32002D0739



Oficialusis leidinys L 236 , 04/09/2002 p. 0004 - 0009


Komisijos sprendimas

2002 m. rugsėjo 3 d.

nustatantis patikslintus ekologinius kriterijus, taikomus suteikiant patalpų vidaus apdailos dažams ir lakams Bendrijos ekologinius ženklus, ir iš dalies keičiantis Sprendimą 1999/10/EB

(pranešta dokumentu Nr. C(2002) 3202)

(tekstas svarbus EEE)

(2002/739/EB)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 2000 m. liepos 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1980/2000 dėl pakeistos Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo sistemos [1], ypač į jo 6 straipsnio 1 dalies antrąją pastraipą,

kadangi:

(1) Pagal Reglamentą (EB) Nr. 1980/2000 Bendrijos ekologinį ženklą galima suteikti produktui, pasižyminčiam tokiomis savybėmis, kurios yra ypač svarbios geriau įgyvendinant pagrindinius aplinkos apsaugos reikalavimus.

(2) Reglamentas (EB) Nr. 1980/2000 nustato, kad konkretūs kriterijai, taikomi suteikiant ekologinį ženklą, nustatomi pagal produktų grupes.

(3) Minėtas reglamentas taip pat nustato, kad kriterijai, taikomi suteikiant ekologinį ženklą, bei su jais susiję vertinimo bei patikros reikalavimai turi būti svarstomi tinkamu laiku iš naujo iki baigsis galioti kiekvienai produktų grupei nustatyti kriterijai. Kriterijus apsvarsčius iš naujo, priimamas pasiūlymas jų galiojimą pratęsti, panaikinti arba juos pakeisti.

(4) Siekiant atsižvelgti į rinkos pokyčius, ekologinius kriterijus, būtina tikslinti ekologinius kriterijus, nustatytus 1999 m. gruodžio 18 d. Komisijos sprendime 1999/10/EB, nustatančiame ekologinius kriterijus, taikomus suteikiant dažams ir lakams Bendrijos ekologinius ženklus [2]. Tuo pat metu derėtų iš dalies keisti minėto sprendimo, pratęsto Komisijos sprendimu 2001/608/EB [3], ir produktų grupės apibrėžimo galiojimo laiką.

(5) Derėtų priimti naują Komisijos sprendimą, nustatantį konkrečius šiai produktų grupei taikomus ekologinius kriterijus, kurie galios penkerius metus.

(6) Tikslinga, kad kurį laiką, bet ne ilgiau negu dvylika mėnesių, kad kartu galiotų šiame sprendime ir pirmesniame Sprendime 1999/10/EB nustatyti kriterijai, kad, įmonės, kurių produktams buvo suteikti ekologiniai ženklai, arba kurios įteikė paraiškas, kad jų produktams būtų suteikti ekologiniai ženklai, iki šio sprendimo taikymo dienos galėtų skirti pakankamai laiko pritaikyti savo produktus prie naujų kriterijų reikalavimų.

(7) Šiame sprendime nurodytos priemonės grindžiamos Europos Sąjungos Ekologinių ženklų skyrimo tarybos, įkurtos pagal Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 13 straipsnį, siūlomais kriterijais.

(8) Šiame sprendime nustatytos priemonės atitinka pagal Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 17 straipsnį įkurto komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Tam, kad pagal Reglamento (EB) Nr. 1980/2000 reikalavimus dažams ir lakams būtų suteiktas Bendrijos ekologinis ženklas, dažai ir lakai turi būti priskirti produktų grupei "patalpų vidaus apdailos dažai ir lakai", kaip apibrėžta šio sprendimo 2 straipsnyje, ir atitikti šio sprendimo priede nustatytus ekologinius kriterijus.

2 straipsnis

1. Produktų grupei "patalpų vidaus apdailos dažai ir lakai" priskiriami vidaus patalpų darbams naudojami dažai ir lakai, beicai ir panašūs produktai, kaip apibrėžta šio straipsnio 2 dalyje, skirti vartotojams mėgėjams arba profesionalams; ir kurie pirmiausia yra skirti naudoti patalpų viduje ir tokiais prekiauti.

Šiai grupei, inter alia, priskiriami grindų dangos ir grindų dažai; produktai, kuriems mėgėjų arba profesionalių dekoruotojų prašymu reikiamą atspalvį suteikia prekybininkai; apdailos dažai, esantys skysti arba pastos pavidalo, kuriuos gamintojai priklausomai nuo vartotojų poreikių gali paruošti naudoti, suteikti jiems reikiamą atspalvį ar kitaip paruošti, taip pat tokios produktų grupės gruntai (bei gruntiniai dažai).

2. "Dažai" — tai pigmentinė sluoksniu padengianti medžiaga, kuri gali būti skysta, pastos arba miltelių pavidalo, kuri, kai ja padengiamas pagrindas, sudaro nepermatomą plėvelę, pasižyminčią apsauginėmis, dekoratyvinėmis arba tam tikromis techninėmis savybėmis.

"Lakai" — tai skaidriu sluoksniu padengianti medžiaga, kuri, kai ja padengiamas pagrindas, sudaro permatomą tvirtą plėvelę, pasižyminčią apsauginėmis, dekoratyvinėmis arba tam tikromis techninėmis savybėmis.

Užtepti dažai arba lakai sudžiūna, sudarydami tvirtą, su pagrindu sukibusią ir apsaugančią dangą.

Apdailai skirti dažai ir lakai — tai dažai ir lakai, kuriais yra dengiami pastatai, jų apdailos ir kitos detalės, kad juos padailintų ir apsaugotų. Dažai ir lakai tepami in situ. Nors dažų ir lakų pagrindinė paskirtis — apdaila, jie taip pat atlieka ir apsauginę funkciją.

Beicai (apsauginės dangos) — tai dangos, sudarančios permatomą arba pusiau skaidrią plėvelę, padailinančią medieną ir apsaugančią ją nuo irimo, taip leidžiančią nesunkiai medieną prižiūrėti.

3. Šiai produktų grupei nepriskiriami šie produktai:

a) antikorozinės dangos;

b) dangos, apsaugančios nuo suteršimo;

c) medieną konservuojančios dangos;

d) dangos, skirtos naudoti pramoniniams tikslams ir specialistams, taip pat ypač tvirtos dangos ir dviejų komponentų produktai;

e) specialūs produktai, kurių sudėtyje yra specifinės medžiagos, apsaugančios nuo sutepimo, ir veiksmingi skvarbieji gruntai;

f) fasadų dangos;

g) visi produktai, kurie pirmiausia skirti naudoti lauko sąlygomis, ir tokiais prekiauti.

3 straipsnis

Kad būtų galima administruoti, produktų grupei "patalpų vidaus darbams naudojami dažai ir lakai" priskiriamas kodas "007".

4 straipsnis

Sprendimo 1999/10/EB 3 straipsnis pakeičiamas ir išdėstomas taip:

"3 straipsnis

Produktų grupės apibrėžimas ir produktų grupei taikomi konkretūs ekologiniai kriterijai galioja iki 2003 m. rugpjūčio 31 d."

5 straipsnis

Šis sprendimas taikomas nuo 2002 m. rugsėjo 1 d. iki 2007 m. rugpjūčio 31 d.

Produktų grupei "patalpų vidaus apdailos dažai ir lakai" priskiriamų produktų, kuriems ekologinis ženklas buvo suteiktas iki 2002 m. rugsėjo 1 d., gamintojai gali naudoti tą ženklą iki 2003 m. rugpjūčio 31 d.

Produktų grupei "patalpų vidaus apdailos dažai ir lakai" priskiriamų produktų, kurių gamintojai jau yra įteikę paraišką, kad jų gaminiams būtų suteiktas ekologinis ženklas iki 2002 m. rugsėjo 1 d., ekologinis ženklas gali būti suteiktas pagal Sprendimo 1999/10/EB reikalavimus. Šiuo atveju ženklą galima naudoti iki 2003 m. rugpjūčio 31 d.

6 straipsnis

Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje, 2002 m. rugsėjo 3 d.

Komisijos vardu

Margot Wallström

Komisijos narys

[1] OL L 237, 2000 9 21, p. 1.

[2] OL L 5, 1999 1 9, p. 77.

[3] OL L 214, 2001 8 8, p. 43.

--------------------------------------------------

PRIEDAS

BENDROSIOS NUOSTATOS

Kriterijų tikslai

Taikant šiuos kriterijus pirmiausia siekiama:

- optimaliai naudoti produktą ir mažinti atliekų susidarymą,

- mažinant tirpiklių išmetimus, mažinti pavojų aplinkai ir kitokio pobūdžio pavojų (pavyzdžiui, troposferiniam ozonui),

- mažinti nuodingų arba kitokių teršalų nuotekas į vandenis.

Nustatomi tokie kriterijai, kurie skatina ženklinti mažiau kenksmingus aplinkai patalpų vidaus apdailos dažus ir lakus.

Reikalavimai, taikomi atliekant įvertinimą ir patikrinimą

Kiekvienas kriterijus nurodo konkrečius reikalavimus, taikomus atliekant įvertinimą ir patikrinimą.

Jeigu reikalaujama, kad pareiškėjas paraišką vertinančiai kompetentingai institucijai pateiktų deklaracijas, dokumentus, tyrimų, bandymų ataskaitas arba kitus patvirtinančius dokumentus tam, kad įrodytų, jog produktas atitinka kriterijų reikalavimus, minėtus dokumentus gali parengti, atitinkamai, pareiškėjas (-ai) ir (arba) jų tiekėjas (-ai) ir pan.

Tam tikrais atvejais gali būti taikomi kiti, negu pagal kiekvieną kriterijų nurodyti tyrimų metodai, jeigu jų lygiavertiškumą pripažįsta paraišką vertinanti kompetentinga institucija.

Tam tikrais atvejais kompetentingos institucijos gali pareikalauti patvirtinančių dokumentų ir pačios savarankiškai patikrinti.

Rekomenduojama, kad kompetentingos institucijos, vertindamos paraiškas ir tikrindamos, kaip laikomasi kriterijų, atsižvelgtų į pripažintų aplinkos apsaugos vadybos sistemų, pvz., EMAS arba EN ISO 14001, įgyvendinimą. (Pastaba: tokias vadybos sistemas įgyvendinti nėra privaloma).

KRITERIJAI

1. Balti pigmentai

a) Balto pigmento kiekis (balti neorganiniai pigmentai, kurių šviesos lūžio rodiklis yra didesnis negu 1,8): balto pigmento kiekis dažuose — mažesnis arba lygus 38 g 1 m2 sausos dangos, kurios nepermatomumas — 98 %. Šis reikalavimas netaikomas lakams ir beicams.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, kad balti pigmentai nėra naudojami, arba nurodo baltų pigmentų kiekį ir dengiamąją gebą (kaip reikalaujama kriterijų 6 dalies a punkte) bei pateikia smulkius paskaičiavimus, įrodančius, kad šio kriterijaus yra laikomasi.

b) Titano dioksidas: atliekų išmetimų ir nuotekų, susidarančių gaminant titano dioksido pigmentą, kiekiai — ne didesni negu:

- SOx išmetimai (perskaičiuoti į SO2): 300 mg 1 m2 sausos dangos (98 % nepermatomumo),

- sulfato atliekos: 20 g 1 m2 sausos dangos (98 % nepermatomumo),

- chlorido atliekos: 5, 9 ir 18 g 1 m2 sausos dangos (98 % nepermatomumo), atitinkamai, neutralaus rutilo, sintetinio rutilo ir rutilo rūdų.

- Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, kad titano dioksidas nėra naudojamas, arba pateikia patvirtinančius dokumentus, nurodančius atitinkančius šiuos kriterijus atliekų išmetimų ir nuotekų kiekius, titano dioksido kiekį produkto sudėtyje, dengiamąją gebą (kaip reikalaujama kriterijų 6 dalies a punkte) bei išsamius paskaičiavimus, įrodančius, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų.

2. Lakieji organiniai junginiai (LOJ)

Lakiųjų organinių junginių kiekis yra ne didesnis negu:

- sienų dažuose (pagal EN 13300 reikalavimus): 30 g/l (neįskaičiuojant esančio vandens kiekio),

- kituose dažuose, kurių dengiamoji geba — ne mažesnė negu 15 m2/l ir nepermatomumas — 98 %: 250 g/l (neįskaičiuojant esančio vandens kiekio),

- visuose kituose produktuose (taip pat dažuose, kurie nėra sienų dažai ir kurių dengiamoji geba — ne mažesnė negu 15 m2/l, lakuose, beicuose, grindų dangose ir grindų dažuose bei panašiuose produktuose):180 g/l (neįskaičiuojant esančio vandens kiekio). Atsižvelgiant į tai, lakusis organinis junginys — tai bet kuris organinis junginys, kurio virimo temperatūra (arba pradinis virimo taškas) yra ne didesnė negu arba lygi 250 °C, kai slėgis yra normalus.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų.

Pareiškėjas nurodo lakiųjų organinių junginių kiekį visuose produktuose. Tam tikrais atvejais nurodoma dengiamoji geba (nustatoma, kaip reikalaujama kriterijų 6 dalies a punkte).

3. Lakieji aromatiniai angliavandeniliai (LAA)

Lakiųjų aromatinių angliavandenilių kiekis yra ne didesnis negu:

- sienų dažuose (pagal EN 13300 reikalavimus): 0,15 % produkto masės (m/m),

- visuose kituose produktuose (taip pat visuose kituose dažuose, lakuose, beicuose, grindų dangose ir grindų dažuose bei panašiuose produktuose): 0,4 % produkto masės (m/m).

Atsižvelgiant į tai, lakusis aromatinis angliavandenilis — tai bet kuris angliavandenilis, kurio virimo temperatūra yra žemesnė negu arba lygi 250 °C ir kurio išplėstos struktūros formulėje yra bent vienas aromatinis žiedas.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų. Pareiškėjas nurodo lakiųjų aromatinių angliavandenilių kiekį kiekviename produkte.

4. Sunkieji metalai

Produkto (naudojamo kaip medžiaga arba bet kurio preparato sudėtinė dalis) sudėtyje nenaudojami kaip sudedamosios dalys šie sunkieji metalai arba jų junginiai: kadmis, švinas, chromas VI, gyvsidabris ir arsenas.

Leidžiama, kad sudedamosiose dalyse būtų iš žaliavų priemaišų likusių minėtų sunkiųjų metalų pėdsakų.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų.

5. Pavojingosios medžiagos

a) Produktai: pagal Direktyvos 1999/45/EB reikalavimus produktai neklasifikuojami kaip labai toksiški, toksiški, pavojingi aplinkai, kancerogeniniai, toksiški reprodukcijai arba mutageniniai.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų, ir sudedamųjų dalių sąrašą bei susijusius dokumentus (pvz., medžiagų ir saugumo specifikacijas).

b) Sudedamosios dalys (labai toksiškos, toksiškos, kancerogeninės, mutageninės, toksiškos reprodukcijai): nė viena sudedamoji dalis (medžiaga ar preparatas), kuriai paraiškos įteikimo metu priskiriama bet kuri iš šių rizikos frazių (ar jų derinių) nėra naudojama:

R23 (toksiška įkvėpus)

R24 (toksiška susilietus su oda)

R25 (toksiška prarijus)

R26 (labai toksiška įkvėpus)

R27 (labai toksiška susilietus su oda)

R28 (labai toksiška prarijus)

R39 (pavojinga — sukelia labai sunkius negrįžtamus sveikatos pakenkimus)

R45 (gali sukelti vėžį)

R46 (gali sukelti paveldimus genetinius susirgimus)

R48 (veikiant ilgą laiką sukelia sunkius sveikatos sutrikimus)

R60 (gali pakenkti vaisingumui)

R61 (gali pakenkti negimusiam kūdikiui),

kaip apibrėžta 1967 m. birželio 27 d. Tarybos direktyvoje 67/548/EEB dėl įstatymų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių pavojingų medžiagų klasifikavimą, pakavimą ir ženklinimą etiketėmis, suderinimo bei jos paskesniuose daliniuose pakeitimuose arba 1999 m. gegužės 31 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 1999/45/EB dėl įstatymų ir kitų teisės aktų dėl pavojingų preparatų klasifikacijos, pakavimo ir ženklinimo [1]

ir jos paskesniuose daliniuose pakeitimuose. Aktyviąsias sudedamąsias dalis, kurios produkto sudėtyje naudojamos kaip konservantai ir kurioms priskiriama bet kuri iš rizikos frazių — R23, R24, R25, R26, R28, R39 arba R48 (arba jų derinių), vis dėlto galima naudoti, jeigu jų kiekis sudaro ne daugiau negu 0,1 % (m/m) bendros dažų masės.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų, ir sudedamųjų dalių sąrašą bei susijusius dokumentus (pvz., medžiagų ir saugumo specifikacijas).

c) Sudedamosios dalys (pavojingos aplinkai): nė vienos sudedamosios dalies (medžiagos ar preparato), kuriai paraiškos įteikimo metu priskiriama kuri nors iš šių rizikos frazių (ar jų derinių):

R50 (labai toksiškos vandens organizmams),

R51 (toksiškos vandens organizmams),

R52 (kenksmingos vandens organizmams),

R53 (gali sukelti ilgalaikį neigiamą poveikį akvatorijai),

kaip apibrėžta Direktyvoje 67/548/EEB arba Direktyvoje 1999/45/EB, kiekis nėra didesnis negu 2,5 % produkto masės.

Visų sudedamųjų dalių, kurioms paraiškos įteikimo metu yra priskiriama arba gali būti priskirta kuri nors iš šių rizikos frazių (ar jų derinių), bendras kiekis — ne didesnis negu 5 % produkto masės.

Šis reikalavimas netaikomas amoniakui, akilamoniakui arba alkilaminui.

Šis reikalavimas nekeičia įsipareigojimo vykdyti reikalavimą, pirmiau išdėstytą kriterijų 5 dalies a punkte.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų, ir sudedamųjų dalių sąrašą bei susijusius dokumentus (pvz., medžiagų ir saugumo specifikacijas).

d) Alkilfenoletoksilatai (APEOs): alkilfenoletoksilatai nenaudojami.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų.

e) Glikolio eteriai: dietilenglikolmetileteris (DEGME, CAS 111–77–3) nenaudojamas.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų.

f) Izotiazolinono junginiai: izotiazolinono junginių koncentracija produkte — ne didesnė negu 500 ppm. 5-chlor-2-metil-2H-isotiazol-3-ono (EB Nr. 247–500–7) ir 2-metil-2H-isotiazol-3-ono (EB Nr. 220–239–6) (3:1) mišinio koncentracija — ne didesnė negu 15 ppm.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, nurodančią, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų, nurodydamas kiekius (jeigu junginių yra produkto sudėtyje).

g) Formaldehidai: Produkte esantis laisvo formaldehido kiekis — ne didesnis negu 10 mg/kg. Galima įdėti tik tokius folmaldehido komponentų kiekius, kurie užtikrina, kad gautas visas laisvo formaldehido kiekis bus ne didesnis negu 10 mg/kg.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia deklaraciją, nurodančią, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų, nurodydamas kiekius (jeigu formaldehidų yra produkto sudėtyje), nustatytus Merckoquant metodu (žr. RAL-UZ 102 2 priede pateiktą pavyzdį). Kitu būdu formaldehido kiekis gali būti nustatytas pagal VdL-RL 03 metodą (VdL rekomendacija 03) "Formaldehido koncentracija dėžutėje, nustatoma acetil-acetono metodu". Šiuo atveju nustatyta ribinė koncentracija — ne didesnė negu 100 ppm. Gali būti atliekami lygiaverčiai tyrimai.

6. Tinkamumas naudoti

a) Dengiamoji geba: 1 litro dažų dengiamoji geba (kai nepermatomumas — 98 %) — ne mažesnė negu 8 m2.

1 kg storos dekoratyvinės dangos (dažai specialiai sukurti tam, kad sudarytų trimatės erdvės įspūdį, ir dėl to jie dengia labai storu sluoksniu) dengiamoji geba kitokia — 2 m2.

Šis reikalavimas netaikomas lakams, beicams, grindų dangoms, grindų dažams, gruntiniams dažams ir sukimbantiems gruntams.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas ir (arba) jo tiekėjas (-ai) pateikia tyrimų ataskaitą, parengtą taikant ISO 6504/1 metodą (Dažai ir lakai — nepermatomumo nustatymas — 1 dalis: Kubelkos-Munko metodas, taikomas baltiems ir šviesiems dažams) arba 6504/3 (3 dalis: šviesių dažų kontrastinio šviesos rodiklio (nepermatomumo) nustatymas, kai dengiamoji geba ta pati), arba (dažams, specialiai sukurtiems tam, kad sudarytų trimatės erdvės įspūdį, ir dėl to jie dengia labai storu sluoksniu) NF T 30073 (arba lygiavertis) metodas.

b) Atsparumas trinčiai šlapiu būdu: sienų dažai (pagal EN 13300), kuriems keliami reikalavimai (pačiam produktui arba jais prekiaujantiems), kad jie būtų plaunami arba nuvalomi, yra 3 arba aukštesnės (ne daugiau negu 70 mikronų po 200 ciklų) atsparumo trinčiai šlapiu būdu klasės, kuri nustatoma taikant EN 13300 ir EN ISO 11998 metodus. Kai reikalaujama, kad tokie dažai būtų pašalinti, jie yra 2 arba aukštesnės (ne daugiau negu 20 mikronų po 200 ciklų) atsparumo trinčiai šlapiu būdu klasės.

Grindų dangos ir grindų dažai yra 1 (ne daugiau negu 5 mikronai po 200 ciklų) atsparumo trinčiai šlapiu būdu klasės.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas ir (arba) jo tiekėjas (-ai) pateikia tyrimų ataskaitą, parengtą pagal EN 13300 reikalavimus, taikant EN ISO 11998 metodą (Tyrimas valymui ir atsparumui trinčiai nustatyti).

c) Atsparumas vandeniui: kaip nustatyta EN ISO 2812-1 2 metodu, lakai, grindų dangos ir grindų dažai yra tiek atsparūs vandeniui, kad po 24 valandų laikymo vandenyje ir praėjus 16 valandų po bandymo jie nepraranda blizgesio ir spalvos.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas ir (arba) jo tiekėjas (-ai) pateikia tyrimų ataskaitą, parengtą taikant ISO 2812-1 2 metodą (Dažai ir lakai — atsparumo skysčiams nustatymas — 1 dalis: bendrieji metodai).

d) Sukibimas: taikant EN 2409 tyrimą sukibimui nustatyti grindų dangos, grindų dažai ir gruntiniai dažai yra bent jau 2 vietoje pagal sukibimą.

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas ir (arba) jo tiekėjas (-ai) pateikia tyrimų ataskaitą, parengtą taikant ISO 2409 metodą.

e) Atsparumas dilimui: Grindų dangos ir grindų dažai yra 1 atsparumo trinčiai šlapiu būdu klasės pagal EN 13300 (ne daugiau negu 5 mikronai po 200 ciklų).

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas ir (arba) jo tiekėjas (-ai) pateikia tyrimų ataskaitą, įrodančią, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų, ir parengtą taikant EN 13300 metodą (EN ISO 7784).

7. Informacija vartotojui

Ant pakuotės pateikiama arba prie pakuotės pridedama ši informacija:

- kaip produktą naudoti, ant kokio paviršiaus ir kokiomis sąlygomis jis skirtas naudoti. Patariama, kaip atlikti paruošiamąjį darbą, pvz., teisingai paruošti paviršių, patariama, kaip naudoti lauko sąlygomis (jeigu tinka) ir kokioje temperatūroje,

- patariama, kaip valyti įrankius ir tinkamai sutvarkyti atliekas (kad būtų mažiau teršiamas vanduo). Šie patarimai pritaikomi konkretaus produkto rūšiai ir jo taikymo sričiai; prireikus galima naudoti piktogramas,

- patariama, kokiomis sąlygomis laikyti produktą, jį atidarius (kad būtų mažiau kietų atliekų), taip pat patariama, kaip prireikus saugiai elgtis,

- patariama, kokių saugos priemonių laikytis dažytojams, ypač, kai dažoma patalpų viduje arba 2 klasės ir labai patvariais dažais. Ant pakuotės pateikiama arba prie pakuotės pridedama ši informacija:

Daugiau sužinoti apie tai, kodėl šiam produktui buvo suteiktas

"gėlės ženklas , "galite tinklalapyje adresu: http://europa.eu.int/ecolabel""

Įvertinimas ir patikrinimas: paprašius pateikiamas produkto pakuotės pavyzdys bei atitinkama deklaracija, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų.

8. Ekologinio ženklo informacija

Ekologinio ženklo 2 langelyje yra šie įrašai:

"gerai dažo patalpose

apriboti pavojingų medžiagų kiekiai

nedidelis kiekis tirpiklio."

Įvertinimas ir patikrinimas: pareiškėjas pateikia produkto pakuotės pavyzdį su ženklu ir deklaraciją, kad laikomasi šio kriterijaus reikalavimų.

[1] OL L 200, 1999 7 30, p. 1.

--------------------------------------------------