EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32010D0031(01)

2011/15/ES: 2010 m. gruodžio 20 d. Europos centrinio banko sprendimas dėl mokėjimams, susijusiems su EFSF paskolomis valstybėms narėms, kurių valiuta yra euro, atlikti skirtų sąskaitų atidarymo (ECB/2010/31)

OJ L 10, 14.1.2011, p. 7–8 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Croatian: Chapter 01 Volume 005 P. 285 - 286

In force: This act has been changed. Current consolidated version: 02/11/2011

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2011/15(1)/oj

14.1.2011   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 10/7


EUROPOS CENTRINIO BANKO SPRENDIMAS

2010 m. gruodžio 20 d.

dėl mokėjimams, susijusiems su EFSF paskolomis valstybėms narėms, kurių valiuta yra euro, atlikti skirtų sąskaitų atidarymo

(ECB/2010/31)

(2011/15/ES)

EUROPOS CENTRINIO BANKO VYKDOMOJI VALDYBA,

atsižvelgdama į Europos centrinių bankų sistemos ir Europos centrinio banko statutą, ypač į jo 17 ir 21 straipsnius,

kadangi:

(1)

Pagal Europos centrinių bankų sistemos ir Europos centrinio banko statuto (toliau – ECBS statutas) 17 straipsnį savo operacijoms vykdyti Europos centrinis bankas (ECB) gali atidaryti sąskaitas kredito įstaigoms, viešiesiems subjektams ir kitiems rinkos dalyviams.

(2)

ECBS statuto 21 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatyta, kad ECB gali veikti kaip Sąjungos institucijų, įstaigų ar organų, valstybių narių centrinių Vyriausybių, regioninių, vietos ar kitų valdžios institucijų, kitų viešosios teisės reglamentuojamų įstaigų arba valstybinių įmonių fiskalinis agentas.

(3)

Pagal 2007 m. liepos 24 d. Sprendimo ECB/2007/7 dėl TARGET2-ECB sąlygų (1) 1 straipsnio 2 dalį ECB klientais gali būti centriniai bankai.

(4)

Valstybės narės, kurių valiuta yra euro, ir European Financial Stability Facility, Société Anonyme (EFSF), Liuksemburge įsteigta viešoji ribotos atsakomybės bendrovė, kurios akcininkės yra valstybės narės, kurių valiuta yra euro, sudarė EFSF pagrindų susitarimą. 2010 m. rugpjūčio 4 d. EFSF pagrindų susitarimas įsigaliojo ir tapo privalomas.

(5)

Vadovaujantis EFSF pagrindų susitarimu ir EFSF įstatais, toms valstybėms narėms, kurių valiuta yra euro, kurios turi finansinių sunkumų ir yra sudariusios su Europos Komisija supratimo memorandumą dėl politikos sąlygų, EFSF suteikia finansavimą susitarimų dėl paskolos programos (toliau – susitarimai dėl paskolos programos) forma.

(6)

EFSF pagrindų susitarimo 3 straipsnio 5 dalyje nustatyta, kad paskola, kurią EFSF suteikia valstybei narei, kurios valiuta yra euro, mokama per EFSF ir atitinkamos valstybės narės-paskolos gavėjos sąskaitas, kurios buvo atidarytos Europos centriniame banke susitarimams dėl paskolos programos. 2010 m. rugsėjo 21 d. Sprendime ECB/2010/15 dėl EFSF paskolų valstybėms narėms, kurių valiuta yra euro, administravimo (2) įtvirtintos nuostatos dėl piniginių lėšų sąskaitos EFSF vardu, kuri turi būti atidaryta Europos centriniame banke susitarimų dėl paskolos programos veikimui.

(7)

Pagal susitarimus dėl paskolos programos, paskola grąžinama per piniginių lėšų sąskaitas, kurios yra atidarytos Europos centriniame banke atitinkamos valstybės narės-paskolos gavėjos nacionalinio centrinio banko (NCB) vardu.

(8)

Būtina įtvirtinti nuostatas dėl piniginių lėšų sąskaitų, kurios turi būti atidarytos Europos centriniame banke atitinkamos valstybės narės-paskolos gavėjos NCB vardu susitarimų dėl paskolos programos veikimui,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Piniginių lėšų sąskaitų atidarymas

ECB, gavęs valstybės narės-paskolos gavėjos NCB prašymą, tokio NCB vardu gali atidaryti piniginių lėšų sąskaitas mokėjimams, susijusiems su susitarimais dėl paskolos programos, apdoroti (toliau – NCB piniginių lėšų sąskaita).

2 straipsnis

Mokėjimų priėmimas piniginių lėšų sąskaitose

NCB piniginių lėšų sąskaita naudojama tik mokėjimams, susijusiems su susitarimu dėl paskolos programos, apdoroti.

3 straipsnis

Nurodymų priėmimas

NCB piniginių lėšų sąskaitos atžvilgiu ECB priima tik NCB-sąskaitos turėtojo nurodymus.

4 straipsnis

Likutis piniginių lėšų sąskaitose

NCB piniginių lėšų sąskaitoje niekada negali būti debetinio likučio. Todėl iš šių sąskaitų negalima atlikti jokių mokėjimų, viršijančių tų sąskaitų kreditinį likutį.

5 straipsnis

Atlyginimas

Už per naktį NCB piniginių lėšų sąskaitoje likusį kredito likutį ECB moka palūkanas, kurios atitinka taikomą ECB indėlių galimybės palūkanų normą faktiniu/360 pagrindu.

6 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis sprendimas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Priimta Frankfurte prie Maino 2010 m. gruodžio 20 d.

ECB pirmininkas

Jean-Claude TRICHET


(1)  OL L 237, 2007 9 8, p. 71.

(2)  OL L 253, 2010 9 28, p. 58.


Top