27.3.2007   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 86/11


KOMISIJOS SPRENDIMAS

2006 m. gruodžio 11 d.

Visas ankstesnes versijas pakeičiantis Standartų ir (arba) specifikacijų, skirtų elektroninių ryšių tinklams, paslaugoms ir susijusioms priemonėms bei paslaugoms, sąrašas

(pranešta dokumentu Nr. C(2006) 6364)

(Tekstas svarbus EEE)

(2007/176/EB)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 2002 m. kovo 7 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2002/21/EB dėl elektroninių ryšių tinklų ir paslaugų bendrosios reguliavimo sistemos (Pagrindų direktyva) (1), ypač į jos 17 straipsnio 1 dalį,

pasitarusi su Ryšių komitetu,

kadangi:

(1)

Laikinasis „Standartų ir (arba) specifikacijų, skirtų elektroninių ryšių tinklų, elektroninių ryšių paslaugų ir susijusių priemonių bei paslaugų suderintam teikimui skatinti, sąrašas“ buvo paskelbtas Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje  (2).

(2)

Laikinajame standartų sąraše buvo remiamasi ir reguliavimo sistema pagal Direktyvą 90/387/EEB (3), ir galiojančia reguliavimo sistema pagal Direktyvą 2002/21/EB. Šis sąrašas buvo papildytas ir pakeistas 2006 m. kovo mėn. (4).

(3)

Todėl būtina neapsiriboti laikinuoju sąrašu ir parengti bei paskelbti standartų sąrašą, kuriuo būtų pakeičiami pirmiau minėti leidimai.

(4)

Persvarstytas standartų sąrašas yra parengtas bendradarbiaujant su valstybių narių ekspertais ir Europos telekomunikacijų standartų institutu (ETSI).

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Standartų sąrašas

1.   Patvirtinamas „Elektroninių ryšių tinklų, paslaugų ir susijusių priemonių bei paslaugų standartų ir (arba) specifikacijų sąrašas“.

Juo pakeičiami ankstesni 2002 m. gruodžio 31 d. ir 2006 m. kovo 23 d. paskelbti Standartų sąrašo leidimai.

Šiuo leidimu papildomas minimaliam skirtųjų linijų rinkiniui skirtų standartų sąrašas, paskelbtas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje2003 m. liepos 25 d.

2.   Priede pateiktas Standartų sąrašas skelbiamas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

2 straipsnis

Adresatai

Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje, 2006 m. gruodžio 11 d.

Komisijos vardu

Viviane REDING

Komisijos narė


(1)  OL L 108, 2002 4 24, p. 33.

(2)  OL C 331, 2002 12 31, p. 32.

(3)  OL L 192, 1990 7 24, p. 1. Direktyva, panaikinta Direktyva 2002/21/EB.

(4)  OL C 71, 2006 3 23, p. 9.


PRIEDAS .

Standartų ir (arba) specifikacijų, skirtų elektroninių ryšių tinklams, paslaugoms ir susijusioms priemonėms bei paslaugoms, sąrašas

AIŠKINAMOJI PASTABA DĖL ŠIO STANDARTŲ IR (ARBA) SPECIFIKACIJŲ, SKIRTŲ ELEKTRONINIŲ RYŠIŲ TINKLAMS, PASLAUGOMS IR SUSIJUSIOMS PRIEMONĖMS BEI PASLAUGOMS, SĄRAŠO LEIDIMO

Vadovaudamasi Pagrindų direktyvos (2002/21/EB) 17 straipsnio 1 dalimi, Komisija parengia ir Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje skelbia standartų ir (arba) specifikacijų sąrašą, kurio pagrindu būtų skatinama suderintai teikti elektroninių ryšių tinklus, elektroninių ryšių paslaugas ir susijusias priemones bei paslaugas, siekiant užtikrinti paslaugų sąveiką ir suteikti paslaugų gavėjams daugiau pasirinkimo laisvės.

Šiuo leidimu keičiamas ankstesnis laikinasis Standartų sąrašas (2002/C 331/04), kuriame remtasi „senąja“ reguliavimo sistema (t. y. Direktyvos 90/387/EEB su pakeitimais, padarytais Direktyva 97/51/EB, 5 straipsniu) ir galiojančia reguliavimo sistema (t. y. Pagrindų direktyvos 2002/21/EB 17 straipsniu). Šiuo leidimu taip pat keičiamas 2006 m. kovo 23 d. Standartų sąrašo pakeitimas (2006/C 71/04) dėl „interaktyviosios skaitmeninės televizijos“ (1). Minimaliam skirtųjų linijų rinkiniui su suderintomis charakteristikomis ir atitinkamiems standartams, nurodytiems Direktyvos 2002/22/EB (Universaliųjų paslaugų direktyva) 18 straipsnyje, paskelbtiems 2003 m. liepos 24 d. Komisijos sprendimu (2003/548/EB) (2), šio Standartų sąrašo leidimas įtakos neturi.

Pagal Pagrindų direktyvos 17 straipsnio 2 dalį, jei šiame sąraše standartų ir (arba) specifikacijų nėra, valstybės narės turi skatinti Europos standartų organizacijų priimtų standartų ir (arba) specifikacijų įgyvendinimą ir, jei tokių standartų ir (arba) specifikacijų nėra, skatinti Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU), Tarptautinės standartizacijos organizacijos (ISO) arba Tarptautinės elektrotechnikos komisijos (IEC) priimtų tarptautinių standartų arba rekomendacijų įgyvendinimą.

Šis leidimas – tai atrinktų atitinkamų sričių standartų ir (arba) specifikacijų sąrašas. Palyginti su laikinuoju standartų sąrašu (2002/C 331/04), į jį įtraukta mažiau standartų ir (arba) specifikacijų, atsižvelgiant į tai, kad jau pagal Pagrindų direktyvos 17 straipsnio 2 dalį reikalaujama, kad valstybės narės skatintų taikyti kitus Europos standartizacijos organizacijų priimtus standartus arba specifikacijas, nei paskelbta Standartų sąraše.

Šis standartų sąrašas parengtas atsižvelgiant į toliau nurodytus kriterijus. Šie kriterijai buvo parengti Ryšių komitete bendradarbiaujant su valstybėmis narėmis, vėliau patvirtinti viešų konsultacijų metu.

Persvarstytame sąraše turėtų būti standartai ir (arba) specifikacijos:

skirti elektroninių ryšių tinklų sujungimui arba prieigai prie jų ir (arba) elektroninių ryšių paslaugų sąveikai tiek, kiek tai visiškai būtina užtikrinti galutinių paslaugų gavėjų sąveikai ir paslaugų gavėjų pasirinkimo laisvei;

kurių taikymo kaina nėra pernelyg didelė, palyginti su numatoma nauda (t. y. proporcingumas);

ir atitinkantys vieną arba abu iš šių kriterijų:

pagrindinių sąsajų, kurios yra skirtingoms šalims priklausančių ir jų eksploatuojamų sistemų ribos, įskaitant tarpvalstybinius aspektus, standartai ir (arba) specifikacijos, ypač standartai ir (arba) specifikacijos, kuriais sprendžiami sunkūs ir tikėtini sąveikos nebuvimo arba pasirinkimo laisvės stokos atvejai;

standartai ir (arba) specifikacijos, kurie yra svarbūs šiandieninei rinkai, yra tebeplėtojami ir bus tam tikrą laiką taikomi ateityje.

Persvarstytame sąraše neturėtų būti:

standartų ir (arba) specifikacijų, skirtų įsitvirtinusiems tinklams ir paslaugoms, kurie nebeplėtojami;

standartų ir (arba) specifikacijų, skirtų tinklams ir paslaugoms, kurie šiuo metu tik pradedami plėtoti;

kaip netiesiogiai nurodyta 1 punkto c papunktyje, tokių standartų ir (arba) specifikacijų, kai pasiekti sąveiką ir pasirinkimo laisvę galima patikėti rinkai, nes tai užtikrins vartotojų paklausa arba pramonės suinteresuotumas.

Nepaisant pirmiau pateiktuose 1 ir 2 punktuose nurodytų kriterijų, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas:

šiuo metu nacionaliniu arba Europos lygmeniu reguliuojant naudojamiems standartams ir (arba) specifikacijoms, kai pirmiausia turėtų būti įvertintas jų panaikinimo poveikis.

standartams ir (arba) specifikacijoms, kurių reikia tam tikriems visuomenės intereso įpareigojimams vykdyti pagal nacionalinę arba Bendrijos teisę, kuriems įgyvendinti operatoriai neturi komercinių paskatų.

PRATARMĖ

1.   Bendroji dalis

Toliau išvardyti standartai ir (arba) specifikacijos sudaro „Standartų ir (arba) specifikacijų sąrašą“, nurodytą Komisijos sprendimo K(20206)6364 2006/XII/11 1 straipsnyje.

Vadovaudamasi Pagrindų direktyvos (2002/21/EB) 17 straipsnio 1 dalimi, Komisija sudaro ir Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje paskelbia standartų ir (arba) specifikacijų sąrašą, kurio pagrindu būtų skatinama suderintai teikti elektroninių ryšių tinklus, elektroninių ryšių paslaugas ir susijusias priemones bei paslaugas.

Jei ankstesnėje dalyje minėti standartai ir (arba) specifikacijos nėra tinkamai įgyvendinami ir paslaugų sąveika vienoje arba keliose valstybėse narėse negali būti užtikrinama, tokių standartų ir (arba) specifikacijų įgyvendinimas gali būti padarytas privalomu Pagrindų direktyvos 17 straipsnio 4 dalyje nustatyta tvarka.

Standartų sąrašas bus reguliariai persvarstomas, siekiant atsižvelgti į naujų technologijų ir rinkos pokyčių keliamus reikalavimus. Suinteresuotosios šalys raginamos teikti pastabas šiuo klausimu.

Su Ryšių komitetu (3) buvo konsultuojamasi tiek, kiek sąrašas yra susijęs su Pagrindų direktyvos 17 straipsniu.

Standartai, suderinti pagal R&TTE direktyvą (1999/5/EB) ir paskelbti Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje, nepriklauso šio dokumento taikymo sričiai.

2.   Standartų sąrašo struktūra

I skyrius: Privalomieji standartai ir (arba) specifikacijos

II skyrius: Skaidri perdavimo geba

III skyrius: Viešai siūlomos vartotojo sąsajos

IV skyrius: Sujungimas ir prieiga

V skyrius: Paslaugos ir savybės

VI skyrius: Numeracija ir adresai

VII skyrius: Paslaugos kokybė

VIII skyrius: Transliavimo paslaugos

3.   Į sąrašą įtrauktų standartų ir (arba) specifikacijų statusas

Į dokumento I skyrių ir į kitus skyrius įtrauktų standartų ir (arba) specifikacijų statusas skiriasi.

I skyriuje išvardytus standartus ir (arba) specifikacijas privaloma taikyti. Standartai ir (arba) specifikacijos gali būti paskelbti privalomaisiais Pagrindų direktyvos 17 straipsnio 4 dalyje nustatyta tvarka. Pagal Pagrindų direktyvos 17 straipsnio 4 dalį „tais atvejais, kai Komisija ketina tam tikrų standartų ir (arba) specifikacijų įgyvendinimą padaryti privalomą, ji apie tai paskelbia pranešimą Europos Bendrijų Oficialiajame leidinyje ir paragina visas suinteresuotas šalis viešai pareikšti pastabas“. Laikydamasi Pagrindų direktyvos 22 straipsnio 3 dalyje nurodytos tvarkos, Komisija skelbia atitinkamų standartų ir (arba) specifikacijų įgyvendinimą privalomą, Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje paskelbtame Standartų sąraše nurodydama juos kaip privalomuosius standartus ir (arba) specifikacijas.

II–VIII skyriuose išvardytus standartus ir (arba) specifikacijas taikyti skatinama, tačiau nėra teisiškai privaloma jų įgyvendinti. Pagal Pagrindų direktyvos 17 straipsnio 2 dalį „valstybės narės skatina, kad teikiamoms paslaugoms, techninėms sąsajoms ir (arba) tinklų funkcijoms būtų taikomi <...> minėti standartai ir (arba) specifikacijos tokiu mastu, kokio būtinai reikia paslaugų sąveikai užtikrinti ir paslaugų gavėjams suteikti daugiau pasirinkimo laisvės“. Šiame kontekste turėtų būti laikoma, kad į sąrašą įtraukti rekomenduojami standartai ir (arba) specifikacijos taps privalomaisiais standartais ir (arba) specifikacijomis, kai tik valdžios institucijos nustatys rinkos iškraipymo, siejamo su tuo, kad nepakankamai laikomasi rekomenduojamų standartų ir (arba) specifikacijų, padarinius.

Pagal Pagrindų direktyvos 17 straipsnį šio sąrašo paskirtis - būti „pagrindu [, kuriuo remiantis] būtų skatinama suderintai teikti elektroninių ryšių tinklus, elektroninių ryšių paslaugas ir susijusias priemones bei paslaugas“ (pirma dalis), „paslaugų sąveikai užtikrinti ir paslaugų gavėjams suteikti daugiau pasirinkimo laisvės“ (antra dalis). Į tai turėtų būti atsižvelgiama įgyvendinant standartus ir (arba) specifikacijas, kuriuose yra alternatyvų arba neprivalomų punktų.

Pagal Pagrindų direktyvos 17 straipsnio 5 ir 6 dalis, „kai Komisija mano, kad <...> standartai ir (arba) specifikacijos nebeprisideda prie suderinto elektroninių ryšių paslaugų teikimo arba kad jie nebetenkina vartotojų poreikių ar kliudo technologijų plėtotei, Komisija <...> išbraukia juos iš <...> standartų ir (arba) specifikacijų sąrašo“.

Be šio sąrašo I skyriuje paminėtų standartų ir (arba) specifikacijų, kai kurioms įmonėms taikyti tam tikrus standartus ir (arba) specifikacijas gali būti privaloma dėl kitų elektroninių ryšių tinklų ir paslaugų reguliavimo sistemos teisinių priemonių.

4.   Standarto ir (arba) specifikacijos versija

Jei nenurodytas standarto ir (arba) specifikacijos versijos numeris, šiame sąraše nurodyta versija – tai sąrašo paskelbimo metu galiojusi versija.

Jei kitaip nenurodyta, nurodant iš daug dalių susidedantį standartą ir (arba) specifikaciją, svarbios visos standarto ir (arba) specifikacijos dalys. Tam tikrais atvejais, kai tai aiškiai nurodyta, į sąrašą įtraukiamos tik tam tikros standarto ir (arba) specifikacijos dalys.

5.   Techniniai standartai ir (arba) specifikacijos

Dauguma šiame sąraše nurodytų standartų ir specifikacijų yra ETSI dokumentai pagal ankstesnę ir galiojančią ETSI nomenklatūrą. Įvairių tipų ETSI dokumentų apibrėžtis galima rasti interneto tinklavietėje http://portal.etsi.org/directives/skyriuje „ETSI Directives“

Svarbiausi iš šių dokumentų yra:

Dokumentai pagal galiojančią ETSI nomenklatūrą:

Techninėje specifikacijoje (TS) ( Technical Specification ) pateikiamos daugiausia techninės įstaigos patvirtintos normatyvinės nuostatos.

Techninėje ataskaitoje (TR) (Technical Report) pateikiamos daugiausia techninės įstaigos patvirtintos informacinės dalys.

Standarte (ES) ( Standard ) pateikiamos daugiausia ETSI narių patvirtintos normatyvinės nuostatos.

Vadove (EG) (Guide) pateikiamos daugiausia ETSI narių patvirtintos informacinės dalys.

Specialiojoje ataskaitoje (SR) (Special Report) pateikiama viešai skelbiama remtis skirta informacija.

Europos standarte (EN) (telekomunikacijų serija) (European Standard) pateikiamos nacionalinių standartizacijos organizacijų ir (arba) nacionalinių delegacijų patvirtintos normatyvinės nuostatos su išvadomis dėl neveikimo ir perkėlimo į nacionalinę teisę.

Darnusis standartas (EN) (telekomunikacijų serija) (Harmonized Standard), kurį parengti pagal Europos Bendrijos direktyvas 98/34/EB ir 98/48/EB Europos Komisija įgaliojo ETSI, kuris buvo parengtas atsižvelgiant į esminius taikomus „naujojo požiūrio“ direktyvos reikalavimus ir į kurį nuoroda vėliau buvo paskelbta Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

Dokumentai pagal ankstesnę ETSI nomenklatūrą, į kuriuos sąraše yra daroma nuoroda:

Europos telekomunikacijų standarte (ETS) (European Telecommunication Standard) pateikiamos nacionalinių standartizacijos organizacijų ir (arba) nacionalinių delegacijų patvirtintos normatyvinės nuostatos su išvadomis dėl neveikimo ir perkėlimo į nacionalinę teisę.

ETSI techninėje ataskaitoje (ETR) (ETSI Technical Report) pateikiamos techninio komiteto patvirtintos informacinės dalys.

6.   Adresai, kuriais galima gauti nurodytus dokumentus

ETSI leidinių biuras

Pašto adresas:

ETSI

650 Route des Lucioles

F-06921 Sophia Antipolis Cedex

France

Tel. (33-4) 92 94 42 41

Faks. (33-4) 93 95 81 33

El. paštas: publications@etsi.fr

Tinklavietė:

http://www.etsi.org/services_products/freestandard/home.htm

ETSI dokumentus galima atsisiųsti tiesiai iš tinklavietės http://pda.etsi.org/pda/queryform.asp

ITU pardavimo ir rinkodaros tarnyba (norint gauti ITU-T dokumentus)

Pašto adresas: ITU

Place des Nations

CH-1211 Geneva 20

Switzerland

Tel.

(41-22) 730 61 41 (anglų k.)

(41-22) 730 61 42 (pranc. k.)

(41-22) 730 61 43 (ispanų k.)

Faks. (41-22) 730 51 94

El. paštas sales@itu.int

Tinklavietė: http://www.itu.int

7.   Nuorodos į ES teisės aktus

Sąraše daromos nuorodos į šiuos teisinius dokumentus, kuriuos galima rasti adresu http://europa.eu.int/information_society/topics/telecoms/regulatory/index_en.htm

Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2002/21/EB (Pagrindų direktyva) dėl elektroninių ryšių tinklų ir paslaugų bendrosios reguliavimo sistemos (OL L 108, 2002 4 24, p. 33).

Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2002/19/EB (Prieigos direktyva) dėl elektroninių ryšių tinklų ir susijusių priemonių sujungimo ir prieigos prie jų (OL L 108, 2002 4 24, p. 7).

Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2002/22/EB (Universaliųjų paslaugų direktyva) dėl universaliųjų paslaugų ir paslaugų gavėjų teisių, susijusių su elektroninių ryšių tinklais ir paslaugomis (OL L 108, 2002 4 24, p. 51).

Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2002/58/EB (Direktyva dėl privatumo ir elektroninių ryšių) dėl asmens duomenų tvarkymo ir privatumo apsaugos elektroninių ryšių sektoriuje (OL L 201, 2002 7 31, p. 37).

Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2002/20/EB (Leidimų direktyva) dėl elektroninių ryšių tinklų ir paslaugų leidimo (OL L 108, 2002 4 24, p. 21).

Komisijos rekomendacija 2000/417/EB dėl atsietos prieigos prie vietinės linijos (OL L 156, 2000 6 29, p. 44).

Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas EB/2887/2000 dėl atsietos prieigos prie vietinės linijos (OL L 336, 2000 12 30, p. 4).

2005 m. sausio 21 d.Komisijos rekomendacija (2005/57/EB) dėl skirtųjų linijų suteikimo Europos Sąjungoje (1 dalis – Didmeninių skirtųjų linijų pagrindinės teikimo sąlygos) (pranešta dokumentu Nr. K(2005) 103). (OL L 24, 2005 1 27, p. 27).

2005 m. kovo 29 d.Komisijos rekomendacija (2005/268/EB) dėl skirtųjų linijų teikimo Europos Sąjungoje - 2 dalis – Didmeninių dalinių skirtųjų linijų kainodaros aspektai (pranešta dokumentu Nr. C(2005) 951). (OL L 083, 2005 4 1, p. 52).

2003 m. liepos 25 d.Komisijos rekomendacija 2003/558/EB dėl skambinančio asmens vietos nustatymo informacijos apdorojimo elektroninio ryšio tinkluose teikiant pagalbos skambučio paslaugas (OL L 189, 2003 7 29, p. 49).

1999 m. kovo 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 1999/5/EB dėl radijo ryšio įrenginių ir telekomunikacijų galinių įrenginių bei abipusio jų atitikties pripažinimo (R&TTE direktyva) (OL L 91, 1999 4 7, p. 10).

2001 m. spalio 23 d.Tarybos sprendimas 2001/792/EB, nustatantis Bendrijos mechanizmą sustiprintam bendradarbiavimui teikiant civilinės saugos pagalbą palengvinti (OL L 297, 2001 11 15, p. 7).

2002 m. kovo 7 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas Nr. 676/2002/EB dėl radijo spektro politikos teisinio reguliavimo pagrindų Europos Bendrijoje (Sprendimas dėl radijo spektro) (OL L 108, 2002 4 24, p. 1).

Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 98/34/EB, nustatanti informacijos apie techninius standartus ir reglamentus bei informacinės visuomenės paslaugų teikimo tvarką, su pakeitimais, padarytais Direktyva 98/48/EB (OL L 204, 1998 7 21, p. 37).

KOM(2004)541 2004 m. liepos 30 d.„Komisijos komunikatas Tarybai, Europos Parlamentui, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui dėl skaitmeninės interaktyviosios televizijos paslaugų sąveikos“.

KOM(2006)37 2006 m. vasario 2 d.„Komisijos komunikatas Tarybai, Europos Parlamentui, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui dėl skaitmeninės interaktyviosios televizijos paslaugų sąveikos persvarstymo pagal 2004 m. liepos 30 d. Komunikatą KOM(2004) 541“.

8.   Apibrėžtys ir santrumpos

Apibrėžtys

Taikomos atitinkamų 7 dalyje nurodytų ES teisės aktų apibrėžtys.

Santrumpos

Šiame dokumente vartojamos šios santrumpos:

3GPP

Trečiosios kartos partnerystės projektas

API

taikomųjų programų sąsaja

DAB

skaitmeninis garso transliavimas

DVB

skaitmeninis vaizdo transliavimas

ETSI

Europos telekomunikacijų standartų institutas

GSM

pasaulinė judriojo ryšio sistema

ISDN

skaitmeninis visuminių paslaugų tinklas

IP

interneto protokolas

IPAT

interneto protokolo prieigos terminalas

ITU

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga

MHEG

Daugialypės terpės ir hiperterpės ekspertų grupė

MHP

daugialypės terpės namų platforma

NGN

naujos kartos tinklai

NTP

tinklo galinis taškas

OSA

atviroji paslaugų prieiga

PoI

tinklų sujungimo taškas

PSTN

viešasis komutuojamas telefono tinklas

QoS

paslaugų kokybė

ULL

atsietoji vietinė linija

UMTS

visuotinė judriojo ryšio telekomunikacijų sistema

WML

bevielio ryšio duomenų struktūrų bei jų turinio aprašomoji kalba

WTVML

bevielio ryšio televizijos duomenų struktūrų bei jų turinio aprašomoji kalba, taip pat trumpinama WTML

STANDARTŲ IR (ARBA) SPECIFIKACIJŲ, SKIRTŲ ELEKTRONINIAMS TINKLAMS, PASLAUGOMS IR SUSIJUSIOMS PRIEMONĖMS IR PASLAUGOMS, SĄRAŠAS

Skelbiant standartų ir (arba) specifikacijų sąrašą siekiama skatinti teikti suderintas elektroninių ryšių paslaugas paslaugų gavėjų naudai visoje Bendrijoje, užtikrinti sąveiką ir remti reguliavimo sistemos įgyvendinimą. Pagrindinis principas, kuriuo remiantis įtraukiami standartai ir (arba) specifikacijos, – dėmesys standartams ir (arba) specifikacijoms, susijusiems su direktyvų nuostatomis. Kriterijai, pagal kuriuos standartai ir (arba) specifikacijos įtraukiami į šį sąrašą, paaiškinti aiškinamojoje pastaboje.

I SKYRIUS

1.   Privalomieji standartai

Šiame dokumente privalomųjų standartų nėra.

Standartai gali tapti privalomi Pagrindų direktyvos 17 straipsnio 4 dalyje numatyta tvarka. Jei Komisija ketina padaryti tam tikrų standartų ir (arba) specifikacijų įgyvendinimą privalomą, ji apie tai paskelbia pranešimą Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje ir paragina visas suinteresuotąsias šalis viešai pareikšti pastabas.

II SKYRIUS

2.   Skaidri perdavimo geba

2.1.   Trečiųjų šalių prieiga prie vietinės linijos

Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

Spektro valdymas laidiniuose prieigos tinkluose. 1 dalis. Apibrėžimai ir signalų biblioteka

ETSI TR 101830-1 (V1.1.1)

 

III SKYRIUS

3.   Viešai siūlomos paslaugos gavėjo sąsajos (NTP)

Tam tikromis rinkos sąlygomis (4) nacionalinė reguliavimo institucija operatoriams gali nustatyti įpareigojimą tenkinti pagrįstus prašymus dėl prieigos prie tam tikrų tinklo elementų bei susijusių priemonių ir naudojimosi jais.

Į šį Standartų sąrašą neįtraukta standartų ir (arba) specifikacijų, nes šiuo metu nė vienas nebuvo įvertintas, kaip atitinkantis aiškinamojoje pastaboje pateiktus kriterijus.

IV SKYRIUS

4.   Sujungimas ir prieiga

Pagal Prieigos direktyvos nuostatas elektroninio ryšio tinklų ir paslaugų teikėjai gali turėti tam tikrų sujungimo ir (arba) prieigos įpareigojimų.

ULL ir duomenų srauto standartai ir (arba) specifikacijos įtraukti į II skyrių.

4.1.   Taikomųjų programų sąsajos

.Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

Atviroji paslaugų prieiga (OSA). Taikomųjų programų sąsaja (API/Parlay 3)

ETSI ES 201915 serija

 

Atviroji paslaugų prieiga (OSA). Taikomųjų programų sąsaja (API/Parlay 4)

ETSI ES 202915 serija

 

Atviroji paslaugų prieiga (OSA). Taikomųjų programų sąsaja (API/Parlay 5)

ETSI ES 203915 serija

 

UMTS pagal vartotojo poreikius pritaikytos taikomosios programos, skirtos judriojo tinklo loginiam išplėtimui (CAMEL). 3 etapas. CAMEL taikomųjų programų dalies (CAP) specifikacija

ETSI TS 129078

 

UMTS atviroji paslaugų prieiga (OSA). Taikomųjų programų sąsaja (API). 1 dalis. Apžvalga

ETSI TS 129198-1

 

UMTS atvirosios paslaugų architektūros taikomoji programa Programų sąsaja. 2 dalis

ETSI TR 129998

 

4.2.   Prieiga prie tinklo priemonių ir paslaugų

Į šį Standartų sąrašą neįtraukta standartų ir (arba) specifikacijų, nes šiuo metu nė vienas nebuvo įvertintas, kaip atitinkantis aiškinamojoje pastaboje pateiktus kriterijus.

4.3.   Sujungimas

Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

IPCablecom. 12 dalis. Interneto signalizacijos transportavimo protokolas (ISTP)

ETSI TS 101909-12

apibrėžiama SS7 sąsaja su IPCablecom tinklo signalų perdavimo tinklų sąsaja

IPCablecom. 23 dalis. Interneto protokolo prieigos terminalas. Linijos valdymo signalizacija (IPAT-LCS)

ETSI TS 101909-23

nustatoma V5.2 signalų perdavimo sąsaja su IPCablecom tinklo IPAT

V SKYRIUS

5.   Paslaugos ir savybės

5.1.   Skambinančio asmens vietos nustatymas

Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

Pagalbos vietos nustatymo protokolai

ETSI TS 102164

 

Vietos nustatymo paslaugos (LCS). Funkcijų aprašymas; 2 etapas (UMTS)

ETSI TS 123171

 

5.2.   Transliavimo aspektai

Įvertinti kaip svarbūs transliavimo standartai ir (arba) specifikacijos yra įtraukti į VIII skyrių.

5.3.   Informavimas apie mokestį (AoC)

Į šį Standartų sąrašą neįtraukta standartų ir (arba) specifikacijų, nes šiuo metu nė vienas nebuvo įvertintas kaip atitinkantis aiškinamojoje pastaboje pateiktus kriterijus.

5.4.   Informacijos apie abonentus teikimo paslaugos

Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

Kompiuterizuotas informacijos apie abonentus teikimas

ITU-T rekomendacija E.115 (02/95)

Šiuo metu taikoma įgyvendinti tarptautinėms viešosios informacijos apie abonentus teikimo paslaugoms

Tarptautinės viešosios informacijos apie abonentus teikimo paslaugos

ITU-T rekomendacija F.510

Taip pat tinkama nacionalinėms abonentų duomenų bazėms sujungti

Vieningos viešosios informacijos apie abonentus specifikacija

ITU-T rekomendacija F.515

 

5.5.   Anoniminių kvietimų atmetimas (ACR)

Nors ACR paslauga PSTN/ISDN tinklams buvo standartizuota, tik kai kur jos diegimas iš dalies atitinka standartus ir (arba) specifikacijas. GSM tinklams ACR paslauga nebuvo standartizuota.

Į šį Standartų sąrašą neįtraukta standartų ir (arba) specifikacijų, nes šiuo metu nė vienas nebuvo įvertintas, kaip atitinkantis aiškinamojoje pastaboje pateiktus kriterijus.

VI SKYRIUS

6.   Numeracija ir adresai

6.1.   Operatoriaus pasirinkimas ir išankstinis operatoriaus pasirinkimas

Į šį Standartų sąrašą neįtraukta standartų ir (arba) specifikacijų, nes šiuo metu nė vienas nebuvo įvertintas, kaip atitinkantis aiškinamojoje pastaboje pateiktus kriterijus.

6.2.   Numerio perkeliamumas

Į šį Standartų sąrašą neįtraukta standartų ir (arba) specifikacijų, nes šiuo metu nė vienas nebuvo įvertintas, kaip atitinkantis aiškinamojoje pastaboje pateiktus kriterijus.

VII SKYRIUS

7.   Paslaugos kokybė (QoS)

Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

Paslaugų gavėjams teikiamų paslaugų kokybės (QoS) parametrų apibrėžimais ir matavimai

ETSI EG 202057 serija

(1–4 dalys)

 

Telekomunikacijų paslaugų kokybė

ETSI EG 202009 serija

(1–3 dalys)

Paslaugų gavėjams svarbūs parametrai

Kalbos ir kitų garso dažnių juostą, naudojančių taikymų IP tinkluose, kokybės parametrų apibrėžimai

ITU-T rekomendacija G.1020 (įskaitant A priedą)

 

Pastaba: pagal Universaliųjų paslaugų direktyvos 11 ir 22 straipsnius nacionalinės reguliavimo institucijos tam tikromis aplinkybėmis gali reikalauti taikyti tam tikrus standartus ir (arba) specifikacijas, skirtus teikimo laiko ir paslaugos kokybės parametrams, apibrėžtims ir matavimo metodams. Šie standartai ir (arba) specifikacijos išvardyti direktyvos III priede.

7.1.   Paslaugos kategorija

Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

Daugialypės terpės paslaugų, teikiamų galutiniams gavėjams kokybės (QoS) kategorijos

ITU-T rekomendacija G.1010 (11/01)

 

7.2.   Tinklo eksploatacijos tikslai

Į šį standartų sąrašą įtraukti tik IP pagrįstų paslaugų atžvilgiu svarbūs standartai ir (arba) specifikacijos.

Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

Tinklo eksploatacijos siekiai, teikiant IP pagrindu veikiančias paslaugas

ITU-T rekomendacija Y.1541 (įskaitant X priedą ir 1 ir 2 pakeitimus)

Kai kurių technologijų atveju gali reikėti nustatyti leistinus nuokrypius

Paslaugos kokybės (QoS) sąvoka ir architektūra

ETSI TS 123107

(3GPP TS 23.107)

ITU-T rekomendacijos Y.1541 ir TS 123107 QoS klasių atitikmenys

VIII SKYRIUS

8.   Transliavimo paslaugos

8.1.   Taikomųjų programų sąsajos

Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

Skaitmeninis vaizdo transliavimas (DVB). Daugialypės terpės namų platformos (MHP) specifikacija 1.1.1

ETSI TS 102812

1.2.1 versija

Skaitmeninis vaizdo transliavimas (DVB). Daugialypės terpės namų platformos (MHP) specifikacija 1.0.3

ETSI ES 201812

1.1.1 versija

anksčiau TS 101812 V1.3.1

MHEG-5 transliavimo profilis

ETSI ES 202184

1.1.1 versija

8.2.   Interaktyviosios televizijos turinio įgyvendinimo standartai ir (arba) specifikacijos

Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

WTVML, Nesudėtingos mikronaršyklės, skirtos interaktyviosios TV taikymams, pagristiems ir suderinamiems su WML, specifikacija

ETSI TS 102322

1.1.1

8.3.   Skaitmeninis transliavimas

Techninės sąsajos ir (arba) paslaugų savybės

Nuoroda

Pastabos

Skaitmeninis garso transliavimas (DAB).

Virtualusis kompiuteris. DAB Java specifikacija

ETSI TS 101993

 


(1)  OL C 71, 2006 3 23, p. 9.

(2)  OL L 186, 2003 7 25, p. 43.

(3)  Įsteigtas Pagrindų direktyvos 22 straipsniu.

(4)  Žr. Prieigos direktyvos 8 straipsnio 2 dalį.