EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52020XC0907(09)

Pranešimo apie vyno sektoriaus produkto specifikacijos standartinio pakeitimo patvirtinimą paskelbimas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 17 straipsnio 2 ir 3 dalis 2020/C 295/12

PUB/2020/295

OL C 295, 2020 9 7, p. 37–39 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

7.9.2020   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 295/37


Pranešimo apie vyno sektoriaus produkto specifikacijos standartinio pakeitimo patvirtinimą paskelbimas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 17 straipsnio 2 ir 3 dalis

(2020/C 295/12)

Šis pranešimas skelbiamas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 (1) 17 straipsnio 5 dalį.

PRANEŠIMAS APIE STANDARTINIO PAKEITIMO PATVIRTINIMĄ

„Niederösterreich“

Nuorodos numeris: PDO-AT-A0221-AM01

Pranešimo data: 2020 2 21

PATVIRTINTO PAKEITIMO APRAŠYMAS IR PAGRINDIMAS

Aprašymas ir pagrindimas

Dėl Vynuogynų registro suderinimo su Integruotąja administravimo ir kontrolės sistema turi būti pakoreguojamas maksimalus kiekis iš hektaro.

BENDRASIS DOKUMENTAS

1.   Produkto pavadinimas

Niederösterreich

2.   Geografinės nuorodos tipas

SKVN – saugoma kilmės vietos nuoroda

3.   Vyno sektoriaus produkto kategorija

1.

Vynas

5.

Rūšinis putojantis vynas

4.   Vyno (-ų) aprašymas

Kilmės vietos nuoroda „Niederösterreich“ gali būti suteikiama vynui ir rūšiniam putojančiam vynui arba putojančiam vynui „Sekt“. Kilmės vietos nuoroda „Niederösterreich“ dažniausiai žymimi rūšiniai vynai; vynuogių sulčių misos stiprumas turi būti ne mažesnis kaip 15° pagal Klosternoiburgo misos skalę (KMW) (= 9,5 % tūrio), faktinė alkoholio koncentracija ne mažesnė kaip 9 % tūrio, o rūgštingumas ne mažesnis kaip 4 g/l. Kitos analizės metodais nustatytos savybės nurodytos produkto specifikacijoje.

Produktai su nuoroda „Niederösterreich“ taip pat gali būti gaminami kitų rūšių (pvz., „Kabinett“, „Spätlese“, „Eiswein“ ir kt.). Skirtingų tipų dirvožemio plotuose galima gaminti įvairius vynus, pradedant tipiškais regionui šviežio aromato su pipirų nata „Grüner Veltliner“ vynais, stipraus skonio, sodriais baltaisiais vynais, brandintais medinėse statinėse, ir baigiant vaisiško skonio raudonaisiais vynais.

Bendrosios analitinės savybės

Didžiausia visuminė alkoholio koncentracija (tūrio %)

 

Mažiausia faktinė alkoholio koncentracija (tūrio %)

 

Mažiausias bendrasis rūgštingumas

 

Didžiausias lakusis rūgštingumas (miliekvivalentais viename litre)

 

Didžiausias bendras sieros dioksido kiekis (miligramais viename litre)

 

5.   Vyno gamybos metodai

a)   Pagrindiniai vynininkystės metodai

Atitinkamas vynų gamybos apribojimas

Gaminant kilmės vietos nuoroda „Niederösterreich“ žymimus vynus leidžiama taikyti visus vynams su saugoma kilmės vietos nuoroda numatytus vynininkystės metodus, nurodytus Komisijos deleguotajame reglamente (ES) 2019/934 arba Komisijos įgyvendinimo reglamente (ES) 2019/935, išskyrus apdorojimą kalio sorbatu ir dimetildikarbonatu. Galima mažinti vynų rūgštingumą pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/934 arba Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2019/935 reikalavimus. Sprendimą dėl galimo parūgštinimo priima federalinis žemės ūkio, regionų ir turizmo ministras, atsižvelgdamas į oro sąlygas vegetacijos laikotarpiu. Galimo parūgštinimo sąlygos grindžiamos Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/934 arba Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2019/935 reikalavimais.

Konkretūs vynininkystės metodai (įskaitant sodrinimą) priklauso nuo pasirinkto tradicinio gamybos būdo ir yra nurodyti produkto specifikacijoje.

b)   Didžiausias gamybos kiekis

10 000 kilogramų vynuogių iš hektaro

6.   Nustatyta geografinė vietovė

Kilmės vietos nuorodos „Niederösterreich“ teritorija apima visą Žemutinės Austrijos federacinę žemę Austrijoje.

7.   Pagrindinė (s) vyninių vynuogių veislė (s)

 

‘Zweigelt’ – ‘Rotburger’

 

‘Grüner Veltliner’ – ‘Weißgipfler’

 

‘Zweigelt’ – ‘Blauer Zweigelt’

8.   Ryšys (-iai) su geografine vietove

Statūs Vachau pirminių uolienų šlaitai susisiekia su kaimyninio Kremstalio rytine dalimi, išraižyta lioso terasų, kurių taip pat galima išvysti Traizentalyje, Kamptalyje ir ties Vagramu. Kamptalyje taip pat pasitaiko vulkaninės kilmės dirvožemių. Įtakos orams turi karštas Panonijos klimatas rytuose ir vėsaus oro srovės iš Valdfyrtelio.

Žemutinės Austrijos vynuogių auginimo regiono gamybos struktūrai būdinga tai, kad vyrauja šeimyniniai vynininkystės ūkiai, daugiausia perdirbantys savo užaugintas vynuoges ir taip pat dažnai parduodantys produkciją tiesiogiai iš ūkio. Vynininkystę sieja glaudus ryšys su išplėtotu turizmu. Be šeimyninių ūkių, dar yra kelios didelės įmonės (vyno daryklos ir vyndarių kooperatyvai). Beveik 80 % Žemutinės Austrijos vynuogių auginimo regione pagaminamo vyno sudaro baltasis vynas. Raudonajam vynui skirtos veislės daugiausia auginamos į pietus ir rytus nuo Vienos esančioje Žemutinės Austrijos dalyje, kuriai būdingas Panonijos klimatas. Raudonieji vynai daugiausia gaminami iš vaisišką skonį suteikiančios veislės ‘Zweigelt’ ir prieskonių aromatą suteikiančios veislės ‘Blaufränkisch’ vynuogių. Baltųjų vynų spektras apima ir šviežio aromato, vaisiško skonio vynus, kaip antai tipinį „Grüner Veltliner“ su pipirų nata, ir stipraus skonio, sodrius vynus, brandinamus tradicinėse medinėse ar „barrique“ tipo statinėse. Iš sudūlėjusių pirminių uolienų ir vulkaninės kilmės dirvožemiuose auginamų vynuogių gaminami mineralų aromato vynai su prieskonių pokvapiais, o terasiniuose šlaituose, padengtuose lioso nuosėdomis, paprastai auginamos vynuogės harmoningesnio, sodresnio skonio vynams. Dėl karšto Panonijos klimato ir nuo Valdfyrtelio sklindančių šaltesnio oro masių, lemiančių vėsias naktis, susidaro didelis dienos ir nakties temperatūros skirtumas, todėl vynai įgauna savitą rūgštumą.

9.   Kitos pagrindinės sąlygos (išpilstymas, ženklinimas, kiti reikalavimai)

 

Teisinis pagrindas:

 

Nacionalinės teisės aktai

 

Papildomos sąlygos rūšis:

 

Su gamyba nustatytoje geografinėje vietovėje susijusi nukrypti leidžianti nuostata

Sąlygos aprašymas:

Išskyrus putojantį vyną „Sekt“ arba rūšinį putojantį vyną, vynas su kilmės vietos nuoroda „Niederösterreich“ pagal Austrijos vynų įstatymą rinkai gali būti pateikiamas tik nurodant oficialųjį patikrinimo numerį. Norint gauti oficialųjį patikrinimo numerį, turi būti atlikti kiekvieno vyno, kurį ketinama teikti rinkai su kilmės vietos nuoroda „Niederösterreich“, mėginių analitinių ir juslinių savybių tyrimai (sistemingas tikrinimas). Atliekant juslinį patikrinimą, vynus tikrina oficiali degustavimo komisija. Oficialią degustavimo komisiją sudaro 6 degustatoriai ir degustavimo komisijos pirmininkas. Mėginiai degustatoriams pateikiami nenurodant produkto pavadinimo. Patikrinimo formoje yra tik vertinimui būtina informacija, tokia kaip tradicinis terminas (rūšinis vynas, „Spätlese“ ir t. t.), veislė ir derliaus metai. Degustatoriai, remdamiesi savo patirtimi ir nurodytais etaloniniais vynais (Pegelwein), įvertina, ar pateikti vynai, atsižvelgiant į rūšį, derliaus metus ir tradicinį terminą, yra tipiški ir gali būti pateikiami rinkai (kaip neturintys trūkumų). Į klausimą degustuojant atsakoma TAIP arba NE. Jei įvertinimas neigiamas, sprendimas dėl atmetimo turi būti pagrįstas raštu. Mėginio juslinės savybės laikomos atitinkančiomis reikalavimus, kai daugumos degustatorių įvertinimas yra teigiamas. Balsams pasiskirsčius santykiu 3:3, mėginys pateikiamas kitai degustavimo komisijai, Jei balsai antrą kartą pasiskirsto santykiu 3:3, mėginys laikomas neatitinkančiu reikalavimų.

Nuoroda į produkto specifikaciją

https://www.bmlrt.gv.at/land/produktion-maerkte/pflanzliche-produktion/wein/Weinherkunft.html


(1)  OL L 9, 2019 1 11, p. 2.


Top