14.7.2014   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 206/46


NURODYMAI EUROPOS SĄJUNGOS TARNAUTOJŲ TEISMO KANCLERIUI

2014 m. gegužės 21 d.

EUROPOS SĄJUNGOS TARNAUTOJŲ TEISMAS

TARNAUTOJŲ TEISMO PIRMININKO SIŪLYMU,

atsižvelgdamas į 2014 m. gegužės 21 d. priimtą Procedūros reglamentą,

ypač į jo 132 straipsnį,

priima šiuos

NURODYMUS TEISMO KANCLERIUI

1 straipsnis

Apibrėžtys

Visi Procedūros reglamento 1 straipsnyje apibrėžti terminai taip pat vartojami ir šiuose nurodymuose.

2 straipsnis

Teismo kanclerio kompetencija ir jo pavadavimas

Teismo kanclerio kompetencija nurodyta Procedūros reglamento 20 straipsnyje. Jis pavaduojamas laikantis Procedūros reglamento 18 ir 19 straipsnių.

3 straipsnis

Kanceliarijos lankytojų priėmimo laikas

1.   Kanceliarija priima lankytojus kiekvieną darbo dieną. Visos dienos, išskyrus šeštadienius, sekmadienius ir Procedūros reglamento 25 straipsnio 2 dalyje nurodytame sąraše išvardytas oficialiųjų švenčių dienas, yra darbo dienos.

2.   Jeigu ankstesnėje dalyje nurodyta darbo diena institucijos pareigūnams ir tarnautojams yra šventės diena, budintis personalas užtikrina lankytojų priėmimą kanceliarijoje įprastu priėmimo laiku.

3.   Kanceliarijos lankytojų priėmimo laikas yra nuo 9.00 val. iki 12.00 val. ir nuo 14.30 val. iki 16.30 val. Per Procedūros reglamento 25 straipsnio 2 dalyje numatytas teismo atostogas kanceliarija lankytojų nepriima penktadieniais po pietų.

4.   Į kanceliariją gali patekti tik šalims atstovaujantys asmenys, šalių tinkamai įgalioti asmenys ir asmenys, teikiantys nemokamos teisinės pagalbos prašymus.

5.   Kai kanceliarija lankytojų nepriima, procesiniai dokumentai bet kuriuo dienos ar nakties metu gali būti pateikiami apsaugos darbuotojui prie įėjimo į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą (Fort Niedergrünewald gatvė, Liuksemburgas). Apsaugos darbuotojas įregistruoja pateikimo datą ir laiką (toks įrašas laikomas autentišku) ir paprašytas išduoda gavimo kvitą.

4 straipsnis

Registras

1.   Registre pateikimo eilės tvarka registruojami sprendimai ir nutartys, taip pat visi prie Tarnautojų teisme iškeltų bylų medžiagos pridėti procesiniai dokumentai, išskyrus procesinius dokumentus, skirtus draugiškai spęsti ginčams pagal Procedūros reglamento 90 straipsnį, numatytus šių nurodymų 6 straipsnio 4 dalyje.

2.   Įrašą, kuriame nurodomas eilės numeris ir įrašymo į registrą data, Teismo kancleris padaro kiekviename procesinio dokumento originale arba versijoje, laikomoje šio dokumento originalu, kaip tai suprantama pagal 2011 m. rugsėjo 20 d. Tarnautojų teismo sprendimo dėl procesinių dokumentų pateikimo ir įteikimo per taikomąją programą e-Curia (OL C 289, p. 11; toliau – e-Curia sprendimas) 3 straipsnį, o šalių prašymu – kitose šiam tikslui pateiktose kopijose. Įrašas procesinio dokumento originale turi būti pasirašytas Teismo kanclerio.

3.   Registro įrašai numeruojami didėjančia tvarka ir nuosekliai iš eilės. Juose pateikiama informacija, kurios reikia procesiniam dokumentui identifikuoti, būtent: pateikimo ir registracijos data, bylos numeris ir dokumento pobūdis.

4.   Taikant ankstesnę dalį, pagal aplinkybes atsižvelgiama į šias datas:

datą, kai procesinį dokumentą gavo Teismo kancleris arba kanceliarijos pareigūnas ar darbuotojas,

3 straipsnio 5 dalyje nurodytą datą,

e-Curia sprendimo 5 straipsnyje nurodytą datą arba

Statuto 54 straipsnio pirmoje pastraipoje ir šio statuto I priedo 8 straipsnio 1 dalyje numatytais atvejais – datą, kai procesinis dokumentas buvo pateiktas Teisingumo Teismo arba Bendrojo Teismo kancleriui.

5.   Registre daromas įrašas apie kiekvieną klaidų ištaisymą. Elektroniniu būdu tvarkomas registras sudaromas taip, kad joks įrašas negalėtų būti ištrintas, o visi vėlesni įrašo pakeitimai ar klaidų ištaisymai būtų aiškiai matomi.

5 straipsnis

Registracijos numeris

1.   Registruojant ieškinį registre, bylai suteikiamas eilės numeris, prieš jį rašoma raidė „F-“, o toliau nurodomi metai. Jei taikoma Procedūros reglamento 45 straipsnio 2 dalies trečia pastraipa, registracijos numeryje nurodyti metai atitinka dokumento pateikimo datą, į kurią atsižvelgiama siekiant, kad būtų laikomasi procesinių terminų.

2.   Su nagrinėjamomis bylomis susijusiems laikinųjų apsaugos priemonių prašymams, prašymams dėl sprendimų ar nutarčių klaidų ištaisymo arba išaiškinimo, prašymams atnaujinti bylą arba trečiojo asmens skundams, pareiškimams dėl bylinėjimosi išlaidų nustatymo ir nemokamos teisinės pagalbos prašymams suteikiamas pagrindinės bylos eilės numeris, po kurio pateikiama nuoroda į specialią procedūrą. Procedūros reglamento 44 straipsnio 2 dalyje numatytais bylų atskyrimo atvejais nuo kitų bylų atskirtai bylai ar atskirtoms byloms paliekamas tas pats eilės numeris, po jo pateikiama nuoroda dėl atskyrimo ir, kai reikia, identifikacinis skaičius. Ieškiniui, prieš kurį pareiškiant buvo pateiktas su juo susijęs nemokamos teisinės pagalbos prašymas, suteikiamas tas pats bylos numeris kaip ir prašymui. Jeigu Bendrasis Teismas, išnagrinėjęs apeliacinį skundą, grąžina bylą Tarnautojų teismui, šios bylos numeris lieka toks pats, koks buvo suteiktas Tarnautojų teisme, ir po jo pateikiama speciali nuoroda dėl grąžinimo.

6 straipsnis

Bylos medžiaga ir susipažinimas su ja

1.   Bylos medžiagą sudaro procesiniai dokumentai, įskaitant prireikus jų priedus, ant kurių padarytas šių nurodymų 4 straipsnio 2 dalyje minėtas įrašas (išskyrus tuos, kuriuos atsisakyta priimti pagal šių nurodymų 8 straipsnį), šioje byloje priimti sprendimai, įskaitant sprendimus dėl atsisakymo priimti dokumentus, parengiamieji teismo posėdžio pranešimai, posėdžio protokolai, Teismo kanclerio įteikti pranešimai ir prireikus bet kurie kiti dokumentai arba korespondencija, į kuriuos atsižvelgiama priimant sprendimą byloje.

2.   Jei kyla abejonių, klausimą, ar prie bylos medžiagos pridėti procesinį dokumentą, Teismo kancleris perduoda spręsti pirmininkui.

3.   Bylos medžiagą sudarantys dokumentai sunumeruojami.

4.   Nukrypstant nuo 1 dalies nuostatų, procesiniai dokumentai, skirti draugiškai spęsti ginčams pagal Procedūros reglamento 90 straipsnį (žr. šių nurodymų 4 straipsnio 1 dalį), laikomi atskiroje bylos medžiagos dalyje.

5.   Procesinių dokumentų konfidencialios ir nekonfidencialios versijos laikomos atskiruose bylos medžiagos skyriuose. Susipažinti su konfidencialiu bylos medžiagos skyriumi gali tik tos šalys, kurių atžvilgiu nebuvo nurodyta užtikrinti konfidencialumą.

6.   Į byloje pateiktą ir prie bylos medžiagos pridėtą procesinį dokumentą negali būti atsižvelgta rengiant nagrinėti kitą bylą.

7.   Pasibaigus procesui, bylos medžiagos tvarkymo užbaigimu ir jos saugojimu pasirūpina Teismo kancleris. Į baigtą tvarkyti bylos medžiagą įtraukiamas prie bylos medžiagos pridėtų procesinių dokumentų, išskyrus procesinius dokumentus, skirtus draugiškai spęsti ginčams pagal Procedūros reglamento 90 straipsnį, sąrašas, kuriame nurodytas jų numeris, ir antraštinis lapas su nurodytu bylos registracijos numeriu, bylos šalimis ir bylos medžiagos tvarkymo užbaigimo data.

7 straipsnis

Konfidencialumo užtikrinimas

1.   Nepažeisdamos Procedūros reglamento 47 straipsnio 1 dalies, kiek tai susiję su procesiniais dokumentais, kuriuos pagrindinės šalys ketina pateikti savo iniciatyva arba kuriuos jos pateikia Tarnautojų teismo prašymu, pagrindinės šalys prireikus praneša, kad dokumentuose yra konfidencialios informacijos, ir pateikia versiją be šios informacijos. Tokiu atveju atitinkama šalis Tarnautojų teismui kartu pateikia ir visą tam tikro dokumento versiją, kad šis galėtų įvertinti, pirma, ar nenurodyta informacija iš tikrųjų yra konfidenciali ir, antra, ar dėl tokio nenurodymo nepažeidžiamos kitos šalies teisės į teisingą bylos nagrinėjimą ir gerą teisingumo vykdymą. Tarnautojų teismas prireikus prašo pateikti pakeistą versiją. Baigęs nagrinėti Tarnautojų teismas grąžina visą atitinkamo dokumento versiją.

2.   Remdamasi Procedūros reglamento 87 straipsnio 1 dalimi, šalis gali prašyti užtikrinti tam tikrų bylos medžiagos duomenų konfidencialumą įstojusios į bylą šalies atžvilgiu arba sujungus bylas pagal Procedūros reglamento 44 straipsnio 3 dalį – kitos sujungtos bylos šalies atžvilgiu.

8 straipsnis

Atsisakymas priimti procesinius dokumentus ir trūkumų pašalinimas

1.   Teismo kancleris užtikrina, kad prie bylos medžiagos pridėti procesiniai dokumentai atitiktų Statuto, Procedūros reglamento, Praktinių nurodymų šalims nuostatas ir šiuos nurodymus Teismo kancleriui. Prireikus jis nustato terminą, per kurį šalims suteikiama galimybė pašalinti pateiktų procesinių dokumentų formos trūkumus. Ieškinys arba kiti procesiniai dokumentai gali būti pripažinti nepriimtinais dėl formos reikalavimų nesilaikymo.

2.   Teismo kancleris atsisako įregistruoti procesinius dokumentus, kurie nėra numatyti Procedūros reglamente. Jei šalims dėl to kyla abejonių ar jos pateikia prieštaravimų, Teismo kancleris perduoda klausimą spręsti pirmininkui.

3.   Laikydamasis Procedūros reglamento 45 straipsnio 2 dalies trečios pastraipos ir e-Curia sprendimo nuostatų, Teismo kancleris priima tik šaliai atstovaujančio asmens ranka pasirašytus dokumentus.

4.   Teismo kancleris prižiūri, kad procesinių dokumentų, įskaitant jų priedų, apimtis neviršytų ribos, prieštaraujančios gero teisingumo vykdymui, ir kad jie būtų pateikti laikantis taikytinų Praktinių nurodymų šalims nuostatų.

5.   Išskyrus Procedūros reglamente aiškiai numatytus atvejus, Teismo kancleris atsisako priimti šalių pareiškimus arba procesinius dokumentus, kurie arba kurių dalis parengti kita nei proceso kalba. Tačiau tinkamai pagrįstais atvejais Teismo kancleris gali laikinai priimti kita nei proceso kalba parengtus priedus. Jei šalims dėl to kyla abejonių ar jos tam prieštarauja, Teismo kancleris perduoda klausimą spręsti pirmininkui.

6.   Jeigu prašymas įstoti į bylą, kurį pateikė trečiasis asmuo, kuris nėra valstybė narė, parengtas ne proceso kalba, Teismo kancleris, prieš įteikdamas šį prašymą šalims, prašo, kad trūkumas būtų pašalintas. Jeigu proceso kalba parengto prašymo versija pateikiama per Teismo kanclerio šiam tikslui nustatytą terminą, data, kai buvo pateikta pirmoji versija kita kalba, laikoma šio prašymo pateikimo data.

7.   Šaliai nepašalinus trūkumų arba pateikus prieštaravimų, Teismo kancleris perduoda klausimą spręsti pirmininkui.

9 straipsnis

Advokato statuso patvirtinimas

Pagal Procedūros reglamento 31 straipsnio 2 dalį numatyto dokumento, patvirtinančio, kad šaliai atstovaujantis arba jos atstovui padedantis advokatas turi teisę verstis advokato praktika valstybės narės arba kitos valstybės, Europos ekonominės erdvės susitarimo šalies, teisme, pateikimo tikslais gali būti daroma nuoroda į Tarnautojų teismo kanceliarijai anksčiau pateiktą dokumentą. Bet kuriuo atveju dokumentas, į kurį gali būti daroma nuoroda, turi būti parengtas ne anksčiau kaip prieš penkerius metus iki ieškinio pareiškimo dienos.

10 straipsnis

Dokumentų įteikimas

1.   Teismo kancleris pasirūpina, kad Statute ir Procedūros reglamente numatytas dokumentų įteikimas, pranešimas apie juos arba kitos informacijos pateikimas būtų atliekamas laikantis Procedūros reglamento 36 straipsnio.

2.   Vykdant Procedūros reglamento 115–120 straipsniuose nurodytas laikinųjų apsaugos priemonių taikymo procedūras, Teismo kancleris gali procesinius dokumentus perduoti bet kokiomis tinkamomis skubos reikalavimą atitinkančiomis priemonėmis.

11 straipsnis

Terminų nustatymas ir pratęsimas

1.   Teismo kancleris nustato ir prireikus pratęsia Procedūros reglamente numatytus terminus remdamasis įgaliojimais, jam suteiktais pagal Procedūros reglamento 39 straipsnio 2 dalį.

2.   Procedūros reglamente nustatyti terminai negali būti pratęsti, išskyrus ypatingas aplinkybes. Bet koks prašymas šiuo klausimu turi būti tinkamai motyvuotas ir pateiktas kanceliarijai pakankamai anksti, palyginti su iš pradžių nustatyto termino pabaiga. Iš principo terminas gali būti pratęstas tik vieną kartą. Procedūros reglamente nenustatytus procesinius terminus gali pratęsti pirmininkas.

12 straipsnis

Posėdžiai ir jų protokolai

1.   Prieš kiekvieną viešą posėdį Teismo kancleris užtikrina, kad būtų parengtas posėdyje nagrinėjamų bylų sąrašas proceso kalba, kuriame nurodyta posėdžio data, laikas ir vieta, kompetentingas konkrečios sudėties teismas, bylos, kurios bus nagrinėjamos, ir šalių pavardės ar pavadinimai; kai to reikalauja aplinkybės, šalių pavardės ar pavadinimai nenurodomi laikantis Procedūros reglamento 48 straipsnio 1 dalies.

2.   Posėdyje nagrinėjamų bylų sąrašas pakabinamas prie įėjimo į posėdžių salę.

3.   Kancleris parengia kiekvieno posėdžio protokolą proceso kalba, kuriame nurodoma byla, posėdžio data, laikas ir vieta, prireikus tai, kad posėdis buvo uždaras, dalyvaujančių teisėjų ir Teismo kanclerio pavardės, dalyvaujančių šalims atstovaujančių asmenų pavardės ir statusas, dalyvaujantys ieškovai, apklausti liudytojai ar ekspertai, per posėdį pateikti įrodymai ar procesiniai dokumentai ir tiek, kiek reikia, posėdyje padaryti pareiškimai, taip pat Tarnautojų teismo arba pirmininko paskelbti sprendimai ar nutartys. Protokolas išsiunčiamas šalims.

13 straipsnis

Liudytojai ir ekspertai

1.   Teismo kancleris imasi reikiamų priemonių nutartims dėl ekspertizės arba liudytojų apklausos vykdyti.

2.   Įrodymai apie liudytojų išlaidas ir prarastą uždarbį ir ekspertų sąskaita, kurioje nurodomas užmokestis už darbą ir jų išlaidos, pateikiami Teismo kancleriui.

3.   Teismo kancleris pasirūpina, kad iš Tarnautojų teismo kasos liudytojams ir ekspertams būtų sumokėtos pagal Procedūros reglamentą mokėtinos sumos. Jei dėl tokių sumų pateikiamas prieštaravimas, kancleris perduoda klausimą spręsti pirmininkui.

4.   Teismo kancleris pasirūpina, kad byloje Tarnautojų teismo avansu išmokėtos ekspertų ir liudytojų apklausos išlaidos būtų išreikalautos iš šalių, iš kurių priteistos bylinėjimosi išlaidos. Prireikus taikomos šių nurodymų 15 straipsnio 3 dalies nuostatos.

14 straipsnis

Sprendimų ir nutarčių originalai

1.   Tarnautojų teismo sprendimų ir nutarčių originalai saugomi kanceliarijos archyvuose sudėti chronologine eilės tvarka. Prie bylos medžiagos pridedama patvirtinta jų kopija.

2.   Šalių prašymu Teismo kancleris pateikia joms papildomas sprendimo arba nutarties originalo patvirtintas kopijas.

3.   Apie sprendimą ar nutartį, kuriuos priima Bendrasis Teismas dėl apeliacinio skundo arba Teisingumo Teismas peržiūros atveju, daromas įrašas atitinkamų sprendimo ar nutarties paraštėje; patvirtinta jo ar jos kopija pridedama prie skundžiamo sprendimo ar nutarties originalo.

15 straipsnis

Užstatas ir sumų išieškojimas

1.   Jeigu kaip nemokamą teisinę pagalbą sumokėtas sumas, liudytojams ar ekspertams avansu išmokėtas sumas arba šalių pagal Procedūros reglamento 108 ir 109 straipsnius atlygintinas arba kaip užstatą mokėtinas sumas reikia pervesti Tarnautojų teismo kasai, Teismo kancleris registruotu laišku su patvirtinimu apie gavimą arba, kai to reikia, per e-Curia sumokėti šias sumas pareikalauja iš tos šalies, kuri pagal sprendimą ar nutartį, kuriais užbaigiamas procesas, arba pagal Procedūros reglamento 109 straipsnį priimtą Tarnautojų teismo pirmininko motyvuotą sprendimą ar nutartį turi jas padengti. Užstatas pervedamas į institucijos depozitinę sąskaitą.

2.   Dokumentas laikomas adresatui įteiktu registruotu paštu dešimtą dieną po to, kai registruotas laiškas buvo išsiųstas tos vietos, kur yra Tarnautojų teismo buveinė, pašte, išskyrus atvejus, kai patvirtinime apie gavimą nurodyta, kad laiškas buvo gautas kitą dieną, arba kai adresatas ne vėliau kaip per tris savaites nuo pranešimo telefaksu Teismo kanclerį informuoja, kad įteiktinas dokumentas jo nepasiekė.

3.   Jeigu mokėtinos sumos nesumokamos per Teismo kanclerio nustatytą terminą, jis gali prašyti Tarnautojų teismo priimti vykdytiną nutartį ir prireikus reikalauti priverstinio jos vykdymo.

16 straipsnis

Kanceliarijos mokesčiai

1.   Jeigu šalies prašymu jai išduodama procesinio dokumento popierinė kopija arba popierinis išrašas iš bylos medžiagos ar registro, Teismo kancleriui sumokamas 3,50 euro kanceliarijos mokestis už patvirtintos kopijos puslapį ir 2,50 euro kanceliarijos mokestis už nepatvirtintos kopijos puslapį.

2.   Jeigu Teismo kancleris pasirūpina, kad šalies prašymu procesinis dokumentas arba išrašas iš bylos medžiagos būtų išverstas, imamas 1,25 euro mokestis už eilutę.

17 straipsnis

Dokumentų publikavimas ir skelbimas Internete

1.   Teismo kancleris atsakingas už Tarnautojų teismo leidinius ir su juo susijusių dokumentų skelbimą internete.

2.   Teismo kancleris pasirūpina, kad Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje būtų paskelbti Procedūros reglamente, šiuose nurodymuose ir Praktiniuose nurodymuose šalims numatyti sprendimai ir nutartys ir pranešimai apie pareikštus ieškinius ir sprendimus ar nutartis, kuriais užbaigiamas procesas.

3.   Teismo kancleris pasirūpina, kad Tarnautojų teismo praktika būtų prieinama visuomenei, laikantis šio teismo nustatytos tvarkos.

18 straipsnis

Patarimai šalims atstovaujantiems asmenims

Šalims atstovaujančių asmenų prašymu Teismo kancleris teikia jiems informaciją apie Procedūros reglamento, Praktinių nurodymų šalims, šių nurodymų Teismo kancleriui, e-Curia sprendimo ir taikomosios programos e-Curia naudojimo sąlygų taikymo praktiką, kad būtų užtikrinta tinkama proceso eiga.

19 straipsnis

Leidimo nukrypti nuo šių nurodymų atvejai

Tarnautojų teismas arba pirmininkas gali nukrypti nuo šių nurodymų Teismo kancleriui nuostatų, jei to reikia dėl ypatingų bylos aplinkybių ir siekiant užtikrinti gerą teisingumo vykdymą.

20 straipsnis

Šių nurodymų įsigaliojimas

1.   Šie nurodymai Teismo kancleriui, autentiški visomis Tarybos reglamento Nr. 1, taikomo Tarnautojų teismui pagal Europos Sąjungos Teisingumo Teismo statuto I priedo 7 straipsnio 2 dalį, 1 straipsnyje nurodytomis kalbomis, skelbiami Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje. Jie įsigalioja pirmąją trečio mėnesio po jų paskelbimo dieną.

2.   Šie nurodymai Teismo kancleriui panaikina ir pakeičia 2012 m. liepos 11 d. Nurodymus Teismo kancleriui (OL L 260, p. 1).

Priimta Liuksemburge 2014 m. gegužės 21 d.

Kanclerė

W. HAKENBERG

Pirmininkas

S. VAN RAEPENBUSCH