10.7.2014   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 201/18


TARYBOS SPRENDIMAS

2014 m. liepos 8 d.

dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Sanitarinių ir fitosanitarinių priemonių pakomitetyje, įsteigtame Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kolumbijos bei Peru prekybos susitarimu, priimant jo darbo tvarkos taisykles

(2014/443/ES)

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 207 straipsnio 4 dalies pirmą pastraipą kartu su 218 straipsnio 9 dalimi,

atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

kadangi:

(1)

2009 m. sausio 19 d. Taryba įgaliojo Komisiją Europos Sąjungos bei jos valstybių narių vardu vesti derybas dėl daugiašalio prekybos susitarimo su Andų bendrijos šalimis narėmis;

(2)

2012 m. birželio 26 d. Briuselyje šios derybos buvo baigtos ir pasirašytas Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kolumbijos bei Peru prekybos susitarimas (Susitarimas) (1);

(3)

pagal Susitarimo 330 straipsnio 3 dalį susitarimas Peru laikinai taikomas nuo 2013 m. kovo 1 d., Kolumbijoje – nuo 2013 m. rugpjūčio 1 d., su sąlyga, kad jis bus sudarytas vėliau;

(4)

pagal susitarimo 103 straipsnį įsteigiamas Sanitarinių ir fitosanitarinių priemonių pakomitetis (toliau – SFS pakomitetis), kuris užtikrina ir stebi Susitarimo 5 skyriaus, skirto sanitarinėms ir fitosanitarinėms priemonėms, įgyvendinimą ir nagrinėja visus klausimus, kurie galėtų daryti įtakos šio skyriaus nuostatų laikymuisi. SFS pakomitetis pirmajame posėdyje patvirtina savo darbo tvarką;

(5)

Sąjunga turėtų priimti poziciją, kurios turi laikytis priimant SFS pakomitečio darbo tvarkos taisykles,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Sanitarinių ir fitosanitarinių priemonių pakomitetyje (toliau – SFS pakomitetis), įsteigtame Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kolumbijos bei Peru prekybos susitarimu, priimant SFS pakomitečio darbo tvarkos taisykles, pagrįsta ES ir Kolumbijos bei Peru SFS pakomitečio sprendimo projektu, kuris pridedamas prie šio sprendimo.

Neesminiams Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kolumbijos bei Peru SFS pakomitečio sprendimo projekto techniniams pakeitimams Sąjungos atstovai SFS pakomitetyje gali pritarti be papildomo Tarybos sprendimo.

2 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

Priimta Briuselyje 2014 m. liepos 8 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

P. C. PADOAN


(1)  OL L 354, 2012 12 21, p. 3.


PROJEKTAS

ES IR KOLUMBIJOS BEI PERU SANITARIJOS IR FITOSANITARIJOS PRIEMONIŲ PAKOMITEČIO SPRENDIMAS Nr. …/2014

… m. … … d.

dėl Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kolumbijos bei Peru prekybos susitarimo 103 straipsnyje nurodytų Sanitarijos ir fitosanitarijos priemonių pakomitečio darbo tvarkos taisyklių priėmimo

SANITARIJOS IR FITOSANITARIJOS PRIEMONIŲ PAKOMITETIS,

atsižvelgdamas į 2012 m. birželio 26 d. Briuselyje pasirašytą Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kolumbijos bei Peru prekybos susitarimą (toliau – Susitarimas) (1), ypač į jo 103 straipsnį,

kadangi:

(1)

Sanitarijos ir fitosanitarijos priemonių pakomitetis (toliau – SFS pakomitetis) pirmajame posėdyje patvirtina savo darbo tvarkos taisykles;

(2)

SFS pakomitetis užtikrina ir stebi Susitarimo 5 skyriaus, skirto sanitarinėms ir fitosanitarinėms priemonėms, įgyvendinimą ir nagrinėja visus klausimus, kurie galėtų daryti įtakos šio skyriaus nuostatų laikymuisi,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1.

Priimamos SFS pakomitečio darbo tvarkos taisyklės, kaip nustatyta šio sprendimo priede.

2.

Šis sprendimas įsigalioja ….

Priimta … … m. … … d.

Sanitarijos ir fitosanitarijos priemonių pakomitečio vardu

… ministro vardu

… Komisijos nario vardu

… ministro vardu


(1)  OL L 354, 2012 12 21, p. 3.

PRIEDAS

EUROPOS SĄJUNGOS BEI JOS VALSTYBIŲ NARIŲ IR KOLUMBIJOS BEI PERU PREKYBOS SUSITARIMO 5 SKYRIUJE NURODYTOS SANITARINIŲ IR FITOSANITARINIŲ PRIEMONIŲ PAKOMITEČIO DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

1 straipsnis

Sudėtis ir pirmininkavimas

1.   Sanitarijos ir fitosanitarijos priemonių pakomitetis (toliau – SFS pakomitetis), įsteigtas pagal Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kolumbijos bei Peru prekybos susitarimo (toliau – Susitarimas) (1)103 straipsnį, vykdo savo pareigas, kaip nustatyta Susitarimo 103 straipsnyje, ir yra atsakingas už 5 skyriaus „Sanitarinės ir fitosanitarinės priemonės“ įgyvendinimo užtikrinimą ir stebėseną.

2.   Kaip numatyta Susitarimo 103 straipsnio 2 dalyje, SFS pakomitetį sudaro kiekvienos Šalies paskirti atstovai, atsakingi už sanitarijos ir fitosanitarijos klausimus.

3.   SFS pakomitečiui paeiliui po vienus metus pirmininkauja Europos Komisijos vyresnysis pareigūnas Sąjungos bei jos valstybių narių vardu ir Kolumbijos vyriausybės vyresnysis pareigūnas arba Peru vyriausybės vyresnysis pareigūnas. Pirmasis pirmininkavimo laikotarpis prasideda pirmojo Prekybos komiteto posėdžio dieną, o baigiasi tų pačių metų gruodžio 31 d. SFS pakomitečiui pirmininkauja Prekybos komitetui pirmininkaujanti Šalis.

4.   Posėdžius, kuriuose dalyvautų tik ES Šalis ir viena Susitarimą pasirašiusi Andų šalis, SFS pakomitetis gali rengti tik tokiais klausimais, kurie yra susiję tiktai su jų dvišaliais santykiais. Tokiems posėdžiams kartu pirmininkauja abi Šalys. Kita Susitarimą pasirašiusi Andų šalis tokiuose posėdžiuose gali dalyvauti gavusi išankstinį susijusių Šalių sutikimą.

5.   Darbo tvarkos taisyklėse vartojamo termino „Šalis“ apibrėžtis atitinka Susitarimo 6 straipsnyje pateiktą apibrėžtį.

2 straipsnis

Posėdžiai

1.   SFS pakomitetis posėdžiauja bent kartą per metus ir bet kurios Šalies prašymu turi rengti neeilinius posėdžius, kaip numatyta Susitarimo 103 straipsnio 2 dalyje. Jei Šalys nesusitaria kitaip, posėdžiai vyksta paeiliui Bogotoje, Briuselyje ir Limoje.

2.   SFS pakomitečio posėdį Šalių sutartu laiku ir sutartoje vietoje sušaukia pirmininkaujanti Šalis.

3.   SFS pakomitečio posėdžiai taip pat gali būti rengiami naudojantis vaizdo ir garso konferencijomis.

3 straipsnis

Delegacijos

Prieš kiekvieną posėdį Šalims pranešama apie planuojamą posėdyje dalyvausiančių delegacijų sudėtį.

4 straipsnis

Stebėtojai

SFS pakomitetis gali nuspręsti kviesti stebėtojus ad hoc pagrindu.

5 straipsnis

Korespondencija

1.   Darbo tvarkos taisyklių 6, 7 ir 8 straipsniuose numatyti SFS pakomitečio dokumentai persiunčiami SFS pakomitečio pirmininkams ir Prekybos komiteto sekretoriatui.

2.   Korespondencija klausimais, kurie susiję tik su dvišaliais ES ir vienos iš Susitarimą pasirašiusių Andų šalių santykiais, keičiamasi tik tarp šių dviejų Šalių, o kita Susitarimą pasirašiusi Andų šalis atitinkamai visapusiškai informuojama.

6 straipsnis

Posėdžių darbotvarkė

1.   Šalys kartu sudaro preliminarią kiekvieno posėdžio darbotvarkę. Preliminari darbotvarkė ir susiję dokumentai visoms Šalims persiunčiami ne vėliau kaip 14 dienų iki posėdžio pradžios.

2.   Darbotvarkę SFS pakomitetis priima kiekvieno posėdžio pradžioje. Šalims sutarus, į darbotvarkę galima įtraukti ir kitų klausimų, kurie nebuvo įtraukti į preliminarią darbotvarkę.

3.   Kitų Šalių pritarimu SFS pakomitečio pirmininkas į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie suteiktų informacijos konkrečiais klausimais.

7 straipsnis

Protokolai

1.   Visų posėdžių protokolų projektus kartu rengia visos Šalys. Pirmą projektą per 21 dieną nuo posėdžio pabaigos parengia pirmininkavusi Šalis.

2.   Paprastai protokole pateikiama kiekvieno darbotvarkės klausimo santrauka, ir prireikus nurodomi:

a)

SFS pakomitečiui pateikti dokumentai;

b)

visi pareiškimai, kuriuos įtraukti paprašė SFS pakomitečio narys; ir

c)

pasiūlyti sprendimai, pateiktos rekomendacijos, pareiškimai, dėl kurių sutarta, ir konkrečiais klausimais priimtos išvados.

3.   Į protokolą taip pat įtraukiamas SFS pakomitečio posėdžio dalyvių sąrašas.

4.   Šalys raštu patvirtina protokolą per du mėnesius nuo posėdžio dienos. Patvirtinto protokolo kopijas pasirašo pirmininkas ir kitų Šalių jo atstovai. Kiekvienai Šaliai pateikiama po vieną originalią šių autentiškų dokumentų kopiją. Pasirašyto protokolo kopija siunčiama Prekybos komiteto sekretoriatui.

8 straipsnis

Veiksmų planas

1.   SFS pakomitetis priima veiksmų planą, į kurį įtraukiami per posėdį Šalių sutarti veiksmai.

2.   SFS pakomitetis per kitą posėdį peržiūri, kaip Šalys įgyvendino veiksmų planą.

9 straipsnis

Kalbos

1.   SFS pakomitečio oficialiosios kalbos yra Šalių oficialiosios kalbos.

2.   Jei nenusprendžiama kitaip, SFS pakomitečio svarstymai paprastai vyksta remiantis 1 dalyje nurodytomis kalbomis parengtais dokumentais ir pasiūlymais.

10 straipsnis

Viešumas ir konfidencialumas

1.   Jei nenusprendžiama kitaip, SFS pakomitečio posėdžiai yra uždari.

2.   Kai Šalis SFS pakomitečiui, specialiesiems komitetams, darbo grupėms ar kitoms įstaigoms pateikia informaciją, kuri pagal jos įstatymus ir kitus teisės aktus laikoma konfidencialia, Šalys tokią informaciją laiko konfidencialia pagal Susitarimo 290 straipsnio 2 dalyje nustatytas taisykles.

11 straipsnis

Išlaidos

1.   Kiekviena Šalis padengia visas dėl dalyvavimo SFS pakomitečio posėdžiuose patirtas savo išlaidas, susijusias su darbuotojų, kelionės ir pragyvenimo bei pašto ir telekomunikacijų išlaidomis.

2.   Posėdžių organizavimo ir dokumentų dauginimo išlaidas padengia posėdį rengianti Šalis.

3.   Posėdžių vertimo žodžiu ir dokumentų vertimo raštu į ispanų ir anglų kalbas arba iš jų išlaidas padengia posėdį rengianti Šalis. Vertimo žodžiu ir raštu į kitas kalbas arba iš jų išlaidas padengia tokių paslaugų prašiusi Šalis.

12 straipsnis

Darbo tvarkos taisyklių keitimas

Darbo tvarkos taisykles ir visus jų pakeitimus turi priimti SFS pakomitetis, kaip numatyta Susitarimo 103 straipsnio 2 dalyje.


(1)  OL L 354, 2012 12 21, p. 3.