22001A1114(02)



Oficialusis leidinys L 296 , 14/11/2001 p. 0010 - 0018


Protokolas

nustatantis žvejybos galimybes ir finansinį įnašą, numatytus susitarime tarp Europos ekonominės bendrijos ir Madagaskaro Demokratinės Respublikos dėl žvejybos prie Madagaskaro krantų laikotarpiu nuo 2001 m. gegužės 21 d. iki 2004 m. gegužės 20 d.

1 straipsnis

Pagal susitarimo 2 straipsnį licencijos, leidžiančios žvejoti Madagaskaro žvejybos zonoje, 40 tunų seinerių šaldiklių ir 40 paviršinių ūdų laivų išduodami trejų metų laikotarpiui, prasidedančiam nuo 2001 m. gegužės 21 d.

Be to, Bendrijos reikalavimu, Sutarties 9 straipsnyje nurodyto Jungtinio komiteto nustatytomis sąlygomis, leidimas gali būti suteiktas kitų kategorijų žvejybos laivams.

2 straipsnis

1. Susitarimo 7 straipsnyje nurodytas finansinis įnašas yra 825000 eurų per metus (susidedantis iš 308000 eurų finansinės kompensacijos, kuri mokama ne vėliau kaip kiekvienų metų lapkričio 30 d., ir 517000 eurų sumos, skirtos šio Protokolo 3 straipsnyje nurodytoms priemonėms).

2. Finansinis įnašas yra skirtas sumokėti už 11000 tonų tunų sugavimą, kasmet sugaunamą Madagaskaro vandenyse; jei Bendrijos laivų sugaunamų tunų kiekis Madagaskaro žvejybos zonoje viršys nurodytąjį, pirmiau nurodyta suma proporcingai padidinama.

3. Finansinė kompensacija sumokama į Madagaskaro institucijų nurodytą sąskaitą, Valstybinio iždo vardu.

3 straipsnis

1. Toliau nurodytos priemonės finansuojamos iš 2 straipsnio 1 dalyje numatyto finansinio įnašo. 517000 eurų per metus suma dalinama į tokias dalis:

a) 80000 eurų skiriama Madagaskaro mokslinėms programoms, skirtoms pagerinti žinias apie žuvininkystės išteklius ir užtikrinti jų subalansuotą valdymą.

Madagaskaro Vyriausybės reikalavimu šis įnašas gali būti sumokamas tarptautinių pasitarimų, skirtų žinioms apie tas rūšis ir žuvininkystės išteklių valdymui pagerinti, išlaidų padengimo forma;

b) 267000 eurų skiriama žuvininkystės stebėjimo, tikrinimo ir priežiūros sistemai;

c) 100000 eurų skiriama studijų stipendijoms bei mokymo kursams ir jūreivių mokymui finansuoti;

d) 70000 eurų skiriama pagalbai plėtojant tradicinę žuvininkystę.

2. a, b ir d punktuose nurodytos sumos sumokamos už žuvininkystę atsakingai ministerijai ne vėliau kaip kiekvienų metų lapkričio 30 d. ir mokamos į Madagaskaro kompetentingų institucijų banko sąskaitas.

3. c punkte nurodyta suma sumokama už žuvininkystę atsakingai ministerijai ir mokama pagal panaudojimą į ministerijos nurodytas banko sąskaitas.

4. Madagaskaro kompetentingos institucijos siunčia Europos Bendrijų Komisijai kasmetines ataskaitas apie straipsnio 1 dalyje nurodytoms priemonėms skirtų lėšų panaudojimą, šių priemonių įgyvendinimą ir pasiektus rezultatus ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo Protokolo pasirašymo metinių. Europos Bendrijų Komisija pasilieka teisę reikalauti iš už žuvininkystę atsakingos ministerijos papildomos informacijos. Atsižvelgdama į tai, kaip iš tikrųjų įgyvendinamos šios priemonės ir Jungtiniame komitete pasikonsultavusi su Madagaskaro kompetentingomis institucijomis, Europos Bendrijų Komisija gali persvarstyti atitinkamas išmokas.

4 straipsnis

Jei Bendrija nesumokėtų šio Protokolo 2 ir 3 straipsniuose nurodytų įmokų, Žuvininkystės susitarimas gali būti sustabdytas.

5 straipsnis

Jei su gamtos reiškiniais nesusijusios sunkios aplinkybės neleistų vykdyti žvejybos veiklos Madagaskaro žvejybos zonoje, Europos bendrija, prieš tai surengusi konsultacijas, jei įmanoma, tarp abiejų šalių, gali laikinai nutraukti išmokas.

Finansinio įnašo mokėjimas pratęsiamas kai situacija vėl tampa įprasta ir surengus konsultacijas tarp šalių, kuriose patvirtinama, kad situacija greičiausiai leistų vėl imtis įprastos žvejybos veiklos.

6 straipsnis

Susitarimo tarp Europos ekonominės bendrijos ir Madagaskaro Demokratinės Respublikos dėl žvejybos prie Madagaskaro krantų priedas panaikinamas ir pakeičiamas šio Protokolo priedu.

7 straipsnis

Šis Protokolas įsigalioja jo pasirašymo dieną.

Jis taikomas nuo 2001 m. gegužės 21 d.

--------------------------------------------------

PRIEDAS

SĄLYGOS, REGLAMENTUOJANČIOS BENDRIJOS LAIVŲ ŽVEJYBOS VEIKLĄ MADAGASKARO ŽVEJYBOS ZONOJE

1. PARAIŠKOS DĖL LICENCIJŲ IR LICENCIJŲ IŠDAVIMAS

Paraiškų dėl licencijų, leidžiančių Bendrijos laivams žvejoti Madagaskaro vandenyse, teikimo ir licencijų išdavimo tvarka yra tokia:

a) per savo atstovą Madagaskare Europos Bendrijų Komisija pateikia Madagaskaro institucijoms:

- ne vėliau kaip 20 dienų prieš prasidedant pageidautinam galiojimo laikotarpiui: laivo savininko užpildytas paraiškas dėl licencijų už kiekvieną laivą, kuriam prašoma leidimo žvejoti pagal susitarimą,

- metinę paraišką dėl išankstinio leidimo įplaukti į Madagaskaro teritorinius vandenis; toks leidimas galioja licencijos galiojimo laiką.

Paraiškos licencijoms gauti pateikiamos Madagaskaro šiuo tikslu nurodyta forma, pagal 1 priedėlyje pateiktą pavyzdį. Kartu su jomis pateikiamas laivo savininkui priklausančio sumokėti avanso sumokėjimo įrodymas;

b) licencijos išduodamos konkrečiam laivui be teisės perduoti kitam laivui.

Tačiau force majeure aplinkybių atveju, Europos Bendrijų Komisijai pareikalavus, vieno laivo licencija gali būti pakeista nauja kitam panašių charakteristikų laivui skirta licencija. Pakeistojo laivo savininkas grąžina atšauktą licenciją už jūrų žvejybą atsakingai Madagaskaro ministerijai per Europos Bendrijų Komisijos Delegaciją Madagaskare.

Naujoje licencijoje turi būti nurodyta:

- išdavimo data,

- faktas, kad ji atšaukia ir pakeičia ankstesniojo laivo licenciją.

Sutarties 5 straipsnyje numatytas mokestis už likusį galiojimo laikotarpį nemokamas.

c) Madagaskaro institucijos nusiunčia licencijas Europos Bendrijų Komisijos atstovui Madagaskare.

d) Licencijos visą laiką turi būti laive; tačiau gavus Europos Bendrijų Komisijos atsiųstą Madagaskaro institucijoms pranešimą apie avanso sumokėjimą, laivai įtraukiami į laivų, kuriems leista žvejoti, sąrašą, kuris nusiunčiamas Madagaskaro institucijoms, atsakingoms už žvejybos inspektavimą. Kol pati licencija neatsiųsta, galima faksu gauti jos kopiją; ta kopija laikoma laive.

e) Laivų, žvejojančių tunus, savininkams turi atstovauti atstovas Madagaskare.

f) Kol įsigalios susitarimas, Madagaskaro institucijos praneša mokesčių ir avansų mokėjimo informaciją, įskaitant informaciją apie banko sąskaitas.

2. LICENCIJŲ GALIOJIMAS IR MOKESČIŲ MOKĖJIMAS

a) nepaisant susitarimo 4 straipsnio 4 dalies, licencijos galioja vienerius metus. Jų galiojimą galima pratęsti;

b) nustatomas 25 eurų mokestis už vieną toną Madagaskaro jurisdikcijai priklausiančiuose vandenyse sugauto laimikio. Licencijos išduodamos avansu sumokėjus į Madagaskaro iždą 2500 eurų metinę įmoką už vieną tunų seinerį, 1500 eurų įmoką už vieną paviršinių ūdų laivą, kurio GRT yra daugiau kaip 150, ir 1100 eurų įmoką už vieną paviršinių ūdų laivą, kurio GRT yra ne daugiau kaip 150. Šios sumos atitinka mokestį už atitinkamai 100 tonų, 60 tonų ir 44 tonų metinį laimikį, sugautą Madagaskaro žvejybos zonoje.

3. SUGAVIMO ATASKAITA IR MOKESČIŲ ATASKAITA

a) laivai, kuriems leista žvejoti Madagaskaro žvejybos zonoje pagal susitarimą, praneša statistiką apie savo sugavimą Madagaskaro žvejybos stebėjimo centrui per Europos Bendrijų Komisijos Delegaciją Madagaskare toliau nurodyta tvarka.

Tunų seineriai ir paviršinių ūdų laivai užpildo žvejybos formą, kurios pavyzdys pateiktas 2 priedėlyje, už kiekvieną žvejybos Madagaskaro žvejybos zonoje laikotarpį. Formos nusiunčiamos pirmiau nurodytoms kompetentingoms institucijoms ne vėliau kaip kiekvienų metų rugsėjo 30 d.

Formos turi būti pildomos įskaitomai ir jas turi pasirašyti laivo kapitonas. Be to, jas turi pildyti visi licencijas gavę laivai, net jei jie nežvejojo;

b) nesilaikant šių nuostatų, Madagaskaro institucijos pasilieka teisę sustabdyti licencijos galiojimą laivui pažeidėjui iki kol bus atlikti formalumai. Tokiais atvejais turi būti nedelsiant informuojama Europos Bendrijų Komisijos Delegacija Madagaskare;

c) pasibaigus kiekvieniems kalendoriniams metams, Europos Bendrijų Komisija sudaro galutinę už žvejybos metus mokėtinų mokesčių ataskaitą, atsižvelgdama į 2 punkto b dalyje nurodytus avansus ir mokesčius. Ši ataskaita sudaroma naudojantis sugavimo ataskaita, paremta kiekvieno laivo savininko užpildyta sugavimo deklaracija. Sugavimo ataskaitą turi patvirtinti moksliniai institutai, turintys kompetencijos tikrinti sugavimo statistiką, pvz., IRD (Mokslinių tyrimų ir plėtros biuras), IEO (Ispanijos okeanografijos institutas) arba USTA (Antsiranos tunų statistikos padalinys).

Europos Bendrijų Komisijos sudaryta galutinė mokesčių ataskaita perduodama patvirtinti Madagaskaro žvejybos stebėjimo centrui. Kontrolės centras savo sprendimą paskelbia per 30 dienų.

Praėjus tam laikui, mokesčių ataskaita perduodama laivų savininkams.

Kilus ginčams, Šalys rengia konsultacijas dėl galutinės ataskaitos parengimo, apie kurią vėliau pranešama laivų savininkams.

Laivų savininkai bet kokias papildomas įmokas sumoka Madagaskaro žvejybos institucijoms per 30 dienų po galutinės ataskaitos gavimo.

Tačiau, kai mokesčių ataskaitos suma yra mažesnė už 2 punkto b dalyje nurodytą avansą, skirtumas laivo savininkui negrąžinamas.

4. PRANEŠIMAI

Kapitonai ne vėliau kaip prieš 24 valandas radijo ryšiu (dvigubas dažnis 8755 Tx 8231 Rx USB) arba faksu (261–20–22–49014) praneša Madagaskaro žvejybos stebėjimo centrui apie savo ketinimą įplaukti arba išplaukti iš Madagaskaro žvejybos zonos.

Pranešdami apie savo ketinimą išplaukti, jie taip pat turi pranešti apytikslį sugavimo kiekį, kurį jie sugavo laivui būnant Madagaskaro žvejybos zonoje.

Radijo pranešimai turi būti siunčiami Madagaskare nustatytomis darbo dienomis ir darbo metu.

5. STEBĖTOJAI

Už žuvininkystę atsakingos ministerijos reikalavimu į tunų seinerius ir paviršinių ūdų laivus turi būti priimamas stebėtojas, kuris laikomas pareigūnu. Laiką, kurį stebėtojai praleis laive, nustato už žuvininkystę atsakinga ministerija, tačiau paprastai jis neturi viršyti laiko, kurio reikia jų pareigoms atlikti. Konkreti stebėtojo veikla nustatyta 3 priedėlyje.

Priėmimo į laivą sąlygas nustato už žuvininkystę atsakinga ministerija, atstovaujama Žvejybos stebėjimo centro.

Laivų savininkai arba jų atstovai informuoja Žvejybos stebėjimo centrą ne vėliau kaip prieš dvi dienas iki atplaukimo į Madagaskaro uostą.

Laivų savininkai per savo atstovus už kiekvieną tunų seineryje arba paviršinių ūdų laive stebėtojo praleistą dieną Madagaskaro Vyriausybei (Žvejybos stebėjimo centrui) moka 17 eurų mokestį.

Priplaukimo prie įlaipinimo Madagaskaro uosto išlaidas padengia Madagaskaro Vyriausybė. Stebėtojo įlaipinimo į laivą ir išlaipinimo į krantą ne Madagaskare išlaidas padengia laivo savininkas.

Stebėtojai gali būti imami į iki 30 % Bendrijos laivų, veikiančių Madagaskaro žvejybos zonoje. Laikas, kurį stebėtojai praleidžia laive, priklauso nuo reiso Madagaskaro žvejybos zonoje ilgio.

Jei stebėtojas neatvyksta į sutartą vietą sutartu laiku ir per 12 valandų po sutarto laiko, laivo savininkas automatiškai atleidžiamas nuo įsipareigojimo priimti stebėtoją į laivą. Jei laivas vėluoja atplaukti, laivo savininkas padengia stebėtojo pragyvenimo iki įlipimo į laivą išlaidas.

6. JŪREIVIŲ ĮDARBINIMAS

Per žvejybos sezoną Madagaskaro žvejybos zonoje tunų seinerių ir paviršinių ūdų laivynas turi įdarbinti ne mažiau kaip 40 Madagaskaro jūreivių. Dėl įdarbintų jūreivių atlyginimo susitaria laivo savininko atstovas ir atitinkamas jūreivis. Atlyginimas turi apimti socialinę apsaugą.

Jūreivio įdarbinimo sutartis sudaro atstovai ir atitinkami jūreiviai.

Jei tunų seinerių ir paviršinių ūdų laivynas negali įdarbinti 40 jūreivių, laivų savininkai įsipareigoja visą žvejybos sezoną mokėti neįdarbintiems jūreiviams kompensaciją, kurios dydį nustato susitarimo 9 straipsnyje numatytas Jungtinis komitetas. Tie pinigai naudojami Madagaskaro žvejams mokyti ir mokami į sąskaitą, kurios numeris pranešamas atstovams.

7. ŽVEJYBOS ZONOS

Bendrijos laivai turi turėti galimybę plaukti į visus Madagaskaro jurisdikcijai priklausančius vandenis, esančius už dvylikos jūrmylių pakrantės zonos.

Jei už žuvininkystę atsakinga ministerija nuspręstų įrengti eksperimentinius žuvų koncentracijos įtaisus (ŽKĮ), ji informuoja Europos Bendrijų Komisiją ir atitinkamų laivų savininkų atstovus, nurodydama geografinę įtaisų padėtį.

Praėjus 30 dienų po tokio pranešimo draudžiama artintis prie ŽKĮ arčiau kaip 1,5 jūrmylių atstumu. Apie ŽKĮ išmontavimą nedelsiant pranešamą toms pačioms šalims.

8. UOSTŲ INFRASTRUKTŪROS NAUDOJIMAS

Madagaskaro institucijos ir Sutarties naudos gavėjai nustato uostų infrastruktūros naudojimo sąlygas.

9. ŽVEJYBOS VEIKLOS INSPEKTAVIMAS IR STEBĖJIMAS

Licenciją turintys laivai turi leisti ir padėti bet kokiems pareigūnams, tinkamai įgaliotiems Madagaskaro Respublikos, atsakingiems už žvejybos veiklos inspektavimą ir stebėjimą, patekti į laivą ir atlikti savo pareigas.

Pagal susitarimą žvejojantys Bendrijos laivai Šalių sutartomis sąlygomis stebimi palydovais.

10. PERKROVIMAS Į KITĄ LAIVĄ

Kai žuvis yra perkraunama į kitą laivą, tunų seineriai šaldikliai perduoda žuvį, kurios jie neketina laikyti, už žuvininkystę atsakingų Madagaskaro institucijų nurodytai bendrovei ar institucijai.

11. PASLAUGŲ TEIKIMAS

Madagaskaro žvejybos zonoje veikiančių Bendrijos laivų savininkai teikia pirmenybę Madagaskaro paslaugoms (profesinėms, pakrovimo ir iškrovimo, mazuto laikymo, siuntimo ir kt.).

12. SULAIKYMO TVARKA

a) informacijos perdavimas

Už žuvininkystę atsakinga Madagaskaro institucija per 48 valandas informuoja Delegaciją ir vėliavos valstybę apie bet kokio žvejybos laivo, plaukiojančio su Bendrijos valstybės narės vėliava ir pagal Žuvininkystės susitarimą žvejojančio Madagaskaro žvejybos zonoje, sulaikymą ir pateikia trumpą ataskaitą apie tokio sulaikymo aplinkybes ir priežastis. Delegacijai ir vėliavos valstybei teikiama informacija apie bet kokias pradėtas nagrinėjimo procedūras ar paskirtas nuobaudas;

b) sulaikymo sureguliavimas

Pagal žvejybos teisės aktus ir atitinkamus reglamentus, pažeidimai gali būti sureguliuoti:

- kompromisiniu susitarimu, kuomet baudos dydis nustatomas pagal Madagaskaro teisės aktus, nustatančius didžiausią ir mažiausią baudos dydį,

- arba, jei kompromisinis susitarimas neįmanomas, teisinių nagrinėjimo procedūrų būdu, laikantis Madagaskaro teisės aktų;

c) laivas paleidžiamas ir jo įgulai leidžiama palikti uostą:

- kai tik įvykdomi kompromisinio susitarimo tvarka numatyti įsipareigojimai, pateikus atsiskaitymo pažymą, arba

- pateikus įrodymą, kad yra sumokėtas banko užstatas, iki bus baigta teisinė nagrinėjimo procedūra.

--------------------------------------------------