Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62009CN0528

Byla C-528/09: 2009 m. gruodžio 17 d. pareikštas ieškinys byloje Europos Komisija prieš Estijos Respubliką

OJ C 63, 13.3.2010, p. 26–27 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

13.3.2010   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 63/26


2009 m. gruodžio 17 d. pareikštas ieškinys byloje Europos Komisija prieš Estijos Respubliką

(Byla C-528/09)

2010/C 63/44

Proceso kalba: estų

Šalys

Ieškovė: Europos Komisija, atstovaujama A. Marghelis ir K. Saaremäel-Stoilov

Atsakovė: Estijos Respublika

Ieškovės reikalavimai

Pripažinti, kad netinkamai į savo teisę perkėlusi 2003 m. sausio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2002/96/EB dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų (1) 3 straipsnio i punkto iii papunktį, 8 straipsnio 2 dalies trečią pastraipą ir 8 straipsnio 3 dalies antrą pastraipą, Estijos Respublika neįvykdė įsipareigojimų pagal šią direktyvą.

Priteisti iš Estijos Respublikos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

2003 m. sausio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2002/96/EB reglamentuoja elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymą. Išnagrinėjusi priemones, kuriomis ši direktyva perkelta į Estijos teisę, Komisija nusprendė, kad Estijos Respublika netinkamai perkėlė 3 straipsnio i punkto iii papunktį, 8 straipsnio 2 dalies trečią pastraipą ir 8 straipsnio 3 dalies antrą pastraipą.

Direktyvos 3 straipsnio i punkto iii papunktyje yra apibrėžiamas elektros ir elektroninės įrangos gamintojas. Estijos elektros ir elektroninės įrangos atliekas reglamentuojančiose nuostatose yra du skirtingi gamintojo apibrėžimai, todėl tai apsunkina atliekų tvarkymo nuostatų supratimą ir taikymą.

Direktyvos 8 straipsnio 2 dalies trečioje pastraipoje nustatoma, kad atliekų surinkimo, apdorojimo arba aplinkai tinkamo šalinimo kaštai parduodant naujus produktus atskirai pirkėjams nepateikiami. Šio reikalavimo Estijos Respublika neperkėlė į nacionalinę teisę.

Direktyvos 8 straipsnio 3 dalies antroje pastraipoje nustatoma, kad valstybės narės turi užtikrinti, jog aštuonerių metų pereinamuoju laikotarpiu nuo direktyvos įsigaliojimo parduodant naujus produktus gamintojams būtų leidžiama informuoti pirkėjus apie atliekų surinkimo, apdorojimo ir aplinkai tinkamo šalinimo kaštus, tačiau jie negali viršyti faktiškai patirtų kaštų. Šio reikalavimo Estijos Respublika neperkėlė į nacionalinę teisę.

Estijos Respublika sutiko su šiais kaltinimais ir savo atsakyme į Komisijos pranešimą apie kaltinimus pažadėjo priimti įstatymą dėl Atliekų įstatymo pakeitimo ir taip pašalinti direktyvos 3 straipsnio i punkto iii papunkčio, 8 straipsnio 2 dalies trečios pastraipos ir 8 straipsnio 3 dalies antros pastraipos pažeidimus. Kadangi, Komisijos žiniomis, Estijos Respublika iki šiol nepriėmė įstatymo dėl Atliekų įstatymo pakeitimo ar bent jau apie tai jai nepranešė, ji netinkamai į nacionalinę teisę perkėlė direktyvos 3 straipsnio i punkto iii papunktį, 8 straipsnio 2 dalies trečią pastraipą ir 8 straipsnio 3 dalies antrą pastraipą ir todėl neįvykdė įsipareigojimų pagal šią direktyvą.


(1)  OL L 37, p. 24; 2004 m. specialusis leidimas lietuvių k., 15 sk., 7 t., p. 359.


Top