1999D0008 — LT — 09.05.2012 — 002.001


Šis dokumentas yra skirtas tik informacijai, ir institucijos nėra teisiškai atsakingos už jo turinį

►B

TARYBOS SPRENDIMAS

1998 m. gruodžio 31 d.

priimantis Ekonomikos ir finansų komiteto įstatus

(1999/8/EB)

(OL L 005, 9.1.1999, p.71)

iš dalies keičiamas:

 

 

Oficialusis leidinys

  No

page

date

 M1

TARYBOS SPRENDIMAS 2003 m. birželio 18 d.

  L 158

58

27.6.2003

►M2

TARYBOS SPRENDIMAS 2012 m. balandžio 26 d.

  L 121

22

8.5.2012




▼B

TARYBOS SPRENDIMAS

1998 m. gruodžio 31 d.

priimantis Ekonomikos ir finansų komiteto įstatus

(1999/8/EB)



EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 153 straipsnį,

atsižvelgdama į Komisijos nuomonę,

kadangi pagal Sutarties 109c straipsnio 2 dalį trečiojo etapo pradžioje bus įkurtas Ekonomikos ir finansų komitetas;

kadangi Taryba 1998 m. gruodžio 21 d. priėmė sprendimą dėl Ekonomikos ir finansų komiteto sudarymo ( 1 );

primindama, kad 1997 m. birželio 16 d. Europos Vadovų Taryba priėmė rezoliuciją dėl valiutų kurso mechanizmo nustatymo trečiajame Ekonominės ir pinigų sąjungos etape ( 2 );

primindama, kad 1997 m. gruodžio 13 d. Europos Vadovų Taryba priėmė rezoliuciją dėl ekonominės politikos koordinavimo trečiajame Ekonominės ir pinigų sąjungos etape ir Sutarties 109 ir 109b straipsnių ( 3 );

primindama, kad tose rezoliucijose Ekonominiam ir finansų komitetui buvo numatytas tam tikras vaidmuo;

kadangi dėl to turėtų būti priimti Ekonomikos ir finansų komiteto įstatai,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:



1 straipsnis

Šiuo sprendimu priimami Ekonomikos ir finansų komiteto įstatai.

Įstatų tekstas pateiktas šio sprendimo priede.

2 straipsnis

Šis sprendimas skelbiamas Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

Jis įsigalioja nuo 1999 m. sausio 1 d.

▼M2




PRIEDAS

EKONOMIKOS IR FINANSŲ KOMITETO ĮSTATAI

1 straipsnis

Ekonomikos ir finansų komitetas (toliau – Komitetas) vykdo užduotis, numatytas Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 134 straipsnio 2 ir 4 dalyse.

2 straipsnis

Komitetas gali, inter alia:

 konsultuoti procedūroje, kurios metu priimami sprendimai, susiję su valiutų kurso mechanizmu trečiajame ekonominės ir pinigų sąjungos etape,

 nedarant poveikio Sutarties 240 straipsniui, ruošti Tarybos apžvalgas dėl euro kurso raidos,

 sudaryti sąlygas Tarybos ir Europos Centrinio Banko (ECB) dialogui parengti ir palaikyti ministerijų, nacionalinių centrinių bankų, Komisijos ir ECB vyresniųjų pareigūnų lygiu.

3 straipsnis

Eidami pareigas Komiteto nariai ir pakaitiniai nariai vadovaujasi bendraisiais Sąjungos interesais.

4 straipsnis

Pirmininkaujant pirmininkui vyksta dviejų sudėčių Komiteto posėdžiai: dalyvaujant išrinktiems administracijų, nacionalinių centrinių bankų, Komisijos ir ECB nariams arba dalyvaujant administracijų, Komisijos ir ECB nariams. Visos sudėties Komitetas reguliariai peržiūri klausimų, kuriuos sprendžiant posėdžiuose turėtų dalyvauti nacionalinių centrinių bankų nariai, sąrašą.

5 straipsnis

Kai reikia balsuoti, nuomonės, ataskaitos ir pranešimai priimami narių balsų dauguma. Kiekvienas Komiteto narys turi vieną balsą. Tačiau, kai konsultuojama ar nuomonė pateikiama tokiais klausimais, dėl kurių vėliau sprendimą gali priimti Taryba, centrinių bankų nariai (kai jie dalyvauja) ir Komisijos nariai gali visapusiškai dalyvauti diskusijoje, bet nedalyvauja balsavime. Komitetas taip pat praneša apie mažumos arba priešingas nuomones, išreikštas diskusijos metu.

6 straipsnis

Komitetas narių balsų dauguma išrenka pirmininką dvejų metų kadencijai, kuri gali būti atnaujinama. Pirmininku gali būti renkami Komiteto nariai, kurie yra vyresnieji pareigūnai nacionalinėse administracijose, ir Protokolo Nr. 14 dėl euro grupės 1 straipsnyje nurodyto parengiamojo organo (euro grupės darbo grupės), kurį sudaro valstybių narių, kurių valiuta yra euro, už finansų sritį atsakingų ministrų ir Komisijos atstovai, pirmininkas.

Jei Komiteto pirmininkas yra Komiteto narys iš nacionalinės administracijos, savo balsavimo teisę jis perduoda savo pakaitiniam nariui.

7 straipsnis

Tuo atveju, jei Komiteto pirmininkas negali vykdyti savo pareigų, jį pakeičia Komiteto pirmininko pavaduotojas. Komiteto pirmininko pavaduotojas Komiteto narių balsų dauguma išrenkamas dvejų metų kadencijai. Asmenys, kurie gali būti išrinkti Komiteto pirmininko pavaduotoju, yra Komiteto nariai, kurie yra vyresnieji pareigūnai nacionalinėse administracijose ir euro grupės darbo grupės pirmininkas, išskyrus atvejį, kai pastarasis yra išrinktas Komiteto pirmininku.

8 straipsnis

Jei euro grupės darbo grupės pirmininkas nėra Komiteto pirmininkas, jis gali dalyvauti Komiteto posėdžiuose ir diskusijose, jeigu Komitetas nenusprendžia kitaip.

Jei Komitetas nenusprendžia kitaip, pakaitiniai nariai gali dalyvauti Komiteto posėdžiuose. Pakaitiniai nariai nebalsuoja. Jei Komitetas nenusprendžia kitaip, jie nedalyvauja diskusijose.

Komiteto posėdyje negalintis dalyvauti narys gali pavesti savo pareigas atlikti vienam iš pakaitinių narių arba atlikti kitam nariui. Prieš susirinkimą Komiteto pirmininkas ir sekretorius turėtų būti informuojami raštu. Išimtinėmis aplinkybėmis pirmininkas gali sutikti su kita tvarka.

9 straipsnis

Konkrečių klausimų nagrinėjimą Komitetas gali pavesti savo pakaitiniams nariams, pakomitečiams ar darbo grupėms. Tokiais atvejais pirmininkauja Komiteto narys arba pakaitinis narys, kurį skiria Komitetas. Komiteto nariai, pakaitiniai nariai ir jo pakomitečiai arba darbo grupės gali prašyti ekspertų pagalbos.

10 straipsnis

Komiteto posėdį sušaukia pirmininkas savo iniciatyva arba Tarybos, Komisijos ar mažiausiai keturių Komiteto narių prašymu.

11 straipsnis

Komitetui paprastai atstovauja pirmininkas; visų pirma Komitetas gali įgalioti pirmininką teikti ataskaitas dėl diskusijų ir žodžiu teikti pastabas dėl Komiteto parengtų nuomonių ir pranešimų. Pirmininkas yra atsakingas už Komiteto ryšių palaikymą su Europos Parlamentu.

12 straipsnis

Komiteto veikla yra konfidenciali. Ta pati taisyklė taikoma jo pakaitinių narių, pakomitečių ar darbo grupių veiklai.

13 straipsnis

Komitetui padeda sekretoriatas, kuriam vadovauja sekretorius. Sekretorių ir sekretoriato personalą skiria Komisija. Komisija, pasitarusi su Komitetu, skiria sekretorių. Vykdydami savo įsipareigojimus Komitetui, sekretorius ir jo personalas vadovaujasi Komiteto nurodymais.

Komiteto išlaidos įtraukiamos į Komisijos sąmatas.

14 straipsnis

Komitetas priima savo procedūrinę tvarką.



( 1 ) OL L 358, 1998 12 31, p. 109.

( 2 ) OL C 236, 1997 8 2, p. 5.

( 3 ) OL C 35, 1998 2 2, p. 1.