2006R1365 — LT — 07.12.2016 — 002.001


Šis tekstas yra skirtas tik informacijai ir teisinės galios neturi. Europos Sąjungos institucijos nėra teisiškai atsakingos už jo turinį. Autentiškos atitinkamų teisės aktų, įskaitant jų preambules, versijos skelbiamos Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir pateikiamos svetainėje „EUR-Lex“. Oficialūs tekstai tiesiogiai prieinami naudojantis šiame dokumente pateikiamomis nuorodomis

►B

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 1365/2006

2006 m. rugsėjo 6 d.

dėl krovinių vežimo vidaus vandenų keliais statistikos ir panaikinantis Tarybos direktyvą 80/1119/EEB

(OL L 264 2006.9.25, p. 1)

iš dalies keičiamas:

 

 

Oficialusis leidinys

  Nr.

puslapis

data

►M1

KOMISIJOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 425/2007 2007 m. balandžio 19 d.

  L 103

26

20.4.2007

►M2

KOMISIJOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 1304/2007 2007 m. lapkričio 7 d.

  L 290

14

8.11.2007

►M3

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS (ES) 2016/1954 2016 m. spalio 26 d.

  L 311

20

17.11.2016




▼B

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 1365/2006

2006 m. rugsėjo 6 d.

dėl krovinių vežimo vidaus vandenų keliais statistikos ir panaikinantis Tarybos direktyvą 80/1119/EEB



1 straipsnis

Objektas

Šiuo reglamentu nustatomos bendros Bendrijos statistinių duomenų apie vidaus vandenų transportą taisyklės.

2 straipsnis

Taikymo sritis

1.  Valstybės narės perduoda Komisijai (Eurostatui) duomenis, susijusius su vidaus vandenų transportu jų nacionalinėje teritorijoje.

2.  Valstybės narės, kurių nacionalinio, tarptautinio arba tranzitinio krovinių vežimo vidaus vandenų keliais apimtis viršija vieną milijoną tonų per metus, pateikia 4 straipsnio 1 dalyje nurodytus duomenis.

3.  Nukrypstant nuo 2 dalies, valstybės narės, kuriose nėra tarptautinio arba tranzitinio vidaus vandenų vežimo, tačiau kurių nacionalinio krovinių vežimo vidaus vandenų keliais apimtis viršija vieną milijoną tonų, pateikia 4 straipsnio 2 dalyje nurodytus duomenis.

4.  Šis reglamentas netaikomas:

a) krovinių vežimui laivais, kurių dedveitas yra mažesnis kaip 50 tonų;

b) laivams, pirmiausia skirtiems vežti keleivius;

c) laivams, naudojamiems kaip keltai;

d) laivams, kuriuos uosto administracija ir valstybinės valdžios institucijos naudoja tik nekomerciniais tikslais;

e) laivams, naudojamiems tik bunkeravimui ar sandėliavimui;

f) laivams, nenaudojamiems kroviniams vežti, pavyzdžiui, žvejybiniams laivams, gilintuvams (dragoms), plaukiojančioms dirbtuvėms, gyventi pritaikytiems laivams ir pramoginiams laivams.

▼M3

5.  Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti deleguotuosius aktus pagal 9 straipsnį dėl šio straipsnio 2 dalies dalinio pakeitimo, siekiant padidinti joje nurodytą vidaus vandenų transporto statistikos aprėpties ribą, kad būtų atsižvelgta į ekonomines ir technines tendencijas. Naudodamasi tais įgaliojimais Komisija užtikrina, kad deleguotaisiais aktais nebūtų sukuriama didelės papildomos naštos valstybėms narėms ar respondentams. Be to, Komisija tinkamai pagrindžia tuose deleguotuosiuose aktuose numatytus statistinius veiksmus, prireikus naudodamasi ekonominio veiksmingumo analize, įskaitant respondentams tenkančios naštos ir statistikos rengimo išlaidų vertinimą, kaip nurodyta Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 223/2009 ( 1 ) 14 straipsnio 3 dalies c punkte.

▼M1

3 straipsnis

Apibrėžtys

Šiame reglamente taikomos šios apibrėžtys:

a) laivybai tinkamas vidaus vandens kelias – tai vandentakis (ne jūros dalis), kuris dėl natūralių ar dirbtinių savybių yra tinkamas laivybai, pirmiausia vidaus vandens kelių laivais;

b) vidaus vandens kelių laivas – tai plaukiojantis laivas, sukonstruotas vežti krovinius arba skirtas viešuoju transportu vežti keleivius, kuris plaukioja daugiausia laivybai tinkamais vidaus vandens keliais arba vandenyse, kurie yra mažo bangavimo vandenyse arba jiems artimose teritorijose, arba teritorijose, kuriose taikomos uostų taisyklės;

c) laivo registravimo valstybė – tai šalis, kurioje laivas yra registruotas;

d) vidaus vandens kelių transportas – tai bet koks krovinių ir (arba) keleivių vežimas vidaus vandens kelių laivais, visiškai ar iš dalies vykdomas laivybai tinkamais vidaus vandens keliais;

e) nacionalinis vidaus vandens kelių transportas – tai vežimas vidaus vandens keliais iš vieno į kitą tos pačios šalies uostą, nesvarbu kokia yra laivo registravimo valstybė;

f) tarptautinis vidaus vandens kelių transportas – tai vežimas vidaus vandens keliais iš vienos šalies uosto į kitos šalies uostą;

g) tranzitinis vidaus vandens kelių transportas – tai vežimas vidaus vandens keliais per šalies teritoriją iš vieno kitos šalies uosto į kitą tos pačios arba kitos šalies uostą, jei visos kelionės per šalies teritoriją metu kroviniai neperkraunami;

h) vidaus vandens kelių eismas – tai laivo plaukimas konkrečiu laivybai tinkamu vidaus vandens keliu.

▼M3

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti deleguotuosius aktus pagal 9 straipsnį dėl šio straipsnio dalinio pakeitimo, siekiant pritaikyti jame pateiktas terminų apibrėžtis arba numatyti naujas terminų apibrėžtis, kad būtų atsižvelgta į atitinkamas tarptautiniu lygmeniu iš dalies pakeistas ar priimtas terminų apibrėžtis.

Naudodamasi tais įgaliojimais Komisija užtikrina, kad deleguotaisiais aktais nebūtų sukuriama didelės papildomos naštos valstybėms narėms ar respondentams. Be to, Komisija tinkamai pagrindžia tuose deleguotuosiuose aktuose numatytus statistinius veiksmus, prireikus naudodamasi ekonominio veiksmingumo analize, įskaitant respondentams tenkančios naštos ir statistikos rengimo išlaidų vertinimą, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 223/2009 14 straipsnio 3 dalies c punkte.

▼B

4 straipsnis

Duomenų rinkimas

1.  Duomenys renkami pagal A ir D prieduose esančias lenteles.

2.  2 straipsnio 3 dalyje numatytu atveju duomenys renkami pagal E priede esančią lentelę.

3.  Šiame reglamente kroviniai klasifikuojami pagal F priedą.

▼M3

4.  Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti deleguotuosius aktus pagal 9 straipsnį dėl priedų dalinio pakeitimo, kad būtų suderinti kodavimo ir nomenklatūros pakeitimai, atlikti tarptautiniu lygmeniu arba atitinkamuose Sąjungos teisėkūros procedūra priimamuose aktuose. Naudodamasi tais įgaliojimais Komisija užtikrina, kad deleguotaisiais aktais nebūtų sukuriama didelės papildomos naštos valstybėms narėms ar respondentams. Be to, Komisija tinkamai pagrindžia tuose deleguotuose aktuose numatytus statistinius veiksmus, prireikus naudodamasi ekonominio veiksmingumo analize, įskaitant respondentams tenkančios naštos ir statistikos rengimo išlaidų vertinimą, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 223/2009 14 straipsnio 3 dalies c punkte.

4a straipsnis

Bandomieji tyrimai

1.  Ne vėliau kaip 2018 m. gruodžio 8 d. Komisija, bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis, parengia atitinkamą metodiką statistikai apie keleivių vežimą vidaus vandenų keliais, įskaitant pasienyje teikiamas transporto paslaugas, rinkti.

2.  Ne vėliau kaip 2019 m. gruodžio 8 d. Komisija pradeda savanoriškus bandomuosius tyrimus, kuriuos turi atlikti valstybės narės, kurios teikia duomenis pagal šį reglamentą, dėl statistinių duomenų, susijusių su keleivių vežimu vidaus vandens keliais, įskaitant pasienyje teikiamas transporto paslaugas, prieinamumo. Tų bandomųjų tyrimų tikslas – įvertinti tų naujų duomenų surenkamumą, atitinkamų duomenų surinkimo sąnaudas ir numatomą statistikos kokybę.

3.  Ne vėliau kaip 2020 m. gruodžio 8 d. Komisija pateikia ataskaitą Europos Parlamentui ir Tarybai apie tokių bandomųjų tyrimų rezultatus. Atsižvelgdama į tos ataskaitos rezultatus, per pagrįstą laikotarpį Komisija prireikus pateikia Europos Parlamentui ir Tarybai pasiūlymą dėl teisėkūros procedūra priimamo akto dėl šio reglamento pakeitimų, susijusių su statistika apie keleivių vežimą vidaus vandenų keliais, įskaitant pasienyje teikiamas transporto paslaugas.

4.  Prireikus ir atsižvelgiant į Sąjungos sukuriamą pridėtinę vertę, prie tų bandomųjų tyrimų prisidedama lėšomis iš Sąjungos bendrojo biudžeto.

▼B

5 straipsnis

Duomenų perdavimas

1.  Pirmasis stebėjimo laikotarpis prasideda 2007 m. sausio 1 d. Duomenys perduodami kiek galima greičiau, bet ne vėliau kaip po penkių mėnesių nuo atitinkamo stebėjimo laikotarpio pabaigos.

▼M3

2.  Komisija priima įgyvendinimo aktus, kuriais nustatoma duomenų perdavimo Komisijai (Eurostatui) tvarka, įskaitant keitimosi duomenimis standartus. Tie įgyvendinimo aktai priimami laikantis 10 straipsnio 2 dalyje nurodytos nagrinėjimo procedūros.

▼B

6 straipsnis

Platinimas

Bendrijos statistika, paremta 4 straipsnyje nurodytais duomenimis, platinama panašiu dažnumu, koks nustatytas valstybių narių duomenų perdavimui.

▼M3

Komisija priima įgyvendinimo aktus, kuriais nustatoma rezultatų platinimo tvarka. Tie įgyvendinimo aktai priimami laikantis 10 straipsnio 2 dalyje nurodytos nagrinėjimo procedūros.

▼B

7 straipsnis

Duomenų kokybė

▼M3

1.  Komisija priima įgyvendinimo aktus, kuriais nustatomi metodologiniai reikalavimai ir kriterijai, kuriais užtikrinama parengtų duomenų kokybė. Tie įgyvendinimo aktai priimami laikantis 10 straipsnio 2 dalyje nurodytos nagrinėjimo procedūros.

▼B

2.  Valstybės narės imasi visų būtinų priemonių, kad būtų užtikrinta perduodamų duomenų kokybė.

3.  Komisija (Eurostatas) įvertina perduotų duomenų kokybę. Valstybės narės Komisijai (Eurostatui) pateikia ataskaitą, kurioje nurodoma tokia informacija ir duomenys, kurių ji gali paprašyti siekdama patikrinti perduotų duomenų kokybę.

▼M3

4.  Šio reglamento taikymo tikslais, perduodamiems duomenims taikomi Reglamento (EB) Nr. 223/2009 12 straipsnio 1 dalyje nurodyti kokybės kriterijai.

5.  Komisija priima įgyvendinimo aktus, kuriais nustatoma kokybės ataskaitoms taikoma išsami tvarka, struktūra, periodiškumas ir palyginamumo elementai. Tie įgyvendinimo aktai priimami laikantis 10 straipsnio 2 dalyje nurodytos nagrinėjimo procedūros.

▼M3

8 straipsnis

Įgyvendinimo ataskaitos

Ne vėliau kaip 2020 m. gruodžio 31 d., o po to – kas penkerius metus, Komisija, pasikonsultavusi su Europos statistikos sistemos komitetu, Europos Parlamentui ir Tarybai teikia ataskaitą apie šio reglamento įgyvendinimą ir būsimus pokyčius.

Toje ataskaitoje Komisija atsižvelgia į valstybių narių teikiamą atitinkamą informaciją apie galimus patobulinimus ir naudotojų poreikius. Visų pirma toje ataskaitoje turi būti:

a) įvertinama parengtos statistikos nauda Sąjungai, valstybėms narėms ir statistinės informacijos teikėjams bei naudotojams, lyginant su jos sąnaudomis;

b) įvertinama perduotų duomenų kokybė ir taikyti duomenų rinkimo metodai.

9 straipsnis

Įgaliojimų delegavimas

1.  Įgaliojimai priimti deleguotuosius aktus Komisijai suteikiami šiame straipsnyje nustatytomis sąlygomis.

2.  2 straipsnio 5 dalyje, 3 straipsnyje ir 4 straipsnio 4 dalyje nurodyti įgaliojimai priimti deleguotuosius aktus Komisijai suteikiami penkerių metų laikotarpiui nuo 2016 m. gruodžio 7 d. Likus ne mažiau kaip devyniems mėnesiams iki penkerių metų laikotarpio pabaigos Komisija parengia naudojimosi deleguotaisiais įgaliojimais ataskaitą. Deleguotieji įgaliojimai savaime pratęsiami tokios pačios trukmės laikotarpiams, išskyrus atvejus, kai Europos Parlamentas arba Taryba pareiškia prieštaravimų dėl tokio pratęsimo likus ne mažiau kaip trims mėnesiams iki kiekvieno laikotarpio pabaigos.

3.  Europos Parlamentas ar Taryba gali bet kada atšaukti 2 straipsnio 5 dalyje, 3 straipsnyje ir 4 straipsnio 4 dalyje nurodytus deleguotuosius įgaliojimus. Sprendimu dėl įgaliojimų atšaukimo nutraukiami tame sprendime nurodyti įgaliojimai priimti deleguotuosius aktus. Sprendimas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje arba vėlesnę jame nurodytą dieną. Jis nedaro poveikio jau galiojančių deleguotųjų aktų galiojimui.

4.  Prieš priimdama deleguotąjį aktą Komisija konsultuojasi su kiekvienos valstybės narės paskirtais ekspertais vadovaudamasi 2016 m. balandžio 13 d. Tarpinstituciniame susitarime dėl geresnės teisėkūros ( 2 ) nustatytais principais.

5.  Apie priimtą deleguotąjį aktą Komisija nedelsdama vienu metu praneša Europos Parlamentui ir Tarybai.

6.  Pagal 2 straipsnio 5 dalį, 3 straipsnį arba 4 straipsnio 4 dalį priimtas deleguotasis aktas įsigalioja tik tuo atveju, jeigu per du mėnesius nuo pranešimo Europos Parlamentui ir Tarybai apie šį aktą dienos nei Europos Parlamentas, nei Taryba nepareiškia prieštaravimų arba jeigu dar nepasibaigus šiam laikotarpiui ir Europos Parlamentas, ir Taryba praneša Komisijai, kad prieštaravimų nereikš. Europos Parlamento arba Tarybos iniciatyva šis laikotarpis pratęsiamas dviem mėnesiais.

10 straipsnis

Komiteto procedūra

1.  Komisijai padeda Europos statistikos sistemos komitetas, įsteigtas pagal Reglamentą (EB) Nr. 223/2009. Tas komitetas – tai komitetas, kaip nustatyta Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 182/2011 ( 3 ).

2.  Kai daroma nuoroda į šią dalį, taikomas Reglamento (ES) Nr. 182/2011 5 straipsnis.

▼B

11 straipsnis

Pereinamosios nuostatos ir panaikinimas

1.  Valstybės narės 2006 m. statistinius rezultatus pateikia pagal Direktyvą 80/1119/EEB.

2.  Direktyva 80/1119/EEB panaikinama nuo 2007 m. sausio 1 d.

12 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

▼M1




A PRIEDAS



A1 lentelė.  Krovinių vežimas pagal krovinių rūšį (metiniai duomenys)

Elementai

Kodai

Nomenklatūra

Vienetas

Lentelė

2 alfa ženklai

„A1“

 

Duomenis teikianti šalis

2 raidės

NUTS0 (nacionalinis kodas)

 

Metai

4 skaitmenys

„yyyy“

 

Pakrovimo šalis arba regionas

4 alfa ženklai

NUTS2 (1)

 

Iškrovimo šalis arba regionas

4 alfa ženklai

NUTS2 (1)

 

Transporto rūšis

1 skaitmuo

1 = nacionalinis

2 = tarptautinis (išskyrus tranzitą)

3 = tranzitas

 

Krovinio rūšis

2 skaitmenys

NST 2000 (2)

 

Pakuotės rūšis

1 skaitmuo

1 = kroviniai konteineriuose

2 = kroviniai ne konteineriuose ir tušti konteineriai

 

Vežta tonų

 

 

tonos

Tonkilometriai

 

 

tonkilometriai

(*1)   Jei regiono kodas nežinomas ar jo nėra, bus naudojami toliau nurodyti kodai:
— „NUTS0 + ZZ“, jei yra šalies partnerės NUTS kodas.
— „ISO kodas + ZZ“, jei nėra šalies partnerės NUTS kodo.
— „ZZZZ“, jei šalis partnerė visiškai nežinoma.

(*2)   Tik 2007 ataskaitiniams metams galima taikyti NST/R klasifikaciją nurodant krovinio rūšį, kaip paaiškinta F priede.




B PRIEDAS



B1 lentelė.  Vežimas pagal laivo registravimo valstybę ir laivo rūšį (metiniai duomenys)

Elementai

Kodai

Nomenklatūra

Vienetas

Lentelė

2 alfa ženklai

„B1“

 

Duomenis teikianti šalis

2 raidės

NUTS0 (nacionalinis kodas)

 

Metai

4 skaitmenys

„yyyy“

 

Pakrovimo šalis arba regionas

4 alfa ženklai

NUTS2 (1)

 

Iškrovimo šalis arba regionas

4 alfa ženklai

NUTS2 (1)

 

Transporto rūšis

1 skaitmuo

1 = nacionalinis

2 = tarptautinis (išskyrus tranzitą)

3 = tranzitas

 

Laivo rūšis

1 skaitmuo

1 = savaeigė barža

2 = nesavaeigė barža

3 = savaeigė skystų krovinių barža

4 = nesavaeigė skystų krovinių barža

5 = kitas krovininis laivas

6 = jūrų laivas

 

Laivo registravimo valstybė

2 raidės

NUTS0 (nacionalinis kodas) (2)

 

Vežta tonų

 

 

tonos

Tonkilometriai

 

 

tonkilometriai

(*1)   Jei regiono kodas nežinomas ar jo nėra, bus naudojami toliau nurodyti kodai:
— „NUTS0 + ZZ“, jei yra šalies partnerės NUTS kodas.
— „ISO kodas + ZZ“, jei nėra šalies partnerės NUTS kodo.
— „ZZZZ“, jei šalis partnerė visiškai nežinoma.

(*2)   Jei nėra laivo registravimo šalies NUTS kodo, bus nurodomas ISO nacionalinis kodas. Jei laivo registracijos valstybė nėra žinoma, reikia naudoti kodą „ZZ“.



B2 lentelė.  Laivų eismas (metiniai duomenys)

Elementai

Kodai

Nomenklatūra

Vienetas

Lentelė

2 alfa ženklai

„B2“

 

Duomenis teikianti šalis

2 raidės

NUTS0 (nacionalinis kodas)

 

Metai

4 skaitmenys

„yyyy“

 

Transporto rūšis

1 raidė

1 = nacionalinis

2 = tarptautinis (išskyrus tranzitą)

3 = tranzitas

 

Pakrautų laivų plaukimų skaičius

 

 

laivų plaukimai

Tuščių laivų plaukimų skaičius

 

 

laivų plaukimai

Laivo kilometrai (pakrautų laivų)

 

 

laivo kilometrai

Laivo kilometrai (tuščių laivų)

 

 

laivo kilometrai

PASTABA. B2 lentelę teikti neprivaloma.




C PRIEDAS



C1 lentelė.  Krovinių vežimas konteineriuose pagal krovinio rūšį (metiniai duomenys)

Elementai

Kodai

Nomenklatūra

Vienetas

Lentelė

2 alfa ženklai

„C1“

 

Duomenis teikianti šalis

2 raidės

NUTS0 (nacionalinis kodas)

 

Metai

4 skaitmenys

„yyyy“

 

Pakrovimo šalis arba regionas

4 alfa ženklai

NUTS2 (1)

 

Iškrovimo šalis arba regionas

4 alfa ženklai

NUTS2 (1)

 

Transporto rūšis

1 skaitmuo

1 = nacionalinis

2 = tarptautinis (išskyrus tranzitą)

3 = tranzitas

 

Konteinerių dydis

1 skaitmuo

1 = 20’ krovinio vienetų

2 = 40’ krovinio vienetų

3 = > 20' ir < 40' krovinio vienetų

4 = > 40' krovinio vienetų

 

Pakrovimo statusas

1 skaitmuo

1 = pilni konteineriai

2 = tušti konteineriai

 

Krovinio rūšis

2 skaitmenys

NST 2000 (2)

 

Tonkilometriai

 

 

tonos

Tonkilometriai

 

 

tonkilometriai

TEU

 

 

TEU

TEU kilometrai

 

 

TEU kilometrai

(*1)   Jei regiono kodas nežinomas ar jo nėra, bus naudojami toliau nurodyti kodai:
— „NUTS0 + ZZ“, jei yra šalies partnerės NUTS kodas.
— „ISO kodas + ZZ“, jei nėra šalies partnerės NUTS kodo.
— „ZZZZ“, jei šalis partnerė visiškai nežinoma.

(*2)   Tik 2007 ataskaitiniams metams galima taikyti NST/R klasifikaciją nurodant krovinio rūšį, kaip paaiškinta F priede.




D PRIEDAS



D1 lentelė.  Vežimas pagal laivo registravimo valstybę (ketvirtiniai duomenys)

Elementai

Kodai

Nomenklatūra

Vienetas

Lentelė

2 alfa ženklai

„D1“

 

Duomenis teikianti šalis

2 raidės

NUTS0 (nacionalinis kodas)

 

Metai

4 skaitmenys

„yyyy“

 

Ketvirtis

2 skaitmenys

41 = 1 ketvirtis

42 = 2 ketvirtis

43 = 3 ketvirtis

44 = 4 ketvirtis

 

Transporto rūšis

1 skaitmuo

1 = nacionalinis

2 = tarptautinis (išskyrus tranzitą)

3 = tranzitas

 

Laivo registravimo valstybė

2 raidės

NUTS0 (nacionalinis kodas) (1)

 

Vežta tonų

 

 

tonos

Tonkilometriai

 

 

tonkilometriai

(*1)   Jei nėra laivo registravimo šalies NUTS kodo, bus nurodomas ISO nacionalinis kodas. Jei laivo registravimo valstybė nėra žinoma, reikia naudoti „ZZ“ kodą.



D2 lentelė.  Vežimas konteineriuose pagal laivo registravimo valstybę (ketvirtiniai duomenys)

Elementai

Kodai

Nomenklatūra

Vienetas

Lentelė

2 alfa ženklai

„D2“

 

Duomenis teikianti šalis

2 raidės

NUTS0 (nacionalinis kodas)

 

Metai

4 skaitmenys

„yyyy“

 

Ketvirtis

2 skaitmenys

41 = 1 ketvirtis

42 = 2 ketvirtis

43 = 3 ketvirtis

44 = 4 ketvirtis

 

Transporto rūšis

1 skaitmuo

1 = nacionalinis

2 = tarptautinis (išskyrus tranzitą)

3 = tranzitas

 

Laivo registravimo valstybė

2 raidės

NUTS0 (nacionalinis kodas) (1)

 

Pakrovimo statusas

1 skaitmuo

1 = pilni konteineriai

2 = tušti konteineriai

 

Vežta tonų

 

 

tonos

Tonkilometriai

 

 

tonkilometriai

TEU

 

 

TEU

TEU kilometrai

 

 

TEU kilometrai

(*1)   Jei nėra laivo registravimo šalies NUTS kodo, bus nurodomas ISO nacionalinis kodas. Jei laivo registravimo valstybė nėra žinoma, reikia naudoti „ZZ“ kodą.




E PRIEDAS



E1 lentelė.  Krovinių vežimas (metiniai duomenys)

Elementai

Kodai

Nomenklatūra

Vienetas

Lentelė

2 alfa ženklai

„E1“

 

Duomenis teikianti šalis

2 raidės

NUTS0 (nacionalinis kodas)

 

Metai

4 skaitmenys

„yyyy“

 

Transporto rūšis

1 skaitmuo

1 = nacionalinis

2 = tarptautinis (išskyrus tranzitą)

3 = tranzitas

 

Krovinio rūšis

2 skaitmenys

NST 2000 (1)

 

Iš viso vežta tonų

 

 

tonos

Tonkilometriai, iš viso

 

 

tonkilometriai

(*1)   Tik 2007 ataskaitiniams metams galima taikyti NST/R klasifikaciją nurodant krovinio rūšį, kaip paaiškinta F priede.

▼M2




F PRIEDAS



NST 2007

Skyrius

Apibūdinimas

01

Žemės ūkio, medžioklės ir miškininkystės produktai; žuvis ir kiti žuvininkystės produktai

02

Akmens anglys ir rusvosios anglys; žalia nafta ir gamtinės dujos

03

Metalų rūdos ir kiti kasybos bei karjerų eksploatavimo produktai: durpės; uranas ir toris

04

Maisto produktai, gėrimai ir tabakas

05

Tekstilė ir tekstilės gaminiai; oda ir jos dirbiniai

06

Mediena ir medienos bei kamštienos gaminiai bei dirbiniai (išskyrus baldus); gaminiai bei dirbiniai iš šiaudų ir pynimo medžiagų; plaušiena, popierius ir popieriaus gaminiai; spaudiniai ir įrašytos laikmenos

07

Koksas ir rafinuoti naftos produktai

08

Chemikalai, chemijos produktai ir cheminiai pluoštai; guminiai ir plastikiniai gaminiai; branduolinis kuras

09

Kiti nemetalo mineraliniai produktai

10

Pagrindiniai metalai; metalo gaminiai, išskyrus mašinas ir įrenginius

11

Niekur kitur nepriskirtos mašinos ir įranga; įstaigos mašinos ir kompiuteriai; niekur kitur nepriskirtos elektros mašinos ir aparatūra; radijo, televizijos ir ryšių įranga bei aparatūra; medicinos, tikslieji ir optiniai prietaisai; įvairių tipų laikrodžiai

12

Transporto įranga

13

Baldai; kiti, niekur kitur nepriskirti pramonės gaminiai

14

Antrinės žaliavos; komunalinės atliekos ir kitos atliekos

15

Laiškai, siuntos

16

Krovinių vežimui naudojama įranga ir medžiagos

17

Privačių ir tarnybinių persikraustymų metu vežami kroviniai; atskirai nuo keleivių vežamas bagažas; remontui vežamos variklinės transporto priemonės; kiti, niekur kitur nepriskirti, ne rinkai skirti kroviniai

18

Mišrūs kroviniai: kartu vežami įvairių rūšių kroviniai

19

Kroviniai, kurių negalima įvardyti: kroviniai, kurių dėl kokių nors priežasčių negalima įvardyti ir todėl negalima priskirti 01–16 grupėms

20

Kiti, niekur kitur nepriskirti kroviniai

▼M3 —————



( 1 ) ( 2009 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 223/2009 dėl Europos statistikos, panaikinantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB, Euratomas) Nr. 1101/2008 dėl konfidencialių statistinių duomenų perdavimo Europos Bendrijų statistikos tarnybai, Tarybos reglamentą (EB) Nr. 322/97 dėl Bendrijos statistikos ir Tarybos sprendimą 89/382/EEB, Euratomas, įsteigiantį Europos Bendrijų statistikos programų komitetą (OL L 87, 2009 3 31, p. 164).

( 2 ) OL L 123, 2016 5 12, p. 1.

( 3 ) 2011 m. vasario 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 182/2011, kuriuo nustatomos valstybių narių vykdomos Komisijos naudojimosi įgyvendinimo įgaliojimais kontrolės mechanizmų taisyklės ir bendrieji principai (OL L 55, 2011 2 28, p. 13).