32000R1543



Oficialusis leidinys L 176 , 15/07/2000 p. 0001 - 0016


Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1543/2000

2000 m. birželio 29 d.

nustatantis duomenų, būtinų Bendrijos bendrosios žuvininkystės politikos vykdymui, rinkimo ir tvarkymo sistemą

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 37 straipsnį,

atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą [1],

atsižvelgdama į Europos Parlamento nuomonę [2],

kadangi:

(1) 1992 m. gruodžio 20 d. Tarybos reglamente (EEB) Nr. 3760/92, sukuriančiame Bendrijos žuvininkystės ir akvakultūros sistemą [3], yra numatyta, kad Žuvininkystės mokslo, technikos ir ekonomikos komitetas (toliau — ŽMTEK) reguliariai vertintų žuvų išteklius ir ekonominę šio sektoriaus padėtį.

(2) Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos Atsakingos žuvininkystės kodeksas ir Susitarimas dėl artimos migracijos žuvų išteklių išsaugojimo ir reguliavimo pabrėžia būtinybę tobulinti tyrimus ir rinkti duomenis, kad būtų sukaupta daugiau mokslinės informacijos.

(3) Bendrija turi dalyvauti vykdant žuvų išteklių išsaugojimo tarptautiniuose vandenyse politiką, ypač remdamasi regioninių žuvininkystės organizacijų priimtomis nuostatomis.

(4) Norint atlikti mokslinius vertinimus, būtinus vykdyti bendrąją žuvininkystės politiką (toliau — BŽP), turi būti surinkti visi duomenys apie žuvų išteklių biologiją, laivynus bei jų veiklą ir minėtų dalykų ekonominę bei socialinę padėtį.

(5) Renkant minėtą specifinę informaciją, ji turėtų būti derinama su statistiniais duomenimis.

(6) Siekiant užtikrinti, kad darniai veiktų visa sistema, ir norint maksimaliai padidinti jos veiksmingumą sukuriant pastovią daugiametę sistemą, turi būti nustatyti Bendrijos prioritetai ir duomenų rinkimo bei apdorojimo tvarka.

(7) Mokslinei analizei atlikti visų pirma yra labiau reikalingi suvestiniai duomenys, gauti atitinkamai sugrupavus ir apdorojus detaliuosius duomenis, nei pagrindiniai detalieji duomenys.

(8) Į dabartinius su paminėta sritimi susijusius Reglamentus, visų pirma Tarybos reglamentus (EEB) Nr. 3759/92 [4], (EEB) Nr. 2847/93 [5], (EB) Nr. 685/95 [6], (EB) Nr. 779/97 [7], (EB) Nr. 104/2000 [8] ir Komisijos reglamentus (EB) Nr. 2090/98 [9], (EB) Nr. 2091/98 [10] ir (EB) Nr. 2092/98 [11], yra įtrauktos nuostatos dėl duomenų apie žvejybos laivus, jų veiklą bei sugavimus ir kainų stebėjimą rinkimo bei tvarkymo, ir į visas šias nuostatas būtina atsižvelgti, jei norima sukurti pakankamai veikiančią sistemą.

(9) Šiuo metu taikomuose Reglamentuose neatsispindi visos veiklos rūšys, apie kurias duomenys turėtų būti renkami tam, kad būtų galima atlikti patikimą mokslinę analizę. Jie yra susiję su individualaus arba globalinio lygmens duomenimis, bet ne moksliniam vertinimui atitinkamai sukauptais duomenimis. Todėl turėtų būti priimtos naujos nuostatos, reglamentuojančios daugiamečius suvestinių duomenų, kurie gali būti prieinami atitinkamiems įgaliotiesiems vartotojams, rinkinius.

(10) Norint įvertinti aptariamo sektoriaus išteklius ir ekonominę padėtį, būtina surinkti biologinius duomenis apie visus sugavimus, įskaitant išmestą laimikio dalį, įvertinti žuvų išteklius neatsižvelgiant į verslinės žvejybos tam tikrų rūšių išteklius, pateikti informaciją apie pajėgumus naudotus laimikiui sugauti bei žvejybos pastangas ir duomenis, leidžiančius suvokti kainų formavimą ir įvertinti žvejybos įmonių bei perdirbimo pramonės ekonominę padėtį ir šių sektorių darbo kryptis.

(11) Suteikiant pirmenybę duomenims, kurie yra būtini atliekant mokslinius vertinimus, taip pat turėtų būti skatinama kurti išplėstinę programą, galinčią pagerinti šių vertinimų kokybę.

(12) Mokslininkų bendruomenė, žvejybos pramonės darbuotojai ir kitos su šia sritimi susijusios žmonių grupės turi dalyvauti rengiant duomenų rinkimo ir tvarkymo taisykles. Atitinkamos institucijos, kaupiančios pareikštas nuomones, yra vadovaujantis Reglamento (EEB) Nr. 3760/92 16 straipsniu įkurtas ŽMTEK, ir Komisijos sprendimu (EEB) Nr. 128/71 [12] įkurtas Žuvininkystės patariamasis komitetas (toliau — ŽPK).

(13) Už Bendrijos programų, susijusių su žuvininkystės duomenų rinkimu ir tvarkymu, įgyvendinimą turėtų būti tiesiogiai atsakingos valstybės narės. Todėl, atsižvelgdamos į Bendrijos programas, jos turėtų parengti nacionalines programas.

(14) Nacionalinių programų, susijusių su žuvininkystės duomenų rinkimu ir tvarkymu, įgyvendinimas pareikalaus žymių išlaidų. Šios programos bus naudingos tik tada, jei bus įgyvendintos visoje Bendrijoje. Todėl turėtų būti priimta nuostata, reglamentuojanti Bendrijos indėlį padengiant valstybių narių išlaidas. Šį indėlį reglamentuoja Sprendimas 2000/439/EB [13].

(15) Šiame reglamente minimi suvestiniai duomenys turi būti suvedami į kompiuterines duomenų bazes, kad jie būtų prieinami įgaliotiems vartotojams ir jais būtų galima keistis. Kaip perduoti tam tikrus mokslinius duomenis numato tarptautinės organizacijos, visų pirma Tarptautinė jūrų tyrinėjimo taryba ir regioninės žuvininkystės organizacijos.

(16) Norint palengvinti šių nuostatų įgyvendinimą, reikėtų nustatyti glaudaus valstybių narių ir Komisijos bendradarbiavimo tvarką vadybos komitete.

(17) Šio reglamento įgyvendinimo priemonės turėtų būti tvirtinamos vadovaujantis 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimu 1999/468/EB, nustatančiu Komisijai suteiktų įgyvendinimo įgaliojimų vykdymo tvarką [14].

(18) Turi būti reguliariai vertinama, kaip vykdomos duomenų rinkimo bei tvarkymo programos. Vidutiniu laikotarpiu turėtų būti išnagrinėta galimybė padidinti veiklos rūšių skaičių,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Šis reglamentas nustato Bendrijos bendrąsias nuostatas, renkant ir tvarkant duomenis, būtinus vertinant žuvų išteklių ir žuvininkystės pramonės padėtį.

Už duomenų rinkimą yra atsakingos valstybės narės.

2 straipsnis

Šiame reglamente:

a) "daugiamečiai duomenų rinkiniai" — tai apie parametro pokyčius sukaupti kelerių metų duomenys;

b) "suvestiniai duomenys" — tai išvestis, gauta apdorojus tam tikro laikotarpio duomenis apie laivų grupę ir prireikus — apie atskirą geografinį sektorių siekiant gauti tipinį visumos vaizdą;

c) "laiko-erdvės lentelė (schema)" — tai į apibrėžtus sektorius suskirstytų geografinių rajonų ir apibrėžto laiko intervalo derinys.

I ANTRAŠTINĖ DALIS

Bendrieji duomenų rinkimo ir tvarkymo principai

3 straipsnis

1. Valstybės narės nustato daugiamečius, moksline informacija pagrįstus duomenų rinkinius, kuriuos sudaro biologinė ir ekonominė informacija. Taikomi metodai yra pastovūs laiko atžvilgiu ir vienodi visoje Bendrijoje, be to jie atitinka atitinkamas tarptautines nuostatas.

2. Nepažeisdamos su duomenų rinkimu susijusių įsipareigojimų, reglamentuojamų Bendrijos teisės aktuose, ypač 4 straipsnio 1 ir 3 punktuose nurodytuose Reglamentuose, valstybės narės:

a) prireikus remdamosi paimtais mėginiais patvirtina duomenų rinkimo programas, papildomai įgyvendinamas šalia minėtų įsipareigojimų arba taikomas tose veiklos srityse, su kuriomis šie įsipareigojimai nesusiję;

b) nurodo procedūras suvestinių duomenų apskaičiavimui;

c) užtikrina, kad duomenys, būtini norint gauti suvestinius duomenis, ir toliau bus prieinami, kai tik jų prireiks atliekant perskaičiavimus.

4 straipsnis

Valstybės narės renka duomenis:

1) būtinus, norint įvertinti įvairių žvejybos laivynų veiklą ir žvejybos pajėgumų pokyčius. Tam tikslui, naudodamosi duomenimis, surinktais remiantis Tarybos reglamentų (EEB) Nr. 2847/93, (EB) Nr. 685/95 bei (EB) Nr. 779/97 ir Komisijos reglamentų (EB) Nr. 2090/98, (EB) Nr. 2091/98 bei (EB) Nr. 2092/98 nuostatomis ir papildoma informacija, valstybės narės parengia suvestines;

2) leidžiančius įvertinti bendrą sugavimų kiekį pagal rūšis, atitinkamais atvejais įskaitant išmestas laimikio dalis, ir prireikus šiuos laimikius suklasifikuoti pagal laivų grupes, geografinius rajonus ir atitinkamus laikotarpius. Imami minėtų sugavimų biologiniai mėginiai. Be to, valstybės narės atlieka mokslinius tyrimus jūroje, kad įvertintų žuvų gausumą ir pasiskirstymą, neatsižvelgdamos į verslinės žvejybos duomenis apie tas rūšis, kurias įvertinti yra įmanoma ir naudinga;

3) leidžiančius įvairiose žuvų iškrovimo vietose kontroliuoti kainas bei jų nustatymą. Pagal Reglamento (EEB) Nr. 3759/92 nuostatas surinkti duomenys grupuojami ir apibendrinami. Renkami papildomi duomenys, atspindintys žuvų iškrovimus tiek Bendrijos, tiek ir ne Bendrijos uostuose taip pat ir importą;

4) būtinus, norint įvertinti ekonominę žuvininkystės pramonės padėtį remiantis tyrimais ir mėginiais, kurie yra pakankami, kad užtikrintų vertinimo patikimumą, būtent:

a) susijusius su žvejybos laivynais:

- pelną iš parduotos produkcijos ir pajamas (pvz., subsidijas, gautas palūkanas),

- gamybos kaštus,

- duomenis, padedančius suskaičiuoti ir suklasifikuoti jūroje atliekamus darbus;

b) susijusius su žuvų perdirbimo pramone:

- produkcijos kiekį ir vertę pagal nustatytinas produktų kategorijas,

- įmonių ir darbų skaičių;

- gamybos kaštų pokyčius ir jų sudėtį.

II DALIS

Bendrijos ir nacionalinių programų turinio nustatymas

5 straipsnis

1. 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka Komisija, laikydamasi I priede nurodytų bendrųjų nuostatų, apibrėžia minimalią Bendrijos programą, kurioje nurodoma moksliniams vertinimams labiausiai būtina informacija, ir išplėstinę Bendrijos programą, kurioje, be minimalioje programoje pateiktos informacijos, nurodoma informacija, leidžianti iš esmės pagerinti mokslinių vertinimų kokybę. Programos rengiamos šešeriems metams. Tačiau pirmosios Bendrijos programos išimties tvarka apima 2002-2006 metus imtinai.

2. Komisija, norėdama prisidėti prie duomenų rinkimo ir tvarkymo, laikydamasi nustatytų taisyklių ir nusistovėjusios praktikos organizuoja pasiūlymų teikimą ir paraiškų konkursus.

6 straipsnis

1. Kiekviena valstybė narė parengia šešerių metų nacionalinę duomenų rinkimo ir tvarkymo programą. Pirmasis programos laikotarpis apima 2002-2006 metus imtinai. Programoje aprašomas išsamių duomenų rinkimas ir suvestiniams duomenims gauti būtinų duomenų apdorojimas pagal 3 straipsnyje nustatytus principus. Joje nurodomi ryšiai tarp šios ir Bendrijos programų, parengtų remiantis 5 straipsnio nuostatomis.

2. Kiekviena valstybė narė atsako už duomenų rinkimo ir apdorojimo tvarkos patikimumą ir pastovumą. Komisijai ji pateikia informaciją, būtiną norint įvertinti taikomas priemones ir procedūrų veiksmingumą. Renkant ir analizuojant duomenis naudojamasi, jei tokie yra, atitinkamais tarptautiniais arba Europos apibrėžimais ir atitinkamomis klasifikavimo sistemomis.

3. Kiekviena valstybė į savo nacionalines programas įtraukia kuo daugiau su paminėtomis programomis susijusių 5 straipsnyje paminėtos minimalios Bendrijos programos elementų.

4. Valstybės narės gali prašyti Bendrijos finansinės paramos toms jų nacionalinių programų dalims, kurios atitinka su jomis susijusias minimalios Bendrijos programos sudedamąsias dalis. Bendrijos finansinės paramos gali būti prašoma ir papildomiems nacionalinės programos elementams, atitinkantiems išplėstinę Bendrijos programą, jei visiškai laikomasi minimalios programos nuostatų.

Tačiau įpareigojimas pilnai laikytis visų minimalios programos nuostatų iki 2004 m. sausio 1 d. netaikomas metinių duomenų apie kiekvieną laivyno segmentą atžvilgiu ir iki 2006 m. sausio 1 d. — IV priede nurodytų metinių duomenų apie perdirbimo pramonę atžvilgiu.

Sprendimas dėl Bendrijos finansinės paramos priimamas laikantis Sprendime 2000/439/EB nustatytų išsamių taisyklių.

7 straipsnis

1. Valstybės narės užtikrina, kad su Bendrijos programa susiję suvestiniai duomenys būtų laikomi kompiuterinėse duomenų bazėse.

2. Valstybės narės, laikydamosi nustatytų taisyklių ir reglamentų, gali kompetentingoms tarptautinėms organizacijoms siųsti šiame reglamente paminėtus duomenis.

Apie bet kokį duomenų perdavimą pranešama Komisijai, be to, jai pareikalavus, nusiunčiama elektroninė duomenų kopija.

3. Komisija turi teisę kompiuteriniu ryšiu gauti visus su Bendrijos programomis susijusius suvestinius duomenis bei leisti jais naudotis ŽMTEK.

4. Duomenims, perduotiems bet kokia forma arba surinktiems remiantis šio reglamento nuostatomis, taikomas profesinės paslapties principas ir suteikiama tokia pati apsauga kaip ir kitiems atitinkamiems duomenims, kuriuos saugo kiti juos gaunančių valstybių narių nacionaliniai įstatymai ir atitinkamos Bendrijos institucijoms taikomos nuostatos.

5. 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka priimamos išsamios šio straipsnio taikymo taisyklės, visų pirma:

- duomenų perdavimo, įskaitant mokslinių duomenų perdavimą tarptautinėms organizacijoms, taisyklės,

- nustatomi iš duomenų bazių įsigytinos informacijos kriterijai ir minimalūs standartai, būtini siekiant užtikrinti įgaliotiems vartotojams teisę gauti duomenis,

- renkami duomenys, kurie prireikus bus apdorojami Komisijai tiesiogiai už tai atsakant.

III ANTRAŠTINĖ DALIS

Baigiamosios nuostatos

8 straipsnis

1. 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka priimamos priemonės, būtinos įgyvendinant šį reglamentą, ypač susijusios su 5 ir 7 straipsniuose minimais klausimais.

2. Nepažeidžiant šio straipsnio 1 dalies nuostatos 5 straipsnyje nurodytos programos priimamos pasitarus su ŽMTEK ir ŽPK.

9 straipsnis

1. Komisijai padeda pagal Reglamento (EEB) Nr. 3760/92 17 straipsnį įkurtas Žuvininkystės ir akvakultūros komitetas (toliau — komitetas).

2. Darant nuorodą į šią dalį, taikomos Sprendimo 1999/468/EB 4 ir 7 straipsnio nuostatos.

Sprendimo 1999/468/EB 4 straipsnio 3 dalyje nustatytas laikotarpis yra vienas mėnuo.

3. Komitetas nustato savo darbo tvarkos taisykles.

10 straipsnis

1. Komisija kartu su ŽMTEK ir ŽPK Žuvininkystės ir akvakultūros vadybos komitete kasmet analizuoja nacionalinių programų įgyvendinimo eigą.

2. Komisija, remdamasi iš valstybių narių gauta informacija ir pasitarusi su ŽMTEK, Europos Parlamentui ir Tarybai kas treji metai, o pirmąsyk — iki 2003 m. gruodžio 31 d., — pateikia ataskaitą, kurioje įvertinamos kiekvienos valstybės narės taikytos priemonės, taikytų metodų tinkamumas ir su šiame reglamente minimų duomenų rinkimu bei tvarkymu susiję pasiekti rezultatai. Be to, minėtoje atskaitoje įvertinama, kaip Bendrija panaudoja surinktus duomenis.

3. Komisija iki 2003 m. gruodžio 31 d. iš naujo išnagrinėja, ar tikslinga didinti pagal šį reglamentą renkamų duomenų apimtis. Tam tikslui valstybės narės ir Komisija gali imtis studijų ir tiriamųjų projektų tose srityse, kurios yra svarbios vykdant BŽP ir kurioms dar netaikomos 4 straipsnio nuostatos, ypač akvakultūros, žvejybos ir akvakultūros sąryšio su aplinka ir žvejybos bei akvakultūros pramonės šakų galimybių sukurti darbo vietas. Laikantis išsamių Sprendime 2000/439/EB nustatytų taisyklių, šioms studijoms ir projektams gali būti suteikta Bendrijos finansinė parama.

4. Komisija, remdamasi šio straipsnio 2 ir 3 dalyse numatyta ataskaita ir analize ir atsižvelgdama į besikeičiančias BŽP reikmes, iki 2003 m. gruodžio 31 d. ištiria, ar reikia daryti šio reglamento pakeitimus, ir Tarybai dėl to pateikia pasiūlymą.

11 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja septintą dieną po jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Liuksemburge, 2000 m. birželio 29 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

M. Arcanjo

[1] OL C 375E, 1999 12 28, p. 54.

[2] Nuomonė, pateikta 2000 m. kovo 2 d. (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje).

[3] OL L 389, 1992 12 31, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1181/98 (OL L 164, 1998 6 9, p. 1).

[4] OL L 388, 1992 12 31, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 3318/94 (OL L 350, 1994 12 31, p. 15).

[5] OL L 261, 1993 10 20, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 2346/98 (OL L 358, 1998 12 31, p. 5).

[6] OL L 71, 1995 3 31, p. 1.

[7] OL L 113, 1997 4 30, p. 1.

[8] OL L 17, 2000 1 21, p. 22.

[9] OL L 266, 1998 10 1, p. 27.

[10] OL L 266, 1998 10 1, p. 36.

[11] OL L 266, 1998 10 1, p. 47.

[12] OL L 68, 1971 3 22, p. 18. Sprendimas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Sprendimu (EB) Nr. 478/99 (OL L 187, 1999 7 20, p. 70).

[13] OL L 176, 2000 7 15, p. 42.

[14] OL L 184, 1999 7 17, p. 23.

--------------------------------------------------

I PRIEDAS

Minimali ir išplėstinė programos

Minimalios programos apibrėžimas

a) Minimalią programą sudaro:

- žvejybos pastangų kontrolė, vykdoma renkant duomenis apie toliau pateiktus parametrus:

- laivų skaičių,

- bendrą talpą (BT),

- variklio galią (kW),

- laivo amžių,

- naudojamus žvejybos įrankius,

- per metus jūroje praleistą laiką,

- verslinės žvejybos kontrolę, vykdomą renkant šiuos apie žuvų iškrovimus ir išmetimus, biologinių mėginių ėmimą ir tyrimus toliau pateikiamus duomenis:

- II priede išvardytų rūšių žuvų iškrovimus ir išmetimus,

- biologinių mėginių ėmimą norint nustatyti laimikio sudėtį ir biologinius parametrus, pvz., II priede išvardytų rūšių žuvų ilgį (augimą), lytį, brandumą ir produktyvumą,

- III priede išvardytuose geografiniuose rajonuose atliekamus tyrimus, kurių tikslai bus apibrėžti 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka,

- pirminio II priede išvardytų rūšių žuvų pardavimo metu vykdomą kainų kontrolę III priede nurodytuose geografiniuose rajonuose,

- vykdomą ekonominę žvejybos įmonių ir perdirbimo pramonės kontrolę remiantis atitinkamais IV priede nurodytais apskaitos punktais arba jų grupėmis;

b) informacijos, surinktos vykdant minimalią programą, sankaupos lygis apibrėžiamas 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka.

Sankaupos lygis apibūdinamas remiantis:

- laiko-erdvės lentelėmis, apibrėžiančiomis referencinių sektorių dydį ir taikytinus laiko intervalus, kurie, atsižvelgiant į žvejybos pastangą, turi atitikti galiojančius Reglamentus,

- atitinkamomis laivų grupėmis ir (arba) uostais ir atitinkamais žuvų perdirbimo pramonės sektoriais; kalbant apie žvejybos pastangų ir ekonominius duomenis, laivų grupės turi atitikti ketvirtųjų daugiamečių Vadovavimo programų (DVP) (1997-2001) segmentus arba atitinkamais atvejais — pasegmenčius ir apskaitos punktus;

c) prireikus, 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka patvirtinami tikslai, kurie nustatomi atsižvelgiant į vertinimo tikslumą ir mėginių ėmimo programų intensyvumą.

Išplėstinės programos apibrėžimas

d) Išplėstinė programa (be minimalioje programoje nurodytų dalykų) apima:

- žvejybos pastangos kontrolę, vykdomą renkant duomenis apie minimalioje programoje nurodytus parametrus, bet pritaikytą atskirai žvejybai atsižvelgiant į pagrindines gaudomas rūšis, naudojamus žvejybos įrankius bei kitus įrenginius. Papildomi parametrai nustatomi 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka.

- verslinės žvejybos kontrolę, vykdomą renkant apie žuvų iškrovimus ir išmetimus, biologinių mėginių ėmimą ir tyrimus toliau paminėtus duomenis:

- II priede išvardytų rūšių žuvų iškrovimus ir išmetimus taikant mažesnį duomenų sukaupimo lygį bei didesnį mėginių ėmimo lygį, kuriuos reikia nustatyti 9 straipsnio 2 dalyje nurodyta tvarka,

- II priede išvardytų rūšių žuvų biologinių mėginių ėmimą, taikant mažesnį duomenų sukaupimo lygį bei didesnį mėginių ėmimo lygį, kuriuos reikia nustatyti 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka,

- III priede išvardytuose geografiniuose rajonuose atliekamus tyrimus, tačiau išplečiant jų sąrašą ir (arba) imant daugiau mėginių bei 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka apibrėžiant šių tyrimų tikslus,

- pirminio II priede išvardytų rūšių žuvų pardavimo metu vykdomą kainų kontrolę pagal dabartinius reglamentus atitinkančias komercines kategorijas III priede nurodytuose geografiniuose rajonuose,

- vykdomą ekonominę žvejybos įmonių ir perdirbimo pramonės kontrolę remiantis atitinkamais IV priede nurodytais apskaitos punktais arba jų grupėmis, pagal kuriuos būtina nurodyti išsamesnę informaciją apie įvairias kainų kategorijas, investavimo rūšį, finansinį statusą bei užimtumą apibrėžiančius punktus. 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka apibrėžiama, kas yra papildoma informacija;

e) duomenų sankaupos lygis turi būti mažesnis nei įgyvendinant minimalią programą. Išplėstinės ir minimalios programų suvestiniai duomenys turi būti tokie, kad juos būtų galima palyginti;

f) prireikus 9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka patvirtinami tikslai, kurie nustatomi atsižvelgiant į vertinimo tikslumą ir mėginių ėmimo programų intensyvumą.

--------------------------------------------------

II PRIEDAS

Žuvų rūšys ir žvejybos rajonai, kuriuos apima minimalios ir išplėstinės programos

9 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka gali būti nuspręsta:

- kad į minimalias programas nereikia įtraukti žuvų rūšių, kurių sugavimai valstybėse narėse nesiekia įgyvendinimo reglamente nustatytinos slenkstinės ribos,

- padaryti šiame priede pateikto sąrašo pakeitimus, susijusius su jame nurodytomis rūšimis bei rajonais,

- kad įgyvendinant minimalią programą duomenys apie kableliais išskirtus rajonus gali būti apjungti, o duomenys apie įžambiais brūkšniais atskiriamus rajonus neturi būti apjungti.

Rūšies pavadinimas | Mokslinis pavadinimas | Rajonas |

Baltijos jūra (ICES III rajonas (išskyrus Skageraką ir Kategatą)

Atlanto menkės | Gadus morhua | III b–d |

Paprastosios limandos | Limanda limanda | III b–d |

Upinės plekšnės | Platichtys flesus | III b–d |

Atlanto silkės (strimelės) | Clupea harengus | III b–c/III d |

Jūrinės plekšnės | Pleuronectes platessa | III b–d |

Atlanto lašišos | Salmo salar | III b–d |

Paprastieji šlakiai | Salmo trutta | III b–d |

Atlanto šprotai | Sprattus sprattus | III b–d |

Paprastieji otai | Psetta maxima | III b–d |

Europiniai unguriai | Anguilla anguilla | III b–d |

Paprastieji ešeriai | Perca fluviatilis | III d |

Europinės lydekos | Esox lucius | III d |

Paprastieji starkiai | Stizostedion lucioperca | III d |

Sykai | Coregonus spp. | III d |

Skagerakas ir Kategatas (ICES III a rajonas)

Šiauriniai putasu | Micromesistius potassou | III a N |

Atlanto menkės | Gadus morhua | III a N/III a S |

Juodadėmės menkės | Melanogrammus aeglefinus | III a N/III a S |

Europinės jūrų lydekos | Merluccius merluccius | III a N/III a S |

Atlanto silkės | Clupea harengus | III a N/III a S |

Atlanto skumbrės | Scomber scombrus | III a N |

Norveginiai omarai | Nephrops norvegicus | III a N/III a S |

Norveginės menkenės | Trisopterus esmarki | III a N |

Šiaurinės krevetės | Pandalus borealis | III a N |

Jūrinės plekšnės | Pleuronectes platessa | III a N/III a S |

Ledjūrio menkės | Pollachius virens | III a N/III a S |

Tobiai | Ammodytidae | III a N/III a S |

Jūrų liežuviai | Solea solea | III a N/III a S |

Atlanto šprotai | Sprattus sprattus | III a N/III a S |

Paprastosios limandos | Limanda limanda | III a N |

Paprastieji merlangai | Merlangius merlangus | III a N/III a S |

ICES II rajonas

Atlanto silkės | Clupea harengus | II a, V |

Atlanto menkės | Gadus morhua | I, II parajoniai |

Ledjūrio menkės | Pollachius virens | I, II parajoniai |

Šiaurinės krevetės | Pandalus borealis | I, II parajoniai |

Juodieji (Grenlandijos) paltusai | Reinhardtius hippoglossoides | I, II parajoniai |

Juodadėmės menkės | Melanogrammus aeglefinus | I, II parajoniai |

Jūros ešeriai | Sebastes spp. | I, II parajoniai |

Šiaurės jūra ir Rytinis Kanalas (ICEAS IV, VII d rajonai)

Šiauriniai putasu | Micromesistius potassou | IV, VII d |

Rombai | Scophtalmus rhombus | IV, VII d |

Atlanto menkės | Gadus morhua | IV, VII d |

Juodadėmės menkės | Melanogrammus aeglefinus | IV, VII d |

Atlanto silkės | Clupea harengus | IV, VII d |

Atlanto skumbrės | Scomber scombrus | IV, VII d |

Norveginiai omarai | Nephrops norvegicus | IV |

Esmarko menkenės | Trisopterus esmarki | IV |

Šiaurinės krevetės | Pandalus borealis | IV |

Jūrinės plekšnės | Pleuronectes platessa | IV, VII d |

Ledjūrio menkės | Pollachius virens | IV, VII d |

Tobiai | Ammodytae | IV |

Jūros liežuviai | Solea solea | IV, VII d |

Atlanto šprotai | Sprattus sprattus | IV, VII d |

Paprastieji otai | Psetta maxima | IV, VII d |

Paprastieji merlangai | Merlangius merlangus | IV, VII d |

Jūros velniai | Lophiidae | IV, VII d |

Sidabražuvės | Argentinidae | IV |

Melsvosios molvos | Molva dypterigia | IV |

Melsvažiočiai ešeriai | Helicolenus dactylopterus | IV |

Paprastosios vilkžuvės | Anarhichas lupus | IV |

Paprastosios limandos | Limanda limanda | IV, VII d |

Giliavandeniai rykliai | | IV |

Siūlapelekės vėgėlės | Phycis spp. | IV |

Juodieji (Grenlandijos) paltusai | Reinhartius hippoglossoides | IV |

Europinės jūrų lydekos | Merluccius merluccius | IV, VII d |

Stauridės | Trachurus spp. | IV, VII d |

Europinės mažažiotės plekšnės | Microstomus kitt | IV, VII d |

Molvos | Molva macrophtalma | IV |

Megrimai | Lepidorhombus spp. | IV, VII d |

Rombinės rajos | Rajidae | IV, VII d |

Šiaurinės ilgauodegės | Macrourus berglax | IV |

Atlanto lašišos | Salmo salar | IV |

Vilkešeriai | Dicentrarchus spp. | IV, VII d |

Jūros ešeriai | Sebastes spp. | IV |

Smulkieji rykliai | | IV, VII d |

Spygliuotieji rykliai | Squalus acanthias | IV, VII d |

Brosmės | Brosmius brosme | IV |

Raudonosios plekšnės | Glyptocephalus cynoglosus | IV |

Šiaurės rytų Atlantas ir Vakarų Kanalas (ICES II, V, VI, VII (iškyrus d), VIII, IX, X, XII, XIV rajonai

Europiniai ančiuviai | Engraulis encrasicolus | VIII/IX a |

Jūros velniai | Lophidae | V b, VI, XII, XIV/VII, VIII abde/VIII c, IX, X |

Šiauriniai putasu | Micromesistius potassou | I–IX, XII, XIV |

Atlanto menkės | Gadus morhua | VI a, VI b, VII a, VII bc, VII efg, VII hjk, VIII, IX, X, XII, XIV |

Juodadėmės menkės | Melanogrammus aeglefinus | V b, VI, XII, XIV/VI a, VI b, VII a, VII, VIII, IX, X |

Europinės jūrų lydekos | Merluccius merluccius | III a, IV, VI, VII, VIII ab/VIII c, IX a |

Atlanto silkės | Clupea harengus | VI a, VII abcj |

Stauridės | Trachurus spp. | II a, IV a, V, VI, VII, VIII, IX |

Atlanto skumbrės | Scomber scombrus | II, III a, IV, V, VI, VII, VIII, IX |

Megrimai | Lepidorhombus spp. | V b, VI, XII, XIV, VII, VIII abcde, IX, X |

Norveginiai omarai | Nephrops norvegicus | V b, VI, VII a (pas 33E2-E5), VII bcdejk, VIII abde/VIII c, IX, X |

Jūrinės plekšnės | Pleuronectes platessa | VII a/VII e/VII fg/VII bc, VII hjk, VIII, IX, X |

Polakai (sidabrinės saidos) | Pollachius pollachius | visi rajonai |

Rajos | Rajidae | Visi rajonai |

Jūros ešeriai | Sebastes spp. | V a, XII, XIV |

Ledjūrio menkės | Pollachius virens | V b, VI, XII, XIV/VII, VIII, IX, X |

Europinės sardinės | Sardina pilchardus | VIII, IX |

Jūros liežuviai | Solea solea | VII a/VII e/VII fg/VIII ab/VII bc, VII hjk, IX a |

Paprastieji merlangai | Merlangius merlangus | V b, VI, XII, XIV, VII a, VII b-k, VIII/IX |

Raudonosios plekšnės | Glyptocephalus cynoglossus | VI, VII |

Beriksai | Beryx spp. | visi rajonai |

Mažosios argentinos | Argentina sphyraena | visi rajonai |

Melsvosios molvos | Molva dypterigia | visi rajonai |

Melsvažiočiai jūros ešeriai | Helicolenus dactylopterus | visi rajonai |

Stintenės | Mallotus villotus | XIV |

Atlanto jūriniai unguriai | Conger conger | visi rajonai |

Krabai | Cancer pagurus | visi rajonai |

Rajos | Leucoraja naevus | visi rajonai |

Sepijos | Sepia officinalis | visi rajonai |

Siūlapelekės vėgėlės | Phycis spp. | visi rajonai |

Juodieji (Grenlandijos) paltusai | Reinhardtiushippoglossoides | V a, XII, XIV |

Stauridės | Trachurus spp. | VIII, IX |

Europinės mažažiotės plekšnės | Microstomus kitt | visi rajonai |

Melsvosios molvos | Molva dypterigia | visi rajonai |

Omarai | Homarus gammarus | visi rajonai |

Paprastosios sidabrinės kuprotės | Argyrosoma regium | visi rajonai |

Viduržemio jūros stauridės | Trachurus mediterraneus | VIII, IX |

Aštuonkojai | Octopus vulgaris | visi rajonai |

Atlanto didžiagalviai | Hoplostethus atlanticus | visi rajonai |

Kitos giliavandenės rūšys | | visi rajonai |

Norveginės menkenės | Trisopterus esmarkii | visi rajonai |

Razor | Solen spp. | visi rajonai |

Europinės barzdotės | Mullus barbatus | visi rajonai |

Bukažiotės ilgauodegės | Coryphaenoides rupestris | visi rajonai |

Atlanto lašišos | Salmo salar | visi rajonai |

Uodegotosios kardžuvės | Lepidopus caudatus | visi rajonai |

Šukutės | Pecten spp. | visi rajonai |

Paprastieji vilkešeriai | Dicentrarchus labrax | visi rajonai |

Jūros karšiai | Sparidae | visi rajonai |

Krevetės | Pandalus borealis, Penaeus spp. | visi rajonai |

Japoninės skumbrės | Scomber japonicus | VIII, IX |

Paprastieji dygliarykliai | Squalus spp. | visi rajonai |

Kalmarai | Loligo vulgaris | visi rajonai |

Trumpapelekiai jūros liežuviai | Microchirus variegatus | visi rajonai |

Jūrų sraigės | Busycon spp. | visi rajonai |

Amerikiniai rudieji ešeriai | Polyprion americanus | X |

Viduržemio jūros rajonas

Europiniai ančiuviai | Engraulis encrasicolus | 1.1, 1.2, 1.3, 2.1, 2.2, 3.1 |

Europinai jūros velniai, juodapilviai jūros velniai | Lophius piscatorius, L. budegasa | 1.1, 1.3, 2.2, 3.1 |

Europinės jūrų lydekos | Merluccius merluccius | 1.1, 1.2, 1.3, 2.1, 2.2, 3.1 |

Norveginiai omarai | Nephrops norvegicus | 1.3, 2.1, 2.2, 3.1 |

Europinės barzdotės, Viduržemio jūros barzdotės | Mullus surmuletus, M. barbatus | 1.1, 1.2, 1.3, 2.1, 2.2, 3.1 |

Raudonosios krevetės | Aristeus antennatus, Aristeomorpha foliacea | 1.1, 1.3, 2.2, 3.1 |

Europinės sardinės | Sardina pilchardus | 1.1, 1.2, 1.3, 2.1, 2.2, 3.1 |

Baltosios krevetės | Penaeus spp. | 1.1, 1.3, 2.2, 3.1 |

Dryžieji jūros karosai | Boops boops | 3, 1 |

Valgomieji jūros moliuskai | Veneridae (Callista spp., Ruditapes spp.) | 2.1, 2.2 |

Sepijos | Sepia officinalis | 1.3, 2.1, 3.1 |

Paprastosios stauridės | Trachurus trachurus | 1.1, 1.3, 3.1 |

Atlanto skumbrės | Scomber scombrus | 1.3, 2.2, 3.1 |

Eledone sp. | E. cirrhosa, E. moschata | 1.3, 2.1, 2.2, 3.1 |

Aštunkojai | Octopus vulgaris | 1.1, 1.3, 2.2, 3.1 |

Pagelai | Pagellus spp. | 1.1, 1.2, 2.1, 2.2, 3.1 |

Rombinės rajos | Rajidae | 1.3, 2.1, 2.2, 3.1 |

Kalmarai | Loligo vulgaris | 1.3, 2.2, 3.1 |

Šiauriniai putasu | Micromesistius potassou | 1.1, 3.1 |

Auksaspalvės dorados | Sparus aurata | 1.2, 3.1 |

Jūros liežuviai | Solea solea | 1.2, 2.1, 3.1 |

Paprastieji vilkešeriai | Dicentrarchus labrax | 1, 2 |

Kefalinės | Mugilidae | 1.3, 2, 3.1 |

Smaridės | Spicara spp. | 1.3, 2.2, 3.1 |

Jūros karosai | Diplodus spp. | 1.3, 2.2, 3.1 |

Caramote krevetės | Penaeus kerathurus | 1.3, 2, 3.1 |

Jūros gaidžiai | Trigla spp. | 1.3, 2.2, 3.1 |

NAFO rajonai

Atlanto menkės | Gadus morhua | 2J2KL/3M/3NO/3Ps |

Juodieji (Grenlandijos) paltusai | Reinhardtius hipploglossus | 3KLMNO/ID |

Jūros ešeriai | Sebastes spp. | 3M/3LNO/Sa 1 |

Krevetės | Pandalus spp. | 3M/3LN |

Amerikinės plekšnės | Hippoglossoides platessoides | 3LNO/3M |

Ilgauodegės | Macrouridae | SA 2 + 3 |

Rajos | Raja spp. | SA 3 |

Raudonosios plekšnės | Glyptocephalus cynoglossus | 3NO |

Geltonuodegės plekšnės | Limanda ferruginea | 3LNO |

Tolimos migracijos rūšys

Durklažuvės | Xiphias gladius | Atlanto/Indijos/Ramusis vandenynai/Viduržemio jūra |

Tunai (gelsvapelekiai, dryžuotieji, didžiaakiai, ilgapelekiai, melsvieji) | Thunnus albacares; Katsuwonus pelamis; T. obesus; T. alalunga; T. thynnus | Atlanto/Indijos/Ramusis vandenynai/Viduržemio jūra |

Šarvuotosios lydekos (vėjažuvės) | | (Belone truncata)Atlanto/Indijos/Ramusis vandenynai/Viduržemio jūra |

Mažieji tunai, pelamidės, skumbriniai tunai | Euthynnus, Sarda, Auxix | Atlanto/Indijos/Ramusis vandenynai/Viduržemio jūra |

Rykliai | | Atlanto/Indijos/Ramusis vandenynai/Viduržemio jūra |

CECAF FAO 34

Jūros lydekos | Merluccius spp. | ATL. EB |

Aštuonkojai | Octopus vulgaris | Marokas/Senegalas |

Giliavandenės krevetės | Parapenaeus longirostris | Marokas/Gvinėja Bisau |

Penaeus krevetės | Penaeus notialis | Mauritanija |

Europinės sardinės | Sardina pilchardus | Mauritanija, Atl. EB |

Juodosios kardžuvės | Aphanopus carbo | Madeira |

Europiniai ančiuviai | Engraulis encrasicolus | Marokas |

Uodegotosios kardžuvės | Lepidopus caudatus | Mauritanija |

Kalmarai | Loligo vulgaris | ATL. EB |

Atlanto pelamidės | Sarda sarda | Mauritanija |

Apvaliosios sardinelės | Sardinella aurita | Mauritanija, Atl. EB |

Madeiros sardinelės | Sardinella maderensis | Mauritanija, Atl. EB |

Japoninės skumbrės | Scomber japonicus | Madeira, Marokas, Mauritanija |

Sepijos | Sepia hierredda | ATL. EB |

Jūros karosai, akmeniniai ešeriai, katalinos | Sparidae, Serranidae, Haemullidae | ATL. EB |

Atlanto plienagalvės stauridės | Trachurus picturatus | Madeira |

Paprastosios stauridės | Trachurus trachurus | Mauritanija, Marokas |

Juodosios stauridės | Trachurus trecae | Mauritania, Marokas |

Kardžuvinės | Trichiuridae | Marokas |

WECAF

Purpurinis rifešeris | Lutianus purpureus | Prancūzijos Gajanos departamentas EEZ |

Krevetės | Penaeus subtilis | Prancūzijos Gajanos departamentas EEZ |

CCAMLR FAO 58

Paprastosios ledžuvės | Champsoccephalus gunnari | FAO 58.5.2 Antarktis |

Patogoniniai nototeniniai dančiai | Dissostichus eleginoides | FAO 58.5.2 Antarktis |

Ilgauodegės | Macrouridae | FAO 58.5.2 Antarktis |

Pilkosios nototenijos | Notothenia squamifrons | FAO 58.5.2 Antarktis |

Rajos | Raja spp. | FAO 58.5.2 Antarktis |

Pietvakarių Atlantas

Nototeniniai dančiai | Dissostichus e. | Argentina, Folklendų salos FAO 41 |

Juodosios kongrijos | Genypterus blacodes | Argentina, Folklendų salos FAO 41 |

Argentininai trumpačiuptuviai kalmarai | Illex argentinus | |

Patagonijos kalmarai | Loligo gahi | Argentina, Folklendų salos FAO 41 |

Ilgauodegės | Macrourus sp. | Argentina, Folklendų salos FAO 41 |

Amerikinės ilgauodegės jūros lydekos | Macruronus m. | Argentina, Folklendų salos FAO 41 |

Australinės jūros lydekos | Merluccius australis | Argentina, Folklendų salos FAO 41 |

Argentininės jūros lydekos | Merluccius hubbsi | Argentina, Folklendų salos FAO 41 |

Pietinės putasu | Micromesistius a. | Argentina, Folklendų salos FAO 41 |

Nototenijos | Notothenia | Argentina, Folklendų salos FAO 41 |

Patagoninės trumpauodegės nototenijos | Salilota a. | Argentina, Folklendų salos FAO 41 |

Angola

Krevetės | Aristeus varidens | Angola FAO 47 |

Parapenaeus l. | Angola FAO 47 |

Penaeus spp. | Angola FAO 47 |

--------------------------------------------------

III PRIEDAS

I priede minimi geografiniai rajonai

- Baltijos jūra, išskyrus Kategatą

- Kategatas ir Skagerakas

- Šiaurės jūra, įskaitant Rytų kanalą ir II rajoną, išskyrus Skageraką

- Šiaurės rytų Atlanto rajonas ir Vakarų kanalas

- NAFO (Žvejybos Šiaurės vakarų Atlante organizacijos) reguliuojama akvatorija

- Kiti Atlanto vandenyno rajonai

- Viduržemio jūra

- Indijos vandenynas

- Ramusis vandenynas

- Antarkties vandenynas

--------------------------------------------------

IV PRIEDAS

Duomenys, būtini atliekant ekonominę žvejybos įmonių ir perdirbimo pramonės kontrolę (minimali programa)

Metiniai duomenys apie atskirą laivyno segmentą

Apskaitos punktas (duomenų rūšis) | Specifikacijos |

Pajamos (apyvarta) | Visos ir pagal rūšis |

Gamybos kaštai: laivo įgulakurasremontas ir eksploatacijakiti gamybos kaštai | Visi ir pagal kategorijas |

Nuolatinės išlaidos | Vidutinė kaina, apskaičiuojama pagal investicijas |

Finansinis statusas | Nuosavo arba skolinto kapitalo dalis |

Investicijos | ankstesnėspapildymas (pakeitimas)draudimo |

Kainos, rūšis | Vertė, tona |

Užimtumas | Visa darbo diena, dalis darbo dienos (visos darbo dienos ekvivalentai) |

Apskaitos punktas (duomenų rūšis) | Specifikacijos |

Žaliava | Visas kiekis ir pagal rūšis (tonomis) |

Pajamos (apyvarta) | Visos ir pagal produktą |

Gamybos kaštai: darbasenergijažaliava (vertė)pakuotėkitos einamosios išlaidos | Visi ir pagal kategorijas |

Nuolatinės išlaidos | Vidutinė kaina, apskaičiuojama pagal investicijas |

Finansinis statusas | Nuosavo arba skolinto kapitalo dalis |

Investicijos | ankstesnėspapildymas (pakeitimas)draudimo |

Kainos, produkcija | Vertė, tona |

Užimtumas | Skaičiai (visos darbo dienos ekvivalentai) |

Pajėgumų panaudojimas | Metų vidurkis |

--------------------------------------------------