8.8.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 213/42


KOMISIJOS SPRENDIMAS

2008 m. liepos 30 d.

kuriuo iš dalies keičiama Tarybos direktyva 82/894/EEB dėl pranešimo apie gyvūnų ligas Bendrijoje, kad į ligų, apie kurias būtina pranešti, sąrašą būtų įtrauktos tam tikros ligos ir iš jo būtų išbrauktas kiaulių enterovirusinis encefalomielitas

(pranešta dokumentu Nr. C(2008) 3943)

(Tekstas svarbus EEE)

(2008/650/EB)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 1982 m. gruodžio 21 d. Tarybos direktyvą 82/894/EEB dėl pranešimo apie gyvūnų ligas Bendrijoje (1), ypač į jos 5 straipsnio 2 dalį,

kadangi:

(1)

Direktyvoje 82/894/EEB dėl pranešimo apie gyvūnų ligas Bendrijoje nustatomi pranešimo apie gyvūnų ligas, apie kurias valstybė narė turi pranešti Komisijai ir kitoms valstybėms narėms, kriterijai.

(2)

Skubus pranešimas ir informavimas apie minėtų ligų atsiradimą Bendrijoje ypač svarbus šioms ligoms kontroliuoti, taip pat gyvų gyvūnų ir gyvūninės kilmės produktų pervežimui bei prekybai jais.

(3)

Vadovaudamosi 2006 m. spalio 24 d. Tarybos direktyva 2006/88/EB dėl gyvūnų sveikatos reikalavimų, taikomų akvakultūros gyvūnams ir jų produktams, ir dėl tam tikrų vandens gyvūnų ligų prevencijos ir kontrolės (2), valstybės narės tam tikrais atvejais praneša apie patvirtintus šios direktyvos IV priede išvardytų akvakultūros gyvūnų ligų atvejus.

(4)

Direktyvos 82/894/EEB I priede išvardytos ligos, apie kurias būtina pranešti Komisijai ir kitoms valstybėms narėms, o iš ligų, kuriomis gali sirgti žuvys, nurodyta tik infekcinė hematopoetinė nekrozė, infekcinė lašišų anemija ir virusinė hemoraginė septicemija.

(5)

Remiantis Direktyvos 2006/88/EB IV priedu, infekcinė hematopoetinė nekrozė, epizootinis ulkeratyvinis sindromas, Bonamia exitiosa infekcija, bonamiozės (Bonamia ostreae) infekcija, marteiliozės (Marteilia refringens) infekcija, Microcytos mackini infekcija, perkinozės infekcija (Perkinsus marinus), koi herpeso viruso infekcija, taura sindromas, baltmė (vitiligas) ir geltongalvių (Yellowhead) liga taip pat apibrėžiamos kaip ligos, apie kurias būtina pranešti.

(6)

Todėl būtina įrašyti šias ligas į Direktyvos 82/894/EEB I priedą. Taip pat būtina pritaikyti šios Tarybos direktyvos II priedą atsižvelgiant į tam tikrus su akvakultūros gyvūnais susijusius duomenis.

(7)

Tarybos direktyva 2002/60/EB (3) tešeno liga (kiaulių enterovirusinis encefalomielitas) išbraukiama iš Tarybos direktyvos 92/119/EEB (4) I priede pateikiamo ligų sąrašo ir todėl nebereikalaujama apie šią ligą pranešti valstybių narių kompetentingoms institucijoms.

(8)

Taigi šią ligą reikia išbraukti ir iš Direktyvos 82/894/EEB I priede pateikto ligų sąrašo.

(9)

Šiame sprendime numatytos priemonės atitinka Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Direktyvos 82/894/EEB I ir II priedai pakeičiami šio sprendimo priedu.

2 straipsnis

Šis sprendimas taikomas nuo 2008 m. rugpjūčio 1 d.

3 straipsnis

Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje, 2008 m. liepos 30 d.

Komisijos vardu

Androulla VASSILIOU

Komisijos narė


(1)  OL L 378, 1982 12 31, p. 58. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos sprendimu 2004/216/EB (OL L 67, 2004 3 5, p. 27).

(2)  OL L 328, 2006 11 24, p. 14. Direktyva su pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2008/53/EB (OL L 117, 2008 5 1, p. 27).

(3)  OL L 192, 2002 7 20, p. 27. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos sprendimu 2007/729/EB (OL L 294, 2007 11 13, p. 26).

(4)  OL L 62, 1993 3 15, p. 69. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2007/10/EB (OL L 63, 2007 3 1, p. 24).


PRIEDAS

I PRIEDAS

Ligos, apie kurias būtina pranešti

A.   Sausumos gyvūnų ligos:

Afrikinė arklių liga

Afrikinis kiaulių maras

Paukščių gripas

Mėlynojo liežuvio liga

Galvijų spongiforminė encefalopatija

Klasikinis kiaulių maras

Infekcinė galvijų pleuropneumonija

Kergimo liga

Arklių encefalomielitas (visų rūšių, įskaitant Venesuelos arklių encefalomielitą)

Arklių infekcinė anemija

Snukio ir nagų liga

Įnosės

Žvynelinė

Niukaslo liga

Smulkių atrajotojų maras

Rifto slėnio karštinė

Galvijų maras

Avių ir ožkų raupai

Aviliuose gyvenantis vabaliukas (Aethina tumida)

Kiaulių vezikulinė liga

Tropilaelaps erkė

Vezikulinis stomatitas

B.   Vandens gyvūnų ligos:

Epizootinė hematopoetinė nekrozė

Epizootinis ulkeratyvinis sindromas

Virusinė hemoraginė septicemija

Baltmė (vitiligas)

Geltongalvių (Yellowhead) liga

Taura sindromas

Infekcinė hematopoetinė nekrozė

Infekcinė lašišų anemija

Perkinozės infekcija (Perkinsus marinus)

Microcytos mackini infekcija

Marteiliozės (Marteilia refringens) infekcija

Bonamiozės (Bonamia ostreae) infekcija

Bonamiosa exotica infekcija

Koi herpeso viruso infekcija

II PRIEDAS

A.   Informacija, kurią pagal 3 ir 4 straipsnių reikalavimus būtina pateikti pranešime apie I priedo A ir B dalyse nurodytų ligų pirminius ir antrinius protrūkius:

1.

Išsiuntimo data.

2.

Išsiuntimo laikas.

3.

Kilmės šalis.

4.

Ligos pavadinimas ir viruso tipas, kai taikytina.

5.

Protrūkio eilės numeris.

6.

Protrūkio tipas.

7.

Su šiuo protrūkiu susijusio protrūkio numeris.

8.

Ūkio regionas ir geografinė padėtis.

9.

Kitas regionas, kuriam taikomi apribojimai.

10.

Patvirtinimo data.

11.

Įtarimo data.

12.

Numanoma pirmojo užsikrėtimo data.

13.

Ligos kilmė.

14.

Taikytos kontrolės priemonės.

15.

Patalpose esančių ligai neatsparių gyvūnų skaičius: a) galvijų; b) kiaulių; c) avių; d) ožkų; e) paukščių; f) arklinių šeimos gyvūnų; g) susirgus akvakultūros gyvūnams, turi būti nurodytas ligai neatsparių gyvūnų svoris arba skaičius, padaugintas iš 1 000; h) laukinių rūšių gyvūnų; i) susirgus bitėms, turi būti nurodytas galinčių užsikrėsti avilių skaičius.

16.

Patalpose esančių ligos paveiktų gyvūnų skaičius: a) galvijų; b) kiaulių; c) avių; d) ožkų; e) paukščių; f) arklinių šeimos gyvūnų; g) susirgus akvakultūros gyvūnams, turi būti nurodytas ligai sergančių gyvūnų svoris arba skaičius, padaugintas iš 1 000; h) laukinių rūšių gyvūnų; i) susirgus bitėms, turi būti nurodytas ligos paveiktų avilių skaičius.

17.

Patalpose kritusių gyvūnų skaičius: a) galvijų; b) kiaulių; c) avių; d) ožkų; e) paukščių; f) arklinių šeimos gyvūnų; g) susirgus akvakultūros gyvūnams, turi būti nurodytas patalpose kritusių gyvūnų svoris arba skaičius, padaugintas iš 1 000; h) laukinių rūšių gyvūnų.

18.

Išskerstų gyvūnų skaičius: a) galvijų; b) kiaulių; c) avių; d) ožkų; e) paukščių; f) arklinių šeimos gyvūnų; g) susirgus akvakultūros gyvūnams, kai taikoma (tik vėžiagyviams ir žuvims), turi būti nurodytas išskerstų gyvūnų svoris arba skaičius, padaugintas iš 1 000; h) laukinių rūšių gyvūnų.

19.

Sunaikintų skerdenų skaičius: a) galvijų; b) kiaulių; c) avių; d) ožkų; e) paukščių; f) arklinių šeimos gyvūnų; g) susirgus akvakultūros gyvūnams, kai taikoma, turi būti nurodytas pašalintų ir sunaikintų gyvūnų svoris arba skaičius, padaugintas iš 1 000; h) laukinių rūšių gyvūnų; i) susirgus bitėms, turi būti nurodytas sunaikintų avilių skaičius.

20.

(Numatyta) gaišinimo užbaigimo data (kai taikoma).

21.

(Numatyta) naikinimo užbaigimo data (kai taikoma).

B.   Papildoma informacija kiaulių karštinės atveju:

1.

Atstumas iki artimiausio kiaulių ūkio.

2.

Užkrėstose patalpose laikomų kiaulių skaičius ir rūšis (veislinės, penimos ir paršeliai (1)).

3.

Užkrėstose patalpose laikomų ligos paveiktų kiaulių skaičius ir rūšis (veislinės, penimos ir paršeliai (1)).

4.

Diagnozės nustatymo metodas.

5.

Jei liga patvirtinta ne patalpose, tai kur – skerdykloje ar transporto priemonėje.

6.

Laukinių kiaulių pirminių atvejų (2) patvirtinimas.

C.   I priedo B dalyje nurodytų akvakultūros gyvūnų ligų atveju:

Apie bet kokio egzotinių ligų protrūkio ir apie neegzotinių ligų protrūkių anksčiau liga neužkrėstose valstybėse narėse, zonose ar teritoriniuose vienetuose, kaip apibrėžta Direktyvoje 2006/88/EB, patvirtinimą turi būti pranešama taip pat, kaip apie pirminius protrūkius. Laisvai pasirinktos formos tekste nurodomas zonos arba teritorinio vieneto pavadinimas ir pateikiamas aprašas.

Kiti protrūkiai, išskyrus minėtus ankstesnėje pastraipoje, turi būti laikomi antriniais protrūkiais pagal šios direktyvos 4 straipsnio 1 dalį.

Apie antrinius akvakultūros gyvūnų ligų protrūkius pranešama kas mėnesį.


(1)  Maždaug iki 3 mėn. amžiaus gyvūnai.

(2)  Pirminis kiaulių karštinės atvejis laukinėms kiaulėms – tai laisvuose plotuose, t. y. plotuose, kuriuose netaikomi apribojimai dėl klasikinio kiaulių maro, pasitaikantys laukinių kiaulių ligos atvejai.