32003L0031



Oficialusis leidinys L 101 , 23/04/2003 p. 0003 - 0009


Komisijos direktyva 2003/31/EB

2003 m. balandžio 11 d.

iš dalies keičianti Tarybos direktyvą 91/414/EEB, kad būtų įrašytos veikliosios medžiagos 2,4-DB, beta-ciflutrinas, ciflutrinas, iprodionas, linuronas, maleino hidrazidas ir pendimetalinas

(tekstas svarbus EEE)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 1991 m. liepos 15 d. Tarybos direktyvą 91/414/EEB dėl augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką [1], su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2003/23/EB [2], ypač į jos 6 straipsnio 1 dalį,

kadangi:

(1) 1992 m. gruodžio 11 d. Komisijos reglamentas (EEB) Nr. 3600/92, nustatantis išsamias darbų programos, minėtos Tarybos direktyvos 91/414/EEB dėl augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką 8 straipsnio 2 dalyje, pirmojo etapo įgyvendinimo taisykles [3], su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 2266/2000 [4], nustato įvertintinų veikliųjų medžiagų sąrašą, numatant galimą jų įrašymą į Direktyvos 91/414/EEB I priedą. Į tą sąrašą įrašyti 2,4-DB, beta-ciflutrinas, ciflutrinas, iprodionas, linuronas, maleino hidrazidas ir pendimetalinas.

(2) Šių veikliųjų medžiagų poveikis žmogaus sveikatai ir aplinkai yra įvertintas laikantis nuostatų, nustatytų Reglamentu (EEB) Nr. 3600/92, pagal pranešėjų pasiūlytą panaudojimo seriją. 1994 m. balandžio 27 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 933/94, nustatančiu augalų apsaugos priemonių veikliąsias medžiagas ir skiriantis ataskaitų rengėjas valstybes nares Komisijos reglamentui (EEB) Nr. 3600/92 įgyvendinti [5], su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 2230/95 [6], buvo paskirtos tokios ataskaitų rengėjos valstybės narės, kurios, laikantis Reglamento (EEB) Nr. 3600/92 7 straipsnio 1 dalies c punkto, Komisijai pateikė atitinkamas įvertinimo ataskaitas ir rekomendacijas: 2,4-DB: ataskaitų rengėja valstybė narė – Graikija, visa reikiama informacija pateikta 1996 m. balandžio 30 d.; beta-ciflutrinas: ataskaitų rengėja valstybė narė – Vokietija, visa reikiama informacija pateikta 1996 m. lapkričio 4 d.; ciflutrinas: ataskaitų rengėja valstybė narė – Vokietija, visa reikiama informacija pateikta 1996 m. lapkričio 4 d.; iprodionas: ataskaitų rengėja valstybė narė – Prancūzija, visa reikiama informacija pateikta 1996 m. liepos 18 d.; linuronas: ataskaitų rengėja valstybė narė – Jungtinė Karalystė, 1996 m. spalio 31 d.; maleino hidrazidas: ataskaitų rengėja valstybė narė – Danija, visa reikiama informacija pateikta 1997 m. rugsėjo 5 d.; pendimetalinas: ataskaitų rengėja valstybė narė – Ispanija, visa reikiama informacija pateikta 1998 m. gegužės 20 d.

(3) Šias įvertinimo ataskaitas valstybės narės ir Komisija išnagrinėjo Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatiniame komitete.

(4) Laikydamasi Direktyvos 91/414/EEB 6 straipsnio 4 dalies ir atsižvelgdama į galimą nepalankų sprendimą dėl 2,4-DB ir pendimetalino, Komisija 1998 m. gegužės 7 d. ir 1999 m. birželio 4 d. organizavo trišalius susitikimus su pagrindinius duomenis pateikusiu asmeniu ir ataskaitų rengėja valstybe nare. Pagrindinius duomenis pateikęs asmuo apie abi medžiagas pateikė papildomų duomenų, kurių trūko pradžioje.

(5) Visų veikliųjų medžiagų persvarstymai buvo užbaigti 2002 m. gruodžio 3 d., Komisijai pateikus peržiūros ataskaitą apie 2,4-DB, beta-ciflutriną, ciflutriną, iprodioną, linuroną, maleino hidrazidą ir pendimetaliną.

(6) Išanalizavus 2,4-DB, linuroną, maleino hidrazidą ir pendimetaliną, neliko jokių neatsakytų klausimų ar rūpimų dalykų, dėl kurių reikėtų konsultuotis su Augalų moksliniu komitetu.

(7) Augalų moksliniam komitetui, kad būtų pateiktos atskiros konsultacijos, taip pat buvo pateikta ataskaita apie beta-ciflutriną ir ciflutriną ir papildoma informacija apie abi medžiagas. Komiteto buvo paprašyta pateikti pastabas dėl to, koks atitinkamas mitybos rizikos įvertinimas turi būti taikomas, ir patvirtinti, kad pagal turimus ekotoksikologinius duomenis leidžiama naudoti tik šiltnamiuose ir beicuojant sėklas. Savo nuomonėse [7] [8] Komitetas pasiūlė, kad be ilgo laikotarpio vartojimo mitybos rizikos įvertinimo, kuris paprastai atliekamas augalų apsaugos produktams, reikia atlikti trumpo laikotarpio beta-ciflutrino ir ciflutrino vartojimo mitybai ūmios rizikos įvertinimą, kad būtų įvertintos galimos jų neurotoksinės savybės. Komitetas patvirtino, kad naudojimą kaip sėklų beicą ir šiltnamiuose (išskyrus ten, kur yra naudojami naudingieji nariuotakojai) galima laikyti saugiu atsitiktiniams sausumos ir vandens organizmams dėl specialių tokio naudojimo sąlygų ir beta-ciflutrino bei ciflutrino nejudrumo dirvožemyje. Be to, Komitetas pritaria išvadoms, padarytoms valstybėms narėms atlikus įvertinimą, kad beta-ciflutrino ir ciflutrino purškimas laukuose nėra pakankamai saugus pagal Direktyvos 91/414/EEB VI priede numatytus kriterijus. Augalų moksliniam komitetui pareiškus nuomonę buvo numatytas ir su valstybėmis narėmis aptartas trumpo laikotarpio mitybos rizikos įvertinimas. Buvo padaryta išvada, kad trumpo laikotarpio likučių vartojimui priimtinos ribos greičiausiai nebūtų viršijamos.

(8) Norint gauti Augalų mokslinio komiteto atskirą konsultaciją taip pat buvo pateikta ataskaita apie iprodioną ir papildoma informacija. Mokslinio komiteto buvo paprašyta pateikti pastabas dėl prognozuojamos koncentracijos aplinkoje – dirvožemyje ir požeminiame vandenyje ir apie ataskaitos rengėjos siūlomą priimtiną poveikio operatoriui lygį. Savo nuomonėje [9] Komitetas sutiko, kad buvo gauta pakankamai informacijos patikimai įvertinti medžiagos išplovimo savybes dirvožemyje, kurio pH yra daugiau kaip 6. Tačiau išplovimo dirvožemyje, kurio pH yra daugiau kaip 6, įvertinimas reikalauja papildomo dėmesio, kadangi dirvožemyje, kurio pH yra mažiau kaip 6, tam tikrose realiose jautriose situacijose išplovimas dirvožemyje gali pasireikšti esant didesnei kaip 0,1 μg/l koncentracijai. Komitetas nenustatė būtinybės taikyti papildomą saugos veiksnį priimtinam poveikio, daromo operatoriui, lygiui nustatyti. Į mokslinio komiteto pastabas buvo atsižvelgta šioje direktyvoje ir peržiūros ataskaitoje.

(9) Atlikus įvairius tyrimus paaiškėjo, kad augalų apsaugos produktai, kuriuose yra 2,4-DB, beta-ciflutrino, ciflutrino, iprodiono, linurono, maleino hidrazido ir pendimetalino, iš esmės gali atitikti Direktyvos 91/414/EEB 5 straipsnio 1 dalies a bei b punktuose ir 5 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus, visų pirma – juos naudojant pagal paskirtį, kuri buvo išnagrinėta ir išsamiau aprašyta Komisijos peržiūros ataskaitoje. Kadangi tikslinga šias veikliąsias medžiagas įrašyti į I priedą, kad būtų užtikrinta, jog visose valstybėse narėse leidimą augalų apsaugos produktams, kuriuose yra šios veikliosios medžiagos, galima būtų suteikti laikantis tos direktyvos nuostatų.

(10) Tam, kad valstybės narės galėtų tinkamai įgyvendinti keletą Direktyvoje 91/414/EEB nustatytų vienodų principų skyrių, reikalinga Komisijos peržiūros ataskaita. Tikslinga numatyti, kad valstybės narės turėtų arba pateiktų galutinę peržiūros ataskaitą (išskyrus konfidencialią informaciją), kuria galėtų pasinaudoti bet kuri suinteresuota šalis.

(11) Reikėtų skirti tinkamą laikotarpį iki veikliosios medžiagos įrašymo į I priedą, kad valstybės narės ir suinteresuotos šalys galėtų pasirengti laikytis naujų reikalavimų, atsirandančių dėl tokio įrašymo.

(12) Po įrašymo valstybėms narėms turėtų būti skirtas tinkamas laiko tarpas, per kurį turėtų būtį įgyvendintos Direktyvos 91/414/EEB nuostatos dėl 2,4-DB, beta-ciflutrino, ciflutrino, iprodiono, linurono, maleino hidrazido ir pendimetalino visų pirma tam, kad jos galėtų iš naujo apsvarstyti esamus leidimus ir užtikrintų, kad yra laikomasi reikalavimų dėl veikliųjų medžiagų, nurodytų Direktyvos 91/414/EEB I priede. Ilgesnis laikotarpis turėtų būti numatytas pateikti ir įvertinti išsamų dokumentų rinkinį apie kiekvieną augalų apsaugos produktą laikantis Direktyvoje 91/414/EEB nustatytų vienodų principų.

(13) Todėl tikslinga atitinkamai iš dalies pakeisti Direktyvą 91/414/EEB.

(14) Šioje direktyvoje numatytos priemonės atitinka Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠIĄ DIREKTYVĄ:

1 straipsnis

Direktyvos 91/414/EB I priedas iš dalies keičiamas kaip nurodyta šios direktyvos priede.

2 straipsnis

Valstybės narės ne vėliau kaip iki 2004 m. birželio 30 d. priima ir paskelbia įstatymus ir kitus teisės aktus, kurie įgyvendina šią direktyvą. Apie tai jos nedelsdamos praneša Komisijai.

Jos taiko šias nuostatas nuo 2004 m. liepos 1 d.

Valstybės narės, tvirtindamos šias priemones, daro jose nuorodą į šią direktyvą arba tokia nuoroda daroma jas oficialiai skelbiant. Nuorodos darymo tvarką nustato valstybės narės.

3 straipsnis

1. Valstybės narės iš naujo apsvarsto leidimus kiekvienam augalų apsaugos produktui, kuriame yra 2,4-DB, beta-ciflutrino, ciflutrino, iprodiono, linurono, maleino hidrazido ar pendimetalino, kad užtikrintų, jog būtų laikomasi reikalavimų dėl šių veikliųjų medžiagų, nurodytų Direktyvos 91/414/EEB I priede. Jei būtina ir ne vėliau kaip 2004 m. birželio 30 d., jos iš dalies pakeičia arba atšaukia leidimus.

2. Valstybės narės ne vėliau kaip iki 2003 m. gruodžio 31 d. iš naujo įvertina kiekvieną augalų apsaugos produktą, kuriame yra 2,4-DB, beta-ciflutrino, ciflutrino, iprodiono, linurono, maleino hidrazido ar pendimetalino, kaip vienintelės veikliosios medžiagos arba vienos iš kelių veikliųjų medžiagų, iš kurių visos yra išvardintos Direktyvos 91/414/EEB I priede, laikydamosi Direktyvos 91/414/EEB VI priede numatytų vienodų principų, remdamosi dokumentų rinkiniu, atitinkančiu tos direktyvos III priedo reikalavimus. Remdamosi tokiu įvertinimu jos nustato, ar produktas atitinka Direktyvos 91/414/EEB 4 straipsnio 1 dalies b, c, d ir e punktuose nustatytus reikalavimus. Jei būtina ir ne vėliau kaip 2007 m. gruodžio 31 d., jos iš dalies pakeičia arba atšaukia leidimus.

4 straipsnis

Ši direktyva įsigalioja 2004 m. sausio 1 d.

5 straipsnis

Ši direktyva skirta valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje, 2003 m. balandžio 11 d.

Komisijos vardu

David Byrne

Komisijos narys

[1] OL L 230, 1991 8 19, p. 1.

[2] OL L 81, 2003 3 28, p. 39.

[3] OL L 366, 1992 12 15, p. 10.

[4] OL L 259, 2000 10 13, p. 27.

[5] OL L 107, 1994 4 28, p. 8.

[6] OL L 225, 1995 9 22, p. 1.

[7] Augalų mokslinio komiteto nuomonė dėl beta-ciflutrino įrašymo į Tarybos direktyvos 91/414/EEB dėl augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką I priedą (2000 m. sausio 28 d. Augalų mokslinio komiteto pareikšta nuomonė).

[8] Augalų mokslinio komiteto nuomonė dėl ciflutrino įrašymo į Tarybos direktyvos 91/414/EEB dėl augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką I priedą (2000 m. sausio 28 d. Augalų mokslinio komiteto pareikšta nuomonė).

[9] Augalų mokslinio komiteto nuomonė dėl konkrečių Komisijos klausimų dėl iprodiono įvertinimo pagal Tarybos direktyvą 91/414/EEB. SCP/IPRODIO/002-galutinė, priimta 2002 m. sausio 31 d.

--------------------------------------------------

PRIEDAS

"Direktyvos 91/414/EB I priedo lentelės gale pridedami tokie įrašai

Nr. | Įprastas pavadinimas, identifikavimo numeriai | IUPAC pavadinimas | Grynumas | Įsigaliojo | Įrašymo termino pabaiga | Konkrečios nuostatos |

47 | 2,4-DB CAS Nr. 94-82-6 CIPAC Nr. 83 | 4-(2,4-dichlorofenoksi) butano rūgštis | 940 g/kg | 2004 m. sausio 1 d. | 2013 m. gruodžio 31 d. | Galima įregistruoti tik kaip herbicidą. Kad būtų įgyvendinti VI priedo vienodi principai, atsižvelgiama į 2,4-DB peržiūros ataskaitos, kurią Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinis komitetas baigė rengti 2002 m. gruodžio 3 d. išvadas, ypač jos I ir II priedų išvadas. Šiame bendrame įvertinime valstybės narės: turi skirti ypatingą dėmesį požeminio vandens apsaugai, kai veiklioji medžiaga yra naudojama regionuose, kuriuose vyrauja pažeidžiamo dirvožemio ir (arba) klimato sąlygos. Tam tikrais atvejais turėtų būti taikomos riziką mažinančios priemonės. |

48 | Beta-ciflutrinas CAS Nr. 68359-37-5 (nenurodyta stereochemija) CIPAC Nr. 482 | (1RS, 3RS; 1RS, 3SR)-3-(2,2-dichlorovinil)-2,2-dimetilciklo-propanokarboksilinė rūgštis (SR)-α-ciano-(-4-fluoro-3-fenoksi-fenil)metilo esteris | 965 g/kg | 2004 m. sausio 1 d. | 2013 m. gruodžio 31 d. | Galima įregistruoti tik kaip insekticidą. Šiuo metu nėra tinkamo pritarimo naudoti medžiagą ir nėra įrodyta, kad ji būtų priimtina pagal VI priedo kriterijus, išskyrus dekoratyvinį naudojimą šiltnamiuose ir sėkloms beicuoti. Tam, kad galima būtų suteikti leidimą naudoti tokiems tikslams, turi būti parengti ir valstybėms narėms pateikti duomenys ir informacija, įrodantys jų priimtinumą žmonėms naudoti ir aplinkai. Visų pirma tai pasakytina apie duomenis, kuo išsamiau įvertinančius naudojimo atvirame grunte apdorojant lapus riziką ir maistinių kultūrų lapų apdorojimo riziką mitybai. Kad būtų įgyvendinti VI priedo vienodi principai, atsižvelgiama į beta-ciflutrino peržiūros ataskaitos, kurią Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinis komitetas baigė rengti 2002 m. gruodžio 3 d. išvadas, ypač į jos I ir II priedų išvadas. Šiame bendrame įvertinime: valstybės narės turi skirti ypatingą dėmesį atsitiktinių nariuotakojų apsaugai. Leidimo sąlygose turėtų būti numatytos riziką mažinančios priemonės. |

49 | Ciflutrinas CAS Nr. 68359-37-5 (nenurodyta stereochemija) CIPAC Nr. 385 | (RS),-α-ciano-4-fluoro-3-fenoksibenzil-(1RS, 3RS; 1RS, 3SR)-3-(2,2-dichlorovinil)-2,2-dimetilciklopropanokarboksi-latas | 920 g/kg | 2004 m. sausio 1 d. | 2013 m. gruodžio 31 d. | Galima įregistruoti tik kaip insekticidą. Šiuo metu nėra tinkamo pritarimo naudoti medžiagą ir nėra įrodyta, kad ji būtų priimtina pagal VI priedo kriterijus, išskyrus dekoratyvinį naudojimą šiltnamiuose ir sėkloms apdoroti. Tam, kad galima būtų suteikti leidimą naudoti tokiems tikslams, turi būti parengti ir valstybėms narėms pateikti duomenys ir informacija, įrodantys jų priimtinumą žmonėms naudoti ir aplinkai. Visų pirma tai pasakytina apie duomenis, kuo išsamiau įvertinančius naudojimo atvirame grunte apdorojant lapus riziką ir maistinių kultūrų lapų apdorojimo riziką mitybai. Kad būtų įgyvendinti VI priedo vienodi principai, atsižvelgiama į ciflutrino peržiūros ataskaitos, kurią Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinis komitetas baigė rengti 2002 m. gruodžio 3 d. išvadas, ypač į jos I ir II priedų išvadas. Šiame bendrame įvertinime: valstybės narės turi skirti ypatingą dėmesį atsitiktinių nariuotakojų apsaugai. Leidimo sąlygose turėtų būti numatytos riziką mažinančios priemonės. |

50 | Iprodionas CAS Nr. 36734-19-7 CIPAC Nr. 278 | 3-(3,5-dichlorofenil)-N-izopro-pil-2,4-diokso-imidazolidin-1-karboksimidas | 960 g/kg | 2004 m. sausio 1 d. | 2013 m. gruodžio 31 d. | Galima įregistruoti tik kaip fungicidą. Kad būtų įgyvendinti VI priedo vienodi principai, atsižvelgiama į iprodiono peržiūros ataskaitą, kurią Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinis komitetas baigė rengti 2002 m. gruodžio 3 d. išvadas, ypač į jos I ir II priedų išvadas. Šiame bendrame įvertinime valstybės narės: turi skirti ypatingą dėmesį potencialiai požeminio vandens taršai, kai naudojamas didelis kiekis veikliosios medžiagos (ypač durpėse) rūgštiniame dirvožemyje (pH mažiau kaip 6) esant jautrioms klimato sąlygoms,turi atidžiai įvertinti riziką vandens bestuburiams, jei veiklioji medžiaga tiesiogiai naudojama netoli paviršinio vandens. Tam tikrais atvejais turėtų būti taikomos riziką mažinančios priemonės. |

51 | Linuronas CAS Nr. 330-55-2 CIPAC Nr. 76 | 3-(3,4-dichlorofenil)-1-metoksi-1-metilo karbamidas | 900 g/kg | 2004 m. sausio 1 d. | 2013 m. gruodžio 31 d. | Galima įregistruoti tik kaip herbicidą. Kad būtų įgyvendinti VI priedo vienodi principai, atsižvelgiama į linurono peržiūros ataskaitą, kurią Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinis komitetas baigė rengti 2002 m. gruodžio 3 d. išvadas, ypač į jos I ir II priedų išvadas. Šiame bendrame įvertinime valstybės narės: turi skirti ypatingą dėmesį laukinių žinduolių, atsitiktinių nariuotakojų ir vandens organizmų apsaugai. Tam tikrais atvejais leidimo sąlygose turėtų būti numatytos riziką mažinančios priemonės,turi skirti ypatingą dėmesį operatorių apsaugai. |

52 | Maleino rūgšties hidrazidas CAS Nr. 123-33-1 CIPAC Nr. 310 | 6-hidroksi-2H-piridazin-3-onas | 900 g/kg Veiklioji medžiaga turi atitikti Tarybos direktyvą 79/117/EEB, su pakeitimais, padarytais Tarybos direktyva 90/533/EEB | 2004 m. sausio 1 d. | 2013 m. gruodžio 31 d. | Galima įregistruoti tik kaip augimo reguliatorių. Kad būtų įgyvendinti VI priedo vienodi principai, atsižvelgiama į maleino hidrazido peržiūros ataskaitą, kurią Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinis komitetas baigė rengti 2002 m. gruodžio 3 d. išvadas, ypač į jos I ir II priedų išvadas. Šiame bendrame įvertinime valstybės narės: turi skirti ypatingą dėmesį atsitiktinių nariuotakojų apsaugai ir užtikrinti, kad tam tikrais atvejais leidimo sąlygose būtų numatytos riziką mažinančios priemonės,turi skirti ypatingą dėmesį potencialiai požeminio vandens taršai, kai veiklioji medžiaga yra naudojama regionuose, kuriuose vyrauja pažeidžiamo dirvožemio ir (arba) klimato sąlygos. Tam tikrais atvejais turėtų būti taikomos riziką mažinančios priemonės. |

53 | Pendimetalinas CAS Nr. 40487-42-1 CIPAC Nr. 357 | N-(1-etilpropil)-2,6-dinitro-3,4-ksilidenas | 900 g/kg | 2004 m. sausio 1 d. | 2013 m. gruodžio 31 d. | Galima įregistruoti tik kaip herbicidą. Kad būtų įgyvendinti VI priedo vienodi principai, atsižvelgiama į pendimentalino peržiūros ataskaitą, kurią Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinis komitetas baigė rengti 2002 m. gruodžio 3 d. išvadas, ypač į jos I ir II priedų išvadas. Šiame bendrame įvertinime valstybės narės: turi skirti ypatingą dėmesį atsitiktinių nariuotakojų apsaugai ir užtikrinti, kad, tam tikrais atvejais, leidimo sąlygose būtų numatytos riziką mažinančios priemonės,turi skirti ypatingą dėmesį vandens organizmų ir atsitiktinių sausumos augalų apsaugai. Tam tikrais atvejais, leidimo sąlygose turėtų būti numatytos riziką mažinančios priemonės, |

--------------------------------------------------