Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62007CA0573

Byla C-573/07: 2009 m. rugsėjo 10 d. Teisingumo Teismo (trečioji kolegija) sprendimas byloje ( Tribunale Amministrativo Regionale per la Lombardia (Italija) prašymas priimti prejudicinį sprendimą) Sea s.r.l. prieš Comune di Ponte Nossa (Viešojo pirkimo sutartys — Sutarčių sudarymo procedūros — Sutartis dėl komunalinių atliekų surinkimo, transportavimo ir šalinimo — Sutarties sudarymas neskelbiant konkurso — Sutarties sudarymas su akcine bendrove, kurios visas kapitalas priklauso viešosioms institucijoms, tačiau kurios įstatuose numatyta privataus kapitalo dalyvavimo galimybė)

OJ C 267, 7.11.2009, p. 14–15 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

7.11.2009   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 267/14


2009 m. rugsėjo 10 d. Teisingumo Teismo (trečioji kolegija) sprendimas byloje (Tribunale Amministrativo Regionale per la Lombardia (Italija) prašymas priimti prejudicinį sprendimą) Sea s.r.l. prieš Comune di Ponte Nossa

(Byla C-573/07) (1)

(Viešojo pirkimo sutartys - Sutarčių sudarymo procedūros - Sutartis dėl komunalinių atliekų surinkimo, transportavimo ir šalinimo - Sutarties sudarymas neskelbiant konkurso - Sutarties sudarymas su akcine bendrove, kurios visas kapitalas priklauso viešosioms institucijoms, tačiau kurios įstatuose numatyta privataus kapitalo dalyvavimo galimybė)

2009/C 267/24

Proceso kalba: italų

Prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikęs teismas

Tribunale Amministrativo Regionale per la Lombardia

Šalys pagrindinėje byloje

Ieškovė: Sea s.r.l.

Atsakovė: Comune di Ponte Nossa

Dalyvaujant: Servizi Tecnologici Comuni — Se.T.Co. SpA

Dalykas

Prašymas priimti prejudicinį sprendimą — Tribunale Amministrativo Regionale per la Lombardia (Italija) — EB 12, 43, 49 ir 86 straipsnių aiškinimas — Viešųjų pirkimų procedūros — Viešosios reikšmės komunalinių atliekų surinkimo, transportavimo ir šalinimo paslaugos — Tiesioginis sutarties sudarymas su akcine bendrove, kurios visas kapitalas priklauso viešosios valdžios institucijoms, tačiau jos įstatai numato privačių asmenų galimybę įsigyti bendrovės kapitalą

Rezoliucinė dalis

EB 43 ir 49 straipsniai bei iš jų išplaukiantys vienodo požiūrio ir nediskriminavimo dėl pilietybės principai bei skaidrumo pareiga nedraudžia su akcine bendrove, kurios visas kapitalas priklauso viešosios valdžios subjektams, tiesiogiai sudaryti viešojo paslaugų pirkimo sutartį, jei viešosios valdžios subjektas, kuris yra perkančioji organizacija, kontroliuoja šią bendrovę analogiškai, kaip ir savo tarnybas, ir jei ši bendrovė pagrindinę savo veiklą vykdo su subjektu ar subjektais, kurie ją valdo.

Su sąlyga, kad prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikęs teismas patikrins nagrinėjamos bendrovės įstatų nuostatų veiksmingumą, darytina išvada, kad tokiomis aplinkybėmis, kokios susiklostė pagrindinėje byloje, viešosios valdžios subjektų akcininkų vykdomą bendrovės kontrolę galima pripažinti analogiška kontrolei, kurią jie vykdo savo tarnyboms, kai:

minėtos bendrovės veikla vykdoma tik minėtų subjektų teritorijoje ir iš esmės vykdoma tik jų naudai, ir

per įstatuose numatytus organus, kuriuos sudaro minėtų subjektų atstovai, jie daro lemiamą įtaką ir šios bendrovės strateginiams tikslams, ir pagrindiniams sprendimams.


(1)  OL C 64, 2008 3 8.


Top