Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62014CN0358

Byla C-358/14: 2014 m. liepos 22 d. pareikštas ieškinys byloje Lenkijos Respublika/Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba

OJ C 315, 15.9.2014, p. 42–43 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

15.9.2014   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 315/42


2014 m. liepos 22 d. pareikštas ieškinys byloje Lenkijos Respublika/Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba

(Byla C-358/14)

2014/C 315/69

Proceso kalba: lenkų

Šalys

Ieškovė: Lenkijos Respublika, atstovaujama B. Majczyna

Atsakovai: Europos Parlamentas, Europos Sąjungos Taryba

Ieškovės reikalavimai

pripažinti 2014 m. balandžio 3 d. Tarybos direktyvos 2014/40/ES dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų, reglamentuojančių tabako ir susijusių gaminių gamybą, pateikimą ir pardavimą, suderinimo ir kuria panaikinama Direktyva 2001/37/EB (1), 2 straipsnio 25 punktą, 6 straipsnio 2 dalies b punktą, 7 straipsnio 1–5 dalis, 7 dalies pirmą sakinį, 12–14 dalis ir 13 straipsnio 1 dalies c punktą negaliojančiais,

priteisti iš Europos Parlamento ir Europos Sąjungos Tarybos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Savo ieškinyje Lenkijos Respublika tvirtina, kad ginčijamose nuostatose įtvirtintas kompleksinis ir naujas reglamentavimas, pirmą kartą numatytas Direktyvoje 2014/40/ES, kuriuo siekiama, nustačius draudimą prekiauti būdingo kvapo ar skonio tabako gaminiais ir numačius su tokiu draudimu susijusias priemones, neleisti teikti tokių gaminių, įskaitant mentolio cigaretes, į vidaus rinką. Atsižvelgiant į Europos Sąjungos tabako gaminių rinkos dalį, kurią užima mentolio cigaretės, pažymėtina, kad toks draudimas labai apriboja mentolio cigarečių gamybą.

Lenkijos Respublika nurodo tokius toliau išdėstytus ginčijamų nuostatų negaliojimo pagrindus.

 

Pirma, SESV 114 straipsnio pažeidimas. Prekybos mentolio cigaretėmis draudimas nustatytas nepaisant to, kad nacionalinės teisės nuostatos, kurios galėtų apriboti prekių judėjimą, nesiskyrė. Šis draudimas nepadeda pagerinti vidaus rinkos veikimo. Atvirkščiai, jis sukuria kliūčių, kurios iki direktyvos priėmimo neegzistavo.

 

Antra, proporcingumo principo pažeidimas. Draudimas prekiauti mentolio cigaretėmis nėra tinkama priemonė pasiekti direktyva užsibrėžtų tikslų. Be to, toks draudimas pažeidžia reikalavimą, kad priemonės, kurių imamasi, turi būti būtinos užsibrėžtiems tikslams pasiekti. Dėl tokio draudimo susidarantys nuostoliai yra daug didesni nei galima nauda.

 

Trečia, subsidiarumo principo pažeidimas. Draudimas prekiauti mentolio cigaretėmis pažeidžia subsidiarumo principą, nes mentolio cigarečių vartojimas, atsižvelgiant tiek į poveikį visuomenės sveikatai, tiek į socialinius ir ekonominius nuostolius, kurie gali susidaryti dėl draudimo jomis prekiauti, yra lokalaus pobūdžio, t. y. susijęs su nedidele valstybių narių grupe. Todėl šis klausimas turi būti išspręstas nacionaliniu lygmeniu ir tik tose valstybėse narėse, kuriose šių gaminių vartojimas ir gamyba yra plataus masto.


(1)  OL L 127, p. 1.


Top