31998R0708



Oficialusis leidinys L 098 , 31/03/1998 p. 0021 - 0029


Komisijos reglamentas (EB) Nr. 708/98

1998 m. kovo 30 d.

dėl intervencinių agentūrų vykdomo žaliavinių ryžių perėmimo, korekcijos sumų nustatymo ir taikytino kainų padidinimo bei sumažinimo

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 1995 m. gruodžio 22 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 3072/95 dėl bendro ryžių rinkos organizavimo [1] su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 192/98 [2], ypač į jo 8 straipsnio b punktą,

kadangi Reglamente (EB) Nr. 3072/95 numatyta, kad intervencinė kaina yra nustatyta tam tikros standartinės kokybės žaliaviniams ryžiams, ir jei intervencijai siūlomų ryžių kokybė skiriasi nuo standartinės, intervencinė kaina koreguojama ją didinant arba mažinant;

kadangi Tarybos reglamente (EB) Nr. 3073/95 [3] apibrėžta žaliavinių ryžių standartinė kokybė, kuriai yra nustatyta intervencinė kaina, sugriežtinant ankstesnių priemonių reikalavimus;

kadangi, siekiant užtikrinti patenkinamą intervencijos valdymą, turėtų būti nustatytas mažiausias galimas siūlyti kiekis; kadangi turėtų būti numatyta galimybė nustatyti didesnę ribą, kad būtų galima atsižvelgti į kai kurių valstybių narių didmeninės prekybos rinkos prekybos tradicijas ir sąlygas;

kadangi intervencijai neturėtų būti priimami tokie žaliaviniai ryžiai, kurių dėl kokybės negalima tinkamai vartoti ar saugoti; kadangi nustatant minimalią kokybę ypač reikėtų atsižvelgti į oro sąlygas Bendrijos ryžių auginimo teritorijose; kadangi tam, kad būtų galima perimti vienarūšes siuntas, reikėtų nustatyti, kad siuntą turi sudaryti tos pačios veislės ryžiai;

kadangi, taikant kainų padidinimą arba sumažinimą, reikėtų atsižvelgti į pagrindines žaliavinių ryžių savybes ir todėl objektyviai įvertinti jų kokybę; kadangi laikantis šio reikalavimo drėgmės kiekį, perdirbimo išeigą ir grūdų defektus galima nustatyti taikant paprastus ir veiksmingus būdus;

kadangi tam, kad intervencijos schema būtų kuo paprastesnė ir veiksmingesnė, siūlymai turėtų būti teikiami arčiausiai prekių saugojimo vietos esantiems intervenciniams centrams, taip pat turėtų būti parengtos nuostatos dėl jų atvežimo į saugyklą, kurioje prekes perims intervencinė agentūra, išlaidų;

kadangi turėtų būti tiksliai apibrėžti patikrinimai, skirti užtikrinti, kad būtų laikomasi siūlomų prekių svorio ir kokybės reikalavimų; kadangi reikia atskirti prekių, pasiūlytų patikrinus jų kiekį, priėmimą ir atitikimą minimaliems kokybės reikalavimams nuo mokėtinos kainos pareiškėjui atlikus būtinus tyrimus kiekvienos siuntos savybėms tiksliai nustatyti pagal tipinius mėginius;

kadangi turėtų būti parengtos konkrečios nuostatos, taikytinos tais atvejais, kai prekės perimamos pareiškėjo saugyklose; kadangi tokiais atvejais reikėtų atsižvelgti į pareiškėjo atsargų apskaitą, papildomai patikrinant, ar yra įvykdyti intervencinės agentūros reikalavimai dėl perėmimo;

kadangi šis reglamentas turi pakeisti Komisijos reglamentą (EB) Nr. 1528/96 [4]; kadangi dėl to tas reglamentas turėtų būti panaikintas;

kadangi Grūdų vadybos komitetas per jo pirmininko nustatytą laikotarpį nepareiškė savo nuomonės,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

1. Supirkimo laikotarpiu, nustatytu Reglamento (EB) Nr. 3072/95 4 straipsnio 1 dalyje, bet kuris ne mažiau kaip 20 tonų Bendrijoje nuimtų žaliavinių ryžių siuntos turėtojas turi teisę šiuos ryžius pasiūlyti intervencinei agentūrai. Siuntą turi sudaryti tos pačios veislės ryžiai.

Valstybės narės gali nustatyti didesnį minimalų kiekį.

2. Kai siunta pristatoma kaip keli kroviniai (sunkvežimiais, baržomis, geležinkelio vagonais ir kt.), kiekvienas krovinys turi atitikti būtiniausių minimalių savybių reikalavimus, nepaisant 8 straipsnio 1 dalies paskutinės pastraipos.

2 straipsnis

1. Intervencijai priimami tik geros prekinės kokybės žaliaviniai ryžiai.

2. Žaliaviniai ryžiai yra geros prekinės kokybės, jei yra be kvapo, juose nėra gyvų vabzdžių ir:

- drėgmės kiekis juose nėra didesnis už nurodytą I priede,

- perdirbimo išeiga nėra mažiau kaip 14 punktų žemesnė už II priede išvardytas bazines išeigas,

- grūdų, kurie nėra nepažeistos kokybės pagal Reglamento (EB) Nr. 3073/95 priedo apibrėžimą, procentinė dalis, įvairių priemaišų procentinė dalis, kitų rūšių ryžių grūdų procentinė dalis ir kitų veislių ryžių grūdų procentinė dalis nėra didesnė už tokias didžiausias vertes:

| Trumpagrūdžiai ryžiai (KN kodas 10061092) | Vidutinių grūdų ir A tipo ilgagrūdžiai ryžiai (KN kodai 10061094 ir 10061096) | B tipo ilgagrūdžiai ryžiai (KN kodas 10061098) |

Sukalkėję grūdai | 6 | 4 | 4 |

Grūdai su raudonais ruoželiais | 10 | 5 | 5 |

Taškuoti grūdai | 3 | 2 | 2 |

Dėmėti grūdai | 1 | 0,75 | 0,75 |

Gintariniai grūdai | 1 | 0,50 | 0,50 |

Geltoni grūdai | 0,175 | 0,175 | 0,175 |

Įvairios priemaišos | 1 | 1 | 1 |

Kitų veislių ryžių grūdai | 5 | 5 | 5 |

- radioaktyvumo lygis neviršija Bendrijos teisės aktais leistino didžiausio lygio. Ryžių radioaktyvusis užterštumas turi būti tikrinamas tik tuomet, jei tai būtina dėl aplinkybių, ir reikalingą laikotarpį. Prireikus kontrolės priemonių trukmė ir mastas nustatomas Reglamento (EB) Nr. 3072/95 22 straipsnyje nustatyta tvarka.

3 straipsnis

1. Žaliaviniai ryžiai, kuriuose įvairių priemaišų yra daugiau kaip 0,1 %, gali būti superkami tik mažinant kainą 0,02 % už kiekvieną papildomą 0,01 % nuokrypį.

Įvairios priemaišos laikomos pašalinėmis medžiagomis (išskyrus ryžius), jeigu jos susideda iš nevalgomų, netoksiškų augalinių ar mineralinių medžiagų, išskyrus valgomus grūdus ar jų dalis, negyvų vabzdžių ir jų dalių.

2. Žaliaviniai ryžiai, kuriuose kitų veislių ryžių yra daugiau kaip 3 %, gali būti perkami intervencijai tik mažinant kainą 0,1 % už kiekvieną papildomą 0,1 % nuokrypį.

3. Kai drėgmės kiekis intervencijai pasiūlytuose žaliaviniuose ryžiuose yra didesnis nei turi būti standartinės kokybės žaliaviniuose ryžiuose, kaina mažinama taip, kaip nurodyta I priede.

4. Kai intervencijai pasiūlytų žaliavinių ryžių perdirbimo išeiga skiriasi nuo II priedo B dalyje nurodytos tos veislės ryžių bazinės išeigos, kaina didinama arba mažinama taip, kaip nurodyta II priedo A dalyje.

5. Kai intervencijai pasiūlytų žaliavinių ryžių grūdų su defektais kiekis viršija standartinės kokybės žaliavinių ryžių leistinus nuokrypius, kaina mažinama taip, kaip nurodyta III priede.

6. Pirmiau nurodytas kainų padidinimas arba sumažinimas skaičiuojamas taikant prieduose nurodytas procentines dalis intervencinei kainai, galiojančiai prekybos metų pradžioje. Jie taikomi bendrai.

4 straipsnis

1. Visi pasiūlymai dėl pardavimo intervencijai teikiami intervencinei agentūrai raštu pagal jos sudarytą formą. Kad pasiūlymas atitiktų nustatytus reikalavimus, turi būti nurodyta:

- pareiškėjo pavadinimas (vardas, pavardė),

- siūlomų ryžių saugojimo vieta,

- ryžių kiekis, veislė, pagrindinės savybės ir derliaus metai,

- intervencinis centras, kuriam teikiamas pasiūlymas.

Paraiškoje taip pat pateikiama deklaracija, kad produktai yra Bendrijos kilmės.

Informaciniais tikslais paraiškoje nurodoma, kokiais pesticidais buvo apdorota ir kokios jų dozės buvo naudotos.

Intervencinė agentūra gali priimti nuotolinio ryšio priemonėmis perduotus raštiškus pasiūlymus, jei juose yra visa pirmiau nurodyta informacija. Tačiau tokiais atvejais agentūra gali reikalauti, kad, pateikus pasiūlymą, paštu arba tiesiogiai būtų paduota raštiška paraiška. Tokia raštiška paraiška laikoma paduota gavus ją nuotolinio ryšio būdu.

2. Intervencinė agentūra per 10 darbo dienų nuo padavimo praneša pareiškėjui apie tai, kad jo pasiūlymas priimtas.

3. Jeigu pasiūlymas neatitinka nustatytų reikalavimų, intervencinė agentūra apie tai atitinkamam prekybininkui praneša per 10 darbo dienų nuo pasiūlymo pateikimo.

5 straipsnis

1. Visi pasiūlymai intervencinei agentūrai teikiami nurodant tą intervencinį centrą, kuris yra arčiausiai vietos, kur teikiant pasiūlymą yra žaliaviniai ryžiai.

Artimiausias intervencinis centras yra tas, į kurį pigiausia atvežti žaliavinius ryžius. Tokias išlaidas nustato intervencinė agentūra.

2. Prekių pervežimo iš saugyklos, kur jos saugojamos, kai yra teikiamas pasiūlymas artimiausiam intervenciniam centrui, išlaidas, kaip apibrėžta 1 dalyje, padengia pareiškėjas.

3. Jei intervencinė agentūra neperima žaliavinių ryžių artimiausiame intervenciniame centre, papildomas vežimo išlaidas, kaip apibrėžta 1 dalyje, padengia intervencinė agentūra.

6 straipsnis

1. Intervencinė agentūra nustato pristatymo datą bei intervencinį centrą ir apie tai nedelsdama praneša pareiškėjui. Kreiptis dėl šių sąlygų galima ne vėliau kaip praėjus dviem darbo dienoms nuo pranešimo gavimo.

Faktinis perėmimas turi įvykti ne vėliau kaip iki pasibaigiant antrajam mėnesiui po pasiūlymo gavimo ir jokiu būdu ne vėliau kaip einamųjų prekybos metų rugpjūčio 31 d. Jei pristatoma dalimis, paskutinė siuntos dalis pristatoma šioje pastraipoje nustatyta tvarka.

2. Intervencinė agentūra prekes perima dalyvaujant pareiškėjui arba tinkamai jo įgaliotajam atstovui.

3. Intervencinė agentūra pagal 8 straipsnio 1 dalies nuostatas perima siūlomus žaliavinius ryžius, kai ji arba jos įgaliotasis atstovas nustato, kad į intervencinę saugyklą pristatytos prekės atitinka 1 ir 2 straipsniuose nustatytus minimalaus kiekio ir savybių reikalavimus.

Kai taikomas 7 straipsnis, perėmimo data turi būti ta, kurią buvo patikrintos 9 straipsnyje nurodytos minimalios savybės, surašytos priėmimo akte.

4. Pristatytas kiekis nustatomas pagal masę dalyvaujant pareiškėjui ir intervencinės agentūros atstovui, kuris negali būti niekaip susijęs su pareiškėju.

5. Intervencinei agentūrai gali atstovauti saugotojas.

Tokiu atveju intervencinė agentūra per 30 dienų po pristatymo pabaigos pati atlieka patikrinimą. Būtinai turi būti patikrintas svoris; tai atliekama išmatuojant tūrį.

Jei išmatavus tūrį paaiškėja, kad:

a) svoris yra iki 6 % mažesnis nei nurodyta saugotojo apskaitos dokumentuose, visas išlaidas dėl trūkstamo kiekio, nustatomo pasvėrus vėliau ir palyginus su apskaitos dokumentuose įrašytu svoriu (perimant), padengia saugotojas;

b) svoris yra daugiau kaip 6 % mažesnis nei nurodyta saugotojo apskaitos dokumentuose, prekes reikia iškart pasverti. Jei pasvėrus paaiškėja, kad apskaitos dokumentuose nurodytas mažesnis už tikrąjį svoris, svėrimo išlaidas padengia saugotojas. Priešingu atveju svėrimo išlaidas padengia intervencinė agentūra.

7 straipsnis

1. Intervencinė agentūra žaliavinius ryžius gali perimti ten, kur jie saugojami teikiant pasiūlymą, o ne pareiškėjo nurodytame intervenciniame centre.

2. Tokiais atvejais kiekį galima nustatyti pagal atsargų apskaitos dokumentus, parengtus pagal profesinius reikalavimus ir atitinkančius intervencinės agentūros reikalavimus, jei:

- apskaitos dokumentuose yra nurodytas sveriant nustatytas svoris, taip pat tuo metu buvusios kokybės savybės, drėgmės kiekis ir tai, ar ryžiai buvo perkrauti bei apdoroti. Pasverta turi būti ne anksčiau kaip prieš 10 mėnesių,

- saugotojas patvirtina, kad visa apskaitos dokumentuose pateikta informacija apie siūlomą siuntą yra teisinga.

Tokiu atveju:

- užregistruojamas apskaitos dokumentuose nurodytas svoris, pakoreguotas įvertinant skirtumą tarp pasvėrus ir paėmus tipinį mėginį nustatyto drėgmės kiekio;

- intervencinė agentūra per 30 dienų nuo perėmimo išmatuoja tūrį. Skirtumas tarp pasvėrus nustatyto kiekio ir išmatavus tūrį apskaičiuoto kiekio negali būti didesnis kaip 6 %.

Jei išmatavus tūrį paaiškėja, kad:

- svoris yra iki 6 % mažesnis nei nurodyta saugotojo apskaitos dokumentuose, visas išlaidas dėl trūkstamo kiekio, nustatomo pasvėrus vėliau ir palyginus su registre įrašytu svoriu (perimant), padengia saugotojas,

- svoris yra daugiau kaip 6 % mažesnis nei nurodyta saugotojo apskaitos dokumentuose, prekes reikia iškart pasverti. Jei pasvėrus paaiškėja, kad apskaitos dokumentuose nurodytas mažesnis už tikrąjį svoris, svėrimo išlaidas padengia saugotojas. Priešingu atveju svėrimo išlaidas padengia EŽŪOGF.

8 straipsnis

1. Tam, kad produktas būtų perimtas intervencijai, jis turi atitikti kokybės reikalavimus; tai tikrinama taip:

Dalyvaujant pareiškėjui arba tinkamai jo įgaliotajam atstovui, intervencinė agentūra ima mėginius. Kiekvienu ėmimu paimami trys mėginiai, skirti:

- pareiškėjui,

- saugyklai, kurioje vyksta perėmimas,

- intervencinei agentūrai. Šį mėginį ištiria pati agentūra,

a) jei prekės pristatomos, mėginiai imami iš kiekvienos pristatymo (sunkvežimiais, baržomis, geležinkelio vagonais ir kt.) dalies; imamas vienas mėginys iš 10 tonų ryžių.

Būtinos sąlygos tikrinamos ištyrus kiekvienos pristatymo dalies tipinį mėginį. Tipinį mėginį sudaro saugoti skirti mėginiai;

b) kai taikomas 7 straipsnis, perimant pareiškėjo saugykloje tikrinama pagal siūlomos siuntos tipinį mėginį. Toks tipinis mėginys turi susidėti iš vidutinių saugoti skirtų mėginių. Reikiamų mėginių skaičius gaunamas siūlomos siuntos kiekį padalijus iš 20; tačiau tipinį mėginį turi sudaryti ne daugiau kaip 20 mėginių.

Tikrinama, ar prekės atitinka minimalius kokybės reikalavimus. Jei taip nėra, siunta nėra perimama.

Jei prekės pristatomos, prieš siuntai patenkant į intervencinę saugyklą užtenka patikrinti tik kiekvienos pristatytos dalies drėgmės bei priemaišų kiekį ir tai, ar nėra gyvų vabzdžių. Tačiau tais atvejais, kai vėliau nuodugniai patikrinus paaiškėja, kad siuntos dalis neatitinka minimalių kokybės reikalavimų, siuntą atsisakoma perimti. Visa siunta grąžinama pareiškėjui jo sąskaita.

Jei valstybės narės intervencinė agentūra gali patikrinti kiekvienos pristatytos dalies visus minimalius kokybės reikalavimus iki jai patenkant į saugyklą, ji atsisako perimti tas pristatytas dalis, kurios tų reikalavimų neatitinka.

2. Kai prekės yra priimtos, atlikus 1 dalyje nurodytą patikrinimą, tiksliai nustatomos prekių savybės ir nustatoma kaina, kurią reikia sumokėti pareiškėjui. Tokia pasiūlytos siuntos kaina nustatoma pagal 1 dalyje nurodytų tipinių mėginių tyrimo rezultatų svertinį vidurkį.

Apie tyrimo rezultatus pareiškėjui pranešama 9 straipsnyje nurodytame priėmimo akte.

3. Jei pareiškėjas užginčija pagal 2 dalį atlikto tyrimo kainai nustatyti rezultatus, kompetentingų institucijų patvirtinta laboratorija atlieka papildomą išsamią analizę, panaudodama tokius naujus tipinius mėginius, kurie susideda iš vienodo skaičiaus pareiškėjo ir saugyklos turimų mėginių. Tokio tyrimo rezultatas yra minėtų tipinių mėginių tyrimų rezultatų svertinis vidurkis.

Tokios analizės rezultatai yra galutiniai ir pagal juos nustatoma kaina, kurią reikia sumokėti pareiškėjui. Šios naujos analizės išlaidas padengia pralaimėjusioji šalis.

9 straipsnis

Intervencinė agentūra parengia kiekvienos siuntos perėmimo aktą. Surašant aktą gali dalyvauti pareiškėjas arba jo atstovas.

Akte nurodoma:

- kiekio ir minimalių savybių patikrinimo data,

- veislė ir pristatytas kiekis,

- tipinį mėginį sudarančių paimtų mėginių skaičius,

- nustatytos fizinės ir kokybės savybės.

10 straipsnis

1. Pardavėjui mokama pagal Reglamento (EB) Nr. 3072/95 4 straipsnio 2 dalį nustatyta kaina už pristatytas neiškrautas į saugyklą prekes, galiojanti pirmą pristatymo dieną, atsižvelgiant į 5 straipsnio nuostatas dėl vežimo išlaidų ir I–III prieduose numatytų kainos padidinimų bei sumažinimų.

Kai ryžiai perimami pareiškėjo saugykloje pagal 7 straipsnio nuostatas, mokėtina kaina nustatoma pagal intervencinę kainą, galiojusią pasiūlymo priėmimo dieną, pakoreguota pagal taikytinus kainos padidinimus bei sumažinimus ir sumažinus iki palankiausių vežimo iš vietos, kur žaliaviniai ryžiai perimami, iki artimiausio intervencinio centro išlaidų, kaip nurodyta 5 straipsnio 1 dalyje, ir pagal išvežimo iš saugyklos išlaidas. Tokių išlaidų dydį nustato intervencinė agentūra.

2. Apmokama praėjus nuo 32 iki 37 dienų po perėmimo dienos, kaip nurodyta šio reglamento 6 straipsnio 3 dalyje. Kai taikoma 8 straipsnio 3 dalis, apmokama kuo greičiau po to, kai pareiškėjui pranešami paskutinio tyrimo rezultatai.

Jei tam, kad pareiškėjams galėtų būti sumokama, jie privalo pateikti sąskaitą-faktūrą, o tokia sąskaita-faktūra nepateikiama per ankstesnėje pastraipoje nurodytą terminą, apmokama per penkias darbo dienas nuo sąskaitos-faktūros pateikimo.

11 straipsnis

Intervencinės agentūros vardu supirktus produktus ūkio subjektai reguliariai tikrina jų buvimą ir išsilaikymo būklę bei nedelsdami informuoja agentūrą apie bet kokius su tuo susijusius nesklandumus.

Intervencinė agentūra tikrina saugojamų produktų kokybę bent kartą per metus. Tam skirtus mėginius galima imti atliekant kasmetinę inventorizaciją, reikalaujamą pagal Komisijos reglamentą (EB) Nr. 2148/96 [5].

12 straipsnis

Prireikus intervencinės agentūros patvirtina papildomą perėmimo tvarką ir sąlygas, atitinkančius šio reglamento nuostatas, kad būtų atsižvelgta į specialias atskirose valstybėse narėse, kurioms jos priklauso, vyraujančias sąlygas.

13 straipsnis

Reglamentas (EEB) Nr. 1528/96 panaikinamas.

14 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 1998 m. kovo 30 d.

Komisijos vardu

Franz Fischler

Komisijos narys

[1] OL L 329, 1995 12 30, p. 18.

[2] OL L 20, 1998 1 27, p. 16.

[3] OL L 329, 1995 12 30, p. 33.

[4] OL L 190, 1996 7 31, p. 25.

[5] OL L 288, 1996 11 9, p. 6.

--------------------------------------------------

I PRIEDAS

KAINOS MAŽINIMAS DĖL PROCENTINĖS DRĖGMĖS KIEKIO DALIES

Procentinė dalis | Sumažinimas |

1997–1998 prekybos metai

Nuo 13 % iki 15 % | Atėmus procentinę dalį, kuria drėgmės kiekis yra didesnis kaip 13 % |

1998–1999 prekybos metai

Nuo 13 % iki 14,5 % | Atėmus procentinę dalį, kuria drėgmės kiekis yra didesnis kaip 13 % |

--------------------------------------------------

II PRIEDAS

A. Kainos padidinimas ir sumažinimas dėl perdirbimo išeigos

Žaliavinių ryžių išeiga sveikais grūdais arba nulukštentais ryžiais | Kainos padidinimas arba sumažinimas pagal išeigos vienetą |

Didesnė už bazinę išeigą | Kaina padidinama 1 % |

Mažesnė už bazinę išeigą | Kaina sumažinama 1 % |

Bendra žaliavinių ryžių išeiga nulukštentais ryžiais | Kainos padidinimas arba sumažinimas pagal išeigos vienetą |

Didesnė už bazinę išeigą | Kaina padidinama 0,80 % |

Mažesnė už bazinę išeigą | Kaina sumažinama 0,80 % |

B. Bazinė perdirbimo išeiga

Ryžių kokybės aprašymas | Išeiga sveikais grūdais (%) | Bendroji išeiga (%) |

Carillon | 65 | 69 |

Argo, Selenio, Couachi | 64 | 71 |

Alpe, Balilla, Balilla GG, Balilla Sollana, Bomba, Bombon, Colina, Elio, Frances, Lido, Liso, Matusaka, Monticili, Pegonil, Strella, Thainato, Thaiperla, Ticinese, Veta, Leda, Mareny, Clot, Albada, Guadiamar | 63 | 71 |

Ispaniki A, Makedonia | 62 | 71 |

Europa, Loto, Riva, Rosa Marchetti, Veneria | 61 | 70 |

Tolima | 61 | 69 |

Inca | 61 | 68 |

Arôme | 60 | 71 |

Alfa, Ariete, Bahia, Carola, Cigalon, Corallo, Cripto, Cristal, Drago, Girona, Graldo, Indio, Italico, Jucar, Koral, Lago, Lemont, Miara, Molo, Navile, Niva, Onda, Padano, Panda, Pierina, Marchetti, Ribe, Ringo, Rio, S. Andrea, Senia, Sequial, Smeraldo, Star, Stirpe, Vela, Vitro, Calca, Dion | 60 | 70 |

Strymonas | 60 | 69 |

Anseatico, Arlesienne, Baldo, Belgioioso, Betis, Euribe, Italpatna, Marathon, Redi, Ribello, Rizzotto, Rocca, Roma, Romanico, Romeo, Tebre, Volano | 59 | 70 |

Bonnet Bell, Rita, Silla, Thaibonnet, L 202, Puntal | 58 | 70 |

Evropi, Melas | 58 | 68 |

Arborio, Arlatan, Blue Belle, Blue Belle "E", Blue Bonnet, Calendal, Razza 82, Rea | 56 | 70 |

Cesariot, Maratelli, Precoce Rossi | 56 | 68 |

Carnaroli, Elba, Vialone Nuano | 55 | 70 |

Delta | 55 | 68 |

Axios | 55 | 65 |

Roxani | 55 | 64 |

| 54 | 69 |

Irat 348, Mana | 45 | 65 |

Pygmalion | 50 | 69 |

Nenurodytos veislės | 63 | 71 |

--------------------------------------------------

III PRIEDAS

GRŪDŲ SU DEFEKTAIS KAINOS MAŽINIMAS

1996–1997 prekybos metai:

Defektai | Defektų procentinė dalis | Sumažinimas |

Trumpagrūdžiai ryžiai (KN kodas 10061092) | Vidutinių grūdų ir A tipo ilgagrūdžiai ryžiai (KN kodai 10061094 ir 10061096) | B tipo ilgagrūdžiai ryžiai (KN kodas 10061098) |

Sukalkėję grūdai | Nuo 2,5 % iki 6 % | Nuo 2,5 % iki 4 % | Nuo 2 % iki 4 % | 1 % už 1/2 punkto |

Grūdai su raudonais ruoželiais | Nuo 1 % iki 10 % | Nuo 1 % iki 5 % | Nuo 1 % iki 5 % | 1 % už vieną punktą |

Taškuoti grūdai | Nuo 0,5 % iki 3 % | Nuo 0,5 % iki 2 % | Nuo 0,5 % iki 2 % | 1,25 % už 1/2 punkto |

Dėmėti grūdai | Nuo 0,25 % iki 1 % | Nuo 0,25 % iki 0,75 % | Nuo 0,25 % iki 0,75 % | 1,25 % už 1/4 punkto |

Gintariniai grūdai | Nuo 0,05 % iki 1 % | Nuo 0,05 % iki 0,50 % | Nuo 0,05 % iki 0,50 % | 1,25 % už 1/4 punkto |

Geltoni grūdai | Nuo 0,02 % iki 0,175 % | Nuo 0,02 % iki 0,175 % | Nuo 0,02 % iki 0,175 % | 6 % už 1/8 punkto |

1997–1998 metai:

Defektai | Defektų procentinė dalis | Sumažinimas |

Trumpagrūdžiai ryžiai (KN kodas 10061092) | Vidutinių grūdų ir A tipo ilgagrūdžiai ryžiai (KN kodai 10061094 ir 10061096) | B tipo ilgagrūdžiai ryžiai (KN kodas 10061098) |

Sukalkėję grūdai | Nuo 2 % iki 6 % | Nuo 2 % iki 4 % | Nuo 1,5 % iki 4 % | 1 % už 1/2 punkto |

Grūdai su raudonais ruoželiais | Nuo 1 % iki 10 % | Nuo 1 % iki 5 % | Nuo 1 % iki 5 % | 1 % už vieną punktą |

Taškuoti grūdai | Nuo 0,5 % iki 3 % | Nuo 0,5 % iki 2 % | Nuo 0,5 % iki 2 % | 1,25 % už 1/2 punkto |

Dėmėti grūdai | Nuo 0,25 % iki 1 % | Nuo 0,25 % iki 0,75 % | Nuo 0,25 % iki 0,75 % | 1,25 % už 1/4 punkto |

Gintariniai grūdai | Nuo 0,05 % iki 1 % | Nuo 0,05 % iki 0,50 % | Nuo 0,05 % iki 0,50 % | 1,25 % už 1/4 punkto |

Geltoni grūdai | Nuo 0,02 % iki 0,175 % | Nuo 0,02 % iki 0,175 % | Nuo 0,02 % iki 0,175 % | 6 % už 1/8 punkto |

--------------------------------------------------