Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52010PC0406

    Pasiūlymas TARYBOS SPRENDIMAS dėl Europos Sąjungos ir Kamerūno Respublikos savanoriško partnerystės susitarimo dėl miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos į Europos Sąjungą importuojamais medienos produktais (FLEGT) sudarymo

    /* KOM/2010/0406 galutinis - NLE 2010/0217 */

    52010PC0406

    Pasiūlymas TARYBOS SPRENDIMAS dėl Europos Sąjungos ir Kamerūno Respublikos savanoriško partnerystės susitarimo dėl miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos į Europos Sąjungą importuojamais medienos produktais (FLEGT) sudarymo /* KOM/2010/0406 galutinis - NLE 2010/0217 */


    [pic] | EUROPOS KOMISIJA |

    Briuselis, 2010.7.28

    KOM(2010)406 galutinis

    2010/0217 (NLE)

    Pasiūlymas

    TARYBOS SPRENDIMAS

    dėl Europos Sąjungos ir Kamerūno Respublikos savanoriško partnerystės susitarimo dėl miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos į Europos Sąjungą importuojamais medienos produktais (FLEGT) sudarymo

    AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

    Miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos mediena (FLEGT) [1] veiksmų plane, kurį 2003 m.[2] patvirtino Taryba, siūloma įvairių priemonių: parama medieną gaminančioms šalims, daugiašalis bendradarbiavimas kovojant su prekyba neteisėtai nukirsta mediena, parama privačiojo sektoriaus iniciatyvoms, taip pat priemonės sustabdyti investicijas į veiklą, kuria skatinamas neteisėtas miškų kirtimas. Veiksmų plano pagrindas – užmegzti Europos Sąjungos ir medieną gaminančių šalių FLEGT srities partnerystę, kuria siekiama sustabdyti neteisėtą kirtimą. 2005 m. Taryba priėmė Reglamentą (EB) Nr. 2173/2005[3], kuriuo sukuriama licencijavimo schema ir mechanizmas medienos importo į Europos Sąjungą teisėtumui patikrinti.

    2005 m. gruodžio mėn. Taryba parengė nurodymus Komisijai derėtis dėl partnerystės susitarimų su medieną gaminančiomis šalimis, siekiant įgyvendinti ES FLEGT veiksmų planą ir pirmiausia skatinti medienos, kurios teisėtumas patvirtintas, importą iš šių šalių partnerių į Europos Sąjungą bei prekybą ja[4]. Be susitarimų su Gana ir Kongo Respublika, partnerystės susitarimas su Kamerūnu yra trečias tokio tipo susitarimas, dėl kurio derėtasi.

    Komisija derybas su Kamerūnu pradėjo 2007 m. lapkričio mėn. Nuo to laiko įvyko keturi tiesioginių derybų raundai ir šešiolika vaizdo konferencijų techninio pobūdžio klausimams aptarti. Derybose Komisijai padėjo įvairios valstybės narės. Visą šį laiką Komisija informuodavo Tarybą apie daromą pažangą teikdama reguliarias ataskaitas Miškų darbo grupei ir ES misijos vadovams ir atstovams Kamerūne. Po kiekvieno derybų raundo šalys surengdavo viešus susitikimus, kad suinteresuotosioms šalims praneštų apie derybų eigą. Be to, Kamerūnas visapusiškai laikėsi dalyvavimu grindžiamo požiūrio, į susitarimo rengimą įtraukdamas pilietinę visuomenę ir privatųjį sektorių.

    Į Susitarimą įtraukti visi Tarybos derybų nurodymuose numatyti klausimai. Konkrečiai Susitarimu sukuriamas FLEGT licencijavimo schemos pagrindas, institucijos ir sistemos. Jame nustatomos tiekimo grandinės kontrolės priemonės, teisinės atitikties sistema ir sistemos nepriklausomo audito reikalavimai. Visa tai pateikiama Susitarimo prieduose, išsamiai aprašant struktūras, kuriomis užtikrinamas išduodamų FLEGT licencijų teisėtumas. Surengęs išsamias konsultacijas su suinteresuotosiomis šalimis Kamerūnas sukūrė taikomų teisės aktų apibrėžtį. Tai teisės aktai ir taisyklės, kuriomis suteikiamos kirtimo teisės, miškų valdymo, aplinkos, verslo ir darbo teisės aktai, mokestiniai reikalavimai, šalia įsikūrusių bendruomenių žemės valdymo teisių paisymą ir naudojimo teises reglamentuojantys teisės aktai bei kiti socialiniai įsipareigojimai, nustatyti miškų teisės aktuose, taip pat komercinę veiklą reglamentuojančios taisyklės ir eksporto prekybos reikalavimai.

    Susitarimu išplečiamas ribotas Reglamento (EB) Nr. 2173/2005 (toliau – FLEGT reglamento) II priede numatytų produktų skaičius, įtraukiant prekybą visais medienos produktais ir taip įpareigojant Kamerūną sukurti sistemą, kuria Europos Sąjungai būtų suteikta garantija, kad visi iš Kamerūno gaunami miško produktai kirsti ir pagaminti teisėtai ir kad tuo teigiamai prisidedama prie tvaraus Kamerūno augimo.

    Susitarime pateikiamos importo kontrolės prie Europos Sąjungos sienų, kaip nustatyta FLEGT reglamente ir susijusiame jo įgyvendinimo reglamente (EB) Nr. 1024/2008, nuostatos. Susitarime aprašoma Kamerūno FLEGT licencija, kurios forma atitinka minėtame įgyvendinimo reglamente nustatytą formą.

    Susitarimu sukuriamas dialogo ir bendradarbiavimo su Europos Sąjunga FLEGT srityje mechanizmas, kurį sudaro Jungtinė įgyvendinimo taryba ir Jungtinis stebėjimo komitetas, kaip konsultacinis organas. Jame taip pat nustatomi suinteresuotųjų šalių dalyvavimo, socialinių garantijų ir poveikio stebėjimo bei ataskaitų teikimo skaidrumo principai.

    Susitarime nustatomas jo įsigaliojimo ir licencijavimo schemos įgyvendinimo laikas ir procedūros. Kadangi Kamerūnas planuoja modernizuoti ir pertvarkyti savo reguliavimo ir informacijos valdymo sistemą, įdiegti išsamesnę tiekimo grandinės kontrolę ir sukurti nepriklausomą teisinės atitikties tikrinimo sistemą, prireiks kelerių metų naujoms sistemoms sukurti ir išbandyti ir suformuoti vyriausybės, pilietinės visuomenės ir privačiojo sektoriaus gebėjimus atlikti numatytas užduotis. Planuojama, kad FLEGT licencijavimo schema pradės visiškai veikti iki 2012 m. pradžios. Prieš pripažindama FLEGT licencijas, ES licencijų schemą įvertins pagal nustatytus kriterijus. Šie veiksmai ir procesai nustatyti Susitarime ir jo prieduose.

    2010/0217 (NLE)

    Pasiūlymas

    TARYBOS SPRENDIMAS

    dėl Europos Sąjungos ir Kamerūno Respublikos savanoriško partnerystės susitarimo dėl miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos į Europos Sąjungą importuojamais medienos produktais (FLEGT) sudarymo

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 207 straipsnio 3 dalies pirmąją pastraipą ir 4 dalies pirmąją pastraipą, kartu su 218 straipsnio 6 dalies a punkto v papunkčiu ir 218 straipsnio 7 dalimi,

    atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

    atsižvelgdama į Europos Parlamento pritarimą[5],

    kadangi:

    (1) 2003 m. gegužės mėn. Europos Komisija paskelbė ES miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos (FLEGT) veiksmų planą[6], kuriame paraginta imtis priemonių neteisėto kirtimo problemai spręsti sudarant savanoriškus partnerystės susitarimus su medieną gaminančiomis šalimis. Tarybos išvados dėl veiksmų plano priimtos 2003 m. spalio mėn.[7], o Parlamentas rezoliuciją dėl plano priėmė 2005 m. liepos 11 d.[8] .

    (2) Remiantis […] Tarybos sprendimu 2010/XXX[9], […] pasirašytas Europos Sąjungos ir Kamerūno Respublikos savanoriškos partnerystės susitarimas dėl miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos į Europos Sąjungą importuojamais medienos produktais (FLEGT) su sąlyga, kad jis bus sudarytas vėliau.

    (3) Susitarimas turėtų būti sudarytas,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    1 straipsnis

    Europos Sąjungos ir Kamerūno Respublikos susitarimas dėl miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos į Europos Sąjungą importuojamais medienos produktais (FLEGT) patvirtinamas Sąjungos vardu.

    Susitarimo tekstas pridedamas prie šio sprendimo.

    2 straipsnis

    Tarybos pirmininkas įgaliojamas paskirti asmenį, įpareigotą Sąjungos vardu paskelbti Susitarimo 31 straipsnyje numatytą pranešimą, kuriuo Sąjunga įpareigojama laikytis Susitarimo.

    3 straipsnis

    Komisijos atstovai atstovauja Sąjungai Jungtinėje įgyvendinimo taryboje ir Jungtiniame stebėjimo komitete, įsteigtose pagal Susitarimo 19 straipsnį.

    Valstybės narės gali dalyvauti posėdžiuose kaip Sąjungos delegacijos narės.

    4 straipsnis

    Siekiant iš dalies pakeisti Susitarimo priedus remiantis jo 29 straipsniu, Komisija įgaliojama Reglamento (EB) Nr. 2173/2005 11 straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka patvirtinti dalinius pakeitimus Sąjungos vardu.

    5 straipsnis

    Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

    6 straipsnis

    Šis sprendimas skelbiamas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje .

    Priimta Briuselyje

    Tarybos vardu

    Pirmininkas

    PRIEDAS EUROPOS SĄJUNGOS IR KAMERŪNO RESPUBLIKOS SAVANORIŠKAS PARTNERYSTĖS SUSITARIMAS DĖL MIŠKŲ TEISĖS AKTŲ VYKDYMO, MIŠKŲ VALDYMO IR PREKYBOS Į EUROPOS SĄJUNGĄ IMPORTUOJAMAIS MEDIENOS PRODUKTAIS (FLEGT [10])

    EUROPOS SĄJUNGA

    IR KAMERŪNO RESPUBLIKA, toliau – Kamerūnas ,

    toliau kartu – Šalys ,

    ATSIŽVELGDAMOS į 2000 m. birželio 23 d. Kotonu (Beninas) pasirašytą Afrikos, Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno valstybių grupės ir Europos bendrijos bei jos valstybių narių partnerystės susitarimą[11], persvarstytą Liuksemburge 2005 m. birželio 23 d. (toliau – Kotonu susitarimas);

    ATSIŽVELGDAMOS į Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES), ypač reikalavimą, kad leidimus eksportuoti I, II ar III prieduose išvardytų rūšių egzempliorius CITES konvencijos šalys išduotų tik tam tikromis sąlygomis, visų pirma jei šie egzemplioriai įsigyti nepažeidžiant šios valstybės faunos ir floros apsaugos teisės aktų;

    ATSIŽVELGDAMOS į Kamerūne galiojančius miškų teisės aktus, visų pirma Miškų kodeksą ir kitus tinkamus miškų sektoriui taikomus teisės aktus;

    ATSIŽVELGDAMOS į 2005 m. gruodžio 20 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2173/2005 dėl FLEGT licencijavimo schemos medienos importui į Europos bendriją sukūrimo[12];

    ATSIŽVELGDAMOS į tai, kad Komisijos komunikatas Tarybai ir Europos Parlamentui dėl Europos Sąjungos miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos (FLEGT) veiksmų plano[13] yra pirmasis žingsnis siekiant skubiai išspręsti neteisėto miškų kirtimo ir su juo susijusios prekybos problemą;

    ATSIŽVELGDAMOS į 2003 m. spalio 16 d. Jaundės konvencijoje ministrų priimtą deklaraciją dėl miškų teisės aktų vykdymo ir valdymo;

    ATSIŽVELGDAMOS į 2007 m. rugsėjo 28 d. Jaundėje Kamerūno ir Europos Komisijos pasirašytą bendrą deklaraciją dėl derybų dėl savanoriško FLEGT partnerystės susitarimo;

    ATSIŽVELGDAMOS į 1994 m. rugpjūčio 14 d. priimtą teisiškai neprivalomą, tačiau autoritetingą deklaraciją dėl pasaulinio konsensuso principų, susijusių su visų rūšių miškų valdymu, apsauga ir tvariu vystymu, ir į 2008 m. sausio 31 d. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos priimtą teisiškai neprivalomą dokumentą dėl visų rūšių miškų[14];

    ATSIŽVELGDAMOS į Paryžiaus deklaracijos dėl paramos vystymuisi veiksmingumo principus, 2005 m. kovo 2 d. Paryžiuje priimtus Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) aukšto lygio forume, įtvirtintus 2008 m. rugsėjo mėn. Akros veiksmų programoje ir dar kartą patvirtintus Šalių;

    ATSIŽVELGDAMOS į svarbą, kurią Šalys teikia tarptautiniu mastu sutartiems vystymosi tikslams ir Jungtinių Tautų tūkstantmečio vystymosi tikslams;

    SUVOKDAMOS miškų apsaugos ir tvaraus jų valdymo principų, nustatytų 1992 m. Rio de Žaneiro aplinkos ir vystymosi deklaracijoje, ypač 10 principe dėl visuomenės informavimo bei sprendžiant aplinkosaugos problemas svarbos ir 22 principe dėl nepaprastai svarbaus vietos gyventojų ir kitų vietos bendruomenių vaidmens valdant aplinką ir užtikrinant vystymąsi, svarbą;

    PASIRYŽUSIOS imtis veiksmų, kad kuo labiau būtų sumažintas neigiamas poveikis vietos bendruomenėms ir skurstantiems gyventojams, kuris galėtų būti tiesiogiai susijęs su šio Susitarimo įgyvendinimu;

    DAR KARTĄ PATVIRTINDAMOS svarbą, kurią Šalys teikia daugiašalių prekybos sistemų reglamentavimo principams ir taisyklėms, ypač 1994 m. Bendrame muitų tarifų ir prekybos susitarime (GATT) bei kituose 1994 m. balandžio 15 d. Marakešo susitarimo, kuriuo įsteigiama Pasaulio prekybos organizacija, IA priede nurodytuose daugiašaliuose susitarimuose nustatytoms teisėms bei pareigoms, ir būtinybei juos taikyti;

    ATSIŽVELGDAMOS į nuolatines Kamerūno pastangas apskritai skatinti tvarų miškų ir faunos valdymą visoje nacionalinėje teritorijoje, ypač užtikrinti visų medienos srautų teisėtumą;

    ATSIŽVELGDAMOS į Šalių teikiamą svarbą pilietinės visuomenės, privačiojo sektoriaus atstovų ir vietos gyventojų bei su miškais besiribojančiose teritorijose gyvenančių gyventojų dalyvavimui sėkmingai įgyvendinant miškų valdymo politikos kryptis, ypač konsultuojantis su visuomene ir teikiant jai informaciją,

    SUSITARIA:

    1 straipsnis

    Apibrėžtys

    Šiame Susitarime vartojamų terminų apibrėžtys:

    a) „medienos produktai“ – I-A priede išvardyti produktai;

    b) „ tranzitu vežami medienos produktai“ – trečiosios šalies kilmės medienos produktai, į Kamerūno teritoriją įvežti ir iš jos išvežti kontroliuojant muitinei ir saugant jų kilmę;

    c) „importas į Europos Sąjungą“ – medienos produktų išleidimas į laisvą apyvartą Europos Sąjungoje, kaip apibrėžta 1992 m. spalio 12 d. Reglamento (EEB) Nr. 2913/92, nustatančio Bendrijos muitinės kodeksą[15], 79 straipsnyje; šie produktai negali būti laikomi „nekomercinio pobūdžio prekėmis“, kaip apibrėžta 1993 m. liepos 2 d. Komisijos reglamento (EEB) Nr. 2454/93, išdėstančio Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2913/92, nustatančio Bendrijos muitinės kodeksą, įgyvendinimo nuostatas[16], 1 straipsnio 6 punkte;

    d) „išleidimas į laisvą apyvartą“ – Europos Sąjungos muitinės procedūra, kurią vykdant ne Europos Sąjungos prekėms suteikiamas Europos Sąjungos prekių muitinis statusas (pagal Reglamentą (EB) Nr. 2913/92, nustatantį Bendrijos muitinės kodeksą) ir kuri apima privalomų importo muitų ir prireikus kitų mokesčių rinkimą , prekybos politikos ir draudimo arba ribojimo priemonių taikymą ir kitų nustatytų prekių importo formalumų atlikimą;

    e) „eksportas“ – Kamerūne pagamintų arba įsigytų medienos produktų fizinis išvežimas arba paėmimas iš Kamerūno teritorijos, išskyrus medienos produktus, per Kamerūno teritoriją vežamus tranzitu kontroliuojant Kamerūno muitinei;

    f) „SS kodas“ – keturių skaitmenų kodas, pateiktas suderintos prekių aprašymo ir kodavimo sistemos, nustatytos Pasaulio muitinių organizacijos tarptautinės suderintos prekių aprašymo ir kodavimo sistemos konvencijoje laikantis Europos Sąjungos ir Centrinės Afrikos ekonominės ir pinigų bendrijos (CEMAC) kombinuotųjų nomenklatūrų, nomenklatūroje;

    g) „FLEGT licencija“ – pažymėjimas, kuriame nurodoma iš teisėto šaltinio gautos ir pagal šiame Susitarime nustatytus kriterijus patikrinta siunta;

    h) „licencijas išduodanti institucija“ – institucija, Kamerūno paskirta FLEGT licencijoms išduoti ir tvirtinti;

    i) „kompetentingos institucijos“ – institucijos, kurias Europos Sąjungos valstybės narės paskyrė FLEGT licencijoms tikrinti;

    j) „siunta“ – medienos produktų, kuriems išduota FLEGT licencija, kiekis, iš Kamerūno siunčiamas siuntėjo arba vežėjo ir Europos Sąjungos muitinės įstaigoje pateikiamas išleisti į laisvą apyvartą;

    k) „teisėtai pagaminta arba įsigyta mediena“ – mediena, pagaminta arba įsigyta vienu ar keliais būdais (įskaitant importuotą medieną), visiškai atitinkančiais visus Kamerūne galiojančiuose ir miškų sektoriui taikomuose įstatymuose ir teisės aktuose nustatytus kriterijus, ir patikrinta (kontroliuota) pagal II priede nurodytas taisykles.

    2 straipsnis

    Tikslas

    1. Šio Susitarimo tikslas – sukurti teisinį pagrindą, kuriuo siekiama užtikrinti, kad visi iš Kamerūno į Europos Sąjungą importuojami medienos produktai, kuriems taikomas šis Susitarimas, būtų pagaminti arba įsigyti teisėtai.

    2. Šiomis aplinkybėmis Šalys, be viso kito, susitaria:

    a) skatinti prekybą medienos produktais;

    b) nustatyti dialogo ir bendradarbiavimo pagrindą;

    c) skatinti Kamerūno miško pramonės vystymąsi ir taip didinti šio sektoriaus konkurencingumą;

    d) su miškais besiribojančiose teritorijose gyvenantiems gyventojams ir vietos įmonėms suteikti ekonomines galimybes ir jas skatinti;

    e) didinti Kamerūno subjektų pajėgumus skatinant sudaryti investicijoms į tvarų miškų valdymą palankias sąlygas.

    3 straipsnis

    Taikymo sritis

    Šis Susitarimas taikomas visiems I-A priede išvardytiems medienos produktams, kuriems taikoma FLEGT licencijavimo schema.

    4 straipsnis

    FLEGT licencijavimo schema

    1. Šio Susitarimo šalys taiko viena kitai miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos licencijavimo schemą (toliau – FLEGT licencijavimo schema). Joje nustatomos reikalavimai ir procedūros, kuriais siekiama patikrinti ir patvirtinti, taikant FLEGT licencijas, kad į Europos Sąjungą siunčiami medienos produktai pagaminti arba įsigyti teisėtai. Europos Sąjunga priima tik tas iš Kamerūno į Europos Sąjungą importuojamas siuntas, kurioms išduotos šios FLEGT licencijos.

    2. FLEGT licencijavimo schema taikoma I-A priede išvardytiems medienos produktams. I-B priede išvardytų medienos produktų iš Kamerūno eksportuoti negalima.

    3. Šalys susitaria imtis visų būtinų priemonių šiai FLEGT licencijavimo schemai įgyvendinti.

    5 straipsnis

    Licencijas išduodanti institucija

    1. Kamerūnas paskiria savo FLEGT licencijas išduodančią instituciją ir jos duomenis ryšiams perduoda Europos Komisijai. Šią informaciją abi Šalys skelbia viešai.

    2. Licencijas išduodanti institucija tikrina, ar medienos produktai pagaminti arba įsigyti teisėtai pagal II priede nurodytus teisės aktus. Pagal III-A priede nurodytas taisykles ji išduoda FLEGT licencijas medienos produktų siuntoms, kurias sudaro teisėtai Kamerūne pagaminti arba įsigyti medienos produktai, skirti eksportuoti į Europos Sąjungą.

    3 Licencijas išduodanti institucija FLEGT licencijų negali išduoti medienos produktams, sudarytiems arba susidedantiems iš medienos produktų, kurie į Kamerūną iš trečiosios šalies importuoti taip, kaip pagal šios šalies įstatymus draudžiama eksportuoti, arba esant įrodymų, kad šie medienos produktai pagaminti arba įsigyti pažeidžiant šalies, kurioje kirsti medžiai, įstatymus.

    4. Licencijas išduodanti institucija savo FLEGT licencijų išdavimo procedūras patvirtina dokumentais ir skelbia viešai.

    6 straipsnis

    Europos Sąjungos kompetentingos institucijos

    1. Europos Komisija perduoda Kamerūnui kiekvienos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingų institucijų duomenis ryšiams ir praneša atitinkamas jų kompetencijai priskiriamas teritorines sritis.

    2. Prieš išleisdamos siuntas į laisvą apyvartą Europos Sąjungoje, kompetentingos institucijos patikrina, ar visoms siuntoms išduotos galiojančios FLEGT licencijos. Siuntų, kurioms išduotos FLEGT licencijos, išleidimo į laisvą apyvartą Europos Sąjungoje procedūros aprašytos IV priede.

    3. Kiekviena kompetentinga institucija kasmet atnaujina ir skelbia gautų FLEGT licencijų sąrašą.

    4. Laikydamosi su duomenų apsauga susijusių nacionalinės teisės aktų, kompetentingos institucijos leidžia naudotis atitinkamais dokumentais bei duomenimis asmenims ir įstaigoms, kuriuos Kamerūnas paskyrė nepriklausomais auditoriais.

    5. Tačiau į Europos Sąjungą įvežami iš Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) priedėliuose išvardytų rūšių pagamintus medienos produktus, kuriems išduotos FLEGT licencijos, tikrinami tik vieną kartą, kaip nurodyta 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą, nes FLEGT licencija taip pat patvirtinama, kad ši mediena pagaminta arba įsigyta teisėtai.

    7 straipsnis

    FLEGT licencijos

    1. Licencijas išduodanti institucija FLEGT licencijas išduoda siekdama patvirtinti, kad medienos produktai pagaminti arba įsigyti teisėtai.

    2. FLEGT licencijos rengiamos naudojant dvikalbę (prancūzų ir anglų) formą ir pildomos prancūzų arba anglų kalba.

    3. Bendru susitarimu Šalys gali sukurti elektroninę FLEGT licencijų išdavimo, perdavimo ir pripažinimo sistemą.

    4. FLEGT licencijos išduodamos V priede nustatyta tvarka.

    8 straipsnis

    Teisėtai pagaminta arba įsigyta mediena

    1. Šiame Susitarime vartojama teisėtai pagamintos arba įsigytos medienos apibrėžtis pateikiama 1 straipsnio k punkte ir II priede.

    2. II priede taip pat pateikiami Kamerūno nacionalinės teisės aktai, kurių turi būti laikomasi, kad būtų galima išduoti FLEGT licenciją. Jame pateikiamos teisėtumo lentelės, kuriose nurodomi kriterijai, rodikliai ir tikrikliai, leidžiantys nustatyti atitiktį galiojantiems teisės aktams.

    9 straipsnis

    Pagamintos arba įsigytos medienos teisėtumo tikrinimas

    1. Kamerūnas diegia sistemą siekdamas patikrinti, ar medienos produktai pagaminti arba įsigyti teisėtai ir ar į Europos Sąjungą eksportuojamos tik taip patikrintos siuntos. Ši teisėtumo tikrinimo sistema apima atitikties patikras, siekiant užtikrinti, kad eksportui į Europos Sąjungą skirti medienos produktai būtų pagaminti arba įsigyti teisėtai ir kad FLEGT licencijos nebūtų išduotos neteisėtai pagamintos arba įsigytos, arba nežinomos kilmės, medienos siuntoms. Į šią sistemą taip pat įeina procedūros, kuriomis siekiama užtikrinti, kad į tiekimo grandinę nepatektų neteisėtos arba nežinomos kilmės mediena.

    2. Ši medienos produktų teisėtumo tikrinimo sistema apibūdinta III-A priede.

    3. Kamerūnas tikrina medienos produktų, eksportuojamų ne į Europos Sąjungos rinkas ir parduodamų vietos rinkose, ir importuojamų medienos produktų teisėtumą.

    10 straipsnis

    Konsultacijos dėl FLEGT licencijų teisėtumo

    1. Jei abejojama, kad FLEGT licencija teisėta, atitinkama kompetentinga institucija prašo, kad licencijas išduodanti institucija pateiktų papildomos informacijos.

    2. Jeigu licencijas išduodanti institucija per 21 kalendorinę dieną nuo prašymo gavimo dienos nepateikia atsakymo, jei gavus papildomos informacijos neteisėtumas patvirtinamas arba jei FLEGT licencijoje pateikta informacija neatitinka siuntos, atitinkama kompetentinga institucija nepripažįsta FLEGT licencijos ir priima sprendimą dėl veiksmų, kurių turi būti imamasi taikant galiojančius nacionalinės teisės aktus. Apie tai pranešama licencijas išduodančiai institucijai.

    3. Tačiau jeigu iš licencijas išduodančios institucijos suteiktos papildomos informacijos paaiškėja, kad FLEGT licencija visiškai teisėta, FLEGT licencija pripažįstama ir taikomos IV priede nustatytos procedūros.

    11 straipsnis

    Nepriklausomas auditorius

    1. Šalys susitaria, kad sutartu laiku būtina samdyti nepriklausomą auditorių siekiant užtikrinti FLEGT licencijavimo schemos kokybę ir veiksmingumą, kaip nurodyta VI priede.

    2. Pasikonsultavęs su Europos Sąjunga, šį nepriklausomą auditorių samdo Kamerūnas.

    3. Nepriklausomas auditorius savo pastabas Šalims pateikia išsamiose ataskaitose, laikydamasis VI priede nustatytos procedūros.

    4. Šalys nepriklausomam auditoriui padeda atlikti darbą, visų pirma užtikrindamos, kad atitinkamose abiejų Šalių teritorijose jis gautų užduotims vykdyti būtiną informaciją. Tačiau, laikydamosi savo atitinkamų duomenų apsaugos teisės aktų, Šalys gali atsisakyti paviešinti informaciją, kurios jos neturi teisės pranešti.

    5. Nepriklausomo auditoriaus ataskaitą Kamerūnas skelbia pagal VI ir VII prieduose nustatytas taisykles ir mechanizmus.

    12 straipsnis

    Keitimasis informacija apie FLEGT licencijavimo schemos veikimą

    1. Siekdamos bendro tikslo apsaugoti pagal šį Susitarimą įdiegtos FLEGT licencijavimo schemos patikimumą ir gerą vardą, Šalys įsipareigoja nedelsdamos viena kitai suteikti informaciją apie bet kokį galimą sukčiavimą naudojant FLEGT licencijas arba jas išduodant, įskaitant medienos produktus, į kuriuos įeina įtartinos kilmės trečiųjų šalių mediena, ir apie neteisėtą arba nesąžiningą vengimą taikyti FLEGT licencijavimo schemą.

    2. Pagal šį straipsnį vengimo taikyti schemą atvejais nelaikomas patikrintų teisėtų medienos produktų eksportas į medieną importuojančias ne Europos Sąjungos šalis, su kuriomis Kamerūnas palaiko prekybos santykius.

    13 straipsnis

    FLEGT licencijavimo schemos veikimo pradžia

    1. Šalys susitaria dėl datos, nuo kurios FLEGT licencijavimo schema pradės veikti.

    2. Prieš pradedant išduoti FLEGT licencijas, bus atliekamas bendras techninis vertinimas, kurio tikslai ir kriterijai nustatyti VIII priede.

    14 straipsnis

    Susitarimo įgyvendinimo tvarkaraštis

    1. Šalys susitaria dėl IX priede pateikto išankstinio įgyvendinimo tvarkaraščio.

    2. 19 straipsnyje nurodyta jungtinė įgyvendinimo taryba, veikdama per jungtinį stebėjimo komitetą, įvertina pagal IX priede nustatytą tvarkaraštį padarytą įgyvendinimo pažangą.

    15 straipsnis

    Papildomos priemonės

    1. Šalys nustatė sritis (nurodytas X priede), kurioms būtini papildomi techniniai ir finansiniai ištekliai siekiant įgyvendinti šį Susitarimą.

    2. Šie papildomi ištekliai suteikiami pagal įprastas Europos Sąjungos ir jos valstybių narių pagalbos Kamerūnui programavimo procedūras ir paties Kamerūno biudžeto procedūras.

    3. Šalys svarsto, ar būtina priimti bendrą susitarimą, kuriame būtų suderintas Europos Komisijos ir Europos Sąjungos valstybių narių finansavimas bei techninis įnašas siekiant paremti šias priemones pagal sektorinę miškų ir aplinkos programą.

    4. Kamerūnas užtikrina, kad su šio Susitarimo įgyvendinimu susijęs pajėgumų didinimas būtų įtrauktas į nacionalines planavimo priemones, pavyzdžiui, sektorinę miškų ir aplinkos programą ir skurdo mažinimo strategijas.

    5. Šalys užtikrina, kad su šio Susitarimo įgyvendinimu susiję veiksmai būtų derinami su atitinkamomis vystymosi iniciatyvomis, pavyzdžiui:

    a) parama vietos vystymuisi;

    b) skatinimu mechanizuoti miškų ūkį;

    c) pajėgumų didinimu.

    6. Papildomi ištekliai suteikiami pagal Kotonu susitarime nustatytas procedūras, kuriomis reglamentuojama Europos Sąjungos pagalba, ir procedūras, kuriomis reglamentuojama dvišalė kiekvienos Europos Sąjungos valstybės narės pagalba Kamerūnui, nepažeidžiant suinteresuotųjų paramos teikėjų procedūrų pagal Paryžiaus deklaracijoje dėl paramos vystymuisi veiksmingumo išdėstytus principus. Šiuo pagrindu papildomomis lėšomis bus finansuojama šio straipsnio 5 dalyje nurodyta veikla, įgyvendinant sektorinę miškų ir aplinkos programą ir laikantis jos nuostatų.

    16 straipsnis

    Atitinkamų suinteresuotųjų šalių dalyvavimas įgyvendinant Susitarimą

    1. Kamerūnas šio Susitarimo įgyvendinimo klausimais reguliariai konsultuojasi su Kamerūno suinteresuotosiomis šalimis – konsultacijos vyksta nacionaliniame stebėjimo komitete arba kituose konsultacijų forumuose atsižvelgiant į šalies teisės aktus, susijusius su miškų ir faunos sistema, ir į visus galiojančius įstatymus bei teisės aktus, kuriais reglamentuojama teisė gauti informaciją, visuomenės dalyvavimas ir teisė kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais.

    2. Nacionalinio stebėjimo komiteto steigimo taisyklės ir atitinkamos įvairių Kamerūno suinteresuotųjų šalių pareigos įgyvendinant Susitarimą apibūdintos, be viso kito, III-A, III-B ir X prieduose.

    3. Europos Sąjunga šio Susitarimo įgyvendinimo klausimais reguliariai konsultuojasi su Europos Sąjungos suinteresuotosiomis šalimis pagal 1998 m. Orhuso konvenciją dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais, taip pat konsultuojasi Bendrijos teisės perkėlimo į nacionalinę teisę klausimais.

    17 straipsnis

    Vietos bendruomenių socialinės, ekonominės ir aplinkos apsaugos sąlygos

    1. Siekdamos kuo labiau sumažinti galimą neigiamą FLEGT licencijavimo schemos poveikį nagrinėjamoms vietos bendruomenėms, Šalys susitaria vertinti šio Susitarimo poveikį jų gyvenimo būdui.

    2. Šalys visų pirma stebi šioms bendruomenėms daromą šio Susitarimo ekonominį poveikį ir poveikį aplinkai ir imasi tinkamų pagrįstų priemonių, kad sušvelnintų bet kokį neigiamą poveikį.

    18 straipsnis

    Su rinka susijusios skatinamosios priemonės

    Pagal šį Susitarimą iš Kamerūno importuojamus medienos produktus įvežant į Europos Sąjungos rinką, šiems medienos produktams taikomos skatinamosios priemonės:

    a) skatinama vieša ir privati pirkimo politika, kuria pripažįstamos pastangos užtikrinti teisėtos kilmės miško produktų, visų pirma medienos produktų, tiekimą;

    b) Europos rinkoje skatinami medienos produktai, kuriems išduotos FLEGT licencijos;

    c) tarptautiniu lygmeniu skatinama pagal šį Susitarimą nustatyta teisėtumo tikrinimo sistema.

    19 straipsnis

    Institucinė įgyvendinimo sistema

    1. Ratifikavusios šį Susitarimą Šalys įsteigia sprendimų priėmimo instituciją, vadinamą jungtine įgyvendinimo taryba (toliau – taryba), ir konsultacinę instituciją, vadinamą jungtiniu stebėjimo komitetu (toliau – JSK).

    2. Tarybą sudaro du atstovai, po vieną atstovą skiria kiekviena Šalis. Tarybai suteikiami Šalių įgaliojimai stebėti įgyvendinimą, ji savo sprendimus priima bendru sutarimu. Šie sprendimai įtvirtinami rezoliucijose, kurias pasirašo Šalių atstovai. Taryba atsakinga už šio Susitarimo įgyvendinimą. Be to, taryba:

    a) renkasi Šalių bendrai sutartomis dienomis;

    b) nustato savo darbo tvarkos taisykles;

    c) viešai skelbia metinę ataskaitą, kurios išsamus turinys apibūdinamas šio Susitarimo VII priede;

    d) užtikrina, kad JSK darbai būtų skaidrūs ir kad visuomenė gautų su jais susijusią informaciją ir rezultatus;

    e) pagal 24 straipsnį nustato ginčų sprendimo taisykles ir dalyvauja ieškant abiem pusėms priimtinų sprendimų, kad Susitarimas būtų tinkamai vykdomas;

    f) nagrinėja šio Susitarimo nuostatų pakeitimus ir priima priedų pakeitimus pagal 29 straipsnį.

    3. Vadovaujamas tarybos JSK, kurio narius skiria Šalys, stebi ir vertina šio Susitarimo įgyvendinimą. Jis taip pat padeda Šalims palaikyti dialogą ir keistis informacija. Be to, JSK:

    a) renkasi ne rečiau kaip du (2) kartus per metus tarybos nustatytomis dienomis ir nustatytose vietose ir tarybai teikia kompromisines rekomendacijas;

    b) rengia savo darbotvarkę ir orientacines bendrų veiksmų sąlygas;

    c) tarybai patvirtinus nustato savo darbo tvarkos taisykles;

    d) jo posėdžiams pirmininkaujama pagal pasidalijamojo pirmininkavimo tvarką;

    e) gali steigti darbo grupes ar kitus pagalbinius organus srityse, kuriose būtinos specialios žinios.

    4. JSK užduotys apibūdintos šio Susitarimo XI priede.

    20 straipsnis

    Pranešimas apie Susitarimo įgyvendinimą

    1. Už oficialius pranešimus apie šio Susitarimo įgyvendinimą atsakingi Šalių atstovai:

    a) Kamerūno: miškų ministras;

    b) Europos Sąjungos: Europos Sąjungos delegacijos Kamerūne vadovas.

    2. Šalys tinkamu laiku praneša viena kitai šiam Susitarimui įgyvendinti būtiną informaciją.

    21 straipsnis

    Viešai skelbiama informacija

    1. Viešas informacijos skelbimas yra viena iš pagrindinių nuostatų, kuria pagal šį Susitarimą siekiama stiprinti valdymą. Kad būtų pasiektas šis tikslas, kuriuo siekiama užtikrinti skaidrų FLEGT licencijavimo schemos veikimą Kamerūne ir Europos Sąjungoje, Šalys susitaria naudoti tinkamiausias ryšių priemones: rašytinę ir vaizdo bei garso žiniasklaidą, internetą, įvairius seminarus ir leidinius. Viešai skelbiama informacija išsamiai nurodoma šio Susitarimo VII priede.

    2. Šalys taip pat susitaria viešai skelbti informaciją apie tarybos ir JSK funkcijas, veiklos tvarką ir taisykles.

    22 straipsnis

    Konfidenciali informacija

    1. Kiekviena Šalis įsipareigoja neperžengdama savo įstatymų ribų neatskleisti konfidencialios informacijos, kuria keičiamasi pagal šį Susitarimą. Šalys visuomenei neatskleidžia ir savo institucijoms, dalyvaujančioms įgyvendinant Susitarimą, neleidžia atskleisti informacijos, kuria keičiamasi pagal šį Susitarimą ir kuri yra prekybos paslaptis arba konfidenciali verslo informacija.

    2. Pagal šio straipsnio 1 dalį konfidencialia nelaikoma ši informacija:

    a) Kamerūno išduotų ir Europos Sąjungos gautų FLEGT licencijų skaičius ir iš Kamerūno eksportuotų bei Europos Sąjungos gautų medienos produktų kiekis;

    b) FLEGT licencijos turėtojų ir importuotojų pavadinimai (pavardės) ir adresai.

    23 straipsnis

    Teritorinis taikymas

    Šis Susitarimas taikomas teritorijai, kurioje Europos Sąjungos steigimo sutartis taikoma šioje sutartyje nustatytomis sąlygomis, ir Kamerūno teritorijai.

    24 straipsnis

    Ginčų sprendimas

    1. Visus su šio Susitarimo taikymu arba aiškinimu susijusius ginčus Šalys stengiasi išspręsti greitomis konsultacijomis.

    2. Jei ginčas neišsprendžiamas greitomis konsultacijomis, pirmoji veiksmų ėmusis Šalis ginčą gali perduoti spręsti tarybai, kuri Šalims stengiasi pasiūlyti ginčo sprendimo taisykles. Tarybai perduodama visa tinkama informacija, kad ji išsamiai išnagrinėtų padėtį siekdama rasti priimtiną sprendimą. Tam taryba dėl bylos gali kreiptis į JSK. JSK per tarybos nustatytą laiką savo sprendimo pasiūlymą turi perduoti tarybai, kuri stengiasi išnagrinėti visas galimybes, kad šis Susitarimas toliau būtų tinkamai įgyvendinamas.

    3. Jei taryba nepajėgtų išspręsti ginčo, Šalys gali:

    a) kartu prašyti trečiosios šalies geranoriškos pagalbos arba tarpininkavimo;

    b) jei ginčo negalima išspręsti pagal šio straipsnio 3 dalies a punktą, kreiptis į arbitrus.

    4. Taryba nustato konsultacijų, tarpininkavimo ir arbitravimo taisykles, atitinkančias taisykles, dėl kurių susitarta ekonominės partnerystės susitarime arba tarpiniame susitarime dėl Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Centrinės Afrikos (Kamerūno) tarpinio susitarimo iki ekonominės partnerystės susitarimo sudarymo.

    25 straipsnis

    Sustabdymas

    1. Kiekviena Šalis gali sustabdyti šio Susitarimo taikymą. Apie sprendimą sustabdyti ir šio sprendimo priežastis raštu pranešama kitai Šaliai.

    2. Tuomet šio Susitarimo nuostatos nustoja galioti po 90 kalendorinių dienų nuo šio pranešimo dienos.

    3. Šis Susitarimas vėl taikomas po 30 kalendorinių dienų nuo tada, kai jį sustabdžiusi Šalis kitai Šaliai praneša, kad sustabdymo priežasčių nebeliko.

    26 straipsnis

    Priedai

    Priedai yra neatskiriama šio Susitarimo dalis.

    27 straipsnis

    Trukmė ir pratęsimas

    Šis Susitarimas galioja septynerius (7) metus nuo įsigaliojimo dienos ir Šalių savaime pratęsiamas tokiems pat laikotarpiams, nebent, likus ne mažiau kaip dvylikai (12) mėnesių iki einamojo laikotarpio galiojimo pabaigos, viena Šalis atsisako jį pratęsti apie savo sprendimą pranešdama kitai Šaliai.

    28 straipsnis

    Susitarimo nutraukimas

    Nepaisydama 27 straipsnio kiekviena Šalis gali nutraukti šį Susitarimą, apie tai pranešdama kitai Šaliai. Tuomet šis Susitarimas nustoja galioti po dvylikos (12) mėnesių nuo šio pranešimo dienos.

    29 straipsnis

    Pakeitimai

    1. Kiekviena Šalis, norinti atlikti šio Susitarimo pakeitimus, per savo atstovą taryboje tokį pasiūlymą kitai Šaliai pateikia ne vėliau kaip prieš tris (3) mėnesius iki kito JSK posėdžio. Taryba JSK nurodo išnagrinėti pasiūlymą. Jei JSK susitaria, pateikia rekomendaciją tarybai, kad ši ją įvertintų. Kiekvienas atstovas nagrinėja rekomendaciją ir, jei su ja sutinka, praneša apie tai kitam atstovui, kad būtų susitarta dėl pasirašymo dienos; kiekviena šalis rekomendaciją priima pagal savo vidaus procedūras.

    2. Visi abiejų Šalių patvirtinti pakeitimai įsigalioja pirmąją mėnesio, einančio po Šalių pranešimo viena kitai apie šiam tikslui būtinų procedūrų baigimą, dieną.

    3. Nukrypdama nuo šio straipsnio 1 dalies nuostatų ir nepažeisdama nuostatų dėl JSK nagrinėjimo, priedų pakeitimus priima taryba.

    4. Pranešimas apie visus pakeitimus siunčiamas šio Susitarimo depozitarams ir įsigalioja šio straipsnio 2 dalyje nustatytu laiku ir tvarka.

    30 straipsnis

    Autentiški tekstai

    Šis Susitarimas sudaromas dviem egzemplioriais bulgarų, ispanų, čekų, danų, vokiečių, estų, graikų, anglų, prancūzų, italų, latvių, lietuvių, vengrų, maltiečių, olandų, lenkų, portugalų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių ir švedų kalbomis; visi šie tekstai yra autentiški. Skirtingo aiškinimo atveju tekstas prancūzų kalba viršesnis už kitų kalbų tekstus.

    31 straipsnis

    Įsigaliojimas

    1. Šis Susitarimas įsigalioja pirmąją mėnesio, einančio po Šalių pranešimo raštu viena kitai apie šiam tikslui būtinų atitinkamų procedūrų baigimą, dieną.

    2. Pranešimas siunčiamas Europos Sąjungos Tarybos generaliniam sekretoriui ir Kamerūno užsienio reikalų ministrui, kurie yra bendri šio Susitarimo depozitarai.

    Priedų santrauka

    I-A ir I-B priedai | A. Produktų, kuriems taikoma FLEGT licencijavimo schema, sąrašas B. Draudžiamų eksportuoti produktų sąrašas |

    II priedas | Teisėtumo lentelės |

    III-A ir III-B priedai | A. Teisėtumo tikrinimo sistema B. Teisėtumo tikrinimo sistemos institucinė sistema |

    IV priedas | Medienos produktų, eksportuojamų iš Kamerūno ir turinčių FLEGT licenciją, išleidimo į laisvą apyvartą Europos Sąjungoje sąlygos |

    V priedas | FLEGT licencijų išdavimo reikalavimai |

    VI priedas | Nepriklausomo teisėtumo tikrinimo sistemos audito sąlygos |

    VII priedas | Viešai skelbiama informacija |

    VIII priedas | Teisėtumo tikrinimo sistemos vertinimo kriterijai |

    IX priedas | Susitarimo įgyvendinimo tvarkaraštis |

    X priedas | Papildomos priemonės ir finansavimo mechanizmai |

    XI priedas | Jungtinis stebėjimo komitetas |

    I-A PRIEDAS

    Produktų, kuriems taikoma FLEGT licencijavimo schema, sąrašas

    FLEGT licencijavimo schema taikoma toliau nurodytiems produktams

    PRODUKTAI | SUDERINTOS SISTEMOS (SS) KODAI |

    PADARINĖ MEDIENA, NUO KURIOS NUSKUSTA ARBA NENUSKUSTA ŽIEVĖ IR BRAZDAS, KURI GRUBIAI APTAŠYTA SUFORMUOJANT KVADRATO SKERSPJŪVĮ ARBA NEAPTAŠYTA | 4403 |

    MEDINIAI GELEŽINKELIO ARBA TRAMVAJAUS BĖGIŲ PABĖGIAI | 4406 |

    MEDIENA, KURIOS STORIS DIDESNIS KAIP 6 MM, IŠILGAI PERPJAUTA ARBA PERSKELTA, NUDROŽTA ARBA BE ŽIEVĖS, OBLIUOTA ARBA NEOBLIUOTA, ŠLIFUOTA ARBA NEŠLIFUOTA, SUJUNGTA ARBA NESUJUNGTA GALAIS | 4407 |

    VIENASLUOKSNĖS FANEROS LAKŠTAI (ĮSKAITANT IŠPJAUTUS DROŽIANT SLUOKSNIUOTĄJĄ MEDIENĄ), SKIRTI KLIJUOTINEI FANERAI ARBA PANAŠIAI SLUOKSNIUOTAJAI MEDIENAI GAMINTI, TAIP PAT KITA MEDIENA, KURIOS STORIS NE DIDESNIS KAIP 6 MM, IŠILGAI PERPJAUTA, NUDROŽTA ARBA BE ŽIEVĖS, OBLIUOTA ARBA NEOBLIUOTA, ŠLIFUOTA ARBA NEŠLIFUOTA, SUJUNGTA ARBA NESUJUNGTA GALAIS | 4408 |

    KLIJUOTINĖ FANERA, FANERUOTOSIOS PLOKŠTĖS IR PANAŠAUS TIPO SLUOKSNIUOTOJI MEDIENA | 4412 |

    MEDINIAI ĮRANKIAI, ĮRANKIŲ KORPUSAI, ĮRANKIŲ RANKENOS, ŠLUOTŲ, ŠEPEČIŲ IR TEPTUKŲ KORPUSAI IR KOTAI, MEDINIAI KURPALIAI IR KAILIAMAUČIAI | 4417 |

    MEDINIAI BIURO BALDAI | 9403 30 |

    MEDINIAI VIRTUVĖS BALDAI | 9403 40 |

    MEDINIAI MIEGAMŲJŲ BALDAI | 9403 50 |

    KITI MEDINIAI BALDAI | 9403 60 |

    Paaiškinant toliau išsamiai apibūdinami susiję produktai ir medienos rūšys su sąlyga, kad Kamerūnas CEMAC muitų tarifą suderins su Pasaulio muitinių organizacijos (PMO) suderintos sistemos (SS) nomenklatūra, pagal kurią sapelli ir iroko pjautinė mediena atitinkamai klasifikuojama 4407 27 ir 4407 28 pozicijose. Produktai ir medienos rūšys gali būti keičiami atsižvelgiant į rinkos pokyčius; Susitarimo keisti nereikia.

    PRODUKTAI | CEMAC KODAI |

    SPECIALIEJI PRODUKTAI |

    JUODMEDIS | 44 07 29 15 |

    RĄSTAI | 44 03 49 00 |

    1-OSIOS KATEGORIJOS REMIAMOS MEDIENOS RŪŠYS |

    AFRIKINIS VALTENIS (BILINGA) | 44 03 49 09 |

    FRAMIRE | 44 03 49 17 |

    KOSSIPO | 44 03 49 21 |

    KOTIBÉ | 44 03 49 22 |

    LIMBA | 44 03 49 24 |

    AYOUS / KIETASIS TRIPLOCHIFONAS | 44 03 49 46 |

    AZOBÉ | 44 03 49 47 |

    KOTO | 44 03 49 75 |

    OKOUMÉ | 44 03 49 88 |

    KVAPIOJI ERDENĖ (TALI) | 44 03 49 94 |

    ANGOLINĖ ENTANDROFRAGMA | 44 03 49 95 |

    2-OSIOS KATEGORIJOS REMIAMOS MEDIENOS RŪŠYS |

    ABURA / BAHIA | 44 03 49 01 |

    AKO | 44 03 49 05 |

    ANDOUNG | 44 03 49 06 |

    AVODIRÉ | 44 03 49 07 |

    DABEMA | 44 03 49 12 |

    NIOVÉ | 44 03 49 30 |

    OLON | 44 03 49 31 |

    OVOGA / ANGALÉ | 44 03 49 32 |

    OZIGO | 44 03 49 33 |

    TCHITOLA | 44 03 49 36 |

    ABALÉ / ABING | 44 03 49 39 |

    OKAN / ADOUM | 44 03 49 40 |

    AMVOUT / EKONG | 44 03 49 41 |

    ASILA / OMANG | 44 03 49 45 |

    BODIOA | 44 03 49 48 |

    CORDIA / EBE / MUKUMARI | 44 0349 49 |

    DAMBALA | 44 03 49 50 |

    DIANA / CELTIS / ODOU | 44 03 49 51 |

    EBIARA / ABEM | 44 03 49 53 |

    EKABA | 44 03 49 54 |

    EKOP EVENE / EVENE | 44 03 49 56 |

    GOMBÉ / EKOP GOMBÉ | 44 03 49 57 |

    NAGA / EKOP NAGA | 44 03 49 58 |

    EMIEN / EKOUK | 44 03 49 59 |

    ESSAK | 44 03 49 60 |

    ESENG / LO | 44 03 49 61 |

    ESSESSANG | 44 03 49 62 |

    ESSON | 44 03 49 63 |

    ETIMOE | 44 03 49 64 |

    EVEUS / NGON | 44 03 49 65 |

    EVOULA / VITEX | 44 03 49 66 |

    EYECK | 44 03 49 67 |

    FARO | 44 03 49 68 |

    IATANGA / EVOUVOUS | 44 03 49 69 |

    KANDA | 44 03 49 72 |

    KAPOKIER / BOMBAX / ESODUM | 44 03 49 73 |

    KONDROTI / OVONGA | 44 03 49 74 |

    KUMBI / OKOA | 44 03 49 76 |

    LANDA | 44 03 49 77 |

    LATI / EDJIL | 44 03 49 78 |

    LIMBALI | 44 03 49 79 |

    LOTOFA / NKANANG | 44 03 49 81 |

    MAMBODÉ / AMOUK | 44 03 49 82 |

    MOAMBÉ | 44 03 49 84 |

    MUKULUNGU | 44 03 49 85 |

    MUTUNDO | 44 03 49 86 |

    OBOTO / ABODZOK | 44 03 49 87 |

    OZANBILI / ANGONGUI | 44 03 49 89 |

    OSANGA / SIKON | 44 03 49 90 |

    OUOCHI / ALBIZIA / ANGOYEME | 44 03 49 91 |

    TSANYA / AKELA | 44 03 49 97 |

    KITA ATOGRąžų MEDžIų MEDIENA (BALZAMINIS ATOGRĄŽŪNAS (AGBA), EKOUNE, ALUMBI, MIAMA IR PAN.) | 44 03 49 99 |

    MEDINIAI GELEŽINKELIO ARBA TRAMVAJAUS BĖGIŲ PABĖGIAI | 44 06 |

    PJAUTI PRODUKTAI | 44 07 29 00 |

    ABURA / BAHIA | 44 07 29 01 |

    AFRIKINĖ KAJA | 44 07 29 02 |

    AFROMOSIA | 44 07 29 03 |

    AIELE | 44 07 29 04 |

    AKO | 44 07 29 05 |

    ANDOUNG | 44 07 29 06 |

    AVODIRÉ | 44 07 29 07 |

    BETÉ | 44 07 29 08 |

    AFRIKINIS VALTENIS (BILINGA) | 44 07 29 09 |

    BOSSÉ | 44 07 29 10 |

    BUBINGA | 44 07 29 11 |

    DABEMA | 44 07 29 12 |

    DOUKA | 44 07 29 13 |

    DOUSSIÉ | 44 07 29 14 |

    JUODMEDIS | 44 07 29 15 |

    EYONG | 44 07 29 16 |

    FRAMIRÉ | 44 07 29 17 |

    FROMAGER | 44 07 29 18 |

    IGAGANGA | 44 07 29 19 |

    IZOMBÉ | 44 07 29 20 |

    KOSSIPO | 44 07 29 21 |

    KOTIBÉ | 44 07 29 22 |

    KODRODUS | 44 07 29 23 |

    LIMBA | 44 07 29 24 |

    MOABI | 44 07 29 25 |

    MOVINGUI | 44 07 29 26 |

    MUTÉNYÉ | 44 07 29 27 |

    NIANGON | 44 07 29 28 |

    NIOVÉ | 44 07 29 29 |

    OLON | 44 07 29 30 |

    OVOGA | 44 07 29 31 |

    OZIGO | 44 07 29 32 |

    PADOUK | 44 07 29 33 |

    PAO ROSA | 44 07 29 34 |

    TCHITOLA | 44 07 29 35 |

    TOLA | 44 07 29 36 |

    ZINGANA | 44 07 29 37 |

    ABALÉ / ABING | 44 07 29 38 |

    AKAN ARBA ADOUM | 44 07 29 39 |

    AMVOUT ARBA EKONG | 44 07 29 40 |

    ANGUEUK | 44 07 29 41 |

    ANINGRÉ | 44 07 29 42 |

    APA / PASCHILOBA | 44 07 29 43 |

    ASILA / OMANG | 44 07 29 44 |

    AYOUS / KIETASIS TRIPLOCHIFONAS | 44 07 29 45 |

    AZOBÉ | 44 07 29 46 |

    BODIOA | 44 07 29 47 |

    CORDIA / EBE / MUKUMARI | 44 0729 48 |

    DAMBALA | 44 07 29 49 |

    DIANA / CELTIS / ODOU | 44 07 29 50 |

    DIBÉTOU | 44 07 29 12 |

    EBIARA / ABEM | 44 07 29 52 |

    EKABA | 44 07 29 53 |

    EKONE | 44 07 29 54 |

    EKOP EVENE | 44 07 29 55 |

    EKOP GOMBÉ MAMELLE | 44 07 29 56 |

    EKOP NAGA | 44 07 29 57 |

    EMIEN / EKOUK | 44 07 29 58 |

    ESSAK | 44 07 29 59 |

    ESENG / LO | 44 0729 60 |

    ESSESSANG | 44 07 29 61 |

    ESSON | 44 07 29 62 |

    ETIMBÉ | 44 07 29 63 |

    EVEUSS / GON | 44 07 29 64 |

    EVOULA / VITEX | 44 07 29 65 |

    EYECK | 44 07 29 66 |

    FARO | 44 07 29 67 |

    IATANDZA / EVOUVOUS | 44 07 29 68 |

    ALOMBA | 44 07 29 69 |

    IROKO | 44 07 29 70 |

    KANDA | 44 07 29 71 |

    KAPOKIER / BOMBAX | 44 07 29 72 |

    KONDROTI / OVONGA | 44 07 29 73 |

    KOTO | 44 07 29 74 |

    KUMBI / EKOS | 44 07 29 75 |

    LANDA | 44 07 29 76 |

    LATI / EDJIL | 44 07 29 77 |

    LIMBALI | 44 07 29 78 |

    LONGHI | 44 07 29 79 |

    LOTOFA / NKANANG | 44 07 29 80 |

    MAMBODE / AMOUK | 44 07 29 81 |

    MANSONIA | 44 07 29 82 |

    GELTONASIS MOAMBÉ | 44 07 29 83 |

    MUKULUNGU | 44 07 29 84 |

    MUTUNDO | 44 07 29 85 |

    OBOTO / ABODZOK | 44 07 29 86 |

    OKOUMÉ | 44 07 29 87 |

    ONZABILI / ANGONGUI | 44 07 29 88 |

    OSANGA / SIKON | 44 07 29 89 |

    OUOCHI / ALBIZIA | 44 07 29 90 |

    OVANGKOL | 44 07 29 91 |

    SAPELLI | 44 07 29 92 |

    SIPO | 44 07 29 93 |

    KVAPIOJI ERDENĖ (TALI) | 44 07 29 94 |

    ANGOLINĖ ENTANDROFRAGMA | 44 07 29 95 |

    TSANGA / AKELA | 44 07 29 96 |

    WENGUÉ | 44 07 29 97 |

    KITA ATOGRĄŽŲ MEDŽIŲ MEDIENA | 44 07 29 98 |

    PARKETAS | 44 09 20 00 |

    VIENASLUOKSNĖ FANERA | 44 08 39 00 |

    KLIJUOTINĖ FANERA | 44 12 13 00 |

    GALUTINIAI MEDIENOS PRODUKTAI | 94 03 30 00 |

    94 03 40 00 |

    94 03 50 00 |

    94 03 60 00 |

    44 17 00 00 |

    I-B PRIEDAS

    Draudžiamų eksportuoti produktų sąrašas

    PRODUKTAI | CEMAC KODAI |

    RĄSTAI |

    AFRIKINĖ KAJA | 44 03 49 02 |

    AFROMOSIA | 44 03 49 03 |

    BÉTÉ / MANSONIA | 44 03 49 08 |

    BOSSÉ | 44 03 49 10 |

    KONGINĖ GIBURCIJA (BUBINGA) | 44 03 49 11 |

    DOUKA | 44 03 49 13 |

    RAUDONASIS DOUSSIÉ | 44 03 49 14 |

    FROMAGER | 44 03 49 18 |

    MOABI | 44 03 49 26 |

    MOVINGUI | 44 03 49 27 |

    PADOUK | 44 03 49 34 |

    PAO ROSA | 44 03 49 35 |

    ZINGANA | 44 03 49 38 |

    APA ARBA BALTASIS DOUSSIÉ | 44 03 49 44 |

    ANINGRÉ | 44 03 49 43 |

    DIBÉTOU | 44 03 49 52 |

    ILOMBA | 44 03 49 70 |

    IROKO | 44 03 49 71 |

    LONGHI / ABAM | 44 03 49 80 |

    OVANGKOL | 44 03 49 92 |

    SAPELLI | 44 03 49 93 |

    SIPO | 44 03 49 94 |

    WENGUÉ | 44 03 49 98 |

    II PRIEDAS

    Teisėtumo lentelės

    I. TEISėTUMO APIBRėžTIS

    Į rinką tiekiamos medienos teisėtumas grindžiamas nacionalinių įstatymų bei teisės aktų ir tinkamai ratifikuotų tarptautinių teisinių dokumentų laikymusi – juos būtina įgyvendinti siekiant užtikrinti, kad gamintojai ir (arba) eksportuotojai, jų tiekėjai ir subrangovai miško savininko (valstybės, komunos, privataus savininko arba bendruomenės) vardu tvariai valdytų miškus.

    Atsižvelgiant į teisėtumo apibrėžtį, dėl kurios susitarė visos suinteresuotosios šalys, šiomis aplinkybėmis galima apibendrinti taip:

    „Teisėta mediena laikoma visa mediena, pagaminta arba įsigyta vienu ar keliais būdais, visiškai atitinkančiais visus Kamerūne galiojančiuose ir miškų sektoriui taikomuose įstatymuose ir teisės aktuose nustatytus kriterijus, ir patikrinta pagal teisėtumo reikalavimus.“

    Komercinės medienos teisėtumo apibrėžtis grindžiama Kamerūne galiojančiais įstatymais ir teisės aktais, su kuriais susipažinta ir kurie įgyvendinami, ir Kamerūno tinkamai ratifikuotų tarptautinių miškų, prekybos, aplinkos, socialinės ir žmogaus teisių srities teisinių dokumentų laikymusi. Aptariami nacionaliniai įstatymai ir teisės aktai – tai visų pirma:

    - Kamerūno Respublikos Konstitucija;

    - 1981 m. lapkričio 27 d. Miškų, faunos ir žuvininkystės sistemos įstatymas Nr. 81-13 (panaikintas ne visas) ir jo įgyvendinamieji aktai (įskaitant nepanaikintą 1983 m. balandžio 12 d. Įgyvendinamąjį dekretą Nr. 83-169);

    - naujas miškų įstatymas – 1994 m. sausio 20 d. Miškų, faunos ir žuvininkystės sistemos įstatymas Nr. 94-01 ir jo įgyvendinamieji aktai (įskaitant 1994 m. rugpjūčio 23 d. Ministro pirmininko dekretą Nr. 94-436, kurio nė viena nuostata nepanaikinta, 1995 m. Ministro pirmininko dekretą Nr. 95-531 ir kitus galiojančius sprendimus ir aplinkraščius);

    - 1996 m. rugpjūčio 5 d. Aplinkos valdymo pagrindų įstatymas Nr. 96/12 ir jo įgyvendinamieji aktai;

    - 2001 m. gegužės 25 d. Aplinkos ir miškų ministerijos (AMM)[17] nutarimas Nr. 222, kuriuo nustatomos miškų, priskiriamų nuolatinei miškų teritorijai (NMT)[18], tvarkymo planų įgyvendinimo procedūros;

    - 2002 m. balandžio 19 d. Įstatymas Nr. 2002/003 dėl bendrojo mokesčių kodekso;

    - teisės aktai, kuriais reglamentuojamos investicijos (2002 m. balandžio 19 d. Investicijų reglamentavimo įstatymas Nr. 2002/004, iš dalies pakeistas ir papildytas 2004 m. liepos 22 d. Įstatymu Nr. 2004/020);

    - 1999 m. spalio 13 d. Dekretas Nr. 99/781/PM, kuriuo nustatomos 1994 m. sausio 20 d. Miškų, faunos ir žuvininkystės sistemos įstatymo Nr. 94/01 71 straipsnio 1 dalies įgyvendinimo taisyklės;

    - 2005 m. vasario 23 d. Poveikio aplinkai vertinimo dekretas Nr. 2005/577 ir 2005 m. kovo 8 d. Aplinkos ir gamtos apsaugos ministerijos (AGAM[19]) nutarimas Nr. 0069 dėl kategorijų, kurioms taikomas PAV[20];

    - įvairūs metiniai finansų įstatymai;

    - Darbo kodeksas, 1992 m. rugpjūčio 14 d. Įstatymas Nr. 92-007;

    - socialinės apsaugos teisės aktai[21];

    - augalų apsaugos teisės aktai (ŽŪKPM[22]);

    - nacionalinė kolektyvinė medieną kertančių, ją perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių (profsąjungos teisės vykdymas, darbuotojų atstovavimas, darbo sutartys, darbo sąlygos ir darbo užmokesčiai, higiena, sauga, sveikata ir pan.) įmonių sutartis (2002 m. balandžio mėn.).

    Į minėtus tarptautinius teisinius dokumentus, be visų kitų, įeina:

    - Centrinės Afrikos miško ekosistemų saugojimo ir tvaraus valdymo sutartis, kuria įsteigiama Centrinės Afrikos miškų komisija (COMIFAC) (2005 m. vasario mėn.);

    - Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencija (CITES), pasirašyta 1973 m. kovo 3 d. ir pakeista 1979 m. birželio 22 d.;

    - Biologinės įvairovės konvencija (BĮK), pasirašyta 1992 m. birželio mėn.

    Šių tarptautinių teisinių dokumentų nuostatos įgyvendinamos jas perkėlus į nacionalinės teisės aktus.

    Padarius bet kokį šių dokumentų pakeitimą arba šioje srityje priėmus bet kokius naujus teisės aktus, atitinkamai keičiamas šis priedas.

    Rengiant šią teisėtumo apibrėžtį taip pat atsižvelgta į šiuos aspektus:

    - įvairias teisėtumo srityje plėtojamas iniciatyvas (TFT-TTAP[23], REM[24], TRAFFIC[25], CoC[26], FSC[27] ir pan.);

    - 2005 m. rugsėjo 6 d. PROFOREST[28] atsekamumo pasiūlymą;

    - FLEGT informacinius pranešimus[29], parengtus Europos Sąjungos;

    - FORCOMS atitikties teisės aktams sistemą (pirmoji versija parengta 2005 m., paskui – konsoliduota 2007 m. vasario mėn. versija Kamerūnui);

    - 2006 m. vasario mėn. teisėtumo priemones OLB-BVQI[30] ir TLTV-SGS[31];

    - 2006 m. vasario 15 d. ataskaitą „Teisėtos medienos apibrėžtis pagal Kamerūne galiojančius teisės aktus“ (GTZ / PGDRN[32] – MFM[33]);

    - ataskaitą „Medienos, kuriai taikomas Savanoriškas partnerystės susitarimas (SPS), teisėtumas Kamerūne (lyginamasis įvairių sistemų metodas)“ (2006 m. gegužės mėn. GTZ dokumentas);

    - COMIFAC[34] (WRI[35], UICN[36], IFIA[37]) ataskaitą apie 2007 m. vasario mėn. vykdytą FORCOMS projekto II etapą;

    - 2007 m. spalio mėn. COMIFAC teisės akto pasiūlymą dėl Centrinės Afrikos miškų kontrolės;

    - PKR[38], nustatytus OAB ir OIBT[39], ir audito vadovą – OIBT serija Nr. 14-2003.

    II. TEISėTUMO LENTELėS

    Kamerūnas pagal teisėtumo apibrėžtį parengė visas teisėtumo lenteles, kurios turi būti naudojamos tikrinant Kamerūne veikiančių miško subjektų[40] veiklos atitiktį (atsižvelgiant į teisės nuostatas) ir vykdant šią veiklą gautų produktų atitiktį. Šios lentelės parengtos nuolat dalyvaujant įvairioms suinteresuotosioms šalims – į jas įtraukti šioms šalims rūpimi klausimai.

    Teisėtumo lentelių yra daug, nes Kamerūno miškų teisės aktuose nustatyti keli medienos tiekimo būdai, kuriems keliami teisėtumo reikalavimai nėra tokie patys. Todėl kiekviena lentelė sudaryta siekiant aiškiai nurodyti konkrečius teisėtus reikalavimus, taikomus kiekvienam Kamerūno teisės aktuose nustatytam tiekimo būdui. Atsižvelgiant į šiuos ypatumus jau parengtos aštuonios teisėtumo lentelės pagal medienos kilmės šaltinius: nuolatinę miško teritoriją (NMT), sudarytą iš galutinės miškų ūkio paskirties žemės, nenuolatinę miško teritoriją (NNMT), sudarytą iš miško žemės, kuri gali būti paverčiama ne miško naudmenomis (žemės ūkio ir miškų ūkio teritorija), ir galiausiai medienos perdirbimo įmones (MPĮ).

    Nuolatinė miško teritorija (NMT)

    - 1 teisėtumo lentelė (1TL). Kirtimo sutartis (KS);

    - 2 teisėtumo lentelė (2TL). Komunos miškas (KM); valstybės kontroliuojamas kirtimas.

    Nenuolatinė miško teritorija (NNMT)

    - 3 teisėtumo lentelė (3TL). Leidimas utilizuoti medieną (LUM);

    - 4 teisėtumo lentelė (4TL). Leidimas išvežti nukirstą medieną (LIM);

    - 5 teisėtumo lentelė (5TL). Nacionalinėje teritorijoje nukirstos medienos pardavimas (NMP);

    - 6 teisėtumo lentelė (6TL). Bendruomenės miškas (BM); valstybės kontroliuojamas kirtimas;

    - 7 teisėtumo lentelė (7TL). Specialieji leidimai (SL); juodmedžio medienos kirtimas nacionalinėje teritorijoje ir komunų miškuose.

    Medienos perdirbimo įmonės (MPĮ)

    - 8 teisėtumo lentelė (8TL). Medienos perdirbimo įmonės (MPĮ).

    Toliau lentelėje apibendrinami įvairūs medienos kilmės šaltiniai ir atitinkamos teisėtumo lentelės.

    Kad pagal galiojančius teisės aktus būtų suteiktos visos lentelėje nurodytos galimybės naudotis medienos ištekliais, ruošiantis pradėti taikyti sistemą bus sudarytos kitos teisėtumo lentelės, nustačius jų tinkamumą:

    - privačių asmenų miškų (PAM) teisėtumo lentelė;

    - padarinės medienos leidimų (PML) teisėtumo lentelė;

    - asmeninių kirtimo leidimų (AKL) teisėtumo lentelė;

    - komunos miškų (KM) teisėtumo lentelė ir bendruomenės miškų (BM) teisėtumo lentelė, jeigu kirtimas nėra valstybės kontroliuojamas (NMP, PML, AKL).

    Teisėtumo lenteles sudaro kriterijai, rodikliai ir tikrikliai, jos įeina į bendrą teisėtumo tikrinimo sistemą (TTS), kurios veikla išsamiai apibūdinta III-A priede.

    Visų lentelių kriterijai ir rodikliai išnagrinėti, paskui patikrinti vietoje; atrinkti tik tinkami kiekvienos konkrečios lentelės kriterijai ir rodikliai.

    III. Naudojimo būdas

    Išskyrus MPĮ lentelę, teisėtumo lenteles sudaro penki (5) bendri kriterijai, kuriuos taikant atitinkamai nagrinėjama, ar teisingai:

    - laikomasi administracinių ir teisinių aspektų (1 kriterijus);

    - kertama mediena ir tvarkomas miškas (2 kriterijus);

    - vežama mediena (3 kriterijus);

    - laikomasi socialinių aspektų (4 kriterijus);

    - laikomasi aplinkos aspektų (5 kriterijus).

    Atskirose lentelėse šie kriterijai skirstomi į mažesnes dalis – kintamą skaičių rodiklių, kuriais atspindimi įvairūs teisiniai įpareigojimai, susiję su šiais įvairiais medienos tiekimo šaltiniais.

    Rodiklių atitiktis vertinama remiantis tikrikliais. Kad rodiklio būtų laikomasi , iš anksto turi būti įvertinta, ar tinkamai laikomasi visų su juo susijusių tikriklių.

    Tikriklių atitiktis tikrinama remiantis įvairių administracijų išduotais teisės aktuose nustatytais techniniais dokumentais, kurių daugumą galima rasti miškų ministerijos centrinėje duomenų bazėje (antrosios kartos kompiuterinė miškų informacijos valdymo sistema – KMIVS II).

    Teisėtumo pažymėjimą , kuris yra viena iš išankstinių FLEGT licencijos išdavimo sąlygų (žr. III-A priedą), galima išduoti tik tuomet, jeigu laikomasi visų rodiklių.

    1 LENTELĖ. KIRTIMO SUTARTIS

    1 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas turi teisinius įgaliojimus

    1.1 rodiklis. Miško subjektas yra juridinis asmuo, įgaliotas vykdyti medienos kirtimo veiklą ir registruotas kaip medienos perdirbėjas |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    1994 m. sausio 20 d. Įstatymo Nr. 94/01 41 straipsnis Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis, 36 straipsnis, 114 straipsnis ir 140 straipsnio 1, 2, 3, 4 ir 5 dalys 1998 m. liepos 14 d. Patalpų, priskiriamų prie pavojingų, sveikatai kenksmingų arba netinkamų patalpų, įstatymas Nr. 98/015 1999 m. lapkričio 9 d. Dekretas Nr. 99/818/PM, kuriuo nustatomos [minėtų patalpų] įrengimo ir naudojimo taisyklės 1977 m. balandžio 19 d. Nutarimas Nr. 013/MINEE/DMG/SL, kuriuo panaikinamas ir pakeičiamas 1957 m. kovo 28 d. Nutarimas Nr. 154 dėl patalpų, priskiriamų prie pavojingų, sveikatai kenksmingų arba netinkamų patalpų, sąrašo |

    Tikrikliai |

    1.1.1 Gyvenamosios vietos pažyma (fizinis asmuo) 1.1.2 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje 1.1.3 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus 1.1.4 Kompetentingo apeliacinio teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuko spaudų kopija 1.1.5 Pramonės ministerijos leidimas įrengti ir naudoti pirmosios kategorijos patalpas 1.1.6 Miškų ministerijos išduotas medienos perdirbėjo registracijos pažymėjimas |

    1.2 rodiklis. Miško subjektui miškas perduotas pagal koncesijos sutartį, su miškų administracija jis yra sudaręs kirtimo sutartį |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 46 straipsnis, 47 straipsnio 1, 2 ir 3 dalys ir 50 straipsnio 1 dalis Dekreto Nr. 95/531 61 straipsnis, 75 straipsnio 1 dalis, 76 straipsnio 4 dalis ir 77 straipsnis Dekreto Nr. 95/531 68, 69 ir 70 straipsniai |

    Tikrikliai |

    A. Laikinoji arba galutinė kirtimo sutartis 1.2.1 Skelbimas apie viešą konkursą 1.2.2 Pranešimas apie visų dokumentų, susijusių su miško koncesijos sutarties pasirašymu, įteikimą 1.2.3 Miškų ministro pranešimas apie ministerijų komisijos vykdytos miško subjekto – geriausias sąlygas pasiūliusio konkurso dalyvio – atrankos rezultatus 1.2.4 Įrodymas, kad per nustatytą laiką valstybei pateiktas užstatas 1.2.5 Miškų ministro pasirašyta laikinoji kirtimo sutartis 1.2.6 Koncesininko ir pareiškėjo miškų ministrui išsiųsti pranešimai apie pasirašytos sutarties įteikimą ir (arba) prašymai pasirašyti sutartį 1.2.7 Kompetentingos institucijos pranešimas apie koncesijos sutarties pasirašymą 1.2.8 Įstatymu nustatyto sutarties pasirašymo mokesčio apmokėjimo kvitai B. Galutinė kirtimo sutartis 1.2.9 Laikinosios kirtimo sutarties sąlygų laikymosi pažymėjimas 1.2.10 Miškų ministro išleistas tvarkymo plano patvirtinimo nutarimas 1.2.11 Penkerių metų valdymo planas ir einamųjų metų veiklos planas 1.2.12 Kompetentingos institucijos ir miško subjekto pasirašytos specifikacijos 1.2.13 Teritorijų skirstymo aktas 1.2.14 Pramonės ministerijos leidimas įrengti ir naudoti pirmosios kategorijos patalpas arba pranešimas apie pareiškimo įteikimą (2-oji kategorija) 1.2.15 Miškų ministerijos išduotas medienos perdirbėjo registracijos pažymėjimas |

    1.3 rodiklis. Jeigu medienos kirtimo ir (arba) perdirbimo veikla vykdoma pagal subrangos sutartį, miško subjektas – subrangovas – turi dokumentus, kuriais patvirtinamas šios padėties teisėtumas |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 41 ir 42 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis, 36 straipsnis, 114 straipsnis ir 140 straipsnio 1, 2, 3, 4 ir 5 dalys |

    Tikrikliai |

    1.4.1 Subrangos ir (arba) partnerystės sutartis 1.4.2 Miškų ministerijos išduotas raštas, kuriuo patvirtinama subrangos sutartis 1.4.3 Pranešimas apie sutarties, patvirtintos miškų ministerijos vietos institucijose, įteikimą 1.4.4 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje 1.4.5 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus (kirtimas) 1.4.6 Pramonės ministerijos leidimas įrengti ir naudoti pirmosios kategorijos patalpas (perdirbimas) 1.4.7 Miškų ministerijos išduotas medienos perdirbėjo registracijos pažymėjimas (perdirbimas) 1.4.8 Kompetentingo teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuku spaudų kopija |

    1.4 rodiklis. Administracija miško subjektui netaiko jokios leidimo arba dokumento galiojimo sustabdymo ar atšaukimo priemonės |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 146, 150 ir 152 straipsniai Įstatymo Nr. 94/01 3 skyrius Dekreto Nr. 95-531 130, 131 ir 132 straipsniai, 135 straipsnio 2 dalis, 136 ir 137 straipsniai |

    Tikrikliai |

    1.5.1 Kompetentingų administracijų skelbiami pažeidimų registrai ir (arba) kartotekos 1.5.2 Kompetentingų vietos tarnybų ginčų registras 1.5.3 Miškų ministro sprendimas taikyti sustabdymo priemones; prireikus sprendimas pagrindžiamas ir apie jį pranešama kaltinamajam |

    1.5 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų pagal bendrąją teisę |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 66 ir 69 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 122 straipsnis Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    1.6.1 Patentas 1.6.2 Kompetentingo mokesčių centro pažyma apie skolų ir (arba) nesumokėtų mokesčių nebuvimą |

    2 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su miško kirtimu ir tvarkymu

    2.1 rodiklis. Miško subjektas pats arba naudodamasis fizinio ar juridinio asmens paslaugomis turi pakankamai kompetentingų darbuotojų tvarkymo darbams atlikti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 23 straipsnis, 40 straipsnio 3 dalis, 63 ir 64 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.1.1 Įmonės arba įvairių subrangovų, dalyvavusių vykdant tam tikrus tvarkymo darbus (inventorizacija, miškininkystė), įgaliojimas 2.1.2 Paslaugų teikimo sutartys su įgaliota (-omis) įstaiga (-omis) arba viešąja įstaiga |

    2.2 rodiklis. Miško subjektas turi teisėtą kirtimo leidimą |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 44 ir 46 straipsniai Laikinosios ir galutinės sutarties ir specializacijų, įtrauktų į 2 ir 3 dokumentus (PROC – tvarkymo planų rengimo, tvirtinimo, stebėjimo ir kontrolės procedūra), standartinė forma 1996 m. rugpjūčio 5 d. Įstatymo Nr. 96/12 dėl aplinkos valdymo pagrindų įstatymo 17 straipsnis 2005 m. vasario 23 d. Dekreto Nr. 0577 20 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.2.1 Aplinkos stebėjimo ir (arba) poveikio aplinkai vertinimo sąlygų patvirtinimo raštas 2.2.2 Atitikties aplinkos nuostatoms pažymėjimas 2.2.3 Metinis kirtavietės pažymėjimas (MKP) arba metinis veiklos leidimas (MVL) 2.2.4 Pranešimas apie veiklos pradžią |

    2.3 rodiklis. Miško subjektas paskirtuose plotuose laikosi galiojančių kirtimo standartų |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 51 straipsnio 1 dalis, 73 straipsnio 1 ir 2 dalys Nutarimo Nr. 222 4 straipsnio 1, 2, 3 ir 4 dalys, 6 straipsnis, 12 straipsnio 1 ir 2 dalys, 13 straipsnio 1 ir 2 dalys PROC 6, 14 ir 17 dokumentai Kirtimo inventorizacijos standartai Miško darbų standartai (MDS) |

    Tikrikliai |

    2.3.1 Inventorizacijos pažymėjimas arba medienos kirtimo standartų laikymosi pažymėjimas |

    2.4 rodiklis. Miško subjektas laikosi paskirto medienos kiekio (kamienų skaičiaus ir (arba) tūrio) pagal pažymėjime ir (arba) metiniame leidime pateiktus nurodymus |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 46 straipsnio 3 dalis, 72 straipsnio 1 dalis, 125 straipsnio 2 ir 3 dalys Nutarimo Nr. 222 6 straipsnis Miško darbų standartai (MDS) PROC 6 dokumentas |

    Tikrikliai |

    2.4.1 Kirtimo darbų knyga (DF10) arba KMIVS deklaracija 2.4.2 Inventorizacijos pažymėjimas |

    2.5 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų ir moka su savo veikla susijusius miško mokesčius |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 66, 67 ir 69 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 122 straipsnis Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    2.5.1 Pateiktos banko garantijos pažymėjimas, jeigu to reikalaujama atsižvelgiant į subjekto statusą 2.5.2 Einamųjų metų ir prieš patikrą ėjusių metų mokėjimo kvitai (metinio miško mokesčio, veiklos mokesčio, įvežimo į gamyklą mokesčio, vietos plėtros mokesčių arba kitų miško mokesčių, jeigu jie nustatyti specifikacijose) |

    3 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su medienos vežimu

    3.1 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad su vietos rinkoje pagamintais arba pirktais rąstais, skirtais perdirbti jo įmonėje, būtų pateikiami visi reikiami dokumentai ir teisės aktais nustatyti ženklai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 115 straipsnio 1, 2 ir 3 dalys, 127 straipsnio 1 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    3.1.1 Kompetentingos institucijos pasirašyti saugūs važtaraščiai 3.1.2 Tiekėjo (-ų) teisėtumo pažymėjimas |

    3.2 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad su importuotais rąstais, skirtais perdirbti jo įmonėje, būtų pateikiami teisėtai jų kilmei patvirtinti būtini dokumentai |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 1 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    3.2.1 Miškų ir finansų administracijų kompetentingų institucijų išduoti importo leidimai 3.2.2 Visą kelią naudojami tarptautiniai važtaraščiai 3.2.3 Eksporto šalies kilmės pažymėjimas ir fitosanitarinis sertifikatas 3.2.4 Kilmės šalies FLEGT licencijos arba bet kuris kitas Kamerūno pripažįstamas privatus teisėtumo ir (arba) tvaraus valdymo pažymėjimas (privati sertifikavimo sistema, į kurią įtrauktos pagrindinės Kamerūno teisėtumo lentelių nuostatos) |

    3.3 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad jo įmonėje pagaminti medienos produktai būtų vežami visiškai teisėtai ir su jais būtų pateikiami visi teisėtai jų kilmei patvirtinti būtini dokumentai |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 2 ir 3 dalys ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    3.3.1 Miškų ministerijos kompetentingos institucijos pasirašytas saugus važtaraštis, naudojamas rąstus ir pjautinę medieną vežant keliais 3.3.2 Speciali deklaracija lydraštyje, užantspauduotame kompetentingo atsakingo asmens antspaudu, vežant produktus traukiniu 3.3.3 Kompetentingos muitinės tarnybos krovinių krovimo pažymėjimas (kroviniai vežami konteineriuose), prie kurio pridėta krovimo vietos miško tarnybos krovinių krovimo ataskaita |

    4 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas laikosi socialinių įsipareigojimų

    4.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi su darbo teise ir socialinio draudimo teise susijusių įsipareigojimų ir medienos sektoriaus kolektyvinių sutarčių |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    1992 m. rugpjūčio 14 d. Darbo kodekso įstatymo Nr. 92/007 61 straipsnio 2 dalis ir 62 straipsnio 2 dalis 2008 m. sausio 24 d. Dekretas Nr. 2008/2115/PM, kuriuo padidinamas garantuojamas minimalus darbo užmokestis (GMDU) 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkis Nr. 73-17 dėl socialinės apsaugos sistemos 1974 m. sausio 11 d. Dekretas Nr. 74-26, kuriuo nustatomos tam tikrų 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkio Nr. 73-17 dėl Nacionalinio socialinės apsaugos fondo sistemos nuostatų taikymo taisyklės 1974 m. rugpjūčio 12 d. Dekretas Nr. 74-723, kuriuo nustatomos Nacionaliniam socialinės apsaugos fondui (NSAF) pagal šeimos išmokų ir senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo skirsnius mokėtinų įmokų normos 1969 m. lapkričio 10 d. Įstatymas Nr. 69-LF-18, kuriuo nustatoma senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo sistema, iš dalies pakeistas 1984 m. liepos 4 d. Įstatymu Nr. 84/007 Nutarimas Nr. 039/MTPS/IMT, kuriuo nustatomos bendrosios higienos ir saugos darbo vietose priemonės 1993 m. gegužės 26 d. Nutarimas Nr. 019/MTPS/SG/CJ, kuriuo nustatomos darbuotojų atstovų rinkimo taisyklės ir jų funkcijų vykdymo sąlygos Nacionalinė kolektyvinė medieną kertančių, ją perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių sutartis (2002 m. balandžio mėn.) 1978 m. gegužės 25 d. Nutarimas Nr. 11/DEC/DT, kuriuo nustatomos šalių kvietimo į darbo inspekciją sprendžiant darbo ginčus ir atvykimo taisyklės Tarptautinio darbo biuro (TDB) praktiniai nurodymai 1964 m. lapkričio 13 d. Visuomenės sveikatos apsaugos įstatymas Nr.64/LF/23 1998 m. liepos 14 d. Patalpų, priskiriamų prie pavojingų, sveikatai kenksmingų arba netinkamų patalpų, įstatymas Nr. 98/015 1999 m. lapkričio 9 d. Dekretas Nr. 99/818/PM, kuriuo nustatomos [minėtų patalpų] įrengimo ir naudojimo taisyklės Galiojanti medieną kertančių, perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių darbo užmokesčių lentelė |

    Tikrikliai |

    4.1.1 Nacionalinio socialinės apsaugos fondo (NSAF) išduotas mokesčių mokėtojo pažymėjimas 4.1.2 Trijų tomų darbdavių registrai, sunumeruoti ir pasirašyti kompetentingo teismo atstovo arba kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.3 Vidaus darbo tvarkos taisyklės, patvirtintos kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.4 Darbuotojų atstovų rinkimo protokolai 4.1.5 Su gydančiuoju gydytoju sudaryta apžiūros ir priežiūros sutartis 4.1.6 Įmonės vadovo pasirašytas darbo higienos ir saugos komiteto steigimo aktas 4.1.7 Sveikatos ministerijos patikros ataskaitos 4.1.8 Kompetentingam darbo inspektoriui skirtas steigimo pareiškimas |

    4.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi Miško kodekse nustatytų socialinių įpareigojimų |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 36 straipsnis ir 61 straipsnio 1 ir 3 dalys Dekreto Nr. 95/531 85 straipsnis Nutarimo Nr. 222, kuriuo nustatomos tvarkymo planų rengimo ir tvirtinimo procedūros, 5–6 straipsniai Galutinės sutarties specifikacijų modelio 14 straipsnis 1999 m. lapkričio 26 d. Sprendimas Nr. 135/B/MINEF/CAB, kuriuo nustatomos nuolatinei miškų teritorijai (NMT) priskiriamo miško skirstymo į grupes procedūros 1998 m. vasario 9 d. Sprendimas Nr. 0108/D/MINEF/CAB dėl miško darbų standartų (MDS) įgyvendinimo MDS II skyrius |

    Tikrikliai |

    4.2.1 Specifikacijos 4.2.2 Specifikacijose nustatytos socialinės veiklos vykdymo protokolai 4.2.3 Visų suinteresuotųjų šalių pasirašytas informacinio susitikimo, rengiamo miško dokumento naudojimo klausimais, protokolas 4.2.4 Paskirtų žemių žemėlapis 4.2.5 Socialinių ir ekonominių tyrimų ataskaita 4.2.6 Posėdžio, kuriame pateikiamas socialinis ir ekonominis tyrimas, protokolas 4.2.7 Pažeidimų ir (arba) nuobaudų registras ir (arba) kartoteka |

    5 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas laikosi su biologinės įvairovės ir aplinkos apsauga susijusių įsipareigojimų

    5.1 rodiklis. Miško subjektas ėmėsi būtinų priemonių, kad savo darbuotojams uždraustų brakonieriauti, dalyvauti komercinėje medžioklėje ir vežti medžioklės produktus bei priemones arba jais prekiauti. Jis skatina, remia ir (arba) pradeda vykdyti visus veiksmus, kuriais siekia įgyvendinti medžioklės ir faunos apsaugos savo kirtavietėse teisės aktus. |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 95 straipsnis ir 101 straipsnio 1 dalis Nutarimo Nr. 222 11 straipsnio 1 ir 3 dalys 1998 m. vasario 9 d. Sprendimas Nr. 0108/D/MINEF/CAB dėl miško darbų standartų (MDS) įgyvendinimo Galutinės sutarties specifikacijos MDS VI skyrius (28, 29 ir 30 straipsniai) |

    Tikrikliai |

    5.1.1 Vidaus darbo tvarkos taisyklės 5.1.2 Darbo instrukcijos, kuriose nustatomas draudimas brakonieriauti ir vežti laukinių gyvūnų mėsą 5.1.3 Darbo instrukcijos, kuriose skelbiamos galimos sankcijos 5.1.4 Aprūpinimo maistu planas 5.1.5 Pažeidimų registras |

    5.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi aplinkos teisės aktų ir įgyvendina nustatytas neigiamo poveikio švelninimo priemones |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 18 straipsnio 1, 2 ir 3 dalys 2005 m. kovo 8 d. Nutarimo Nr. 0069/MINEP 3 ir 4 straipsniai 2005 m. vasario 23 d. Dekretas Nr. 0577 2001 m. gegužės 25 d. Nutarimo Nr. 222 11 straipsnio 1 ir 2 dalys Ekonominės plėtros korporacijos specifikacijų, kuriose pateikiamos atskiros pastabos dėl kirtimo atokiose saugomų teritorijų vietovėse (buferinėje zonoje), 16 straipsnis (miško tvarkymo vienetas – MTV) 1998 m. vasario 9 d. Sprendimas Nr. 0108/D/MINEF/CAB dėl miško darbų standartų (MDS) įgyvendinimo 1996 m. rugpjūčio 5 d. Įstatymo Nr. 96/12 dėl aplinkos valdymo pagrindų įstatymo 17, 79 ir 82 straipsniai Medienos kirtimui taikomų aplinkos priemonių vadovas |

    Tikrikliai |

    5.2.1 Aplinkos patikros ataskaita 5.2.2 Aplinkos nuostatų laikymosi pažymėjimas 5.2.3 Aplinkos nuostatų pažeidimų registras |

    2 LENTELĖ. VALSTYBĖS KONTROLIUOJAMAS KOMUNOS MIŠKO KIRTIMAS

    1 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas turi teisinius įgaliojimus

    1.1 rodiklis. Miško subjektas yra juridinis asmuo, turi jam priskirto miško arba paties mišku apželdintos žemės |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 30 ir 35 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 17 straipsnis |

    Tikrikliai |

    1.1.1 Komunos steigimo aktas 1.1.2 Raštas, kuriuo miškų administracija patvirtina tvarkymo planą 1.1.3 Komunos miško skirstymo į grupes aktas 1.1.4 Nuosavybės dokumentas, jei žemė apželdinta mišku |

    1.2 rodiklis. Jeigu kirtimo veikla vykdoma pagal subrangos sutartį, miško subjektas – subrangovas – turi dokumentus, kuriais patvirtinamas šios padėties teisėtumas |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 41 ir 42 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis, 36 straipsnis ir 140 straipsnio 1, 2, 3, 4 ir 5 dalys |

    Tikrikliai |

    1.2.1 Subrangos ir (arba) partnerystės sutartis 1.2.2 Miškų ministerijos išduotas raštas, kuriuo patvirtinama subrangos sutartis 1.2.3 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje 1.2.4 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus (kirtimas) 1.2.5 Kompetentingo teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuko spaudų kopija |

    1.3 rodiklis. Miško administracija miško subjektui netaiko stabdymo priemonės įvykdžius veiksmus, neatitinkančius patvirtintame tvarkymo plane pateiktų nurodymų |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 32 straipsnio 1 ir 2 dalys Dekreto Nr. 95-531 80 straipsnis |

    Tikrikliai |

    1.3.1 Miškų ministerijos skelbiamas pažeidimų registras 1.3.2 Reikalavimas vykdyti įsipareigojimus, apie kurį tinkamai pranešta nustačius bet kokius tvarkymo plane pateiktų nurodymų neatitinkančius veiksmus 1.3.3 Prireikus miškų ministro sprendimas taikyti stabdymo priemones |

    1.4 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų pagal bendrąją teisę |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 66 ir 69 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 122 straipsnis Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    1.4.1 Kompetentingo mokesčių centro pažyma apie skolų ir (arba) nesumokėtų mokesčių nebuvimą 1.4.2 Mokėjimo (PVM, pajamų mokesčio) patvirtinamieji dokumentai |

    2 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su miško kirtimu ir tvarkymu

    2.1 rodiklis. Miško subjektas pats arba naudodamasis fizinio ar juridinio asmens paslaugomis turi pakankamai kompetentingų darbuotojų tvarkymo darbams atlikti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 23 straipsnis, 40 straipsnio 3 dalis, 63 ir 64 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.1.1 Įmonės arba įvairių subrangovų, dalyvavusių vykdant tam tikrus tvarkymo darbus (inventorizacija, miškininkystė), įgaliojimas 2.1.2 Paslaugų teikimo sutartys su įgaliota (-omis) įstaiga (-omis) arba viešąja įstaiga |

    2.2 rodiklis. Miško subjektas turi teisėtą kirtimo leidimą |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 44 ir 46 straipsniai 1996 m. rugpjūčio 5 d. Įstatymo Nr. 96/12 dėl aplinkos valdymo pagrindų įstatymo 17 straipsnis 2005 m. vasario 23 d. Dekreto Nr. 0577 20 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.2.1 Aplinkos stebėjimo ir (arba) poveikio aplinkai vertinimo sąlygų patvirtinimo raštas 2.2.2 Aplinkos stebėjimo ir (arba) poveikio aplinkai atitikties pažymėjimas 2.2.3 Metinis veiklos leidimas 2.2.4 Pranešimas apie veiklos pradžią |

    2.3 rodiklis. Miško subjektas paskirtuose plotuose laikosi galiojančių kirtimo standartų |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 51 straipsnio 1 dalis, 73 straipsnio 1 ir 2 dalys Nutarimo Nr. 222 4 straipsnio 1, 2, 3 ir 4 dalys, 6 straipsnis, 12 straipsnio 1 ir 2 dalys, 13 straipsnio 1 ir 2 dalys PROC 6, 14 ir 17 dokumentai Miško darbų standartai (MDS) Kirtimo inventorizacijos standartai |

    Tikrikliai |

    2.3.1 Inventorizacijos pažymėjimas arba MDS laikymosi pažymėjimas |

    2.4 rodiklis. Miško subjektas laikosi leidžiamo medienos kiekio (kamienų skaičiaus ir (arba) tūrio) pagal metiniame leidime pateiktus nurodymus |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 46 straipsnio 3 dalis, 72 straipsnio 1 dalis, 125 straipsnio 2 ir 3 dalys Nutarimo Nr. 222 6 straipsnis PROC 6 dokumentas Miško darbų standartai (MDS) |

    Tikrikliai |

    2.4.1 Kirtimo darbų knyga (DF10) arba KMIVS deklaracija 2.4.2 Inventorizacijos pažymėjimas |

    2.5 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų ir moka su savo veikla susijusius miško mokesčius |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 66, 67 ir 69 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 122 straipsnis Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    2.5.1 Einamųjų metų ir prieš patikrą ėjusių metų miško mokesčių mokėjimo patvirtinamieji dokumentai, jeigu mokesčiai nustatyti specifikacijose |

    3 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su medienos vežimu

    3.1 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad su medienos produktais būtų pateikiami visi reikiami dokumentai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 1 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    3.1.1 Miškų ministerijos kompetentingos institucijos pasirašytas saugus važtaraštis, naudojamas rąstus ir pjautinę medieną vežant keliais 3.1.2 Speciali deklaracija lydraštyje, užantspauduotame kompetentingo atsakingo asmens antspaudu, vežant produktus traukiniu 3.1.3 Kompetentingos muitinės tarnybos krovinių krovimo pažymėjimas (kroviniai vežami konteineriuose), prie kurio pridėta miško tarnybos krovinių krovimo ataskaita |

    4 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas laikosi socialinių įsipareigojimų

    4.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi su darbo teise ir socialinio draudimo teise susijusių įsipareigojimų ir medienos sektoriaus kolektyvinių sutarčių |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    1992 m. rugpjūčio 14 d. Darbo kodekso įstatymo Nr. 92/007 61 straipsnio 2 dalis ir 62 straipsnio 2 dalis 2008 m. sausio 24 d. Dekretas Nr. 2008/2115/PM, kuriuo padidinamas garantuojamas minimalus darbo užmokestis (GMDU) 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkis Nr. 73-17 dėl socialinės apsaugos sistemos 1974 m. sausio 11 d. Dekretas Nr. 74-26, kuriuo nustatomos tam tikrų 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkio Nr. 73-17 dėl Nacionalinio socialinės apsaugos fondo sistemos nuostatų taikymo taisyklės 1974 m. rugpjūčio 12 d. Dekretas Nr. 74-723, kuriuo nustatomos Nacionaliniam socialinės apsaugos fondui (NSAF) pagal šeimos išmokų ir senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo skirsnius mokėtinų įmokų normos 1969 m. lapkričio 10 d. Įstatymas Nr. 69-LF-18, kuriuo nustatoma senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo sistema, iš dalies pakeistas 1984 m. liepos 4 d. Įstatymu Nr. 84/007 Nutarimas Nr. 039/MTPS/IMT, kuriuo nustatomos bendrosios higienos ir saugos darbo vietose priemonės 1993 m. gegužės 26 d. Nutarimas Nr. 019/MTPS/SG/CJ, kuriuo nustatomos darbuotojų atstovų rinkimo taisyklės ir jų funkcijų vykdymo sąlygos Nacionalinė kolektyvinė medieną kertančių, ją perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių sutartis (2002 m. balandžio mėn.) 1978 m. gegužės 25 d. Nutarimas Nr. 11/DEC/DT, kuriuo nustatomos šalių kvietimo į darbo inspekciją sprendžiant darbo ginčus ir atvykimo taisyklės Tarptautinio darbo biuro (TDB) praktiniai nurodymai 1964 m. lapkričio 13 d. Visuomenės sveikatos apsaugos įstatymas Nr.64/LF/23 1998 m. liepos 14 d. Patalpų, priskiriamų prie pavojingų, sveikatai kenksmingų arba netinkamų patalpų, įstatymas Nr. 98/015 1999 m. lapkričio 9 d. Dekretas Nr. 99/818/PM, kuriuo nustatomos [minėtų patalpų] įrengimo ir naudojimo taisyklės Galiojanti medieną kertančių, perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių darbo užmokesčių lentelė |

    Tikrikliai |

    4.1.1 Nacionalinio socialinės apsaugos fondo (NSAF) išduotas mokesčių mokėtojo pažymėjimas 4.1.2 Trijų tomų darbdavių registrai, sunumeruoti ir pasirašyti kompetentingo teismo atstovo arba kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.3 Vidaus darbo tvarkos taisyklės, patvirtintos kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.4 Darbuotojų atstovų rinkimo protokolai 4.1.5 Su gydančiuoju gydytoju sudaryta apžiūros ir priežiūros sutartis 4.1.6 Įmonės vadovo pasirašytas darbo higienos ir saugos komiteto steigimo aktas 4.1.7 Sveikatos ministerijos patikros ataskaitos 4.1.8 Kompetentingam darbo inspektoriui skirtas steigimo pareiškimas |

    4.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi savo specifikacijos (-ų) nuostatų dėl jo veiklos teritorijoje (-ose) įsikūrusių vietos bendruomenių |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 36 straipsnis MDS II skyriaus 4 ir 5 straipsniai |

    Tikrikliai |

    4.2.1 Specifikacijos 4.2.2 Specifikacijose nustatytos socialinės veiklos vykdymo protokolai 4.2.3 Administracijos darbuotojo arba prefekto pasirašyto informacinio susitikimo, rengiamo miško dokumento klausimais, protokolas |

    5 kriterijus. Miško subjektas laikosi su biologinės įvairovės ir aplinkos apsauga susijusių įsipareigojimų

    5.1 rodiklis. Miško subjektas ėmėsi būtinų priemonių, kad savo darbuotojams uždraustų brakonieriauti, dalyvauti komercinėje medžioklėje ir vežti medžioklės produktus bei priemones arba jais prekiauti. Jis skatina, remia ir (arba) pradeda vykdyti visus veiksmus, kuriais siekia įgyvendinti medžioklės ir faunos apsaugos savo kirtavietėse teisės aktus. |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Nutarimo Nr. 222 11 straipsnio 1 ir 3 dalys MDS VI skyriaus 28, 29 ir 30 straipsniai |

    Tikrikliai |

    5.1.1 Vidaus darbo tvarkos taisyklės 5.1.2 Darbo instrukcijos, kuriose nustatomas draudimas brakonieriauti ir vežti laukinių gyvūnų mėsą 5.1.3 Darbo instrukcijos, kuriose skelbiamos galimos sankcijos 5.1.4 Pažeidimų registras 5.1.5 Aprūpinimo maistu planas |

    5.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi teisės aktų, susijusių su poveikio aplinkai vertinimais, ir įgyvendina arba skatina įgyvendinti nustatytas neigiamo poveikio švelninimo priemones |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    2005 m. vasario 23 d. Dekretas Nr. 0577 2001 m. gegužės 25 d. Nutarimo Nr. 222 11 straipsnio 1 ir 2 dalys 2005 m. kovo 8 d. Nutarimo Nr. 0069/MINEP 3 ir 4 straipsniai Ekonominės plėtros korporacijos specifikacijų 16 straipsnis MDS (bendri) 1996 m. rugpjūčio 5 d. Įstatymo Nr. 96/12 dėl aplinkos valdymo pagrindų įstatymo 17, 79 ir 82 straipsniai Medienos kirtimui taikomų aplinkos priemonių vadovas |

    Tikrikliai |

    5.2.1 Aplinkos patikros ataskaita 5.2.2 Aplinkos nuostatų laikymosi pažymėjimas 5.2.3 Aplinkos nuostatų pažeidimų registras |

    3 LENTELĖ. LEIDIMAS UTILIZUOTI NENUKIRSTUS MEDŽIUS (LUM)

    1 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas turi teisinius įgaliojimus

    1.1 rodiklis. Miško subjektas yra juridinis asmuo, įgaliotas vykdyti medienos kirtimo veiklą |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 41 ir 42 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis, 36 straipsnis |

    Tikrikliai |

    1.1.1 Gyvenamosios vietos pažyma (fizinis asmuo) 1.1.2 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje (juridinis asmuo) 1.1.3 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus 1.1.4 Kompetentingo apeliacinio teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuko spaudų kopija |

    1.2 rodiklis. Miško subjektas turi miškų administracijos pagal įstatymą išduotą leidimą utilizuoti medieną |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 73 straipsnis Dekreto Nr. 95/531 110 straipsnio 1 ir 2 dalys Aplinkraštis Nr. 0354/LC/MINFOF/SG/DF/SDAFF/SN |

    Tikrikliai |

    1.2.1 Projekto dokumentas 1.2.2 Atitikties aplinkos reikalavimams pažymėjimas, kurį projekto rengėjui išdavė aplinkos ministras 1.2.3 Kompetentingo ministro raštas, kuriame nurodoma, kad medieną būtina utilizuoti prieš įgyvendinant projektą 1.2.4 Atitinkamos medienos inventorizacijos rezultatai 1.2.5 Skelbimas apie viešą konkursą 1.2.6 Ministerijų komisijos aktas, kuriame nurodomas atrinktas miško subjektas – geriausias sąlygas pasiūlęs konkurso dalyvis 1.2.7 Pardavimo kainos apmokėjimo kvitai 1.2.8 Kompetentingo miškų administracijos vadovo išduotas leidimas utilizuoti medieną 1.2.9 Pranešimas apie darbų pradžią |

    1.3 rodiklis. Jeigu utilizavimo veikla vykdoma pagal subrangos sutartį, miško subjektas – subrangovas – turi dokumentus, kuriais patvirtinamas šios padėties teisėtumas |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 41 ir 42 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis, 36 straipsnis ir 140 straipsnio 1, 2, 3, 4 ir 5 dalys |

    Tikrikliai |

    1.3.1 Subrangos ir (arba) partnerystės sutartis 1.3.2 Pranešimas apie sutarties, patvirtintos miškų ministerijos vietos institucijose, įteikimą 1.3.3 Miškų ministerijos išduotas raštas, kuriuo patvirtinama subrangos sutartis 1.3.4 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje 1.3.5 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus (kirtimas) 1.3.6 Kompetentingo teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuko spaudų kopija |

    1.4 rodiklis. Administracija miško subjektui netaiko jokios leidimo arba dokumento galiojimo sustabdymo ar atšaukimo priemonės |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 130, 131, 132 ir 146 straipsniai |

    Tikrikliai |

    1.4.1 Kompetentingų administracijų paskelbtų pažeidimų registrai ir (arba) kartotekos 1.4.2 Kompetentingų vietos tarnybų ginčų registras 1.4.3 Miškų ministro sprendimas taikyti sustabdymo priemones; prireikus sprendimas pagrindžiamas ir apie jį pranešama kaltinamajam |

    1.5 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų pagal bendrąją teisę |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 122 straipsnis Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    1.5.1 Patentas 1.5.2 Kompetentingo mokesčių centro pažyma apie skolų ir (arba) nesumokėtų mokesčių nebuvimą |

    2 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su miško kirtimu

    2.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi projekto vietos |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Nutarimo Nr. 222 4 straipsnio 1, 2, 3 ir 4 dalys, 6 straipsnis, 12 straipsnio 1 ir 2 dalys ir 13 straipsnio 1 ir 2 dalys PROC 6, 14 ir 17 dokumentai Miško darbų standartai (MDS) |

    Tikrikliai |

    2.1.1 Vadovaujančios ministerijos (žemės ūkio, viešųjų darbų) kompetentingų vadovų patvirtinti projekto dokumentai, kuriuose nurodoma tiksli projekto vieta 2.1.2 Inventorizacijos pažymėjimas arba patikros ataskaita |

    2.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi leidžiamo medienos kiekio (kamienų skaičiaus ir (arba) apskaičiuoto tūrio) pagal leidime pateiktus nurodymus |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Nutarimo Nr. 222 6 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.2.1 Miškų administracijos inventorizacijos pažymėjimas arba patikros ataskaitos |

    2.3 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų ir moka su savo veikla susijusius miško mokesčius |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 73 straipsnio 2 dalis Dekreto Nr. 95-531 122 straipsnis ir 110 straipsnio 1 dalis Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    2.3.1 Pardavimo kainos apmokėjimo patvirtinamieji dokumentai (sutarties kaina ir papildomas 13 % mokestis) 2.3.2 Visų kitų specifikacijose nustatytų mokesčių apmokėjimo patvirtinamieji dokumentai |

    3 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su medienos vežimu

    3.1 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad utilizuojama mediena būtų vežama visiškai teisėtai ir su ja būtų pateikiami visi reikiami dokumentai teisėtai jos kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 1 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    3.1.1 Miškų ministerijos kompetentingos institucijos pasirašytas saugus važtaraštis, naudojamas rąstus ir pjautinę medieną vežant keliais 3.1.2 Speciali deklaracija lydraštyje, užantspauduotame kompetentingo atsakingo asmens antspaudu, vežant produktus traukiniu 3.1.3 Kompetentingos muitinės tarnybos krovinių krovimo pažymėjimas (kroviniai vežami konteineriuose), prie kurio pridėta krovimo vietos miško tarnybų krovinių krovimo ataskaita |

    4 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi socialinių įsipareigojimų

    4.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi su darbo teise ir socialinio draudimo teise susijusių įsipareigojimų ir medienos sektoriaus kolektyvinių sutarčių |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    1992 m. rugpjūčio 14 d. Darbo kodekso įstatymo Nr. 92/007 61 straipsnio 2 dalis ir 62 straipsnio 2 dalis 2008 m. sausio 24 d. Dekretas Nr. 2008/2115/PM, kuriuo padidinamas garantuojamas minimalus darbo užmokestis (GMDU) 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkis Nr. 73-17 dėl socialinės apsaugos sistemos 1974 m. sausio 11 d. Dekretas Nr. 74-26, kuriuo nustatomos tam tikrų 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkio Nr. 73-17 dėl Nacionalinio socialinės apsaugos fondo sistemos nuostatų taikymo taisyklės 1974 m. rugpjūčio 12 d. Dekretas Nr. 74-723, kuriuo nustatomos Nacionaliniam socialinės apsaugos fondui (NSAF) pagal šeimos išmokų ir senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo skirsnius mokėtinų įmokų normos 1969 m. lapkričio 10 d. Įstatymas Nr. 69-LF-18, kuriuo nustatoma senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo sistema, iš dalies pakeistas 1984 m. liepos 4 d. Įstatymu Nr. 84/007 Nutarimas Nr. 039/MTPS/IMT, kuriuo nustatomos bendrosios higienos ir saugos darbo vietose priemonės 1993 m. gegužės 26 d. Nutarimas Nr. 019/MTPS/SG/CJ, kuriuo nustatomos darbuotojų atstovų rinkimo taisyklės ir jų funkcijų vykdymo sąlygos Nacionalinė kolektyvinė medieną kertančių, ją perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių sutartis (2002 m. balandžio mėn.) 1978 m. gegužės 25 d. Nutarimas Nr. 11/DEC/DT, kuriuo nustatomos šalių kvietimo į darbo inspekciją sprendžiant darbo ginčus ir atvykimo taisyklės Tarptautinio darbo biuro (TDB) praktiniai nurodymai 1964 m. lapkričio 13 d. Visuomenės sveikatos apsaugos įstatymas Nr.64/LF/23 1998 m. liepos 14 d. Patalpų, priskiriamų prie pavojingų, sveikatai kenksmingų arba netinkamų patalpų, įstatymas Nr. 98/015 1999 m. lapkričio 9 d. Dekretas Nr. 99/818/PM, kuriuo nustatomos [minėtų patalpų] įrengimo ir naudojimo taisyklės Galiojanti medieną kertančių, perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių darbo užmokesčių lentelė |

    Tikrikliai |

    4.1.1 Nacionalinio socialinės apsaugos fondo (NSAF) išduotas mokesčių mokėtojo pažymėjimas 4.1.2 Trijų tomų darbdavių registrai, sunumeruoti ir pasirašyti kompetentingo teismo atstovo arba kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.3 Vidaus darbo tvarkos taisyklės, patvirtintos kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.4 Darbuotojų atstovų rinkimo protokolai 4.1.5 Su gydančiuoju gydytoju sudaryta apžiūros ir priežiūros sutartis 4.1.6 Įmonės vadovo pasirašytas darbo higienos ir saugos komiteto steigimo aktas 4.1.7 Sveikatos ministerijos patikros ataskaitos 4.1.8 Kompetentingam darbo inspektoriui skirtas steigimo pareiškimas |

    4.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi savo specifikacijos (-ų) nuostatų dėl jo veiklos teritorijoje (-ose) įsikūrusių vietos bendruomenių |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 36 straipsnis MDS II skyriaus 4 ir 5 straipsniai |

    Tikrikliai |

    4.2.1 Specifikacijos 4.2.2 Specifikacijose nustatytos socialinės veiklos vykdymo protokolai 4.2.3 Administracijos darbuotojo arba prefekto pasirašytas informacinio susitikimo, rengiamo miško dokumento klausimais, protokolas |

    5 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi su biologinės įvairovės apsauga susijusių įsipareigojimų

    5.1 rodiklis. Medieną kertantis miško subjektas ėmėsi būtinų priemonių, kad savo darbuotojams uždraustų brakonieriauti, dalyvauti komercinėje medžioklėje ir vežti medžioklės produktus bei priemones arba jais prekiauti. Jis skatina, remia ir (arba) pradeda vykdyti visus veiksmus, kuriais siekia įgyvendinti medžioklės ir faunos apsaugos savo kirtavietėse teisės aktus. |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Nutarimo Nr. 222 11 straipsnio 1 ir 3 dalys Specifikacijos MDS VI skyriaus 28, 29 ir 30 straipsniai |

    Tikrikliai |

    5.1.1 Vidaus darbo tvarkos taisyklės 5.1.2 Darbo instrukcijos, kuriose nustatomas draudimas brakonieriauti ir vežti laukinių gyvūnų mėsą 5.1.3 Darbo instrukcijos, kuriose skelbiamos galimos sankcijos 5.1.4 Pažeidimų registras |

    4 LENTELĖ. LEIDIMAS IŠVEŽTI MEDIENĄ (LIM)

    (NUKIRSTĄ, SUNKIAI PRIEINAMĄ, PALIKTĄ ARBA KONFISKUOTĄ)

    1 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas turi teisinius įgaliojimus

    1.1 rodiklis. Miško subjektas yra juridinis asmuo, įgaliotas vykdyti medienos kirtimo veiklą |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 41 straipsnis Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis ir 36 straipsnis |

    Tikrikliai |

    1.1.1 Gyvenamosios vietos pažyma (fizinis asmuo) 1.1.2 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje (juridinis asmuo) 1.1.3 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus 1.1.4 Kompetentingo apeliacinio teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuko spaudų kopija |

    1.2 rodiklis. Miško subjektas turi miškų administracijos pagal įstatymą išduotą leidimą išvežti medieną |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 56, 111 ir 112 straipsniai |

    Tikrikliai |

    1.2.1 Pažeidimo, susijusio su neteisėtai nukirsta mediena, ir tokios medienos konfiskavimo protokolai (konfiskuota mediena) 1.2.2 Miškų administracijos vietos vadovo sudarytas paliktų trinkų protokolas ir savininkams išsiųstas perspėjimo raštas (miške paliktos arba sunkiai prieinamos trinkos) 1.2.3 Skelbimas apie viešą konkursą (konfiskuota, palikta arba sunkiai prieinama mediena) 1.2.4 Pardavimo komisijos aktas, kuriame nurodomas atrinktas miško subjektas – geriausias sąlygas pasiūlęs konkurso dalyvis 1.2.5 Aukciono protokolas ir susiję kvitai (pardavimo suma ir papildomas 13 % mokestis) 1.2.6 Atsargų patikros protokolas (teisėtai nukirsta mediena, neišvežta baigus galioti dokumentui) 1.2.7 Kompetentingo miškų administracijos vadovo išduotas leidimas išvežti medieną 1.2.8 Pranešimas apie darbų pradžią |

    1.3 rodiklis. Administracija miško subjektui netaiko jokios leidimo arba dokumento galiojimo sustabdymo ar atšaukimo priemonės; miško subjektas nėra įvykdęs pažeidimo, dėl kurio mediena konfiskuojama |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 3 skyrius Įstatymo Nr. 94/01 146, 150 ir 152 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 130, 131, 132, 135 ir 146 straipsniai |

    Tikrikliai |

    1.3.1 Kompetentingų administracijų paskelbtų pažeidimų registrai ir (arba) kartotekos 1.3.2 Miškų ministro sprendimas taikyti sustabdymo priemones; prireikus sprendimas pagrindžiamas ir apie jį pranešama kaltinamajam 1.3.3 Nustatyto pažeidimo protokolas, baigtas sudaryti ir įregistruotas kompetentingų vietos tarnybų ginčų registre |

    1.4 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų pagal bendrąją teisę |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 122 straipsnis Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    1.4.1 Patentas 1.4.2 Kompetentingo mokesčių centro pažyma apie skolų ir (arba) nesumokėtų mokesčių nebuvimą |

    2 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su miško kirtimu

    2.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi paskirto medienos kiekio (tūrio) pagal leidime pateiktus nurodymus |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    1994 m. sausio 20 d. Įstatymo Nr. 94/01 144 ir 148 straipsniai |

    Tikrikliai |

    2.1.1 Viešųjų aukcionų protokolai 2.1.2 Važtaraščių šaknelės arba KMIVS deklaracija 2.1.3 Inventorizacijos pažymėjimas |

    2.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų ir moka su savo veikla susijusius miško mokesčius |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 111 straipsnio 2 dalis, 112 straipsnio 3 dalis, 113 straipsnio 2 dalis ir 122 straipsnis Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    2.2.1 Pardavimo kainos apmokėjimo patvirtinamieji dokumentai 2.2.2 Su pardavimo kaina mokamo papildomo 13 % mokesčio apmokėjimo patvirtinamieji dokumentai |

    3 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su medienos vežimu

    3.1 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad išvežama mediena būtų vežama visiškai teisėtai ir su ja būtų pateikiami visi reikiami dokumentai ir teisės aktais nustatyti ženklai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 1 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    3.1.1 Miškų ministerijos kompetentingos institucijos pasirašytas saugus važtaraštis, naudojamas rąstus ir pjautinę medieną vežant keliais 3.1.2 Speciali deklaracija lydraštyje, užantspauduotame kompetentingo atsakingo asmens antspaudu, vežant produktus traukiniu 3.1.3 Kompetentingos muitinės tarnybos krovinių krovimo pažymėjimas (kroviniai vežami konteineriuose), prie kurio pridėta krovimo vietos miško tarnybų krovinių krovimo ataskaita |

    4 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi socialinių įsipareigojimų

    4.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi su darbo teise ir socialinio draudimo teise susijusių įsipareigojimų ir medienos sektoriaus kolektyvinių sutarčių |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    1992 m. rugpjūčio 14 d. Darbo kodekso įstatymo Nr. 92/007 61 straipsnio 2 dalis ir 62 straipsnio 2 dalis 2008 m. sausio 24 d. Dekretas Nr. 2008/2115/PM, kuriuo padidinamas garantuojamas minimalus darbo užmokestis (GMDU) 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkis Nr. 73-17 dėl socialinės apsaugos sistemos 1974 m. sausio 11 d. Dekretas Nr. 74-26, kuriuo nustatomos tam tikrų 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkio Nr. 73-17 dėl Nacionalinio socialinės apsaugos fondo sistemos nuostatų taikymo taisyklės 1974 m. rugpjūčio 12 d. Dekretas Nr. 74-723, kuriuo nustatomos Nacionaliniam socialinės apsaugos fondui (NSAF) pagal šeimos išmokų ir senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo skirsnius mokėtinų įmokų normos 1969 m. lapkričio 10 d. Įstatymas Nr. 69-LF-18, kuriuo nustatoma senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo sistema, iš dalies pakeistas 1984 m. liepos 4 d. Įstatymu Nr. 84/007 Nutarimas Nr. 039/MTPS/IMT, kuriuo nustatomos bendrosios higienos ir saugos darbo vietose priemonės 1993 m. gegužės 26 d. Nutarimas Nr. 019/MTPS/SG/CJ, kuriuo nustatomos darbuotojų atstovų rinkimo taisyklės ir jų funkcijų vykdymo sąlygos Nacionalinė kolektyvinė medieną kertančių, ją perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių sutartis (2002 m. balandžio mėn.) 1978 m. gegužės 25 d. Nutarimas Nr. 11/DEC/DT, kuriuo nustatomos šalių kvietimo į darbo inspekciją sprendžiant darbo ginčus ir atvykimo taisyklės Tarptautinio darbo biuro (TDB) praktiniai nurodymai 1964 m. lapkričio 13 d. Visuomenės sveikatos apsaugos įstatymas Nr.64/LF/23 1998 m. liepos 14 d. Patalpų, priskiriamų prie pavojingų, sveikatai kenksmingų arba netinkamų patalpų, įstatymas Nr. 98/015 1999 m. lapkričio 9 d. Dekretas Nr. 99/818/PM, kuriuo nustatomos [minėtų patalpų] įrengimo ir naudojimo taisyklės Galiojanti medieną kertančių, perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių darbo užmokesčių lentelė |

    Tikrikliai |

    4.1.1 Nacionalinio socialinės apsaugos fondo (NSAF) išduotas mokesčių mokėtojo pažymėjimas 4.1.2 Trijų tomų darbdavių registrai, sunumeruoti ir pasirašyti kompetentingo teismo atstovo arba kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.3 Vidaus darbo tvarkos taisyklės, patvirtintos kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.4 Darbuotojų atstovų rinkimo protokolai 4.1.5 Su gydančiuoju gydytoju sudaryta apžiūros ir priežiūros sutartis 4.1.6 Įmonės vadovo pasirašytas darbo higienos ir saugos komiteto steigimo aktas 4.1.7 Sveikatos ministerijos patikros ataskaitos 4.1.8 Kompetentingam darbo inspektoriui skirtas steigimo pareiškimas |

    5 LENTELĖ. NACIONALINĖJE MIŠKO TERITORIJOJE NUKIRSTOS MEDIENOS PARDAVIMAS (NMP)

    1 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas turi teisinius įgaliojimus

    1.1 rodiklis. Miško subjektas yra juridinis asmuo, įgaliotas vykdyti medienos kirtimo veiklą |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 41 straipsnis Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis ir 36 straipsnis |

    Tikrikliai |

    1.1.1 Gyvenamosios vietos pažyma (fizinis asmuo) 1.1.2 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje (juridinis asmuo) 1.1.3 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus 1.1.4 Kompetentingo apeliacinio teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuko spaudų kopija |

    1.2 rodiklis. Miško subjektui miškų administracija teisėtai suteikė teisę parduoti nukirstą medieną |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 57 straipsnis Dekreto Nr. 95-531 51 straipsnio 1 ir 2 dalys, 58 straipsnio 2, 3 ir 4 dalys, 60, 81, 82 ir 83 straipsniai |

    Tikrikliai |

    1.2.1 Skelbimas apie viešą konkursą, atsižvelgiant į pirmenybės teisę įsigyti 1.2.2 Ministerijų komisijos aktas, kuriame nurodomas atrinktas miško subjektas – konkurso dalyvis, pasiūlęs didžiausią miško mokesčio sumą 1.2.3 Pranešimas apie visų dokumentų, susijusių su nukirstos medienos pardavimo sutarties pasirašymu, įteikimą 1.2.4 Įrodymas, kad valstybei pateiktas užstatas 1.2.5 Nutarimas dėl nukirstos medienos pardavimo sutarties pasirašymo, pasirašytas miškų ministro pagal informaciją, gautą paskelbus skelbimus apie viešą konkursą 1.2.6 Prefekto pasirašytas informacinio susitikimo protokolas |

    1.3 rodiklis. Jeigu medienos kirtimo veikla vykdoma pagal subrangos sutartį, miško subjektas – subrangovas – turi dokumentus, kuriais patvirtinamas šios padėties teisėtumas |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 41 ir 42 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis, 36 straipsnis ir 140 straipsnio 1, 2, 3, 4 ir 5 dalys |

    Tikrikliai |

    1.3.1 Subrangos ir (arba) partnerystės sutartis 1.3.2 Miškų ministerijos išduotas raštas, kuriuo patvirtinama subrangos sutartis 1.3.3 Pranešimas apie sutarties, patvirtintos miškų ministerijos vietos institucijose, įteikimą 1.3.4 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje 1.3.5 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus 1.3.6 Kompetentingo teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuko spaudų kopija |

    1.4 rodiklis. Administracija miško subjektui netaiko jokios leidimo arba dokumento galiojimo sustabdymo ar atšaukimo priemonės |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 3 skyrius Dekreto Nr. 95-531 130, 131 ir 132 straipsniai |

    Tikrikliai |

    1.4.1 Kompetentingų administracijų paskelbtų pažeidimų registrai ir (arba) kartotekos 1.4.2 Kompetentingų vietos tarnybų ginčų registras 1.4.3 Miškų ministro sprendimas taikyti sustabdymo priemones; prireikus sprendimas pagrindžiamas ir apie jį pranešama kaltinamajam |

    1.5 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų pagal bendrąją teisę |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    1.5.1 Patentas 1.5.2 Kompetentingo mokesčių centro pažyma apie skolų ir (arba) nesumokėtų mokesčių nebuvimą |

    2 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su miško kirtimu

    2.1 rodiklis. Miško subjektas pats arba naudodamasis fizinio ar juridinio asmens paslaugomis turi pakankamai kompetentingų darbuotojų kirtimo inventorizacijai atlikti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 40 straipsnio 3 dalis ir 64 straipsnis Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.1.1 Įmonės arba įvairių subrangovų, dalyvavusių vykdant tam tikrus inventorizacijos ir (arba) miškininkystės darbus, įgaliojimas 2.1.2 Paslaugų teikimo sutartys su įgaliota (-omis) įstaiga (-omis) arba viešąja įstaiga |

    2.2 rodiklis. Miško subjektas paskirtuose plotuose laikosi medienos kirtimo standartų |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 45 straipsnis Nutarimo Nr. 222 4 straipsnio 1, 2, 3 ir 4 dalys PROC 14 ir 17 dokumentai Kirtimo inventorizacijos standartai Miško darbų standartai (MDS) |

    Tikrikliai |

    2.2.1 Inventorizacijos pažymėjimas arba MDS laikymosi pažymėjimas |

    2.3 rodiklis. Miško subjektas turi teisėtą kirtimo leidimą |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 45 straipsnio 1 dalis 1996 m. rugpjūčio 5 d. Įstatymo Nr. 96/12 dėl aplinkos valdymo pagrindų įstatymo 17, 79 ir 82 straipsniai 2005 m. vasario 23 d. Dekreto Nr. 0577 20 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.3.1 Aplinkos stebėjimo ir (arba) poveikio aplinkai vertinimo sąlygų patvirtinimo raštas 2.3.2 Atitikties aplinkos nuostatoms pažymėjimas 2.3.4 Metinis kirtimo pažymėjimas 2.3.5 Pranešimas apie veiklos pradžią |

    2.4 rodiklis. Miško subjektas laikosi leidžiamo medienos kiekio (kamienų skaičiaus ir (arba) tūrio) pagal metiniame pažymėjime pateiktus nurodymus |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 72 straipsnio 1 dalis, 125 straipsnio 2 ir 3 dalys Miško darbų standartai (MDS) PROC 6 dokumentas |

    Tikrikliai |

    2.4.1 Kirtimo darbų knyga (DF10) arba KMIVS deklaracija 2.4.2 Inventorizacijos pažymėjimas |

    2.5 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų ir moka su savo veikla susijusius miško mokesčius |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 66, 67 ir 69 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 122 straipsnis Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    2.5.1 Pateiktos banko garantijos pažymėjimas 2.5.2 Einamųjų metų ir prieš patikrą ėjusių metų patvirtinamieji mokėjimo dokumentai (metinio miško mokesčio, veiklos mokesčio, visų specifikacijose nustatytų miško mokesčių) |

    3 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su medienos vežimu

    3.1 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad su pagamintais rąstais būtų pateikiami visi reikiami dokumentai ir teisės aktais nustatyti ženklai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 1 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    3.1.1 Miškų ministerijos kompetentingos institucijos pasirašytas saugus važtaraštis, naudojamas rąstus ir pjautinę medieną vežant keliais 3.1.2 Speciali deklaracija lydraštyje, užantspauduotame kompetentingo atsakingo asmens antspaudu, vežant produktus traukiniu 3.1.3 Kompetentingos muitinės tarnybos krovinių krovimo pažymėjimas (kroviniai vežami konteineriuose), prie kurio pridėta krovimo vietos miško tarnybos krovinių krovimo ataskaita |

    4 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi socialinių įsipareigojimų

    4.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi su darbo teise ir socialinio draudimo teise susijusių įsipareigojimų ir medienos sektoriaus kolektyvinių sutarčių |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    1992 m. rugpjūčio 14 d. Darbo kodekso įstatymo Nr. 92/007 61 straipsnio 2 dalis ir 62 straipsnio 2 dalis 2008 m. sausio 24 d. Dekretas Nr. 2008/2115/PM, kuriuo padidinamas garantuojamas minimalus darbo užmokestis (GMDU) 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkis Nr. 73-17 dėl socialinės apsaugos sistemos 1974 m. sausio 11 d. Dekretas Nr. 74-26, kuriuo nustatomos tam tikrų 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkio Nr. 73-17 dėl Nacionalinio socialinės apsaugos fondo sistemos nuostatų taikymo taisyklės 1974 m. rugpjūčio 12 d. Dekretas Nr. 74-723, kuriuo nustatomos Nacionaliniam socialinės apsaugos fondui (NSAF) pagal šeimos išmokų ir senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo skirsnius mokėtinų įmokų normos 1969 m. lapkričio 10 d. Įstatymas Nr. 69-LF-18, kuriuo nustatoma senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo sistema, iš dalies pakeistas 1984 m. liepos 4 d. Įstatymu Nr. 84/007 Nutarimas Nr. 039/MTPS/IMT, kuriuo nustatomos bendrosios higienos ir saugos darbo vietose priemonės 1993 m. gegužės 26 d. Nutarimas Nr. 019/MTPS/SG/CJ, kuriuo nustatomos darbuotojų atstovų rinkimo taisyklės ir jų funkcijų vykdymo sąlygos Nacionalinė kolektyvinė medieną kertančių, ją perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių sutartis (2002 m. balandžio mėn.) 1978 m. gegužės 25 d. Nutarimas Nr. 11/DEC/DT, kuriuo nustatomos šalių kvietimo į darbo inspekciją sprendžiant darbo ginčus ir atvykimo taisyklės Tarptautinio darbo biuro (TDB) praktiniai nurodymai 1964 m. lapkričio 13 d. Visuomenės sveikatos apsaugos įstatymas Nr.64/LF/23 1998 m. liepos 14 d. Patalpų, priskiriamų prie pavojingų, sveikatai kenksmingų arba netinkamų patalpų, įstatymas Nr. 98/015 1999 m. lapkričio 9 d. Dekretas Nr. 99/818/PM, kuriuo nustatomos [minėtų patalpų] įrengimo ir naudojimo taisyklės Galiojanti medieną kertančių, perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių darbo užmokesčių lentelė |

    Tikrikliai |

    4.1.1 Nacionalinio socialinės apsaugos fondo (NSAF) išduotas mokesčių mokėtojo pažymėjimas 4.1.2 Trijų tomų darbdavių registrai, sunumeruoti ir pasirašyti kompetentingo teismo atstovo arba kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.3 Vidaus darbo tvarkos taisyklės, patvirtintos kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.4 Darbuotojų atstovų rinkimo protokolai 4.1.5 Su gydančiuoju gydytoju sudaryta apžiūros ir priežiūros sutartis 4.1.6 Įmonės vadovo pasirašytas darbo higienos ir saugos komiteto steigimo aktas 4.1.7 Sveikatos ministerijos patikros ataskaitos 4.1.8 Kompetentingam darbo inspektoriui skirtas steigimo pareiškimas |

    4.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi Miško kodekse nustatytų socialinių įpareigojimų |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 36 straipsnis ir 61 straipsnio 1 ir 3 dalys Dekreto Nr. 95/531 85 straipsnis 1998 m. vasario 9 d. Sprendimas Nr. 0108/D/MINEF/CAB dėl miško darbų standartų (MDS) įgyvendinimo MDS II skyrius |

    Tikrikliai |

    4.2.1 Specifikacijos 4.2.2 Specifikacijose nustatytos socialinės veiklos vykdymo protokolai 4.2.3 Visų suinteresuotųjų šalių pasirašytas informacinio susitikimo, rengiamo miško dokumento naudojimo klausimais, protokolas 4.2.4 Pažeidimų ir (arba) nuobaudų registras ir (arba) kartoteka |

    5 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi su biologinės įvairovės ir aplinkos apsauga susijusių įsipareigojimų

    5.1 rodiklis. Miško subjektas ėmėsi būtinų priemonių, kad savo darbuotojams uždraustų brakonieriauti, dalyvauti komercinėje medžioklėje ir vežti medžioklės produktus bei priemones arba jais prekiauti. Jis skatina, remia ir (arba) pradeda vykdyti visus veiksmus, kuriais siekia įgyvendinti medžioklės ir faunos apsaugos savo kirtavietėse teisės aktus. |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Nutarimo Nr. 222 11 straipsnio 1 ir 3 dalys MDS VI skyriaus 28, 29 ir 30 straipsniai |

    Tikrikliai |

    5.1.1 Vidaus darbo tvarkos taisyklės 5.1.2 Darbo instrukcijos, kuriose nustatomas draudimas brakonieriauti ir vežti laukinių gyvūnų mėsą 5.1.3 Darbo instrukcijos, kuriose skelbiamos galimos sankcijos 5.1.4 Pažeidimų registras |

    5.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi teisės aktų, susijusių su poveikio aplinkai vertinimais, ir įgyvendina nustatytas neigiamo poveikio švelninimo priemones |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    2005 m. vasario 23 d. Dekretas Nr. 0577 2001 m. gegužės 25 d. Nutarimo Nr. 222 11 straipsnio 1 ir 2 dalys 2005 m. kovo 8 d. Nutarimo Nr. 0069/MINEP 3 ir 4 straipsniai Ekonominės plėtros korporacijos specifikacijų 16 straipsnis MDS (bendri) 1996 m. rugpjūčio 5 d. Įstatymas Nr. 96/12 dėl aplinkos valdymo pagrindų įstatymo (17, 79 ir 82 straipsniai) Medienos kirtimui taikomų aplinkos priemonių vadovas |

    Tikrikliai |

    5.2.1 Aplinkos patikros ataskaita 5.2.2 Aplinkos nuostatų laikymosi pažymėjimas 5.2.3 Aplinkos nuostatų pažeidimų registras |

    6 LENTELĖ. VALSTYBĖS KONTROLIUOJAMAS BENDRUOMENĖS MIŠKO KIRTIMAS

    1 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas turi teisinius įgaliojimus

    1.1 rodiklis. Bendruomenė yra teisėtai pripažįstamas juridinis asmuo |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 28 straipsnio 3 dalis Sprendimas Nr. 0098/D/MINFOF/SG/DF/SDFC, kuriuo priimamas dokumentas „Teisių į bendruomenės miškus suteikimo procedūrų ir bendruomenės miškų valdymo standartų vadovas. 2009 m. versija“. Procedūrų vadovo 3.1, 3.2 ir 3.5 punktai. Asociacijų įstatymas Nr. 90 Kooperatyvų ir bendros iniciatyvos grupių įstatymas Nr. 92 Afrikos verslo teisės derinimo organizacijos (OHADA) prekybos bendrovių ir ekonominio intereso grupių suvestinis aktas |

    Tikrikliai |

    1.1.1 Pranešimas apie deklaracijos įteikimą 1.1.2 Registracijos pažymėjimas (bendros iniciatyvos grupės ir kooperatyvai) 1.1.3 Teismo kanclerio aktas (ekonominio intereso grupės: EIG) |

    1.2 rodiklis. Bendruomenei teisėtai skirtas bendruomenės miškas, su administracija ji yra pasirašiusi valdymo sutartį |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 37 straipsnis ir 38 straipsnio 1 dalis Dekreto Nr. 95-531 27 straipsnio 2 ir 3 dalys, 28 straipsnio 1 ir 2 dalys ir 29 straipsnio 1 ir 2 dalys Sprendimas Nr. 0098/D/MINFOF/SG/DF/SDFC, kuriuo priimamas dokumentas „Teisių į bendruomenės miškus suteikimo procedūrų ir bendruomenės miškų valdymo standartų vadovas. 2009 m. versija“. Procedūrų vadovo (2009 m. versija) 5.1, 5.12.1, 5.13 ir 5.17 punktai. |

    Tikrikliai |

    A. Laikinoji valdymo sutartis 1.2.1 Pranešimas apie visų dokumentų, susijusių su prašymu suteikti teises į bendruomenės miškus, įteikimą 1.2.2 Bendruomenės ir kompetentingos administracijos pasirašyta laikinoji valdymo sutartis B. Galutinė valdymo sutartis 1.2.3 Pranešimas apie visų dokumentų, susijusių su paprastojo valdymo plano pateikimu siekiant sudaryti galutinę sutartį, įteikimą 1.2.4 Aktas, kuriuo patvirtinamas miškų ir faunos ministro pasirašytas paprastasis valdymo planas 1.2.5 Kompetentingos administracijos pasirašyta galutinė valdymo sutartis |

    1.3 rodiklis. Jeigu kirtimo veikla vykdoma pagal subrangos sutartį, miško subjektas – subrangovas – turi dokumentus, kuriais patvirtinamas šios padėties teisėtumas |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 41 ir 42 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis, 36 straipsnis ir 140 straipsnio 1, 2, 3, 4 ir 5 dalys |

    Tikrikliai |

    1.3.1 Subrangos ir (arba) partnerystės sutartis 1.3.2 Miškų ministerijos išduotas raštas, kuriuo patvirtinama subrangos sutartis 1.3.3 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje 1.3.4 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus 1.3.5 Kompetentingo apeliacinio teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuko spaudų kopija |

    1.4 rodiklis. Miškų administracija bendruomenei netaiko galiojančios valdymo sutarties atšaukimo ar galiojimo sustabdymo priemonės |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 38 straipsnio 2 dalis ir 65 straipsnis Dekreto Nr. 95-531 31 straipsnio 1 dalis ir 32 straipsnio 3 dalis |

    Tikrikliai |

    1.4.1 Miškų ministerijos skelbiamas pažeidimų registras arba miškų ministerijos prisaikdinto pareigūno sudarytas pažeidimo (-ų) protokolas 1.4.2 Prireikus miškų ministro sprendimas taikyti sustabdymo priemones 1.4.3 Kompetentingų vietos tarnybų ginčų registras |

    2 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su miško kirtimu ir tvarkymu

    2.1 rodiklis. Miško subjektas pats arba naudodamasis fizinio ar juridinio asmens paslaugomis turi pakankamai kompetentingų darbuotojų paprastajame valdymo plane nustatytiems inventorizacijos darbams atlikti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 40 straipsnio 3 dalis ir 64 straipsnis Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.1.1 Įvairių subrangovų, dalyvavusių vykdant tam tikrus tvarkymo darbus (inventorizacija), įgaliojimas 2.1.2 Paslaugų teikimo sutartys su įgaliota (-omis) įstaiga (-omis) arba viešąja įstaiga 2.1.3 Inventorizacijos darbų atitikties pažymėjimas |

    2.2 rodiklis. Miško subjektas turi teisėtą kirtimo leidimą |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    1996 m. rugpjūčio 5 d. Įstatymo Nr. 96/12 dėl aplinkos valdymo pagrindų įstatymo 17 straipsnis 2005 m. vasario 23 d. Dekreto Nr. 0577 20 straipsnis 1995 m. rugpjūčio 23 d. dekreto 96 straipsnio 2 dalis Sprendimas Nr. 0098/D/MINFOF/SG/DF/SDFC, kuriuo priimamas dokumentas „Teisių į bendruomenės miškus suteikimo procedūrų ir bendruomenės miškų valdymo standartų vadovas. 2009 m. versija“. Procedūrų vadovo (2009 m. versija) 8.2.2.1 punktas. |

    Tikrikliai |

    2.2.1 Aplinkos stebėjimo ir (arba) poveikio aplinkai vertinimo sąlygų patvirtinimo raštas 2.2.2 Atitikties aplinkos nuostatoms pažymėjimas 2.2.3 Metinis kirtimo pažymėjimas 2.2.4 Pranešimas apie veiklos pradžią |

    2.3 rodiklis. Miško subjektas leidžiamuose kirsti sklypuose laikosi medienos kirtimo standartų |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Kirtimo inventorizacijos standartai 2009 m. sausio 16 d. aplinkraštis nr. 0048/LC/MINFOF/SG/DF/SDFC Miško darbų standartai (MDS) |

    Tikrikliai |

    2.3.1 Inventorizacijos pažymėjimas arba MDS laikymosi pažymėjimas 2.3.2 Metinė veiklos ataskaita |

    2.4 rodiklis. Miško subjektas laikosi leidžiamo medienos kiekio (kamienų skaičiaus ir (arba) tūrio) pagal metiniame kirtimo pažymėjime pateiktus nurodymus |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 125 straipsnis Miško darbų standartai (MDS) |

    Tikrikliai |

    2.4.1 Kirtimo darbų knyga (DF10) arba KMIVS deklaracija ir važtaraštis 2.4.2 Inventorizacijos pažymėjimas 2.4.3 Metinė veiklos ataskaita |

    3 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su medienos vežimu

    3.1 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad medienos produktai būtų vežami visiškai teisėtai ir su jais būtų pateikiami visi reikiami dokumentai ir teisės aktais nustatyti ženklai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 2 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    3.1.1 Miškų ministerijos kompetentingos institucijos pasirašytas saugus važtaraštis, naudojamas rąstus ir pjautinę medieną vežant keliais 3.1.2 Speciali deklaracija lydraštyje, užantspauduotame kompetentingo atsakingo asmens antspaudu, vežant produktus traukiniu 3.1.3 Kompetentingos muitinės tarnybos krovinių krovimo pažymėjimas (kroviniai vežami konteineriuose), prie kurio pridėta išvežimo vietos miško tarnybos krovinių krovimo ataskaita |

    4 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas laikosi socialinių įsipareigojimų

    4.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi paprastojo valdymo plano nuostatų dėl jo veiklos teritorijoje (-ose) įsikūrusių vietos bendruomenių |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 36 straipsnis; su juo susijusio dekreto 26 straipsnio 1 ir 2 dalys MDS II skyriaus 4 ir 5 straipsniai |

    Tikrikliai |

    4.1.1 Paprastasis valdymo planas |

    5 kriterijus. Medieną kertantis ir (arba) perdirbantis miško subjektas laikosi su biologinės įvairovės ir aplinkos apsauga susijusių įsipareigojimų

    5.1 rodiklis. Miško subjektas ėmėsi būtinų priemonių, kad gyventojams uždraustų brakonieriauti, dalyvauti komercinėje medžioklėje ir vežti medžioklės produktus bei priemones arba jais prekiauti. Jis skatina, remia ir (arba) pradeda vykdyti visus veiksmus, kuriais siekiama įgyvendinti biologinės įvairovės apsaugos bendruomenės miške teisės aktus. |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    MDS (bendri) Sprendimas Nr. 0098/D/MINFOF/SG/DF/SDFC, kuriuo priimamas dokumentas „Teisių į bendruomenės miškus suteikimo procedūrų ir bendruomenės miškų valdymo standartų vadovas. 2009 m. versija“. Vadovo 8.1 punktas Dekreto 32 straipsnio 2 dalis Įstatymo 78ss straipsniai |

    Tikrikliai |

    5.1.1 Informavimo priemonės (plakatai, ataskaitos, vaizdo medžiaga, kasetės ir pan.) ir (arba) vidaus darbo tvarkos taisyklės 5.1.2 Paprastasis valdymo planas |

    5.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi aplinkos teisės aktų ir įgyvendina nustatytas neigiamo poveikio švelninimo priemones |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    2005 m. vasario 23 d. Dekretas Nr. 0577 2005 m. kovo 8 d. Nutarimo Nr. 0069/MINEP 3 ir 4 straipsniai MDS (bendri) 1996 m. rugpjūčio 5 d. Įstatymo Nr. 96/12 dėl aplinkos valdymo pagrindų įstatymo 17, 79 ir 82 straipsniai Medienos kirtimui taikomų aplinkos priemonių vadovas |

    Tikrikliai |

    5.2.1 Paprastasis valdymo planas 5.2.2 Aplinkos nuostatų laikymosi pažymėjimas 5.2.3 Aplinkos nuostatų pažeidimų registras |

    7 LENTELĖ. SPECIALIEJI LEIDIMAI (juodmedžio medienos kirtimas)

    1 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas turi teisinius įgaliojimus

    1.1 rodiklis. Miško subjektas yra juridinis asmuo, įgaliotas vykdyti medienos kirtimo veiklą |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 9, 41 ir 42 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis, 36 straipsnis ir 114 straipsnis |

    Tikrikliai |

    1.1.1 Gyvenamosios vietos pažyma (fizinis asmuo) 1.1.2 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje (juridinis asmuo) 1.1.3 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus |

    1.2 rodiklis. Miško subjektas turi specialųjį leidimą, teisėtai išduotą miškų administracijos |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 86 straipsnio 2 dalis ir 87 straipsnis |

    Tikrikliai |

    1.2.1 Pranešimas visuomenei 1.2.2 Pranešimas apie visų dokumentų, susijusių su specialiojo leidimo išdavimu, įteikimą 1.2.3 Miškų ministro pasirašytas sprendimas dėl specialiojo leidimo išdavimo |

    1.3 rodiklis. Jeigu medienos kirtimo ir (arba) perdirbimo veikla vykdoma pagal subrangos sutartį, miško subjektas – subrangovas – turi dokumentus, kuriais patvirtinamas šios padėties teisėtumas |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 41 ir 42 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 35 straipsnio 1 dalis, 36 straipsnis, 114 straipsnis ir 140 straipsnio 1, 2, 3, 4 ir 5 dalys |

    Tikrikliai |

    1.3.1 Subrangos ir (arba) partnerystės sutartis 1.3.2 Miškų ministerijos išduotas raštas, kuriuo patvirtinama subrangos sutartis 1.3.3 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje 1.3.4 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus (kirtimas) 1.3.5 Pramonės ministerijos leidimas įrengti ir naudoti pirmosios kategorijas patalpas (perdirbimas) 1.3.6 Miškų ministerijos išduotas medienos perdirbėjo registracijos pažymėjimas (perdirbimas) |

    1.4 rodiklis. Administracija miško subjektui netaiko jokios leidimo arba dokumento galiojimo sustabdymo ar atšaukimo priemonės |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 150 ir 152 straipsniai Dekreto Nr. 95-531 130, 131 ir 132 straipsniai |

    Tikrikliai |

    1.4.1 Kompetentingų administracijų skelbiamų pažeidimų registrai ir (arba) kartotekos 1.4.2 Kompetentingų vietos tarnybų ginčų registras 1.4.3 Miškų ministro sprendimas taikyti sustabdymo priemones; prireikus sprendimas pagrindžiamas ir apie jį pranešama kaltinamajam |

    1.5 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų pagal bendrąją teisę |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    1.5.1 Patentas 1.5.2 Kompetentingo mokesčių centro pažyma apie skolų ir (arba) nesumokėtų mokesčių nebuvimą |

    2 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su miško kirtimu

    2.1 rodiklis. Miško subjektas turi teisėtą kirtimo leidimą |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    2 ir 3 dokumentai (PROC) Dekreto Nr. 95-531 88 straipsnio 1 ir 2 dalys |

    Tikrikliai |

    2.1.1 Specialusis leidimas |

    2.2 rodiklis. Miško subjektas laikosi paskirto medienos kiekio (tonažo ir (arba) tūrio) pagal specialiajame leidime pateiktus nurodymus |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 125 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.2.1 Važtaraščių šaknelės arba KMIVS deklaracija 2.2.2 Inventorizacijos pažymėjimas |

    2.3 rodiklis. Miško subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų ir moka su savo veikla susijusius miško mokesčius |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 122 straipsnis Įstatymo Nr. 94/01 86 straipsnio 6 dalis Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    2.3.1 Einamųjų metų ir prieš patikrą ėjusių metų patvirtinamieji miško atkūrimo mokesčio mokėjimo dokumentai 2.3.2 Specifikacijos |

    3 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi įsipareigojimų, susijusių su specialiųjų produktų vežimu

    3.1 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad su vietos rinkoje nukirstais arba pirktais specialiaisiais produktais, skirtais perdirbti jo įmonėje, būtų pateikiami visi reikiami dokumentai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 115 straipsnio 1, 2 ir 3 dalys, 127 straipsnio 1 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    3.1.1 Kompetentingos institucijos pasirašyti važtaraščiai 3.1.2 Galiojantis tiekėjo (-ų) teisėtumo pažymėjimas ir (arba) leidimas |

    3.2 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad su importuotais specialiaisiais produktais, skirtais perdirbti jo įmonėje, būtų pateikiami reikiami dokumentai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 1 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    3.2.1 Miškų ir finansų administracijų kompetentingų institucijų išduoti importo leidimai 3.2.2 Visą kelią naudojami tarptautiniai važtaraščiai 3.2.3 Eksporto šalies kilmės pažymėjimas ir fitosanitarinis sertifikatas 3.2.4 Kilmės šalies FLEGT licencijos arba bet kuris kitas Kamerūno pripažįstamas privatus teisėtumo ir (arba) tvaraus valdymo pažymėjimas |

    3.3 rodiklis. Miško subjektas užtikrina, kad jo įmonėje pagaminti specialieji produktai būtų vežami visiškai teisėtai ir su jais būtų pateikiami visi reikiami dokumentai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 2 ir 3 dalys ir 128 straipsnis Įstatymo Nr. 94/01 86 straipsnio 6 dalis |

    Tikrikliai |

    3.3.1 Miškų ministerijos kompetentingos institucijos pasirašytas saugus važtaraštis, naudojamas rąstus ir pjautinę medieną vežant keliais 3.3.2 Specifikacijų biuleteniai 3.3.3 Speciali deklaracija lydraštyje, užantspauduotame kompetentingo atsakingo asmens antspaudu, vežant produktus traukiniu 3.3.4 Kompetentingos muitinės tarnybos krovinių krovimo pažymėjimas (kroviniai vežami konteineriuose), prie kurio pridėta krovimo vietos miško tarnybos krovinių krovimo ataskaita 3.3.5 Produktų, kuriems taikoma CITES konvencija, specifikacijos |

    4 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi socialinių įsipareigojimų

    4.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi su Darbo kodeksu susijusių įsipareigojimų (perdirbimo ir pramonės srityje) |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    1992 m. rugpjūčio 14 d. Darbo kodekso įstatymas Nr. 92/007 Socialinės apsaugos kodeksas Nacionalinė kolektyvinė medieną kertančių, ją perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių (profsąjungos teisės vykdymas, darbuotojų atstovavimas, darbo sutartys, darbo sąlygos ir darbo užmokesčiai, higiena, sauga, sveikata ir pan.) įmonių sutartis (2002 m. balandžio mėn.) Nacionalinės kolektyvinės sutarties 49 straipsnis Tarptautinio darbo biuro (TDB) praktiniai nurodymai |

    Tikrikliai |

    4.1.1 Nacionalinio socialinės apsaugos fondo (NSAF) išduotas pažymėjimas apie darbininkų nesamdymą (PDN) 4.1.2 Nacionalinio socialinės apsaugos fondo (NSAF) išduotas mokesčių mokėtojo pažymėjimas 4.1.3 Trijų tomų darbdavių registrai, sunumeruoti ir pasirašyti kompetentingo teismo atstovo arba kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.4 Vidaus darbo tvarkos taisyklės, patvirtintos kompetentingo darbo inspektoriaus 4.1.5 Darbuotojų atstovų rinkimo protokolai 4.1.6 Su gydančiuoju gydytoju sudaryta apžiūros ir priežiūros sutartis 4.1.7 Įmonės vadovo pasirašytas darbo higienos ir saugos komiteto steigimo aktas 4.1.8 Sveikatos ministerijos patikros ataskaitos 4.1.9 Kompetentingam darbo inspektoriui skirtas steigimo pareiškimas |

    5 kriterijus. Medieną kertantis miško subjektas laikosi su aplinkos apsauga susijusių įsipareigojimų (pramonės ir perdirbimo srityje)

    5.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi teisės aktų, susijusių su poveikio aplinkai vertinimais, ir įgyvendina nustatytas neigiamo poveikio švelninimo priemones |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Kamerūno medienos kirtimui taikomų aplinkos priemonių vadovas |

    Tikrikliai |

    5.2.1 Aplinkos nuostatų laikymosi pažymėjimas 5.2.2 Aplinkos nuostatų pažeidimų registras |

    8 LENTELĖ. MEDIENOS PERDIRBIMO ĮMONĖS (MPĮ)

    1 kriterijus. Medieną perdirbantis subjektas turi teisinius įgaliojimus

    1.1 rodiklis. Medieną perdirbantis subjektas yra juridinis asmuo, registruotas kaip medienos perdirbėjas |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 114 straipsnis 1998 m. liepos 14 d. Patalpų, priskiriamų prie pavojingų, sveikatai kenksmingų arba netinkamų patalpų, įstatymas Nr. 98/015 1999 m. lapkričio 9 d. Dekretas Nr. 99/818/PM, kuriuo nustatomos [minėtų patalpų] įrengimo ir naudojimo taisyklės 1977 m. balandžio 19 d. Nutarimas Nr. 013/MINEE/DMG/SL, kuriuo panaikinamas ir pakeičiamas 1957 m. kovo 28 d. Nutarimas Nr. 154 dėl patalpų, priskiriamų prie pavojingų, sveikatai kenksmingų arba netinkamų patalpų, sąrašo. |

    Tikrikliai |

    1.1.1 Gyvenamosios vietos pažyma (fizinis asmuo) 1.1.2 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje (juridinis asmuo) 1.1.3 Pramonės ministerijos leidimas įrengti ir naudoti pirmosios kategorijos patalpas arba pranešimas apie pareiškimo įteikimą (2-oji kategorija) 1.1.4 Miškų ministerijos išduotas medienos perdirbėjo registracijos pažymėjimas 1.1.5 Kompetentingo apeliacinio teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuko spaudų kopija |

    1.2 rodiklis. Jeigu medieną perdirbantis subjektas medieną perdirba pagal subrangos sutartį, pasirašytą su miško dokumento turėtoju, be 1.1 rodiklyje apibūdintų dokumentų, jis turi dokumentus, kuriais patvirtinamas šios padėties teisėtumas |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Įstatymo Nr. 94/01 42 straipsnis Dekreto Nr. 95-531 114 straipsnis ir 140 straipsnio 1, 2, 3, 4 ir 5 dalys |

    Tikrikliai |

    1.2.1 Subrangos ir (arba) partnerystės sutartis 1.2.2 Miškų ministerijos išduotas raštas, kuriuo patvirtinama subrangos sutartis 1.2.3 Gyvenamosios vietos pažyma 1.2.4 Įmonių registras, sudarytas kompetentingo teismo raštinėje (miško ruošėjas) 1.2.5 Kompetentingos institucijos išduotas leidimas vykdyti miško darbus (miško ruošėjas) 1.2.6 Kompetentingo apeliacinio teismo raštinėje saugomų medienos ženklinimo plaktuko spaudų kopija (miško ruošėjas) |

    1.3 rodiklis. Medieną perdirbantis subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    1.3.1 Kompetentingo mokesčių centro pažyma apie skolų ir (arba) nesumokėtų mokesčių nebuvimą arba mokėjimų atidėjimo įrodymas (prireikus) 1.3.2 Patentas |

    2 kriterijus. Medieną perdirbantis subjektas apsirūpina teisėtos kilmės mediena ir laikosi įsipareigojimų, susijusių su medienos vežimu

    2.1 rodiklis. Medieną perdirbantis subjektas užtikrina, kad su vietos rinkoje pirkta mediena, skirta perdirbti jo įmonėje, būtų pateikiami visi reikiami dokumentai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 115 straipsnio 1, 2 ir 3 dalys, 127 straipsnio 1 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.1.1 Kompetentingos institucijos pasirašyti saugūs važtaraščiai 2.1.2 Tiekėjo (-ų) teisėtumo pažymėjimas |

    2.2 rodiklis. Medieną perdirbantis subjektas užtikrina, kad su importuota mediena, skirta perdirbti jo įmonėje, būtų pateikiami reikiami dokumentai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 2 ir 3 dalys ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.2.1 Miškų ir finansų administracijų kompetentingų institucijų išduoti importo leidimai 2.2.2 Visą kelią naudojami tarptautiniai važtaraščiai 2.2.3 Eksporto šalies kilmės pažymėjimas ir fitosanitarinis sertifikatas 2.2.4 Kilmės šalies FLEGT licencijos arba bet kuris kitas Kamerūno pripažįstamas privatus teisėtumo ir (arba) tvaraus valdymo pažymėjimas |

    2.3 rodiklis. Medieną perdirbantis subjektas užtikrina, kad jo įmonėje pagaminti medienos produktai būtų vežami visiškai teisėtai ir su jais būtų pateikiami visi reikiami dokumentai teisėtai jų kilmei patvirtinti |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 127 straipsnio 1 dalis ir 128 straipsnis |

    Tikrikliai |

    2.3.1 Miškų ministerijos kompetentingos institucijos pasirašytas saugus važtaraštis, naudojamas pjautinę medieną vežant keliais 2.3.2 Speciali deklaracija lydraštyje, užantspauduotame kompetentingo atsakingo asmens antspaudu, vežant produktus traukiniu 2.3.3 Kompetentingos muitinės tarnybos krovinių krovimo pažymėjimas (kroviniai vežami konteineriuose), prie kurio pridėta miškų administracijos krovinių krovimo ataskaita |

    2.4 rodiklis. Medieną perdirbantis subjektas laikosi mokestinių įsipareigojimų ir moka su savo veikla susijusius miško mokesčius |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    Dekreto Nr. 95-531 122 straipsnis Atnaujintas bendrasis mokesčių kodeksas (1 antraštinės dalies 1 skyrius, 2 antraštinės dalies 1 skyrius, 5 antraštinės dalies 3 skyrius) Finansų įstatymas Nr. 2002/003 ir paskesni įstatymai |

    Tikrikliai |

    2.4.1 Einamųjų metų ir prieš patikrą ėjusių metų įvežimo į gamyklą mokesčio ir kitų miško mokesčių, jeigu jie nustatyti specifikacijose, mokėjimo patvirtinamieji dokumentai |

    3 kriterijus. Medieną perdirbantis subjektas laikosi socialinių įsipareigojimų

    3.1 rodiklis. Miško subjektas laikosi su darbo teise ir socialinio draudimo teise susijusių įsipareigojimų ir medienos sektoriaus kolektyvinių sutarčių |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    1992 m. rugpjūčio 14 d. Darbo kodekso įstatymo Nr. 92/007 61 straipsnio 2 dalis ir 62 straipsnio 2 dalis 2008 m. sausio 24 d. Dekretas Nr. 2008/2115/PM, kuriuo padidinamas garantuojamas minimalus darbo užmokestis (GMDU) 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkis Nr. 73-17 dėl socialinės apsaugos sistemos 1974 m. sausio 11 d. Dekretas Nr. 74-26, kuriuo nustatomos tam tikrų 1973 m. gegužės 22 d. Potvarkio Nr. 73-17 dėl Nacionalinio socialinės apsaugos fondo sistemos nuostatų taikymo taisyklės 1974 m. rugpjūčio 12 d. Dekretas Nr. 74-723, kuriuo nustatomos Nacionaliniam socialinės apsaugos fondui (NSAF) pagal šeimos išmokų ir senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo skirsnius mokėtinų įmokų normos 1969 m. lapkričio 10 d. Įstatymas Nr. 69-LF-18, kuriuo nustatoma senatvės pensijų, neįgalumo ir mirties draudimo sistema, iš dalies pakeistas 1984 m. liepos 4 d. Įstatymu Nr. 84/007 Nutarimas Nr. 039/MTPS/IMT, kuriuo nustatomos bendrosios higienos ir saugos darbo vietose priemonės 1993 m. gegužės 26 d. Nutarimas Nr. 019/MTPS/SG/CJ, kuriuo nustatomos darbuotojų atstovų rinkimo taisyklės ir jų funkcijų vykdymo sąlygos Nacionalinė kolektyvinė medieną kertančių, ją perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių sutartis (2002 m. balandžio mėn.) 1978 m. gegužės 25 d. Nutarimas Nr. 11/DEC/DT, kuriuo nustatomos šalių kvietimo į darbo inspekciją sprendžiant darbo ginčus ir atvykimo taisyklės Tarptautinio darbo biuro (TDB) praktiniai nurodymai 1964 m. lapkričio 13 d. Visuomenės sveikatos apsaugos įstatymas Nr.64/LF/23 1998 m. liepos 14 d. Patalpų, priskiriamų prie pavojingų, sveikatai kenksmingų arba netinkamų patalpų, įstatymas Nr. 98/015 1999 m. lapkričio 9 d. Dekretas Nr. 99/818/PM, kuriuo nustatomos [minėtų patalpų] įrengimo ir naudojimo taisyklės Galiojanti medieną kertančių, perdirbančių ir susijusią veiklą vykdančių įmonių darbo užmokesčių lentelė |

    Tikrikliai |

    3.1.1 Nacionalinio socialinės apsaugos fondo (NSAF) išduotas mokesčių mokėtojo pažymėjimas 3.1.2 Trijų tomų darbdavių registrai, sunumeruoti ir pasirašyti kompetentingo teismo atstovo arba kompetentingo darbo inspektoriaus 3.1.3 Vidaus darbo tvarkos taisyklės, patvirtintos kompetentingo darbo inspektoriaus 3.1.4 Darbuotojų atstovų rinkimo protokolai 3.1.5 Su gydančiuoju gydytoju sudaryta apžiūros ir priežiūros sutartis 4.1.6 Įmonės vadovo pasirašytas darbo higienos ir saugos komiteto steigimo aktas 3.1.7 Sveikatos ministerijos patikros ataskaitos 3.1.8 Kompetentingam darbo inspektoriui skirtas steigimo pareiškimas |

    4 kriterijus. Medieną perdirbantis subjektas laikosi su aplinkos apsauga susijusių įsipareigojimų

    4.1 rodiklis. Medieną perdirbantis subjektas laikosi teisės aktų, susijusių su poveikio aplinkai vertinimais, ir įgyvendina nustatytas neigiamo poveikio švelninimo priemones |

    Įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos |

    2005 m. vasario 23 d. Dekretas Nr. 0577 2001 m. gegužės 25 d. Nutarimo Nr. 222 11 straipsnio 1 ir 2 dalys 2005 m. kovo 8 d. Nutarimo Nr. 0069/MINEP 3 ir 4 straipsniai Ekonominės plėtros korporacijos specifikacijų 16 straipsnis MDS (bendri) 1996 m. rugpjūčio 5 d. Įstatymas Nr. 96/12 dėl aplinkos valdymo pagrindų įstatymo (17, 79 ir 82 straipsniai) Medienos kirtimui taikomų aplinkos priemonių vadovas |

    Tikrikliai |

    4.1.1 Aplinkos stebėjimo ir (arba) poveikio aplinkai vertinimo sąlygų patvirtinimo raštas 4.1.2 Aplinkos stebėjimo ir (arba) poveikio aplinkai vertinimo atitikties pažymėjimas 4.1.3 Aplinkos patikros ataskaita 4.1.4 Aplinkos nuostatų laikymosi pažymėjimas 4.1.5 Aplinkos nuostatų pažeidimų registras |

    Galiojančių įstatymų, teisės aktų ir norminių dokumentų nuorodos

    1. 1994 m. sausio 20 d. Miško kodekso įstatymas Nr. 94-01.

    2. 1996 m. rugpjūčio 5 d. Aplinkos valdymo pagrindų įstatymas Nr. 96-12.

    3. 2001 m. gegužės 25 d. Aplinkos ir miškų ministerijos nutarimas Nr. 222, kuriuo nustatomos gamybinių miškų, priskiriamų nuolatinei miško teritorijai, tvarkymo planų rengimo, tvirtinimo, stebėjimo ir įgyvendinimo kontrolės procedūros.

    4. 2005 m. vasario 23 d. Dekretas Nr. 2005/577, kuriuo nustatomos poveikio aplinkai vertinimų vykdymo taisyklės.

    5. 2005 m. kovo 8 d. Aplinkos ir gamtos apsaugos ministerijos nutarimas Nr. 0069 dėl įvairių veiklos, kurią vykdant taikomas poveikio aplinkai vertinimas, kategorijų.

    6. 2002 m. balandžio 19 d. Finansų įstatymas Nr. 2002/003 dėl bendrojo mokesčių kodekso.

    7. 1992 m. rugpjūčio 14 d. Kamerūno darbo kodeksas.

    8. Kolektyvinė miško ruošėjų sutartis:

    a) profsąjungos teisės vykdymas (2 antraštinė dalis);

    b) darbuotojų atstovavimas (3 antraštinė dalis);

    c) darbo sutartis (4 antraštinė dalis);

    d) darbo sąlygos ir darbo užmokesčiai (4 antraštinė dalis);

    e) higiena, sauga ir sveikata (5 antraštinė dalis).

    Norminiai ir kiti dokumentai

    1. Gamybinių miškų, priskiriamų Kamerūno nuolatinei miško teritorijai, tvarkymo planų rengimo, tvirtinimo, stebėjimo ir kontrolės procedūra (žymima santrumpa PROC). TECHNINIŲ DOKUMENTŲ apibrėžtis (2001 m. liepos mėn. versija):

    1 dokumentas. Miško valdymo standartų ir dokumentų sąrašas.

    2 dokumentas. Laikinosios sutarties modelis ir specifikacijos.

    3 dokumentas. Galutinės sutarties modelis ir specifikacijos.

    4 dokumentas. Žodynas.

    5 dokumentas. Miško tvarkymo plano metmenys.

    6 dokumentas. Medienos rūšių sąrašas, kodai, minimalus kirtimo skersmuo ir prieaugis.

    7 dokumentas. Tvarkymo inventorizacijos ataskaitos modelis.

    8 dokumentas. Žemių skyrimas gamybiniuose miškuose ir susijusi veikla.

    9 dokumentas. Penkerių metų valdymo plano metmenys.

    10 dokumentas. Tvarkymo inventorizacijos tvirtinimo protokolas.

    11 dokumentas. Tvarkymo plano tikrinimo ir tvirtinimo protokolas.

    12 dokumentas. Penkerių metų vertinimo protokolas, sutarties galiojimo pabaiga ir rotacijos pabaiga.

    13 dokumentas. Metinių medienos kirtimo procedūrų formos.

    14 dokumentas. Kirtavietės įrengimo pažymėjimas.

    15 dokumentas. Kirtimo inventorizacijos patikros pažymėjimas.

    16 dokumentas. Pramoninio kirtimo kontrolės protokolas.

    17 dokumentas. Pramoninio kirtimo inventorizacijos pažymėjimas.

    18 dokumentas. Tvarkymo darbų priėmimo protokolas.

    2. Tvarkymo inventorizacijos ir pasirengimo investicijoms standartai. Nacionalinė miškų plėtros tarnyba (NMPT), 1991 m. birželio mėn.

    3. Kirtimo inventorizacijos standartai. NMPT, 1995 m. gegužės mėn.

    4. Medienos kirtimui taikomų Kamerūno aplinkos priemonių vadovas (Aplinkos ir gamtos apsaugos ministerija, 2005 m. kovo mėn. versija)

    a) bendrosios sąlygos, terminų apibrėžtys;

    b) gyventojų interesų apsauga;

    c) konkrečių vietovių apsauga;

    d) vandens išteklių apsauga:

    i) vandens telkinių pakrančių apsauga;

    ii) vandens kokybės apsauga;

    e) biologinės įvairovės apsauga:

    i) faunos apsauga;

    ii) floros apsauga;

    f) žemės apsauga:

    i) kelių tinklo planavimas;

    ii) kelių statyba ir tobulinimas;

    iii) perėjų statyba;

    g) rąstų aikštelių įrengimas;

    h) stovyklavietės ir pramonės įrenginiai miške;

    i) baigiamosios nuostatos.

    5. MDS : Miško darbų standartai ( 1998 m. vasario 9 d. Sprendimas Nr. 0108/D/MINEF/CAB )

    a) bendrosios nuostatos;

    b) ryšiai su vietos gyventojais;

    c) miško tvarkymo darbai, vykdomi atsižvelgiant į tam tikrus saugotinus teritorinius vienetus arba vietoves;

    d) pakrančių ir vandens telkinių apsauga;

    e) faunos apsauga;

    f) miško kelių brėžiniai, statyba ir tobulinimas;

    g) stovyklavietės ir pramonės įrenginiai miške;

    h) rąstų aikštelių įrengimas;

    i) medienos kirtimas;

    j) išvežimas;

    k) baigiamosios nuostatos.

    6. Sprendimas Nr. 0098/D/MINFOF/SG/DF/SDFC, kuriuo priimamas dokumentas „Teisių į bendruomenės miškus suteikimo procedūrų ir bendruomenės miškų valdymo standartų vadovas. 2009 m. versija“.

    III-A PRIEDAS

    Teisėtumo tikrinimo sistema

    I. ĮžANGA

    Teisėtumo tikrinimo sistema (TTS) – tai patikimas būdas atskirti teisėtos kilmės miško produktus nuo neteisėtos kilmės miško produktų pagal šiame Savanoriškos partnerystės susitarime (SPS) įtvirtintą teisėtos medienos apibrėžtį. Ji leidžia bet kuriuo metu ir bet kurioje Kamerūno teritorijos vietoje užtikrinti, kad į apyvartą būtų išleidžiama tik teisėtai pagaminta arba įsigyta mediena, kuriai prireikus gali būti išduota FLEGT licencija. Sistemos veikla grindžiama šiomis dalimis:

    1. Miško subjekto[41] teisėtumo tikrinimas.

    2. Nacionalinis miško veiklos stebėjimas.

    3. Nacionaline miško veiklos kontrolė.

    4. Tiekimo grandinės atitikties tikrinimas.

    5. FLEGT licencijų išdavimas.

    6. Nepriklausomu auditas.

    II. Taikymo sritis

    TTS taikoma visiems nacionalinėje teritorijoje į apyvartą išleidžiamų medienos produktų gamybos arba įsigijimo šaltiniams.

    Kamerūne įsisteigusių miško subjektų importuojama mediena[42] bus toliau importuojama Kamerūno įstatymuose ir teisės aktuose nustatytomis sąlygomis. Kamerūno licencijas išduodančios institucijos FLEGT licencijas medienai išduos tik tuomet, jeigu ji atitiks kilmės taisykles (nustatytas ekonominiuose partnerystės susitarimuose) ir bent vieną iš šių reikalavimų:

    - medienai išduota kilmės šalies FLEGT licencija;

    - pagal tvaraus valdymo sistemą, į kurią įtraukti bent tie kriterijai, kurių reikalaujama Kamerūno teisėtumo lentelėse, jai išduotas Kamerūno vyriausybės pripažįstamas privatus pažymėjimas.

    Bet kokiu atveju Kamerūne įsisteigusių miško subjektų importuojamos medienos teisėtumas tikrinamas pasienyje, prieš įvežant į Kamerūno teritoriją, paskui – įvežant į perdirbimo įmones, kuriose ji registruojama specialiose CEMAC medienos įvežimo į gamyklą knygose. Glaudžiai bendradarbiaujant kitoms CEMAC šalims, galima išvengti neteisėto miško produktų importo į Kamerūną.

    Per Kamerūno teritoriją tranzitu vežama mediena turi būti įtraukiama į atsekamumo sistemą (duomenų bazę, sukurtą kompiuterinėje miškų informacijos valdymo sistemoje – KMIVS II) ir jai turi būti taikomos tam nustatytos muitinės procedūros. Tranzitu vežamos medienos stebėjimo procedūros išsamiai bus nustatytos vėliau – įgyvendinant sistemą, taip pat pagal galiojančias CEMAC procedūras bus nustatyta informacija, būtina siekiant patvirtinti, kad ši mediena vežama tranzitu.

    III. MIšKO SUBJEKTO TEISėTUMO TIKRINIMAS

    Teisėtumo apibrėžtis ir priemonės, naudojamos siekiant užtikrinti miško subjektų teisėtumą, pateikiamos šio Susitarimo II priede. Šį priedą sudaro aštuonios teisėtumo lentelės, parengtos įtraukiant įvairius medienos šaltinius: nuolatinę miško teritoriją (NMT), nenuolatinę miško teritoriją (NNMT) arba medienos perdirbimo įmones (MPĮ).

    - Nuolatinė miško teritorija

    - 1 teisėtumo lentelė. Kirtimo sutartis (KS);

    - 2 teisėtumo lentelė. Komunos miškas (KM); valstybės kontroliuojamas kirtimas.

    - Nenuolatinė miško teritorija

    - 3 teisėtumo lentelė. Leidimas utilizuoti medieną (LUM);

    - 4 teisėtumo lentelė. Leidimas išvežti nukirstą medieną (LIM);

    - 5 teisėtumo lentelė. Nacionalinėje teritorijoje nukirstos medienos pardavimas (NMP);

    - 6 teisėtumo lentelė. Bendruomenės miškas (BM); valstybės kontroliuojamas kirtimas;

    - 7 teisėtumo lentelė. Specialieji leidimai (SL); juodmedžio medienos kirtimas nacionalinėje teritorijoje ir komunų miškuose.

    - Medienos perdirbimo įmonės

    - 8 teisėtumo lentelė. Medienos perdirbimo įmonės (MPĮ).

    Išskyrus MPĮ lentelę, kurioje yra tam tikrų ypatumų, visas teisėtumo lenteles sudaro penki (5) bendri kriterijai, susiję su administraciniais aspektais (1 kriterijus), kirtimu ir tvarkymu (2 kriterijus), vežimu (3 kriterijus), socialine sritimi (4 kriterijus) ir aplinka (5 kriterijus). Pagal lenteles šie kriterijai skirstomi į mažesnes dalis – kintamą skaičių rodiklių, kurie atitinkamai skirstomi į tikriklius.

    Kiekvieno miško subjekto atitiktis šiems tikrikliams tikrinama remiantis įvairių administracijų išduotais teisės aktuose nustatytais techniniais dokumentais, kurių daugumą galima rasti miškų ministerijos centrinėje duomenų bazėje (KMIVS II). Šis miško subjekto teisėtumo tikrinimas vykdomas oficialioje miškų ministerijos įstaigoje Jaundėje (žr. III-B priedą), taikant lanksčią ir griežtą darbo tvarką, leidžiančią medieną kertančiam ir (arba) perdirbančiam miško subjektui teisėtumo pažymėjimą išduoti pagal kiekvieną jam išduotą dokumentą ir (arba) kiekvienai jo medienos perdirbimo įmonei. Teisėtumo pažymėjimo išdavimo taisyklės (administracinių dokumentų nustatymas, įvairių susijusių ministerijų duomenų lyginimo sistemos veikla, teisėtumo pažymėjimo pratęsimo procesas ir pan.) nustatomos konkrečiu miškų ministro potvarkiu.[43]

    Teisėtumo pažymėjimas išduodamas konkretiems finansiniams metams ir galioja:

    - ne ilgiau kaip 1 metus – nuolatinės miško teritorijos dokumentams (valdymo sutartis ir komunų miškai);

    - ne ilgiau kaip 6 mėnesius – nenuolatinės miško teritorijos dokumentams;

    - ne ilgiau kaip 1 metus – perdirbimo įmonėms.

    Teisėtumo pažymėjimo galiojimas bet kada gali būti sustabdytas kilus V skirsnyje apibūdintam ginčui.

    Už teisėtumo tikrinimą atsakingos centrinės tarnybos gali lankytis vietoje, kad patikrintų atitinkamoje teisėtumo lentelėje nustatytų tikriklių, su kuriais visiškai susipažinti ne visada galima vien nagrinėjant dokumentus, tikrumą. Atliekant šiuos tikrinimus taip pat tikrinami administracijų partnerių (Sveikatos ministerijos, Darbo ministerijos, Socialinių reikalų ministerijos, Aplinkos ir gamtos apsaugos ministerijos ir pan.), išduodančių teisėtumo lentelėse reikalaujamus dokumentus, pateikti duomenys.

    Išsami miško subjekto teisėtumo tikrinimo tvarka, visų pirma metodika, kurią taikys už teisėtumo tikrinimą atsakingos centrinės tarnybos, bus sukurta parengiamuoju etapu.

    Konkretūs miško subjektai, turintys privatų teisėtumo pažymėjimą ir (arba) tvaraus miško valdymo pažymėjimą, kuris (i) pripažįstamas ir patvirtinamas miškų ministro, nustatančio leidimų išdavimo privatiems sertifikuotojams ir auditoriams sąlygas, bus pripažįstami atitinkančiais Kamerūno teisėtumo reikalavimus (ii) atlikus patikimą ir nepriklausomą auditą ir (iii) taikant sistemą, į kurią privalo būti įtraukti visi Kamerūno teisėtumo lentelių reikalavimai. Tuomet šiems miško subjektams už teisėtumo tikrinimą atsakingos centrinės tarnybos, atsižvelgdamos į kiekvienais metais pratęsiamą galiojantį pažymėjimą, išduos atliekant priežiūros auditą reikalaujamą teisėtumo pažymėjimą.

    Miškų ir faunos ministerija (MFM) privačius teisėtumo pažymėjimus ir (arba) tvaraus valdymo pažymėjimus pripažins išnagrinėjusi patvirtintų įstaigų taikomas sistemas ir patikrinusi, ar į jas tinkamai įtraukti visi Kamerūno teisėtumo lentelių kriterijai, rodikliai ir tikrikliai (administraciniai aspektai, kirtimas ir tvarkymas, vežimas, socialiniai ir aplinkos aspektai). Privataus pagal koncesijos sutartis perleisto Kamerūno miško sertifikavimo standartus Miškų ir faunos ministerija, atsižvelgdama į teisėtumo lentelę, oficialiai įvertins parengiamuoju etapu. Atlikus šį vertinimą bus parengta ataskaita, kuri bus paskelbta viešai ir su kuria galės susipažinti visuomenė. Jei šis vertinimas bus teigiamas, miškų ministras privataus sertifikavimo sistemą patvirtins potvarkiu. Apie šį patvirtinimą bus paskelbta viešai. Taigi patvirtinus bus galima išduoti teisėtumo pažymėjimą pagal tokią sistemą sertifikuotoms įmonėms, neprivalant vykdyti specialių užduočių, kad būtų išvengta dvigubo pagal koncesijos sutartį perduotų sertifikuotų miškų teisėtumo tikrinimo. Tačiau miškų bendrovė, kurios sertifikavimas patvirtintas, už teisėtumo tikrinimą atsakingoms centrinėms tarnyboms turės perduoti visas privataus sertifikavimo sistemos sertifikavimo audito ataskaitas, kad jos galėtų stebėti, ar šio proceso metu laikomasi teisėtumo, ir taip įmonei galėtų išduoti teisėtumo pažymėjimą ir atitinkamą dokumentą.

    IV. Nacionalinis miško veiklos stebėjimas

    Nacionalinę miško veiklos stebėjimą koordinuoja miškų ministerija per specializuotas tarnybas; vykdant stebėjimą dalyvauja visos kitos administracijos, prisidedančios prie nacionalinės teritorijos tvarkymo. Kaip stebėjimo priemonė naudojama antrosios kartos kompiuterinė miškų informacijos valdymo sistema (KMIVS II), kurios centrinė atmintis saugoma miškų ministerijoje ir kuri sujungta (elektroniniais ryšiais, leidžiančiais įkelti informaciją ir ją pateikti realiu laiku) su Finansų ministerijos mokesčių sistema MESURE ir Finansų ministerijos muitinės sistema SYDONIA. Todėl ši priemonė priklauso ne tik nuo tinkamos šių tarnybų veiklos nacionalinėje teritorijoje, bet ir nuo tinkamo visų miško sektoriaus dalyvių bendradarbiavimo.

    KMIVS II – tai informacinių technologijų priemonė; joje yra Miškų valdyboje saugoma centrinė atmintis, kurioje laikomi visi miško sektoriaus duomenys, gauti iš miško ir medžioklės patikros punktų, kontrolės punktų, departamentų atstovybių, regionų atstovybių, miško subjektų, mokesčių administracijų, muitinių ir pan. Ji leidžia bet kada gauti informaciją apie kiekvieno miško subjekto padėtį ir priimti visus būtinus sprendimus dėl jo veiklos teisėtumo. Taigi ji yra pagrindinis informacijos šaltinis, naudojamas stabdant FLEGT licencijos išdavimo procesą, jeigu reikalavimų neatitinkantis miško subjektas prašytų šio dokumento; todėl sistema vadinama „stabdymo sistema“.

    MESURE (geresnis mokesčių surinkimo stebėjimas) – tai kliento-serverio modelio programa, taikoma Generalinės mokesčių valdybos didžiųjų įmonių skyriuje (DĮP), miško pajamų apsaugos programoje (MPAP) ir vidutinių įmonių mokesčių centruose (VĮMC). Jos pagrindinė funkcija – stebėti ir administruoti mokesčius, muitus ir įmokas. Miško mokesčių srityje ji leidžia rinkti, tvarkyti ir nagrinėti deklaracijų duomenis. Šią programą sujungus su KMIVS II, joje bus pateikiami šie duomenys:

    - bendrų mokesčių duomenys (patentai, NSAF, mokesčiai pagal bendrąją teisę);

    - kirtimo mokesčio mokėjimo stebėjimo lentelė;

    - įvežimo į gamyklą mokesčio mokėjimo stebėjimo lentelė;

    - viešųjų aukcionų ir sandėrių mokesčių rinkimo lentelė;

    - metinio miško mokesčio rinkimo ir paskirstymo stebėjimo lentelė;

    - nedidelių dokumentų mokesčių lentelė;

    - dokumentų tvirtinimo, teikimo ir pan. išlaidos.

    Visa ši informacija padeda tikrinti nuoseklumą ir naudojama taikant stabdymo sistemą reikalavimų nesilaikymo atveju.

    SYDONIA – tai pasauliniu mastu taikoma muitinės kompiuterinė sistema (SYDONIA); ją Jungtinių Tautų prekybos ir plėtros konferencija (JTPPK) taiko keliose Pasaulio muitinių organizacijos (PMO) valstybėse narėse. Tai kliento-serverio modelio programa, kurią šiuo metu taiko Kamerūno muitinė. Sistemą sujungus su KMIVS II, joje realiu laiku pateikiama ši informacija:

    - statistiniai eksportuojamų kiekių duomenys:

    - eksportuojami šalies rąstai;

    - eksportuojami tranzitu vežami rąstai (CEMAC);

    - eksportuojama šalies pjautinė mediena;

    - eksportuojama tranzitu vežama pjautinė mediena (CEMAC);

    - eksportuojamas parketas;

    - eksportuojama klijuotinė fanera;

    - eksportuojama vienasluoksnė fanera;

    - eksportuojami specialieji produktai;

    - eksportuojami galutiniai medienos produktai;

    - statistiniai bendros eksportuojamų kiekių apmokestinamos vertės duomenys;

    - statistiniai biudžeto įplaukų, gautų eksportuojant medieną, duomenys;

    - miško subjektų, kurių su muitine susijusi veikla sustabdyta, duomenys ir jos sustabdymo priežastys;

    - atsiskaitymų tikrinimo ir kiekių, kuriems leidimą davė Generalinė mokesčių valdyba (GMV) arba Miškų ir faunos ministerija (MFM), duomenys;

    - tam tikrų specialiuosius leidimus turinčių miško subjektų eksportuojamų rąstų (eksportuojami pirmosios kategorijos remiamų medienos rūšių rąstai) tūrio duomenys;

    - FLEGT licencijų, išduotų faktiškai pakrautoms siuntoms, skaičių duomenys;

    - tranzitu vežamos arba importuojamos CEMAC medienos kiekių duomenys.

    Visa sistemos SYDONIA, kaip ir programos MESURE, informacija padeda tikrinti nuoseklumą ir naudojama taikant stabdymo sistemą reikalavimų nesilaikymo atveju.

    V. Nacionalinė miško veiklos kontrolė

    Nacionalinė miško veiklos kontrolė kasdien vykdoma visoje tiekimo grandinėje. Visa su ja susijusi informacija įtraukiama į atsekamumo sistemą ir į KMIVS II centrinę duomenų bazę. Kontrolę vykdo visos specializuotos miškų ministerijos tarnybos, kurioms padeda tvarkos palaikymo ir Teisingumo ministerijos struktūros. Ji vykdoma pagal Nacionalinę miškų ir faunos kontrolės strategiją, taikomą įvairiems tiekimo grandinės etapams, ir grindžiama, be viso kito, šiame priede apibūdinama atsekamumo sistema. Parengiamajame etape bus parengtos patobulintos kontrolės procedūros siekiant atsižvelgti į teisėtumo tikrinimo sistemos reikalavimus.

    Dėl miško veiklos kontrolės gali kilti ginčų, kurie administruojami naudojant programinę įrangą, vadinamą „Miško pažeidimų ir ginčų kompiuterinio administravimo stebėjimas“ (MPGKAS), – tai su KMIVS II sujungtas modulis. Miško ginčų išvados įtraukiamos į stabdymo sistemą ir taikomos visiems pažeidimą padariusiems miško subjektams, kompetentingoms institucijoms pripažinus jų kaltę. Tuomet šios išvados įtraukiamos į KMIVS II duomenų bazės pažeidimų registrą ir turi stabdomąjį poveikį susijusiam miško subjektui (t. y. stabdomas teisėtumo pažymėjimo galiojimas), kol jam taikomi visi galiojančiuose teisės aktuose nustatyti teisiniai padariniai.

    VI. Tiekimo grandinės atitikties tikrinimas

    Diegiama Kamerūno medienos produktų atsekamumo sistema.

    VI a. Tikslas

    Taikant atsekamumo sistemą bus galima sekti medienos produktų kelią nuo miško iki eksporto vietos, įtraukiant visas nutrūkusio tiekimo vietas. Pavyzdžiui, į šią atsekamumo sistemą bus galima įtraukti kirtimo inventorizacijos rezultatus, visus nukirstus, vežtus, į gamyklą įvežtus ir perdirbtus kiekius ir visus importuojamus arba tranzitu vežamus CEMAC produktus.

    VI b. Taikymo sritis

    Tiekimo grandinės atitikties tikrinimas apima visą nacionalinę teritoriją, visus gamybos arba įsigijimo būdus (miško perleidimas pagal koncesijos sutartį, nukirstos medienos pardavimas, bendruomenės miškai, komunos miškai, leidimai utilizuoti medieną ir viešieji aukcionai) ir visus eksportuojamus, importuojamus bei tranzitu vežamus miško produktus ir miško produktus, kuriais prekiaujama šalyje.

    VI c. Principai

    Sistema sukurta remiantis šiais principais:

    - naudojama centrinė duomenų bazė (KMIVS II) – ja internetu gali naudotis visi suinteresuoti miško sektoriaus dalyviai;

    - sistema sujungta su kitų administracijų arba tarnybų duomenų bazėmis , kad informacija būtų susieta ir konsoliduota realiu laiku [KMIVS II, MPGKAS, SYDONIA, MESURE];

    - ji veikia kliento-serverio principu , prieiga prie serverio yra reglamentuojama (grupė, teisės ir pan.). Duomenis realiu laiku įkelia visi sistemos dalyviai (miško ruošėjai, pramonininkai, eksportuotojai, importuotojai, mokesčių administracija, muitinė ir miškų administracija);

    - ja užtikrinamas sektoriaus skaidrumas – su miško sritimi susiję dalyviai tiesiogiai gali naudotis patikima ir tinkama informacija;

    - sistema taikoma nuo kirtimo inventorizacijos : kiekvienam pagal galiojančius teisės aktus į sąrašą įtrauktam medžiui suteikiamas orientacinis atpažinties numeris (brūkšninis kodas);

    - sistema yra elektroninė (greita ir patikima) ir kartu dokumentinė (važtaraščiai, kirtimo darbų knygos ir pan.);

    - joje deklaruojami duomenys ir pagal ją nustatoma atsakomybė (mokesčių ir miškų srityse). Pats miško subjektas atsakingas už stabdymo sistemos taikymą arba vėlavimą: jeigu jis neatsiunčia savo kirtimo deklaracijų (ir kitų deklaracijų), dėl savo paties kaltės yra baudžiamas vykdant vėlesnes operacijas (eksporto);

    - ji suderinama su kaimyninėse šalyse ir miško subjektų įdiegtomis sistemomis;

    - ji turi stabdomąjį poveikį , taikomą pagal priklausymą grupėms, kiekvienai grupei priskiriamas teises ir centriniu lygmeniu saugomų pagrindinių duomenų kodavimą. Atsekamumo sistemoje kiekvienu etapu įtraukti duomenys turi būti patvirtinti (pavyzdžiui, centrinei MFM išdavus leidimą turi būti įtraukti kirtimo inventorizacijos duomenys);

    - tai sistema, kuria siekiama palengvinti kontrolės procedūras , visų pirma mažinant kontrolės punktus (nustatomi privalomi pervežimo punktai), naudojantis elektroniniais ryšiais, dėl kurių lengviau keistis informacija, ir pan.

    VI d. Dalyviai ir jų funkcijos

    Kaip nurodyta pirmiau, dalyviai duomenis KMIVS II duomenų bazėje gali koduoti, perduoti arba tikrinti įvairiais atsekamumo grandinės lygmenimis. Dalyviai duomenis perduoda ir (arba) tikrina pagal toliau pateikiamą schemą:

    Duomenų perdavimo ir (arba) tikrinimo schema

    [pic]

    Paaiškinimas: rodyklių reikšmė

    Nr. | Perduodamų duomenų arba informacijos srautas |

    1 | Vežimo dokumentų (važtaraščių, specifikacijos biuletenių, kilmės pažymėjimų ir muitinės dokumentų) patikra. CEMAC medienos fizinių patikrų duomenų kodavimas. Konkretūs brūkšniniai kodai. |

    2 | Veiklos duomenų (inventorizacijos, kirtimo, vežimo, perdirbimo, importo ir eksporto) įkėlimas. Informacijos apie kirtimo mokestį (KM), įvežimo į gamyklą mokestį (ĮGM), metinį miško mokestį (MMM) ir mokesčius pagal bendrąją teisę įkėlimas siekiant patikrinti nuoseklumą. |

    3 | Statistinių gamybos, apskaičiuotų mokesčių, ginčų išvadų duomenų pateikimas tikrinti. |

    4 | Fizinės patikros duomenų kodavimas. |

    5 | Statistinių gamybos, apskaičiuotų mokesčių, ginčų išvadų duomenų tikrinimas. |

    6 | MESURE programoje tvarkomų duomenų kodavimas. |

    7 | Fizinių patikrų duomenų, registruotų pasienio punktuose, tikrinimas. |

    8 | SYDONIA sistemoje tvarkomų duomenų kodavimas. |

    9 | Importuojamų ir tranzitu vežamų CEMAC medienos produktų statistinių duomenų tikrinimas. |

    10 | Galimas medienos teisėtumo duomenų tikrinimas. |

    11 | Statistinių gamybos ir mokslinių tyrimų duomenų tikrinimas. |

    12 | Eksportui skirtų medienos produktų atsekamumas. |

    13 | Eksporto duomenų kodavimas (eksportuojamos medienos specifikacijos biuletenis). FLEGT licencijų numerių kodavimas. |

    14 | Inventorizacijos duomenų, statistinių gamybos ir perdirbimo duomenų, statistinių vežamų produktų tūrio, apskaičiuotų mokesčių, ginčų išvadų duomenų, teisėtumo pažymėjimų ir pan. tikrinimas. |

    15 | Fizinės patikros duomenų kodavimas. Ginčų duomenų kodavimas (konfiskavimo protokolai, konfiskuotų produktų aukcionų protokolai). |

    Dalyvių funkcijų apibrėžtis

    - Centrinė MFM

    - sistemos valdymas ir procedūrų reglamentavimas;

    - pagrindinės informacijos kodavimas;

    - kontrolės priežiūra;

    - ryšiai su kitomis administracijomis;

    - duomenų tvirtinimas centriniu lygmeniu;

    - nepriklausomas auditas.

    - Miško subjektai

    - veiklos duomenų (inventorizacijos, kirtimo, vežimo, perdirbimo, importo ir eksporto) duomenų įkėlimas arba perdavimas kompetentingoms tarnyboms, kad jos įkeltų į duomenų bazę;

    - informacijos apie kirtimo mokestį (KM), įvežimo į gamyklą mokestį (ĮGM), metinį miško mokestį (MMM) ir mokesčius pagal bendrąją teisę įkėlimas siekiant patikrinti nuoseklumą arba perdavimas kompetentingoms tarnyboms, kad jos įkeltų į duomenų bazę.

    - Jungtinės pasienio brigados

    - duomenų apie kaimyninių šalių medieną įkėlimas;

    - dokumentų kontrolė ir patikra;

    - prireikus konkrečių tranzitu vežamos medienos brūkšninių kodų pateikimas.

    - Regionų ir departamentų miškų atstovybės

    - eksportuojamos medienos specifikacijos biuletenių (ESB) duomenų įkėlimas;

    - dokumentų kontrolės ir patikros, atliktų miško ir medžioklės patikros punkte (MMPP), duomenų įkėlimas;

    - konfiskuotų produktų aukcionų (KPA) duomenų įkėlimas.

    - Kontrolės punktai

    - fizinės patikros duomenų įkėlimas;

    - brūkšninių kodų nuskaitymas.

    - FLEGT licencijas išduodanti institucija

    - išduotose FLEGT licencijose nurodytų duomenų įkėlimas;

    - dokumentų fizinė patikra;

    - FLEGT licencijų išdavimas.

    - Mokesčių institucija

    - informacijos apie kirtimo mokestį, įvežimo į gamyklą mokestį, metinį miško mokestį ir mokesčius pagal bendrąją teisę įkėlimas siekiant patikrinti nuoseklumą.

    - Muitinė

    - informacijos apie pakrautus, importuojamus ir tranzitu vežamus kiekius įkėlimas;

    - fizinė ir dokumentų patikra;

    - informacijos apie muitų pajamas įkėlimas.

    - Kitos šalys

    - informacijos tikrinimas prisijungus prie atsekamumo sistemų.

    - Kiti dalyviai

    - skaitymas, pastabos, skundai ir patarimai.

    Institucijų, atliekančių pagrindines funkcijas įgyvendinant TTS, veiklos organizavimo taisyklės nurodytos III-B priede.

    VI e. Informacijos valdymas

    Toliau pateikiamoje lentelėje nurodomos pagrindinės atsekamumo sistemos, kuri turi būti įgyvendinama, gairės. Konkrečios kiekvieno tiekimo grandinės etapo procedūros bus sukurtos parengiamuoju etapu, ribotą laiką naudojantis išorės technine pagalba ir patikrinus jas vietoje. Šios konkrečios procedūros, kuriomis nustatomi kontrolės ir (arba) patikros periodiškumas, bandinių imties metodai, patikros vietoje procedūros, nustatytų pažeidimų aprašas, CEMAC medienos apdorojimas ir pan., bus įtrauktos į sukurtą procedūrų vadovą, platinamą visiems suinteresuotiesiems dalyviams. Už atsekamumo stebėjimą atsakingoms tarnyboms bus perduoti konkretūs įrenginiai ir priemonės.

    Kirtimas | – Ūkio subjektai ( Kelmo ir nukirsto rąsto ženklinimas naujomis brūkšninio kodo etiketėmis (toks pat brūkšninis kodas kaip augančio medžio) | Brūkšninis kodas DF10 nr. Miško ruošėjas Subrangovas MKL nr. Zona Medienos rūšies kodas Ilgis Storgalis Plongalis Data | Ūkio subjektai duomenis renka į kirtimo darbų knygas DF10 ir registruoja juos KMIVS II duomenų bazėje. | MFM vykdoma patikra vietoje (decentralizuotos tarnybos, nacionalinės kontrolės tarnybos ir nepriklausomi stebėtojai) | Savaiminis nukirstų ir leidžiamų kirsti medžių tūrių ir (arba) skaičiaus atitikties tikrinimas KMIVS II duomenų bazėje Sąsaja su FM duomenų baze MESURE (kirtimo mokestis) |

    2. Rąstų vežimas: miškas – eksportas miškas – gamykla miškas – tarpinė medienos saugojimo aikštelė tarpinė medienos saugojimo aikštelė – eksportas tarpinė medienos saugojimo aikštelė – gamykla | Medienos ruošimas ir krovimas medienos aikštelėje miške (vežant į gamyklą, eksportuojant arba vežant į tarpinę medienos saugojimo aikštelę) | – Ūkio subjektai ( Paruoštų trinkų ženklinimas naujomis brūkšninio kodo etiketėmis (susijusiomis su kilmės rąsto brūkšniniu kodu) | Brūkšninis kodas Rąstų važtaraščio nr. DF10 nr. (ir linija bei padėtis) MKL nr. Išvykimas (medienos aikštelės nr.) Paskirtis Vežėjas Medienos rūšies kodas Ilgis Storgalis Plongalis Data Pareigūnas (ir medienos ženklinimo plaktuko nr.) Transporto priemonės registracijos numeris | Ūkio subjektai duomenis renka į rąstų važtaraščius ir registruoja juos KMIVS II duomenų bazėje. | MFM vykdoma patikra vietoje (decentralizuotos tarnybos, nacionalinės kontrolės tarnybos ir nepriklausomi stebėtojai), sistemingai kontrolės punktuose tikrinant dokumentų galiojimą ir (arba) patikimumą, brūkšninių kodų registraciją ir atliekant fizinę tūrių patikrą pagal rąstų važtaraščio deklaraciją. | Savaiminis atitikties tikrinimas KMIVS II duomenų bazėje (visų pirma vežamų tūrių ir nukirstų tūrių, paskirties ir pan.) |

    Medienos ruošimas ir krovimas tarpinėje medienos saugojimo aikštelėje arba geležinkelio stotyje | – Ūkio subjektai | Brūkšninis kodas Rąstų važtaraščio nr. (tarpinė medienos saugojimo aikštelė) / traukinio važtaraštis DF10 nr. (ir linija bei padėtis) MKL nr. Išvykimas (aikštelės pavadinimas) Paskirtis Vežėjas Medienos rūšies kodas Ilgis Storgalis Plongalis Data Pareigūnas (ir medienos ženklinimo plaktuko nr.) Transporto priemonės registracijos numeris | Ūkio subjektai duomenis renka į tarpinės medienos saugojimo aikštelės važtaraščius ir registruoja juos KMIVS II duomenų bazėje. | MFM vykdoma patikra vietoje (decentralizuotos tarnybos, nacionalinės kontrolės tarnybos, nepriklausomi stebėtojai ir kontrolės punktai), sistemingai tikrinant dokumentų galiojimą ir (arba) patikimumą, brūkšninių kodų registraciją ir atliekant fizinę tūrių patikrą pagal rąstų važtaraščio ir tarpinės medienos saugojimo aikštelės važtaraščio deklaracijas. | Savaiminis rąstų važtaraščio ir tarpinės medienos saugojimo aikštelės važtaraščio informacijos atitikties tikrinimas KMIVS II duomenų bazėje |

    3. Gamykla | Priėmimas įvežant į gamyklą | – Ūkio subjektai | Brūkšninis kodas Perdirbėjas Medienos rūšies kodas Kilmės dokumentas DF10 nr. Rąstų važtaraščio arba važtaraščio nr. (tarpinė medienos saugojimo aikštelė) Ilgis Storgalis Plongalis Data Pareigūnas | Ūkio subjektai renka duomenis ir registruoja juos KMIVS II duomenų bazėje. | MFM ir FM vykdoma bendra sisteminga patikra. Fizinė trinkų patikra ir informacijos lyginimas pagal važtaraščius ( MFM pareigūnai nuskaito brūkšninius kodus ir renka rąstų važtaraščių ir medienos saugojimo aikštelių važtaraščių duomenis. | Savaiminis vežamų tūrių ir į gamyklą įvežtų tūrių atitikties tikrinimas KMIVS II duomenų bazėje Saitas su FM duomenų baze MESURE (įvežimo į gamyklą mokestis) |

    Pristatymas į perdirbimo grandinę (viršūnių pjovimas) | – Ūkio subjektai ( Paruoštų trinkelių ženklinimas brūkšniniu kodu (susijusiu su kilmės trinkos brūkšniniu kodu) | Brūkšninis kodas Įvežimo į gamyklą knygos nr. Medienos rūšies kodas Kilmė DF10 nr., linija, padėtis Važtaraščio nr. Ilgis Storgalis Plongalis Data (įvežimas pjauti viršūnes) | Ūkio subjektai duomenis renka į medienos įvežimo į perdirbimo gamyklą knygas ir registruoja juos KMIVS II duomenų bazėje. | MFM ir FM vykdoma bendra sisteminga patikra. Fizinė trinkelių patikra ir informacijos lyginimas pagal įvežimo į gamyklą knygas. | Savaiminis į gamyklą įvežtų tūrių ir į gamybos grandinę pristatytų tūrių (viršūnių pjovimas) atitikties tikrinimas KMIVS II duomenų bazėje |

    Išvežimas iš perdirbimo grandinės | – Ūkio subjektai ( Perdirbtų produktų ženklinimas nauju brūkšniniu kodu (susijusiu su įvežtomis trinkelėmis) | Brūkšninis kodas Išvežimo iš gamyklos knygos nr. Sutarties nr. Perdirbėjas Finansiniai metai Medienos rūšies kodas Ilgis Plotis Storis Vienetų skaičius Data (išvežimo) | Ūkio subjektai duomenis renka į išvežimo iš gamyklos knygas ir registruoja juos KMIVS II duomenų bazėje. | MFM ir FM vykdoma bendra sisteminga patikra. | Į gamybos grandinę pristatytų ir iš jos išvežtų tūrių lyginimas ir atitikties tikrinimas pagal vidutinę medienos rūšies medžiagos išeigą Perdirbtų (iš gamyklos išvežtų) produktų ir įvežimo į gamyklą knygoje registruotų rąstų ryšys, jei įmanoma, lyginant kasdienius duomenis |

    4. Perdirbtų produktų vežimas: gamykla – uostas gamykla – gamykla gamykla – tarpinė medienos saugojimo aikštelė tarpinė medienos saugojimo aikštelė – uostas | – Ūkio subjektas | Brūkšninis kodas Pjautinės medienos važtaraščio / traukinio važtaraščio nr. Sutarties nr. Siuntinio nr. Perdirbėjas Vežėjas Išvykimas Paskirtis Finansiniai metai Medienos rūšies kodas Ilgis Plotis Storis Vienetų skaičius Data | Ūkio subjektai duomenis renka į pjautinės medienos važtaraščius ir registruoja juos KMIVS II duomenų bazėje. | MFM vykdoma patikra vietoje (decentralizuotos tarnybos, nacionalinės kontrolės tarnybos, nepriklausomi stebėtojai ir kontrolės punktai), sistemingai tikrinant dokumentų galiojimą ir (arba) patikimumą, brūkšninių kodų registraciją ir atliekant fizinę tūrių patikrą pagal rąstų važtaraščio ir tarpinė medienos saugojimo aikštelės važtaraščio deklaracijas. | Savaiminis duomenų lyginimas KMIVS II duomenų bazėje |

    5. Uostas | Rąstų eksportas | Ūkio subjektas | Brūkšninis kodas Paskirties šalis Miško ruošėjas Finansiniai metai Dokumento nr. MKL nr. Medienos rūšies kodas Ilgis Storgalis Plongalis Data Pareigūnas Sutarties nr. Rąstų važtaraščio nr. | Ūkio subjektai užkoduoja eksportuojamos medienos specifikacijų biuletenyje (ESB) pateiktus duomenis ir registruoja juos KMIVS II duomenų bazėje. Vietos tarnyba patvirtina teisėtumą. | – Bylos dokumentų peržiūra – Kiekvienos partijos fizinė patikra pagal eksportuojamos medienos specifikacijų biuletenį – Muitinės atliekama fizinė patikra imant bandinius (padeda generalinė priežiūros bendrovė) | – Savaiminis atitikties tikrinimas KMIVS II duomenų bazėje (Dualos uosto pasienio punktas): tikrinama produktų tapatybė, kilmė ir ankstesni faktai, ankstesni kontrolės grandinės dalyviai ir pan. – Savaiminis atitikties tikrinimas FM duomenų bazėje (MESURE) – Savaiminis atitikties tikrinimas muitinės duomenų bazėje (SYDONIA) (FLEGT licencija |

    Pjautinės medienos eksportas | Ūkio subjektas | Brūkšninis kodas Paskirties šalis Perdirbėjas Finansiniai metai Ilgis Plotis Storis Vienetų skaičius Medienos rūšies kodas Tūris Data Pareigūnas Sutarties nr. Pjautinės medienos važtaraščio nr. | Ūkio subjektai renka eksportuojamos medienos specifikacijų biuletenio (ESB) duomenis ir registruoja juos KMIVS II duomenų bazėje. | – Bylos dokumentų peržiūra – Kiekvienos partijos fizinė patikra pagal eksportuojamos medienos specifikacijų biuletenį – Muitinės atliekama fizinė patikra imant bandinius (padeda generalinė priežiūros bendrovė) | – Savaiminis atitikties tikrinimas KMIVS II duomenų bazėje (Dualos uosto pasienio punktas): tikrinama produktų tapatybė, kilmė ir ankstesni faktai, ankstesni kontrolės grandinės dalyviai ir pan. – Savaiminis atitikties tikrinimas FM duomenų bazėje (MESURE) – Savaiminis atitikties tikrinimas muitinės duomenų bazėje (SYDONIA) (FLEGT licencija |

    Rąstų ir pjautinės medienos eksportas konteineryje (krovinių krovimas) | Ūkio subjektas ir MFM ir (arba) FM | Brūkšninis kodas Paskirties šalis Perdirbėjas Finansiniai metai Ilgis Plotis (pjautinės medienos) Storis (pjautinės medienos) Vienetų skaičius (pjautinės medienos) Storgalis (rąstų) Plongalis (rąstų) Medienos rūšies kodas Tūris Data Pareigūnas Sutarties nr. Važtaraščio nr. | Ūkio subjektai užkoduoja eksportuojamos medienos specifikacijų biuletenyje (ESB) pateiktus duomenis ir registruoja juos KMIVS II duomenų bazėje. | MFM ir muitinės vykdoma fizinė pakrautų krovinių patikra Pakrautų krovinių pažymėjimo patvirtinimas | Dualos tarptautinio terminalo ir eksportuojamos medienos specifikacijų biuletenio palygintų duomenų tikrinimas KMIVS II duomenų bazėje |

    Tranzitu vežama mediena | Tranzitu vežamos medienos įvežimas | MFM | Vežimo dokumentai (važtaraštis, specifikacijos biuleteniai, kilmės pažymėjimas ir muitinės dokumentai). Duomenys užkoduoti KMIVS II duomenų bazėje. Konkretus brūkšninis kodas Kilmės šalis Storgalis (rąstų) Plongalis (rąstų) Plotis (pjautinės medienos) Storis (pjautinės medienos) Vienetų skaičius (pjautinės medienos) Medienos rūšies kodas Bendrovė Paskirtis Įvežimo data Kontrolės punktas Pareigūnas | Pasienio punktas | Kontrolės punkto atliekama vežimo dokumentų ir kitų kilmės šalies dokumentų patikra | Išvežimo uostų ir įvežimo punktų duomenų lyginimas pagal KMIVS II duomenų bazės duomenis |

    Importuojamos medienos įvežimas | Ūkio subjektas (importuotojas) | Vežimo dokumentai (važtaraštis, specifikacijos biuleteniai, kilmės pažymėjimas ir muitinės dokumentai). Teisėti importo dokumentai Pažymėjimai, kuriais įrodomas teisėtumas arba tvarumas (laukiant, kol šios šalys išduos FLEGT licenciją), užkoduoti KMIVS II duomenų bazėje. Konkretus brūkšninis kodas Kilmės šalis Storgalis (rąstų) Plongalis (rąstų) Plotis (pjautinės medienos) Storis (pjautinės medienos) Vienetų skaičius (pjautinės medienos) Medienos rūšies kodas Bendrovė Paskirtis Įvežimo data Kontrolės punktas Pareigūnas | Pasienio punktas ir ūkio subjektas, įvežant į gamyklą | Kontrolės punkto atliekama importo leidimo, vežimo dokumentų ir kitų kilmės šalies dokumentų patikra Mediena įtraukiama į įprastą tiekimo grandinės stebėjimo sistemą | Į gamyklos aikštelę įvežtų produktų lyginimas pagal kilmės šalį remiantis KMIVS II duomenų bazėje užkoduotais duomenis |

    - VII. FLEGT licencijų išdavimas

    Pagal FLEGT licencijavimo schemą patvirtinami miško subjektų teisėtumo tikrinimo, tiekimo grandinės atitikties ir miško veiklos, susijusios su medienos siuntomis, kurioms prašoma išduoti FLEGT licenciją, nacionalinio stebėjimo ir kontrolės rezultatai. Todėl FLEGT licencija, kaip ir teisėtumo pažymėjimas, yra viena iš TTS dalių.

    Konkrečios medienos siuntos padėtis tikrinama nagrinėjant saugius dokumentus, kuriais internetu keičiasi centrinės teisėtumo tarnybos (Jaundėje) ir decentralizuotos teisėtumo tarnybos (eksporto punktuose) ir kurie numeruojami unikaliu numeriu ir savaime registruojami centrinėje duomenų bazėje, arba nagrinėjant saugius rašytinius dokumentus, jeigu elektroninės sistemos veikla sutrikusi.

    FLEGT licenciją išduoda miškų ministerijos decentralizuotų teisėtumo tarnybų (regionų arba departamentų atstovybių, miško ir medžioklės patikros punktų) paskirti atsakingi asmenys remdamiesi paskutine pagal KMIVS II pateikta ataskaita, kuria patvirtinama, kad eksportuojama mediena atitinka teisės aktus. Ši ataskaita parengiama patikrinus tris į stabdymo sistemą įtrauktus pagrindinius rodiklius:

    - 1 rodiklis : juo parodomas teisėtumas atsižvelgiant į teisėtumo pažymėjimą;

    - 2 rodiklis : juo parodomas teisėtumas atsižvelgiant į ginčus (MPGKAS);

    - 3 rodiklis : juo parodomas teisėtumas atsižvelgiant į nacionalinio stebėjimo rezultatus (tiekimo grandinė, MESURE ir SYDONIA).

    FLEGT licencija, kai jos reikalaujama, pridedama prie miškų ministerijos vietos kompetentingos tarnybos išduoto specifikacijų biuletenio (ESB) ir padeda gauti krovimo leidimą, muitinės išduodamą baigus krauti kiekvieną eksportuojamos medienos siuntą. Bet kokiu atveju miškų ministerijos pareigūnai užtikrina, priimdami galutinį sprendimą, kad prieš minėtas siuntas išsiunčiant jos atitiktų joms išduotas FLEGT licencijas. Parašai ant FLEGT licencijos pripažįstami oficialiai.

    FLEGT licencijų išdavimo procesas nustatomas miškų ministro dokumentu. Įgaliotų asmenų parašai reguliariai perduodami kompetentingoms Europos Sąjungos valdžios institucijoms, kurios apie tai praneša Europos muitinės tarnyboms. Krovimo uoste tikrintojams prieš krovimą perduodami konkretūs FLEGT licencijų tikrinimo bei registravimo įrenginiai ir priemonės.

    FLEGT licencijos ir jų išdavimo procedūros apibūdinamos V priede ir bus labiau patobulintos parengiamajame etape.

    Medienos produktams, tranzitu vežamiems kontroliuojant Kamerūno muitinei, Kamerūno FLEGT licencija neišduodama jų eksportui į Europos Sąjungą.

    VIII. NEPRIKLAUSOMAS AUDITAS

    Nepriklausomas visos TTS auditas vykdomas periodiškai, siekiant užtikrinti jos patikimumą ir skaidrumą nuo gamybos iki eksporto, jis apima net Europos Sąjungos kompetentingų institucijų veiklą.

    Nepriklausomo auditoriaus funkcijos, kompetencijos ir samdymo sąlygos apibūdinami šio Susitarimo VI priede.

    IX. Išvados

    TTS – tai derinant veiksmus bendrai įgyvendinama miško veiklos stebėjimo, visos tiekimo grandinės ir miško sektoriuje teikiamų paslaugų nacionalinės kontrolės sistema; vykdomas nepriklausomas visos sistemos auditas, kuriuo užtikrinamas jos patikimumas.

    Vykdant nacionalinę miško veiklos stebėjimą Miškų valdyboje pildoma ir administruojama centralizuota duomenų bazė, sujungta su administracijų partnerių bazėmis. Nacionalinė miško veiklos kontrolė vykdoma visoje medienos tiekimo grandinėje ir visoje miško sektoriaus bylų tvarkymo grandinėje; ji leidžia bet kada ir bet kurioje nacionalinės teritorijos vietoje užtikrinti, kad kiekvieno miško sektoriaus vartotojo padėtis ir pateikti dokumentai būtų teisėti. Ji taip pat leidžia nustatyti pažeidimus, įtraukiamus į duomenų bazę per MPGKAS, ir už juos bausti.

    TTS įgyvendinama taikant tinkamai nustatytą institucinę sistemą.

    Institucinė sistema

    TTS įtraukta į esamą miškų ministerijos institucinę sistemą. Pagal šios institucinės sistemos priemones veiksmai planuojami atsižvelgiant į naują padėtį, susidariusią dėl SPS, nesteigiant naujų įstaigų. Pavyzdžiui, institucinėje sistemoje nurodomos visos įstaigos, žmogiškieji ištekliai, materialiniai ir finansiniai ištekliai, kurie turi būti sutelkti siekiant įgyvendinti TTS, pagal kurią išduodami teisėtumo pažymėjimai ir FLEGT licencijos.

    Institucinė sistema apibūdinta III-B priede, o poreikiai – X priede.

    III-B PRIEDAS

    Teisėtumo tikrinimo sistemos institucinė sistema

    I. TEISėTUMO TIKRINIMO SISTEMą įGYVENDINANčIOS įSTAIGOS

    Teisėtumo tikrinimo sistemą (TTS) Kamerūne įgyvendina miškų ministerijai (MFM) pavaldžios įstaigos. Šios įstaigos veikia įvairiais lygmenimis (centrinės ir decentralizuotos tarnybos) ir įvairiais etapais, kad būtų įgyvendinami įvairūs aspektai, kuriais grindžiama TTS (žr. III-A priedą). Šie aspektai – tai:

    - medieną kertančio ir (arba) perdirbančio miško subjekto teisėtumo tikrinimas;

    - nacionalinis miško veiklos stebėjimas;

    - nacionalinė miško veiklos kontrolė;

    - tiekimo grandinės atitikties tikrinimas;

    - FLEGT licencijų išdavimas;

    - nepriklausomas auditas.

    Įvairios už TTS įgyvendinimą atsakingos įstaigos ir jų funkcijos apibūdinamos toliau, ypatingą dėmesį skiriant naujiems aspektams, susijusiems su teisėtumo pažymėjimo ir (arba) FLEGT licencijos – dviejų naujų SPS nustatytų dokumentų – išdavimu.

    I a. Už teisėtumo tikrinimą atsakingos centrinės tarnybos

    Šių tarnybų būstinės yra Miškų valdyboje (MV). Tai yra Miško darbų standartų tarnyba (ST) ir Miško informacijos valdymo tarnyba (MIVT). Joms vadovauja Leidimų ir miško mokesčių valdybos poskyris (LMMVP), pavaldus Miškų valdybai. Miškų valdyba savo ruožtu pavaldi MFM generaliniam sekretoriatui (GS) – jai vadovauja miškų ir faunos ministras.

    Miško darbų standartų tarnyba (ST) , be kitų pagal schemą jai patikėtų užduočių, nagrinėja bylas, susijusias su prašymais išduoti teisėtumo pažymėjimus, ir tikrina, ar miško subjektų veikla atitinka teisėtumo lentelių nuostatas (žr. II priedą). Tam ji palaiko ryšius (konsultuojasi ir prašo dokumentų arba teikia elektronines užklausas) su visomis MFM vidaus tarnybomis (MV, Teritorijų apsaugos valdyba (TAV), Faunos ir saugomų teritorijų valdyba (FSTV), Nacionaline kontrolės brigada (NKB) ir pan.) ir kompetentingomis kitų administracijų (šių ministerijų: aplinkos, finansų, muitinės, sveikatos, pramonės, kasybos, darbo, socialinių reikalų ir žemės ūkio) tarnybomis, dalyvaujančiomis išduodant teisėtumo lentelėse reikalaujamus dokumentus. Be nacionalinio Susitarimo stebėjimo komiteto, bus įsteigtas ministerijų tarpusavio ryšių stebėjimo komitetas.

    Atlikusi patikras ST patvirtina bylas, susijusias su prašymais išduoti teisėtumo pažymėjimą, ir jas perduoda Miško informacijos valdymo tarnybai , kad būtų parengti teisėtumo pažymėjimo projektai ir duomenų bazėje užkoduoti su tuo susiję duomenys.

    Miško informacijos valdymo tarnyba (MIVT) , kaip rodo jos pavadinimas, valdo visą miško sektoriaus informaciją, laikomą duomenų bazėje, vadinamoje „Antrosios kartos kompiuterine miškų informacijos valdymo sistema (KMIVS II)“, – ji naudojasi ja pateikdama atsakymus į visus prašymus suteikti informaciją ir (arba) rengdama teisėtumo pažymėjimus pagal kitus miško veiklos metinius leidimus ir pažymėjimus. Taigi šioje tarnyboje saugoma centrinė KMIVS II atmintis – priemonė, kuria naudojantis visa miško sektoriaus informacija centralizuojama ir tvarkoma kartu su informacija, gauta palaikant ryšius su kitomis administracijomis. Tai vieta, kurioje išduodamos nuomonės ir rengiami būtini rodikliai, kad prireikus būtų galima išduoti FLEGT licenciją (žr. III-A priedą), bei teisėtumo pažymėjimo projektai. MIVT išduoti teisėtumo pažymėjimo projektai teikiami vertinti Leidimų ir miško mokesčių valdybos poskyrio (LMMVP) direktoriui – tiesioginiam vadovui, prižiūrinčiam juos įprasta tvarka tvarkant bylas, kol pažymėjimą pasirašo miškų ir faunos ministras, prieš tai jį apsvarsčius Generaliniame sekretoriate (GS).

    Apskritai išduodant teisėtumo pažymėjimus dalyvauja toliau eilės tvarka nurodytos tarnybos: ST, MIVT, LMMVP, MV, GS, MFM.

    I b. Už teisėtumą atsakingos decentralizuotos tarnybos

    Įgyvendinant TTS dalyvauja visos decentralizuotos MFM įstaigos. Kai kurios, atsižvelgiant į jų padėtį vežant arba kraunant medieną, atlieka pagrindines funkcijas, visų pirma: pasienio punktai, medienos gamybos ir (arba) įsigijimo vietose veikiantys miško ir medžioklės patikros punktai (MMPP), kontrolės punktai, regionų atstovybės, departamentų atstovybės, medienos krovimo vietose ir oro uostuose veikiantys miško ir medžioklės patikros punktai.

    Šios tarnybos atsakingos už įstatymų ir teisės aktų reikalavimų dėl nacionalinio miško veiklos stebėjimo ir medienos atsekamumo kontrolės įgyvendinimą, ypatingą atsakomybę nustatant eksportuojamų medienos produktų krovimo vietose veikiančioms įstaigoms, kuriose bus išduodamos FLEGT licencijos.

    Pasienio MMPP (miško ir medžioklės patikros punktai), per kuriuos įvežama mediena :

    - tikrina importuojamos medienos teisėtumą (tikrina pateiktų dokumentų atitiktį vežamiems produktams);

    - įgyvendina tranzitu vežamos medienos, kuriai taikomos muitinės procedūros, įvežimo į muitinę taisykles;

    - užkoduoja duomenis KMIVS II bazėje;

    - nuskaito ir tikrina importuojamos medienos brūkšninius kodus ir pasirašo vežimo dokumentus;

    - deda brūkšninius kodus ant tranzitu vežamos ir importuojamos medienos.

    Medienos gamybos arba įsigijimo vietose veikiantys MMPP (miško ir medžioklės patikros punktai) :

    - tikrina medienos kirtimo veiklą (atlieka fizinę ir dokumentų patikrą);

    - ženklina plaktuku rąstus ir kelmus;

    - nuskaito ir tikrina brūkšninius kodus;

    - registruoja duomenis;

    - tvirtina važtaraščius išvežant krovinį iš kirtaviečių.

    Kontrolės punktai: skiriami kontrolės punktai, tikrinantys į gamyklas įvežamą medieną, ir kelių kontrolės punktai (per kai kuriuos iš jų važiuoti privaloma) : atsižvelgdami į konkrečius atvejus jie:

    - tikrina į gamyklą įvežamą ir (arba) iš jos išvežamą medieną;

    - atlieka fizinę krovinių patikrą;

    - tikrina važtaraščius;

    - užkoduoja duomenis KMIVS II bazėje;

    - nuskaito ir tikrina brūkšninius kodus;

    - pasirašo važtaraščius;

    - registruoja duomenis.

    Eksportuojamos medienos krovimo vietose (Dualos, Kribio, Limbės, Idenau ir Kumbos uostuose ir oro uostuose) veikiantys MMPP (miško ir medžioklės patikros punktai):

    - tikrina medienos atsekamumo duomenis (fizinė ir dokumentų patikra);

    - registruoja duomenis;

    - priima ir nagrinėja bylas, susijusias su prašymais išduoti FLEGT licencijas, paskui jas perduoda kompetentingai departamento atstovybei, kad minėtos licencijos būtų parengtos, jeigu bylos atitinka šio Susitarimo III-A priede reikalaujamas sąlygas.

    Departamentų atstovybės :

    - tikrina jų kompetencijai priklausančiose teritorijose esančių MMPP veiklą;

    - atlieka fizinę krovinių patikrą (miškų skyrius);

    - tikrina važtaraščius (miškų skyrius);

    - užkoduoja duomenis KMIVS II bazėje;

    - stebi ir tikrina kirtimo duomenų nuoseklumą;

    - nuskaito ir tikrina brūkšninius kodus;

    - pasirašo važtaraščius ir (arba) specifikacijų biuletenius ir perduoda juos kompetentingai regiono atstovybei;

    - renka tinkamai užpildytų formų DF10 ir važtaraščių kopijas;

    - registruoja duomenis;

    - krovimo vietų departamentų atstovybės išduoda FLEGT licencijas, remdamosi išsamia ir tinkama byla, perduota eksportuojamos medienos krovimo vietoje veikiančių miško ir medžioklės patikros punktų. Tam jos prisijungia prie KMIVS II duomenų bazės, kurioje joms pateikiami medieną kertančio ir (arba) perdirbančio miško subjekto teisėtumo ir eksportuojamų medienos siuntų rodikliai pagal III-A priedą. Išduotos FLEGT licencijos grąžinamos krovimo vietose veikiantiems miško ir medžioklės patikros punktams, kuriuose kartu su muitinės tarnybomis vykdomi krovimo formalumai.

    Regionų atstovybės:

    - tikrina departamentų atstovybių veiklą;

    - atlieka fizinę krovinių patikrą (regionų brigados);

    - tikrina važtaraščius (regionų brigados);

    - stebi ir tikrina kirtimo duomenų nuoseklumą;

    - užkoduoja duomenis KMIVS II bazėje;

    - nuskaito ir tikrina brūkšninius kodus;

    - deda brūkšninius kodus ant viešuosiuose aukcionuose parduodamos medienos;

    - pasirašo specifikacijų biuletenius ir perduoda juos eksportuojamos medienos krovimo vietoje veikiančiam MMPP, įgaliotam atlikti su muitine susijusius eksporto formalumus;

    - renka formų DF10 ir važtaraščių kopijas;

    - registruoja duomenis. Galiausiai beveik visos MFM decentralizuotos tarnybos ir specializuotų techninių miškų valdybų tarnybos, veikiančios centriniu MFM lygmeniu, yra TTS įgyvendinimo grandinės dalys; tam tikri ypatumai būdingi Miškų valdybai, kurioje pradedami rengti teisėtumo pažymėjimai, ir departamentų atstovybėms, kuriose išduodamos FLEGT licencijos.

    Be abejo, medienos gamybos ir (arba) įsigijimo bei judėjimo grandines visoje nacionalinėje teritorijoje paprastai nuolat stebi ir tikrina nacionalinės kontrolės brigados (NKB) ir regionų atstovybių tikrintojai, departamentų atstovybių ir miško ir medžioklės patikros punktų darbuotojai.

    Pradedant taikyti teisėtumo tikrinimo sistemą už jos įgyvendinimą atsakingoms įstaigoms tyrimų biuras nustatytą laiką teiks papildomą techninę pagalbą – technines ir technologines atsekamumo sistemos priemones.

    Pagrindinė institucinės sistemos schema tokia:

    INSTITUCINĖS SISTEMOS SCHEMA

    [pic]

    PAAIŠKINIMAS

    Rodyklių reikšmė

    1. Prisijungimas prie KMIVS II naudojantis duomenų bazėmis MESURE ir SYDONIA.

    2. Susijusioms administracijoms pateikiami prašymai suteikti informaciją.

    3. Konkrečios informacijos suteikimas pateikus prašymą.

    4. Bylų, susijusių su prašymu išduoti teisėtumo pažymėjimus, pateikimas.

    5. Duomenų užkodavimas KMIVS II duomenų bazėje arba kirtimo duomenų pateikimas.

    6. Bylų, susijusių su prašymu išduoti FLEGT licencijas, pateikimas.

    7. Prašymai suteikti konkrečią informaciją.

    8. Duomenų bazėje laikomos informacijos suteikimas.

    9. Prašymai suteikti su ginčais susijusią informaciją.

    10. Duomenų bazėje laikomos konkrečios informacijos suteikimas.

    11. Konkrečios informacijos suteikimas.

    12. Prisijungimas prie duomenų bazės, duomenų užkodavimas.

    13. Teisėtumo pažymėjimų išdavimas.

    14. FLEGT licencijų išdavimas.

    II. Nacionaliniu lygmeniu stebėjimą vykdanti įstaiga

    Kad Kamerūno suinteresuotosios šalys reguliariai konsultuotųsi ir būtų užtikrintas jų dalyvavimas stebint ir įgyvendinant Susitarimą pagal Susitarimo 16 straipsnį, įsteigiamas nacionalinis stebėjimo komitetas. Jame dalyvauja visos suinteresuotosios šalys, visų pirma:

    - susijusių administracijų atstovai;

    - parlamento nariai;

    - miško komunų (turinčių nuosavo turto, suteikto valstybės arba miško mokesčio gavėjų) atstovai;

    - pilietinės visuomenės organizacijų atstovai;

    - privačiojo miškų ir medienos sektoriaus atstovai;

    - sektoriuje veikiančios profesinės sąjungos.

    Pasirašius Susitarimą komiteto sudėtį ir organizavimo bei veiklos taisykles apibūdina miškų ministras savo potvarkiu.

    IV PRIEDAS

    Medienos produktų, eksportuojamų iš Kamerūno ir turinčių FLEGT licenciją, išleidimo į laisvą apyvartą Europos Sąjungoje sąlygos

    I. PRINCIPAI

    Siekdamos užtikrinti Kamerūno FLEGT licencijavimo schemos veiksmingumą Europos Sąjungos valstybės narės turi tikrinti, ar iš Kamerūno siunčiamiems medienos produktams, deklaruojamiems siekiant išleisti į laisvą apyvartą Europos Sąjungoje, būtų išduota taisykles atitinkanti FLEGT licencija (žr. 6 ir 10 straipsnius).

    FLEGT licencijos buvimas ir teisėtumas nustatomi kompetentingoms institucijoms, kurias paskirs valstybės, atlikus dokumentų patikrą.

    Siuntą sudarantys medienos produktai į laisvą apyvartą išleidžiami tik tuomet, jeigu muitinei pranešta, kad siuntai išduota teisėta FLEGT licencija. Prieš pradedant taikyti FLEGT licencijavimo schemą Europos Sąjunga Kamerūnui perduos kiekvienos valstybės narės paskirtų kompetentingų institucijų sąrašą ir praneš apie šių kompetentingų institucijų taikomą veiklos tvarką.

    II. Terminai

    Pagal FLEGT licencijavimo schemą nustatyti visi reikalavimai ir procedūros siekiant patikrinti, ar į Europos Sąjungą siunčiami medienos produktai pagaminti teisėtai. Diegiant šią schemą neturi būti pakenkta Kamerūno medienos produktų konkurencingumui. Ypač reikėtų laikytis jų išleidimo į laisvą apyvartą Europos Sąjungoje terminų siekiant užkirsti kelią bet kokiam konkurencijos iškreipimui išleidžiant į laisvą apyvartą FLEGT licencijavimo schemos neįdiegusios šalies medienos produktus.

    Į šią problemą atsižvelgs jungtinis stebėjimo komitetas (JSK); šis klausimas aiškiai įtrauktas į:

    - nepriklausomo sistemos audito (NSA) sąlygas (VI priedo II skirsnio 4 dalis);

    - Europos Sąjungoje įdiegtos FLEGT licencijų pripažinimo sistemos vertinimo kriterijus (VIII priedo VI skirsnis).

    III. PROCEDūRA

    Siuntai išduotą licenciją importuotojas perduoda valstybės narės, kurios muitinėje ši siunta deklaruojama tam, kad ją būtų galima išleisti į laisvą apyvartą, kompetentingoms institucijoms.

    Importuotojui primygtinai rekomenduojama licenciją perduoti prieš siuntą atvežant į Europos Sąjungos teritoriją, kad Europos Sąjungos valdžios institucijos galėtų iš anksto sutvarkyti duomenis.

    Kompetentingos institucijos licenciją nagrinėja atsižvelgdamos į penkis punktus (dokumento patikra):

    - Kamerūno licencijos atitiktį modeliui arba techninėms specifikacijoms, kuriuos kompetentingoms institucijoms iš anksto perdavė Europos Komisija;

    - licencijas išduodančios institucijos išduotą originalą arba pakaitinę kopiją, kurioje įrašytas žodis „dublikatas“;

    - tai, ar nagrinėjimo data ankstesnė nei licencijoje nurodyta galiojimo pabaigos data;

    - trynimų ir taisymų nebuvimą, nebent juos patvirtino licencijas išduodanti institucija;

    - tai, ar nepratęstas licencijos galiojimas, nebent šį pratęsimą patvirtintų licencijas išduodanti institucija.

    Išnagrinėjusios licenciją kompetentingos institucijos pagal taikomas nacionalines procedūras muitinei praneša, kad licencija išduota ir yra teisėta, bei licencijos numerį. Ši informacija būtina muitinei, kuriai produktai pateikiami deklaruoti siekiant juos išleisti į laisvą apyvartą. Šioje deklaracijoje importuotojas nurodo licencijos numerį.

    Nagrinėdamos licenciją kompetentingos institucijos Kamerūno licencijas išduodančių institucijų gali prašyti papildomos informacijos, kad būtų patvirtintas licencijos išdavimas ir teisėtumas.

    Be to, taip pat gali būti nuspręsta atlikti patikras siekiant nustatyti, ar faktinė siunta atitinka licencijoje nurodytą informaciją (vadinamoji „fizinė apžiūra“).

    Jeigu nusprendžiama atlikti fizinę apžiūrą, valstybės narės institucijos savo patikras stengiasi atlikti tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje, kad siunta būtų apžiūrėta tik vieną kartą.

    Atliekant fizinę apžiūrą siuntos tūris ir grynasis svoris laikomi atitinkančiais licencijoje pateiktą informaciją, jeigu siuntą sudarančių medienos produktų tūris arba grynasis svoris ir atitinkamoje licencijoje nurodytas tūris arba grynasis svoris skiriasi ne daugiau kaip 10 %.

    IV. Schemoje pateikiamas apibendrinimas

    Toliau pateikiamoje schemoje apžvelgiama iš Kamerūno eksportuojamų medienos produktų, kuriems išduotos FLEGT licencijos, išleidimo į laisvą apyvartą Europos Sąjungoje tvarka.

    [pic]

    V PRIEDAS

    FLEGT licencijų išdavimo reikalavimai

    1 SKYRIUS

    Licencijų išdavimo taisyklės

    1 straipsnis

    1. FLEGT licencija – tai miškų ministerijos decentralizuotų tarnybų šiam tikslui nustatytose Kamerūno vietose, iš kurių išvežami produktai, išduodamas dokumentas.

    2. FLEGT licencijas pasirašo tam paskirtos FLEGT licencijas išduodančios institucijos.

    3. FLEGT licencijas išduodančios institucijos vadovauja nustatytoms įstaigoms; vadovauti gali:

    - regionų atstovybių įgalioti asmenys;

    - departamentų atstovybių įgalioti asmenys;

    - patikros ir medžioklės punktų vadovai.

    2 straipsnis

    FLEGT licencija išduodama remiantis byla, kurią sudaro šie dokumentai:

    - antspauduotas prašymas, kuriame nurodoma:

    - pareiškėjo vardai, pavardės, tautybė, profesija ir gyvenamoji vieta, jei jis yra fizinis asmuo;

    - įmonės pavadinimas, registruotoji būstinė, direktoriaus vardas ir pavardė, jei pareiškėjas yra juridinis asmuo;

    - galiojančio teisėtumo pažymėjimo, susijusio su dokumentu, pagal kurį gauta mediena, kopija;

    - eksportuojamų medienos produktų specifikacijos biuletenis.

    3 straipsnis

    1. Krovimo vietoje išduodant FLEGT licenciją patvirtinamas medienos produktų teisėtumas (pagal teisėtumo lentelę, atsekamumo nuostatas ir nacionalinę miškų ir faunos kontrolės sistemą) ir leidžiama juos eksportuoti į Europos rinką.

    2. Procesas vyksta:

    - miško subjektams ir kompetentingoms miško tarnyboms nuolat keičiantis elektronine informacija arba informacija saugiuose dokumentuose (dokumentų atsekamumas);

    - už teisėtumą atsakingai centrinei Jaundės tarnybai ir decentralizuotoms miškų ministerijos tarnyboms keičiantis informacija internetu taikant numeravimo unikaliu numeriu ir savaiminio registravimo centrinėje duomenų bazėje sistemą (kompiuterinė miškų informacijos valdymo sistema KMIVS II ir elektroninis atsekamumas).

    2 SKYRIUS

    Mokesčiai

    4 straipsnis

    Išduodant kiekvieną FLEGT licenciją mokamas FLEGT mokestis, kurio suma ir taikymo taisyklės nustatomos atskiru miškų ministro dokumentu.

    3 SKYRIUS

    FLEGT licencijų reikalavimai

    5 straipsnis

    1. Gali būti i šduodama rašytinė arba elektroninė FLEGT licencija.

    2. Abiejų rūšių licencijose – rašytinėje ir elektroninėje – pateikiama 1 priedėlyje nurodyta informacija pagal 2 priedėlyje nustatytas pildymo instrukcijas.

    6 straipsnis

    1. FLEGT licencija galioja vienai siuntai; ji įsigalioja jos išdavimo dieną.

    2. FLEGT licencija galioja šešis (6) mėnesius. Licencijoje nurodoma galiojimo pabaigos data.

    3. Pasibaigus galiojimui, FLEGT licencija nebegalioja. Licencijas išduodanti institucija gali nuspręsti pratęsti galiojimo laikotarpį trims (3) mėnesiams. Tam ji pataiso ir patvirtina naują galiojimo pabaigos datą.

    4. Jeigu susiję medienos produktai sugadinami prieš pakraunant, FLEGT licencija nustoja galioti ir grąžinama licencijas išduodančiai institucijai.

    7 straipsnis

    Rašytinės licencijos yra 1 priedėlyje nustatytos formos.

    8 straipsnis

    1. FLEGT licencija rengiama naudojant Šalių priimtą formą, nustatytą 1 ir 2 priedėliuose.

    2. Naudojamo popieriaus lapo dydis yra A4 standarto; pateikiamos keturios kopijos.

    3. Kiekvienai formos kopijai naudojamo popieriaus spalva yra:

    a) formos „originalas pareiškėjui“ – balta ;

    b) kopijos nr. 2, „kopija Kamerūno muitinei“, – oranžinė ;

    c) kopijos nr. 3, „kopija EB muitinei“, – geltona ;

    d) kopijos nr. 4, „kopija išduodančiosios tarnybos archyvui“, – žalia .

    9 straipsnis

    1. Licencijos pildomos rašomąja mašinėle arba kompiuteriu. Jos taip pat gali būti pildomos ranka, jeigu formos yra savaiminio kopijavimo.

    2. Licencijas išduodančios institucijos antspaudai dedami metaliniu antspaudu, pageidautina, plieniniu. Tačiau vietoj licencijas išduodančios institucijos antspaudo gali būti naudojama reljefinė spauda, derinama su raidėmis ir skaičiais, išgautais perforacijos būdu. Įrašydama skiriamus kiekius, licencijas išduodanti institucija taiko bet kokį apsaugotą nuo klastojimo būdą, kad nebūtų įmanoma įterpti papildomų skaitmenų ar nuorodų.

    3. Licencijos spausdinamos ir pildomos prancūzų arba anglų kalbomis.

    10 straipsnis

    1. Rengiami keturi licencijos egzemplioriai.

    2. Pirmasis egzempliorius (baltas), ant kurio nurodyta „originalas“, licencijas išduodančiai institucijai jį užpildžius, pasirašius ir padėjus antspaudą atiduodamas pareiškėjui, kad šis jį pateiktų Europos Sąjungos valstybės narės, kurioje siunta, kuriai išduodama licencija, deklaruojama išleisti į laisvą apyvartą, kompetentingoms institucijoms.

    3. Antrasis egzempliorius (oranžinis), ant kurio nurodyta „kopija Kamerūno muitinei“, atiduodamas pareiškėjui, kad šis jį pateiktų Kamerūno muitinei.

    4. Trečiasis egzempliorius (geltonas), ant kurio nurodyta „kopija EB muitinei“, atiduodamas pareiškėjui, kad šis jį pateiktų Europos Sąjungos valstybės narės, kurioje siunta, kuriai išduodama licencija, deklaruojama išleisti į laisvą apyvartą, muitinei.

    5. Ketvirtasis egzempliorius (žalias), „kopija išduodančiosios tarnybos archyvui“, saugomas licencijas išduodančios tarnybos archyve.

    4 SKYRIUS

    FLEGT licencijos pametimas, vagystė arba sunaikinimas

    11 straipsnis

    1. Jeigu pametamas, pavagiamas arba sunaikinamas „originalas“ arba „kopijos muitinėms“, pareiškėjas arba jo įgaliotasis atstovas gali prašyti licencijas išduodančios institucijos, kad ši, remdamasi jo turimu dokumentu, išduotų jam pakaitinę kopiją.

    2. Jeigu pametamas, pavagiamas arba sunaikinamas „originalas“ ir „kopijos muitinėms“, pareiškėjas arba jo įgaliotasis atstovas gali prašyti licencijas išduodančios institucijos, kad ši jam išduotų abiejų dokumentų pakaitines kopijas.

    3. Licencijas išduodanti institucija pakaitinę (-es) kopiją (-as) išduoda per vieną mėnesį nuo pareiškėjo prašymo gavimo dienos.

    4. Pakaitinėse kopijose pateikiama pakeičiamoje licencijoje buvusi informacija ir įrašai, įskaitant licencijos numerį.

    5. Pakaitinėje kopijoje įrašomas žodis „DUBLIKATAS“.

    6. Jeigu atsiranda pamesta arba pavogta licencija, ji nenaudojama ir turi būti grąžinta licencijas išduodančiai institucijai.

    Procedūros esant abejonėms dėl licencijos tikrumo

    12 straipsnis

    1. Jei abejojama, ar FLEGT licencija arba pakaitinė kopija teisėta, Europos Sąjungos kompetentinga institucija licencijas išduodančios institucijos prašo atlikti tikrinimus. Tik licencijas išduodančios institucijos atsakymas laikomas patvirtinimu.

    2. Jeigu licencijas išduodanti institucija mano, kad tai būtina, ji gali prašyti kompetentingos institucijos atsiųsti jai tos licencijos arba pakaitinės kopijos kopiją.

    3. Jeigu licencijas išduodanti institucija mano, kad tai būtina, ji panaikina licenciją ir išduoda pataisytą kopiją, kurioje pateikiamos panaikinto dokumento nuorodos, ir ją perduoda Europos Sąjungos kompetentingai institucijai.

    4. Jeigu licencijos galiojimas patvirtinamas, licencijas išduodanti institucija apie tai praneša kompetentingai institucijai, pageidautina, elektroniniu būdu, ir grąžina licencijos kopijas.

    5. Grąžinamos kopijos patvirtinamos antspaudu „Patvirtinta [data]“.

    6. Jeigu atitinkamos licencijos galiojimas nepatvirtinamas, licencijas išduodanti institucija apie tai praneša Europos Sąjungos kompetentingai institucijai, pageidautina, elektroniniu būdu.

    Kompiuterinės FLEGT licencijos techninės specifikacijos

    13 straipsnis

    1. FLEGT licencija gali būti išduodama ir naudojama taikant kompiuterines sistemas.

    2. Europos Sąjungos valstybėse narėse, neprisijungusiose prie kompiuterinės sistemos, rengiama rašytinė licencija.

    PRIEDĖLIAI

    1. Licencijos forma

    2. Pildymo instrukcijos

    NB. Ant formų turi būti uždėti Kamerūno herbai ir spaudai.

    1 priedėlis

    FLEGT licencijos forma

    [pic]

    [pic]

    2 priedėlis

    Pildymo instrukcijos

    BENDROSIOS NUOSTATOS

    - Pildyti didžiosiomis raidėmis.

    - Nurodyti ISO kodai – tai tarptautiniai standartiniai dviejų raidžių kiekvienos šalies kodai.

    1 langelis | Išduodančioji institucija | Nurodykite licencijas išduodančios institucijos pavadinimą ir adresą. |

    2 langelis | Teisėtumo pažymėjimo numeris | Langelis, kurį pildo išduodančioji šalis. |

    3 langelis | FLEGT licencijos numeris | Nurodykite išduodamos licencijos numerį. |

    4 langelis | Galiojimo pabaiga | Licencijos galiojimo trukmė. |

    5 langelis | Eksporto šalis | Čia nurodoma šalis partnerė, iš kurios medienos produktai eksportuojami į EB. |

    6 langelis | ISO kodas | Nurodykite 5 langelyje įvardytos šalies partnerės dviejų raidžių kodą. |

    7 langelis | Transporto priemonė | Nurodykite eksportui naudojamą transporto priemonę. |

    8 langelis | Licencijos turėtojas | Nurodykite eksportuotojo pavadinimą ir adresą. |

    9 langelis | Komercinis aprašas | Pateikite komercinį medienos produkto (-ų) aprašą. |

    10 langelis | SS pozicija ir aprašas | Įrašykite keturių arba šešių skaitmenų prekės kodą, nustatytą pagal Suderintąją prekių aprašymo ir kodavimo sistemą. |

    11 langelis | Įprasti arba moksliniai pavadinimai | Nurodykite įprastus arba mokslinius medžių rūšių, naudotų produktui pagaminti, pavadinimus. Jeigu produktas pagamintas iš kelių rūšių medžių, jas įrašykite atskirose eilutėse. Šio langelio galima nepildyti, jeigu sudėtiniai produktai arba detalės pagaminti iš kelių rūšių medžių ir tų rūšių nebeįmanoma nustatyti (pvz., medienos drožlių plokštės). |

    12 langelis | Kirtavietės šalys | Nurodykite šalis, kuriose gautos 10 langelyje įvardytos medžių rūšys. Jeigu produktas pagamintas iš kelių rūšių medžių, nurodykite visus panaudotos medienos šaltinius. Šio langelio galima nepildyti, jeigu sudėtiniai produktai arba detalės pagaminti iš kelių rūšių medžių ir tų rūšių nebeįmanoma nustatyti. |

    13 langelis | ISO kodai | Nurodykite 12 langelyje įvardytų šalių ISO kodus. Šio langelio galima nepildyti, jeigu sudėtiniai produktai arba detalės pagaminti iš kelių rūšių medžių ir tų rūšių nebeįmanoma nustatyti. |

    14 langelis | Tūris (m³) | Nurodykite visą tūrį, išreikštą kubiniais metrais. Galima nepildyti, jeigu užpildomas 15 langelis. |

    15 langelis | Grynasis svoris | Nurodykite visą svorį, išreikštą kilogramais. Tai grynoji medienos produktų masė be tiesioginių talpyklų arba pakuočių, išskyrus atramas, tarpiklius, lipdukus ir kt. Galima nepildyti, jeigu užpildomas 14 langelis. |

    16 langelis | Vienetų skaičius | Nurodykite vienetų skaičių, jeigu pagamintą produktą taip patogiausia matuoti. Šio langelio galima nepildyti. |

    17 langelis | Skiriamieji ženklai | Nurodykite visus skiriamuosius ženklus, jeigu tokių yra, pvz., partijos numerį arba važtaraščio numerį. Šio langelio galima nepildyti. |

    18 langelis | Išduodančiosios institucijos parašas ir antspaudas | Šiame langelyje įgaliotasis pareigūnas turi pasirašyti ir uždėti oficialų licencijas išduodančios institucijos antspaudą, nurodydamas vietą ir datą. |

    VI PRIEDAS

    Nepriklausomo sistemos audito sąlygos

    I. ĮžANGA

    Europos Sąjunga ir Kamerūnas susitaria, kad įgyvendinant Savanorišką partnerystės susitarimą (SPS) būtina nustatyti nepriklausomo audito sąlygas siekiant užtikrinti kokybišką ir veiksmingą FLEGT licencijų išdavimo procesą.

    II. Pagrindinės užduotys

    Vykdant nepriklausomą sistemos auditą (NSA) bus įgyvendinami toliau nurodyti veiksmai.

    1. Teisėtumo tikrinimo sistemos (TTS) auditas

    - Įvairių rūšių dokumentų išdavimo proceso atitikties tikrinimas

    - žmogiškieji ištekliai ir pajėgumai;

    - įvairių rūšių dokumentų išdavimo tvarka;

    - įvairių rūšių dokumentų išdavimo tikrinimas (vykdomas imties pagrindu);

    - dokumentų registravimo sistema;

    - dokumentų įtraukimas į kompiuterinę miškų informacijos valdymo sistemą (KMIVS II);

    - prireikus valstybei pateikto užstato registracijos tikrinimas;

    - skelbimas apie išduotus dokumentus.

    - Teisėtumo pažymėjimų išdavimo sistemos vertinimas

    - žmogiškieji ištekliai ir pajėgumai;

    - teisėtumo pažymėjimų išdavimo tvarka (teisėtumo lentelės taikymas);

    - išduotų teisėtumo pažymėjimų tikrinimas (vykdomas imties pagrindu);

    - išduotų pažymėjimų registravimo sistema;

    - KMIVS II naudojimas ir funkcijos;

    - patikros vietoje (miške, kelyje ir perdirbimo įmonėse) procedūros;

    - ataskaitų, parengtų atlikus patikras vietoje, registravimas;

    - privačių pažymėjimų, pripažįstamų pagal Kamerūne taikomus principus, kriterijus ir rodiklius, pripažinimo sistema ir jų atitikties teisėtumo lentelės reikalavimams tikrinimas.

    - Atsekamumo sistemos vertinimas

    - žmogiškieji ištekliai ir pajėgumai;

    - patikros vietoje procedūros (nacionalinės miškų ir faunos kontrolės strategijos įgyvendinimas);

    - patikros veiksmų vertinimas (įskaitant galimas patikras vietoje);

    - įvairiais atsekamumo grandinės etapais vykdomas registravimas;

    - įvairių sistemų: kompiuterinės miškų informacijos valdymo sistemos (KMIVS II), miško pažeidimų ir ginčų kompiuterinio administravimo stebėjimo (MPGKAS), muitinės kompiuterinės sistemos (SYDONIA) ir geresnės mokesčių surinkimo stebėjimo (MESURE) sąveikos vertinimas;

    - informacijos tikrinimo ir (arba) lyginimo visoje tiekimo grandinėje vertinimas.

    - FLEGT licencijavimo schemos vertinimas

    - žmogiškieji ištekliai ir pajėgumai;

    - licencijų išdavimo procedūros;

    - KMIVS II, MPGKAS, SYDONIA ir MESURE naudojimas ir funkcijos;

    - išduotų FLEGT licencijų tikrinimas (vykdomas imties pagrindu);

    - išduotų FLEGT licencijų registravimo sistema;

    - statistinių duomenų ar kitos konsoliduotos informacijos rengimas.

    2. TTS trūkumų nustatymas ir pranešimas apie juos tarybai.

    3. Taisomųjų veiksmų, kurių imtasi nustačius audito ataskaitose nurodytus trūkumus, veiksmingumo vertinimas.

    4. Europos Sąjungos sukurto produktų, kuriems taikoma FLEGT schema, išleidimo į laisvą apyvartą Europos rinkoje proceso veiksmingumo vertinimas, ypač:

    - tikrinimo termino vertinimas;

    - kompetentingų institucijų ir išduodančiosios institucijos patiriamų institucinių sunkumų vertinimas.

    5. Tranzitu vežamos medienos stebėjimo sistemos vertinimas.

    6. Bet kokio kito klausimo, kuris galėtų kilti įgyvendinant SPS, nagrinėjimas abiem Šalims pateikus bendrą prašymą.

    III. BūTINA KVALIFIKACIJA

    Už NSA bus atsakinga nepriklausoma įstaiga, įrodžiusi kompetenciją audito srityje ir galinti pagrįsti didelę patirtį, susijusią su Kamerūno ir (arba) Kongo baseino miškų sektoriumi. Be to, įstaiga turės atitikti šiuos reikalavimus:

    - tiesiogiai nedalyvauti valdant Kamerūno miškų sektoriaus veiklą (kertant ir perdirbant medieną, prekiaujant mediena ir vykdant patikras). Vykdyti NSA negali būti pasirinkti paslaugų teikėjai, su kuriais Kamerūno vyriausybė yra sudariusi sutartį dėl miškų kontrolės;

    - neturėti tiesioginių arba netiesioginių interesų, susijusių su Kamerūno ir (arba) Europos Sąjungos miškų sektoriaus dalyviais;

    - taikyti vidaus kokybės sistemą, atitinkančią ISO 17021 arba lygiaverčius standartus;

    - įrodyti, kad jos komandoje yra ekspertų, dirbančių audito, susijusio su miškų valdymu, medienos perdirbimo pramone, atsekamumo sistemomis ir Europos Sąjungos rinkoje įgyta patirtimi, srityse;

    - įrodyti, kad jos komandoje yra ekspertų, turinčių pakankamai Kamerūne ir Kongo baseine įgytos patirties;

    - skatinti dalyvauti subregionų ekspertus, kartu suburiant tarptautinius ekspertus.

    IV. METODIKA

    NSA turi būti atliekamas laikantis dokumentuose patvirtintų procedūrų:

    - NSA turi būti atliekamas laikantis dokumentuose patvirtintos valdymo schemos ir viešai skelbiamų politikos krypčių ir procedūrų, atitinkančių tarptautiniu mastu pripažįstamos gerosios patirties vadove nustatytas sąlygas.

    - NSA atliekanti įstaiga parengia audito tvarkaraštį; auditas atliekamas tokiu dažnumu: praėjus šešiems mėnesiams po faktinio tikrinimo sistemos įdiegimo, paskui vieną kartą per metus pasibaigus pradiniam laikotarpiui ir patvirtinus, kad sistemos veikia veiksmingai.

    - Jei įmanoma, NSA atliekamas per pirmąjį metų ketvirtį.

    - Dokumentuose patvirtintomis procedūromis turi būti vadovaujamasi atliekant atrankines dokumentų, registracijų ir veiksmų patikras (imties pagrindu).

    - Visos atliekant auditą padarytos pastabos turi būti patvirtintos dokumentuose.

    - Remiantis audito pastabomis nustatomos sistemingos problemos, su kuriomis susiduriama.

    - Audito ataskaitoje turi būti pateikiama visa naudinga informacija apie programą ir nustatytus faktus. Audito ataskaitos ir ataskaitos santraukos planas turi būti pateikiamas pagal dokumentuose patvirtintas procedūras.

    - NSA atliekanti įstaiga įdiegia jos atžvilgiu pateikiamų skundų priėmimo ir nagrinėjimo sistemą.

    V. INFORMACIJOS šALTINIAI

    NSA turi būti atliekamas naudojant visus turimus informacijos šaltinius, visų pirma:

    1. Nuolatinės miško kontrolės, vykdomos pagal nacionalinę miškų ir faunos kontrolės strategiją (NMFKS), užduočių ataskaitas.

    2. Informaciją, gautą taikant teisėtumo tikrinimo sistemą (TTS) ir keturias jos sudedamąsias dalis:

    - dokumentų išdavimo proceso atitikties tikrinimą;

    - teisėtumo pažymėjimų išdavimo sistemos tikrinimą;

    - atsekamumo sistemos tikrinimą;

    - licencijų išdavimo sistemos tikrinimą.

    3. Kitų administracijų informaciją:

    - muitinės,

    - mokesčių institucijų (miško pajamų apsaugos programa – MPAP).

    4. Informaciją, gautą taikant išorės kontrolės priemones:

    - nepriklausomo stebėjimo (NS) priemones tikrinant ir stebint su miškais susijusius pažeidimus – jomis siekiama didinti miškų ministerijos kontrolės pajėgumus ir naudojantis jomis suteikiama nepriklausoma informacija apie miškų sektorių;

    - naudojantis generalinės priežiūros bendrovės (GPB), atsakingos už fizinę medienos rąstų patikrą užtikrinant muitinės pajamų saugumą, paslaugomis;

    - privačias savanoriško teisėtumo ir atsekamumo sertifikavimo sistemas, pripažįstamas pagal Kamerūne taikomus principus, kriterijus ir rodiklius, ir pripažįstamus tvaraus valdymo pažymėjimus (pavyzdžiui, Forest Stewardship Council (Miškų valdymo tarybos) – FSC – ženklą);

    - kitas medienos kirtimo stebėjimo Kamerūne priemones, kurias taikant suteikiama svarbi informacija apie neteisėtą veiklą.

    5. Per trečiosios šalies apsilankymus vietoje surinktą informaciją.

    6. Kitų įstaigų (specializuotų NVO ir pan.) surinktą informaciją.

    7. Europos Sąjungos kompetentingų institucijų ataskaitas.

    8. Bet kokį kitą informacijos šaltinį, kurį NSA atliekanti įstaiga laiko naudingu.

    9. Kitų šalių, įdiegusių FLEGT licencijavimo schemą, paskelbtus audito duomenis.

    VI. Ataskaitos

    Kiekvieną NSA ataskaitą sudaro:

    (i.) išsami Šalims skirta ataskaita, kurioje pateikiama visa tinkama informacija apie audito programą ir teisėtumo tikrinimo sistemos bei FLEGT licencijavimo schemos veiklą;

    (ii.) pagal išsamią ataskaitą parengta vieša suvestinė ataskaita, kurioje apibendrinamos pagrindinės išvados ir nustatyti sistemos trūkumai.

    NSA atliekanti įstaiga per jungtinį Susitarimo stebėjimo komitetą jungtinei įgyvendinimo tarybai pateikia pirminę ataskaitą. Kad būtų parengta galutinė ataskaita, NSA atliekančiai įstaigai perduodamos pastabos dėl jos. NSA atliekanti įstaiga turi pateikti visą būtiną informaciją ir atsakymus į prašomus paaiškinimus. Galutinė ataskaita grindžiama pirmine ataskaita, į kurią įterpiami visi kiekvienos Šalies pateikti paaiškinimai ir galimi NSA atliekančios įstaigos atsakymai į šiuos paaiškinimus. NSA atliekanti įstaiga savo galutinę ataskaitą pateikia tarybai. Tarybai pateikus palankią nuomonę Kamerūnas šią ataskaitą paskelbia. NSA ataskaitos ir visi būtini taisomieji veiksmai apsvarstomi taryboje. Apie šiuos taisomuosius veiksmus pranešama NSA atliekančiai įstaigai.

    VII. Atrankos taisyklės

    NSA atliekanti įstaiga atrenkama laikantis galiojančių Kamerūno teisės aktų. Kamerūno vyriausybė su NSA atliekančia įstaiga sudaro sutartį, pasitarusi su Europos Sąjunga ir taikydama dokumentuose patvirtintas bei skaidrias atrankos procedūras.

    VII PRIEDAS

    Viešai skelbiama informacija

    1. Šalys susitaria užtikrinti, kad visi dalyviai gerai suprastų SPS ir FLEGT licencijavimo schemą. Suteikiant galimybę gauti informaciją apie tikslus, įgyvendinimą, stebėjimą ir kontrolę, bus galima visiškai suprasti procesus ir visų dalyvių dalyvavimą siekiant Susitarimo tikslų. Tokiu skaidrumu gerinamas Kamerūno medienos produktų įvaizdis Europos rinkoje ir medieną į Europą eksportuojančioms įmonėms gerinama investavimo aplinka.

    2. Informacija apie veiksmus, susijusius su FLEGT licencijavimo schema, įtraukiama į jungtinės įgyvendinimo tarybos (taryba) skelbiamą metinę ataskaitą. Tam jungtinis stebėjimo komitetas (JSK) vykdo reguliarias bendras užduotis, kad būtų įvertintas Susitarimo veiksmingumas ir jo poveikis. Remiantis abiejų Šalių informacija į metinę FLEGT licencijavimo schemos ataskaitą visų pirma turi būti įtraukiama ši informacija:

    a) taikant FLEGT licencijavimo schemą į Europos Sąjungą eksportuotų medienos produktų kiekiai pagal atitinkamas SS ir (arba) CEMAC kodų dalis ir pagal Europos Sąjungos valstybę narę gavėją;

    b) Kamerūno išduotų FLEGT licencijų skaičius; pažanga įgyvendinant tikslus ir veiksmus, įgyvendintinus per Susitarime nustatytą laiką, ir visi su Susitarimo įgyvendinimu susiję klausimai;

    c) veiksmai, kuriais siekiama užkirsti kelią bet kokiai galimybei eksportuoti neteisėtos kilmės medienos produktus į Europos Sąjungos rinkas arba parduoti juos nacionalinėje rinkoje;

    d) į Kamerūną importuotų arba per Kamerūną tranzitu vežtų medienos produktų kiekiai;

    e) veiksmai, kurių imtasi siekiant užkirsti kelią neteisėtos kilmės medienos produktų importui, kad nebūtų pažeista FLEGT licencijavimo schema;

    f) FLEGT licencijavimo schemos pažeidimų atvejai Kamerūne ir veiksmai, kurių imtasi šiai padėčiai ištaisyti;

    g) taikant FLEGT licencijavimo schemą į Europos Sąjungą importuotų medienos produktų kiekiai pagal atitinkamas SS ir (arba) CEMAC dalis ir pagal Europos Sąjungos valstybę narę, į kurią medienos produktai importuoti;

    h) taikant FLEGT licencijavimo schemą į Europos Sąjungą importuotų medienos produktų kiekiai pagal kilmės šalį (informaciją turi pateikti Europos Sąjunga);

    i) informacija apie tarptautinėje rinkoje esamas kainas;

    j) Europos Sąjungos gautų FLEGT licencijų skaičius;

    k) atvejų, kai taikytos Susitarimo 10 straipsnio 1 ir 2 dalys[45], skaičius (ir susiję medienos produktų kiekiai).

    3. Kad dalyviai galėtų susipažinti su Susitarimo įgyvendinimui stebėti naudinga informacija, skelbiami kiti duomenys ir ataskaitos. Suteikiant šią galimybę susipažinti su informacija taip pat turėtų būti užtikrintas tvirtas miškų sektoriaus valdymas. Ši informacija viešai skelbiama abiejų Šalių interneto svetainėse. Konkrečiai skelbiama toliau nurodyta informacija.

    Teisinė informacija

    - teisėtumo lentelės;

    - visos galiojančių įstatymų bei teisės aktų nuorodos ir norminiai dokumentai, pateikti II priede;

    - visi miškų sektoriui taikomi įstatymai ir pakeitimai;

    - Miškų kodeksas (įstatymai ir teisės aktai);

    - įgyvendinamieji aktai;

    - pasirašytų ir (arba) ratifikuotų tarptautinių sutarčių ir susitarimų sąrašas;

    - SPS, priedai ir paskesni pakeitimai;

    - Darbo kodeksas ir pagrindiniai teisės aktai, šioje srityje taikomi miškų sektoriui;

    - bendrasis mokesčių kodeksas ir finansų įstatymai;

    - miškų ministerijos pripažintų privačių teisėtumo ir (arba) tvarumo sertifikavimo sistemų sąrašas.

    Informacija apie produkciją

    - bendras per metus pagamintų rąstų kiekis;

    - per metus leidžiamos iškirsti medienos tūris pagal medžių rūšį, dokumentą ir bendrovę;

    - per metus perdirbtos medienos tūris pagal produktų rūšį, medžių rūšį ir bendrovę;

    - per metus eksportuotų (iš viso į Europos Sąjungą) rąstų tūris pagal medžių rūšį;

    - per metus į Kamerūną importuotų medienos produktų tūris pagal šalį;

    - per metus viešuosiuose aukcionuose parduotos medienos tūris.

    Informacija apie dokumentų išdavimą

    - galiojančių dokumentų sąrašas su bendrovių, kurioms jie išduoti, pavadinimais;

    - išduotų metinių veiklos leidimų ir (arba) metinių kirtimo pažymėjimų sąrašas;

    - vietų, kurioms išduoti galiojantys kirtimo dokumentai, žemėlapis;

    - metinių leidžiamų kirsti teritorijų vietos žemėlapis;

    - oficialūs plotai, kuriems išduoti galiojantys kirtimo dokumentai, ir pagal išduotus dokumentus mokama kaina (metinis miško mokestis – MMM);

    - skelbimas apie įvairius konkursus (nukirstos medienos pardavimas, leidimas utilizuoti medieną, padarinės medienos leidimas ir pan.);

    - informacija apie pirmenybės teisę įsigyti;

    - per metus panaikintų saugių dokumentų (kirtimo darbų knygų DF10 ir važtaraščių) sąrašas;

    - dokumentus išduodančios ministerijų komisijos veiklos rezultatai;

    - bendrovių, įgaliotų vykdyti miško darbus (kirtimą, perdirbimą, inventorizaciją, tvarkymą), sąrašas;

    - pranešimas apie veiklos pradžią pagal leidimus utilizuoti medieną (LUM).

    Informacija apie tvarkymą

    - už tvarkymą atsakingų ministerijų departamentų įgaliojimai, funkcijos ir pareigos;

    - pagal koncesijos sutartį perduotų tvarkomų teritorijų sąrašas;

    - komunų miškų ir jų plotų sąrašas;

    - pagal koncesijos sutartį perduotų miškų plotas;

    - pagal koncesijos sutartį perduotų miškų, kuriuos įsipareigota tvarkyti, plotas (įskaitant metinius veiklos planus ir penkerių metų valdymo planus);

    - pagal koncesijos sutartį perduotų miškų plotas su patvirtintu tvarkymo planu;

    - sertifikuotų pagal koncesijos sutartį perduotų miškų plotas;

    - patvirtintų tvarkymo planų dokumentai;

    - specifikacijos;

    - poveikio aplinkai vertinimai.

    Informacija apie perdirbimą

    - patvirtintų perdirbimo bendrovių sąrašas;

    - perdirbimo įmonių vieta (perdirbimo įmonių fiziniai adresai ir (arba) geografinės koordinatės);

    - perdirbimo pajėgumai pagal perdirbimo įmonę (faktiškai panaudotų pajėgumų procentas);

    - į gamyklą ir (arba) bendrovę įvežtas tūris;

    - iš gamyklos ir (arba) bendrovės išvežtas tūris;

    - atsargos finansinių metų pabaigoje.

    Eksporto informacija

    - duomenys apie tranzitu vežamą medieną;

    - eksporto duomenys pagal medžių rūšį, šalį ir bendrovę.

    Informacija apie teisėtumo tikrinimo sistemą ir kontrolę

    - galutinis teisėtumo tikrinimo sistemos aprašas;

    - teisėtumo pažymėjimo ir FLEGT licencijų išdavimo tvarka;

    - nacionalinė kontrolės strategija ir kontrolės taisyklės;

    - nepriklausomo stebėtojo ataskaitos apie dokumentų išdavimą;

    - nepriklausomo stebėtojo ataskaita apie miškų kontrolę;

    - kontrolės brigadų ataskaitos;

    - išduotų teisėtumo pažymėjimų sąrašas;

    - išduotų FLEGT licencijų sąrašas;

    - atmesti prašymai išduoti pažymėjimus;

    - atmesti prašymai išduoti FLEGT licencijas.

    Audito informacija

    - audito sąlygos;

    - auditoriaus samdymo procedūros;

    - audito rezultatai;

    - skundai dėl audito ir jų nagrinėjimas;

    - taisomųjų veiksmų vykdymas.

    Informacija apie finansinius sandėrius

    - miško ginčų sąrašas (pažeidimų registras);

    - metinė miško pajamų ataskaita;

    - per metus pagal dokumentą sumokėti metiniai miško mokesčiai (MMM);

    - vietos ir nacionalinių mokesčių mokėjimų sąrašas;

    - už pažeidimus skirtų baudų sąrašas;

    - išspręstų ginčų sąrašas.

    Informacija apie institucinę sistemą

    - jungtinio stebėjimo komiteto sudėtis ir veikla;

    - jungtinio stebėjimo komiteto ataskaita;

    - nacionalinio stebėjimo komiteto sudėtis ir veikla;

    - nacionalinio stebėjimo komiteto ataskaita;

    - ministerijų tarpusavio ryšių stebėjimo komiteto sudėtis ir veikla;

    - ministerijų tarpusavio ryšių stebėjimo komiteto ataskaita;

    - licencijas išduodančių institucijų sąrašas;

    - kompetentingų institucijų sąrašas;

    - kompetentingų institucijų ataskaitos.

    4. Šalys įsipareigoja užtikrinti pagal SPS vykdomų veiksmų skaidrumą. Todėl jos leis naudotis visa naudinga laikoma informacija, jeigu kitas sektoriaus dalyvis pateiks konkretų prašymą.

    5. Informacija viešai turi būti skelbiama naudojant visų pirma šias priemones ir kanalus:

    - oficialias ataskaitas;

    - interneto svetaines (MFM, EB, GLIN[46]);

    - įgyvendinimo forumą, kuriame dalyvauja įvairūs dalyviai;

    - viešus posėdžius;

    - spaudos konferencijas;

    - filmus;

    - radiją ir televiziją.

    VIII PRIEDAS

    Teisėtumo tikrinimo sistemos (TTS) vertinimo kriterijai

    Šiame Susitarime numatoma įgyvendinti teisėtumo tikrinimo sistemą (TTS), skirtą užtikrinti, kad visi Susitarime nurodyti iš Kamerūno į Europos Sąjungą eksportuojami medienos produktai būtų pagaminti visiškai teisėtai. TTS turi būti grindžiama šiais aspektais:

    - teisėtos kilmės medienos apibrėžtimi – joje nurodomi įstatymai, kurių turi būti laikomasi, kad būtų išduota licencija;

    - tiekimo grandinės kontrole , skirta sekti medienos judėjimą nuo miško darbų iki eksporto vietų;

    - patikros procedūromis , skirtomis užtikrinti visų teisėtumo apibrėžties nuostatų laikymąsi ir kontroliuoti tiekimo grandinę;

    - teisėtumo pažymėjimų išdavimo procedūromis ir FLEGT licencijų išdavimu; ir galiausiai

    - nepriklausomu auditu siekiant užtikrinti, kad sistema veiktų taip, kaip numatyta.

    Prieš pradedant visu pajėgumu taikyti licencijavimo schemą, bus atliktas nepriklausomas techninis TTS vertinimas, kurio sąlygas Šalys patvirtins kartu per jungtinį Susitarimo stebėjimo komitetą (JSK). Šiuose vertinimo kriterijuose apibūdinama, kokių rezultatų tikimasi iš TTS, ir šie kriterijai taikomi kaip vertinimo sąlygos. Konkretūs vertinimo tikslai:

    - persvarstyti sistemos aprašą, ypatingą dėmesį skiriant pataisoms, kurios gali būti padarytos nuo FLEGT SPS pasirašymo, ir

    - išnagrinėti sistemos veikimą praktikoje.

    I. TEISėTUMO APIBRėžTIS

    Teisėtos kilmės mediena turi būti apibūdinta pagal galiojančius Kamerūno teisės aktus. Taikoma apibrėžtis turi būti vienareikšmė, objektyviai patikrinama ir pritaikoma kasdienėje veikloje; be to, joje turi būti atsižvelgta bent į tuos teisės aktus, kuriais reglamentuojamos toliau nurodytos sritys.

    Miško kirtimo teisės : teisėtų teisių kirsti mišką suteikimas teisėtai tam paskelbtose teritorijose.

    Miško darbai: teisinių miško valdymo reikalavimų laikymasis, įskaitant atitinkamų aplinkos ir darbo teisės aktų laikymąsi.

    Muitai ir mokesčiai : teisinių reikalavimų dėl mokesčių, rinkliavų ir muitų, tiesiogiai susijusių su miško kirtimu ir miško kirtimo teisėmis, laikymasis.

    Kiti naudotojai : kitų šalių teisių į žemę ir kitus išteklius, kuriems gali turėti įtakos teisių kirsti mišką suteikimas, arba teisių naudoti išteklius paisymas, jeigu tokios teisės yra.

    Prekyba ir muitai: teisinių prekybos ir muitinės procedūrų reikalavimų laikymasis.

    Ar galima aiškiai nustatyti teisinę priemonę, kuria pagrįstas kiekvienas apibrėžties elementas?

    Ar nurodyti kriterijai ir rodikliai, kurie gali būti naudojami patikrinti, kaip laikomasi kiekvieno apibrėžties elemento?

    Ar kriterijai ir (arba) rodikliai yra aiškūs, objektyvūs ir pritaikomi kasdienėje veikloje?

    Ar iš šių rodiklių ir kriterijų aiškiai matomos įvairių dalyvių funkcijos ir pareigos, ar atliekant patikrą vertinami visų susijusių dalyvių veiklos rezultatai?

    Ar į teisėtumo apibrėžtį įtrauktos pagrindinės pirmiau nurodytos galiojančios teisės aktų sritys? Jei ne, kodėl tam tikros teisės aktų sritys neįtrauktos į apibrėžtį?

    Ar rengdamos apibrėžtį suinteresuotosios šalys atsižvelgė į visas pagrindines taikomų teisės aktų sritis?

    Ar į teisėtumo tikrinimo sistemą įtrauktos pagrindinės teisinės nuostatos, iš anksto aptartos įvairių suinteresuotųjų šalių?

    Ar nuo FLEGT SPS sudarymo buvo padaryta teisėtumo apibrėžties ir teisėtumo tikrinimo lentelės pakeitimų? Ar nustatyti šių pakeitimų patikros rodikliai ir kriterijai?

    II. TIEKIMO GRANDINėS KONTROLė

    Taikant tiekimo grandinės kontrolės sistemas turi būti užtikrintas patikimas medienos produktų atsekamumas visa tiekimo grandine nuo kirtavietės arba importo vietos iki eksporto vietos. Ne visuomet būtina užtikrinti fizinę galimybę atsekti rąsto, rąstų krovinio arba medienos produkto judėjimą nuo eksporto iki kilmės miško, tačiau visuomet būtina užtikrinti atsekamumą nuo miško iki pirmosios surinkimo vietos (pvz., medienos terminalo arba perdirbimo įmonės).

    II a. Miško kirtimo teisės

    Aiškiai nustatytos teritorijos, kuriose suteiktos teisės naudoti miško išteklius, ir įvardyti šių teisių turėtojai.

    Ar taikant kontrolės sistemą užtikrinama, kad į tiekimo grandinę patektų tik mediena, gauta iš miško teritorijos, dėl kurios suteiktos galiojančios ir teisėtos miško kirtimo teisės?

    Ar taikant kontrolės sistemą užtikrinama, kad miško kirtimo darbus atliekančioms įmonėms būtų suteiktos tinkamos susijusių miško teritorijų miško kirtimo teisės?

    Ar miško kirtimo teisių suteikimo procedūros ir informacija apie suteiktas miško kirtimo teises ir jų turėtojus skelbiamos viešai?

    II b. Tiekimo grandinės kontrolės sistemos

    Parengtos veiksmingos medienos atsekamumo visoje tiekimo grandinėje nuo kirtavietės iki eksporto vietos priemonės.

    Gali būti taikomi įvairūs medienos atpažinimo metodai: nuo atskiriems produktams skirtų kortelių naudojimo iki rėmimosi krovinio arba partijos dokumentais. Pasirenkant metodą turi būti atsižvelgiama į medienos rūšį ir vertę, sumaišymo su neteisėta arba nepatikrinta mediena riziką.

    Ar pagal kontrolės sistemą nustatomi ir apibūdinami visi galimi tiekimo grandinių variantai?

    Ar pagal kontrolės sistemą nustatomi ir apibūdinami visi tiekimo grandinės etapai?

    Ar nustatyti ir dokumentuose aprašyti metodai, kuriais remiantis, pirma, nustatoma produkto kilmė, antra, įgyvendinama sumaišymo su nežinomų šaltinų mediena prevencija šiuose tiekimo grandinės etapuose:

    - mediena miške;

    - vežimas;

    - laikinas saugojimas;

    - atvežimas į pirminio perdirbimo įmonę;

    - perdirbimo įmonės;

    - laikinas saugojimas;

    - vežimas;

    - atvežimas į eksporto vietą?

    Kokios organizacijos atsakingos už medienos judėjimo kontrolę? Ar jos turi tinkamų žmogiškųjų ir kitų išteklių kontrolės veiklai vykdyti?

    Ar parengtas sukurtų ir taikomų kontrolės procedūrų rezultatų patikros protokolas?

    Ar aiškiai nustatytos įgyvendinimo procedūros ir apie jas pranešta visoms suinteresuotosioms šalims?

    II c. Kiekiai

    Parengtos patikimos ir veiksmingos medienos produktų kiekio matavimo ir registravimo kiekviename tiekimo grandinės etape priemonės, įskaitant patikimus ir tikslius kiekvienoje kirtavietėje augančių medžių tūrio apskaičiavimus prieš kirtimą.

    Ar pagal kontrolės sistemą gaunami kiekybiniai sąnaudų ir produkcijos duomenys šiuose tiekimo grandinės etapuose:

    - augantys medžiai;

    - rąstai miške;

    - vežama ir saugoma mediena;

    - atvežimas į pirminio perdirbimo įmonę;

    - kontrolė perdirbimo įmonėse;

    - atvežimas į eksporto vietą?

    Kokios organizacijos atsakingos už kiekybinių duomenų įvedimą į kontrolės sistemą? Kaip šios organizacijos susijusios? Ar šių organizacijų darbuotojai išklausė standartinio mokymo valdyti duomenis kursą?

    Kaip kontroliuojama duomenų kokybė?

    Jeigu atsakingos įvairios organizacijos, kaip užtikrinama, kad duomenys būtų kontroliuojami ir valdomi vienodai?

    II d. Duomenų sutikrinimas

    Visi duomenys registruojami taip, kad juos nedelsiant būtų galima sutikrinti su pirmesnių ir paskesnių tiekimo grandinės etapų duomenimis. Patikimai sutikrinami visos tiekimo grandinės duomenys.

    Ar visi kiekybiniai duomenys registruojami taip, kad juos nedelsiant būtų galima sutikrinti su pirmesnių ir paskesnių tiekimo grandinės etapų kiekybiniais duomenimis?

    Ar lentpjūvėse ir kitose perdirbimo įmonėse parengti neapdirbtos medienos ir perdirbtos produkcijos kiekio nuoseklumo vertinimo metodai?

    Ar visoje tiekimo grandinėje galima atlikti patikimą sutikrinimą pagal atskirus medienos produktus arba jų partijas?

    Kokios informacinės sistemos ir technologijos taikomos duomenims saugoti, sutikrinti ir registruoti? Ar įdiegtos veiksmingos duomenų apsaugos sistemos?

    Kaip užkertamas kelias, kad sistemomis nebūtų naudojamasi neteisėtai (sistemos apsauga)?

    Kaip užtikrinamas apsaugos sistemų patikimumas?

    Kokia organizacija atsakinga už duomenų sutikrinimą? Ar ji turi pakankamai žmogiškųjų ir kitų išteklių duomenų valdymo veiklai vykdyti?

    Kokia informacija apie tiekimo grandinės kontrolę skelbiama viešai?

    Kaip suinteresuotosios šalys gali gauti šią informaciją?

    II e. Medienos, kurios teisėtumas patikrintas, maišymas su mediena, kurios teisėtumas patvirtintas kitaip

    Jei rąstus arba medieną, gautus iš patikrintų teisėtų šaltinių, leidžiama maišyti su rąstais arba mediena, gautais iš kitų šaltinių, taikomos pakankamos kontrolės priemonės siekiant atskirti medieną, gautą iš nežinomo šaltinio arba iškirstą neturint teisėtų miško kirtimo teisių.

    Ar pagal kontrolės sistemą leidžiama patikrintą medieną maišyti su kita mediena, kurios teisėtumas patvirtintas (pvz., su importuota mediena arba mediena, gauta iš miško teritorijos, kuriai suteiktos teisėtos miško kirtimo teisės, bet iki galo nebaigtas tikrinimo procesas)?

    Kokios kontrolės priemonės taikomos šiais atvejais? Pavyzdžiui, ar kontrolės priemonėmis užtikrinama, kad kiekviename etape deklaruota patikrinta produkcija neviršytų patikrintų sąnaudų?

    Kokiomis sąlygomis konfiskuota mediena, parduodama viešuosiuose aukcionuose, įtraukiama į tiekimo grandinę? Ar nustatyta patikima patikra?

    II f. Importuoti medienos produktai

    Taikomos tinkamos kontrolės priemonės, skirtos užtikrinti, kad importuoti medienos produktai būtų importuojami teisėtai.

    Kaip įrodoma, kad medienos produktų importas teisėtas?

    Kokią informaciją reikia pateikti norint įrodyti, kad importuoti produktai pagaminti iš trečiojoje šalyje teisėtai iškirstų medžių?

    Ar pagal TTS visoje tiekimo grandinėje atpažįstami importuoti medienos produktai?

    Jei naudojama importuota mediena, ar pagal FLEGT licenciją galima nustatyti kilmės šalį ir sudėtinių produktų sudedamųjų dalių kilmės šalį?

    Ar importuojamą medieną ženklinant brūkšniniais kodais užtikrinama, kad tik teisėtai nukirsti ir perdirbti miško produktai būtų eksportuojami išduodant FLEGT licenciją? (Pavyzdžiui, kokių veiksmų dėl importuotos medienos imamasi po pirmojo perdirbimo etapo, kaip ji ženklinama, kaip šis ženklas keičiamas po paskesnių perdirbimo etapų?)

    III. Patikra

    Tikrinant taikomos kontrolės priemonės medienos teisėtumui užtikrinti. Patikra turi būti pakankamai patikima ir veiksminga, kad būtų galima nustatyti visus reikalavimų nesilaikymo miške arba tiekimo grandinėje atvejus ir laiku imtis priemonių šiems pažeidimams pašalinti.

    III a. Organizacija

    Patikrą atlieka vyriausybinė arba trečiosios šalies organizacija, turinti tinkamų išteklių, valdymo sistemas ir kvalifikuotą bei apmokytą personalą, taip pat patikimas ir veiksmingas interesų konfliktų kontrolės priemones, arba šios organizacijos ją atlieka drauge.

    Ar vyriausybė paskyrė organizaciją (-as) patikros užduotims atlikti? Ar įgaliojimai (ir susijusios pareigos) yra aiškūs ir viešai paskelbti?

    Ar aiškiai paskirstytos pareigos ir nurodytos su šiomis pareigomis susijusios reikalaujamos kompetencijos? Kaip šios pareigos vykdomos?

    Kaip už teisėtumo tikrinimą atsakingos tarnybos aukščiausiu lygmeniu užtikrina, kad vykdant miškų sektoriaus kontrolę dalyvaujančios administracijos (Aplinkos ir gamtos apsaugos ministerija, Finansų ministerija ir pan.) organizuotai bendradarbiautų ir valdytų duomenis?

    Ar už patikrą atsakinga organizacija turi tinkamų išteklių teisėtumo apibrėžčiai ir medienos tiekimo grandinės kontrolės sistemoms tikrinti?

    Ar už patikrą atsakinga organizacija turi dokumentuose aprašytą valdymo sistemą, kuria:

    - užtikrinama būtina organizacijos personalo kompetencija ir (arba) patirtis;

    - užtikrinama vidaus kontrolė ir (arba) priežiūra;

    - nustatytos interesų konfliktų kontrolės priemonės;

    - užtikrinamas sistemos skaidrumas;

    - apibrėžiama patikros metodika ir užtikrinamas jos taikymas;

    - taikomas skundų nagrinėjimo mechanizmas, su kuriuo gali susipažinti visuomenė?

    III b. Patikra pagal teisėtumo apibrėžtį

    Nustatyta aiški apibrėžtis, kas turi būti patikrinta. Patikros metodika aprašyta dokumentuose, ją taikant užtikrinamas sistemingas, skaidrus, įrodymais pagrįstas, reguliarus ir visas apibrėžties dalis apimantis patikros procesas.

    Ar patikros metodika apima visus teisėtumo apibrėžties elementus ir visų nustatytų rodiklių atitikties patikras?

    Ar tikrinant reikalaujama:

    - patikrinti (net iš anksto neperspėjus) dokumentus, kirtimo registrus ir darbus vietoje?

    - rinkti informaciją iš išorės suinteresuotųjų šalių?

    - tvarkyti patikros įrašus taip, kad juos galėtų patikrinti vidaus auditoriai ir nepriklausomas stebėtojas?

    Ar aiškiai apibrėžtos ir įgyvendinamos institucijų funkcijos ir pareigos?

    Ar pagal teisėtumo apibrėžtį atliktos patikros rezultatai skelbiami viešai? Kaip suinteresuotosios šalys gali gauti šią informaciją?

    III c. Tiekimo grandinės kontrolės sistemų patikros

    Aiškiai apibrėžta, kas turi būti patikrinta visoje tiekimo grandinėje nuo kirtimo iki eksporto. Patikros metodika aprašyta dokumentuose, pagal šią metodiką užtikrinamas sistemingas, skaidrus, įrodymais pagrįstas, reguliarus ir visas apibrėžties dalis apimantis patikros procesas, numatyta reguliariai ir neatidėliojant sutikrinti kiekvieno grandinės etapo duomenis.

    Ar patikros metodika apima visų tiekimo grandinės kontrolės priemonių patikras?

    Ar tai aiškiai nurodyta patikros metodikoje?

    Kaip įrodoma, kad tiekimo grandinės kontrolės priemonių patikros atliktos?

    Ar aiškiai apibrėžtos ir įgyvendinamos institucijų funkcijos ir pareigos?

    Ar tiekimo grandinės kontrolės patikros rezultatai skelbiami viešai? Kaip suinteresuotosios šalys gali gauti šią informaciją?

    III d. Pažeidimai

    Nustatytos galiojančios veiksmingos priemonės, pagal kurias, nustačius pažeidimus, reikalaujama imtis tinkamų taisomųjų veiksmų ir jie įgyvendinami.

    Ar patikros sistemoje nustatytas minėtas reikalavimas?

    Ar parengtos pažeidimų šalinimo priemonės? Ar jos praktiškai taikomos?

    Ar tinkamai registruojami pažeidimai ir priimti taisomieji veiksmai? Ar vertinamas taisomųjų veiksmų veiksmingumas?

    Kokia informacija apie nustatytus pažeidimus skelbiama viešai?

    IV. Licencijavimas

    Kamerūnas paskyrė licencijas išduodančiai institucijai bendrą atsakomybę už FLEGT licencijų išdavimą. FLEGT licencijos išduodamos siuntoms arba miško subjektams .

    IV a. Organizacija

    Kokiai organizacijai pavesta išduoti FLEGT licencijas?

    Ar aiškiai apibrėžtos ir viešai paskelbtos licencijas išduodančios institucijos ir jos personalo funkcijos, susijusios su FLEGT licencijų išdavimu?

    Ar nustatyti licencijas išduodančios institucijos personalo kompetencijos reikalavimai ir vidaus kontrolės priemonės?

    Ar licencijas išduodanti institucija turi tinkamų išteklių jai pavestoms užduotims vykdyti?

    IV b. FLEGT licencijų išdavimas

    Ar licencijas išduodanti institucija laikosi dokumentuose aprašytų licencijų išdavimo procedūrų?

    Ar šios procedūros skelbiamos viešai, nurodant mokėtinus mokesčius?

    Kaip įsitikinama, kad šios procedūros tinkamai taikomos praktiškai?

    Ar tinkamai registruojamos išduotos licencijos ir atsisakymo jas išduoti atvejai?

    Ar iš įrašų aiškiai matyti, kuo remiantis išduotos licencijos?

    IV c. Siuntoms išduodamos licencijos

    Ar licencijos išduodamos atskiroms siuntoms?

    Ar taikant vyriausybės nustatytas patikros ir atsekamumo sistemas įrodomas eksporto siuntos teisėtumas?

    Ar aiškiai nustatyti licencijų išdavimo reikalavimai ir apie juos pranešta eksportuotojui?

    Ar eksportuotojai visiškai supranta FLEGT licencijų išdavimo kriterijus?

    Kokia informacija apie išduotas licencijas skelbiama viešai?

    V. NEPRIKLAUSOMO SISTEMOS AUDITO NUOSTATOS

    Nepriklausomas sistemos auditas (NSA) yra nuo Kamerūno miškų sektoriaus reguliavimo institucijų nepriklausoma funkcija. Jos paskirtis – užtikrinti FLEGT licencijavimo schemos patikimumą garantuojant, kad visi TTS aspektai būtų įgyvendinami taip, kaip numatyta .

    V a. Institucinės priemonės

    Institucijos skyrimas : Kamerūnas oficialiai leido vykdyti NSA funkciją ir suteikia galimybę ją vykdyti veiksmingai ir skaidriai.

    Nepriklausomumas nuo kitų TTS elementų : organizacijos ir asmenys, dalyvaujantys miško išteklių valdymo arba reglamentavimo procesuose, aiškiai atskirti nuo organizacijų ir asmenų, dalyvaujančių nepriklausomo audito procese.

    - Ar vyriausybė dokumentuose aprašė nepriklausomo auditoriaus nepriklausomumo reikalavimus?

    - Ar nustatytas reikalavimas, kad organizacijos arba asmenys, kurie yra suinteresuoti komerciniu požiūriu arba atlieka institucinę funkciją abiejų Šalių miškų sektoriuje, negali vykdyti nepriklausomo auditoriaus funkcijos?

    Nepriklausomo auditoriaus skyrimas : nepriklausomas auditorius paskirtas taikant skaidrų mechanizmą; taikomos aiškios viešai paskelbtos jo veiklos taisyklės.

    - Ar vyriausybė viešai paskelbė nepriklausomo auditoriaus veiklos sąlygas?

    - Ar vyriausybė dokumentuose aprašė ir viešai paskelbė nepriklausomo auditoriaus skyrimo procedūras?

    Skundų nagrinėjimo mechanizmo nustatymas : parengtas skundų ir ginčų dėl nepriklausomo audito nagrinėjimo mechanizmas. Šis mechanizmas tinkamas visiems skundams dėl licencijavimo schemos veikimo nagrinėti.

    - Ar įdiegtas ir visoms suinteresuotosioms šalims prieinamas dokumentuose aprašytas skundų nagrinėjimo mechanizmas?

    - Ar aišku, kaip priimami, registruojami, perduodami nagrinėti aukštesniu lygmeniu (prireikus) ir sprendžiami skundai?

    V b. Nepriklausomas auditorius

    Organizaciniai ir techniniai reikalavimai : nepriklausomas auditorius yra nepriklausomas nuo kitų teisėtumo tikrinimo sistemos elementų ir veikia pagal dokumentuose aprašytą valdymo sistemą, vykdydamas veiksmus ir procedūras, atitinkančias tarptautiniu mastu pripažintą gerąją patirtį.

    - Ar nepriklausomas auditorius veikia pagal dokumentuose aprašytą valdymo sistemą, atitinkančią standarto ISO 17021 gairių arba panašių standartų reikalavimus?

    Audito metodika : nepriklausomo audito metodika grindžiama įrodymais, patikros atliekamos tiksliai.

    - Ar nepriklausomo audito metodikoje nustatyta, kad visos išvados grindžiamos objektyviais TTS veikimo įrodymais?

    - Ar metodikoje nustatyti didžiausi kiekvieno TTS elemento tikrinimo laiko intervalai?

    Audito sritis : nepriklausomas auditorius veikia pagal veiklos sąlygas, kuriose aiškiai nurodyta, kas turi būti stebima, ir kurios apima visus sutartus FLEGT licencijų išdavimo reikalavimus.

    - Ar nepriklausomo audito metodika apima visus TTS elementus ir ar joje aprašytos pagrindinės veiksmingumo patikros?

    Ataskaitų teikimo reikalavimai : NSA atliekanti įstaiga per jungtinį Susitarimo stebėjimo komitetą (JSK) jungtinei įgyvendinimo tarybai (taryba) teikia pirminę ataskaitą. Nepriklausomo auditoriaus ataskaitos ir visi taisomieji veiksmai aptariami JSK.

    - Ar nepriklausomo auditoriaus veiklos sąlygose nustatyti ataskaitų teikimo reikalavimai ir šių ataskaitų teikimo dažnumas?

    - Ar auditoriaus veiklos sąlygose ir JSK darbo tvarkos taisyklėse nurodoma audito išvadų skelbimo tvarka?

    VI. EUROPOS SąJUNGOJE įDIEGTOS FLEGT LICENCIJų PRIPAžINIMO SISTEMOS VERTINIMO KRITERIJAI

    FLEGT reglamente ir jo įgyvendinimo priemonėse nustatytos FLEGT licencijavimo schemos diegimo procedūros, įskaitant procedūras, kurias taikant galima tikrinti, ar į laisvą apyvartą Europos Sąjungos teritorijoje skirtiems išleisti Kamerūno medienos produktams išduotos FLEGT licencijos. Be to, pagal šias procedūras reikalaujama, kad valstybės narės paskirtų už tai atsakingas kompetentingas institucijas.

    Kadangi naujos priemonės įdiegtos konkrečiai siekiant įgyvendinti FLEGT schemą, vertinant nagrinėjamas Europos Sąjungos pasirengimas tikrinti FLEGT licencijas.

    Ar kiekvienoje valstybėje narėje tinkamai nustatytos kompetentingos institucijos? Ar ši informacija skelbiama viešai?

    Ar kiekvienoje valstybėje narėje nustatytos FLEGT licencijų tvarkymo procedūros? Ar šios procedūros skelbiamos viešai?

    Ar valstybėse narėse sukurti tinkami teisės aktai ir reglamentavimas, kai, valstybių narių vertinimu, tai yra būtina?

    Ar kompetentingos institucijos ir muitinė nustatė ryšių palaikymo priemones?

    Ar nustatytos procedūros, kad Europos Sąjunga arba bet kuris Europos Sąjungos skirtas asmuo ar įstaiga galėtų naudotis tinkamais dokumentais ir duomenimis ir būtų išvengta bet kokių problemų, galinčių kliudyti FLEGT licencijavimo schemai tinkamai veikti?

    Ar nustatytos procedūros, skirtos suteikti galimybę nepriklausomam auditoriui naudotis visais tinkamais dokumentais ir duomenimis?

    Ar valstybės narės ir Europos Komisija susitarė dėl ataskaitų rengimo būdų? Ar parengtos ir priimtos šių ataskaitų skelbimo procedūros?

    Ar taikant procedūras numatytas atvejis, kai nepripažįstamos FLEGT licencijas turinčios prekės? Ar nustatytos procedūros, skirtos pranešti apie visus licencijų pažeidimus ir kovoti su nusikaltimais?

    Ar paskelbta informacija apie baudas, paskirtas padarius įvairius pažeidimus?

    IX PRIEDAS

    Susitarimo įgyvendinimo tvarkaraštis

    1. Dalyvių ir visuomenės supažindinimas ir informavimas | 1.1 Informavimo plano rengimas |x | | | | | | | | | | 1.2 Informavimo plano vertinimas ir koregavimas | |x |x | x | | | | | | | 1.3 Informavimo plano įgyvendinimas |x |x |x | x |x |x |x |x | | | 1.4 Centrinės Afrikos miškų komisiją (COMIFAC) sudarančių šalių keitimosi informacija programos kūrimas |x |x |x | | | | | | | | 1.5 Tarptautinės visuomenės informavimo veiksmai (taip pat kaip 9.4, 9.5 ir 9.6 dalyse?) |x |x |x | | | | | | | | 1.6 Reklama |x |x |x | x |x |x |x |x | | | 1.7 Dalyvių supažindinimas su SPS nuostatomis |x |x |x | x |x |x |x |x | | 2. Kamerūno produktų, kuriems išduotos FLEGT licencijos, rėmimas Europos rinkoje | 2.1 Kamerūno produktų, kuriems išduotos FLEGT licencijos, ženklo rėmimo plano rengimas ir (arba) galimybių tyrimas | |x |x | | | | | | | | 2.2 Kamerūno produktų, kuriems išduotos FLEGT licencijos, ženklų kūrimas | | | |x | | | | | | | 2.3 Ženklo apsauga ir vadyba | | | |x |x |x |x |x | | | 2.4 Kamerūno produktų, kuriems išduotos FLEGT licencijos, rėmimas tikslinėse rinkose |x |x |x |x |x |x |x |x | | | 2.5 Europos visuomenės supažindinimas |x |x |x |x |x |x |x |x | | | 2.6 SPS reklama kitose tarptautinėse rinkose (JAV, Kinijos ir pan.) | | |x |x |x |x |x |x | | 3. Institucinės sistemos | 3.1 Centrinės institucijos organizavimas | |x |x | | | | | | | | 3.2 Atokių regionų (Dualos, Kribio ir pan.) institucijų organizavimas | |x |x | | | | | | | | 3.3 Jungtinio Susitarimo stebėjimo komiteto (JSK) ir tarybos steigimas ir veikla |x |x |x |x |x |x |x |x | | | 3.4 Nacionalinio Susitarimo stebėjimo komiteto steigimas ir veikla |x |x |x |x |x |x |x |x | | 4. Pajėgumų didinimas | 4.1 Mokymo plano rengimas (susijusių dalyvių nustatymas ir modelio, pagal kurį galima nustatyti mokymo tikslus ir įgyvendintinus veiksmus, apskaičiuojant išlaidas, kūrimas) |x | | | | | | | | | | 4.2 Mokymo plano įgyvendinimas |x |x |x | | | | | | | | 4.3 Reikiamos įrangos ir logistikos priemonių nustatymas |x |x | | | | | | | | | 4.4 Įrangos ir logistikos priemonių įsigijimas | |x |x | | | | | | | | 4.5 Įrangos, logistikos ir priežiūros priemonių naudojimas | |x |x | | | | | | | 5. Teisinio pagrindo tobulinimas | 5.1 Miškų įstatymo ir įgyvendinamųjų aktų persvarstymas |x |x | | | | | | | | | 5.2 Su medienos vidaus rinka susijusio teisinio pagrindo tobulinimas |x |x |x | | | | | | | | 5.3 Su miškais (bendruomenių, komunų ir privačių asmenų) susijusio teisinio pagrindo tobulinimas |x |x |x | | | | | | | | 5.4 Su socialiniais ir aplinkos aspektais susijusio teisinio pagrindo tobulinimas |x |x |x | | | | | | | | 5.5 Kamerūno tinkamai ratifikuotų tarptautinių teisinių dokumentų atitinkamų nuostatų įtraukimas |x |x |x | | | | | | | | 5.6 Galimas teisėtumo lentelės koregavimas | | |x | | | | | | | | 5.7 Su miškų ūkio mechanizavimu ir perdirbimo skatinimu susijusio teisinio pagrindo tobulinimas |x |x |x | | | | | | | 6. Nacionalinės kontrolės sistemos tobulinimas | 6.1 Kontrolės veiksmų planavimo sistemos kūrimas |x |x |x |x |x |x |x |x | | | 6.2 Kontrolės procedūrų, atitinkančių teisėtumo tikrinimo procedūras, rengimas |x | | | | | | | | | | 6.3 Valdymo tobulinimo priemonių kūrimas |x | | | | | | | | | | 6.4 Nacionalinės kontrolės sistemos, kurios duomenimis pildoma KMIVS II duomenų bazė, veikla | | |x | x |x |x |x |x | | 7. Atsekamumo sistemos

    kūrimas |7.1 Atsekamumo sistemos kūrimas |x |x | | | | | | | | |7.2 Įvairių susijusių ministerijų duomenų bazių sujungimas ir keitimosi duomenimis su CEMAC šalimis mechanizmų kūrimas |x |x | | | | | | | | |7.3 Inventorizacijos standartų atnaujinimas |x |x | | | | | | | | |7.7 Bandomasis sistemos tikrinimas (sistemos rengimas veiklai) | |x |x | | | | | | | |7.5 Įrenginių ir įrangos (identifikatorių, identifikatorių skaitytuvų, kompiuterių) įsigijimas siekiant sistemą taikyti nacionaliniu lygmeniu | |x |x | | | | | | | |7.6 Sistemos stiprinimas ir taikymas nacionaliniu lygmeniu: patikros punktų visose tiekimo grandinėse steigimas ir įrengimas, įskaitant miško punktus (infrastruktūra, kompiuteriai, interneto jungtys ir pan.) | | |x |x | | | | | | |7.7 Dalyvių (MFM ir kitų susijusių administracijų, privačiojo sektoriaus ir pilietinės visuomenės) pajėgumų didinimas aprūpinant geografinės vietos nustatymo inventoriumi, duomenų bazių naudojimas ir pan. | |x |x |x | | | | | | |7.8 Susijusių darbuotojų (teisėtumą užtikrinančių ir patikros punktų darbuotojų), privačiojo sektoriaus ir pilietinės visuomenės mokymas | |x |x |x | | | | | | |7.9 Atsekamumo sistemos veikla | | | |x |x |x |x |x | | |7.10 Duomenų rinkimas ir tvarkymas | | | |x |x |x |x |x | | |7.11 Įrangos priežiūra | | | |x |x |x |x |x | | 8. Miško subjekto teisėtumo tikrinimo sistemos kūrimas |8.1 Tolesnis teisėtumo lentelių rengimas ir jų tikrinimai vietoje |x |x |x | | | | | | | |8.2 Išsamių miško subjekto teisėtumo tikrinimo sistemos procedūrų kūrimas |x |x |x | | | | | | | |8.3 Mokymas taikyti miško subjekto teisėtumo tikrinimo procedūras ir informacijos apie jas skleidimas | | |x |x | | | | | | |8.4 Patvirtintų privačių sertifikavimo sistemų pripažinimas ir skelbimas |x |x |x | | | | | | | |8.5 Teisėtumo pažymėjimų išdavimo sistemos tikrinimas | | |x | | | | | | | |8.6 Miško subjekto teisėtumo tikrinimo vertinimas; gali būti nustatyti taisomieji veiksmai | | |x |x |x | | | | | |8.7 Teisėtumo pažymėjimų išdavimas | | |x |x |x |x |x |x | | 9. FLEGT licencijavimo schemos kūrimas

    |9.1 Išsamių FLEGT licencijų išdavimo procedūrų kūrimas |x |x | | | | | | | | |9.2 Informacijos apie FLEGT licencijų išdavimo procedūras skleidimas privačiajam sektoriui |x |x |x | | | | | | | |9.3 Sutarčių sudarymas su kompetentingomis Europos Sąjungos institucijomis |x |x |x | | | | | | | |9.4 Galimybių išduoti elektronines FLEGT licencijas tyrimas | | |x |x | | | | | | |9.5 FLEGT licencijavimo schemos tikrinimas | | |x |x | | | | | | |9.9 FLEGT licencijų išdavimas | | | |x |x |x |x |x | | 10. Nepriklausomas sistemos auditas |10.1 Nepriklausomo auditoriaus samdymas ir išsamios metodikos kūrimas | | |x | | | | | | | |10.2 Pirmasis nepriklausomas auditas (praėjus 6 mėnesiams po sistemos veiklos pradžios) | | | |x | | | | | | |10.3 Antrasis nepriklausomas auditas (praėjus 12 mėnesių po sistemos veiklos pradžios) | | | |x | | | | | | |10.4 Trečiasis nepriklausomas auditas (praėjus 2 metams po sistemos veiklos pradžios) | | | | |x | | | | | |10.5 Ketvirtasis nepriklausomas auditas | | | | | |x | | | | |10.6 Penktasis nepriklausomas auditas | | | | | | |x | | | |10.7 Šeštasis nepriklausomas auditas | | | | | | | |x | | 11. Vidaus medienos rinkos (VMR) stebėjimas | 11.1 Vidaus medienos rinkos (VMR) organizavimas |x |x |x | | | | | | | | 11.2 Statistinių duomenų rinkimo sistemos kūrimas |x |x |x |x |x |x |x |x | | 12. Mechanizavimas ir prekyba | 12.1 Kamerūno medienos sektoriaus padėties ir medienos produktų naudojimo Kamerūno rinkoje vertinimas |x | | | | | | | | | | 12.2 Konsultacijos su specialistais (neoficialiais arba oficialiais) |x | | | | | | | | | | 12.3 Veiksmų ir poreikių tyrimas |x |x | | | | | | | | | 12.4 Medienos išteklių vertinimo, mechanizavimo plėtros ir perdirbimo skatinimo plano rengimas | |x |x | | | | | | | | 12.5 Perdirbimo standartų rengimas | | |x |x | | | | | | | 12.6 Priemonių, kuriomis skatinama naudoti medieną, rengimas (kokybės standartai, naujų produktų rėmimas) | | |x |x | | | | | | | 12.7 Mažai žinomų medienos rūšių apibūdinimas ir rėmimas | | |x |x |x |x |x |x | | | 12.8 Skatinimas pereiti prie technologijų naudojimo | | |x |x |x |x |x |x | | 13. SPS poveikio stebėjimas | 13.1 Socialinių rodiklių apibūdinimas ir stebėjimas | |x |x |x |x |x |x |x | | | 13.2 Konfiskuotos medienos tūrių stebėjimo sistemos kūrimas | |x | | | | | | | | | 13.3 Socialinio ir ekonominio poveikio bei poveikio aplinkai stebėjimo sistemos kūrimas | | |x | | | | | | | | 13.4 Socialinio ir ekonominio poveikio vertinimas įpusėjus SPS įgyvendinimo laikotarpiui | | |x |x |x | | | | | | 13.5 Miškų sektoriaus pajamų pokyčio stebėjimas | | |x |x |x |x |x |x | | | 13.6 Augalų dangos nuolatinio stebėjimo mechanizmo tobulinimas (nuolatinių sklypų stebėjimas, palydovinės nuotraukos ir pan.) | | | |x |x |x |x |x | | | 13.7 Poveikio neteisėtam kirtimui, patekimui į rinką, pajamų pokyčiui, medienos eksportui, konfiskuotos medienos kiekiui tyrimai | | | |x |x |x |x | | | | 13.8 Pažeidimų ir teismui perduotų bylų eigos stebėjimas | | |x |x |x |x |x |x | | 14. Papildomo finansavimo paieška | 14.1 Lėšų kaupimo strategijos vystymas |x |x | | | | | | | | | 14.2 Programų vystymas ir paramos teikėjų paieška | |x |x |x |x |x | | | |

    X PRIEDAS

    Papildomos priemonės ir finansavimo mechanizmai

    I. FINANSAVIMO MECHANIZMAI

    Į didelę dalį SPS įgyvendinti būtinų veiksmų jau plačiai atsižvelgta Kamerūno vyriausybei įgyvendinant sektorių reformas, jie priskirti prie prioritetinių veiksmų, kurie turi būti įgyvendinami pagal sektorinę miškų ir aplinkos programą (SMAP). Todėl jie finansuojami pagal šioje programoje nustatytas priemones, visų pirma:

    a) Kamerūnui skiriant savo lėšas:

    - iš valstybės biudžeto;

    - iš Specialiojo miškų plėtros fondo (SMPF);

    b) partneriams skiriant:

    - finansavimą iš Bendrojo fondo;

    - paramą biudžetui.

    Tačiau kai kuriems konkretiems SPS veiksmams reikės papildomų finansinių išteklių, todėl turės būti naudojamos kitos lėšos:

    - vystymąsi remiančių partnerių – Europos Sąjungos parama per 10-ąjį Europos plėtros fondą (EPF) ir kitus mechanizmus, kurie turi būti nustatyti;

    - vidaus lygmeniu: nustačius mokestį.

    Šios papildomos lėšos turės būti telkiamos derinant jas su SMAP.

    II. Papildomos priemonės

    Vykdant konkrečius SPS veiksmus turės būti įgyvendinamos papildomos priemonės šiose srityse:

    a) pajėgumų didinimas;

    b) informavimas;

    c) FLEGT produktų rėmimas Europos rinkoje;

    d) medienos vidaus rinkos stebėjimas;

    e) mechanizavimas;

    f) SPS poveikio stebėjimas;

    g) teisėtumo tikrinimo sistemos (TTS) įgyvendinimo dalyvaujamasis stebėjimas;

    h) atsekamumo sistemos modernizavimas;

    i) nacionalinės kontrolės sistemos tobulinimas;

    j) teisėtumo tikrinimo sistema;

    k) FLEGT licencijavimo schema;

    l) nepriklausomo audito įgyvendinimas;

    m) teisinio pagrindo tobulinimas;

    n) papildomo finansavimo paieška.

    Tam Šalys turi užtikrinti pakankamą techninę ir finansinę paramą, kad Kamerūno vyriausybė galėtų įgyvendinti minėtus veiksmus.

    II a. Pajėgumų didinimas

    Pagrindimas

    - techninių žinių gilinimas mokant visus susijusius dalyvius (administracijų darbuotojus, privačiojo sektoriaus atstovus, pilietinę visuomenę ir pan.);

    - įrangos tobulinimas;

    - logistikos tobulinimas.

    Numatyti veiksmai

    - mokymo plano rengimas (susijusių dalyvių nustatymas ir modelio, pagal kurį galima nustatyti mokymo tikslus ir įgyvendintinus veiksmus, apskaičiuojant išlaidas, kūrimas);

    - mokymo plano įgyvendinimas;

    - reikiamos įrangos ir logistikos priemonių nustatymas;

    - įrangos ir logistikos priemonių įsigijimas;

    - įrangos ir logistikos priemonių veikimo užtikrinimas.

    Paramos pobūdis

    - techninė pagalba;

    - finansinė parama mokymui;

    - finansinė parama įrangai ir logistikos priemonėms įsigyti.

    II b. Informavimas

    Pagrindimas

    Informavimas – labai svarbi FLEGT SPS įgyvendinimo proceso dalis; informuojant bus galima:

    - skatinti įvairius dalyvius prisijungti įgyvendinant Susitarimą ir užtikrinti jų teikiamos paramos nuoseklumą;

    - prisidėti plėtojant Centrinės Afrikos miškų komisiją (COMIFAC) sudarančių šalių bendradarbiavimą;

    - reklamuoti Kamerūno medienos įvaizdį tarptautinėje rinkoje;

    - užtikrinti visuomenės paramą veiksmams, Kamerūno vyriausybės įgyvendinamiems skatinant tvarų miško išteklių valdymą ir nuo jų priklausančių bendruomenių plėtrą;

    - skatinti SPS teikiamą naudą susijusiems dalyviams ir visuomenei.

    Numatyti veiksmai

    - Informavimo plano, skirto įgyvendinti MFM darbuotojų ir kitų dalyvių supažindinimo veiksmus, rengimas ir įgyvendinimas;

    - Centrinės Afrikos miškų komisiją (COMIFAC) sudarančių šalių keitimosi informacija programos sukūrimas;

    - tarptautinės visuomenės informavimo veiksmai (žr. VII priedą);

    - dalyvių supažindinimas su SPS nuostatomis, kurios bus jiems taikomos, ir pagalba jiems prisitaikant prie šių naujų nuostatų;

    - Europos visuomenės informavimas apie Kamerūno vyriausybės pastangas tinkamai valdyti miškų sektorių.

    Būtinos paramos pobūdis

    - Finansinės priemonės;

    - techninė pagalba ir pajėgumų didinimas.

    II c. FLEGT produktų rėmimas Europos rinkoje

    Pagrindimas

    - pasitikėjimo didinimas taikant patikimą TTS;

    - Kamerūno medienos patekimo į Europos rinkas skatinimas;

    - Kamerūno medienos produktų aiškios pridėtinės vertės tyrimas.

    Numatyti veiksmai

    - Kamerūno produktų, kuriems išduotos FLEGT licencijos, ženklo galimybių tyrimas ir prireikus ženklo kūrimas;

    - ženklo apsauga ir vadyba;

    - ženklo rėmimas;

    - informacijos apie FLEGT licencija užtikrinamą teisėtumą skleidimas įvairiose Europos rinkose.

    Paramos pobūdis

    - finansinė parama;

    - techninė pagalba ir pajėgumų didinimas;

    - rėmimas Europos rinkoje.

    II d. Medienos vidaus rinkos stebėjimas

    Pagrindimas

    - medienos judėjimo valdymas nacionalinėje teritorijoje;

    - galimybė vertinti medienos vidaus rinkos (MVR) įnašą į nacionalinę ekonomiką.

    Numatyti veiksmai

    - MVR organizavimas;

    - su MVR susijusio teisinio pagrindo tobulinimas;

    - statistinių duomenų rinkimo sistemos kūrimas;

    - suderintos atsekamumo sistemos kūrimas.

    Paramos pobūdis

    - techninė pagalba ir pajėgumų didinimas.

    II e. Mechanizavimas

    Pagrindimas

    - mechanizmų modernizavimas;

    - produkcijos įvairinimas (antrasis ir trečiasis perdirbimas);

    - nacionalinės ir regioninės rinkos plėtra ir medienos produktų naudojimo vietos rinkoje skatinimas;

    - perdirbimo procesų tobulinimas ir šalutinių produktų utilizavimas;

    - eksportui parduotos medienos pridėtinės vertės didinimas;

    - darbo vietų kūrimas, specialistų mokymas ir dalyvavimas kovojant su skurdu.

    Numatyti veiksmai

    - Kamerūno medienos sektoriaus padėties ir medienos produktų naudojimo Kamerūno rinkoje vertinimas. Visų pirma medienos ir statybų sektoriaus tyrimas: žinių lygmuo ir rinkų padėtis, medienos naudojimas namų ūkiuose, ypač miestuose, mokymo poreikiai, produktų rėmimas, ekologinių namų ūkių, kuriuose naudojama mediena, plėtra Kamerūne;

    - konsultacijos su specialistais (neoficialiais arba oficialiais);

    - veiksmų ir poreikių tyrimas;

    - medienos išteklių vertinimo, mechanizavimo plėtros ir perdirbimo skatinimo plano rengimas pagal SMAP;

    - perdirbimo standartų rengimas;

    - priemonių, kuriomis skatinama naudoti medieną, rengimas (kokybės standartai), naujų produktų rėmimas pagal SMAP;

    - mažai žinomų medienos rūšių rėmimas pagal SMAP;

    - su miškų ūkio mechanizavimu susijusio teisinio pagrindo tobulinimas;

    - skatinimas pereiti prie technologijų naudojimo: produktyvumo ir našumo gerinimas – padėties tyrimas, subsektoriaus atstovų pasiūlymai.

    Paramos pobūdis

    - Techninė pagalba ir pajėgumų didinimas.

    II f. SPS poveikio stebėjimas

    Pagrindimas

    - SPS poveikio socialinei aplinkai vertinimas;

    - SPS ekonominio poveikio vertinimas;

    - SPS poveikio augalų dangos pokyčiui vertinimas.

    Numatyti veiksmai

    - socialinių rodiklių apibūdinimas ir stebėjimas;

    - konfiskuotos medienos kiekio stebėjimo sistemos kūrimas;

    - socialinio ir ekonominio poveikio bei poveikio aplinkai stebėjimo sistemos kūrimas;

    - socialinio ir ekonominio poveikio vertinimas įpusėjus SPS įgyvendinimo laikotarpiui;

    - miškų sektoriaus pajamų pokyčio stebėjimas;

    - augalų dangos nuolatinio stebėjimo mechanizmo tobulinimas (nuolatinių sklypų stebėjimas, palydovinės nuotraukos ir pan.);

    - poveikio neteisėtam kirtimui, patekimui į rinką, pajamų pokyčiui, medienos eksportui, konfiskuotos medienos kiekiui tyrimai;

    - pažeidimų ir teismui perduotų bylų eigos stebėjimas.

    Paramos pobūdis

    - techninė pagalba ir pajėgumų didinimas.

    II g. SPS įgyvendinimo dalyvaujamasis stebėjimas

    Pagrindimas

    - veiksmingo vadovavimo Kamerūno teritorijoje įgyvendinant SPS užtikrinimas;

    - visų suinteresuotųjų šalių dalyvavimo užtikrinimas.

    Numatyti veiksmai

    - parama nacionalinio stebėjimo komiteto, kuriame dalyvauja įvairūs dalyviai ir visos suinteresuotosios šalys, veiklai;

    - parama jungtinio Susitarimo stebėjimo komiteto (JSK) veiklai;

    - informacijos sklaidos priemonių kūrimas.

    Paramos pobūdis

    - techninė pagalba ir pajėgumų didinimas;

    - finansinė parama pilietinės visuomenės dalyvavimui.

    II h. Atsekamumo sistemos modernizavimas

    Pagrindimas

    - visų medienos srautų įtraukimas;

    - kiekvieno produkto kilmės nurodymas;

    - visos informacijos apie produkciją, mokesčius, eksportą ir ginčus naudojimas realiu laiku.

    Numatyti veiksmai

    - atsekamumo sistemos aprašo baigimas;

    - antrosios kartos kompiuterinės miškų informacijos valdymo sistemos (KMIVS II) plėtra;

    - būtinos įrangos ir infrastruktūros įrengimas;

    - atsekamumo sistemos veikimo užtikrinimas;

    - duomenų rinkimo ir tvarkymo užtikrinimas.

    Paramos pobūdis

    - techninė pagalba ir pajėgumų didinimas;

    - finansinė parama įrangai įsigyti.

    II i. Nacionalinės kontrolės sistemos tobulinimas

    Pagrindimas

    - veiksmingesnis nacionalinės kontrolės sistemos įgyvendinimas.

    Numatyti veiksmai

    - kontrolės veiksmų planavimo sistemos kūrimas;

    - kontrolės procedūrų rengimas;

    - valdymo tobulinimo priemonių kūrimas.

    Paramos pobūdis

    - techninė pagalba ir pajėgumų didinimas;

    - nepriklausomo stebėjimo mechanizmo atnaujinimas.

    II j. Teisėtumo tikrinimo sistema

    Pagrindimas

    - teisėtumo tikrinimo sistemos kūrimas.

    Numatyti veiksmai

    - tolesnis teisėtumo lentelių rengimas ir jų tikrinimai vietoje;

    - išsamių teisėtumo tikrinimo sistemos (TTS) procedūrų kūrimas;

    - mokymas taikyti TTS procedūras ir informacijos apie jas skleidimas;

    - patvirtintų privačių sertifikavimo sistemų pripažinimas ir skelbimas;

    - teisėtumo pažymėjimų išdavimo sistemos tikrinimas;

    - TTS veikimo vertinimas; gali būti nustatyti taisomieji veiksmai.

    Paramos pobūdis

    - techninė pagalba ir pajėgumų didinimas;

    - finansinė parama įrangai įsigyti.

    II k. FLEGT licencijavimo schema

    Pagrindimas

    - FLEGT licencijavimo schemos kūrimas.

    Numatyti veiksmai

    - išsamių FLEGT licencijų išdavimo procedūrų kūrimas;

    - informacijos apie FLEGT licencijų išdavimo procedūras skleidimas privačiajam sektoriui;

    - sutarčių sudarymas su kompetentingomis Europos Sąjungos institucijomis;

    - galimybių išduoti elektronines FLEGT licencijas tyrimas;

    - FLEGT licencijavimo schemos tikrinimas.

    Paramos pobūdis

    - techninė pagalba ir pajėgumų didinimas;

    - finansinė parama įrangai įsigyti.

    II l. Nepriklausomo audito diegimas

    Pagrindimas

    - pagal SPS įgyvendinamos FLEGT licencijavimo schemos veiksmingumo ir patikimumo užtikrinimas.

    Numatyti veiksmai

    - reguliariai atliekamas nepriklausomas auditas;

    - taisomųjų veiksmų, įtrauktų siekiant patobulinti sistemą, stebėjimas.

    Paramos pobūdis

    - finansinė parama auditui atlikti.

    II m. Teisinio pagrindo tobulinimas

    Pagrindimas

    - nuoseklesnis miškų sektoriui taikomas teisinis pagrindas;

    - esamų ir nepakankamai organizuotų arba reglamentuotų aspektų papildymas.

    Numatyti veiksmai

    - Miškų įstatymo ir įgyvendinamųjų aktų persvarstymas;

    - su medienos vidaus rinka susijusio teisinio pagrindo tobulinimas;

    - su bendruomenių, komunų ir privačių asmenų miškais susijusio teisinio pagrindo tobulinimas;

    - su socialiniais ir aplinkos aspektais susijusio teisinio pagrindo tobulinimas;

    - Kamerūno tinkamai ratifikuotų tarptautinių teisinių priemonių atitinkamų nuostatų įtraukimas;

    - galimas teisėtumo lentelės koregavimas;

    - su miškų ūkio mechanizavimu ir perdirbimo skatinimu susijusio teisinio pagrindo tobulinimas.

    Paramos pobūdis

    - pajėgumų didinimas.

    II n. Papildomo finansavimo paieška

    Pagrindimas

    - finansinių išteklių, skirtų prioritetiniais laikomiems konkretiems SPS veiksmams, kuriems dar nenumatyti ištekliai, telkimas.

    Numatyti veiksmai

    - pradedama paramos teikėjų paieška.

    Paramos pobūdis

    - techninė pagalba.

    XI PRIEDAS

    Jungtinis stebėjimo komitetas

    Taikydamos šio Susitarimo 19 straipsnį Šalys įsteigia sprendimų priėmimo instituciją, vadinamą jungtine įgyvendinimo taryba (toliau – taryba), ir jungtinį komitetą, vadinamą jungtiniu stebėjimo komitetu (sutrumpintai – JSK), kad užtikrintų ir palengvintų Susitarimo įgyvendinimo stebėjimą ir vertinimą. JSK padeda Šalims palaikyti dialogą ir keistis informacija. JSK visų pirma:

    a) reguliariai vykdo bendras užduotis, kad patikrintų Susitarimo įgyvendinimo ir jo poveikio veiksmingumą pagal gautą informaciją;

    b) siūlo datą, kurią turėtų pradėti veikti FLEGT licencijavimo schema;

    c) nagrinėja nepriklausomo auditoriaus ataskaitas, visus skundus dėl FLEGT licencijavimo schemos veikimo kiekvienos Šalies teritorijoje ir trečiųjų šalių ginčus dėl nepriklausomo auditoriaus veiklos ir siūlo veiksmus, kurie turi būti įgyvendinami siekiant išspręsti nepriklausomo sistemos audito (NSA) ataskaitose keliamus klausimus;

    d) prireikus užtikrina veiksmų, kurių Šalys ėmėsi siekdamos išspręsti nepriklausomo auditoriaus nustatytas problemas, stebėjimą;

    e) užtikrina šio Susitarimo socialinio bei ekonominio poveikio ir poveikio aplinkai vertinimą laikydamasis gerosios patirties ir kriterijų, dėl kurių Šalys turi susitarti, ir siūlo tinkamus visų problemų, nustatytų atliekant šį vertinimą, sprendimus;

    f) užtikrina, kad būtų atliekami reguliarūs Susitarimo įgyvendinimo vertinimai ir prireikus – atsitiktinės patikros;

    g) teikia rekomendacijas, kad padėtų siekti šio Susitarimo tikslų – be visų kitų, didinti pajėgumus ir siekti privačiojo sektoriaus atstovų bei pilietinės visuomenės dalyvavimo;

    h) pagal Šalių pateiktą informaciją rengia metinę ataskaitą, kurią teikia tarybai;

    i) reguliariai stebi rinkų padėtį ir teikia apie ją ataskaitas; siūlo atlikti tyrimus, jei būtina, ir rekomenduoja veiksmus, kurių turi būti imamasi atsižvelgiant į rinkų tyrimo ataskaitas;

    j) nagrinėja kiekvienos Šalies pagal šio Susitarimo 29 straipsnyje nustatytas procedūras pateiktus Susitarimo ar jo priedų pakeitimų pasiūlymus ir pakeitimo rekomendaciją teikia vertinti tarybai;

    k) bet kuriai Šaliai pasiūlius sprendžia visus kitus klausimus, susijusius su Susitarimo įgyvendinimu;

    l) tarybai nurodžius siekia rasti priimtiną sprendimą, jei kyla Šalių ginčas dėl Susitarimo įgyvendinimo ir (arba) aiškinimo, kaip nustatyta Susitarimo 24 straipsnyje.

    [1] COM (2003) 251.

    [2] OL C 268, 2003 11 7.

    [3] OL L 347, 2005 12 30.

    [4] Tarybos riboto naudojimo dokumentas Nr. 15102/05.

    [5] OL C [...], [...], p. [...].

    [6] COM (2003) 251.

    [7] OL C 268, 2003 11 7.

    [8] OL C 157E, 2006 7 6, p. 482.

    [9] OL L […], […], p. […].

    [10] Angl. Forest Law Enforcement Governance and Trade.

    [11] OL L 317, 2000 12 15, p. 3–353.

    [12] OL L 347, 2005 12 30.

    [13] COM (2003) 251, 2003 5 21.

    [14] A/RES 62/98, 2008 m. sausio 31 d.

    [15] OL L 302, 1992 10 19.

    [16] OL L 253, 1993 10 11.

    [17] Aplinkos ir miškų ministerija.

    [18] Nuolatinė miško teritorija.

    [19] Aplinkos ir gamtos apsaugos ministerija.

    [20] Poveikio aplinkai vertinimas.

    [21] Žr. Nacionalinio socialinės apsaugos fondo Pagrindinių dokumentų rinkinį (1979).

    [22] Žemės ūkio ir kaimo plėtros ministerija.

    [23] Privačiojo sektoriaus asociacija, vadinama Tropical Forest Trust , administruojanti privačiajam sektoriui teikiamos teisėtumo tikrinimo paramos projektą (pavadinimas – Timber Trade Action Programme ).

    [24] Ressources Extraction Monitoring (išteklių gavybos stebėjimas).

    [25] Pasaulio gamtos fondo (PGF) atsekamumo ir teisėtumo projektas.

    [26] Chain of Custody , atsekamumo sistema.

    [27] Forest Stewardship Council (Miškų valdymo taryba).

    [28] Europos Sąjungos finansuojamas projektas.

    [29] Informacinis pranešimas apie Europos Sąjungos miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos veiksmų planą anglų kalba: Forest Law Enforcement, Governance and Trade .

    [30] Teisėta medienos kilmė – įstaiga Bureau Véritas .

    [31] Teisėtumo atsekamumas – generalinė priežiūros bendrovė.

    [32] Gesellschaft für Technishe Zusammenarbeit (Vokietijos techninis bendradarbiavimas) – tvaraus gamtos išteklių valdymo programa.

    [33] Miškų ir faunos ministerija.

    [34] Centrinės Afrikos miškų komisija.

    [35] World Ressource Institute (Pasaulio išteklių institutas).

    [36] Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga.

    [37] International Forest Industry Association (Tarptautinė miško pramonės asociacija).

    [38] Principai, kriterijai, rodikliai.

    [39] Afrikos medienos organizacija (pranc. Organisation africaine du bois ) ir Tarptautinė atogrąžų medžių medienos asociacija (pranc. Organisation internationale des bois tropicaux ).

    [40] „Miško subjektas“ – tai teisėtą medienos produktų gamybos, įsigijimo arba perdirbimo šaltinį turintis fizinis arba juridinis asmuo, bendruomenė, komuna.

    [41] „Miško subjektas“ – tai teisėtą medienos produktų gamybos, įsigijimo arba perdirbimo šaltinį turintis fizinis arba juridinis asmuo, bendruomenė, komuna.

    [42] Šiuo metu importuojama ir tranzitu vežama tik CEMAC mediena (kurios kilmės šalis yra Centrinės Afrikos ekonominės ir pinigų bendrijos šalis, išskyrus Kamerūną), bet sistema galėtų būti taikoma bet kokios kitos kilmės (ne CEMAC šalių) medienai.

    [43] Šis potvarkis bus priimtas ruošiantis pradėti taikyti sistemą.

    [44] Bet kuriame etape konfiskuota ir aukcione parduota mediena šiuo lygmeniu įtraukiama į atsekamumo grandinę, jai taikomi visi tolesni šios grandinės etapai.

    [45] 10 straipsnio 1 ir 2 dalys. Konsultacijos dėl FLEGT licencijų teisėtumo. Jei abejojama, ar FLEGT licencija neteisėta, atitinkama kompetentinga institucija prašo, kad licencijas išduodanti institucija pateiktų papildomos informacijos.

    Jeigu licencijas išduodanti institucija per 21 kalendorinę dieną nuo prašymo gavimo dienos nepateikia atsakymo arba gavus papildomos informacijos neteisėtumas patvirtinamas, arba FLEGT licencijoje pateikta informacija neatitinka siuntos, atitinkama kompetentinga institucija nepripažįsta FLEGT licencijos ir priima sprendimą dėl veiksmų, kurių turi būti imamasi taikant galiojančius nacionalinės teisės aktus. Apie tai pranešama licencijas išduodančiai institucijai.

    [46] Global Legal Information Network (Pasaulio teisinės informacijos tinklas).

    Top