Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62010TN0016

Byla T-16/10: 2010 m. sausio 22 d. pareikštas ieškinys byloje Alisei prieš Komisiją

OJ C 63, 13.3.2010, p. 49–50 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

13.3.2010   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 63/49


2010 m. sausio 22 d. pareikštas ieškinys byloje Alisei prieš Komisiją

(Byla T-16/10)

2010/C 63/87

Proceso kalba: italų

Šalys

Ieškovė: Alisei (Roma, Italija), atstovaujama advokatų F. Sciaudone, R. Sciaudone, A. Neri.

Atsakovė: Europos Komisija

Ieškovės reikalavimai

Panaikinti sprendimą atmesti.

Panaikinti sprendimą suteikti subsidiją.

Nurodyti Komisijai atlyginti žalą.

Priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Šie ieškiniu Alisei prašo:

panaikinti 2009 m. spalio 29 d. Komisijos sprendimą neatrinkti ieškovės pateikto prašymo subsidijai gauti vykdant ribotą konkursą „priemonė, skirta greitai reaguoti į sparčiai didėjančias maisto kainas besivystančiose šalyse“ (EuropeAid/128608/C/ACT/Multi) ir įtraukti ją į rezervo sąrašą,

panaikinti 2009 m. spalio 29 d. Komisijos sprendimą atrinkti kitos organizacijos prašymą subsidijai gauti,

atlyginti patirtą žalą.

Šiuo klausimu nurodoma, kad remdamasi konkurso sąlygomis ieškovė pasiūlė veiksmų planą pagerinti San Tomės ir Prinsipės žemės ūkio produktyvumą ir šiuo tikslu nurodė kaip vietos partnerį organizaciją, ekspertę žemės ūkio srityje.

Jos pasiūlymas buvo iš pradžių atrinktas ir ieškovei buvo nurodyta pateikti išsamų prašymą iki 2009 m. rugsėjo 15 dienos.

Negavusi jokios informacijos apie jos pasiūlymo nagrinėjimo rezultatus, nors kitos į kvietimą teikti pasiūlymus atsakiusios organizacijos tokią informaciją gavo, ieškovė dėl to 2009m. lapkričio 17 d. išsiuntė elektroninį laišką Komisijai. Komisija į šį laišką atsakė tą pačią dieną nurodydama, kad atsakymas jau buvo išsiųstas visiems dalyviams, pridėdama kopiją. Ginčijamu sprendimu Europos Komisija pranešė ieškovei, kad vertinimo komisija neatrinko jos pasiūlymo siekiant subsidijos ir nusprendė ją įtraukti į rezervo sąrašą, galiojantį iki 2009m. gruodžio 31 dienos. Be to, Komisija nurodė, kad jei su Alisei nebus susisiekta iki šios datos, jos pasiūlymas nebebus nagrinėjamas per šį konkursą dėl subsidijos suteikimo.

Grįsdama savo prašymą dėl sprendimo atsisakyti suteikti ieškovei subsidiją panaikinimo, ji nurodo:

pareigos motyvuoti nesilaikymą, nes Komisija nenurodė — ir tyčia bei akivaizdžiai atsisakė atsakyti į prašymą pateikti informaciją šiuo klausimu — motyvų (net glaustų), dėl kurių ieškovės prašymas nebuvo atrinktas ir ji buvo įtraukta į rezervo sąrašą,

administracinių veiksmų skaidrumo principo, vienodo požiūrio principo ir teisės į gynybą pažeidimą, nes Komisija kitiems neatrinktiems konkurentams nurodė neatrinkimo priežastis, o ieškovei informacija buvo pateikta pasibaigus rezervo sąrašo galiojimui.

Grįsdama savo prašymą panaikinti sprendimą suteikti subsidiją laimėjusiai organizacijai ieškovė nurodo:

klaidingą vertinimą ir sprendimo nepagrįstumą, nes Komisija subsidijai skirti atrinko prašymą organizacijos, kurios profesinė patirtis yra ribota, o techninės galimybės nepakankamos, ir kuris nelabai skiriasi, palyginti su kitų pateiktais prašymais, ypač su ieškovės prašymu.

Ieškovė galiausiai prašo atlyginti patirtą žalą.


Top