2006D0133 — LT — 01.01.2010 — 006.001


Šis dokumentas yra skirtas tik informacijai, ir institucijos nėra teisiškai atsakingos už jo turinį

►B

KOMISIJOS SPRENDIMAS

2006 m. vasario 13 d.

kuriuo reikalaujama, kad valstybės narės laikinai imtųsi papildomų priemonių dėl Bursaphelenchus xylophilus (Steiner et Buhrer) Nickle et al. (pušinio stiebinio nematodo) plitimo Portugalijos rajonuose, išskyrus tuos, kuriuose jis nepasitaikė

(pranešta dokumentu Nr. C(2006) 345)

(2006/133/EB)

(OL L 052, 23.2.2006, p.34)

iš dalies keičiamas:

 

 

Oficialusis leidinys

  No

page

date

►M1

KOMISIJOS SPRENDIMAS 2008 m. balandžio 25 d.

  L 115

41

29.4.2008

►M2

KOMISIJOS SPRENDIMAS 2008 m. gegužės 15 d.

  L 130

22

20.5.2008

 M3

KOMISIJOS SPRENDIMAS 2008 m. rugpjūčio 19 d.

  L 224

8

22.8.2008

►M4

KOMISIJOS SPRENDIMAS 2008 m. spalio 7 d.

  L 271

47

11.10.2008

►M5

KOMISIJOS SPRENDIMAS 2008 m. gruodžio 15 d.

  L 338

64

17.12.2008

►M6

KOMISIJOS SPRENDIMAS 2009 m. gegužės 28 d.

  L 135

29

30.5.2009

►M7

KOMISIJOS SPRENDIMAS 2009 m. gruodžio 17 d.

  L 339

40

22.12.2009




▼B

KOMISIJOS SPRENDIMAS

2006 m. vasario 13 d.

kuriuo reikalaujama, kad valstybės narės laikinai imtųsi papildomų priemonių dėl Bursaphelenchus xylophilus (Steiner et Buhrer) Nickle et al. (pušinio stiebinio nematodo) plitimo Portugalijos rajonuose, išskyrus tuos, kuriuose jis nepasitaikė

(pranešta dokumentu Nr. C(2006) 345)

(2006/133/EB)



EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 2000 m. gegužės 8 d. Tarybos direktyvą 2000/29/EB dėl apsaugos priemonių nuo augalams arba augaliniams produktams kenksmingų organizmų įvežimo į Bendriją ir išplitimo joje ( 1 ), ypač į jos 16 straipsnio 3 dalį,

kadangi:

(1)

Jei, valstybės narės nuomone, gresia pavojus, jog iš kitos valstybės narės į jos teritoriją bus įvežtas Bursaphelenchus xylophilus (Steiner et Buhrer) Nickle et al. (pušinis stiebinis nematodas (PSN)), jai turi būti leidžiama laikinai imtis bet kokių būtinų papildomų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo šio pavojaus.

(2)

1999 m. birželio 25 d. Portugalija kitoms valstybėms narėms ir Komisijai pranešė, kad kai kurie iš jos teritorijoje augančių pušų paimti mėginiai buvo identifikuoti kaip užkrėsti PSN. Komisija priėmė Sprendimą 2000/58/EB ( 2 ) ir Sprendimą 2001/218/EB ( 3 ), kuriuose apibrėžiamos kovos su PSN priemonės.

(3)

2004 m. lapkričio mėn. Maisto ir veterinarijos tarnybos atlikti naujausi vertinimai, Portugalijos pateikta papildoma informacija ir kitų valstybių narių atlikti oficialūs medienos, nuluptos žievės ir Abies Mill., Cedrus Trew, Larix Mill., Picea A. Dietr., Pinus L., Pseudotsuga Carr. bei Tsuga Carr. augalų tyrimai rodo, kad Portugalijoje pradėjus įgyvendinti likvidavimo programą, PSN plinta tik demarkacinėse šios šalies zonose. Tačiau atliekant tyrimus tose zonose, randama medžių su užkrėtimo PSN simptomais.

(4)

2004 m. birželio ir 2005 m. gegužės mėnesiais vykusių posėdžių metu Augalų sveikatos nuolatinis komitetas įvertino 2003 m. vasario mėn. Portugalijos vidutinės trukmės laikotarpio PSN sunaikinimo planą, iš dalies pakeistą 2003 m. birželio mėn. Pastarojo posėdžio metu buvo padaryta išvada, kad numatytas užkrėtimo mažinimo demarkacinėje zonoje lygmuo kol kas dar nėra visiškai pasiektas.

(5)

Todėl būtina, kad Portugalija ir toliau taikytų specialias priemones, susijusias su medienos, žievės ir augalų šeimininkų pervežimu Portugalijos demarkacinėse zonose ir iš šių zonų į kitas Portugalijos zonas ir į kitas valstybes nares.

(6)

Be to, būtina, kad Portugalija ir toliau taikytų specialias priemones kontroliuodama PSN plitimą ir siekdama jį išnaikinti. Todėl reikėtų parengti vidutinės trukmės laikotarpio atnaujintą PSN likvidavimo planą, skirtą geresnei jo plitimo kontrolei.

(7)

Kitoms valstybėms narėms toliau turėtų būti leidžiama taikyti papildomas priemones savo teritorijoms nuo PSN apsaugoti.

(8)

Reikėtų nuolatos vertinti specialių priemonių taikymo ir vidutinės trukmės laikotarpio plano įgyvendinimo rezultatus, ypač remiantis informacija, kurią turi pateikti Portugalijos ir kitos valstybės narės.

(9)

Šiame sprendime numatytos priemonės atitinka Augalų sveikatos nuolatinio komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:



1 straipsnis

Šiame sprendime vartojami šių sąvokų apibrėžimai:

a) „pušinis stiebinis nematodas“ (PSN) – tai Bursaphelenchus xylophilus (Steiner et Buhrer) Nickle et al.;

b) „neatspari mediena ir žievė“ – tai mediena ir nulupta spygliuočių (Coniferales), išskyrus Thuja L., žievė;

c) „neatsparūs augalai“ – tai Abies Mill., Cedrus Trew, Larix Mill., Picea A. Dietr., Pinus L., Pseudotsuga Carr. ir Tsuga Carr augalai (išskyrus vaisius ir sėklas).

▼M1

2 straipsnis

▼M4

Portugalija ir, jei reikia, Ispanija iki 2012 m. kovo 31 d. užtikrina, kad būtų laikomasi priede nurodytų sąlygų vežant neatsparią medieną, žievę ir augalus pagal 5 straipsnį nustatytose demarkacinėse zonose arba iš jų į visas kitas valstybių narių zonas, išskyrus jų demarkacines zonas, arba į trečiąsias šalis.

▼M6

Tikrinant, ar laikomasi priedo 1 punkte nustatytų sąlygų, Portugalija atlieka kuo aukštesnio lygio oficialią neatsparios medienos, žievės ir augalų vežimo iš jos teritorijos demarkacinių zonų į visus kitus valstybių narių rajonus, išskyrus demarkacines zonas, arba trečiąsias šalis kontrolę. Daugiausia dėmesio ji skiria vežimui, dėl kurio atsiranda didžiausia rizika, kad gyvi PSN bus išvežti už demarkacinių zonų ribų. Ši oficiali kontrolė atliekama tuose punktuose, iš kurių neatspari mediena, žievė ir augalai išvežami iš demarkacinių zonų. Visos kontrolės išvados kas savaitę pateikiamos Komisijai ir kitoms valstybėms narėms.

▼M1

Portugalija iki 2012 m. kovo 31 d. vykdo likvidavimo planą, skirtą geriau kontroliuoti PSN plitimą, siekiant jį išnaikinti. Tame plane pateikiama išsami informacija apie ypač neatsparių PSN medžių rūšių Portugalijos sąlygomis tvarkymą demarkacinėje zonoje. Šis planas kiekvienais metais peržiūrimas iki gruodžio 31 d.

▼M6

3 straipsnis

1.  Paskirties valstybės narės, išskyrus Portugaliją, atlieka iš Portugalijos į jų teritoriją įvežamos neatsparios medienos, žievės ir augalų oficialią kontrolę. Tokią kontrolę sudaro dokumentų tikrinimas, kurį atliekant tikrinama, ar neatspari mediena, žievė ir augalai yra paženklinti ir ar šis ženklinimas atitinka šį sprendimą, identiškumo tikrinimas ir, jei reikia, augalų sveikatos tikrinimas, kurį gali sudaryti PSN nustatymo tyrimas.

2.  Pagal 1 dalį atliekamos oficialios kontrolės dažnumas visų pirma priklauso nuo rizikos, susijusios su skirtingų rūšių neatsparia mediena, žieve ir augalais, bei to, kaip ūkinės veiklos vykdytojas, atsakingas už neatsparios medienos, žievės ir augalų vežimą, laikėsi šio sprendimo reikalavimų.

3.  Jei pagal 1 dalį atlikus oficialią kontrolę nustatomi reikalavimų neatitikimai, imamasi atitinkamų priemonių, panašių į tas, kurios nurodytos Direktyvos 2000/29/EB 11 straipsnyje.

▼M2

4 straipsnis

1.  Siekdamos nustatyti, ar yra apsikrėtimo PSN įrodymų, valstybės narės kasmet atlieka oficialius savo šalyse išaugintos neatsparios medienos, žievės ir augalų tyrimus.

Nepažeidžiant Direktyvos 2000/29/EB 16 straipsnio 1 dalies nuostatų, apie tokių tyrimų rezultatus pranešama kitoms valstybėms narėms ir Komisijai kiekvienais metais iki gruodžio 15 d.

2.   ►M4  Be 1 dalyje nurodytų apžiūrų, Portugalija ir, jei reikia, Ispanija kiekvienais metais parengia demarkacinių zonų apžiūros planą ir pateikia jį tvirtinti Komisijai. Plane turi būti įvertinta rizika ir atsižvelgta į neatsparių augalų paplitimą šių šalių teritorijoje. ◄

Apie tyrimo, atlikto remiantis tuo planu, rezultatus pranešama Komisijai ir kitoms valstybėms narėms tuojau pat, kai tik jie bus žinomi.

▼B

5 straipsnis

Atsižvelgdama į 4 straipsnyje minėtų tyrimų rezultatus, Portugalija nustato zonas, kuriose PSN nebuvo pastebėtas, ir atriboja zonas (toliau – demarkacines zonas), kurias sudaro dalis, kur pastebėtas PSN, ir dalis, pavadinta buferine zona, ne mažiau kaip 20 km spinduliu gaubianti pirmąją dalį.

▼M4

Jei 4 straipsnio 2 dalyje minėtos apžiūros rezultatai rodo, kad PSN yra aptiktas mažiau nei 20 km nuo Ispanijos sienos, Portugalija nedelsdama apie tai praneša Ispanijai. Jei PSN aptinkamas 3 km atstumu nuo Ispanijos sienos arba per metus šalia pirmojo PSN atvejo vietovės nustatomas kitas PSN atvejis, Ispanija savo teritorijoje nustato demarkacinę zoną, praplėsdama Portugalijos demarkacinę zoną, į kurią įtraukia 20 km pločio buferinę zoną, esančią aplink vietovę, kurioje aptiktas PSN.

▼B

Komisija turi sudaryti zonų, kuriose PSN nebuvo pastebėtas sąrašą ir jį perduoti Augalų sveikatos nuolatiniam komitetui bei valstybėms narėms. Visos į šį sąrašą neįtrauktos Portugalijos zonos laikomos demarkacinėmis zonomis.

▼M2

Sąrašas atnaujinamas atsižvelgiant į 4 straipsnyje minėtų tyrimų rezultatus ir duomenis, perduotus pagal Direktyvos 2000/29/EB 16 straipsnio 1 dalį.

▼B

6 straipsnis

Sprendimas 2001/218/EB panaikinamas.

7 straipsnis

Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.




PRIEDAS

Taikant 2 straipsnį, turi būti laikomasi šių sąlygų:

▼M5

1. Nepažeidžiant 2 punkto nuostatų vežant iš demarkacinių zonų į visus kitus valstybių narių rajonus, išskyrus demarkacines zonas, arba į trečiąsias šalis ir vežant iš demarkacinių zonų dalies, kurioje aptiktas PSN, į demarkacinių zonų dalį, pavadintą buferine zona:

a) neatsparius augalus, kurių paskirties vieta yra Bendrijoje, kartu su jais teikiamas augalo pasas, parengtas ir išduotas pagal Komisijos direktyvos 92/105/EEB ( 4 ) nuostatas po to, kai:

 augalai yra oficialiai patikrinti ir PSN požymių juose nerasta, ir

 PSN požymių nepastebėta auginimo vietoje ar artimiausioje kaimynystėje nuo paskutinio viso vegetacijos ciklo pradžios;

b) neatsparią medieną ir atskirtą žievę, išskyrus šių pavidalų medieną:

 drožles, daleles, medienos atliekas arba likučius, gautus vien tik iš šių spygliuočių ir ne vien iš jų,

 dėžes, dėžutes, grotelines dėžes, būgnus ir panašią tarą,

 padėklus, padėklų apvadus, dėžių padėklus ir kitus krovimo skydus,

 paklotus po kroviniu, tarpiklius ir atramas,

bet įskaitant tą, kuri neišlaikė natūralaus apvalaus medienos paviršiaus, draudžiama išvežti iš demarkacinės zonos; oficiali atsakinga institucija gali taikyti šio draudimo išimtį, jei kartu su ta mediena arba atskirta žieve, kurių paskirties vieta yra Bendrijoje, teikiamas a papunktyje nurodytas augalo pasas po to, kai mediena arba atskirta žievė tinkamai termiškai apdorotos 30 min. išlaikant ne mažesnę kaip 56 °C medienos šerdies temperatūrą, taip užtikrinant, kad gyvi PSN būtų sunaikinti;

c) neatsparią medieną (iš jos gautas drožles, daleles, medžio atliekas arba likučius, gautus vien tik iš šių spygliuočių ir ne vien iš jų) draudžiama išvežti iš demarkacinės zonos; oficiali atsakinga institucija gali taikyti šio draudimo išimtį, jei su ta mediena, kurios paskirties vieta yra Bendrijoje, po tinkamo fumigacinio apdorojimo, užtikrinančio, kad gyvi PSN būtų sunaikinti teikiamas a papunktyje nurodytas augalo pasas;

▼M6

d) neatsparią medieną (iš jos pagamintus paklotus po kroviniu, tarpiklius ir atramas), įskaitant tą, kuri neišlaikė natūralaus apvalaus medienos paviršiaus, iš neatsparios medienos pagamintų pakavimo dėžių, dėžučių (išskyrus dėžutes, kurios pagamintos vien tik iš ne daugiau kaip 6 mm storio medienos), apkalų, statinių ir panašios taros, padėklų, dėžių padėklų ir kitų krovimo skydų, padėklų lankų, faktiškai naudojamų arba nenaudojamų vežant visų rūšių objektus, draudžiama išvežti iš demarkacinės zonos; oficiali atsakinga institucija gali taikyti šio draudimo išimtį, jei ta mediena apdorota vienu iš patvirtintų apdorojimo būdų, nustatytų FAO Tarptautinio fitosanitarijos priemonių standarto Nr. 15 dėl Pakavimo medžiagos iš medienos reguliavimo tarptautinėje prekybos gairių I priede ir paženklinta pagal minėto standarto II priedą.

▼M5

Oficiali atsakinga institucija įgalioja perdirbimo įmones atlikti b, c ir d papunkčiuose nurodytą medienos apdorojimą ir b bei c papunkčiuose nurodytai neatspariai medienai išduoti a papunktyje nurodytus augalo pasus arba d papunktyje nurodytą neatsparią medieną ženklinti laikantis FAO Tarptautinio fitosanitarijos priemonių standarto Nr. 15. Įgaliotos perdirbimo įmonės nuolat atlieka oficialus patikrinimus, kad būtų patvirtintas medienos apdorojimo veiksmingumas ir medienos atsekamumas.

Oficiali atsakinga institucija gamintojams gali leisti ženklinti pagal FAO Tarptautinio fitosanitarijos priemonių standarto Nr. 15 II priedą vyno dėžes, gaminamas iš medienos, kurią įgaliota perdirbimo įmonė apdoroja pagal minėtą standartą ir tiekia su a punkte nurodytu augalo pasu. Nuolat atliekamas oficialus įgaliotų vyno dėžių gamintojų patikrinimas siekiant užtikrinti, kad vyno dėžėms gaminti būtų naudojama tik tokiu būdu apdorota mediena, tiekiama su a punkte nurodytu augalo pasu, ir kad šią medieną būtų galima susieti su įgaliota perdirbimo įmone.

Komisija sudaro oficialios atsakingos institucijos įgaliotų perdirbimo įmonių sąrašą, kurį perduoda Augalų sveikatos nuolatiniam komitetui ir valstybėms narėms. Tas sąrašas atnaujinamas atsižvelgiant į oficialių patikrinimų, atliekamų siekiant patvirtinti medienos apdorojimo veiksmingumą ir medienos atsekamumą, rezultatus bei duomenis, perduotus pagal Direktyvos 2000/29/EB 16 straipsnio 1 dalį.

Portugalija užtikrina, kad tik į tą sąrašą įtrauktos perdirbimo įmonės gali išduoti b ir c papunkčiuose nurodytai neatspariai medienai a papunktyje nurodytus augalo pasus arba ženklinti d papunktyje nurodytą neatsparią medieną FAO Tarptautinio fitosanitarijos priemonių standarto Nr. 15 nuostatas atitinkančiu ženklu.

Įgaliota perdirbimo įmonė visoms vežamoms neatsparios medienos, žievės ir augalų siuntų sudedamosioms dalims teikia a papunktyje nurodytą augalo pasą arba jas ženklina FAO Tarptautinio fitosanitarijos priemonių standarto Nr. 15 nuostatas atitinkančiu ženklu.

▼B

2.  ►M4  Demarkacinėse zonose vežant: ◄

▼M1

a) Neatsparūs augalai apdorojami taip:

i) neatsparūs augalai, išauginti auginimo vietose, kuriose arba kurių artimiausioje kaimynystėje nuo paskutinio viso vegetacijos ciklo pradžios PSN požymių nepastebėta ir oficialių patikrinimų metu nerasta PSN ženklų ar požymių, iš auginimo vietos išvežami kartu pateikiant minėtą augalo pasą;

ii) neatsparūs augalai, išauginti auginimo vietose, kuriose arba kurių artimiausioje kaimynystėje nuo paskutinio viso vegetacijos ciklo pradžios pastebėta PSN požymių arba nustatyta, kad jie yra užsikrėtę PSN, iš auginimo vietos neišvežami ir sunaikinami deginant;

iii) neatsparūs augalai, išauginti, pavyzdžiui, miškuose, viešuosiuose parkuose arba asmeniniuose soduose, nustačius, kad jie yra užsikrėtę PSN, nesveikai atrodo arba yra gelbėjimo rajonuose:

 nustačius nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 1 d. – per tą laikotarpį iškertami, arba

 nustačius nuo balandžio 2 d. iki spalio 31 d. – iškertami nedelsiant,

 tikrinami, ar užsikrėtę PSN visais atvejais, kai tokie neatsparūs augalai yra demarkacinių zonų dalyje, kuri, remiantis 5 straipsniu, vadinama buferine. Aptikus PSN, užkrėstieji augalai ir visi neatsparūs augalai, esantys ne mažesniu kaip 50 m spinduliu nuo užkrėstųjų augalų, o visais atvejais – esantys spinduliu, kuriuo yra bent 10 neatsparių augalų, yra sunaikinami (židinys). Visi neatsparūs augalai, esantys ne mažesniu kaip 50 m spinduliu aplink židinį, mažiausia vienerius metus oficialiai tikrinami kas du mėnesius nuo tada, kai buvo pašalinti užkrėstieji augalai (saugos zona). Jeigu per tą laiką patvirtinama, kad šalia aptiktas kitas PSN, demarkacinė zona iš naujo nustatoma pagal 5 straipsnio 1 dalį,

▼M4 —————

▼B

b) nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 1 d. neatsparią natūralios apvaliosios arba pjautinės medienos su žieve arba be jos, įskaitant ir tą, kuri jau nėra natūralios apvaliosios formos:

i) gautą iš medžių, pripažintų užsikrėtusiais PSN arba esančių gelbėjimo zonose, arba nesveikai atrodančių, iki balandžio 2 d.:

 atitinkamose vietose oficialiai prižiūrint sunaikinama deginant, arba

 oficialiai prižiūrint išvežama į:

 

 perdirbimo įmonę ir ten susmulkinama bei sunaudojama vietoje, arba

 pramonės įmonę, kurioje sunaudojama kurui, arba

 perdirbimo įmonę, kurioje mediena, arba

 

 termiškai apdorojama taip, kad medienos šerdies temperatūra 30 min. siektų ne mažiau kaip 56 °C, arba

 smulkinama ir fumiguojama, kad būtų užtikrinamas gyvų PSN sunaikinimas;

ii) gauta iš medžių, išskyrus minėtą i papunktyje, turi būti oficialiai ištirta, ieškant PSN ir Monochamus spp.; jeigu patvirtinama, kad yra PSN ir Monochamus spp., medienai taikomos i papunkčio nuostatos; jei nepatvirtinama – mediena oficialiai prižiūrint gali būti vežama į perdirbimo įmonę, kad būtų toliau naudojama kaip statybinė medžiaga arba išimties tvarka oficialiai prižiūrint gabenama į bet kuriuos Portugalijos rajonus, išskyrus demarkacines zonas, esančias patvirtintas perdirbimo įmones, apie kurias pranešta Komisijai, ir jose nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 1 d.:

 pramonės tikslams naudojamų drožlių atveju tokioje patvirtintoje įmonėje, arba

 medienos atveju:

 

 termiškai apdorojama taip, kad 30 min. būtų išlaikoma ne mažesnė kaip 56 °C medienos šerdies temperatūra. Vežti toliau šią apdorotą medieną leidžiama tik su minėtu augalo pasu, arba

 smulkinama ir fumiguojama, kad būtų užtikrinamas gyvų PSN sunaikinimas. Vežti toliau šią fumiguotą medieną leidžiama tik su minėtu augalo pasu,

 smulkinama ir naudojama pramonės tikslams šioje įmonėje, arba

 oficialiai prižiūrint vežama į įmonę, kur mediena:

 

 termiškai apdorojama taip, kad 30 min. būtų išlaikoma ne mažesnė kaip 56 °C šerdies temperatūra, arba

 smulkinama ir fumiguojama, kad būtų užtikrintas gyvų PSN sunaikinimas,

 smulkinama ir naudojama pramonės tikslams;

c) nuo balandžio 2 d. iki spalio 31 d. neatspari apvali arba pjautinė mediena su žieve arba be jos, įskaitant ir tą, kuri jau nėra natūralios apvaliosios medienos formos:

i) gauta iš medžių, pripažintų užsikrėtusiais PSN, arba esančių gelbėjimo zonose, arba nesveikai atrodančių:

 tam tikrose vietose oficialiai prižiūrint tuoj pat sunaikinama deginant, arba

 tam tikrose vietose ne miško teritorijoje tuoj pat nulupama žievė ir tik po to oficialiai prižiūrint išvežama į sandėlius, kuriuose mediena apdorojama tam tikru insekticidu arba kuriuose yra drėgnų sandėliavimo patalpų, kur medieną galima laikyti bent jau pirmiau minėtą laikotarpį, o po to ji išvežama į pramonės įmonę, kurioje:

 

 tuoj pat susmulkinama ir naudojama pramonės tikslams, arba

 tuo pat naudojama šioje įmonėje kaip kuras, arba

 tuoj pat termiškai apdorojama taip, kad 30 min. būtų išlaikoma ne mažesnė kaip 56 °C medienos šerdies temperatūra, arba

 tuoj pat smulkinama ir fumiguojama, kad būtų užtikrinamas PSN sunaikinimas;

ii) gauta iš kitų medžių, nei nurodyti i punkte, nukirtimo vietoje arba visai šalia tuoj pat nužievinama, o tada:

 oficialiai tiriama, ar nėra PSN ir Monochamus spp.; jeigu patvirtinama, kad PSN ir Monochamus spp. yra, medienai taikomos i punkto nuostatos; jei nepatvirtinama – mediena oficialiai prižiūrint gali būti vežama į perdirbimo įmonę, kad būtų toliau naudojama kaip statybinė medžiaga, arba

 oficialiai prižiūrint vežama į įmonę, kur:

 

 smulkinama ir naudojama pramonės tikslams, arba

 termiškai apdorojama taip, kad 30 min. būtų palaikoma ne mažesnė kaip 56 °C medienos šerdies temperatūra,

 smulkinama ir fumiguojama, kad būtų užtikrintas PSN sunaikinimas;

d) neatspari žievė:

 sunaikinama deginant arba kaip kuras naudojama pramonės įmonėje, arba

 termiškai apdorojama taip, kad 30 min. visoje žievėje būtų išlaikoma ne mažesnė kaip 56 °C temperatūra, arba

 fumiguojama, kad būtų užtikrintas gyvų PSN sunaikinimas.

▼M1

e) neatsparios medienos atliekos, atsiradusios kertant medžius, oficialiai prižiūrint, sudeginamos tam tikrose vietose arba susmulkinamos į ne daugiau kaip 3 cm ilgio ir storio šipulius ir paliekamos vietoje:

 nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 1 d. – per šį laikotarpį, arba

 nuo balandžio 2 d. iki spalio 31 d. – tuoj pat;

f) neatsparios medienos atliekos, susidariusios apdorojant medieną, oficialiai prižiūrint tam tikrose vietose tuoj pat sudeginamos, naudojamos kaip kuras perdirbimo įmonėse arba fumiguojamos, kad būtų užtikrinamas PSN sunaikinimas;

▼M6

g) neatspariai demarkacinių zonų kilmės medienai (neseniai pagamintoms pakavimo dėžėms, dėžutėms (išskyrus dėžutes, kurios pagamintos vien tik iš ne daugiau kaip 6 mm storio medienos), apkaloms, statinėms ir panašiai pakuotei, padėklams, dėžių padėklams ir kitiems krovimo skydams, padėklų lankams, paklotams po kroviniu, tarpikliams ir atramoms), taip pat ir tai, kuri neišlaikė natūralaus apvalaus medienos paviršiaus, taikomas vienas iš patvirtintų apdorojimo būdų, nurodytų FAO Tarptautinio fitosanitarijos priemonių standarto Nr. 15 dėl Pakavimo medžiagos iš medienos reguliavimo tarptautinėje prekyboje gairių I priede, ir ji ženklinama pagal minėto standarto II priedą.



( 1 ) OL L 169, 2000 7 10, p. 1. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2005/77/EB (OL L 296, 2005 11 12, p. 17).

( 2 ) OL L 21, 2000 1 26, p. 36.

( 3 ) OL L 81, 2001 3 21, p. 34. Sprendimas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Sprendimu 2003/127/EB (OL L 50, 2003 3 25, p. 27).

( 4 ) OL L 4, 1993 1 8, p. 22.