EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52021PC0498

Pasiūlymas TARYBOS SPRENDIMAS dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Susitarimo dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų dalyvėms taikant rašytinę procedūrą, dėl bendrosios linijos siekiant laikinai sumažinti minimalią pradinę įmoką

COM/2021/498 final

Briuselis, 2021 08 26

COM(2021) 498 final

2021/0281(NLE)

Pasiūlymas

TARYBOS SPRENDIMAS

dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Susitarimo dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų dalyvėms taikant rašytinę procedūrą, dėl bendrosios linijos siekiant laikinai sumažinti minimalią pradinę įmoką


AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

1.Pasiūlymo dalykas

Šis pasiūlymas teikiamas dėl sprendimo, kuriuo nustatoma pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Susitarimo dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų (toliau – Susitarimas) dalyvėms taikant rašytinę procedūrą, dėl numatomos bendrosios linijos siekiant laikinai sumažinti minimalią pradinę įmoką.

2.Pasiūlymo aplinkybės

2.1.Susitarimas dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų

Susitarimas yra savanoriškas susitarimas, kuriuo siekiama nustatyti tinkamo oficialiai remiamų eksporto kreditų naudojimo sistemą. Praktiškai tai reiškia, kad sudaromos vienodos sąlygos (t. y. konkurencija grindžiama eksportuojamų prekių ir paslaugų kaina ir kokybe, o ne suteiktomis finansinėmis sąlygomis) ir kartu siekiama naikinti subsidijas ir prekybos iškraipymus, susijusius su oficialiai remiamais eksporto kreditais (toliau – oficiali parama). Susitarimas įsigaliojo 1978 m. balandžio mėn. ir yra neribotos trukmės.

Susitarimas administraciniu požiūriu yra integruotas į EBPO ir jam teikiama EBPO kreditų sekretoriato parama. Vis dėlto, jis nėra EBPO aktas 1 .

Europos Sąjunga – ne jos valstybės narės – yra Susitarimo dalyvė ir šis susitarimas yra perkeltas į acquis communautaire 2011 m. lapkričio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 1233/2011 2 . Todėl Susitarimas yra teisiškai privalomas pagal Sąjungos teisę.

2.2.Susitarimo dalyvės

Šiuo metu yra vienuolika Susitarimo dalyvių (toliau – Susitarimo dalyvės): Australija, Kanada, Europos Sąjunga, Japonija, Korėja, Naujoji Zelandija, Norvegija, Šveicarija, Turkija, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Valstijos.

Susitarimo dalyvės gali priimti sprendimus dėl Susitarimo pakeitimų ir, visų pirma, jos gali priimti bendrąsias linijas pagal Susitarimo IV skyriaus 5 skirsnį. Sprendimai priimami bendru sutarimu, todėl prieštaraujant bent vienai dalyvei Susitarimo pakeitimo ar bendrosios linijos negalima priimti.

Susitarimo dalyvių susitikimuose, taip pat rašytinėse procedūrose, kurias Susitarimo dalyvės taiko priimdamos sprendimus, Sąjungai atstovauja Europos Komisija.

Bendroji linija yra Susitarimo priemonė, kuri leidžia išimtiniais atvejais dalyvėms nukrypti nuo Susitarimo nuostatų dėl konkretaus sandorio arba laikinai nukrypti nuo nuostatų dėl nekonkretaus skaičiaus sandorių. Bendrosios linijos gali būti priimtos pagal rašytinę procedūrą neatsakant – laikoma, kad dalyvė, kuri neatsako, priima bendrosios linijos pasiūlymą. Tas pats pasakytina tuo atveju, jei dalyvė nurodo neturinti pozicijos. Atsakymai į bendrosios linijos pasiūlymą paprastai pateikiami per 20 kalendorinių dienų, o šį terminą galima pratęsti aštuoniomis kalendorinėmis dienomis (Susitarimo 56 ir 57 straipsniai). EBPO eksporto kreditų sekretoriatas praneša dalyvėms, ar bendroji linija priimta, ir sutarta bendroji linija įsigalioja po trijų dienų nuo šio pranešimo (Susitarimo 59 straipsnis).

2.3.Numatomas Susitarimo dalyvių aktas

Numatoma priemonė – pasiūlymas dėl bendrosios linijos, kuris būtų pateiktas Susitarimo dalyvėms pagal Susitarimo IV skyriaus dalies 5 skirsnį. Siūloma bendroji linija būtų skubi ir išimtinė priemonė siekiant reaguoti į ekonomikos nuosmukį, kilusį dėl COVID-19 sveikatos krizės, ir sumažinti labai didelį krizės poveikį ES eksporto pramonės svarbių projektų vykdymui mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse (daugiau informacijos pateikta 3 skirsnyje). Susitarus dėl siūlomos bendrosios linijos būtų laikinai iš dalies keičiamos Susitarimo nuostatos, kuriomis reglamentuojamas pradinio mokėjimo reikalavimas ir maksimali oficiali parama (Susitarimo 11 straipsnio a ir c punktai).

Atsižvelgiant į priemonės neatidėliotiną pobūdį, pasiūlymas turėtų būti pateiktas kuo greičiau ir, jei bus susitarta, numatoma bendroji linija taip pat turėtų būti pradėta taikyti visoms dalyvėms kuo greičiau. Taikant Susitarime numatytą konkrečią 28 dienų tylaus pritarimo procedūrą (žr. 2.2 punktą), dėl Sąjungos pasiūlymo dėl bendrosios linijos kaip galutinės bendrosios linijos redakcijos visos dalyvės gali susitarti automatiškai, su sąlyga, kad nepareiškiama prieštaravimų, ir ji turėtų įsigalioti po trijų dienų nuo procedūros pabaigos.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, tikslinga nustatyti poziciją, kurios susitarimu įsteigtame organe turi būti laikomasi Sąjungos vardu, nes siūloma bendroji linija bus privaloma Sąjungai ir turės poveikio Sąjungos teisei pagal Reglamento (ES) Nr. 1233/2011 1 straipsnį, kuriame teigiama, kad „Susitarime dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų (toliau – Susitarimas) nustatytos gairės taikomos Sąjungoje. Susitarimo tekstas pateikiamas šio reglamento priede.“

Bendrosios linijos procedūrą numatoma pradėti 2021 m. liepos mėn.

3.Pozicija, kurios turi būti laikomasi Sąjungos vardu

Siūloma bendroji linija yra tiesiogiai susijusi su COVID-19 sveikatos krize.

Pagal siūlomą bendrąją liniją viešieji pirkėjai mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse, perkantys prekes ir paslaugas, kurioms taikoma oficiali eksporto kreditų parama, 12 mėnesių laikotarpiu vietoje 15 % eksporto sutarties vertės pradinės įmokos, kaip šiuo metu reikalaujama pagal Susitarimo 11 straipsnio a dalį, galėtų mokėti ne mažesnę kaip 5 % pradinę įmoką. Tai savo ruožtu reikštų, kad didžiausios oficialios paramos, kurią dalyvės gali teikti pagal Susitarimo 11 straipsnio c dalį, viršutinė riba tuo pačiu laikotarpiu laikinai padidinama nuo 85 % iki 95 % eksporto sutarties vertės.

Atsižvelgiant į ekonomikos nuosmukį dėl COVID-19, iš ES bendrovių prekes, paslaugas ir projektus (pvz., sveikatos priežiūros ir švietimo, taip pat kituose sektoriuose) importuojančios trečiosios šalys patiria didelį finansinį spaudimą. Dauguma tokių projektų vykdomi su valstybiniais ir (arba) viešaisiais pirkėjais besivystančiose šalyse. Įprastomis ekonominėmis aplinkybėmis paskolas finansuojantys bankai paskolos pradinę įmoką paprastai apdraudžia privačioje rinkoje. Tačiau dėl COVID-19 krizės privati rinka nenoriai teikia tokį draudimą ar net nenori jo teikti besivystančioms šalims. Be šio draudimo bankai atsisako finansuoti projekto pradinę įmoką besivystančiose šalyse, kurioms tokių projektų labiausiai reikia, o tai reiškia, kad šie projektai negali būti įgyvendinti. Šį rinkos nepakankamumą reikia skubiai ištaisyti.

Siūloma bendroji linija būtų naudinga ir importuotojams, ir eksportuotojams: būtų suteikta skubi finansinė pagalba pirkėjo šalies vyriausybei ir padidintas jo pajėgumas tęsti investicinius projektus. Kartu eksportuotojams būtų suteikta galimybė sudėtingu laikotarpiu pasiūlyti lanksčius sprendimus ir išlikti versle.

Remiantis tuo, kas išdėstyta, siūloma reikalavimą viešiesiems pirkėjams sumokėti 15 % eksporto sutarties vertės pradinę įmoką sumažinti iki 5 %. Tačiau, norint pabrėžti, kad tai yra į vystymosi tikslus orientuota ir išskirtinė priemonė, jai būtų taikomi du svarbūs apribojimai. Pirma, siūloma priemonė būtų taikoma tik viešiesiems pirkėjams mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse (vadinamosiose II kategorijos šalyse pagal Susitarimo 11 straipsnį ir pagal Pasaulio banko apibrėžtį). Antra, priemonė būtų taikoma ribotą laiką – numatomą pandemijos ekonominių padarinių laikotarpį. Todėl ji būtų naudinga tik tiems sandoriams, dėl kurių eksporto kredito paramos prašymas buvo gautas per 12 mėnesių nuo bendrosios linijos galiojimo laikotarpio pradžios, su sąlyga, kad derybos dėl sandorio sąlygų buvo baigtos per 18 mėnesių nuo šios bendrosios linijos galiojimo laikotarpio pabaigos (patvirtinus eksporto kreditų agentūros galutiniu įsipareigojimu). Galiausiai, atsižvelgiant į Susitarime nustatytas taisykles, taip pat svarbu pažymėti, kad siūloma priemone būtų remiamas ne tik eksportas iš ES šalių – priemonė būtų taikoma ir oficialiai paramai visose Susitarime dalyvaujančiose šalyse.

Atsižvelgiant į tai, kad siūlomos bendrosios linijos tikslas yra sumažinti didelį COVID-19 sveikatos krizės poveikį ES eksporto pramonės svarbių projektų vykdymui besivystančiose šalyse, ir į tai, kad Sąjunga numato pateikti pasiūlymą dėl šios bendrosios linijos, pozicija, kurios turi būti laikomasi Sąjungos vardu, turėtų būti pateikti ir remti šio sprendimo priede pateiktą pasiūlymo projektą.

3.1.Procedūrinis teisinis pagrindas

3.1.1.Principai

Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 218 straipsnio 9 dalyje numatyti sprendimai, kuriais „nustatomos pozicijos, kurios Sąjungos vardu priimamos susitarimu įsteigtame organe, kai tam organui reikia priimti teisinę galią turinčius aktus, išskyrus aktus, papildančius arba pakeičiančius susitarimo institucinę struktūrą“.

Sąvoka „teisinę galią turintys aktai“ apima aktus, turinčius teisinę galią pagal aptariamą organą reglamentuojančias tarptautinės teisės normas. Ji taip pat apima priemones, kurios nėra privalomos pagal tarptautinę teisę, tačiau „gali stipriai paveikti Sąjungos teisės akto leidėjo priimamų teisės aktų [...] turinį“ 3 .

3.1.2.Taikymas aptariamuoju atveju

Siūloma bendroji linija, kurią Susitarimo dalyvės turės priimti pagal rašytinę procedūrą, yra teisinę galią turintis aktas. Numatomas aktas yra teisinę galią turintis aktas, nes 2011 m. lapkričio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1233/2011 dėl tam tikrų gairių taikymo oficialiai remiamiems eksporto kreditams, kuriuo panaikinami Tarybos sprendimai 2001/76/EB ir 2001/77/EB, 1 straipsnyje teigiama, kad „Susitarime dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų (toliau – Susitarimas) nustatytos gairės taikomos Sąjungoje. Susitarimo tekstas pateikiamas šio reglamento priede.“

Todėl siūlomo sprendimo procedūrinis teisinis pagrindas yra SESV 218 straipsnio 9 dalis.

3.2.Materialinis teisinis pagrindas

3.2.1.Principai

Sprendimo pagal SESV 218 straipsnio 9 dalį materialinis teisinis pagrindas pirmiausia priklauso nuo numatomo akto, dėl kurio Sąjungos vardu nustatoma pozicija, tikslo ir turinio.

3.2.2.Taikymas aptariamuoju atveju

Pagrindinis numatomo akto tikslas ir turinys yra susiję su bendra prekybos politika. Todėl siūlomo sprendimo materialinis teisinis pagrindas yra SESV 207 straipsnis.

3.3.Išvada

Siūlomo sprendimo teisinis pagrindas turėtų būti SESV 207 straipsnio 4 dalies pirma pastraipa kartu su 218 straipsnio 9 dalimi.

4.Numatomo akto skelbimas

Susitarimo dalyvių aktu bus iš dalies pakeistas Susitarimas dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų, kuris yra Reglamento (ES) Nr. 1233/2011 II priedas, todėl tikslinga priimtą aktą paskelbti Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

2021/0281 (NLE)

Pasiūlymas

TARYBOS SPRENDIMAS

dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Susitarimo dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų dalyvėms taikant rašytinę procedūrą, dėl bendrosios linijos siekiant laikinai sumažinti minimalią pradinę įmoką

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 207 straipsnio 4 dalies pirmą pastraipą kartu su 218 straipsnio 9 dalimi,

atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

kadangi:

(1)Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 1233/2011 Susitarime dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų 4 (toliau – Susitarimas) pateiktos gairės perkeltos į Sąjungos teisę ir atitinkamai yra teisiškai privalomos Europos Sąjungai;

(2)Susitarimo dalyvės (toliau – dalyvės) taikydamos rašytinę procedūrą turi priimti sprendimą dėl Europos Sąjungos pasiūlymo dėl bendrosios linijos pagal Susitarimo IV skyriaus 5 skirsnį, kad atsižvelgiant į dabartinį ekonomikos nuosmukį dėl COVID-19 būtų laikinai sumažinta minimali pradinė įmoka, kurios reikalaujama pagal Susitarimo 11 straipsnio a dalį (toliau – siūloma bendroji linija);

(3)pagal siūlomą bendrąją liniją viešieji pirkėjai mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse, perkantys prekes ir paslaugas, kurioms taikoma oficiali eksporto kreditų parama, 12 mėnesių laikotarpiu vietoje 15 % eksporto sutarties vertės pradinės įmokos, kaip reikalaujama pagal Susitarimo 11 straipsnio a dalį, galėtų mokėti ne mažesnę kaip 5 % pradinę įmoką. Tai savo ruožtu reikštų, kad didžiausios oficialios paramos, kurią dalyvės gali teikti pagal Susitarimo 11 straipsnio c dalį, viršutinė riba tuo pačiu laikotarpiu padidinama nuo 85 % iki 95 % eksporto sutarties vertės;

(4)ši išimtinė priemonė reikalinga siekiant reaguoti į ekonomikos nuosmukį, kilusį dėl COVID-19 sveikatos krizės, ir sumažinti labai didelį krizės poveikį ES eksporto pramonės svarbių projektų vykdymui mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse;

(5)tikslinga nustatyti Sąjungos poziciją, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi dalyvėms taikant rašytinę procedūrą, dėl siūlomos bendrosios linijos, nes siūloma bendroji linija, kai dėl jos bus susitarta, gali labai paveikti Sąjungos teisės aktų, visų pirma 2011 m. lapkričio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1233/2011 dėl tam tikrų gairių taikymo oficialiai remiamiems eksporto kreditams, kuriuo panaikinami Tarybos sprendimai 2001/76/EB ir 2001/77/EB, turinį,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi Susitarimo dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų dalyvėms taikant rašytinę procedūrą, dėl pasiūlymo dėl bendrosios linijos siekiant laikinai sumažinti minimalią pradinę įmoką grindžiama šio sprendimu priedu.

2 straipsnis

Šis sprendimas skirtas Komisijai.

Priimta Briuselyje

   Tarybos vardu

   Pirmininkas

(1)    Kaip apibrėžta EBPO konvencijos 5 straipsnyje.
(2)    2011 m. lapkričio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1233/2011 dėl tam tikrų gairių taikymo oficialiai remiamiems eksporto kreditams, kuriuo panaikinami Tarybos sprendimai 2001/76/EB ir 2001/77/EB (OL L 326, 2011 12 8, p. 45).
(3)    2014 m. spalio 7 d. Teisingumo Teismo sprendimo Vokietija prieš Tarybą, C-399/12, ECLI:EU:C:2014:2258, 61–64 punktai.
(4)    2011 m. lapkričio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1233/2011 dėl tam tikrų gairių taikymo oficialiai remiamiems eksporto kreditams, kuriuo panaikinami Tarybos sprendimai 2001/76/EB ir 2001/77/EB (OL L 326, 2011 12 8, p. 45).
Top

Briuselis, 2021 08 26

COM(2021) 498 final

PRIEDAS

prie

Pasiūlymo dėl Tarybos sprendimo

dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Susitarimo dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų dalyvėms taikant rašytinę procedūrą, dėl bendrosios linijos siekiant laikinai sumažinti minimalią pradinę įmoką


PRIEDAS

Europos Sąjungos pasiūlymo dėl bendrosios linijos projektas

pagal Susitarimo dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų IV skyriaus 5 skirsnį

ECH [•]/2021 m.

Pradinės įmokos reikalavimo sumažinimas iki 5 %

COVID-19 krizė visame pasaulyje atsiliepia žmonių gyvenimui ir gyvenimo sąlygoms. Pasaulio ekonomikos nuosmukis dėl sveikatos krizės yra stiprus neigiamą poveikį didinantis veiksnys. Šiomis išskirtinėmis aplinkybėmis pradėjo reaguoti vyriausybės ir tarptautinės institucijos. Daug jų pastangų yra susijusios su priemonėmis, kurios yra skirtos neigiamiems ekonominiams padariniams švelninti. Pramoninės šalys paprastai turi daugiau išteklių ir galimybių problemoms spręsti, tačiau mažas ir vidutines pajamas gaunančios šalys susiduria su daug apribojimų, visų pirma, joms dažnai trūksta pakankamų finansinių išteklių.

Eksporto kreditų agentūros (EKA) ir jų šalių valdžios institucijos įgyvendino keletą priemonių, kuriomis siekiama išlaikyti tarptautinės prekybos srautus ir patenkinti jų pramonės šakų ir užsienio pirkėjų (šalių) poreikius. Nors tikimasi, kad daugelis šalių sumažins savo investicijų programas, reikės didelių investicijų į krizių prevencijos projektus ir pagrindinius infrastruktūros projektus. Tačiau yra priemonių, kurių galima imtis tik bendrai, nes joms taikomos tarptautiniu mastu sutartos taisyklės, pvz., EBPO susitarimas dėl oficialiai remiamų eksporto kreditų.

Atsižvelgdamos į sudėtingą ekonominę padėtį, tiek pramonės asociacijos, tiek pavienės bendrovės paragino EKA sušvelninti galiojantį pradinės įmokos reikalavimą, nes perkančiosioms šalims daromas vis didesnis finansinis spaudimas. Dauguma tokių projektų vykdomi su valstybiniais ir (arba) viešaisiais pirkėjais besivystančiose šalyse. Įprastomis ekonominėmis aplinkybėmis pirkėjai turėtų galimybę finansuoti pradinę įmoką ilgesniais grąžinimo laikotarpiais, o finansuojantieji bankai siektų gauti ir paprastai gautų draudimą už šią paskolos dalį privačioje rinkoje. Dėl COVID-19 krizės privatusis sektorius, atrodo, labai nenoriai teikia tokį draudimą ar net nenori jo teikti besivystančioms šalims. Be tokio draudimo bankai nėra pasirengę finansuoti šios projekto dalies šalyse, kurioms tokių projektų labiausiai reikia. Todėl reikia skubiai ištaisyti šią akivaizdaus rinkos nepakankamumo padėtį.

Siūloma bendroji linija būtų naudinga abiem pusėms: būtų suteikta skubi finansinė pagalba pirkėjo šalies vyriausybei ir padidintas jos pajėgumas tęsti investicinius projektus. Taip būtų padidinta suma, kurią galima sutelkti prioritetiniams projektams, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros sektoriuje, ir eksportuotojams būtų suteikta galimybė sudėtingu metu siūlyti lanksčius sprendimus ir išlikti versle.

Tuo remdamiesi siūlome sumažinti pradinės įmokos, kurią turi mokėti valstybiniai ir viešieji pirkėjai mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse, reikalavimą iki 5 %, atsižvelgiant į tai, kad:

·priemonė turėtų tiesioginį fiskalinį poveikį šalims, patiriančioms sunkumų dėl krizės;

·priemonė padidintų lankstumą, kurio eksportuotojams šiuo metu reikia, kad galėtų tęsti verslą;

·priemonė padėtų spręsti pramonės iškeltus susirūpinimą keliančius klausimus;

·priemonė būtų labai ribota ir tikslinga, taikoma tik tam tikrų kategorijų pirkėjams;

·priemonė nekeltų pavojaus skolos tvarumui, nes išankstinė tokių projektų rėmimo sąlyga ir toliau būtų EBPO rekomendacijų dėl tvaraus skolinimo nuostatų laikymasis ir įsipareigojimų pagal TVF ir Pasaulio banko programas vykdymas, ir

·priemonė būtų laikina ir automatiškai nustotų galioti po 12 mėnesių.

Bendrosios linijos pasiūlymas: ECH [•]/2021 m.

1. Nuorodos numeris

ECH [•]/2021 m.

2. Importuojančios šalys ir pirkėjai

II kategorijos šalių (10 straipsnis) valstybiniai arba viešieji pirkėjai (pagal XII priedą) su Finansų ministerijos arba centrinio banko garantija.

3. Sandorio aprašymas

Projektas, kuriam taikomas Susitarimo 11 straipsnis.

4. Sąlygos

Pagal visus kitus Susitarimo straipsnius.

5. Bendrosios linijos pasiūlymas

Sumažinti pradinės įmokos reikalavimą iki 5 % (11 straipsnio a dalis) ir padidinti didžiausios oficialios paramos viršutinę ribą iki 95 % eksporto sutarties vertės (11 straipsnio c dalis). Priemonė įsigalioja nedelsiant ir galioja 12 mėnesių nuo jos įsigaliojimo. Į Susitarimo taikymo sritį patenkantiems sandoriams oficiali parama gali būti skiriama pagal šios bendrosios linijos sąlygas, jeigu:

1.eksporto kreditų paramos prašymas buvo gautas ne vėliau kaip iki šios bendrosios linijos galiojimo laikotarpio pabaigos ir

2.galutinis įsipareigojimas priimamas per 18 mėnesių nuo šios bendrosios linijos galiojimo laikotarpio pabaigos.

6. Žinomų konkuruojančių konkurso dalyvių pilietybė ir pavardės (pavadinimai)

Netaikoma dėl bendro šio pasiūlymo pobūdžio.

7. Konkurso / pasiūlymų teikimo terminas

Netaikoma.

8. Kita informacija

Šia priemone siekiama sumažinti fiskalinį spaudimą mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims ir atlaisvinti išteklius, kad būtų galima tęsti prioritetinius projektus. Be to, ji padeda sutelkti reikiamus finansinius išteklius iš privačių šaltinių, nes ja sprendžiamos dėl tebesitęsiančios COVID-19 krizės kilusios rinkos nepakankamumo problemos.

Top