25.11.2006   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 329/7


KOMISIJOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 1741/2006

2006 m. lapkričio 24 d.

nustatantis specialiųjų eksporto grąžinamųjų išmokų už suaugusių vyriškos lyties galvijų, kuriems iki juos eksportuojant taikoma muitinio sandėliavimo procedūra, mėsą be kaulų, suteikimo sąlygas

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 1999 m. gegužės 17 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1254/1999 dėl bendro galvijienos rinkos organizavimo (1), ypač į jo 33 straipsnio 12 dalį,

kadangi:

(1)

1982 m. liepos 20 d. Komisijos reglamente (EEB) Nr. 1964/82, nustatančiame specialių eksporto grąžinamųjų išmokų už tam tikrus galvijų mėsos gabalus be kaulų suteikimo sąlygas (2), buvo tiksliai nustatytos grąžinamųjų išmokų už tam tikrus suaugusių vyriškos lyties galvijų, eksportuojamų į trečiąsias šalis, mėsos gabalus be kaulų suteikimo sąlygos.

(2)

Siekdamas užtikrinti sklandų Reglamentu (EEB) Nr. 1964/82 nustatytų priemonių veikimą, teisės aktų leidėjas ekonominės veiklos vykdytojams visų pirma numatė galimybę suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsos gabalų be kaulų atveju taikyti muitinio sandėliavimo ar laisvosios zonos tvarką, numatytą 1980 m. kovo 4 d. Tarybos reglamente (EEB) Nr. 565/80 dėl eksporto grąžinamųjų išmokų už žemės ūkio produktus išankstinio išmokėjimo (3).

(3)

Išankstinio grąžinamosios išmokos finansavimo už produktus, kuriems taikoma muitinio sandėliavimo ar laisvosios zonos tvarka, taisyklės ir bendrosios sąlygos buvo tiksliai nurodytos 1999 m. balandžio 15 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 800/1999, nustatančio bendrąsias išsamias eksporto grąžinamųjų išmokų sistemos taikymo žemės ūkio produktams taisykles (4), II antraštinės dalies 3 skyriuje.

(4)

Specifinės išankstinio grąžinamosios išmokos finansavimo už suaugusių vyriškos lyties galvijų, kuriems taikoma muitinio sandėliavimo ar laisvosios zonos tvarka, mėsą be kaulų sąlygos buvo nustatytos 2003 m. kovo 12 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 456/2003, nustatančiu specialias eksporto grąžinamųjų išmokų už kai kuriuos galvijienos produktus, kuriems taikoma laikymo muitinės sandėliuose arba laisvojoje zonoje tvarka, išankstinio finansavimo taisykles (5). Jos buvo priimtos, siekiant papildyti ir patikslinti Reglamento (EEB) Nr. 565/80 ir Reglamento (EB) Nr. 800/1999 nuostatas, visų pirma dėl suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsos be kaulų tikrinimų.

(5)

Reglamentu (EEB) Nr. 565/80 nustatytos priemonės, taip pat Reglamento (EB) Nr. 800/1999 II antraštinės dalies 3 skyriuje nustatytos atitinkamos įgyvendinimo priemonės buvo panaikintos Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1713/2006. Panaikinus šias priemones, Reglamentu (EB) Nr. 456/2003 nustatytos specifinės priemonės paseno ir tuo pačiu reglamentu taip pat buvo panaikintos.

(6)

Išankstinė grąžinamoji išmoka už suaugusių vyriškos lyties galvijų, kuriems taikoma muitinio sandėliavimo procedūra, mėsą buvo ir yra mokama tada, kai mėsa eksportuojama į trečiąsias šalis. Ekonominės veiklos vykdytojų susidomėjimą šia sistema, visų pirma, lėmė jos teikiamas lankstumas parengiant užsakymus, ypač ekonominės veiklos vykdytojams suteikiama galimybė ne ilgiau nei keturis mėnesius sandėliuoti mėsą iki ją eksportuojant ir ją užšaldyti, kol sandėliuojama.

(7)

Nenustačius naujų nuostatų, ekonominės veiklos vykdytojai praras ankstesnės tvarkos galiojimo metu būtą lankstumą, taip pat, eksportuojant suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsą be kaulų, jiems iškils papildomų sunkumų išorės rinkose. Minėtų priemonių panaikinimo pasekmes kiek įmanoma būtina apriboti. Siekiant šio tikslo, ekonominės veiklos vykdytojams būtina numatyti galimybę suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsai be kaulų iki ją eksportuojant toliau taikyti muitinio sandėliavimo procedūrą ir patikslinti šios mėsos eksporto grąžinamųjų išmokų suteikimo sąlygas pasibaigus sandėliavimo laikui.

(8)

Esant šioms aplinkybėms, iš esmės svarbu patikslinti tvarkos taikymo mėsai sąlygas ir, siekiant užtikrinti suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsos gamybos proceso etapų atsekamumą sandėliavimo metu, numatyti, kad ekonominės veiklos vykdytojai įdiegtų ir nuolat atnaujintų iš anksto muitinės patvirtintą kompiuterinę duomenų bazę.

(9)

Siekiant pagerinti veiklos organizavimo skaidrumą, sutrumpinti tikrinimų trukmę ir padidinti veiksmingumą, būtina apriboti pateikimo į sandėlį deklaracijų, kurios gali būti skirtos kiekvienam mėsos iškaulinėjimo atvejui, skaičių, ir sertifikatų, skirtų kiekvieną kartą kontroliuojamam sandėliavimui pateikiamai mėsai be kaulų, skaičių.

(10)

Siekiant sklandžios tvarkos, būtina numatyti nukrypti nuo 2000 m. birželio 9 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 1291/2000, nustatančio bendrąsias išsamias taisykles dėl importo ir eksporto licencijų bei išankstinio nustatymo sertifikatų sistemos taikymo žemės ūkio produktams (6), leidžiančias nuostatas, ypač sertifikatų pateikimo ir priskyrimo metu, taip pat administruojant atitinkamą garantiją.

(11)

Taip pat būtina nustatyti ilgiausią sandėliavimo trukmę ir patikslinti administracinio pobūdžio veiksmus, kurių gali būti imtasi tuo metu.

(12)

Taip pat būtina nustatyti tikrinimo kriterijus sandėliavimo laikotarpiui, jo dažnumą ir padarytinas išvadas tada, kai nustatomas duomenų bazėje įregistruotų duomenų ir fizinių atsargų neatitikimas.

(13)

Šiame reglamente numatytos priemonės atitinka Galvijienos vadybos komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Taikymo sritis

Nepažeidžiant Reglamento (EB) Nr. 800/1999 ir Reglamento (EEB) Nr. 1964/82 nuostatų, specialiosios eksporto grąžinamosios išmokos už suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsą, kuriems iki juos eksportuojant taikoma muitinio sandėliavimo procedūra, taikomos šio reglamento sąlygos.

2 straipsnis

Apibrėžtys

Šiame reglamente:

a)

suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsa be kaulų – žemės ūkio produktų nomenklatūros produktai, kurių klasifikaciniai kodai 0201 30 00 9100 ir 0201 30 00 9120 ir kuriems skiriamos Komisijos reglamentu (EEB) Nr. 3846/87 nustatytos eksporto grąžinamosios išmokos (7);

b)

muitinio sandėliavimo procedūra – Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2913/92 98 straipsnio 2 dalyje (8) nustatyta procedūra;

c)

ekonominės veiklos vykdytojas – eksportuotojas pagal Reglamento (EB) Nr. 800/1999 2 straipsnio 1 dalies i punkte pateikiamą apibrėžtį;

d)

iškaulinėjimas – per dieną ar jos dalį iškaulinėta mėsa (mėsa be kaulų);

e)

mėsos be kaulų sertifikavimas – Reglamento (EEB) Nr. 1964/82 4 straipsnio 1 dalyje nurodytas sertifikatų pateikimas tvirtinti.

3 straipsnis

Priėmimas į sandėlį pagal muitinio sandėliavimo procedūrą

1.   Suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsos be kaulų priėmimas į sandėlį pagal muitinio sandėliavimo procedūrą galimas tik tada, kai gaunamas už šios procedūros priežiūrą ir kontrolę atsakingos muitinės raštiškas leidimas.

2.   1 dalyje numatytas leidimas išduodamas tik tiems ekonominės veiklos vykdytojams, kurie raštiškai įsipareigoja tvarkyti produktų, kuriems taikoma muitinio sandėliavimo procedūra, kompiuterinę duomenų bazę (toliau – duomenų bazė) ir kurie įsipareigoja užtikrinti, kad sandėliuojama bus leidimą išdavusioje valstybėje narėje, minėtame leidime nurodytose vietose. Jei sandėliuojama keliose vietose, leidimas gali būti išduotas kiekvienos sandėliavimo vietos duomenų bazei.

Jei visus arba dalį produktų ekonominės veiklos vykdytojo pavedimu sandėliuoja trečioji šalis, ji gali tvarkyti duomenų bazę, bet jos duomenų tikslumą užtikrina ekonominės veiklos vykdytojas.

Muitinė iš anksto patikrina, ar duomenų bazė, prie kurios jai turi būti užtikrinta tiesioginė prieiga be išankstinio perspėjimo, sukurta, ar ji veikia. Prieigos prie duomenų bazės būdas išsamiai nurodytas 1 dalyje minėtame leidime.

4 straipsnis

Priėmimas sandėliuoti

1.   Ekonominės veiklos vykdytojas, kuriam išduotas 3 straipsnio 1 dalyje nurodytas leidimas, muitinei pateikia priėmimo sandėliuoti deklaraciją, kuria jis pareiškia pageidavimą sandėliuoti suaugusių vyriškos lyties galvijų šviežią ar užšaldytą mėsą be kaulų, kuriai iki ją eksportuojant bus taikoma muitinio sandėliavimo procedūra. Ši deklaracija gali būti pateikta tik toje valstybėje narėje, kurioje mėsa buvo iškaulinėta.

Deklaracijoje nurodoma produktų, kuriems taikytina tokia procedūra ir kuriems skiriamos eksporto grąžinamosios išmokos, paskirtis pagal nomenklatūros kodą, grynasis (neto) svoris, taip pat tiksliam mėsos identifikavimui būtini duomenys ir vietos, kuriose ji bus sandėliuojama iki ją eksportuojant.

Kartu su deklaracija pateikiamas (-i) mėsos be kaulų sertifikatas (-ai) ir galiojantis 1-asis eksporto sertifikato egzempliorius, kuris nukrypstant nuo Reglamento (EB) Nr. 1291/2000 24 straipsnio 1 ir 2 dalies, muitinei pateikiamas kartu su šia priėmimo sandėliuoti deklaracija.

2.   Kiekvienam atskiram iškaulinėjimo procesui, kontroliuojant muitinei, gali būti priimtos daugiausiai dvi priėmimo sandėliuoti deklaracijos. Vienoje priėmimo sandėliuoti deklaracijoje gali būti nurodyti ne daugiau nei du mėsos be kaulų sertifikatai.

3.   Priėmimo sandėliuoti deklaracijoje nurodoma jos priėmimo data, suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsai be kaulų išduoto (-ų) sertifikato (-ų) numeris (-iai) ją priimant į sandėlį pagal muitinio sandėliavimo procedūrą, taip pat dėžių skaičius, kuriose į kiekvieną atskirai supakuota mėsa pagal supjaustymo tipą, identifikacinė informacija ir minėtos mėsos svoris.

Pirmoje pastraipoje minėtoji informacija pateikiama taip, kad būtų galima aiškiai nustatyti atskirų priimamos sandėliuoti mėsos rūšių ir jas atitinkančių sertifikatų sąsajas.

Priėmimo sandėliuoti deklaracijos priėmimo data, mėsos svoris ir priėmimo sandėliuoti deklaracijos numeris savo ruožtu nedelsiant įrašomi į mėsos be kaulų sertifikato 10 ir 11 langelius.

4.   Priimtos priėmimo sandėliuoti deklaracijos administracine tvarka perduodamos už eksporto grąžinamųjų išmokų išmokėjimą atsakingai įstaigai. Tokia pati tvarka taikoma mėsos be kaulų sertifikatams, kuriems buvo priskirti visi turimi kiekiai.

5.   Atlikus priskyrimo formalumus ir gavus muitinės patvirtinimą, 1-asis sertifikato egzempliorius perduodamas ekonominės veiklos vykdytojui.

6.   Nukrypstant nuo Reglamento (EB) Nr. 1291/2000 31 straipsnio b punkto, suaugusių vyriškos lyties galvijų, kuriems iki ją eksportuojant taikoma muitinio sandėliavimo procedūra, mėsos be kaulų atveju pripažįstama, kad įsipareigojimas eksportuoti įvykdytas ir kad sertifikatu suteikta eksporto teise pasinaudota tą dieną, kai priėmimo sandėliuoti deklaracija buvo priimta. Pripažįstama, kad pagrindinis reikalavimas įvykdytas, jei pateikiamas įrodymas, kad priėmimo sandėliuoti deklaracija buvo priimta. Siekiant pateikti įrodymą, Reglamento (EB) Nr. 1291/2000 33 ir 35 straipsnių nuostatos prireikus taikomos mutatis mutandis.

7.   Priėmimo sandėliuoti deklaracijoje atrinktų produktų, už kuriuos pagal 10 straipsnį bus išmokamos grąžinamosios išmokos, rūšis, kiekis ir savybės nustatomos jos priėmimo dieną.

8.   Suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsai be kaulų, kurios priėmimo sandėliuoti deklaracija buvo priimta, taikomas bent jau 5 % priimtų priėmimo sandėliuoti deklaracijų reprezentatyviosios atrankos fizinis patikrinimas.

Tarybos Reglamento (EEB) Nr. 386/90 3 straipsnis (9), taip pat Komisijos reglamento (EB) Nr. 2090/2002 2 straipsnio 2 dalis, 3, 4, 5 ir 6 straipsniai, 8 straipsnio 1 ir 2 dalys, 11 straipsnio 1 pastraipa ir I priedas (10) taikomi mutatis mutandis.

Nukrypstant nuo pirmosios pastraipos, fiziškai gali būti tikrinama mažiau priimtų priėmimo sandėliuoti deklaracijų, bet ne mažiau nei 2 %, jei muitinė taiko rizikos analizės metodą, atsižvelgdama į Komisijos reglamente (EB) Nr. 3122/94 numatytus kriterijus (11).

5 straipsnis

Mėsos gamybos proceso etapų atsekamumas

Duomenų bazė turi būti tokia, kad:

a)

sandėliavimo metu administraciniu būdu būtų galima atsekti sandėliuojamos mėsos gamybos proceso etapus;

b)

per realų laiką būtų atnaujintas sandėliuoti priimamos mėsos, kurią turi būti įmanoma pagaminti pagal visus trečioje pastraipoje nurodytus kriterijus, kiekis.

Pirmiau a punkte nurodytas gamybos proceso etapų atsekamumas grindžiamas mėsos, pagamintos to paties iškaulinėjimo proceso metu, kuris vyko prieš pradedant taikyti muitinio sandėliavimo procedūrą, unikaliu identifikavimu.

Unikalųjį, antrojoje pastraipoje nurodytą, identifikavimą sudaro:

a)

unikalus numeris;

b)

pagaminimo data;

c)

mėsos be kaulų sertifikato numeris;

d)

priimtų dėžių, kuriose į kiekvieną atskirai supakuota mėsa pagal supjaustymo tipą, skaičius, nurodant neto svorį, nustatytą priėmimo sandėliuoti, taikant muitinio sandėliavimo procedūrą, metu.

6 straipsnis

Duomenų bazės atnaujinimas

1.   Duomenų bazė atnaujinama, nurodant produktų priėmimą arba išdavimą vėliausiai tą dieną, kai pateikiama:

a)

4 straipsnio 1 dalyje nurodyta priėmimo sandėliuoti deklaracija;

b)

Reglamento (EB) Nr. 800/1999 5 straipsnyje nurodyta eksporto deklaracija.

2.   1 dalyje nurodytas deklaracijas muitinė priima tik tada, jei atlikus patikrinimą konstatuojama, kad technologinis procesas, kuriam deklaracija sudaryta, duomenų bazėje randamas kaip įrašas „priimta“ ar „išduota“.

Tačiau 1 dalyje nurodytas deklaracijas muitinė gali priimti ir prieš pirmoje pastraipoje minimą patikrinimą. Tokiu atveju ekonominės veiklos vykdytojas valdžios institucijoms turi patvirtinti, kad atitinkamas įrašas duomenų bazėje jau yra. Šiuos patikrinimus, kurie turi būti atliekami bent vieną kartą per dvejus kalendorinius mėnesius, muitinė taip pat gali atidėti ir suskirstyti į grupes.

7 straipsnis

Sandėliavimo trukmė

1.   Suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsa be kaulų taikant muitinio sandėliavimo procedūrą gali būti sandėliuojama ne mažiau kaip keturis mėnesius nuo 4 straipsnio 1 dalyje nurodytos priėmimo sandėliuoti deklaracijos priėmimo dienos.

2.   Jei ekonominės veiklos vykdytojas nesilaiko 1 dalyje nurodytos sandėliavimo trukmės ar tikrintojams nepateikia dalies produktų, sandėliuojamų taikant muitinio sandėliavimo procedūrą, pripažįstama, kad atitinkamo kiekio (šios dalies prekių) atžvilgiu įsipareigojimo eksportuoti nesilaikyta.

4 straipsnio 1 dalyje nurodytą priėmimo sandėliuoti deklaraciją priėmusi muitinė ar už eksporto grąžinamąsias išmokas 9 straipsnio 3 dalyje nurodyta atsakingoji įstaiga apie tai nedelsdama praneša eksporto sertifikatą išdavusiai įstaigai. Visų pirma taikant tinkamiausias priemones, jai nurodomas aptariamų produktų kiekis ir rūšis, sertifikato numeris ir atitinkamo įrašo data.

3.   Jei nesilaikoma įsipareigojimų eksportuoti, sertifikatą išdavusi valdžios institucija mutatis mutandis taiko Reglamento (EB) Nr. 1291/2000 44 straipsnio nuostatas.

8 straipsnis

Administracinio pobūdžio veiksmai sandėliavimo metu

1.   Pagal muitinės nustatytas sąlygas 7 straipsnyje nurodyto sandėliavimo metu suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsa be kaulų gali būti iš naujo ženklinama etiketėmis, užšaldoma ir prireikus iš naujo supakuojama, jeigu:

a)

kiekvieno mėsos gabalo atskira pakuotė nepažeidžiama ir nepakeičiama;

b)

išlaikoma sąsaja su pradiniu ženklinimu etiketėmis ir nenutrūksta 5 straipsnyje nurodytas atsekamumas.

Jei atliekami pirmoje pastraipoje nurodyti administracinio pobūdžio veiksmai, jie įregistruojami duomenų bazėje, taip pat nustatoma aiški priėmimo sandėliuoti deklaracijos ir atitinkamo (-ų) mėsos be kaulų sertifikato (-ų) sąsaja.

2.   Grąžinamoji išmoka, išmokama už produktus, kuriems buvo taikomi 1 dalyje nurodyti veiksmai, nustatoma pagal 4 straipsnio 3 dalį, atsižvelgiant į priėmimo sandėliuoti deklaracijos priėmimo dieną turimos mėsos kiekį, rūšį ir ypatybes.

Nustatant grąžinamąją išmoką, į masės nuostolį, susidarantį dėl muitinio sandėliavimo, neatsižvelgiama, jei jis susidaro vien tik dėl natūralaus produktų svorio sumažėjimo. Pripažįstama, kad produktams padaryta žala nėra natūralus masės sumažėjimas.

9 straipsnis

Eksporto formalumai

1.   Pagal šį reglamentą sutvarkius suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsos be kaulų eksporto muitinės formalumus, priėmimo sandėliuoti deklaracijos ar deklaracijų numeris (-iai), taip pat kiekvieną priėmimo sandėliuoti deklaraciją atitinkantis eksportuojamas kiekis, kontroliuojant muitinei, įrašomas į Reglamento (EB) Nr. 800/1999 5 straipsnyje nurodytą (-as) eksporto deklaraciją (-as).

2.   Eksporto deklaracija turi būti perduota iki 7 straipsnio 1 dalyje nurodytos sandėliavimo trukmės paskutinės dienos.

3.   Sutvarkius eksporto muitinės formalumus, vienas visų eksporto deklaracijų egzempliorius administracine tvarka perduodamas už eksporto grąžinamąsias išmokas atsakingajai įstaigai.

10 straipsnis

Grąžinamosios išmokos suteikimas

1.   Grąžinamąsias išmokas išmoka valstybė narė, kurioje pagal 4 straipsnio 1 dalį buvo priimta priėmimo sandėliuoti deklaracija.

2.   Eksportavęs priėmimo sandėliuoti deklaracijoje nurodytą kiekį, ekonominės veiklos vykdytojas, jei laikėsi kitų Bendrijos teisės aktais nustatytų, su eksporto grąžinamosiomis išmokomis susijusių sąlygų, visų pirma nustatytų Reglamento (EEB) Nr. 1964/82 6 straipsnyje ir Reglamento (EB) Nr. 800/1999 21 straipsnyje ir IV antraštinėje dalyje, už šį kiekį turi teisę gauti grąžinamąją išmoką.

Jei ekonominės veiklos vykdytojas pasirėmė Reglamento (EB) Nr. 800/1999 24 straipsnio nuostatomis, prieš grąžindama atitinkamą užstatą, už grąžinamąsias išmokas atsakingoji įstaiga visų pirma įsitikina, ar buvo laikytasi Reglamento (EB) Nr. 1964/82 6 straipsnio nuostatų.

3.   Jei ekonominės veiklos vykdytojas nesilaiko vieno ar daugelio šio reglamento 7 straipsnio 1 dalyje nustatytų laiko terminų, Reglamento (EB) Nr. 800/1999 7 straipsnio 1 dalies ir 15 straipsnio 1 dalies nuostatų, išmokėtina eksporto grąžinamoji išmoka, išskyrus force majeure atvejį, koreguojama taip:

a)

iš pradžių grąžinamoji išmoka sumažinama 15 %;

b)

likusioji sumažintos grąžinamosios išmokos dalis taip pat sumažinama:

i)

2 % už kiekvieną šio reglamento 7 straipsnio 1 dalyje ir Reglamento (EB) Nr. 800/1999 15 straipsnio 1 dalyje numatytų laiko terminų viršijimo dieną;

ii)

5 % už kiekvieną Reglamento (EB) Nr. 800/1999 7 straipsnio 1 dalyje nurodyto laiko termino dieną.

Jei Reglamento (EB) Nr. 800/1999 49 straipsnio 2 dalyje nurodyti dokumentai nustojus galioti numatytam laiko terminui parengiami per šešis mėnesius, grąžinamoji išmoka, kuriai prireikus apibrėžtis taikoma pagal pirmąją pastraipą, sumažinama suma, lygia 15 % grąžinamosios išmokos, kuri būtų išmokėta, jei būtų laikytasi visų laiko terminų.

Reglamento (EB) Nr. 800/1999 50 straipsnio 3, 4 ir 6 dalys taikomos mutatis mutandis.

11 straipsnis

Sandėliavimo tikrinimas

1.   Muitinė ne rečiau kaip du kartus per kalendorinius metus be išankstinio perspėjimo tikrina duomenų bazės tvarkymo organizavimą ir jos turinį.

Tikrinama ne mažiau nei 5 % bendro produktų kiekio, kuris, remiantis duomenų baze, yra sandėlyje tikrinimo pradžios dieną. Tikrinama sandėliavimo vietoje pasirinkta sandėliuojama mėsa, kurios duomenys turi būti įregistruoti duomenų bazėje, ir atvirkščiai, duomenų bazės duomenys apie mėsą, kuri turi būti sandėliavimo vietoje.

Parengiama kiekvieno tikrinimo ataskaita.

2.   Už eksporto grąžinamąsias išmokas atsakingą įstaigą muitinė informuoja apie:

a)

visus suteiktus, laikinai sustabdytus ar panaikintus leidimus;

b)

visus atliktus tikrinimus.

Kilus įtarimams dėl galimų nukrypimų, už grąžinamąsias išmokas atsakinga įstaiga, gali prašyti muitinės atlikti patikrinimą.

12 straipsnis

Sankcijos

Jei muitinė aptinka fizinių atsargų ir į duomenų bazę įtrauktų atsargų neatitikimą, 3 straipsnio 1 dalyje nurodytas leidimo galiojimas laikinai sustabdomas valstybių narių nustatytinam laikotarpiui, kuris turėtų būti ne trumpesnis nei trys mėnesiai nuo aptikimo datos. Pagal šį reglamentą, laikinojo sustabdymo galiojimo metu, ekonominės veiklos vykdytojui suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsos be kaulų pateikti sandėliuoti į muitinės sandėlius neleidžiama.

Leidimo galiojimas laikinai nesustabdomas, jei fizinių atsargų neatitikimo į duomenų bazę įtrauktoms atsargoms priežastis yra force majeure atvejis.

Leidimas taip pat laikinai nesustabdomas, jei trūkstamas ar neįregistruotas duomenų bazėje kiekis neviršija 1 % bendro pasirinktų tikrinti produktų kiekio ir šis trūkumas susidaro dėl aplaidumo ar paprastų administracinio pobūdžio klaidų, su sąlyga, kad bus imtasi priemonių padėčiai ištaisyti, siekiant išvengti panašių neatitikimų pasikartojimo ateityje.

Joms pasikartojus, muitinė gali panaikinti leidimą.

13 straipsnis

Pranešimas Komisijai

Valstybės narės praneša Komisijai apie suaugusių vyriškos lyties galvijų mėsos be kaulų kiekį, kuriam taikoma muitinio sandėliavimo procedūra iki jį eksportuojant pagal šio reglamento nuostatas, nurodydamos šio kiekio dviženklį žemės ūkio produktų, kuriems skiriamos Reglamentu (EEB) Nr. 3846/87 nustatytos eksporto grąžinamosios išmokos, nomenklatūros klasifikacinį kodą.

Valstybės narės imasi būtinų priemonių, užtikrinančių, kad ši informacija būtų pateikta ne vėliau kaip antrą mėnesį nuo pateikimo sandėliuoti deklaracijos priėmimo.

14 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Jis taikomas nuo 2007 m. sausio 1 d.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 2006 m. lapkričio 24 d.

Komisijos vardu

Mariann FISCHER BOEL

Komisijos narė


(1)  OL L 160, 1999 6 26, p. 21. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1913/2005 (OL L 307, 2005 11 25, p. 2).

(2)  OL L 212, 1982 7 21, p. 48. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1713/2006 (OL L 321, 2006 11 21, p. 11).

(3)  OL L 62, 1980 3 7, p. 5. Reglamentas, panaikintas Reglamentu (EB) Nr. 1713/2006.

(4)  OL L 102, 1999 4 17, p. 11. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1713/2006.

(5)  OL L 69, 2003 3 13, p. 18. Reglamentas, panaikintas Reglamentu (EB) Nr. 1713/2006.

(6)  OL L 152, 2000 6 24, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1713/2006.

(7)  OL L 366, 1987 12 24, p. 1.

(8)  OL L 302, 1992 10 19, p. 1.

(9)  OL L 42, 1990 2 16, p. 6.

(10)  OL L 322, 2002 11 27, p. 4.

(11)  OL L 330, 1994 12 21, p. 31.