Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62015TN0438

Byla T-438/15: 2015 m. liepos 30 d. pareikštas ieškinys byloje Port Autonome du Centre et de l’Ouest ir kt./Komisija

OJ C 337, 12.10.2015, p. 30–31 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

12.10.2015   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 337/30


2015 m. liepos 30 d. pareikštas ieškinys byloje Port Autonome du Centre et de l’Ouest ir kt./Komisija

(Byla T-438/15)

(2015/C 337/31)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovai: Port Autonome du Centre et de l’Ouest SCRL (La Luvjeras, Belgija), Port Autonome de Namur (Namiūras Belgija), Port Autonome de Charleroi (Šarlerua, Belgija) ir Région wallonne (Jambes, Belgija), atstovaujami advokato J. Vanden Eynde

Atsakovė: Europos Komisija

Reikalavimai

Ieškovai Bendrojo Teismo prašo:

pripažinti pareiškimą priimtinu kiekvieno ieškovo atžvilgiu ir atitinkamai panaikinti Komisijos sprendimą Nr. SA.38393(2014/CP) – Belgijos uostų apmokestinimas,

pripažinti ieškinį priimtinu ir pagrįstu,

atitinkamai panaikinti Europos Komisijos sprendimą, kuriuo Belgijos uostų, būtent Valonijos uostų, įmonių pelno mokesčiu neapmokestinama ekonominė veikla pripažįstama su vidaus rinka nesuderinama valstybės pagalba,

priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdami ieškinį ieškovai remiasi šešiais ieškinio pagrindais.

1.

Pirmasis ieškinio pagrindas, bendrai susijęs su tuo, kad Komisija nepateikė savo tvirtinimų faktinių ir teisinių įrodymų.

2.

Antrasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad tvirtinimu, jog atitinkama apmokestinimo sistema laikytina įmonių pelno mokesčiu, nepagrįstas teisiniu požiūriu.

3.

Trečiasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad Komisija neatsižvelgė į šias valstybių narių prerogatyvas:

apibrėžti neekonominio pobūdžio veiklą,

nustatyti tiesioginius mokesčius,

pareigą užtikrinti, kad būtų tinkamai teikiamos bendros ekonominės svarbos paslaugos, siekiant socialinės ir ekonominės sanglaudos,

diskreciją organizuoti bendros ekonominės svarbos paslaugas.

4.

Ketvirtasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad pagrindinė Valonijos uostų veikla laikytina bendros ekonominės svarbos paslaugomis, kurių, remiantis Sąjungos teisės nuostatomis (SESV 93 straipsnis ir 106 straipsnio 2 dalis), nereglamentuoja SESV 107 straipsnyje nustatytos konkurencijos taisyklės.

5.

Penktuoju ieškinio pagrindu, nurodytu subsidiariai, teigiama, kad jeigu pagrindinė Valonijos uostų veikla būtų priskirta prie bendros ekonominės svarbos paslaugų, joms būtų taikytinos SESV 93 straipsnio ir 106 straipsnio 2 dalies nuostatos, o konkurencijos taisyklės netaikomos.

6.

Šeštuoju ieškinio pagrindu, taip pat nurodytu tik subsidiariai, tvirtinama, kad nėra įvykdyti Sąjungos teisėje nustatyti valstybės pagalbos kriterijai.


Top