EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32009D0358

2009/358/EB: 2009 m. balandžio 29 d. Komisijos sprendimas dėl informacijos suderinimo ir reguliaraus perdavimo ir klausimyno, nurodytų Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2006/21/EB dėl kasybos pramonės atliekų tvarkymo 22 straipsnio 1 dalies a punkte ir 18 straipsnyje (pranešta dokumentu Nr. C(2009) 3011)

OJ L 110, 1.5.2009, p. 39–45 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Croatian: Chapter 15 Volume 034 P. 137 - 143

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2009/358/oj

1.5.2009   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 110/39


KOMISIJOS SPRENDIMAS

2009 m. balandžio 29 d.

dėl informacijos suderinimo ir reguliaraus perdavimo ir klausimyno, nurodytų Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2006/21/EB dėl kasybos pramonės atliekų tvarkymo 22 straipsnio 1 dalies a punkte ir 18 straipsnyje

(pranešta dokumentu Nr. C(2009) 3011)

(2009/358/EB)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 2006 m. kovo 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2006/21/EB dėl kasybos pramonės atliekų tvarkymo ir iš dalies keičiančią Direktyvą 2004/35/EB (1), ypač į jos 22 straipsnio 1 dalies a punktą ir 18 straipsnį,

kadangi:

(1)

Šiuo sprendimu siekiama nustatyti minimalius reikalavimus, kuriais siekiama užtikrinti, kad Direktyvos 2006/21/EB 7 straipsnio 5 dalyje, 11 straipsnio 3 dalyje ir 12 straipsnio 6 dalyje nurodyta informacija būtų suderintai, laiku ir tinkamai renkama ir, prireikus, perduodama, ir parengti pagrindą klausimynui, nurodytam tos direktyvos 18 straipsnio 1 dalyje.

(2)

Direktyvos 2006/21/EB 7 straipsnio 5 dalyje, 11 straipsnio 3 dalyje ir 12 straipsnio 6 dalyje nurodyta informacija turėtų būti perduodama kasmet laikotarpiu nuo gegužės 1 d. iki vėlesnių metų balandžio 30 d.

(3)

Direktyvos 2006/21/EB 18 straipsnio 1 dalyje nurodyta ataskaita pirmą kartą turėtų apimti 2008 m. gegužės 1 d.–2011 m. balandžio 30 d. laikotarpį ir turėtų būti perduota Komisijai ne vėliau kaip 2012 m. vasario 1 d.

(4)

Siekiant sumažinti su šiuo sprendimu susijusią administracinę naštą, į reikalingos informacijos sąrašą turėtų būti įtraukti tik naudingi duomenys, kurių gali prireikti norint sklandžiau įgyvendinti direktyvą. Informaciją apie Direktyvos 2006/21/EB 11 straipsnio 3 dalyje ir 12 straipsnio 6 dalyje nurodytus įvykius turėtų kasmet perduoti tik tos valstybės narės, kuriose nurodytuoju laikotarpiu tokie įvykiai įvyksta.

(5)

Šiame sprendime numatytos priemonės atitinka pagal Direktyvos 2006/21/EB 23 straipsnio 2 dalį įsteigto komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Pagal Direktyvos 2006/21/EB 7 straipsnį suteikiamų leidimų informacija, kuri, prireikus, turi būti prieinama Bendrijos statistikos institucijoms statistiniams duomenims rengti, yra nurodyta I priede.

2 straipsnis

Jei valstybėje narėje įvyksta vienas ar daugiau Direktyvos 2006/21/EB 11 straipsnio 3 dalyje ir 12 straipsnio 6 dalyje nurodytų įvykių, ta valstybė narė Komisijai kasmet perduoda II priede nurodytą informaciją apie kiekvieną iš tokių įvykių. Tokia informacija apima laikotarpį nuo aptariamųjų metų gegužės 1 d. iki balandžio 30 d. ir yra perduodama Komisijai ne vėliau kaip tų pačių metų liepos 1 d.

3 straipsnis

Už direktyvos įgyvendinimą valstybės narės atsiskaito atsakydamos į III priede pateikiamo klausimyno klausimus, kaip nurodyta Direktyvos 2006/21/EB 18 straipsnio 1 dalyje.

4 straipsnis

Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje, 2009 m. balandžio 29 d.

Komisijos vardu

Stavros DIMAS

Komisijos narys


(1)  OL L 102, 2006 4 11, p. 15.


I PRIEDAS

Pagal Direktyvą 2006/21/EB suteikiamų leidimų sąrašuose būtina nurodyti informacija

1.

Įrenginio pavadinimas ir adresas, kompetentinga leidimą išduodanti institucija, kompetentinga patikros institucija.

2.

Svarbiausia informacija apie išduotą leidimą: išdavimo data, galiojimo laikas, atliekų įrenginio kategorija pagal direktyvos 9 straipsnį, įrenginio veiklos etapas (eksploatuojamas, uždaromas ar uždarytas).

3.

Jei taikoma, informacija apie atliekų rūšį ir glaustas įrenginių bei stebėsenos ir kontrolės procedūrų aprašymas.


II PRIEDAS

Komisijai perduodama informaciją apie Direktyvos 2006/21/EB 11 straipsnio 3 dalyje ir 12 straipsnio 6 dalyje nurodytus įvykius, kaip numatyta jos 18 straipsnio 2 dalyje

Surenkama ir perduodama šiame sąraše nurodyta informacija apie kiekvieną įvykį:

1.

Įrenginio pavadinimas ir adresas, kompetentinga leidimą išduodanti institucija, kompetentinga patikros institucija.

2.

Informacija apie išduotą leidimą: išdavimo data, galiojimo laikas, atliekų įrenginio kategorija pagal direktyvos 9 straipsnį, atliekų rūšis ir glaustas įrenginių bei stebėsenos ir kontrolės procedūrų aprašymas, įrenginio veiklos etapo aprašymas (eksploatuojamas, uždarytas ar uždaromas).

3.

Įvykio aprašymas nurodant šią informaciją:

a)

incidento pobūdis ir aprašymas; paaiškinimas, kaip buvo sužinota apie įvykį; įvykio vieta ir laikas;

b)

veiklos vykdytojo kompetentingai institucijai perduotos informacijos laikas ir aprašymas, taip pat visuomenei bei, prireikus, kitoms galimai susijusioms valstybėms narėms, jei įvykio poveikis būtų tarpvalstybinio pobūdžio, perduotos informacijos laikas ir aprašymas;

c)

galimo poveikio aplinkai ir visuomenės sveikatai bei pasekmių, susijusių su atliekų įrenginio veikimo stabilumu, vertinimas;

d)

galimų įvykio priežasčių analizė.

4.

Korekcinių priemonių, kurių buvo imtasi įvykio padariniams pašalinti, aprašymas, konkrečiai:

a)

jei taikoma, paaiškinimas, kaip buvo įgyvendinamas avarinis planas;

b)

kompetentingų institucijų duotų nurodymų pobūdis;

c)

kitos svarbios nurodyti priemonės.

5.

Priemonių, kurių buvo imtasi siekiant išvengti kito panašaus incidento, aprašymas, konkrečiai:

d)

naujos leidime numatytos sąlygos;

e)

stebėsenos ir kontrolės sistemų pritaikymas;

f)

informacijos perdavimo tobulinimas;

g)

kitos svarbios nurodyti priemonės.

6.

Papildoma informacija, galimai naudinga kitoms valstybėms narėms ir Komisijai siekiant sklandžiau įgyvendinti direktyvą.


III PRIEDAS

„Klausimynas, į kurio klausimus atsakydamos valstybės narės atsiskaito už Direktyvos 2006/21/EB įgyvendinimą

A DALIS.   KLAUSIMAI, Į KURIUOS REIKIA ATSAKYTI VIENĄ KARTĄ, ATSISKAITANT UŽ PIRMĄJĮ ATASKAITINĮ LAIKOTARPĮ

1.   Administraciniai reikalai ir bendra informacija

Nurodykite kompetentingą (-as) instituciją (-as), atsakingą (-as) už:

a)

veiklos vykdytojų pasiūlytų atliekų tvarkymo planų tikrinimą ir tvirtinimą;

b)

A kategorijos įrenginių išorės avarinių planų rengimą;

c)

leidimų išdavimą ir atnaujinimą bei finansinės garantijos suteikimą ir atnaujinimą;

d)

atliekų įrenginių patikras.

2.   Atliekų tvarkymo planai ir stambių avarijų prevencija ir informacija

a)

Glaustai apibūdinkite nustatytas atliekų tvarkymo planų tvirtinimo procedūras, kaip nurodyta direktyvos 5 straipsnio 6 dalyje.

b)

A kategorijos įrenginių, nepatenkančių į 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos Direktyvos 96/82/EB dėl didelių, su pavojingomis medžiagomis susijusių avarijų pavojaus kontrolės (1), taikymo sritį, atveju, nurodykite priemones, skirtas:

stambių avarijų pavojams nustatyti,

įrenginius projektuojant, eksploatuojant ir uždarant būtinoms savybėms įdiegti,

neigiamoms pasekmėms žmonių sveikatai ir (arba) aplinkai sumažinti.

3.   Leidimas ir finansinė garantija

a)

Nurodykite priemones, skirtas užtikrinti, kad iki 2012 m. gegužės 1 d. visi eksploatuojami įrenginiai turės leidimą, kaip nustatyta direktyvoje.

b)

Glaustai apibūdinkite veiksmus, skirtus institucijoms, atsakingoms už leidimų išdavimą ir kontrolę, informuoti apie geriausius žinomus gamybos būdus.

c)

Nurodykite, ar buvo pasinaudota direktyvos 2 straipsnio 3 dalyje nurodyta galimybe sumažinti arba panaikinti reikalavimus, taikomus nepavojingų atliekų – inertinių arba ne, neužteršto grunto arba durpių – kaupimui?

d)

Apibūdinkite priemones, skirtas reguliariam leidimų atnaujinimui užtikrinti, kaip numatyta direktyvos 7 straipsnio 4 dalyje.

e)

Apibūdinkite direktyvos 14 straipsnio 1 dalyje nurodytą procedūrą ir finansinės garantijos suteikimo bei periodiško jos dydžio tikslinimo tvarką. Keliems įrenginiams, vadovaujantis direktyvos nuostatomis, jau gauta finansinė garantija? Kaip ketinama užtikrinti, kad iki 2014 m. gegužės 1 d. visiems įrenginiams bus gauta garantija?

4.   Visuomenės dalyvavimas, tarpvalstybinis poveikis

a)

Paaiškinkite, kaip analizuojama visuomenės nuomonė ir pastabos, kaip į tai atsižvelgiama prieš priimant sprendimą dėl leidimo ir rengiant išorės avarinius planus.

b)

Įrenginiai, kurie galėtų daryti tarpvalstybinį poveikį: kaip užtikrinama, kad reikalinga informacija tinkamą laikotarpį prieinama valstybėms narėms ir suinteresuotajai visuomenei?

c)

A kategorijos įrenginiai ir stambios avarijos: kokie praktiniai veiksmai numatyti siekiant užtikrinti, kad:

veiklos vykdytojas nedelsdamas perduoda reikalingą informaciją kompetentingai institucijai?

visuomenė informuojama apie saugos priemones ir reikiamus veiksmus?

veiklos vykdytojo pateikta informacija yra perduodama kitoms valstybėms narėms, jei įrenginiai galėtų daryti tarpvalstybinį poveikį?

5.   Atliekų įrenginių statyba ir valdymas

a)

Nurodykite priemones, skirtas užtikrinti, kad atliekų įrenginius valdo kompetentingas asmuo, kaip nurodyta direktyvos 11 straipsnio 1 dalyje, ir kad personalas yra tinkamai parengtas.

b)

Glaustai apibūdinkite procedūrą, kaip per 48 valandas institucijai pranešama apie bet kokius įvykius, galinčius turėti poveikį atliekų įrenginio stabilumui ir apie bet kokį didelį neigiamą poveikį aplinkai, nustatytą vykdant atliekų stebėseną.

c)

Apibūdinkite, kaip, vadovaujantis 11 straipsniu, kompetentinga institucija tikrina, ar reguliarios stebėsenos rezultatų ataskaitos:

veiklos vykdytojų perduodamos atitinkamai institucijai,

įrodo, jog laikomasi leidime nustatytų sąlygų.

6.   Įrenginių uždarymo procedūros ir procedūros po uždarymo, įrenginių sąrašas

a)

Glaustai apibūdinkite procedūrą, kaip po įrenginių uždarymo ir atitinkamai institucijai nutarus esant reikalinga užtikrinama reguliari stabilumo kontrolė ir imamasi priemonių, skirtų aplinkai daromam poveikiui sumažinti.

b)

Nurodykite priemones, skirtas užtikrinti, kad uždarytų įrenginių sąrašas, kaip numatyta direktyvos 20 straipsnyje, bus parengtas iki 2012 m. gegužės 1 d.

7.   Patikrinimai

a)

Glaustai apibūdinkite, ar atliekant direktyvoje aptariamų įrenginių kontrolę atsižvelgiama į minimalius aplinkosauginių tikrinimų kriterijus (2), ir jei taip, kaip atsižvelgiama?

b)

Glaustai apibūdinkite, kaip planuojama tikrinimo veikla. Ar nustatomi įrenginiai, kurių patikrinimas būtų atliekamas pirmumo tvarka, ir jei taip, kokiais kriterijais remiantis tie įrenginiai nustatomi? Ar patikrinimo dažnumas ir tipas yra susieti su pavojais, kurie siejami su atitinkamu įrenginiu ir jo aplinka?

c)

Apibūdinkite atliekamus tikrinimo veiksmus, tokius kaip apsilankymai įrenginio vietoje (reguliarūs ar nereguliarūs), mėginių ėmimas, vidaus stebėsenos duomenų kontrolė, atnaujinamų įrašų apie atliekų tvarkymo operacijas kontrolė.

d)

Apibūdinkite veiksmus, skirtus užtikrinti, kad patvirtinti atliekų tvarkymo planai yra reguliariai atnaujinami ir stebimi.

e)

Kokios taisyklės dėl sankcijų už nacionalinės teisės nuostatų, priimtų pagal direktyvos 19 straipsnį, pažeidimus yra taikomos?

B DALIS.   KLAUSIMAI, Į KURIUOS REIKIA ATSAKYTI ATSISKAITANT UŽ VISUS ATASKAITINIUS LAIKOTARPIUS

1.   Administraciniai reikalai ir bendra informacija

a)

Nurodykite administracinę įstaigą (pavadinimą, adresą, asmenį ryšiams, el. paštą), atsakingą už atsakymų į šio klausimyno klausimus koordinavimą.

b)

Jei įmanoma, naudodamiesi priede pateikta lentele, nurodykite apytikslį valstybės narės teritorijoje esančių kasybos atliekų įrenginių skaičių.

c)

Nurodykite savo teritorijoje esančių ir veikiančių A kategorijos atliekų įrenginių, dėl kurių poveikio galėtų kilti pavojus kitos valstybės narės aplinkai ar žmonių sveikatai, skaičių.

2.   Atliekų tvarkymo planai, stambių avarijų prevencija ir informacija apie jas

a)

Glaustai apibūdinkite:

ataskaitiniu laikotarpiu patvirtintų arba atidėtų ar atmestų atliekų tvarkymo planų skaičių,

jei taikoma ir jei įmanoma, pagrindines priežastis, dėl kurių buvo atmestas atliekų tvarkymo planas.

b)

Pateikite direktyvos 6 straipsnio 3 dalyje nurodytų išorės avarinių planų sąrašą. Jei dar ne visiems A kategorijos įrenginiams parengti avariniai planai, nurodykite trūkstamų planų skaičių ir apibūdinkite, kaip vyksta tų planų rengimo planavimas.

c)

Jei inertinių atliekų sąrašas, kaip nurodyta 2009 m. balandžio 30 d. Komisijos sprendimo 2009/359/EB 2 straipsnio 3 dalyje, kuria, siekiant įgyvendinti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2006/21/EB dėl kasybos pramonės atliekų tvarkymo techninių gairių (3) 22 straipsnio 1 dalies f punktą, papildoma „inertinių atliekų“ apibrėžtis, jūsų šalyje yra nustatytas, pateikite to sąrašo kopiją bei glaustą informacijos ir duomenų, naudojamų nustatyti, ar į sąrašą įtrauktos atliekos gali būti laikomos inertinėmis, apibūdinimą.

3.   Leidimas ir finansinė garantija

Jei įmanoma, naudodamiesi priede pateiktomis lentelėmis, nurodykite įrenginių, kuriems pagal direktyvos nuostatas yra išduotas leidimas, skaičių.

4.   Įrenginių uždarymo procedūros ir procedūros po uždarymo, įrenginių sąrašas

a)

Nurodykite, kelios įrenginių uždarymo procedūros, kaip apibrėžta direktyvos 12 straipsnyje, ataskaitiniais metais jau įvykdytos ir (arba) patvirtintos.

b)

Kiek įrenginių jūsų šalyje yra uždaryta ir reguliariai stebima?

5.   Patikrinimai

a)

Nurodykite ataskaitiniu laikotarpiu atliktų patikrinimų skaičių ir, jei įmanoma, pateikite informacijos apie šiuos atliktus patikrinimus:

A kategorijos ir kitų įrenginių,

inertinių atliekų įrenginių,

neinertinių ir nepavojingų atliekų įrenginių.

Jei yra parengta (-os) tinkamo geografinio lygmens (nacionalinio, regionų, vietos) patikrinimo programa (-os), ataskaitos priede pateikite šios (-ių) programos (-ų) kopiją (-as).

b)

Kiek nustatyta neatitikties direktyvos nuostatoms atvejų? Nurodykite pagrindines neatitiktį nulėmusias priežastis ir veiksmus, kurių buvo imtasi siekiant užtikrinti atitiktį direktyvai.

6.   Kita svarbi informacija

a)

Apibendrinkite pagrindinius direktyvos įgyvendinimo sunkumus. Kaip buvo sprendžiamos kilusios problemos?

b)

Pateikite su direktyvos įgyvendinimu susijusių papildomų pastabų, pasiūlymų ar informacijos.

PRIEDAS (4)

 

Eksploatuojami

Eksploatuojami, leidimas gautas (5)

Pereinamojo laikotarpio (6)

Uždaromi (7)

Uždaryti arba apleisti (8)

A kategorijos (9)

 

 

 

 

 

Iš kurių „Seveso“ (10)

 

 

 

 

 

Ne A kategorijos

 

 

 

 

 

Inertinių atliekų (11)

 

 

 

 

 

Nepavojingų ir neinertinių atliekų

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 


(1)  OL L 10, 1997 1 14, p. 13.

(2)  2001 m. balandžio 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos rekomendacija 2001/331/EB, nustatanti minimalius aplinkosauginių tikrinimų valstybėse narėse kriterijus (OL L 118, 2001 4 27, p. 41).

(3)  OL L 110, 2009 5 1, p. 46.

(4)  Jei įmanoma, pateikite klasifikaciją pagal sektorius: statybinių medžiagų, metalo rūdos, pramoninių mineralinių medžiagų, energinių mineralinių medžiagų ir kt.

(5)  Įrenginių, kuriems jau gautas direktyvos reikalavimus atitinkantis leidimas, skaičius.

(6)  Į 24 straipsnio 4 dalies taikymo sritį patenkančių įrenginių, kuriuos ketinama uždaryti iki 2010 m. pabaigos, skaičius.

(7)  Šiuo metu uždaromų įrenginių skaičius (12 straipsnis).

(8)  Jei įmanoma, nurodykite apytikslį apleistų ir uždarytų įrenginių, kurie gali sukelti grėsmę aplinkai ir patenka į direktyvos 20 straipsnio taikymo sritį, skaičių.

(9)  Pagal direktyvos 9 straipsnį A kategorijai priskiriami įrenginiai.

(10)  Įrenginiai, patenkantys į direktyvos 96/82/EB taikymo sritį.

(11)  Įrenginiai, kuriais perdirbamos tik direktyvoje apibrėžtos inertinės atliekos.“


Top