31995D0319



Oficialusis leidinys L 188 , 09/08/1995 p. 0011 - 0013


Komisijos sprendimas

1995 m. liepos 12 d.

įsteigiantis vyresniųjų darbo inspektorių komitetą

(95/319/EB)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

kadangi Vyresniųjų darbo inspektorių grupė neoficialiai dirba nuo 1982 m.;

kadangi Komisijos komunikate dėl profesinės saugos, higienos ir sveikatos programos [1] numatyta įteisinti reguliarius šios grupės susirinkimus;

kadangi 1992 m. gruodžio 21 d. Tarybos išvadose dėl veiksmingo Bendrijos teisės aktų socialinių reikalų srityje įgyvendinimo ir vykdymo [2] paragino valstybes nares ir Komisiją skatinti bei remti tolesnį glaudų grupės narių bendradarbiavimą tinkamai atsižvelgiant į subsidiarumo principą;

kadangi Komisijos komunikate dėl profesinės saugos, higienos ir sveikatos programos [3] numatyta įteisinti Vyresniųjų darbo inspektorių grupę įsteigiant komitetą;

kadangi 1994 m. birželio 16 d. Tarybos rezoliucijoje dėl administracinio bendradarbiavimo plėtros įgyvendinant ir vykdant Bendrijos vidaus rinkos teisės aktus [4] plėtojamas požiūris į administracinį valstybių narių bei į jų ir Komisijos bendradarbiavimą, paremtą įsipareigojimais teikti abipusę pagalbą, skaidrumu ir proporcingumo bei konfidencialumo principais;

kadangi šiuo požiūriu taip pat reikėtų remtis įgyvendinant ir vykdant Bendrijos socialinius teisės aktus darbuotojų sveikatos ir saugos srityje, pirmiausia, kaip nurodyta Komisijos Europos socialinės politikos Baltojoje knygoje(§ 10B) ir Vidutinės trukmės socialinių veiksmų programoje;

kadangi su Bendrijos darbuotojų sveikatos ir darbo saugos antrinės teisės aktų įgyvendinimu ir jų vykdymo priežiūra susijusių praktinių problemų nustatymas, analizė ir sprendimas dažniausiai priklauso nacionalinių darbo inspekcijos tarnybų kompetencijai ir reikalauja glaudaus tų tarnybų bei Komisijos bendradarbiavimo;

kadangi dėl ilgalaikio darbo patirties Vyresniųjų darbo inspektorių komitetas turi suformavęs tinkamą priežiūros, paremtos glaudžiu jo narių ir Komisijos bendradarbiavimu, veiksmingo ir lygiaverčio Bendrijos antrinės teisės darbuotojų sveikatos ir saugos srityje vykdymo bei griežtos praktinių klausimų, kylančių vykdant šios srities teisės aktus ir atliekant jų priežiūrą, analizės sistemą;

kadangi šis sprendimas neprieštarauja valstybių narių įsipareigojimams, nustatytiems pagal 1947 m. liepos 11 d. TDO darbo inspekcijos konvenciją (Nr. 81),

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

1. Komisijai padeda Vyresniųjų darbo inspektorių komitetas, toliau — komitetas.

2. Komitetą sudaro valstybių narių darbo inspekcijos tarnybų atstovai.

2 straipsnis

1. Komisijos prašymu arba savo iniciatyva komitetas pateikia Komisijai nuomonę dėl visų problemų, susijusių su Bendrijos teisės aktų darbuotojų sveikatos ir saugos srityje vykdymu valstybėse narėse.

2. Dėl nacionalinių darbo inspekcijos tarnybų įpareigojimų, kurie gali peržengti darbuotojų sveikatos ir saugos ribas, skirtumo, Komisijos prašymu arba savo iniciatyva komitetas taip pat pateikia savo nuomonę dėl klausimų, susijusių su kitomis Bendrijos socialinių teisės aktų, kurie daro įtaką darbuotojų sveikatai ir saugai, sritimis.

3. Komitetas siūlo Komisijai bet kokią iniciatyvą, kuri, jo nuomone, tinka veiksmingam Bendrijos teisės aktų darbuotojų sveikatos ir saugos srityje vykdymui skatinti, pirmiausia glaudžiau bendradarbiaujant nacionalinėms darbo inspekcijų sistemoms.

3 straipsnis

Komitetas, padėdamas Komisijai, dirba stengdamasis pasiekti šiuos tikslus:

1. Apibrėžti bendruosius darbo inspekcijos principus darbuotojų sveikatos ir saugos srityje ir sukurti nacionalinių inspekcijų sistemų darbo pagal šiuos principus vertinimo metodus.

2. Skatinti skirtingas nacionalines sistemas gilinti žinias ir ugdyti tarpusavio supratimą, tobulinti darbo inspekcijų veiklą, kurti metodus bei teisinius veiklos pagrindus.

3. Plėtoti nacionalinių darbo inspekcijos tarnybų keitimąsi patirtimi, įgyta atliekant Bendrijos antrinės teisės aktų darbuotojų sveikatos ir saugos srityje vykdymo priežiūrą, tokiu būdu siekiant užtikrinti nuoseklų šių teisės aktų vykdymą visoje Bendrijoje.

4. Skatinti keitimąsi nacionalinių Vyriausybių darbo inspektoriais ir sudaryti inspektorių mokymo programas.

5. Sudaryti ir skelbti dokumentus, siekiant palengvinti darbo inspektorių darbą.

6. Kurti patikimą ir veiksmingą darbo inspekcijų greito keitimosi informacija apie visas problemas, su kuriomis susiduriama atliekant Bendrijos darbuotojų sveikatos ir saugos teisės aktų vykdymo priežiūrą, sistemą.

7. Aktyviai bendradarbiauti su trečiųjų šalių darbo inspekcijomis, siekiant prisidėti prie Bendrijos veiklos darbuotojų sveikatos ir saugos srityje ir padėti spręsti tarpvalstybines problemas.

8. Nagrinėti galimą kitų Bendrijos politikos sričių įtaką darbo inspekcijų veiklai darbuotojų sveikatos ir saugos bei darbo sąlygų srityje.

4 straipsnis

Komitetas parengia trejų metų programą, kurioje, atsižvelgdamas į praėjusiais metais vykdytos veiklos įvertinimą, numato atskirus veiksmus, kurių bus imtasi kiekvienais metais.

5 straipsnis

1. Komitetą sudaro po du kiekvienos valstybės narės atstovus.

2. Komiteto narius valstybių narių siūlymu skiria Komisija.

3. Komiteto narių kadencija trunka trejus metus. Jų kadencija gali būti atnaujinama.

4. Nariui atsistatydinus, jam mirus arba jei Komisija gauna suinteresuotos valstybės narės pranešimą apie tai, kad kadencija turi būti nutraukta, jo kadencija baigiasi anksčiau nei po trejų metų.

5. Narių darbas nėra apmokamas.

6 straipsnis

Siekdama skleisti informaciją narių sąrašą Komisija skelbia Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

7 straipsnis

1. Komitetui pirmininkauja Komisijos atstovas.

2. Pirmininkui padeda du vicepirmininkai, išrinkti iš tais metais Taryboje pirmininkaujančių dviejų valstybių narių atstovų.

3. Pirmininkas ir du vicepirmininkai sudaro biurą.

4. Biuras rengia ir organizuoja komiteto darbą kartu su Komisijos tarnybomis, kurios veikia kaip komiteto, biuro ir 9 straipsnyje minėtų darbo grupių sekretoriatas.

8 straipsnis

1. Komisijos atstovui sutinkant, Komitetas gali pakviesti bet kurį į darbotvarkę įtrauktu klausimu kompetentingą asmenį dalyvauti jo darbe kaip ekspertą.

2. Ekspertai dalyvauja tik tų klausimų, į kurių svarstymą jie buvo pakviesti, svarstymuose.

9 straipsnis

1. Komisijos atstovui sutinkant, komitetas gali sudaryti darbo grupes.

2. Darbo grupėms pirmininkauja komiteto narys; jas sudaro atitinkamai komiteto nariai ir (arba) ekspertai. Darbo grupės atsiskaito plenarinei komiteto sesijai.

10 straipsnis

1. Komitetą ir biurą sušaukia komiteto pirmininkas savo iniciatyva arba vieno trečdalio komiteto narių prašymu. Komitetas posėdžiauja ne rečiau kaip du kartus per metus.

2. Komisijos atstovai dalyvauja komiteto ir darbo grupių posėdžiuose.

11 straipsnis

1. Norėdama gauti komiteto nuomonę, Komisija gali nustatyti laikotarpį, per kurį ji turi būti pareikšta.

2. Po komiteto svarstymų nebalsuojama.

3. Komiteto išvados išdėstomos raštu. Jei komiteto narių nuomonės išsiskiria, pareikštos nuomonės išdėstomos raštu ir pateikiamos Komisijai.

12 straipsnis

1. Komitetas pateikia Komisijai metinę savo veiklos ataskaitą, kurioje pirmiausia išdėsto visas su Bendrijos antrinės teisės aktų dėl darbuotojų sveikatos ir saugos vykdymu ar vykdymo priežiūra susijusias problemas.

2. Komisija šią ataskaitą pateikia Tarybai, Europos Parlamentui, Ekonomikos ir socialinių reikalų komisijai ir Profesinės saugos, higienos ir sveikatos patariamajam komitetui.

13 straipsnis

Nepažeidžiant Sutarties 214 straipsnio nuostatų, komiteto nariai įpareigojami jokiu būdu neatskleisti informacijos, kurią jie sužino dirbdami komitete ar darbo grupėse, jei Komisija ar komiteto narys paprašo neatskleisti suteiktos informacijos ar pareikštos nuomonės.

Tokiais atvejais posėdžiuose dalyvauja tik komiteto nariai ir Komisijos atstovai.

Priimta Briuselyje, 1995 m. liepos 12 d.

Komisijos vardu

Pádraig Flynn

Komisijos narys

[1] OL C 28, 1988 2 3, p. 3.

[2] OL C 49, 1993 2 19, p. 6.

[3] COM(95) 282 galutinis.

[4] OL C 179, 1994 7 1, p. 1.

--------------------------------------------------