jungtinis komitetas gali bet kada nuspręsti nutraukti darbo grupės veiklą, pakeisti jos įgaliojimus arba sudaryti naujas darbo grupes, skirtas padėti jam atlikti pareigas.

10 straipsnis

Išlaidos

1.   Kiekviena Šalis padengia savo dalyvavimo Jungtinio komiteto ir darbo grupių posėdžiuose išlaidas: personalo, kelionės ir pragyvenimo išlaidas bei pašto ir telekomunikacijų išlaidas.

2.   Bet kurias kitas su praktiniu posėdžių organizavimu susijusias išlaidas apmoka juos rengianti Šalis.

11 straipsnis

Darbo tvarkos taisyklių pakeitimai

Jungtinis komitetas gali bet kuriuo metu iš dalies pakeisti šias darbo tvarkos taisykles sprendimu, priimtu pagal Susitarimo 7 straipsnio 5 dalį.