Accept Refuse

EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62007TN0440

Byla T-440/07 2007 m. gruodžio 5 d. pareikštas ieškinys byloje Huta Buczek prieš Komisiją

OJ C 22, 26.1.2008, p. 50–51 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

26.1.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 22/50


2007 m. gruodžio 5 d. pareikštas ieškinys byloje Huta Buczek prieš Komisiją

(Byla T-440/07)

(2008/C 22/95)

Proceso kalba: lenkų

Šalys

Ieškovė: Huta Buczek sp. z o.o. (Sosnovecas, Lenkija), atstovaujama radca prawny D. Szlachetko-Reiter

Atsakovė: Europos Bendrijų Komisija

Ieškovės reikalavimai

Panaikinti 2007 m. spalio 23 d. Komisijos sprendimo dėl valstybės pagalbos Nr. C 23/2006 (ex NN 35/2006), kurią Lenkija suteikė plieno gamintojai Technologie Buczek grupei, 1 straipsnį, 3 straipsnio 1 dalį ir 3 straipsnio 3 dalį.

Nepatenkinus pirmojo prašymo, panaikinti 2007 m. spalio 23 d. Komisijos sprendimo dėl valstybės pagalbos Nr. C 23/2006 (ex NN 35/2006), kurią Lenkija suteikė plieno gamintojai Technologie Buczek grupei, 1 straipsnį, 3 straipsnio 1 dalį ir 3 straipsnio 3 dalį, kiek juose Komisija nurodo susigrąžinti pagalbą iš bendrovės Huta Buczek sp. z o. o.

Panaikinti 2007 m. spalio 23 d. Komisijos sprendimo dėl valstybės pagalbos Nr. C 23/2006 (ex NN 35/2006), kurią Lenkija suteikė plieno gamintojai Technologie Buczek grupei, 4 ir 5 straipsnius, kiek jie susiję su pagalbos susigrąžinimu iš Huta Buczek sp. z o. o.

Priteisti iš Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Savo ieškinyje išdėstytus prašymus ieškovė grindžia tokiais ieškinio pagrindais:

EB 88 straipsnio 2 dalies ir 87 straipsnio 1 dalies pažeidimas padarius, ieškovės nuomone, neteisingą prielaidą, kad aplinkybė, jog bendrovė Technologie Buczek S.A. turi neapmokėtų įsipareigojimų valstybei, yra su bendrąja rinka nesuderinama valstybės pagalba. Ieškovė teigia, kad toks Komisijos tvirtinimas grindžiamas neteisinga nuomone, jog valstybės institucijos atsisakė priverstinio vykdymo bendrovės Technologie Buczek S.A. atžvilgiu. EB 88 straipsnio 2 dalies ir 87 straipsnio 1 dalies pažeidimas taip pat išplaukia iš to, kad Lenkijos valstybei nurodoma susigrąžinti nesuderinama su Bendrąja rinka pripažintą valstybės pagalbą, nepaisant to, kad nei bendrovei Technologie Buczek S.A., nei Technologie Buczek grupei Lenkija nebuvo suteikusi sprendime nurodyto dydžio valstybės pagalbos, bei iš to, kad susigrąžintinos pagalbos suma buvo savavališkai nustatyta nesant teisinio pagrindo ir ekonominio pagrindimo. Ieškovė taip pat teigia, kad EB 88 straipsnio 2 dalis ir 87 straipsnio 1 dalis pažeistos nurodžius Lenkijai susigrąžinti pagalbą iš bendrovės Huta Buczek sp. z o. o., nepaisant to, kad nėra pagrindo prielaidai, jog ši bendrovė galėtų būti tikroji bendrovei Technologie Buczek S.A. suteiktos valstybės pagalbos naudos gavėja, ir nepaisant to, kad šiai bendrovei nebuvo suteikta valstybės pagalba, ir buvo daroma prielaida, kad tikrieji tariamos pagalbos naudos gavėjai buvo tik bendrovės Huta Buczek sp. z o. o. ir Buczek Automotive sp. z o. o., nors jos buvo perėmusios tik dalį bendrovės Technologie Buczek S.A. turto.

EB 253 straipsnyje ir Pagrindinių laisvių chartijos 41 straipsnyje įtvirtinto gero administravimo principo pažeidimas nepateikus tinkamo sprendimo pagrindimo, kuris leistų ieškovui suvokti jo priėmimo priežastis, ir todėl iš esmės ieškovei neaiškaus sprendimo priėmimas; nepakankamai tiksliai nustačius bylai reikšmingas faktines aplinkybes.

EB 5 straipsnio 3 dalies ir iš jos išplaukiančio proporcingumo principo pažeidimas nustačius bendrovei Huta Buczek sp. z o. o. įpareigojimą grąžinti pagalbą, nors, ieškovės nuomone, tokie veiksmai nėra nei tinkami, nei reikalingi Sutarties tikslams pasiekti ir visų pirma jie nėra reikalingi siekiant pašalinti su Bendrąja rinka nesuderinamą valstybės pagalbą.

Teisinio saugumo principo pažeidimas nurodžius neapmokėtų įsipareigojimų valstybei turinčio asmens kontrahentui grąžinti pagalbą, kurios jis niekuomet nebuvo gavęs ir kuria niekuomet nebuvo pasinaudojęs; ieškovės nuomone, savavališkai nustačius santykį, kuriuo Technologie Buczek S.A. subjektai pasinaudojo tariamai suteikta pagalba; pažeidus nuosavybės teisę nurodymu susigrąžinti dalį valstybės pagalbos iš asmens, kuris niekuomet nebuvo gavęs kokios nors pagalbos, ir todėl faktiškai nebuvo gavęs jokios naudos; piktnaudžiavus įgaliojimais, nes sprendimas buvo priimtas siekiant ne pašalinti su bendrąja rinka nesuderinamą pagalbą, o kito tikslo.


Top