25.1.2006   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 21/20


KOMISIJOS SPRENDIMAS

2006 m. sausio 20 d.

įsteigiantis aukšto lygio ekspertų grupę etninių mažumų socialinės integracijos ir jų visapusiško dalyvavimo darbo rinkoje klausimams spręsti

(2006/33/EB)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

kadangi:

(1)

Europos bendrijos steigimo sutarties 13 straipsnyje Bendrija įgaliojama imtis reikiamų kovos su bet kokia diskriminacija dėl lyties, rasės, etninės kilmės, religijos, įsitikinimų, negalios, amžiaus ar seksualinės orientacijos priemonių.

(2)

Remdamasi 2005 m. birželio 1 d. priimtu Komisijos komunikatu „Nediskriminavimas ir lygios galimybės visiems“ (1), kuriame pabrėžiama, kad išsiplėtusi Europos Sąjunga turi sukurti nuoseklų ir veiksmingą būdą, kaip integruoti etnines mažumas į socialinį gyvenimą ir sudaryti sąlygas joms visapusiškai dalyvauti darbo rinkoje, Komisija nori pasitelkti patarėjų grupėje susirinkusių specialistų kompetenciją.

(3)

Ekspertų grupė turėtų padėti kurti nuoseklų ir veiksmingą būdą, kaip integruoti nepalankioje padėtyje esančias etnines mažumas į socialinį gyvenimą ir sudaryti sąlygas joms visapusiškai dalyvauti darbo rinkoje.

(4)

Ši grupė turėtų būti sudaryta iš ekspertų, atstovaujančių pilietinei visuomenei, mokslo pasauliui, įmonėms, valstybinėms ir vietinėms valdžios institucijoms, taip pat etninėms mažumoms ir kitoms suinteresuotosioms šalims. Jos sudėtis turėtų būti suderinta, ypač atsižvelgiant į šiuos kriterijus: kilmės šalį, lytį, etninę kilmę, veiklos ir kompetencijos sritį,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Komisija įsteigia „aukšto lygio ekspertų konsultacinę grupę etninių mažumų socialinės integracijos ir jų visapusiško dalyvavimo darbo rinkoje klausimams spręsti“ (toliau – grupė).

2 straipsnis

Misija

Grupės užduotis:

svarstyti, kaip Europos Sąjungoje geriau integruoti etnines mažumas į socialinį gyvenimą ir sudaryti sąlygas joms visapusiškai dalyvauti darbo rinkoje,

iki „2007-ųjų Europos lygių galimybių visiems“ metų pabaigos pateikti ataskaitą su rekomendacijomis, kokią politiką reikėtų įgyvendinti šioje srityje.

Grupė remiasi šios srities geros praktikos pavyzdžiais ir ypač domisi šiais klausimais:

socio-ekonominė etninių mažumų padėtis šiandienos Europos Sąjungoje,

mažumų, įskaitant naujus migrantus, įsikūrusias etnines mažumas, nacionalines mažumas, romus ir asmenis be pilietybės, įvairi padėtis ir poreikiai,

daugialypės diskriminacijos poveikis ir veiksnių, pvz., amžiaus, lyties, negalios bei religijos, įtaka, taip pat geografinės izoliacijos ir išsilavinimo lygio poveikis,

Europos Sąjungos politikos ir programų indėlis sprendžiant etninių mažumų socialinės integracijos bei visapusiško jų dalyvavimo darbo rinkoje klausimus,

būsimos raidos, įskaitant galimas Europos Sąjungos plėtros bangas (Rumunija, Bulgarija, Turkija, Vakarų Balkanai), poveikis.

Grupės pirmininkas gali nurodyti, kokiais klausimais Komisija galėtų konsultuotis su grupe.

3 straipsnis

Sudėtis. Paskyrimas

1.   Grupės narius – kompetentingus 2 straipsnyje nurodytų sričių specialistus – skiria Komisija.

2.   Grupę sudaro daugiausia 10 narių.

3.   Taikomos šios nuostatos:

nariai skiriami atsižvelgiant į jų asmeninius gebėjimus ir kviečiami konsultuoti Komisiją neatsižvelgiant į išorinius nurodymus,

nariai vykdo savo pareigas, kol į jų vietą paskiriami nauji nariai ar baigiasi jų kadencija,

tuos narius, kurie nebegali veiksmingai dalyvauti grupės darbe, atsistatydina arba nesilaiko šio straipsnio pirmajame ar antrajame punkte arba Europos bendrijos steigimo sutarties 287 straipsnyje nustatytų sąlygų, gali pakeisti nauji nariai likusiam jų kadencijos laikotarpiui,

kiekvienais metais nariai pateikia raštišką deklaraciją, kurioje nurodo, kad jie įsipareigoja veikti visuomenės interesų labui, bei deklaraciją, kurioje patvirtina, kad nėra jokių interesų, galinčių pažeisti jų nepriklausomumą,

narių vardai ir pavardės skelbiami Užimtumo, socialinių reikalų ir lygių galimybių GD interneto puslapyje, taip pat Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje. Narių vardai ir pavardės renkami, administruojami bei skelbiami pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 45/2001 (2) nuostatas, susijusias su asmeninių duomenų apsauga ir tvarkymu.

4 straipsnis

Veikla

1.   Komisija skiria grupės pirmininką.

2.   Komisijos atstovas gali pakviesti išskirtinę kompetenciją darbotvarkės klausimais turinčius ekspertus ar stebėtojus dalyvauti grupės darbe, jei tai yra naudinga ir (arba) būtina.

3.   Dalyvaujant grupių darbe gauta informacija negali būti viešinama, jei Komisija nurodo, kad ši informacija susijusi su konfidencialiais klausimais.

4.   Grupė paprastai renkasi Komisijos ir jos tarnybų patalpose pagal Komisijos nustatytas nuostatas ir grafiką. Sekretoriavimo paslaugas teikia Komisijos tarnybos. Šiuose susirinkimuose gali dalyvauti kiti suinteresuoti Komisijos pareigūnai.

5.   Grupė priima darbo tvarkos taisykles, remdamasi standartinėmis Komisijos priimtomis darbo tvarkos taisyklėmis (3).

6.   Komisijos tarnybos gali atitinkamo dokumento originalo kalba internete skelbti visas grupės sudarytas santraukas, išvadas ar dalines išvadas arba darbo dokumentus.

5 straipsnis

Susirinkimų išlaidos

Narių, ekspertų ir stebėtojų grupės veiklai reikalingų kelionių išlaidas ir, jei reikia, dienpinigius apmoka Komisija pagal joje galiojančias nuostatas. Už atliekamas užduotis nemokamas joks atlyginimas.

Susirinkimų išlaidos kompensuojamos neviršijant atitinkamai tarnybai pagal metinę išteklių skyrimo procedūrą skirtų asignavimų.

6 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis sprendimas įsigalioja jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną. Jis taikomas iki 2007 m. gruodžio 31 d. Komisija iki šios dienos nusprendžia dėl galimo šio sprendimo pratęsimo.

Priimta Briuselyje, 2006 m. sausio 20 d.

Komisijos vardu

Vladimír ŠPIDLA

Komisijos narys


(1)  KOM(2005) 224 galutinis.

(2)  OL L 8, 2001 1 12, p. 1.

(3)  OL C 38, 2001 2 6, p. 3.