2011 7 27   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 195/2


TARYBOS SPRENDIMAS

2011 m. liepos 18 d.

kuriuo iš dalies keičiamos Sprendime 2009/618/EB dėl konsultacijų su Gvinėjos Respublika pagal Kotonu susitarimo 96 straipsnį baigimo nustatytos atitinkamos priemonės ir tas sprendimas panaikinamas

(2011/465/ES)

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į Afrikos, Karibų jūros bei Ramiojo vandenyno grupės valstybių ir Europos bendrijos bei jos valstybių narių partnerystės susitarimą, pasirašytą 2000 m. birželio 23 d. Kotonu (1) ir peržiūrėtą 2010 m. birželio 22 d. Uagadugu, Burkina Faso (2) (toliau – AKR ir ES partnerystės susitarimas), ypač į jo 96 straipsnį,

atsižvelgdama į Taryboje posėdžiavusių valstybių narių Vyriausybių atstovų vidaus susitarimą dėl priemonių, kurių reikia imtis, ir tvarkos, kurios reikia laikytis, siekiant įgyvendinti AKR ir EB partnerystės susitarimą (3), ypač į jo 3 straipsnį,

atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

pritarus Europos Sąjungos Vyriausiajai įgaliotinei užsienio reikalams ir saugumo politikai,

kadangi:

(1)

Gvinėjos Respublika padarė pažangą įgyvendindama 2009 m. liepos 27 d. Tarybos sprendimo 2009/618/EB dėl konsultacijų su Gvinėjos Respublika pagal Kotonu susitarimo 96 straipsnį baigimo (4) priedo laiške nustatytus įsipareigojimus, todėl galima panaikinti atitinkamas priemones;

(2)

Gvinėjos Respublika padarė pažangą siekdama konstitucinės tvarkos atkūrimo ir demokratinės valdžios – po laisvų ir skaidrių prezidentinių rinkimų pareigas eiti pradėjo prezidentas ir paskirta civilinė Vyriausybė;

(3)

surengus prezidento rinkimus ir naujajam prezidentui pradėjus eiti pareigas iš dalies įvykdytas Sprendimo 2009/618/EB priede pateiktame laiške nustatytas paskutinis įsipareigojimas;

(4)

ketvirtasis ir paskutinis įsipareigojimas, kuriuo turi baigtis pereinamasis laikotarpis, nebus įvykdytas iki 2011 m. liepos 27 d., kai baigia galioti Sprendimas 2009/618/EB;

(5)

todėl, atsižvelgiant į pažangą, padarytą siekiant konstitucinės tvarkos atkūrimo, reikia atnaujinti atitinkamas priemones įtraukiant padarytą pažangą, ir panaikinti Sprendimą 2009/618/EB,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Pagal AKR ir ES partnerystės susitarimo 96 straipsnio 2 dalies c punktą numatytos atitinkamos priemonės išdėstomos šio sprendimo priede pateiktame laiške.

2 straipsnis

Sprendimas 2009/618/EB panaikinamas.

3 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

Jis nustoja galioti 2012 m. liepos 19 d.

Jei reikės, po pradinio 6 mėn. laikotarpio jis bus peržiūrėtas atsižvelgiant į Europos Sąjungos misijos Gvinėjoje išvadas.

Priimta Briuselyje 2011 m. liepos 18 d.

Tarybos vardu

Pirmininkė

C. ASHTON


(1)   OL L 317, 2000 12 15, p. 3.

(2)   OL L 287, 2010 11 4, p. 3.

(3)   OL L 317, 2000 12 15, p. 376.

(4)   OL L 214, 2009 8 19, p. 34.


PRIEDAS

LAIŠKAS

Gerb. Prezidente,

Gerb. Ministre Pirmininke,

Europos Sąjunga džiaugiasi Gvinėjos Respublikos padaryta pažanga siekiant konstitucinės tvarkos atkūrimo, ypač po to, kai 2010 m. surengti taikūs prezidento rinkimai ir savo pareigas pradėjo eiti teisėtai išrinktas prezidentas bei paskirta civilinė Vyriausybė. Neseniai surengti prezidento rinkimai – tai pirmieji tikrai atviri ir konkurencingi rinkimai po Gvinėjos Respublikos nepriklausomybės paskelbimo, be to, labai svarbus žingsnis grįžtant prie demokratinio teisėtumo.

Dabar jūsų laukia didžiulė užduotis – užtikrinti šalies stabilumą ir ekonominį augimą, kurios jau ėmėtės, priimdami plačių užmojų reformų programą. Suvokdama ekonominius ir socialinius sunkumus, su kuriais susiduria Gvinėjos Respublika, ir siekdama padėti jums šiuo paskutiniu, tačiau svarbiu politinio perėjimo laikotarpiu, Europos Sąjungos Taryba nusprendė peržiūrėti su paskutiniu Europos Sąjungos ir Gvinėjos Respublikos bendradarbiavimo atnaujinimo etapu susijusias sąlygas, t. y. 10-ojo Europos plėtros fondo (EPF) šalies strategijos dokumento ir nacionalinės orientacinės programos (ŠST/NOP), kurie bus taikomi bendradarbiavimui su Gvinėjos Respublika iki 2013 m., pasirašymą.

Taikydama šį sprendimą Europos Sąjunga galės su Gvinėjos Respublika pasirašyti ŠST/NOP iškart po to, kai jie bus parengti ir kai Gvinėjos institucijos atsiųs Europos Sąjungai oficialų pranešimą su smulkiu kompetentingų institucijų parengtu ir patvirtintu parlamento rinkimų surengimo iki 2011 m. pabaigos tvarkaraščiu.

Pasirašius ŠST/NOP bus galima mobilizuoti tiesioginei paramai gyventojams (pagrindinėms socialinėms paslaugoms) skirtas lėšas. Be to, bus galima tęsti techninį kitų šiuose dokumentuose numatytų projektų ir programų, taip pat būsimų naujų Europos investicijų banko (EIB) (1) operacijų, vertinimą, tačiau lėšų iš šių fondų išmokėjimas bus galimas tik po to, kai bus surengti laisvi ir skaidrūs parlamento rinkimai.

Europos Sąjungos manymu, prezidento rinkimai yra svarbiausi pereinant prie demokratijos, tačiau parlamento rinkimai ir naujo demokratiškai išrinkto parlamento veiklos pradžia itin svarbūs užbaigiant perėjimą prie demokratijos ir nustatant visą demokratinę sistemą. Europos Sąjunga tikisi, kad parlamento rinkimai bus surengti ne vėliau kaip 2011 m. paskutinį ketvirtį (kaip paskelbė Gvinėjos valdžios institucijos), ir pasirengusi finansiškai paremti rinkimų organizavimą (preliminari suma – 5 mln. eurų).

Europos Sąjunga įsipareigoja pagal Kotonu susitarimo 8 straipsnį toliau palaikyti reguliarų politinį dialogą su Gvinėjos Vyriausybe pagrindiniais šio susitarimo klausimais, nurodytais jo 9 straipsnyje, kaip antai žmogaus teisių, demokratinių principų ir teisinės valstybės, nacionalinio susitaikymo, nebaudžiamumo nutraukimo ir politinio, teisminio bei ekonominio valdymo reformų ir saugumo sektoriaus reformų klausimais.

Gvinėjos Respublikos Vyriausybė, įgyvendindama plačių užmojų tvaraus ekonominio augimo ir savo gyventojų gerovės atkūrimo planus, gali ir toliau tikėtis Europos Sąjungos paramos ir pagalbos.

Reiškiame Jums, pone Prezidente ir pone Ministre Pirmininke, savo didžią pagarbą.

Priimta Briuselyje …

Europos Sąjungos vardu

PRIEDAS

ĮSIPAREIGOJIMŲ APRAŠAS

Gvinėjos įsipareigojimai

ES įsipareigojimai

1.

Kompetentingų institucijų parengtas ir patvirtintas smulkus parlamento rinkimų surengimo iki 2011 m. pabaigos tvarkaraštis (datos ir preliminarūs etapai/pasirengimo priemonės)

1.1.

10-ojo EPF bendradarbiavimo strategijos dokumento ir nacionalinės orientacinės programos pasirašymas, kai tik bus užbaigtos jų programos

1.2.

Bendradarbiavimo strategijos dokumente ir nacionalinėje orientacinėje programoje numatytų projektų arba programų techninis įvertinimas

1.3.

Lėšų, skirtų tiesioginei paramai gyventojams, mobilizavimas

2.

Laisvų ir skaidrių parlamento rinkimų surengimas

2.1.

Finansavimo sprendimai ir realus likusių 10-ojo EP projektų arba programų įgyvendinimas


(1)  Priemonė netaikoma palengvinančioms tarpinėms operacijoms, kurias jau inicijavo EIB pagal Labai prasiskolinusių neturtingų šalių iniciatyvą, įskaitant EIB valdomų EPF paskolų patvirtintas nepriemokas.