24.12.2016   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 484/7


Bendra deklaracija dėl 2017 m. ES teisėkūros prioritetų

(2016/C 484/02)

Pasiekėme kritinės svarbos Europos Sąjungai momentą. Tai daugelio pasaulinių, ekonominių, aplinkosauginių ir visuomeninių iššūkių metas. Todėl Europos piliečiai tikisi, kad Europos Sąjunga pasieks konkrečių rezultatų padėdama įveikti didžiausius iš tų iššūkių.

Norint pasiekti rezultatų tuomet, kai jų labiausiai reikia, būtina, kad Europos Parlamentas, Taryba ir Europos Komisija glaudžiai bendradarbiautų tarpusavyje, visų pirma vykdant Europos Sąjungos teisėkūros procesą. Todėl 2016 m. balandžio 13 d. Tarpinstitucinio susitarimo dėl geresnės teisėkūros 7 punktu, kuriuo atsižvelgiama į Europos Sąjungos sutarties 17 straipsnio 1 dalies nuostatas, įsipareigojome kasmet bendru sutarimu nustatyti, kuriems pasiūlymams bus teikiama pirmenybė vykdant teisėkūros procesą.

Nors bus tęsiamas darbas su visais pasiūlymais dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų, vykdant teisėkūros procesą pirmenybė bus teikiama toliau nurodytoms iniciatyvoms siekiant užtikrinti, kad būtų padaryta esminė pažanga ir, kai įmanoma, šios iniciatyvos būtų priimtos anksčiau nei 2017 m. pabaigoje:

1.

Suteikti naują postūmį darbo vietų kūrimui, ekonomikos augimui ir investicijoms, visų pirma dvigubai padidinant Europos strateginių investicijų fondo (ESIF 2.0) mastą ir stiprinant šį fondą, modernizuojant prekybos apsaugos priemones, gerinant atliekų tvarkymą pagal žiedinės ekonomikos principą, kaip pastangų stiprinti ekonominę ir pinigų sąjungą dalį užbaigiant kurti tokią bankų sąjungą, kad būtų užtikrinama rizikos pasidalijimo ir jos mažinimo pusiausvyra, taip pat kuriant saugesnes ir skaidresnes pakeitimo vertybiniais popieriais rinkas ir tobulinant vertybinių popierių prospektus, kad būtų įgyvendinta kapitalo rinkų sąjunga.

2.

Spręsti Europos Sąjungos socialinės dimensijos klausimus, visų pirma stiprinant Jaunimo užimtumo iniciatyvą, užtikrinant geresnį socialinio draudimo koordinavimą, pasitelkiant Europos prieinamumo aktą ir įsteigiant Europos solidarumo korpusą.

3.

Geriau užtikrinti mūsų piliečių saugumą, visų pirma pasirūpinant geresne mūsų išorės sienų apsauga, šiuo tikslu taikant atvykimo ir išvykimo sistemą, pažangiai valdomų sienų sistemą ir Europos kelionių informacijos ir leidimų sistemą (ETIAS), griežtinant šaunamųjų ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolę, tobulinant terorizmo kriminalizavimo priemones ir stiprinant kovą su pinigų plovimu bei teroristų finansavimu, taip pat keičiantis informacija apie trečiųjų šalių piliečius per Europos nuosprendžių registrų informacinę sistemą (ECRIS).

4.

Reformuoti ir plėtoti savo migracijos politiką laikantis atsakomybės ir solidarumo principų, visų pirma atliekant Bendros Europos prieglobsčio sistemos (įskaitant Dublino mechanizmą) reformą, pasitelkiant teisėtos migracijos dokumentų rinkinį ir išorės investicijų planą, kad didinant investicijas ir skatinant darbo vietų kūrimą šalyse partnerėse būtų šalinamos pagrindinės migracijos priežastys.

5.

Laikytis įsipareigojimo įgyvendinti integruotą bendrąją skaitmeninę rinką, visų pirma atliekant ES telekomunikacijų ir autorių teisių reformą, naudojant Sąjungoje 700 MHz dažnių juostą, užkertant kelią nepagrįstam geografiniam blokavimui, atliekant Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos peržiūrą ir užbaigiant darbus, susijusius su mūsų bendrų duomenų apsaugos taisyklių modernizavimu;

6.

Siekti tikslo įgyvendinti plataus užmojo energetikos sąjungą ir perspektyvią klimato kaitos politiką, visų pirma įgyvendinant 2030 m. klimato ir energetikos politikos strategiją, vykdant tolesnę veiklą, susijusią su Paryžiaus susitarimu, ir įgyvendinant dokumentų rinkinį „Pažangi ir švari energija visiems europiečiams“.

Be to, sutarėme, kad būtina daryti pažangą šiais svarbiais klausimais:

laikytis įsipareigojimo puoselėti bendras Europos vertybes, užtikrinti teisinės valstybės principą ir pagrindines teises, įskaitant mūsų bendrą pasiryžimą kovoti su diskriminacija ir ksenofobija;

kovoti su mokestiniu sukčiavimu, mokesčių slėpimu ir jų vengimu, taip pat užtikrinti patikimą ir teisingą apmokestinimo sistemą;

taikyti laisvo darbuotojų judėjimo principą, visų pirma užtikrinti sąžiningą elgesį su jais, tinkamo lygio socialinę apsaugą ir socialines teises;

stiprinti Europos vaidmenį apsaugant ir ginant mūsų interesus už Europos ribų ir prisidėti prie stabilumo, saugumo ir taikos.

Ir toliau laikomės įsipareigojimo skatinti tinkamai įgyvendinti esamus teisės aktus ir jų laikytis.

Mes, Europos Parlamento, Tarybos ir Europos Komisijos Pirmininkai, reguliariai stebėsime, kad ši bendra deklaracija būtų įgyvendinama laiku ir veiksmingai.

Martin SCHULZ

Europos Parlamento Pirmininkas

Robert FICO

Tarybos Pirmininkas

Jean-Claude JUNCKER

Europos Komisijos Pirmininkas