Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009XX0627(01)

Nuomonė, Susijungimų patariamojo komiteto pareikšta 2008 m. balandžio 16 d. posėdyje dėl sprendimo projekto, susijusio su Byla COMP/M.4956 – STX/Aker Yards – Pranešėja: JK

OJ C 147, 27.6.2009, p. 11–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

27.6.2009   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 147/11


Nuomonė, Susijungimų patariamojo komiteto pareikšta 2008 m. balandžio 16 d. posėdyje dėl sprendimo projekto, susijusio su Byla COMP/M.4956 – STX/Aker Yards

Pranešėja: JK

2009/C 147/09

1.

Patariamasis komitetas mano, kad sandoris yra koncentracija, kaip apibrėžta EB Susijungimų reglamento 3 straipsnio 1 dalies b punkte.

Narių mažuma susilaiko.

2.

Patariamasis komitetas sutinka su Komisija, kad operacija, apie kurią pranešta, vykdoma Bendrijos mastu, kaip apibrėžta EB Susijungimų reglamento 1 ir 4 straipsniuose.

Narių mažuma susilaiko.

3.

Patariamasis komitetas sutinka, kad šioje byloje produkto rinka turėtų būti apibrėžiama taip:

bendrame komercinių laivų statybos sektoriuje yra tikslinga išskirti skirtingų tipų laivus;

cheminių medžiagų/naftos tanklaiviai ir produktų tanklaiviai turėtų būti priskirti dviem atskiroms rinkoms arba vienai prekių rinkai, nors šioje byloje šis klausimas gali būti paliktas neišspręstas;

kruiziniai laivai ir keltai turėtų būti priskirti dviem atskiroms prekių rinkoms arba vienai prekių rinkai, kadangi šioje byloje šis klausimas gali būti paliktas neišspręstas;

analizuodama komisija turėtų kreipti didžiausią dėmesį į didesnės nei 30 000 GT talpos kruizinius laivus, kurių statyba priklauso įmonės „Aker Yard“ veiklai, nors šioje byloje nebūtina išskirti skirtingas rinkas, kurioms priklauso skirtingų dydžių kruiziniai laivai;

klausimas, ar laivų variklių gamyba turėtų būti išskaidyta, šioje byloje gali būti paliktas neišspręstas.

Narių mažuma susilaiko.

4.

Patariamasis komitetas sutinka, kad šioje byloje prekybinių laivų statybos ir laivų variklių gamybos geografinės rinkos apima visą pasaulį.

Narių mažuma susilaiko.

5.

Patariamasis komitetas sutinka, kad atsižvelgiant į tai, kad nėra horizontalaus veiklos sutapimo, pasiūlytas sandoris neturės tiesioginio poveikio įmonės „Aker Yard“ padėties sustiprinimui kruizinių laivų statybos ir tiekimo rinkoje.

Narių mažuma susilaiko.

6.

Patariamasis komitetas sutinka, kad įmonės STX, kaip potencialaus konkurento, pašalinimas iš kruizinių laivų statybos ir tiekimo rinkos neturėtų reikšmingo antikonkurencinio poveikio.

Narių mažuma susilaiko.

7.

Patariamasis komitetas sutinka, kad STX finansinė būklė nėra tokia, kad susijungęs subjektas taptų dominuojantis kruizinių laivų statybos rinkoje, nepaisant to, kad skundo pateikėjo paminėtos finansinės priemonės buvo ir yra Pietų Korėjos valstybės subsidijos.

Narių mažuma susilaiko.

8.

Patariamasis komitetas sutinka, kad net jei būtų įrodymų, kad susijungęs subjektas ateityje galėtų gauti subsidijų gamybai, kaip teigia skundo pateikėjas, tai vargu ar žymiai padidintų susijungusio subjekto finansinį pajėgumą dėl sprendime išdėstytų priežasčių.

Narių mažuma susilaiko.

9.

Patariamasis komitetas sutinka, kad kruizinių laivų pirkėjai yra stambūs ir kompetentingi, todėl tikėtina, kad dabartinės struktūros rinkoje jie sugebės sušvelninti bet kokį antikonkurencinį elgesį po susijungimo.

Narių mažuma susilaiko.

10.

Patariamasis komitetas sutinka, kad pasiūlytas sandoris nesudarys didelių kliūčių veiksmingai konkurencijai bendroje kruizinių laivų ir keltų rinkoje, taip pat atskiroje keltų rinkoje.

Narių mažuma susilaiko.

11.

Patariamasis komitetas sutinka, kad pasiūlytas sandoris nesudarys didelių kliūčių veiksmingai konkurencijai produktų tanklaivių rinkoje.

Narių mažuma susilaiko.

12.

Patariamasis komitetas sutinka, kad pasiūlyto sandorio sukurti vertikalūs santykiai nesudarys didelių kliūčių veiksmingai konkurencijai įvairiose komercinių laivų ir ypač kruizinių laivų bei keltų rinkose.

Narių mažuma susilaiko.

13.

Patariamasis komitetas sutinka, kad pasiūlytas sandoris nesudarys didelių kliūčių veiksmingai konkurencijai laivybos paslaugų rinkoje.

Narių mažuma susilaiko.

14.

Patariamasis komitetas sutinka su Komisija, kad siūloma koncentracija turi būti paskelbta suderinama su bendrąja rinka ir EEE susitarimu.

Narių mažuma susilaiko.


Top