EUROPOS KOMISIJA
Briuselis, 2019 02 01
COM(2019) 56 final
2019/0028(NLE)
Pasiūlymas
TARYBOS SPRENDIMAS
dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Tarptautinio vežimo geležinkeliais tarpvyriausybinės organizacijos (OTIF) 14-ojoje generalinėje asamblėjoje, dėl OTIF generalinio sekretoriaus, eisiančio pareigas 2019 m. balandžio 8 d. – 2021 m. gruodžio 31 d., rinkimų
AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS
1.Pasiūlymo dalykas
Šis pasiūlymas yra susijęs su sprendimu, kuriuo nustatoma pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi 2019 m. vasario 27 d. įvyksiančioje Tarptautinio vežimo geležinkeliais tarpvyriausybinės organizacijos (OTIF) generalinės asamblėjos 14-ojoje sesijoje, dėl OTIF generalinio sekretoriaus, eisiančio pareigas 2019 m. balandžio 8 d. – 2021 m. gruodžio 31 d., rinkimų. Susitikimo dokumentus galima rasti (įvedus prisijungimo duomenis) OTIF interneto svetainėje adresu
http://extranet.otif.org/en/?page_id=1083.
2.Pasiūlymo aplinkybės
2.1.Tarptautinio vežimo geležinkeliais sutartis (COTIF)
COTIF nustatomas OTIF valdymas, tikslai, funkcijos, santykiai su OTIF valstybėmis narėmis ir jos veikla apskritai.
Ją sudaro pati sutartis ir septyni priedai, kuriais nustatoma vienoda geležinkelių teisė, t. y. techniniai bei funkciniai reikalavimai, ir pavyzdinės sutartys: tarptautinio keleivių vežimo geležinkeliais sutartis; tarptautinio krovinių vežimo geležinkeliais sutartis; pavojingų krovinių tarptautinis vežimas geležinkeliais; transporto priemonių naudojimo tarptautiniam geležinkelių susisiekimui sutartis; infrastruktūros naudojimo tarptautiniam geležinkelių susisiekimui sutartis; techninių standartų tvirtinimo ir vienodų techninių normų, taikomų geležinkelio priemonėms, kurias ketinama naudoti tarptautiniam susisiekimui, priėmimas; tarptautiniam susisiekimui naudojamų geležinkelio priemonių techninis priėmimas.
Prie COTIF prisijungė 50 šalių, įskaitant 26 ES valstybes nares, t. y. visas valstybes nares, išskyrus Kiprą ir Maltą. Sąjunga nuo 2011 m. taip pat yra susitariančioji šalis.
2.2.Sąjungos ir Tarptautinio vežimo geležinkeliais tarpvyriausybinės organizacijos (OTIF) susitarimas
2011 m. birželio 16 d. Taryba priėmė Tarybos sprendimą 2013/103/ES dėl Europos Sąjungos ir Tarptautinio vežimo geležinkeliais tarpvyriausybinės organizacijos (OTIF) susitarimo dėl Europos Sąjungos prisijungimo prie 1980 m. gegužės 9 d. Tarptautinio vežimo geležinkeliais sutarties (COTIF) su pakeitimais, padarytais 1999 m. birželio 3 d. Vilniaus protokolu, pasirašymo ir sudarymo (OL L 51, 2013 2 23, p. 1). Susitarimas įsigaliojo 2011 m. liepos 1 d. Tarybos sprendime nurodyta, kad OTIF posėdžiuose Sąjungai atstovauja Komisija. Jame taip pat pateikiamas Sąjungos pareiškimas dėl naudojimosi kompetencija ir Tarybos, valstybių narių ir Komisijos dalyvavimo OTIF procedūrose vidaus tvarka.
2.3.OTIF generalinė asamblėja
Generalinė asamblėja yra aukščiausias OTIF sprendimų priėmimo organas. Ji priima sprendimus dėl pasiūlymų iš dalies keisti COTIF. Priklausomai nuo atvejo, priimtus pakeitimus turi patvirtinti du trečdaliai arba pusė OTIF valstybių narių.
Remiantis COTIF 14 straipsnio 2 dalies c punktu, generalinės asamblėjos kompetencijai priklauso trejų metų laikotarpiui rinkti generalinį sekretorių. Tą laikotarpį galima pratęsti ne daugiau kaip du kartus (COTIF 21 straipsnio 2 dalis). Generalinės asamblėjos darbo tvarkos taisyklėse (21 straipsnio 2 dalis) nurodyta, kad „asamblėjos sprendimai iš esmės priimami narių, deramai atstovaujamų posėdžių salėje, balsų dauguma“.
Eilinę sesiją ji rengia kas trejus metus ir gali rengti neeilines sesijas. Paskutinį kartą generalinė asamblėja buvo sušaukta 2018 m. rugsėjo mėn.
Sąjunga ir (arba) jos valstybės narės generalinėje asamblėjoje dalyvauja pagal COTIF nuostatas, generalinės asamblėjos darbo tvarkos taisykles ir Susitarimo dėl Sąjungos prisijungimo prie COTIF nuostatas.
2.4.OTIF generalinės asamblėjos aktai, numatomi priimti jos 14-ojoje sesijoje
2.4.1.Aplinkybės
Generalinio sekretoriaus kadencija baigėsi 2018 m. gruodžio 31 d. Jis trejiems metams buvo išrinktas 2015 m. rugsėjo mėn. vykusioje 12-ojoje OTIF generalinėje asamblėjoje.
Generalinis sekretorius, eisiantis pareigas 2019 m. sausio 1 d. – 2021 m. gruodžio 31 d., turėjo būti išrinktas 2018 m. rugsėjo mėn. vykusioje 13-ojoje generalinėje asamblėjoje. Tačiau vienintelis kandidatas į šias pareigas atsiėmė savo paraišką (jis nuo 2019 m. sausio 1 d. pradėjo eiti kitas pareigas), todėl per tą sesiją numatyti rinkimai įvykti negalėjo.
Todėl 13-ojoje generalinėje asamblėjoje generaliniam sekretoriui nurodyta 2019 m. vasario 27 d. sušaukti neeilinę generalinę asamblėją (14-ąją sesiją), kurios darbotvarkėje būtų vienintelis punktas – kito generalinio sekretoriaus rinkimai. 13-ojoje generalinėje asamblėjoje patvirtintas kvietimas teikti paraiškas eiti generalinio sekretoriaus pareigas. Jis paskelbtas 2018 m. spalio 5 d. Paskutinė diena, kurią buvo galima pateikti tinkamos formos paraiškas, buvo 2019 m. sausio 5 d.
Kitas generalinis sekretorius pareigas pradės eiti 2019 m. balandžio 8 d.
Eiti ad interim generalinio sekretoriaus pareigas nuo 2019 m. sausio 1 d. iki dienos, kurią jas perims naujai išrinktas generalinis sekretorius, 13-ojoje generalinėje asamblėjoje paskirtas Basas Leermakersas (dabartinis OTIF techninio skyriaus vadovas).
2.4.2.OTIF generalinio sekretoriaus pareigas einančio asmens kvalifikacijos aprašas
Kvietimo teikti paraiškas priede pateiktas kvalifikacijos aprašas:
Paraiškos teikėjas turi atitikti šiuos reikalavimus:
1. Būti OTIF valstybės narės (nebūtinai pasiūlymą pateikusios valstybės narės) pilietis.
2. Turėti daugelio metų profesinę patirtį įvairiose veiklos srityse ir būti įrodęs, kad geba eiti su didele atsakomybe susijusias pareigas.
3. Mokėti visas tris OTIF darbo kalbas (anglų, prancūzų, vokiečių) ir sugebėti viena iš jų lengvai ir sklandžiai rengti dokumentus. Paraiškos teikėjas turėtų gebėti pakankamai gerai išsireikšti kitomis dviem kalbomis, kad galėtų vesti derybas ir suprantamai rengti dokumentus.
4. Turėti su OTIF veikla susijusios srities laipsnį, pageidautina teisės ir politikos mokslų. Tarptautinės viešosios teisės, geležinkelių transporto teisės, pavojingų krovinių vežimo, geležinkelių transporto apskritai ir transporto logistikos išmanymas būtų privalumas.
5. Būti įrodęs, kad geba vadovauti tokiai administracijai kaip OTIF sekretoriatas, naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis, turėti kelerių metų personalo valdymo, grindžiamo bendraisiais darbuotojų teisės principais ir specialiomis taisyklėmis, patirtį ir gebėti vadovauti Organizacijos finansų reikalams.
6. Išmanyti, kaip veikia tarptautinės organizacijos, vykdomos diplomatinės derybos, ir turėti profesinės patirties tarptautinio transporto sektoriuje.
7. Gebėti veiksmingai atstovauti OTIF [OTIF] valstybėse narėse tarptautiniu lygmeniu, ypač konferencijose, ir viešai. Gebėti sakyti kalbas tarptautinėse konferencijose.
8. Visapusiškai suprasti ekonomines koreliacijas ir procesus (taip pat ir tarptautinius) ir neabejotinai domėtis transporto sektoriumi ir geležinkeliais. Su teisėkūros veikla susijusi patirtis yra būtina.
9. Turėti bent dešimties metų profesinę patirtį, pageidautina valstybės administracijoje, tarptautinėje organizacijoje, tarptautinėje asociacijoje, tarptautinio transporto sektoriuje veikiančioje įmonėje arba mokymo ir mokslinių tyrimų srities kvalifikaciją. Paraiškos teikėjas turėtų turėti bent dešimties metų patirtį tarptautinėje srityje ir galėti įrodyti, kad per tuos metus vykdė veiklą, susijusią su svarbių sprendimų priėmimu.
10. Turėti nemenką tarptautinių derybų srities patirtį. Kandidatas taip pat turi gebėti prisiimti didžiulį darbo krūvį ir būti pasiryžęs dažnai vykti į nelengvas tarnybines keliones.
Generalinis sekretorius taip pat turėtų būti veiklus, orientuotas į ateitį, draugiškas bei ryžtingas komandos narys, turėjęs sąlytį su kitomis kultūromis. Paraiškos teikėjas taip pat turi gebėti plėtoti politines, teisines, institucines ir finansines koncepcijas.
|
Generalinė asamblėja pati turės įvertinti, ar paraiškos teikėjas atitinka kvietimo teikti paraiškas reikalavimus, ir kiek jis juos atitinka. OTIF sekretoriatas 2019 m. sausio 21 d. pateikė oficialų kandidatų sąrašą kartu su kandidatų paraiškų dokumentų rinkiniais, gautais per paraiškų teikimo laikotarpį.
OTIF generalinio sekretorius rinkimai patvirtinami generalinės asamblėjos sprendimu, kuris priimamas balsuojant, kaip aprašyta 2.3 skirsnyje. Sprendimas įsigalioja tą dieną, kurią naujai išrinktas generalinis sekretorius pradeda eiti savo pareigas – šiuo atveju tai turėtų būti 2019 m. balandžio 8 d. Generalinės asamblėjos sprendimas COTIF šalims daro teisinį poveikį, kaip išsamiau paaiškinta 4 skirsnyje.
3.Pozicija, kurios turi būti laikomasi Sąjungos vardu
3.1.OTIF sekretoriato oficialiai pateiktas kandidatų sąrašas
Atsižvelgiant į 2019 m. sausio 21 d. OTIF sekretoriato pranešimą, kandidatų eiti OTIF generalinio sekretoriaus pareigas 2019 m. balandžio 8 d. – 2021 m. gruodžio 31 d. oficialus sąrašas yra toks (abėcėlės tvarka):
·CRINIER Raphaël (Prancūzijos paraiška);
·D’ALFONSO Salvatore (Italijos paraiška);
·EBNER Stefan (Austrijos paraiška);
·GROOT Hinne (Nyderlandų paraiška);
·KÜPPER Wolfgang (Vokietijos paraiška).
Pažymima, kad visas penkias paraiškas pateikė Europos Sąjungos valstybės narės.
3.2.Pasiūlymas dėl pozicijos, kurios turi būti laikomasi Sąjungos vardu
3.2.1.OTIF generalinio sekretoriaus užduotys ir su rinkimais susiję Sąjungos interesai
3.2.1.1.OTIF generalinio sekretoriaus užduotys
OTIF generalinio sekretoriaus užduotys yra susijusios ne tik su COTIF valdymu, taikymu ir veikimu. Konkrečios generalinio sekretoriaus funkcijos yra šios:
–COTIF 21 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad „generalinis sekretorius gali savo iniciatyva teikti pasiūlymus, kuriais siekiama iš dalies pakeisti Sutartį“.
–Generalinis sekretorius atstovauja OTIF išorės lygmeniu, rengia darbo programą, biudžeto projektus, valdymo ataskaitas ir tvarko finansinius organizacijos reikalus (COTIF 21 straipsnio 3 dalies b, h ir i punktai).
Šios užduotys generaliniam sekretoriui suteikia tam tikrą veiksmų laisvę.
–Taip pat svarbu tai, kad generalinis sekretorius atlieka atskirą ir nepriklausomą vaidmenį sprendžiant susitariančiųjų šalių ginčus. Vienos iš suinteresuotųjų šalių prašymu jis „stengiasi, naudodamasis savo tarpininkavimo įgaliojimais, spręsti ginčus, susijusius su šios sutarties aiškinimu ar taikymu“ (COTIF 21 straipsnio 3 dalies j punktas).
–Generalinis sekretorius taip pat „visų suinteresuotųjų šalių prašymu pateikia nuomonę dėl ginčų, susijusių su Sutarties aiškinimu ar taikymu“ (COTIF 21 straipsnio 3 dalies k punktas).
Todėl vieno ar kito kandidato išrinkimas nėra tik techninis klausimas – tai gali turėti svarbių pasekmių užduočių vykdymui.
Tai atsispindi ir kvalifikacijos apraše. Be kita ko, kandidatas turėtų įrodyti turįs „nemenką tarptautinių derybų srities patirtį“ ir „gebėjimą plėtoti politines, teisines, institucines ir finansines koncepcijas“.
3.2.1.2.Su rinkimais susiję Sąjungos interesai
Sąjunga turi svarbių interesų, susijusių su OTIF generalinio sekretoriaus rinkimais.
OTIF veikla priklauso Sąjungos kompetencijai, o daugelis jos sričių – išimtinei Sąjungos išorės kompetencijai.
Todėl į Tarybos sprendimo 2013/103/ES I priedą įtrauktas priedėlis, kuriame išvardytos tuometinės Sąjungos priemonės ir kuris susijęs su COTIF reglamentuojamais dalykais. Į sąrašą įtraukta daugiau kaip 20 Sąjungos reglamentų ir direktyvų – Sąjungos geležinkelių sektoriaus teisės aktų, kuriais reglamentuojama ekonominė prieiga, patekimas į rinką, sauga, sąveikumas ir įpareigojimas teikti viešąsias paslaugas.
Kai kuriose konkrečiose srityse (pvz., saugos, geležinkelių sistemų sąveikos) OTIF parengtų vienodų taisyklių taikymo sritis tiesiogiai susijusi su Sąjungos geležinkelių acquis nuostatomis ir jas reikia tiksliai suderinti, kad būtų išvengta dviejų reikalavimų rinkinių prieštaravimų arba nesutapimo.
Iš pirmiau pateiktų paaiškinimų matyti, kad generalinis sekretorius keliose srityse turi didelę veiksmų laisvę – ji visų pirma susijusi su pasiūlymų teikimu ir ginčų sprendimu.
Todėl generalinio sekretoriaus veiksmai gali turėti įtakos OTIF veiklai srityse, tiesiogiai susijusiose su Sąjungos geležinkelių politikos plėtojimu ir taikymu. Be to, jie taip pat gali turėti įtakos Sąjungai, kaip OTIF narei.
Atsižvelgiant į Sąjungos interesus, susijusius su generalinio sekretoriaus rinkimais, Sąjunga turėtų priimti poziciją dėl šių rinkimų.
3.2.2.Dėl paraiškų
Iš OTIF sekretoriato pateiktų dokumentų matyti, kad visi penki kandidatai atitinka reikalavimus, išdėstytus prie kvietimo teikti paraiškas pridėtame kvalifikacijos apraše.
Be to, visus penkis kandidatus pasiūlė valstybės narės ir jie visi yra ES piliečiai.
Aspektai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti valstybėms narėms renkantis kandidatą, turėtų būti šie:
visų pirma turėtų būti aišku, kad turėtų būti balsuojama tik už kandidatą, kuris yra Sąjungos pilietis, kurį pasiūlė valstybė narė ir kuris atitinka visus kvalifikacijos aprašo reikalavimus. Nors paraiškų teikimo terminas jau yra pasibaigęs, šis pirmasis kriterijus turėtų padėti išvengti paskutinės minutės netikėtumų. Antra, atsižvelgiant į konkretų Sąjungos interesą šiuo klausimu, turėtų būti balsuojama už kandidatą, kuris labiausiai atitinka su tuo interesu susijusius kriterijus. Kai kurie iš tų kriterijų jau nustatyti kvietime teikti paraiškas. Šis kriterijus yra susijęs su kvietime teikti paraiškas nustatytu reikalavimu, bet yra konkretesnis, atsižvelgiant į su rinkimais susijusį Sąjungos interesą.
Apskritai siūlomas toks kriterijų sąrašas:
Galimi atrankos kriterijai
|
Kvietime teikti paraiškas nustatyti reikalavimai
|
Kompetencija ES srityje
|
Kriterijus, aiškiai nenurodytas kvietimo teikti paraiškas priede: Europos Sąjungos institucinės struktūros ir Sąjungos geležinkelių acquis ir politikos išmanymas (susijęs su reikalavimu, nurodytu kvietimo teikti paraiškas priedo 4 punkte)
|
Techninė kompetencija
|
Kvietimo teikti paraiškas priedo 4, 5 ir 6 punktuose nurodyti kriterijai
|
Bendroji kompetencija
|
Kvietimo teikti paraiškas priedo 8 ir 9 punktuose nurodyti kriterijai, papildantys kriterijus, nurodytus tame priede pateiktų reikalavimų sąrašo baigiamojoje dalyje:
veiklus, orientuotas į ateitį, draugiškas bei ryžtingas komandos narys, turėjęs sąlytį su kitomis kultūromis;
gebantis plėtoti politines, teisines, institucines ir finansines koncepcijas.
|
4. Teisinis pagrindas
4.1.Procedūrinis teisinis pagrindas
4.1.1.Principai
Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 218 straipsnio 9 dalyje numatyti sprendimai, kuriais „nustatomos pozicijos, kurios Sąjungos vardu priimamos susitarimu įsteigtame organe, kai tam organui reikia priimti teisinę galią turinčius aktus, išskyrus aktus, papildančius arba pakeičiančius susitarimo institucinę struktūrą“.
Sąvoka „teisinę galią turintys aktai“ apima aktus, turinčius teisinę galią pagal aptariamą organą reglamentuojančias tarptautinės teisės normas.
4.1.2.Taikymas aptariamuoju atveju
OTIF generalinė asamblėja yra susitarimu, būtent Tarptautinio vežimo geležinkeliais sutartimi (COTIF), įsteigtas organas. Sprendimas dėl OTIF generalinio sekretoriaus rinkimų, kurį generalinė asamblėja raginama priimti, yra teisinę galią turintis aktas. Teisinis poveikis atsiranda dėl generaliniam sekretoriui pavestų užduočių, kurios susijusios ne tik su tarptautinės sutarties paprastu valdymu, taikymu ir veikimu. Išsamesnė informacija pateikta 3.2.2.1 poskirsnyje. Kaip išaiškinta tame poskirsnyje, vieno ar kito kandidato išrinkimas nėra tik techninis klausimas – tai gali turėti svarbių pasekmių užduočių vykdymui. Generalinis sekretorius visų pirma dėl savo kompetencijos teikti pasiūlymus, kuriais siekiama iš dalies pakeisti Sutartį ir spręsti narių ginčus, gali nustatyti politinę ir teisinę OTIF veiklos kryptį.
Dėl šių priežasčių reikia daryti išvadą, kad OTIF generalinio sekretoriaus rinkimai turi teisinę galią. Minėtu sprendimu susitarimo institucinė struktūra nepapildoma ir nekeičiama. Todėl siūlomo sprendimo procedūrinis teisinis pagrindas yra SESV 218 straipsnio 9 dalis.
4.2.Materialinis teisinis pagrindas
Sprendimo pagal SESV 218 straipsnio 9 dalį materialinis teisinis pagrindas pirmiausia priklauso nuo numatomo akto, dėl kurio Sąjungos vardu nustatoma pozicija, tikslo ir turinio. Jeigu numatomu aktu siekiama dviejų tikslų arba jį sudaro dvi dalys ir jeigu vieną iš tų tikslų ar dalių galima laikyti pagrindiniu tikslu arba pagrindine dalimi, o kita dalis ar kiti tikslai yra tik papildomi, sprendimas pagal SESV 218 straipsnio 9 dalį turi būti grindžiamas tik vienu materialiniu teisiniu pagrindu – tuo, kurio reikalauja pagrindinis ar svarbesnis tikslas arba dalis.
Pagrindinis numatomo akto tikslas ir turinys yra susiję su geležinkelių transportu.
Todėl siūlomo sprendimo materialinis teisinis pagrindas yra SESV 91 straipsnis.
4.3.Išvada
Siūlomo sprendimo teisinis pagrindas turėtų būti SESV 91 straipsnis kartu su 218 straipsnio 9 dalimi.
2019/0028 (NLE)
Pasiūlymas
TARYBOS SPRENDIMAS
dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Tarptautinio vežimo geležinkeliais tarpvyriausybinės organizacijos (OTIF) 14-ojoje generalinėje asamblėjoje, dėl OTIF generalinio sekretoriaus, eisiančio pareigas 2019 m. balandžio 8 d. – 2021 m. gruodžio 31 d., rinkimų
EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,
atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 91 straipsnį kartu su 218 straipsnio 9 dalimi,
atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,
kadangi:
(1)Tarybos sprendimu 2013/103/ES Sąjunga prisijungė prie 1980 m. gegužės 9 d. Tarptautinio vežimo geležinkeliais sutarties (toliau – COTIF) su pakeitimais, padarytais 1999 m. birželio 3 d. Vilniaus protokolu;
(2)pagal COTIF 13 straipsnio 1 dalies a punktą buvo įsteigta OTIF generalinė asamblėja (toliau – generalinė asamblėja). Generalinėje asamblėjoje Sąjunga dalyvauja pagal COTIF nuostatas, generalinės asamblėjos darbo tvarkos taisykles ir Susitarimo dėl Sąjungos prisijungimo prie COTIF nuostatas;
(3)numatoma, kad generalinė asamblėja 2019 m. vasario 27 d. vyksiančioje 14-ojoje sesijoje priims sprendimą dėl OTIF generalinio sekretoriaus, eisiančio pareigas 2019 m. balandžio 8 d. – 2021 m. gruodžio 31 d., rinkimų;
(4)Sąjunga turi svarbių interesų, susijusių su OTIF generalinio sekretoriaus rinkimais. OTIF veikla priklauso Sąjungos kompetencijai, o daugelis jos sričių – išimtinei Sąjungos išorės kompetencijai. Generalinis sekretorius keliose srityse turi didelę veiksmų laisvę – ji visų pirma susijusi su pasiūlymų iš dalies keisti COTIF teikimu ir ginčų sprendimu. Todėl generalinio sekretoriaus veiksmai gali turėti įtakos OTIF veiklai srityse, tiesiogiai susijusiose su Sąjungos geležinkelių politikos plėtojimu ir taikymu. Be to, jie taip pat gali turėti įtakos Sąjungai kaip OTIF narei. Atsižvelgdama į savo interesus, susijusius su generalinio sekretoriaus rinkimais, Sąjunga turėtų priimti poziciją dėl tų rinkimų;
(5)visas penkias paraiškas eiti OTIF generalinio sekretoriaus pareigas 2019 m. balandžio 8 d. – 2021 m. gruodžio 31 d. pateikė valstybės narės, o visi kandidatai – valstybių narių piliečiai. Nustatyta, kad visi penki kandidatai atitinka OTIF generalinio sekretoriaus pareigas einančio asmens kvalifikacijos apraše keliamus reikalavimus;
(6)tikslinga nustatyti poziciją, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi 14-ojoje OTIF generalinėje asamblėjoje, nes numatomas sprendimas susijęs su Sąjungai rūpimu klausimu, kuris priklauso Sąjungos kompetencijai ir turi jai privalomą teisinę galią;
(7)balsuoti reikėtų už tą kandidatą, kuris yra Sąjungos pilietis, kurį pasiūlė valstybė narė ir kuris atitinka visus OTIF paskelbtame kvietime teikti paraiškas nustatytus reikalavimus, taip pat labiausiai tenkina tam tikrus kriterijus, atitinkančius konkrečius su rinkimais susijusius Sąjungos interesus;
(8)todėl Sąjunga OTIF generalinės asamblėjos 14-ojoje sesijoje turėtų laikytis pozicijos, kad balsuojant turi būti vadovaujamasi visais minėtais kriterijais,
PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:
1 straipsnis
(1)OTIF generalinės asamblėjos 14-ojoje sesijoje Sąjungos vardu turi būti laikomasi pozicijos, kad balsuojama už kandidatą, kuris:
(a)yra Sąjungos pilietis, kurį pasiūlė valstybė narė ir kuris atitinka visus reikalavimus, išdėstytus kvietimo teikti paraiškas eiti OTIF generalinio sekretoriaus pareigas 2019 m. balandžio 8 d. – 2021 m. gruodžio 31 d. priede (2018 m. spalio 5 d. dokumentas SG-18106), taip pat
(b)labiausiai atitinka šiuos kriterijus:
–išmano Europos Sąjungos institucinę struktūrą ir Sąjungos geležinkelių acquis bei politikos sritis;
–kvietimo teikti paraiškas priedo 4, 5, 6, 8 ir 9 punktuose nurodytus kriterijus;
–kvietimo teikti paraiškas priede išvardytų kriterijų sąrašo baigiamojoje dalyje esančius kriterijus, t. y. kad kandidatas būtų veiklus, orientuotas į ateitį, draugiškas bei ryžtingas komandos narys, turėjęs sąlytį su kitomis kultūromis ir galintis plėtoti politines, teisines, institucines ir finansines koncepcijas.
(2)Valstybės narės balsuoja pagal 1 dalį.
2 straipsnis
Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms ir Komisijai.
Priimta Briuselyje
Tarybos vardu
Pirmininkas