23.11.2007   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 305/24


ES IR TUNISO ASOCIACIJOS TARYBOS SPRENDIMAS Nr. 1/2007

2007 m. lapkričio 9 d.

dėl pakomitečio „Žmogaus teisės ir demokratija“ įsteigimo

(2007/754/EB)

ES IR TUNISO ASOCIACIJOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybių susitarimą, steigiantį Europos Bendrijos bei jos valstybių narių ir Tuniso Respublikos asociaciją (toliau – Asociacijos susitarimas),

kadangi:

(1)

Pagarba demokratijos principams, žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms yra Europos Sąjungos (ES) ir jos Viduržemio jūros regiono partnerių santykius reglamentuojančios sistemos neatskiriama dalis ir vienas iš pagrindinių aspektų.

(2)

Šie klausimai yra vienas pagrindinių Asociacijos susitarimo elementų. Šias temas deramai svarstys įvairūs susitarimu įsteigti organai.

(3)

Įgyvendinant kaimynystės politiką siekiama plataus užmojo tikslų, grindžiamų abipusiai pripažintomis bendromis vertybėmis, inter alia, demokratija, teisine valstybe, pagarba visoms žmogaus teisėms, įskaitant teisę į vystymąsi, ir jų propagavimu.

(4)

ES ir Viduržemio jūros regiono pietinių valstybių santykiai nuolat plečiami įgyvendinant Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybių susitarimus, kaimynystės veiksmų planus ir plėtojant Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybių partnerystę. Europos ir Viduržemio jūros regiono partnerystės su kiekviena šalimi prioritetų įgyvendinimas ir šių valstybių su jais susijusių teisės aktų derinimas turi būti nuolat stebimi.

(5)

Santykiai ir bendradarbiavimas su Viduržemio jūros regiono valstybėmis gali būti plėtojami atsižvelgiant į ES kompetenciją, viso Barselonos proceso nuoseklumą bei pusiausvyrą ir į kiekvienos Viduržemio jūros regiono valstybės ypatumus bei poreikius.

(6)

Asociacijos taryba jau nusprendė įsteigti ES ir Tuniso asociacijos komiteto pakomitečius, kad būtų sukurta bendradarbiavimui įgyvendinti ir stiprinti tinkama institucinė sistema.

(7)

Asociacijos susitarimo 84 straipsnyje numatyta steigti darbo grupes arba organus, būtinus susitarimui įgyvendinti,

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

1.   Įsteigiamas ES ir Tuniso asociacijos komiteto (toliau – Asociacijos komitetas) pakomitetis „Žmogaus teisės ir demokratija“.

Jo darbo tvarkos taisyklės pateikiamos priede.

2.   Su pakomitečio įgaliojimais susijusios temos taip pat galėtų būti svarstomos aukščiausiu lygiu plėtojant Europos Sąjungos ir Tuniso politinį dialogą.

3.   Asociacijos komitetas teikia pasiūlymus Asociacijos tarybai dėl visų priemonių, būtinų pakomitečio tinkamam veikimui užtikrinti.

2 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

Priimta Briuselyje, 2007 m. lapkričio 9 d.

ES ir Tuniso asociacijos tarybos vardu

L. AMADO


PRIEDAS

Pakomitečio „Žmogaus teisės ir demokratija“ darbo tvarkos taisyklės

1.   Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį „Žmogaus teisės ir demokratija“ (toliau – Pakomitetis) sudaro Komisijos, valstybių narių ir Tuniso Respublikos Vyriausybės atstovai. Jam pakaitomis pirmininkauja viena iš dviejų šalių.

2.   Vaidmuo

Pakomitetis pavaldus ES ir Tuniso asociacijos komitetui (toliau – Asociacijos komitetas), kuriam jis pateikia ataskaitą po kiekvieno posėdžio. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo galios. Tačiau jis gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3.   Temos

Pakomitetis nagrinėja ES ir Tuniso asociacijos susitarimo įgyvendinimą toliau išvardytose srityse. Jis taip pat užtikrina pagrindinį veiklos žmogaus teisių ir demokratijos srityje vykdymo stebėsenos techninį mechanizmą įgyvendinant ES ir Tuniso veiksmų planą pagal kaimynystės politiką. Jis nagrinėja pažangą, padarytą derinant ir įgyvendinant teisės aktus. Prireikus būtų galima nagrinėti viešojo administravimo institucijų bendradarbiavimą pagal veiksmų planą kaimynystės politikos srityje. Pakomitetis nagrinėja pažangą, padarytą toliau išvardytose srityse, ir siūlo galimas priemones, kurių reikėtų imtis:

a)

teisinė valstybė ir demokratija, įskaitant: demokratiją ir teisinę valstybę, teisingumo institucijų nepriklausomumo stiprinimą, palankesnių sąlygų sudarymą pasinaudoti jomis ir jų modernizavimą;

b)

pagrindinių tarptautinių konvencijų žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių srityje įgyvendinimas, įskaitant galimybių prisijungti prie su šiomis konvencijomis susijusių neprivalomų protokolų nagrinėjimą;

c)

administracinių gebėjimų ir nacionalinių institucijų stiprinimas.

Šis sąrašas negalutinis ir Asociacijos komitetas abiem šalims pritarus gali įtraukti kitus klausimus.

Pakomitečio posėdyje gali būti svarstomi klausimai, susiję su vienu, keliais ar visais pirmiau išvardytais sektoriais.

4.   Sekretoriatas

Pakomitečio nuolatinių sekretorių pareigas kartu eina Europos Komisijos pareigūnas ir Tuniso Respublikos Vyriausybės pareigūnas, kurie taip pat turi rengti posėdžius.

5.   Posėdžiai

Pakomitetis posėdžiauja bent kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas bet kurios šalies prašymu. Prašančiosios šalies nuolatinis sekretorius tą prašymą perduoda kitai šaliai. Gavęs prašymą kitos šalies nuolatinis sekretorius per 15 darbo dienų pateikia atsakymą.

Kiekvienas pakomitečio posėdis rengiamas abiejų šalių sutartu laiku ir sutartoje vietoje.

Pirmininkui pritarus posėdžius sušaukia kiekvienos šalies nuolatinis sekretorius. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys sutinka, pakomitetis gali pavesti ekspertams atlikti vertinimą, kad būtų gauta konkreti informacija iš anksto sutartomis temomis.

6.   Posėdžių darbotvarkė

Visi abiejų šalių pateikti pasiūlymai dėl punktų, kurie turi būti įrašyti į pakomitečio darbotvarkę, siunčiami pakomitečio sekretoriams.

Į preliminarią darbotvarkę įrašomi tie punktai, dėl kurių įrašymo į darbotvarkę prašymus nuolatiniai sekretoriai gavo ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio.

Pirmininkas parengia kiekvieno posėdžio preliminarią darbotvarkę, suderinęs ją su kita šalimi, ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios.

Darbo dokumentus abi šalys turi gauti likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio pradžios. Šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinami.

Darbotvarkė priimama kiekvieno pakomitečio posėdžio pradžioje.

7.   Protokolai

Protokolus rengia ir po kiekvieno posėdžio suderina abu nuolatiniai sekretoriai. Protokolo kopiją nuolatiniai Pakomitečio sekretoriai siunčia Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui.

8.   Viešumas

Pakomitečio posėdžiai nėra vieši, o jų protokolai yra konfidencialūs.