32004D0005



Oficialusis leidinys L 003 , 07/01/2004 p. 0028 - 0029


Komisijos Sprendimas

2003 m. lapkričio 5 d.

įsteigiantis Europos bankininkystės priežiūros institucijų komitetą

(Tekstas svarbus EEE)

(2004/5/EB)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

kadangi:

(1) 2001 m. birželio mėn. Komisija priėmė Sprendimus 2001/527/EB [1] ir 2001/528/EB [2], įsteigiančius atitinkamai Europos vertybinių popierių rinkos priežiūros institucijų komitetą ir Europos vertybinių popierių komitetą.

(2) Savo 2002 m. vasario 5 d. ir lapkričio 21 d. rezoliucijose Europos Parlamentas patvirtino keturių lygių sistemą, propaguotą ekspertų komiteto baigiamojoje ataskaitoje dėl Europos vertybinių popierių rinkų reglamentavimo, ir paragino kai kuriuos šios sistemos aspektus taip pat taikyti ir bankininkystės ir draudimo sektoriams, laikantis aiškaus Tarybos įsipareigojimo vykdyti reformą, kad būtų užtikrintas reikiamas institucijų balansas.

(3) 2002 m. gruodžio 3 d. Taryba paragino Komisiją įgyvendinti tokius susitarimus bankininkystės ir draudimo ir profesinių pensijų srityse, ir nedelsiant sukurti su šiomis sritimis susijusius patariamuosius komitetus.

(4) Turėtų būti sukurta nepriklausoma įstaiga, kuri svarstytų, vestų diskusijas ir patartų Komisijai bankininkystės reglamentavimo ir priežiūros srityje.

(5) Ši įstaiga, kuri turėtų vadintis Europos bankininkystės priežiūros institucijų komitetu (toliau – Komitetas), taip pat turėtų padėti nuosekliai ir laiku taikyti Bendrijos teisės aktus valstybėse narėse ir suvienodinti priežiūros tvarkas visoje Bendrijoje.

(6) Komitetas turėtų skatinti bendradarbiavimą bankininkystės srityje, pavyzdžiui pasikeitimą informacija.

(7) Minėto Komiteto sukūrimas turėtų neprieštarauti bankininkystės priežiūros organizavimui nacionaliniu arba Bendrijos mastu.

(8) Sudarant Komitetą turėtų būti atsižvelgiama į bankininkystės priežiūros organizavimą ir taip pat į centrinių bankų vaidmenį išlaikant bankininkystės sektoriaus bendrą stabilumą nacionaliniu ir Bendrijos mastu. Turėtų būti aiškiai nustatytos įvairių dalyvių kategorijų atitinkamos teisės. Visų pirma, pirmininkavimo ir balsavimo teisės turėtų būti suteikiamos kiekvienos valstybės narės kompetentingoms priežiūros institucijoms; o dalyvauti konfidencialiose diskusijose apie atskiras prižiūrimas institucijas, jei reikia, turėtų būti leidžiama tik kompetentingoms priežiūros institucijoms ir centriniams bankams, turintiems konkrečias veiklos atsakomybes prižiūrėti susijusias atskiras kredito įstaigas.

(9) Komitetas turėtų organizuoti savo veiklos procedūras ir išlaikyti glaudžius darbo ryšius su Komisija ir Komitetu, įsteigtu 2003 m. lapkričio 5 d. Komisijos sprendimu 2004/10/EB, įsteigiančiu Europos bankininkystės komitetą [3].

(10) Komitetas turėtų bendradarbiauti su kitais finansų sektoriaus komitetais, ypač su Sprendimu 2004/10/EB sukurtu komitetu, su Europos centrinių bankų sistemos bankininkystės priežiūros komitetu ir su Europos bankininkystės priežiūros institucijų Groupe de Contact. Visų pirma, Komitetas turėtų turėti galimybes pasikviesti stebėtojus iš kitų komitetų bankininkystės ir finansų sektoriuje.

(11) Komitetas turėtų iš anksto pradėti išsamias, viešai ir aiškiai vykdomas konsultacijas su rinkos dalyviais, vartotojais ir galutiniais naudotojais.

(12) Jei Komitetas teikia konsultacijas dėl ir kredito įstaigoms, ir investicinėms įmonėms taikomų nuostatų, jis turėtų pasitarti su tomis už investicinių įmonių priežiūrą atsakingomis institucijomis, kurioms dar neatstovaujama Komitete,

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

Įsteigiama bankininkystės priežiūros Bendrijoje nepriklausoma patariamoji grupė, vadinama "Europos bankininkystės priežiūros institucijų komitetu" (toliau – Komitetas).

2 straipsnis

Komiteto funkcija – patarti Komisijai jos prašymu per laikotarpį, kurį Komisija gali nustatyti atsižvelgdama į klausimo skubumą, arba pačio Komiteto iniciatyva, pirmiausia dėl įgyvendinimo priemonių bankininkystės srityje projektų rengimo.

Komitetas prisideda prie nuoseklaus Bendrijos direktyvų taikymo ir prie valstybių narių vykdomos priežiūros praktikos visoje Bendrijoje konvergencijos.

Jis sustiprina bendradarbiavimą priežiūros srityje, taip pat ir pasikeitimą informacija dėl atskirų prižiūrimų institucijų.

3 straipsnis

Komitetą sudaro aukšto lygio atstovai iš tokių organizacijų:

a) nacionalinių valstybinės valdžios institucijų, kompetentingų prižiūrėti kredito įstaigas (toliau – kompetentingos priežiūros institucijos);

b) nacionalinių centrinių bankų, kurių konkrečios veiklos atsakomybės yra kartu su kompetentinga priežiūros institucija vykdyti atskirų kredito įstaigų priežiūrą;

c) centrinių bankų, kurie tiesiogiai nedalyvauja atskirų kredito įstaigų priežiūroje, taip pat ir iš Europos centrinio banko.

Kiekviena valstybė narė paskiria aukšto lygio atstovus dalyvauti Komiteto posėdžiuose. Europos centrinis bankas paskiria aukšto lygio atstovą dalyvauti Komitete.

Komiteto posėdžiuose dalyvauja Komisija ir paskiria aukšto lygio atstovą dalyvauti jo svarstymuose.

Jei keičiamasi konfidencialia informacija apie atskirą prižiūrimą instituciją, dalyvauti tokiame svarstyme gali būti leidžiama tik kompetentingoms priežiūros institucijoms ir nacionaliniams centriniams bankams, turintiems konkrečius veiklos įgaliojimus prižiūrėti atitinkamas atskiras kredito įstaigas.

Komitetas renka pirmininką iš kompetentingų priežiūros institucijų atstovų.

Komitetas gali pasikviesti į posėdžius ekspertus ir stebėtojus.

4 straipsnis

Komitetas palaiko glaudžius darbo ryšius su Komisija ir Komitetu, įsteigtu Komisijos sprendimu 2004/10/EB.

Jis gali sudaryti darbo grupes. Komisija kviečiama dalyvauti darbo grupių darbe.

5 straipsnis

Prieš perduodamas savo nuomonę Komisijai, Komitetas iš anksto organizuoja išsamias, viešai ir aiškiai vykdomas konsultacijas su rinkos dalyviais, vartotojais ir galutiniais naudotojais.

Teikdamas konsultacijas dėl ir kredito įstaigoms, ir investicinėms įmonėms taikomų nuostatų, Komitetas pasitaria su visomis institucijomis, kurioms yra pavesta prižiūrėti investicines įmones ir kurios dar nėra atstovaujamos Komitete.

6 straipsnis

Komitetas pateikia Komisijai metinę ataskaitą.

7 straipsnis

Komitetas priima savo darbo tvarkos taisykles ir organizuoja savo veiklos procedūras, įskaitant balsavimo teisę. Balsavimo teisė suteikiama tik kompetentingų priežiūros institucijų atstovams.

8 straipsnis

Komitetas savo funkcijas pradeda vykdyti 2004 m. sausio 1 d.

Priimta Briuselyje, 2003 m. lapkričio 5 d.

Komisijos vardu

Frederik Bolkestein

Komisijos narys

[1] OL L 191, 2001 7 13, p. 43.

[2] OL L 191, 2001 7 13, p. 45.

[3] OL L 28, 2004 1 7, p. 36.

--------------------------------------------------