29.9.2009   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 256/3


KOMISIJOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 895/2009

2009 m. rugsėjo 23 d.

dėl tam tikrų prekių klasifikavimo Kombinuotojoje nomenklatūroje

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 1987 m. liepos 23 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 2658/87 dėl tarifų ir statistinės nomenklatūros bei dėl Bendrojo muitų tarifo (1), ypač į jo 9 straipsnio 1 dalies a punktą,

kadangi:

(1)

Siekiant užtikrinti, kad Reglamento (EEB) Nr. 2658/87 priede pateikta Kombinuotoji nomenklatūra būtų taikoma vienodai, būtina patvirtinti priemones, susijusias su šio reglamento priede nurodytų prekių klasifikavimu.

(2)

Reglamente (EEB) Nr. 2658/87 nustatytos bendrosios Kombinuotosios nomenklatūros aiškinimo taisyklės. Šios taisyklės taip pat taikomos bet kuriai kitai specialiomis Bendrijos teisės aktų nuostatomis įteisintai nomenklatūrai, kuri visiškai ar iš dalies parengta pagal Kombinuotąją nomenklatūrą arba pagal kurią ji papildomai detalizuojama atsižvelgiant į tarifų ir kitų su prekyba susijusių priemonių taikymo poreikius.

(3)

Laikantis minėtų bendrųjų taisyklių, šio reglamento priede pateiktos lentelės 1 skiltyje aprašytos prekės turėtų būti klasifikuojamos priskiriant 2 skiltyje nurodytą KN kodą, remiantis šios lentelės 3 skiltyje išdėstytais motyvais.

(4)

Reikėtų numatyti, kad valstybių narių muitinių pateikta šio reglamento nuostatų neatitinkančia privalomąja tarifine informacija dėl prekių klasifikavimo Kombinuotojoje nomenklatūroje, vadovaujantis 1992 m. spalio 12 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2913/92, nustatančio Bendrijos muitinės kodeksą (2), 12 straipsnio 6 dalies nuostatomis, jos turėtojas galėtų remtis dar tris mėnesius.

(5)

Muitinės kodekso komitetas per pirmininko nustatytą laikotarpį nepateikė savo nuomonės,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Priede pateiktos lentelės 1 skiltyje aprašytos prekės Kombinuotojoje nomenklatūroje klasifikuojamos priskiriant minėtos lentelės 2 skiltyje nurodytą KN kodą.

2 straipsnis

Valstybių narių muitinių pateikta šio reglamento nuostatų neatitinkančia privalomąja tarifine informacija, vadovaujantis Reglamento (EEB) Nr. 2913/92 12 straipsnio 6 dalies nuostatomis, dar galima remtis tris mėnesius.

3 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje 2009 m. rugsėjo 23 d.

Komisijos vardu

László KOVÁCS

Komisijos narys


(1)  OL L 256, 1987 9 7, p. 1.

(2)  OL L 302, 1992 10 19, p. 1.


PRIEDAS

Prekių aprašymas

Klasifikavimas

(KN kodas)

Motyvai

(1)

(2)

(3)

Batas, dengiantis kulkšnį. Bato padas – guminis, tačiau didesnioji išorinio pado dalis išpjauta ir į susidariusią ertmę galima įdėti skirtingus išorinių padų įdėklus.

Batai kartu su dviem poromis skirtingų išorinių padų įdėklų ir metaliniu įrankiu, skirtu įdėklams įtvirtinti, sukomplektuoti į mažmeninei prekybai skirtą rinkinį. Vienos įdėklų poros išoriniai padai guminiai, giliai rantyti, būdingi turistinių (trekingo) batų padams. Kitos įdėklų poros išoriniai padai pagaminti iš tekstilės medžiagos (maždaug 8 mm storio veltinio), kurie pagal importuotojo pateiktus dokumentus gali būti naudojami braidyti sekliame vandenyje.

Nekeičiamas bato padas kaip beveik ištisinis pado krašto apvadas sudaro tik nedidelę išorinio pado dalį. Šios nedidelės guminės išorinio pado dalies forma atitinka turistinio (trekingo) bato įdėklo formą.

Ši avalynė be įdėklų nenaudotina.

Vidpadžiai ilgesni nei 24 cm.

Bato batviršis sudarytas iš kartu susiūtų skirtingų odos gabalų, tarp kurių paliktuose ploteliuose įsiūti 9 metaliniai tinkleliai ir 4 tekstilės medžiagos skiautės. Oda sudaro didžiąją išorinio batviršio paviršiaus dalį. Bato viduje įdėtas pamušalas iš tekstilės medžiagos.

Batas pralaidus vandeniui ir jam neatsparus.

Šią avalynę gali avėti ir vyrai, ir moterys.

(turistinis (trekingo) batas)

(žr. nuotraukas Nr. 650 A, 650 B ir 650 C) (1)

6403 91 13

Klasifikuojama vadovaujantis Kombinuotosios nomenklatūros 1, 2 (a punktu), 3 (b punktu) ir 6 bendrosiomis aiškinimo taisyklėmis, 64 skirsnio 4 pastabos a ir b punktais bei KN kodus 6403, 6403 91 ir 6403 91 13 atitinkančiais prekių aprašymais.

Kadangi tipiški guminiai turistinio (trekingo) bato išorinio pado įdėklai savo forma atitinka batviršius, šis batas skirtas naudoti ir iš esmės sumodeliuotas kaip turistinis (trekingo) batas. Be to, mažoji nekeičiamų išorinių padų dalis, sudaranti batų padų kraštus, tiksliai atitinka turistinių (trekingo) batų įdėklų formą. Kam skirti tekstiliniai išorinių padų įdėklai, nėra visiškai aišku. Batai vandenyje naudotini labai ribotai, nes jų batviršis pralaidus vandeniui ir jam neatsparus. Taigi tekstiliniai padų įdėklai yra priedai, naudotini tik tam tikrose situacijose ir taip paįvairinantys prekės panaudojimo galimybes.

Todėl batai ir guminiai pado įdėklai klasifikuotini kaip baigta gaminti, bet nesurinkta avalynė, kaip apibrėžta Kombinuotosios nomenklatūros 2 bendrosios aiškinimo taisyklės a punkto antrame sakinyje.

Surinktos avalynės pado dalis, besiliečianti su žeme, yra guminė, kaip apibrėžta 64 skirsnio 4 pastabos b punkte, todėl laikytina, kad šios avalynės išorinis padas yra guminis.

Batų batviršį sudarančia medžiaga laikytina oda, kadangi ji užima didžiausią avalynės batviršio išorinio paviršiaus plotą, kaip apibrėžta 64 skirsnio 4 pastabos a punkte.

Tekstiliniai pado įdėklai kartu su nesurinktu turistiniu (trekingo) batu ir metaliniu įrankiu, skirtu šiai avalynei surinkti, sukomplektuoti į mažmeninei prekybai skirtą rinkinį. Šis rinkinys klasifikuotinas taip, tarsi jį sudarytų tik turistiniai (trekingo) batai, kadangi jie suteikia esminį rinkinio požymį, kaip apibrėžta 3 bendrosios aiškinimo taisyklės b punkte. Tekstiliniai pado įdėklai ir metalinis įrankis laikytini tik avalynės priedais.

Taigi šis rinkinys klasifikuotinas kaip avalynė su guminiais išoriniais padais ir odiniais batviršiais.

Image

Image

Image


(1)  Nuotraukos skirtos tik informacijai.