19.12.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 340/76


EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMAS Nr. 1297/2008/EB

2008 m. gruodžio 16 d.

dėl Europos įmonių ir prekybos statistikos modernizavimo (EĮPSM) programos

(Tekstas svarbus EEE)

EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 285 straipsnį,

atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos (1),

kadangi:

(1)

2005 m. kovo 16 d. Komunikate dėl reglamentavimo gerinimo augimui ir užimtumui Europos Sąjungoje skatinti bei 2007 m. sausio 24 d. Komunikate dėl administracinės naštos mažinimo Europos Sąjungoje veiksmų programos Komisija įsipareigojo užtikrinti geresnę reglamentavimo politiką ir sumažinti biurokratizmą bei per didelį reglamentavimą.

(2)

2006 m. lapkričio 14 d. Komisija paskelbė Komunikatą dėl respondentų naštos mažinimo, reikalavimų supaprastinimo ir prioritetų nustatymo Bendrijos statistikos srityje, kuriame išdėstytas strateginis požiūris toliau mažinti įmonėms tenkančią statistinių duomenų teikimo naštą.

(3)

Per pastaruosius 15 metų, siekiant patenkinti Bendrijos statistinės informacijos poreikius buvo sukurta daug statistikos taisyklių, kuriomis buvo siekiama apibūdinti įmonių veiklą ir kuriose buvo numatyti įmonių duomenų teikimo įpareigojimai. Reikalingas nuodugnus patikrinimas tam, kad būtų užtikrinta, inter alia, taikymo srities, koncepcijų ir apibrėžimų tose statistinėse taisyklėse suderinamumas. Šiose taisyklėse būtina kaip galima labiau siekti paprastumo ir nustatyti prioritetus.

(4)

Artimiausiais metais rengiant įmonių ir prekybos statistiką teks spręsti svarbų uždavinį. Kad būtų galima paremti Bendrijos politikos iniciatyvas, reikia, kad jas pasitelkus būtų galima parodyti besikeičiančios Bendrijos ekonomikos reiškinius, kaip antai globalizaciją, naujas verslumo tendencijas, informacinę visuomenę, prekybą paslaugomis, naujoves, besikeičiantį prekybos pobūdį ir konkurencingumą, atsižvelgiant į atnaujintą Lisabonos strategiją.

(5)

Atnaujinta Lisabonos strategija, kurioje keliami tikslai skatinti Europos ekonomikos konkurencingumą ir pasiekti didelį ir tvarų augimą, labiausiai lėmė įmonių ir prekybos statistikos poreikius.

(6)

Didėjant Europos integracijai daugelyje ekonomikos sričių, įskaitant Europos pinigų sąjungą ir Europos muitinių sistemą, atsiranda naujų statistikos poreikių, susijusių su euro vaidmeniu tarptautiniuose sandoriuose, ir dėl to būtina tikslinti statistikos sistemą. Pasitelkus įmonių ir prekybos statistiką turėtų būti įmanoma tinkamai patenkinti šiuos poreikius ir laiku pateikti aukštos kokybės statistinę informaciją apie Europos ekonomikos ir verslo sektoriaus struktūrinius pokyčius.

(7)

Įmonių ir prekybos statistiniai duomenys apima keletą sričių, kurias būtina patobulinti, t. y. verslo struktūros statistiką, trumpo laikotarpio statistiką, pagamintų prekių statistiką, informacijos ir ryšių technologijų statistiką ir prekybos prekėmis tarp valstybių narių statistiką (Intrastatą).

(8)

Už įmonių ir prekybos statistikos paslaugas atsakingos valdžios institucijos turėtų pertvarkyti statistinių duomenų rengimo metodus, kad būtų galima sumažinti įmonėms tenkančią naštą ir efektyviai pasinaudoti visais turimais šaltiniais ir naujomis technologijomis.

(9)

Naujų rodiklių poreikis gali tapti pastangų modernizuoti statistikos rengimo sistemą rezultatu. Naujus rodiklius, kuriuos pasitelkus galima gauti reikiamą informaciją, būtų galima kurti sujungiant dabartines verslo statistikos rūšis ir nebūtinai didinti įmonėms tenkančią ataskaitų teikimo naštą. Dėl naujų šaltinių ir galimybės gauti duomenis elektroninėmis priemonėmis duomenis rinkti būtų lengviau ir taip pat būtų galima gauti daugiau informacijos. Reikėtų efektyviau pasinaudoti verslo statistikos galimybėmis, ir turėtų pagerėti statistinės informacijos kokybė.

(10)

Siekiant išvengti išlaidų dubliavimosi ir biurokratijos, nacionaliniai statistikos institutai turėtų dalyvauti statistikos duomenų rengimo sistemų tobulinimo procese.

(11)

Intrastato supaprastinimas yra dalis pastangų, kuriomis siekiama sumažinti statistikos reikalavimus ir įmonėms tenkančią naštą. Neseniai priimtas sprendimas sumažinti aprėptį per trumpą laikotarpį prisidės siekiant šio tikslo. Per ilgesnį laikotarpį turėtų būti išnagrinėtos kitos supaprastinimo priemonės, įskaitant vieno srauto sistemą. Galimas tokių supaprastinimo priemonių įgyvendinimas per ilgą laikotarpį priklauso nuo ekonominio pagrįstumo tyrimų ir kitų veiksmų, kurie bus atliekami vadovaujantis šiuo sprendimu. Tačiau reikėtų atsižvelgti į statistikos duomenų kokybę, o taip pat į dideles išlaidas, susijusias su visais pokyčiais.

(12)

Kad šiuo sprendimu sukurtoje programoje daugiausia dėmesio būtų skirta efektyvumo tikslų siekimo poreikiui ir siekiant įtraukti biudžetinius suvaržymus jau programos kūrimo etape, vadovaujantis patikimo finansinio valdymo principu buvo atliktas ex-ante vertinimas.

(13)

Šiame sprendime visam programos trukmės laikotarpiui nustatytas finansinis paketas yra pagrindinis orientyras biudžeto valdymo institucijai per kasmetinę biudžeto sudarymo procedūrą, kaip nurodyta 2006 m. gegužės 17 d. Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos tarpinstitucinio susitarimo dėl biudžeto drausmės ir biudžeto vykdymo tvarkos gerinimo (2) 37 punkte.

(14)

Kadangi šio sprendimo tikslo – sukurti Europos įmonių ir prekybos statistikos modernizavimo programą, valstybės narės negali deramai pasiekti, nes modernizuojant nekoordinuotai būtų dirbamas dvigubas darbas, kartojamos klaidos ir patiriamos didesnės sąnaudos, ir kadangi atsižvelgiant į šių statistinių duomenų mastą to tikslo būtų geriau siekti Bendrijos lygmeniu, laikydamasi Sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo Bendrija gali patvirtinti priemones. Pagal tame straipsnyje nustatytą proporcingumo principą šiuo sprendimu neviršijama to, kas būtina nurodytam tikslui pasiekti.

(15)

Buvo konsultuojamasi su pagal Tarybos sprendimą 89/382/EEB, Euratomas (3), įsteigtu Statistikos programų komitetu, kaip numatyta minėto sprendimo 3 straipsnyje.

(16)

1997 m. vasario 17 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 322/97 dėl Bendrijos statistikos (4) numatytas orientacinis šio sprendimo nuostatų pagrindas.

(17)

Šiam sprendimui įgyvendinti būtinos priemonės turėtų būti priimtos pagal 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimą 1999/468/EB, nustatantį Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką (5),

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

Programos sukūrimas

1.   Šiuo sprendimu sukuriama Europos įmonių ir prekybos statistikos modernizavimo programa (toliau – EĮPSM programa).

2.   EĮPSM programos pradžia – 2009 m. sausio 1 d., pabaiga – 2013 m. gruodžio 31 d.

2 straipsnis

Taikymo sritis ir bendrieji tikslai

1.   EĮPSM programoje numatytos priemonės yra susijusios su įmonių ir prekybos statistinių duomenų rengimu ir platinimu Bendrijoje.

2.   EĮPSM programos bendrieji tikslai yra šie:

a)

persvarstyti prioritetus ir kurti tikslinius rodiklių rinkinius naujoms sritims (1 tikslas);

b)

turėti supaprastintą verslo statistikos sistemą (2 tikslas);

c)

padėti įgyvendinti efektyvesnį įmonių ir prekybos statistikos duomenų rengimo būdą (3 tikslas); ir

d)

modernizuoti duomenų apie prekybą prekėmis tarp valstybių narių rinkimo sistemą (toliau – Intrastatas) (4 tikslas).

3 straipsnis

Veiksmai

Norint pasiekti 2 straipsnio 2 dalyje nurodytus tikslus, turi būti įgyvendinami šie veiksmai, siekiant:

a)

persvarstyti prioritetus ir kurti tikslinius rodiklių rinkinius naujoms sritims (1 tikslas):

1.1 veiksmas: mažesnės svarbos sričių nustatymas;

1.2 veiksmas: naujų sričių plėtojimas;

b)

supaprastinti verslo statistikos sistemą (2 tikslas):

2.1 veiksmas:: sąvokų ir metodų įtraukimas į teisinę sistemą;

2.2 veiksmas: įmonių grupių statistikos plėtojimas;

2.3 veiksmas: Bendrijos lygmeniu atliekami tyrimai siekiant kiek įmanoma sumažinti įmonėms tenkančią naštą;

c)

padėti įgyvendinti efektyvesnį įmonių ir prekybos statistikos duomenų rengimo būdą (3 tikslas):

3.1 veiksmas: geriau pasinaudoti statistikos sistemoje turimais duomenimis, taip pat galimybe atlikti įvertinimus;

3.2 veiksmas: geriau pasinaudoti turimais duomenimis ekonomikos srityje;

3.3 veiksmas: plėtoti efektyvesnio duomenų gavimo, perdavimo ir tvarkymo priemones;

d)

modernizuoti Intrastatą (4 tikslas):

4.1 veiksmas: metodų derinimas siekiant gerinti supaprastinto Intrastato kokybę;

4.2 veiksmas: geriau pasinaudoti administraciniais duomenimis;

4.3 veiksmas: gerinti ir lengvinti keitimąsi Intrastato duomenimis.

Šiame straipsnyje minimi veiksmai išsamiai aprašomi priede ir dar smulkiau apibūdinti 4 straipsnyje numatytose metinėse programose.

4 straipsnis

Metinės darbo programos

Metinės darbo programos ir jų kiekvieno tikslo, nurodyto 2 straipsnio 2 dalyje, veiksmų prioritetai ir šiuo sprendimu grindžiamos biudžeto lėšos priimamos 5 straipsnio 2 dalyje nurodyta tvarka.

5 straipsnis

Komitetas

1.   Komisijai padeda Statistikos programų komitetas.

2.   Jei yra nuoroda į šią dalį, taikomi Sprendimo 1999/468/EB 4 ir 7 straipsniai, atsižvelgiant į jo 8 straipsnio nuostatas.

Sprendimo 1999/468/EB 4 straipsnio 3 dalyje nustatytas laikotarpis yra trys mėnesiai.

6 straipsnis

Vertinimas

1.   Bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis Komisija reguliariai vertina pagal EĮPSM programą vykdomą veiklą, siekdama įsitikinti, ar 2 straipsnio 2 dalyje nurodyti tikslai buvo pasiekti, ir pateikti būsimų veiksmų efektyvumo gerinimo rekomendacijas.

2.   Komisija iki 2010 m. gruodžio 31 d., o po to kiekvienais metais iki 2013 m. pateikia Europos Parlamentui ir Tarybai EĮPSM programos įgyvendinimo ataskaitą.

Komisija iki 2014 m. liepos 31 d. pateikia Europos Parlamentui ir Tarybai galutinę EĮPSM programos įgyvendinimo ataskaitą. Šioje ataskaitoje, atsižvelgiant į Bendrijos patirtas išlaidas, vertinama, kokią naudą dėl šių veiksmų turėjo Bendrija, valstybės narės ir statistinės informacijos teikėjai bei vartotojai, siekiant nustatyti sritis, kurias būtų galima tobulinti.

7 straipsnis

Finansavimas

1.   2009–2013 m. EĮPSM programai įgyvendinti nustatytas 42 500 000 EUR finansinis paketas.

2.   Metinius asignavimus tvirtina biudžeto valdymo institucija, neviršydama finansinės programos ribų.

8 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis sprendimas įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Priimta Strasbūre, 2008 m. gruodžio 16 d.

Europos Parlamento vardu

Pirmininkas

H.-G. PÖTTERING

Tarybos vardu

Pirmininkė

B. LE MAIRE


(1)  2008 m. liepos 9 d. Europos Parlamento nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje) ir 2008 m. lapkričio 18 d. Tarybos sprendimas.

(2)  OL C 139, 2006 6 14, p. 1.

(3)  OL L 181, 1989 6 28, p. 47.

(4)  OL L 52, 1997 2 22, p. 1.

(5)  OL L 184, 1999 7 17, p. 23.


PRIEDAS

3 STRAIPSNYJE IŠVARDYTŲ VEIKSMŲ DETALIZAVIMAS

1 tikslas

:

Persvarstyti prioritetus ir kurti tikslinius rodiklių rinkinius naujoms sritims

1.1 veiksmas: mažesnės svarbos sričių nustatymas

Keičiantis pasauliui, statistinių duomenų poreikiai bus periodiškai persvarstomi, nes ne tik atsiranda naujų statistikos reikmių, bet ir kai kurios kitos reikmės tampa mažiau svarbios arba net neaktualios. Todėl glaudžiai bendradarbiaujant su valstybėmis narėmis bus reguliariai persvarstomi prioritetai siekiant nustatyti sritis ir rodiklius, kurie tapo mažiau svarbūs ir kurių galima atsisakyti nustatant teisinius reikalavimus. Vykdant tokius persvarstymus bus siekiama supaprastinti statistikos reikalavimus ir sumažinti duomenų teikimo naštą. Komisija gali inicijuoti šių sričių išorinius tyrimus.

1.2 veiksmas: naujų sričių plėtojimas

Keičiantis ekonominei aplinkai, svarbu glaudžiai bendradarbiaujant su valstybėmis narėmis apibrėžti prioritetines statistikos sritis, kaip antai prekyba paslaugomis, globalizacija ir verslumas, ir Bendrijos lygmeniu susitarti dėl kiekvienos prioritetinės srities tikslinio rodiklių rinkinio. Tokius rodiklius, kiek tai įmanoma, reikia suderinti su tarptautiniais statistikos duomenimis.

Statistikos duomenys turi būti rengiami efektyviu būdu ir turi būti palyginami. Todėl Europos statistika bus modernizuojama, griežtai laikantis suderinamumo principo ir užtikrinant galimybę palyginti atitinkamų laikotarpių duomenis. Todėl bus atlikti veiksmai siekiant Europos statistikos sistemoje suderinti naujai nustatytų požymių ir rodiklių apibrėžimus.

Susitarus dėl tikslinio rodiklių rinkinio bei suderintų apibrėžimų, reikės toliau dirbti kuriant ir analizuojant statistikos duomenų rengimo prioritetinėse srityse būdus.

Siekdama prisidėti prie naujų sričių ir tikslinių rodiklių rinkinio kūrimo, Komisija inicijuos tyrimus, rengs seminarus ir teiks finansinę paramą, skirtą naujų statistikos duomenų rinkimo metodų ir būdų kūrimui.

2 tikslas

:

Pasiekti supaprastintą verslo statistikos sistemą

2.1 veiksmas: sąvokų ir metodų įtraukimas į teisinę sistemą

Europos statistiniai duomenys rengiami vadovaujantis per pastaruosius metus parengtais Bendrijos teisės aktais. Siekiant užtikrinti teisės aktų darną, juos reikia nuodugniai patikrinti. Todėl Komisija galėtų pradėti išorinius tyrimus, siekiant persvarstyti galiojančius teisės aktus, kad būtų galima užtikrinti darnią įvairių sričių įmonių ir prekybos statistinių duomenų teisinę sistemą.

Statistikos srityje yra daug bendrų klausimų. Pvz., keliose statistikos srityse teikiama užimtumo informacija, ir tas pats reiškinys gali būti apibūdinamas skirtingais aspektais. Todėl Komisija pradės išorinius tyrimus siekiant svarbių statistikos sričių metodikų suderinamumo. Šioje srityje bus teikiama reikalinga finansinė parama valstybių narių projektams.

Svarbu užtikrinti įmonių ir prekybos statistikos sričių suderinamumą. Suderinamumas gali būti susijęs su prekybos prekėmis statistikos bei mokėjimų balanso statistikos sąryšiu, tai pat su verslo struktūros statistikos bei prekybos statistikos sąryšiu. Siekiant suderinamumo, Komisija turės pradėti išorinius tyrimus ir teikti finansinę paramą valstybių narių projektams šioje srityje.

2.2 veiksmas: Įmonių grupių statistikos plėtojimas

Komisija ėmėsi iniciatyvos nustatyti Bendrijos tarptautinių įmonių grupių registrą. Toks registras yra būtinas suderintų ekonomikos globalizacijos statistinių duomenų rengimo pagrindas. Pagal šį veiksmą vykdoma veikla bus skirta baigti kurti šį registrą. Komisija inicijuos išorinius tyrimus šioje srityje.

Neužtenka vien tik sukurti tokį registrą, todėl bus suteikiama finansinė parama valstybėse narėse įgyvendinant veiksmus, skirtus plėtoti efektyvesnius įmonių grupių duomenų rinkimo metodus bei parodyti jų svarbą tarptautinei prekybai.

Kalbant apie Bendrijos tarptautinių įmonių grupių registro naudojimą, Europos statistikos srityje atsiras nauja perspektyva, todėl bus svarbu organizuoti specialius įmonių grupių Bendrijos tyrimus. Todėl Komisija turės pradėti vykdyti išorinius tyrimus ir šioje srityje bus teikiama reikalinga finansinė parama valstybių narių projektams.

2.3 veiksmas: Bendrijos tyrimų atlikimas, siekiant kiek įmanoma sumažinti įmonėms tenkančią naštą

Siekiant nustatyti naujus ir kylančius Bendrijos statistikos poreikius, ad-hoc pagrindu galėtų būti atliekami specialūs Bendrijos tyrimai. Tokie tyrimai bus atliekami pasitelkus išorinius tyrimus, kuriuos pradės Komisija, arba teikiant finansinę paramą valstybėms narėms.

Panaudojant galimybę taupyti lėšas taikant Bendrijos imčių sistemas reguliariai renkant statistinius duomenis, Komisija pradės išorinius tyrimus nustatyti sritis, kuriose pakaktų turėti Bendrijos suvestinius duomenis, ir naujiems duomenų rinkimo šiose srityse metodams kurti. Valstybėms narėms taip pat bus teikiama finansinė parama, kad jos galėtų pritaikyti savo duomenų rinkimo sistemas. Vis dėlto nėra standartinių Bendrijos imčių sistemų, todėl jos bus pritaikomos atsižvelgiant į aplinkybes.

3 tikslas

:

Remti efektyvesnio įmonių ir prekybos statistikos duomenų rengimo būdo įgyvendinimą

3.1 veiksmas: Geresnis statistinėje sistemoje turimų duomenų panaudojimas, taip pat galimybė atlikti įvertinimus

Galutinis šio veiksmo tikslas yra sukurti visapusiškai integruotus įmonių ir prekybos statistinių duomenų rinkinius mikro lygiu – „duomenų saugyklos“ metodas statistikoje. Kad tai pasiektų, valstybės narės bus finansiškai remiamos, siekiant sujungti įvairių įmonių ir prekybos statistikos sričių, kaip antai prekybos ir verslo registrų, duomenis bei mikro duomenis, ir sujungti verslo struktūros statistinius duomenis su mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos bei informacinės visuomenės statistiniais duomenimis.

Bus atliekami naujų darbo procesų metodiniai tyrimai siekiant pagerinti duomenų, kurių rinkimas tebevyksta, panaudojimą, pvz., siekiant įvertinti informacijos ir ryšių technologijos (IRT) poveikį įmonių veiklos rezultatams sujungiant įvairių šaltinių duomenis.

Efektyvesniu duomenų rinkimo būdu siekiama sumažinti įmonėms tenkančią naštą. Turi būti užtikrinama, kad statistikos tarnybos kiek įmanoma efektyviau pasinaudotų surinkta informacija. Todėl bus skiriama finansinė parama metodiniams optimalių imčių dydžių nustatymo ir jų bendro naudojimo kartu su kitais duomenų šaltiniais ar susijusiais įvertinimo metodais tyrimams. Tokia finansinė parama taip pat gali būti skiriama kokybės tyrimams atlikti tais atvejais, jei kai kurios įmonės (pvz., mažos ir vidutinės įmonės) neįtraukiamos į statistinius tyrimus, ir tinkamų, suderintų įvertinimo metodų kūrimui.

3.2 veiksmas: geresnis pasinaudojimas turimais ekonominiais duomenimis

Statistinė informacija kartais renkama du kartus: vieną kartą – administracijos tikslais, pvz., dėl mokesčių, o paskui – statistikos tikslais atliekant tyrimus. Tokios dvigubos naštos bus kiek įmanoma vengiama. Todėl EĮPSM programa bus finansiškai remiami projektai, susiję su administracinių duomenų, įskaitant bendrovių apskaitą, naudojimu statistikos tikslais, padedant valstybėms narėms pereiti nuo statistinių tyrimų prie administracinių duomenų naudojimo ir tuo pačiu metu užtikrinti aukštą duomenų kokybę.

Įmonėse prasminga skatinti apskaitos sistemų ir statistinės atskaitomybės integravimą, kad statistikai skirtus duomenis būtų galima teikti supaprastintu būdu. Dėl tokio apskaitos sistemų ir statistinės atskaitomybės integravimo Komisijai reikia pradėti išorinius tyrimus ir šioje srityje bus teikiama reikalinga finansinė parama valstybių narių projektams.

3.3 veiksmas: efektyvesnio duomenų gavimo, perdavimo ir tvarkymo priemonių plėtojimas

Naujos IRT atveria galimybes teikti ataskaitas paprasčiau. To gali būti pasiekta naudojantis bendrovių apskaita bei kitomis finansinėmis ataskaitomis, parengtomis pagal tarptautinius apskaitos standartus, taip pat šioms ataskaitoms taikant tinkamus techninius standartus, įskaitant išplėstinę verslo ataskaitų kalbą (XBRL). Bus imtasi priemonių finansiškai remti veiksmus, kuriais palengvinamas duomenų iš įmonių perdavimas nacionalinėms statistikos institucijoms.

Bus remiamas efektyvesnis IRT priemonių naudojimas, siekiant palengvinti keitimąsi informacija tarp Komisijos ir valstybių narių. Be to, reikia ir toliau plėtoti tvirtinimo, klaidų aptikimo, taisymo, analizės ir redagavimo priemones. Šioje srityje bus teikiama reikalinga finansinė parama valstybių narių projektams.

Atsižvelgiant į vykstantį muitinės eksporto ir importo formalumų paprastinimą, finansinė parama bus teikiama veiksmams, kuriais siekiama palengvinti keitimąsi kokybiškais ir išsamiais prekybos statistiniais duomenimis, jų apdorojimą ir platinimą.

4 tikslas

:

Modernizuoti Intrastatą

4.1 veiksmas: metodų derinimas siekiant gerinti supaprastinto Intrastato kokybę

Finansinė parama bus teikiama valstybėse narėse įgyvendinant veiksmus, kuriais siekiama plėtoti duomenų kokybės ir duomenų rinkimo sistemos gerinimo priemones bei metodus.

Finansinė parama bus teikiama įgyvendinti valstybėse narėse veiksmus, kuriais siekiama sumažinti neatitikimus išvengiant neteisingo klasifikavimo ir derinant vertinimo, rinkimo bei apdorojimo sistemas, konfidencialių duomenų tvarkymo taisykles, ribas bei tikslinimo metodus.

4.2 veiksmas: geresnis pasinaudojimas administraciniais duomenimis

Bus skatinama pakartotinai naudoti įmonių kitiems tikslams pateiktus administracinius duomenis (ypač PVM ataskaitas ir apskaitos duomenis). Šioje srityje bus teikiama finansinė parama, apimanti IRT priemonių ir procedūrų plėtojimą.

4.3 veiksmas: Intrastato duomenų keitimosi gerinimas ir lengvinimas

Labai svarbu centralizuotoje sistemoje toliau plėtoti keitimosi duomenimis priemones ir metodus. Reikia plėtoti galiojimo, klaidų aptikimo, taisymo, analizavimo ir redagavimo priemones Bendrijos vidaus prekybos statistikos srityje. Finansinė parama bus teikiama veiksmams, kuriais dėmesys skiriamas teisiniams ir techniniams keitimosi duomenimis tarp valstybių narių aspektams.