12.11.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 301/38


TARYBOS SPRENDIMAS 2008/852/TVR

2008 m. spalio 24 d.

dėl kovos su korupcija kontaktinių punktų tinklo

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 29 straipsnį, 30 straipsnio 1 dalį, 31 straipsnį ir 34 straipsnio 2 dalies c punktą,

atsižvelgdama į Vokietijos Federacinės Respublikos iniciatyvą (1),

atsižvelgdama į Europos Parlamento nuomonę (2),

kadangi:

(1)

Sutarties 29 straipsnyje nurodoma, kad Sąjungos tikslo – suteikti piliečiams aukšto lygio saugumą laisvės, saugumo ir teisingumo erdvėje siekiama užkardant organizuotą ir kitokį nusikalstamumą, įskaitant korupciją bei sukčiavimą, ir kovojant su jais.

(2)

Naujojo tūkstantmečio pradžiai skirtoje Europos Sąjungos organizuoto nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės strategijoje pabrėžiamas poreikis plėtoti visapusišką ES kovos su korupcija politiką.

(3)

2005 m. balandžio 14 d. rezoliucijoje dėl išsamios ES kovos su korupcija politikos, kurioje nurodomas 2003 m. gegužės 28 d. Komisijos komunikatas Tarybai, Europos Parlamentui bei Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui dėl išsamios ES kovos su korupcija politikos, Taryba dar kartą patvirtina valstybių narių vaidmens ir darbo kuriant išsamią, įvairias sritis apimančią kovos su korupcija viešajame ir privačiajame sektoriuose politiką, bendradarbiaujant su visais susijusiais pilietinės visuomenės ir verslo veikėjais, svarbą.

(4)

Hagos programoje (3) (2.7 punktas) Europos Vadovų Taryba palankiai įvertino strateginės koncepcijos dėl tarpvalstybinio organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos ES lygiu kūrimą bei paprašė Tarybos ir Komisijos toliau vystyti šią koncepciją bei ją įgyvendinti.

(5)

ES valstybių narių nacionalinių policijos stebėsenos ir tikrinimo organų bei jų kovos su korupcija agentūrų, turinčių platesnius įgaliojimus, vadovai ir svarbiausi atstovai 2004 m. lapkričio mėn. susitiko Vienoje vykusioje Pagrindų programos dėl policijos ir teisminio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose (AGIS) konferencijoje operatyvinio bendradarbiavimo kovojant su korupcija Europos Sąjungoje stiprinimo klausimu. Jie pabrėžė, kad svarbu toliau stiprinti jų bendradarbiavimą, inter alia, organizuojant metinius susitikimus ir palankiai įvertino esamomis struktūromis pagrįsto Europos kovos su korupcija tinklo idėją. Po Vienos konferencijos šie Europos partneriai prieš korupciją (EPAC) 2006 m. lapkričio mėn. susitiko Budapešte, šeštajame metiniame susitikime, kuriame didžioji jų dauguma patvirtino savo įsipareigojimą remti iniciatyvą dėl oficialesnio kovos su korupcija tinklo sukūrimo.

(6)

Siekiant remtis esamomis struktūromis, valdžios institucijoms ir agentūroms, kurios sudarys Europos kovos su korupcija tinklą, galėtų priklausyti organizacijos, esančios EPAC narėmis.

(7)

Visuotinai (4) pripažįstama, kad tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimas yra pagrindinis kovos su korupcija veiksnys. Kova su visų rūšių korupcija turėtų būti sustiprinta veiksmingai bendradarbiaujant, nustatant veiksmų galimybes, keičiantis gera praktika ir plėtojant aukštus profesinius standartus. Kovos su korupcija tinklo sukūrimas ES lygiu labai padės pagerinti šį bendradarbiavimą,

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

Tikslas

Siekiant pagerinti valdžios institucijų ir agentūrų bendradarbiavimą tam, kad būtų užkirstas kelias korupcijai Europoje ir su ja kovojama, įkuriamas Europos Sąjungos valstybių narių kontaktinių punktų tinklas (toliau – tinklas). Europos Komisija, Europolas ir Eurojustas visapusiškai dalyvauja tinklo veikloje.

2 straipsnis

Tinklo sudėtis

Tinklą sudaro Europos Sąjungos valstybių narių valdžios institucijos ir agentūros, kurioms pavesta užduotis užkirsti kelią korupcijai ar kovoti su ja. Narius skiria valstybės narės. Kiekviena valstybė narė skiria bent vieną, tačiau ne daugiau kaip tris organizacijas. Europos Komisija paskiria savo atstovus. Europolas ir Eurojustas pagal atitinkamą savo kompetenciją gali dalyvauti tinklo veikloje.

3 straipsnis

Tinklo užduotys

1.   Tinklo užduotys visų pirma yra šios:

1)

sukuriamas forumas keistis informacija visoje ES apie veiksmingas priemones ir patirtį korupcijos prevencijos bei kovos su ja srityje;

2)

sudaromos sąlygos užmegzti jo narių tarpusavio ryšius ir aktyviai juos palaikyti.

Šiais tikslias, inter alia, nuolat atnaujinamas kontaktinių punktų sąrašas ir tvarkoma tinklavietė.

2.   Tinklo nariai, siekdami įvykdyti savo užduotis, susirenka taip dažnai kiek reikia, tačiau ne rečiau kaip kartą per metus.

4 straipsnis

Taikymo sritis

Valstybių narių policijos ir teisminį bendradarbiavimą reglamentuoja atitinkamos taisyklės. Tinklo sukūrimas nepažeidžia tokių taisyklių ir nedaro įtakos CEPOL vaidmeniui.

5 straipsnis

Tinklo veiklos organizavimas

1.   Tinklas savarankiškai organizuoja savo veiklą, remdamasis esamu neoficialiu EPAC bendradarbiavimu.

2.   Valstybės narės ir Europos Komisija padengia visas jų paskirtų narių ar atstovų išlaidas. Ta pati taisyklė taikoma Europolui ir Eurojustui.

6 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis sprendimas įsigalioja kitą dieną po jo priėmimo.

Priimta Liuksemburge, 2008 m. spalio 24 d.

Tarybos vardu

Pirmininkė

M. ALLIOT-MARIE


(1)  OL C 173, 2007 7 26, p. 3.

(2)  2008 m. birželio 5 d. nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje).

(3)  Hagos programa: laisvės, saugumo ir teisingumo stiprinimas Europos Sąjungoje (OL C 53, 2005 3 3, p. 1).

(4)  2003 m. spalio 31 d. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliucija 58/04 priimta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją.