1.3.2013   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 58/9


ES IR KORĖJOS PREKYBOS KOMITETO SPRENDIMAS Nr. 1

2011 m. gruodžio 23 d.

dėl Prekybos komiteto darbo tvarkos taisyklių priėmimo

(2013/110/ES)

PREKYBOS KOMITETAS,

atsižvelgdamas į Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Korėjos Respublikos laisvosios prekybos susitarimą (1) (toliau – susitarimas), pasirašytą 2010 m. spalio 6 d. Briuselyje, ypač į jo 15.1 straipsnio 3 dalies c punktą ir į 15.1 straipsnio 4 dalies f punktą,

kadangi:

(1)

Prekybos komitetas gali priimti savo darbo tvarkos taisykles ir prižiūri visų specialiųjų komitetų, darbo grupių ir kitų institucijų, išskyrus Bendradarbiavimo kultūros klausimais komitetą pagal susitarimo Protokolo dėl bendradarbiavimo kultūros klausimais 3.3 straipsnį, darbą;

(2)

Prekybos komitetas turi išimtinę kompetenciją priimti sprendimus srityse, priklausančiose specialiųjų komitetų ir darbo grupių kompetencijai, jei susitarime nenumatyta kitaip,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1.

Nustatomos Prekybos komiteto darbo tvarkos taisyklės, išdėstytos priede.

2.

Šis sprendimas įsigalioja 2011 m. gruodžio 23 d.

Priimta 2011 m. gruodžio 23 d.

Prekybos komiteto vardu

Korėjos Respublikos prekybos ministras

Kim JONG-HOON

Už prekybą atsakingas Europos Komisijos narys

Karel DE GUCHT


(1)  OL L 127, 2011 5 14, p. 6.


PRIEDAS

PREKYBOS KOMITETO DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

1 straipsnis

Sudėtis ir pirmininkavimas

1.   Prekybos komitetas, įsteigtas pagal ES ir Korėjos laisvosios prekybos susitarimo (toliau – susitarimas) 15.1 straipsnį, vykdo savo pareigas, nustatytas susitarimo 15.1 straipsnyje, ir atsako už bendrą susitarimo įgyvendinimą.

2.   Kaip nustatyta susitarimo 15.1 straipsnio 1 dalyje, Prekybos komitetą sudaro ES ir Korėjos atstovai.

3.   Prekybos komitetui bendrai pirmininkauja Korėjos prekybos ministras ir už prekybą atsakingas Europos Komisijos narys. Pirmininkams gali atstovauti jų atitinkamai paskirti asmenys, kaip nustatyta susitarimo 15.1 straipsnio 2 dalyje.

2 straipsnis

Atstovavimas

1.   Šalis pateikia kitai Šaliai savo Prekybos komiteto narių sąrašą. Sąrašą tvarko Prekybos komiteto sekretoriatas.

2.   Narys, norintis, kad jam atstovautų pavaduojantis atstovas, praneša Prekybos komiteto pirmininkams pavaduosiančio (-ios) atstovo (-ės) pavardę prieš posėdį, kuriame jam (jai) bus taip atstovaujama. Prekybos komiteto narį pavaduojantis atstovas naudojasi visomis atstovaujamo nario teisėmis.

3 straipsnis

Posėdžiai

1.   Prekybos komitetas posėdžiauja kartą per metus arba bet kurios Šalies prašymu. Posėdžiai vyksta paeiliui Briuselyje arba Seule, jei Šalys nesusitaria kitaip.

2.   Išimties atveju ir jei abi Šalys sutaria, Prekybos komiteto posėdžiai gali vykti rengiant vaizdo arba telefonines konferencijas.

3.   Visus Prekybos komiteto posėdžius sušaukia Prekybos komiteto sekretoriatas abiejų Šalių sutartu laiku ir sutartoje vietoje. Prekybos komiteto sekretoriatas pranešimą apie šaukiamą posėdį Prekybos komiteto nariams pateikia ne vėliau kaip 28 dienos iki posėdžio pradžios, jei šalys nesusitarė kitaip.

4 straipsnis

Delegacijos

Prekybos komiteto narius gali lydėti pareigūnai. Prieš kiekvieną posėdį Prekybos komiteto pirmininkai informuojami apie numatytą posėdyje dalyvausiančių delegacijų sudėtį.

5 straipsnis

Stebėtojai

Prekybos komitetas gali nuspręsti kviesti stebėtojus ad hoc pagrindu.

6 straipsnis

Sekretoriatas

Pagal susitarimo 15.6 straipsnį Šalių paskirti koordinatoriai drauge vykdo Prekybos komiteto sekretoriato pareigas.

7 straipsnis

Dokumentai

Kai Prekybos komiteto svarstymai grindžiami rašytiniais patvirtinamaisiais dokumentais, Prekybos komiteto sekretoriatas šiuos dokumentus sunumeruoja ir platina kaip Prekybos komiteto dokumentus.

8 straipsnis

Korespondencija

1.   Prekybos komiteto pirmininkams skirta korespondencija persiunčiama Prekybos komiteto sekretoriatui, kad būtų išplatinta Prekybos komiteto nariams.

2.   Prekybos komiteto pirmininkų korespondenciją gavėjams išsiunčia, sunumeruoja, ir, jei reikia, išplatina kitiems Prekybos komiteto nariams, Prekybos komiteto sekretoriatas.

9 straipsnis

Posėdžių darbotvarkė

1.   Kiekvieno posėdžio preliminarią darbotvarkę rengia Prekybos komiteto sekretoriatas. Darbotvarkė kartu su susijusiais dokumentais nusiunčiama Prekybos komiteto nariams ir Prekybos komiteto pirmininkams ne vėliau kaip 7 dienos iki posėdžio pradžios.

2.   Į preliminarią darbotvarkę įtraukiami klausimai, dėl kurių įtraukimo į darbotvarkę Šalies prašymą, kartu su susijusiais dokumentais, Prekybos komiteto sekretoriatas gavo ne vėliau kaip 14 dienų iki posėdžio pradžios.

3.   Prekybos komitetas darbotvarkę tvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje. Šalims susitarus, į darbotvarkę gali būti įtraukta ir kitų klausimų, kurie nebuvo įtraukti į preliminarią darbotvarkę.

4.   Šalių sutarimu Prekybos komiteto pirmininkai į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie suteiktų informacijos konkrečiais klausimais.

5.   Siekdami atsižvelgti į konkretaus atvejo aplinkybes, Prekybos komiteto pirmininkai gali sutrumpinti šio straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytus terminus, jeigu Šalys sutaria.

10 straipsnis

Protokolas

1.   Prekybos komiteto sekretoriatas parengia kiekvieno posėdžio protokolo projektą, paprastai per 21 dieną nuo posėdžio pabaigos.

2.   Paprastai protokole apibendrinamas kiekvienas darbotvarkės klausimas, ir, jei taikytina, nurodoma:

a)

Prekybos komitetui pateikti dokumentai;

b)

bet koks pareiškimas, kurį įtraukti paprašė Prekybos komiteto narys; ir

c)

priimti sprendimai, pateiktos rekomendacijos, pareiškimai, dėl kurių sutarta, ir konkrečiais klausimais priimtos išvados.

3.   Protokole taip pat turi būti pateiktas posėdyje dalyvavusių Prekybos komiteto narių arba jų pavaduojančių atstovų sąrašas, juos lydėjusių delegacijų narių sąrašas ir posėdyje dalyvavusių stebėtojų arba ekspertų sąrašas.

4.   Protokolą per 28 dienas nuo posėdžio dienos arba iki kitos Šalių sutartos datos raštu patvirtina abi Šalys. Kai protokolas patvirtinamas, Prekybos komiteto sekretoriatas pasirašo du protokolo egzempliorius ir kiekviena Šalis gauna po vieną šių patvirtintų dokumentų originalo egzempliorių. Pasirašyto protokolo kopijos siunčiamos Prekybos komiteto nariams.

11 straipsnis

Ataskaitos

Prekybos komitetas kiekvieną nuolatinį pagrindų susitarimo Jungtinio komiteto posėdį teikia savo veiklos ir specialiųjų komitetų, darbo grupių ir kitų institucijų veiklos ataskaitas, kaip nustatyta susitarimo 15.1 straipsnio 5 dalyje.

12 straipsnis

Sprendimai ir rekomendacijos

1.   Sprendimus ir rekomendacijas Prekybos komitetas priima Šalių sutarimu, kaip numatyta susitarimo 15.4 straipsnyje.

2.   Jei abi Šalys sutaria, laikotarpiu tarp posėdžių Prekybos komitetas gali priimti sprendimus ar rekomendacijas rašytine procedūra. Rašytinė procedūra yra Prekybos komiteto pirmininkų keitimasis raštais.

3.   Jeigu pagal susitarimą Prekybos komitetas turi teisę priimti sprendimus ar rekomendacijas, tokie dokumentai atitinkamai vadinami „sprendimu“ arba „rekomendacija“. Prekybos komiteto sekretoriatas kiekvienam sprendimui ar rekomendacijai suteikia serijos numerį, nurodo jų priėmimo datą ir temą. Kiekviename sprendime nurodoma jo įsigaliojimo data.

4.   Prekybos komiteto priimtų sprendimų ir rekomendacijų tikrumas patvirtinamas dviem autentiškais Prekybos komiteto pirmininkų pasirašytais egzemplioriais.

13 straipsnis

Viešumas ir konfidencialumas

1.   Jeigu nenusprendžiama kitaip, Prekybos komiteto posėdžiai yra uždari.

2.   Kai Šalis Prekybos komitetui, specialiesiems komitetams, darbo grupėms ar kitoms institucijoms pateikia informaciją, kuri pagal jos teisės aktus ir taisykles laikoma konfidencialia, kita Šalis šokią informaciją laiko konfidencialia, kaip nustatyta susitarimo 15.1 straipsnio 7 dalyje.

3.   Kiekviena šalis gali nuspręsti, ar skelbti Prekybos komiteto sprendimus ir rekomendacijas savo atitinkamame oficialiajame leidinyje.

14 straipsnis

Išlaidos

1.   Kiekviena Šalis apmoka visas dėl dalyvavimo Prekybos komiteto posėdžiuose patirtas išlaidas, susijusias su darbuotojų, kelionės ir pragyvenimo bei pašto ir telekomunikacijų išlaidomis.

2.   Posėdžių organizavimo ir dokumentų dauginimo išlaidas apmoka posėdį rengianti Šalis.

15 straipsnis

Specialieji komitetai ir darbo grupės

1.   Prekybos komitetui vykdyti savo pareigas padeda remiant Prekybos komitetui įsteigti specialieji komitetai ir darbo grupės.

2.   Prekybos komitetas informuojamas apie kiekvieno specialiojo komiteto ir kiekvienos darbo grupės paskirtus ryšių centrus. Visa korespondencija, dokumentai ir susirašinėjimas, įskaitant visų specialiųjų komitetų ir darbo grupių ryšių centrų susirašinėjimą elektroniniu paštu, susijęs su susitarimo įgyvendinimu, tuo pat metu siunčiamas Prekybos komiteto sekretoriatui.

3.   Prekybos komitetui per kiekvieną eilinį posėdį pateikiamos kiekvieno specialiojo komiteto ir kiekvienos darbo grupės ataskaitos apie jų veiklą.

4.   Visi specialieji komitetai arba darbo grupės gali nustatyti savo darbo tvarkos taisykles, apie kurias jie praneša Prekybos komitetui.