EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52019XC1031(03)

Pranešimo apie vyno sektoriaus produktų nuorodos specifikacijos standartinio pakeitimo patvirtinimą paskelbimas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 17 straipsnio 2 ir 3 dalis2019/C 370/11

PUB/2019/52

OJ C 370, 31.10.2019, p. 32–35 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

31.10.2019   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 370/32


Pranešimo apie vyno sektoriaus produktų nuorodos specifikacijos standartinio pakeitimo patvirtinimą paskelbimas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 17 straipsnio 2 ir 3 dalis

(2019/C 370/11)

Šis pranešimas paskelbtas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 (1) 17 straipsnio 5 dalį.

PRANEŠIMAS APIE STANDARTINIO PAKEITIMO PATVIRTINIMĄ

Pauillac

PDO-FR-A0713-AM03

Pranešimo data: 2019 8 9

PATVIRTINTO PAKEITIMO APRAŠYMAS IR PAGRINDIMAS

1.   Nustatyti sklypai

Specifikacijos I skyriaus IV punkto 2 dalies 2 įtrauka papildoma 2018 m. rugsėjo 6 d. data.

2.   Geografinė vietovė

Specifikacijos IV punkto 1 dalyje:

po apdraustų asmenų įterpiami žodžiai „pagal oficialų 2018 m. balandžio 27 d. geografinį kodą“,

išbraukiama Sisak Medoko (Cissac-Médoc) komuna.

Šį pakeitimą lėmė vietovės nustatymo darbai – buvo konstatuota, kad dėl Sisak Medoko savivaldybės žemės sklypų paraiškų pateikta nebuvo, todėl jie išbraukiami iš geografinės vietovės.

Atitinkamai iš dalies pakeičiamas su geografine vietove susijusio bendrojo dokumento 1.6 punktas.

3.   Ryšys su geografine vietove

Specifikacijos X punkto 1 dalies a punkte žodžiai „Cissac-Médoc“ išbraukiami.

Šis pakeitimas susijęs su geografinės vietovės pasikeitimu.

Bendrajam dokumentui šis pakeitimas įtakos neturi.

4.   Plotai, esantys už Pojako komunos ribų

Po ribų nustatymo darbų buvo atnaujintas priedas, kuriame nurodyti sklypai, esantys už Pojako komunos ribų, kurie gali pretenduoti į „Pauillac“ pavadinimo naudojimą.

Bendrajam dokumentui šis pakeitimas įtakos neturi.

BENDRASIS DOKUMENTAS

1.   Produkto pavadinimas

Pauillac

2.   Geografinės nuorodos tipas

SKVN – saugoma kilmės vietos nuoroda

3.   Vynuogių produktų kategorijos

1. Vynas

4.   Vyno (-ų) aprašymas

Pavadinimu „Pauillac“ žymimi raudonieji vynai.

Šių vynų:

minimali natūrali alkoholio koncentracija tūrio procentais – 11 %,

bendra alkoholio koncentracija tūrio procentais po sodrinimo –13,5 %,

obuolių rūgšties kiekis ≤ 0,30 g/l,

fermentuojamųjų cukrų kiekis ≤ 2 g/l,

buteliuose parduodamų vynų lakiųjų rūgščių kiekis – ≤ 13,26 meq/l iki metų, einančių po derliaus nuėmimo metų liepos 31 d., ir ≤ 16,33 meq/l po tos dienos.

„Pauillac“ vynų spalva yra labai sodri. Šie vynai yra stiprūs, juose daug taninų, ypač dėl veislių derinimo, kai dominuoja ’cabernet sauvignon N’ veislė. Dėl susidariusios taninų struktūros šie vynai ypač tinka brandinti. Vis dėlto juntamas ir skonį sušvelninanti bei vaisių skonio suteikianti ’merlot N’ veislė. Šią struktūrą ir sudėtingumą papildo ’cabernet franc N’ veislė, rečiau – ’petit-verdot N’ veislė. Po ilgo brandinimo vynai pasižymi sudėtingu aromatu.

Kiti kriterijai atitinka galiojančias taisykles.

Bendrosios analitinės savybės

Didžiausia bendra alkoholio koncentracija (tūrio %)

 

Mažiausia faktinė alkoholio koncentracija (tūrio %)

 

Mažiausias bendras rūgščių kiekis

 

Didžiausias lakiųjų rūgščių kiekis (miliekvivalentais viename litre)

 

Didžiausias bendras sieros dioksido kiekis (miligramais viename litre)

 

5.   Vyno gamybos metodai

a.   Pagrindiniai vynininkystės metodai

Specifinis vynininkystės metodas

Leidžiama taikyti sodrinimo pašalinant vandenį metodus, jei koncentracija neviršija 15 %.

Po sodrinimo vynų bendra alkoholio koncentracija tūrio procentais neviršija 13,5 %.

Auginimo praktika

Minimalus vynuogyno tankumas – 7 000 vynmedžių sodinių viename hektare.

Atstumas tarp eilių negali būti didesnis nei 1,50 m, o atstumas tarp augalų toje pačioje eilėje turi būti ne mažesnis nei 0,80 m.

Genima ne vėliau kaip išsiskleidus lapams („Lorenz“ 9 etapas).

Vynmedžiai genimi taikant toliau nurodytus metodus, paliekant ne daugiau kaip dvylika pumpurų:

„Medoko“ metodą, kai genimos šakos, arba formuojant vėduoklę ir genint šakas; vynmedis turi dvi šakas su ne daugiau kaip keturiais pumpurais ’cot N’, ’cabernet-sauvignon N’, ’merlot N’ ir ’petit verdon N’ veislių atveju, ne daugiau kaip penkiais pumpurais ’cabernet franc N’ ir ’carmenère N.’ veislių atveju. Ūgliams paliekami du pumpurai,

- trumpą genėjimą paliekant dvi šakas arba genėjimas vėduoklės forma su keturiomis šakomis.

Drėkinti augimo metu gali būti leidžiamas pagal Kaimo ir jūrų žvejybos kodekso D straipsnio 645-5 dalies nuostatas.

b.    Didžiausias gamybos kiekis

63 hektolitrai iš vieno hektaro.

6.   Nustatyta geografinė vietovė

Vynuogių derlius nuimamas, vyndaryste užsiimama, vynai gaminami ir brandinami Žirondos departamento Pojako komunoje ir specifikacijos priede nurodytuose sklypuose, esančiuose šiose komunose: Sent Estefo, Sen Žiuljeno Beševelio ir Sen Sovero.

7.   Pagrindinės vynuogių veislės

’Petit Verdot N’

’Cabernet franc N’

’Merlot N’

’Carmenère N’

’Cot N - Malbec N’

’Cabernet-Sauvignon N’

8.   Ryšys su geografine vietove

Žirondos departamente ir centrinėje Medoko pusiasalio dalyje, 50 kilometrų į šiaurę nuo Bordo, ant upės žiočių kairiojo kranto, geografinė kilmės vietos nuorodos „Pauillac“ gamybos geografinė vietovė sutampa su Pojako komuna ir Sent Estefo, Sen Žiuljeno Beševelio ir Sen Sovero komunų teritorijos dalimi.

Šia nuoroda žymimi produktai auga nuosaikaus jūrinio klimato zonoje ir gauna naudos iš Atlanto vandenyno ir Žirondos vandenų šiluminio reguliavimo poveikio nulemtų klimatinių veiksnių, palankių vynuogynų klestėjimui. Jūrinis klimatas ir kai kuriais metais pasitaikantys žemo slėgio rudeniniai lietūs ar, priešingai, šilti ir ypač saulėti vėlyvieji rudenys leidžia subręsti ypatingiems vynuogių derliams. Tačiau pagrindiniai šio regiono ypatumai yra susiję su tipinėmis šio nuosėdinio baseino geologinėmis savybėmis, susiformavusia savita dirvožemio geologine sankloda, reljefu, topografiniais ypatumais ir vynuogynų dirvos sudėtimi.

Gamybos vietovė apima sklypus, kurių dirvožemis yra žvyringas arba žvyringas ir smėlingas, jei smulkaus smėlio, kurį paprastai suneša vėjas, yra nedaug, o dirvožemio pralaidumas yra tinkamas. Pojako dirvožemis tinkamas ’cabernet-sauvignon N’ veislių vynuogėms, tačiau čia gerai auga ir ’merlot N’. Tačiau aliuviniuose telkiniuose esantys, daug vėjo sunešto smėlio turintys ar prasto pralaidumo (kur podirvis nepralaidus) sklypai į gamybos vietovę nepatenka. Tas pats pasakytina apie dirbtinius sklypus ir žvėrynuose esančius sklypus. Vynuogynai turi būti prižiūrimi ypač atrankiai: ribojant atstumą tarp eilių ir kontroliuojant didžiausią sklypui ir vynmedžio sodiniui tenkantį krūvį.

Vynų su saugoma kilmės vietos nuoroda „Pauillac“ kokybę ir būdingas savybes lemia dirvožemio pobūdis ir vietovės topografinė padėtis – buvimas arti upės žiočių, dėl ko vynuogynai yra apsaugomi nuo didelių oro sąlygų pokyčių.

Labiau nei kitų vynų, gaminamų Medoko pusiasalyje, atveju, Pojako komunos vynai buvo plačiai pripažinti įvairiose nuosavybės klasifikacijose, kurios buvo sudarinėjamos nuo XVII amžiaus pabaigos. Šiuo metu Pojako komunoje priskaičiuojama 18 klasifikuotų vynuogynų (iš jų pirmieji buvo Lafite-Rothschild ir Latour (1855 m.) bei Mouton-Rothschild (1973 m.)) ir ši komuna tokių klasifikuotų vynuogynų turi daugiausia.

„Pauillac“ vynų spalva yra labai sodri. Šie vynai yra stiprūs, juose daug taninų, ypač dėl veislių derinimo, kai dominuoja ’cabernet sauvignon N’ veislė. Dėl susidariusios taninų struktūros šie vynai ypač tinka brandinti. Vis dėlto juntamas ir skonį sušvelninantis bei vaisių skonio suteikiantis ’merlot N’. Šią struktūrą ir sudėtingumą papildo ’cabernet franc N’ veislė, rečiau – ’petit-verdot N’ veislė. Po ilgo brandinimo vynai pasižymi sudėtingu aromatu.

Vynuogynuose auga daug daugiau vynmedžių viename hektare, nei numatyta specifikacijoje (7 000/ha), todėl kontroliuojant derlių išauginamos labai sunokusios, sveikos ir koncentruotos vynuogės. Galimas ilgas maceravimas ir dideli ekstrahavimo kiekiai – taip pagaminamas brandinti tinkamas vynas. Todėl reikia ne mažesnio nei šešių mėnesių brandinimo laikotarpio, kad būtų paskatintas taninų ir antocianino kombinacijų susidarymas, reikalingas spalvai stabilizuoti ir taninams susilpninti.

9.   Kitos svarbios sąlygos (išpilstymas, ženklinimas, kiti reikalavimai)

Teisinis pagrindas:

 

ES teisės aktai

Papildomų reikalavimų rūšis:

 

Su gamyba nustatytoje geografinėje vietovėje susijusi nukrypti leidžianti nuostata

Sąlygos aprašymas:

 

Pritaikius nukrypti leidžiančią nuostatą nustatyta arčiausiai esanti vyndarystės, gamybos ir auginimo vietovė apima ne tik priede minimus sklypus, bet ir šių Žirondos departamento komunų teritoriją: Sisak Medoko, Sent Estefo, Sen Žiuljeno Beševelio, Sen Loran Medoko, Sen Sovero, Sen Seren de Kadurno ir Vertėjaus.

Teisinis pagrindas:

 

Nacionalinės teisės aktai

Papildomų reikalavimų rūšis:

 

Papildomos nuostatos dėl ženklinimo

Sąlygos aprašymas:

 

Etiketėje galima nurodyti stambesnę geografinę vietovę – „Bordeaux - Médoc“, „Vin de Bordeaux-Médoc“ arba „Grand Vin de Bordeaux - Médoc“.

 

Tokio vieneto pavadinimas turi būti rašomas ne didesniu šriftu (nei aukštesniu, nei platesniu) nei 2/3 šrifto, kuriuo užrašyta saugoma kilmės vietos nuoroda.

Nuoroda į produkto specifikaciją

https://info.agriculture.gouv.fr/gedei/site/bo-agri/document_administratif-6d2525a4-0869-49f7-97bf-4a489bee5499


(1)  2018 m. spalio 17 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2019/33, kuriuo papildomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1308/2013 nuostatos dėl vyno sektoriaus kilmės vietos nuorodų, geografinių nuorodų ir tradicinių terminų apsaugos paraiškų, prieštaravimo procedūros, vartojimo apribojimų, produkto specifikacijų keitimo, apsaugos panaikinimo, ženklinimo ir pateikimo (OL L 9, 2019 1 11, p. 2).


Top