6.7.2007 |
LT |
Europos Sąjungos oficialusis leidinys |
L 176/25 |
KOMISIJOS SPRENDIMAS
2007 m. birželio 28 d.
dėl radijo dažnių atpažinimo technologijos ekspertų grupės sudarymo
(2007/467/EB)
EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,
atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,
kadangi:
(1) |
Europos bendrijos steigimo sutarties 153 straipsniu Bendrijai ir valstybėms narėms patikėta užduotis užtikrinti aukšto lygio vartotojų apsaugą, palaikyti jų teisę į informaciją ir teisę burtis į organizacijas savo interesams ginti. 163 straipsnyje numatyta, kad Bendrija remia pramonės tarptautinį konkurencingumą ir, nustatydama bendruosius standartus, skatina įmones išnaudoti vidaus rinkos galimybes. 157 straipsnyje numatyta, kad Bendrija sudaro palankias sąlygas iniciatyvoms reikšti ir remia siekį geriau panaudoti politikos kuriamą pramonės potencialą. |
(2) |
Komisijos komunikate pavadinimu „Radijo dažnių atpažinimas (RDA) Europoje: Politikos sistemos formavimo veiksniai“ (1) (toliau – komunikatas) paskelbta apie Radijo dažnių atpažinimo (toliau – RDA, angl. RFID) technologijos ekspertų grupės sudarymą, kuri pradės suinteresuotųjų subjektų dialogą, kad komunikate keliami klausimai būtų aiškiai suprasti, ir patars, kokių veiksmų tais klausimais reikia imtis. |
(3) |
Būtina sudaryti RDA technologijos ekspertų grupę ir apibrėžti jos uždavinius bei struktūrą. |
(4) |
Ši grupė turėtų padėti plėtoti vartotojų organizacijų, rinkos dalyvių ir nacionalinių bei Europos valdžios (įskaitant duomenų apsaugos) institucijų dialogą. |
(5) |
Grupės narių asmeniniai duomenys turėtų būti tvarkomi laikantis 2000 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 45/2001 dėl asmenų apsaugos Bendrijos institucijoms ir įstaigoms tvarkant asmens duomenis ir laisvo tokių duomenų judėjimo (2). |
(6) |
Tikslinga nustatyti šio sprendimo taikymo laikotarpį. Atėjus laikui, Komisija svarstys, ar tęsti jo taikymą, |
NUSPRENDĖ:
1 straipsnis
Radijo dažnių atpažinimo technologijos ekspertų grupė
„Radijo dažnių atpažinimo technologijos ekspertų grupė“ yra ekspertų grupė (toliau – grupė) įsteigiama nuo 2007 m. liepos 1 d.
2 straipsnis
Uždavinys
Grupės užduotys yra:
a) |
Patarti Komisijai dėl to, kokio turinio turi būti rekomendacija, nustatanti principus, kuriuos valstybinės institucijos ir kiti suinteresuotieji subjektai turėtų taikyti, kai naudojamas RDA ir dėl kitų šios srities Komisijos iniciatyvų turinio; |
b) |
Parengti gaires, kaip turėtų veikti RDA sistemos, atsižvelgiant į suinteresuotųjų subjektų nuomones ir klausimus, susijusius su ilgalaikiais vartotojais, su ekonominiais ir visuomeniniais RDA technologijų aspektais; |
c) |
Remti Komisijos pastangas skatinti sąmoningumo kampanijas valstybių narių ir piliečių lygmeniu apie RDA teikiamas galimybes ir keliamus iššūkius; |
d) |
Teikti objektyvią informaciją ir lengvinti keitimąsi patirtimi ir pažangia darbo praktika, susijusia su RDA technologijos galimybėmis ir iššūkiais, ypač su praktiniu jos taikymu Europos ekonomikoje ir visuomenėje; teikti objektyvią informaciją apie Bendrijos ir nacionalines teisės sistemas, skirtas duomenų apsaugai, privatumui ir kitiems politikos klausimams. |
3 straipsnis
Konsultacijos
Komisija gali konsultuotis su grupe visais klausimais apie RDA įgyvendinimo Europoje būdą, kuris būtų saugus, patikimas, efektyvus ir gerbtų privatumą.
4 straipsnis
Narystė. Paskyrimas
1. Grupę sudaro ne daugiau kaip 35 nariai.
2. Informacinės visuomenės ir žiniasklaidos generalinio direktorato generalinis direktorius arba jo atstovas skiria grupės narius ir stebėtojus iš specialistų, kurie yra kompetentingi 2 ir 3.1 straipsniuose minimose srityse, ir kuriuos siūlo organizacijos, pakviestos rekomenduoti ekspertus. Tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir nariai skiriama tiek pat pakaitinių narių. Jei narys nedalyvauja ar serga, jį automatiškai pakeičia pakaitinis narys.
3. Nariai skiriami taip, kad būtų proporcingai atstovaujama įvairiems suinteresuotiesiems subjektams; nariais skiriami toliau išvardytų sričių atstovai:
a) |
pilietinė visuomenė:
|
b) |
suinteresuotosios šalys:
|
4. Toliau išvardytos valstybinės institucijos kviečiamos dalyvauti grupės svarstymuose stebėtojų teisėmis:
a) |
ekspertų grupės kadencijos metu ES pirmininkaujančių valstybių narių atstovai, |
b) |
duomenų apsaugos institucijų atstovai. |
5. Toliau išvardyti ekspertai kviečiami dalyvauti grupės svarstymuose stebėtojų teisėmis:
a) |
akademinių institucijų mokslininkai ir praktikos ekspertai, |
b) |
technologijos ekspertai, ypač kitos kartos tinklo RDA technologijų („Daiktų interneto“) specialistai, |
c) |
teisės ekspertai, kurie pataria dėl esamų teisės aktų. |
6. Grupės narių kadencija trunka dvejus metus, jie gali būti paskirti dar kartą. Jie eina savo pareigas, kol vietoje jų nepaskiriami kiti nariai, arba iki savo kadencijos pabaigos.
7. Tuos narius, kurie nebegali veiksmingai prisidėti prie grupės svarstymų, atsistatydina arba nesilaiko šio straipsnio 3–5 dalyse arba EB sutarties 287 straipsnyje nustatytų sąlygų, gali pakeisti nauji nariai likusiam jų kadencijos laikotarpiui.
8. Organizacijų, nurodytų šio straipsnio 2 dalyje, pavadinimai skelbiami Informacinės visuomenės ir žiniasklaidos generalinio direktorato tinklavietėje. Duomenys apie narius renkami, apdorojami ir skelbiami pagal Reglamento (EB) Nr. 45/2001 nuostatas.
5 straipsnis
Darbas
1. Grupei pirmininkauja Komisijos atstovas.
2. Komisijai sutikus, specifiniams klausimams nagrinėti gali būti sudaromi pogrupiai, kurių veiklos sąlygas nustato grupė. Kai užduotis įvykdyta, pogrupių veikla iš karto nutraukiama.
3. Komisijos atstovas gali prašyti ekspertų ar stebėtojų, turinčių specialių žinių darbotvarkėje numatytu klausimu, dalyvauti grupės ar pogrupio svarstymuose, jei tai yra naudinga ir (arba) būtina.
4. Informacijos, gautos dalyvaujant grupės ar pogrupių svarstymuose, negalima atskleisti, jei Komisijos nuomone informacija yra konfidencialaus pobūdžio.
5. Grupės ir jos pogrupių posėdžiai paprastai vyksta Komisijos patalpose, laikantis jos nustatytų procedūrų ir tvarkaraščio. Komisija teikia sekretoriato paslaugas. Grupės ir jos pogrupių susirinkimuose gali dalyvauti kiti suinteresuoti Komisijos pareigūnai.
6. Vadovaudamasi standartinėmis Komisijos priimtomis darbo tvarkos taisyklėmis, grupė priima savo darbo tvarkos taisykles.
7. Komisija gali atitinkamo dokumento originalo kalba skelbti visas grupės sudarytas santraukas, išvadas, dalines išvadas ir darbo dokumentus.
6 straipsnis
Išlaidų padengimas
Komisija dengia narių, ekspertų ir su grupės veikla susijusių stebėtojų kelionės ir prireikus pragyvenimo išlaidas, vadovaudamasi Komisijos taisyklėmis dėl išorės ekspertų išlaidų kompensavimo.
Už teikiamas paslaugas nariams atlyginimas nemokamas.
Posėdžių išlaidos dengiamos neviršijant metinio biudžeto, kurį grupei skiria atsakingos Komisijos tarnybos.
7 straipsnis
Taikymas
Šis sprendimas taikomas iki 2009 m. kovo 31 d.
Priimta Briuselyje, 2007 m. birželio 28 d.
Komisijos vardu
Viviane REDING
Komisijos narė
(1) COM(2007) 96, galutinis.
PRIEDAS
RADIJO DAŽNIŲ ATPAŽINIMO (RDA) TECHNOLOGIJOS EKSPERTŲ GRUPĖS DARBO TVARKOS TAISYKLĖS
Radijo dažnių atpažinimo (RDA) technologijos ekspertų grupė,
atsižvelgdama į Komisijos sprendimą įsteigti Radijo dažnių atpažinimo (RDA) technologijos ekspertų grupę ir ypač į 1 straipsnį,
atsižvelgdama į Komisijos paskelbtas standartines darbo tvarkos taisykles,
PRIĖMĖ ŠIAS DARBO TVARKOS TAISYKLES:
1 straipsnis
Posėdžio šaukimas
1. Grupės posėdžius šaukia pirmininkas savo iniciatyva arba paprastosios narių daugumos prašymu, Komisijai sutikus.
2. Kartu su kitomis grupėmis gali būti sušaukti jungtiniai grupės posėdžiai, skirti aptarti grupių atsakomybės sričių klausimus.
2 straipsnis
Darbotvarkė
1. Sekretoriatas sudaro darbotvarkę, už kurią atsako pirmininkas, ir išsiunčia grupės nariams.
2. Grupė priima darbotvarkę posėdžio pradžioje.
3 straipsnis
Dokumentų perdavimas grupės nariams
1. Sekretoriatas išsiunčia kvietimus į posėdį ir darbotvarkės projektą grupės nariams ne vėliau nei prieš trisdešimt kalendorinių dienų prieš posėdžio datą.
2. Projektus, dėl kurių tariamasi su grupe, ir kitus darbo dokumentus sekretoriatas išsiunčia grupės nariams ne vėliau nei prieš keturiolika kalendorinių dienų prieš posėdžio datą.
3. Skubiais ar išskirtiniais atvejais laikas, nustatytas dokumentų siuntimui 1 ir 2 dalyse, gali būti sutrumpintas iki penkių kalendorinių dienų prieš posėdžio datą.
4 straipsnis
Grupės nuomonės
1. Jei įmanoma, grupė priima savo nuomones arba ataskaitas bendru sutarimu.
2. Kai bendro sutarimo pasiekti nepavyksta, nesuderinami požiūriai ir su klausimu susiję argumentai protokoluojami, kad įvairūs požiūriai būtų aiškiai suprasti.
5 straipsnis
Pogrupiai
1. Komisijai sutikus, specifiniams klausimams nagrinėti pagal grupės nustatytus įgaliojimus gali būti sudaryti pogrupiai; kai tik jų įgaliojimai baigiasi, tokie pogrupiai paleidžiami.
2. Pogrupiai atsiskaito grupei.
6 straipsnis
Trečiųjų šalių įleidimas
1. Jei tikslinga ir (arba) būtina, Komisijos atstovas gali pakviesti ekspertus ar stebėtojus, turinčius specialių žinių tam tikru darbotvarkės klausimu, dalyvauti grupės ar pogrupio darbe.
2. Ekspertai ar stebėtojai nedalyvauja, kai grupė priima nuomonę ar ataskaitą.
7 straipsnis
Rašytinė procedūra
1. Jei būtina, grupė gali pareikšti savo nuomonę tam tikru klausimu rašytinės procedūros tvarka. Tuo tikslu sekretoriatas išsiunčia grupės nariams projektus, dėl kurių tariamasi su grupe, ir visus darbo dokumentus.
2. Tačiau, jei paprasta grupės narių dauguma prašo klausimą nagrinėti grupės posėdyje, rašytinė procedūra yra nutraukiama be pasekmių, o pirmininkas nedelsdamas šaukia grupės posėdį.
8 straipsnis
Sekretoriatas
Komisija grupei ir pogrupiams, sudarytiems pagal šio sprendimo 5 straipsnio 1 dalį, teikia sekretoriato paslaugas.
9 straipsnis
Posėdžių protokolų santraukos
Sekretoriatas rengia kiekvieno darbotvarkės klausimo aptarimo ir pateiktų nuomonių protokolo santrauką, už kurią atsako pirmininkas. Protokole neminimos atskiros narių nuomonės, pareikštos grupės svarstymų metu. Protokolą grupė priima.
10 straipsnis
Dalyvių sąrašas
Sekretoriatas kiekvieno posėdžio metu sudaro dalyvių sąrašą, už kurį atsako pirmininkas, ir, jei tikslinga, nurodo, kurioms valdymo institucijoms, organizacijoms ar įstaigoms, priklauso dalyviai.
11 straipsnis
Interesų konfliktų prevencija
1. Prasidėjus kiekvienam posėdžiui, narys, kurio dalyvavimas grupei svarstant tam tikrą darbotvarkės klausimą sukeltų interesų konfliktą, apie tai praneša pirmininkui.
2. Narys susilaiko nuo tokių darbotvarkės klausimų, dėl kurių kiltų interesų konfliktas, aptarimo ir dėl jų nebalsuoja.
12 straipsnis
Korespondencija
1. Korespondencija grupei yra siunčiama į Komisiją ir adresuojama grupės pirmininkui.
2. Korespondencija grupės nariams siunčiama jų tuo tikslu nurodytais el. pašto adresais.
13 straipsnis
Skaidrumas
1. Visuomenė susipažįsta su grupės dokumentais pagal principus ir sąlygas, nurodytus 2001 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1049/2001 (1) (dėl galimybės) visuomenei susipažinti su Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos dokumentais. Komisija sprendžia dėl prašymų susipažinti su tais dokumentais.
2. Grupės svarstymai yra konfidencialūs.
3. Sutarusi su Komisija, grupė gali paprasta narių balsų dauguma nuspęsti paviešinti savo svarstymus visuomenei.
14 straipsnis
Asmens duomenų apsauga
Šių darbo tvarkos taisyklių tikslais asmens duomenys apdorojami, laikantis 2000 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 45/2001 (2) dėl asmenų apsaugos Bendrijos institucijoms ir įstaigoms tvarkant asmens duomenis ir laisvo tokių duomenų judėjimo.