EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32004R2082

2004 m. gruodžio 6 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 2082/2004, iš dalies keičiantis Reglamentą (EB) Nr. 216/96, nustatantį Vidaus rinkos derinimo tarnybos (prekių ženklams ir pramoniniam dizainui) Apeliacinių tarybų darbo tvarką

OJ L 183M, 5.7.2006, p. 345–348 (MT)
OJ L 360, 7.12.2004, p. 8–11 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Bulgarian: Chapter 17 Volume 002 P. 64 - 67
Special edition in Romanian: Chapter 17 Volume 002 P. 64 - 67
Special edition in Croatian: Chapter 17 Volume 002 P. 82 - 85

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 30/09/2017; netiesiogiai panaikino 32017R1430

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2004/2082/oj

7.12.2004   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 360/8


KOMISIJOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 2082/2004

2004 m. gruodžio 6 d.

iš dalies keičiantis Reglamentą (EB) Nr. 216/96, nustatantį Vidaus rinkos derinimo tarnybos (prekių ženklams ir pramoniniam dizainui) Apeliacinių tarybų darbo tvarką

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 1993 m. gruodžio 20 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 40/94 dėl Bendrijos prekių ženklo (1), ypač į jo 157 straipsnio 3 dalį,

kadangi:

(1)

Reglamento (EB) Nr. 40/94 130 ir 131 straipsniuose numatyta Apeliacinių tarybų sudėtis ir jų darbo tvarka buvo iš dalies pakeisti Reglamentu (EB) Nr. 422/2004.

(2)

Reglamentu (EB) Nr. 422/2004, inter alia, buvo įsteigtas naujas Apeliacinių tarybų pirmininko (toliau – Apeliacinių tarybų prezidentas) postas, sukurta išplėstinė Apeliacinė Taryba ir buvo numatyta, kad tam tikromis sąlygomis Apeliacinių tarybų sprendimus gali priimti vienas narys. Dėl to būtina išsamiai apibrėžti, kokie yra Apeliacinių tarybų prezidento įgaliojimai, Apeliacinių tarybų sudėtis ir jų įgaliojimai, kaip vykdomas apeliacijų paskirstymas Apeliacinėms taryboms, taip pat kokia yra išplėstinės tarybos sudėtis ir atvejus, kada kreipiamasi į ją, bei kokiais atvejais sprendimus gali priimti vienas narys.

(3)

Apeliacinių tarybų veikla praktikoje parodė, kad yra būtina iš dalies keisti šių tarybų organizacinę struktūrą ir darbo tvarką, pavyzdžiui, registro darbą ir kai kuriuos tarybų darbo tvarkos procedūrinius aspektus. Centralizavus registrą ir perskirsčius jo kompetenciją bei reorganizavus pasikeitimo dokumentais tarp šalių tvarką būtų užtikrintas veiksmingesnis bylų nagrinėjimas Apeliacinėse tarybose. Siekiant nesutrikdyti šio reglamento įsigaliojimo metu jau nagrinėjamų bylų eigos, turi būti numatytas pereinamasis laikotarpis veiksmams, susijusiems su dokumentų pasikeitimu tarp šalių.

(4)

Šiame reglamente numatytos priemonės atitinka Committee on fees, Implementation Rules and the Procedure of the Boards of Appeal of the Office for Harmonization in the Internal Market (trade marks and designs) komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Reglamentas (EB) Nr. 216/96 iš dalies keičiamas taip:

1)

1 straipsnis pakeičiamas taip:

„1 straipsnis

Apeliacinių tarybų prezidiumas

1.   Reglamento 130 ir 131 straipsniuose minima įgaliota institucija yra Apeliacinių tarybų Prezidiumas (toliau – Prezidiumas).

2.   Į Prezidiumo sudėtį įeina Prezidiumui pirmininkaujantis Apeliacinių tarybų prezidentas, tarybų pirmininkai ir tarybų nariai, vienbalsiai išrinkti tarybose jų narių kiekvieniems kalendoriniams metams, Apeliacinių tarybų prezidentui ir tarybų pirmininkams nedalyvaujant. Tokiu būdu išrinkti tarybų nariai sudaro ketvirtadalį tarybų narių, neskaitant Apeliacinių tarybų prezidento ir tarybų pirmininkų, jei reikia, narių skaičius suapvalinamas iki didesnio vieneto.

3.   Jei Apeliacinių tarybų prezidentas negali atlikti savo pareigų ar jis dar nėra paskirtas, Prezidiumui pirmininkauja:

a)

ilgiausiai Apeliacinėse tarybose dirbantis tarybos pirmininkas arba

b)

jei darbo taryboje laikotarpis yra vienodas – vyresnis pagal amžių pirmininkas.

4.   Prezidiumo posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai jo narių, įskaitant ir jo pirmininką bei du tarybos pirmininkus. Prezidiumo sprendimai priimami balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia pirmininko balsas.

5.   Prieš prasidedant kiekvieniems kalendoriniams metams, nepažeisdamas 1b straipsnio nuostatų, Prezidiumas nustato objektyvius kriterijus, pagal kuriuos Apeliacinėms taryboms atitinkamais kalendoriniais metais bus paskirstomos bylos, taip pat minėtiems metams paskiria kiekvienos tarybos narius bei juos pavaduojančius asmenis. Bet kuris Apeliacinės tarybos narys gali būti paskirtas kelių kitų tarybų nariu ar jį pavaduojančiu asmeniu. Prireikus konkrečiais kalendoriniais metais šios priemonės gali būti pakeistos. Prezidiumo sprendimai, priimti pagal šią straipsnio dalį, skelbiami Tarnybos oficialiajame leidinyje.

6.   Prezidiumo kompetencijai taip pat priklauso:

a)

nustatyti procedūrines taisykles, reikalingas byloms, dėl kurių kreipiamasi į tarybas, nagrinėti, ir taisykles dėl tarybų darbo organizavimo;

b)

spręsti bet kokius ginčus dėl bylų paskirstymo tarp Apeliacinių tarybų;

c)

nustatyti savo vidaus darbo taisykles;

d)

nustatyti šalims, dalyvaujančioms Apeliacinių tarybų nagrinėjamose bylose, kitas praktines procedūrines instrukcijas, pavyzdžiui, susijusias su dokumentų pateikimu ir žodinio nagrinėjimo tvarka;

e)

vykdyti bet kokius kitus įgaliojimus, kuriuos jam priskiria šis reglamentas.

7.   Apeliacinių tarybų prezidentas pataria Prezidiumui tarybų išlaidų sudarymo klausimais ir nusiunčia Tarnybos pirmininkui numatomų išlaidų sąrašą, kad būtų sudaryta išlaidų sąmata. Jei mano esant tikslinga, jis pataria Prezidiumąui visais kitais klausimais, susijusiais su Apeliacinių tarybų administravimu.“.

2)

Įterpiami tokie 1a–d straipsniai:

„1a straipsnis

Didžioji taryba

1.   Reglamento 130 straipsnio 3 dalimi įsteigta išplėstinė taryba – tai Didžioji taryba.

2.   Didžiąją tarybą sudaro devyni nariai, įskaitant jai pirmininkaujantį Apeliacinių tarybų prezidentą, tarybų pirmininkus, prieš bylos perdavimą Didžiajai tarybai, jeigu toks įvyko, paskirtą pranešėją ir narius, rotacijos principu išrinktus iš sąrašo, kuriame įrašyti visi Apeliacinių tarybų nariai, išskyrus Apeliacinių tarybų pirmininką ir tarybų pirmininkus.

Prezidiumas, remdamasis objektyviais kriterijais, sudaro pirmoje pastraipoje numatytą sąrašą ir nustato taisykles, pagal kurias iš šio sąrašo išrenkami Didžiąją tarybą sudarantys nariai. Sąrašas ir šios taisyklės skelbiami Tarnybos oficialiajame leidinyje. Jei pranešėjas nebuvo paskirtas prieš bylą perduodant Didžiajai tarybai, Didžiosios tarybos pirmininkas paskiria pranešėją iš Didžiosios tarybos narių.

3.   Jei Apeliacinių tarybų prezidentas negali eiti savo pareigų arba jis dar nėra paskirtas ar, remiantis Reglamento 132 straipsniu, yra nušalinamas arba dėl jo dalyvavimo prieštaraujama, Didžiajai tarybai pirmininkauja:

a)

ilgiausiai Apeliacinėse tarybose dirbantis tarybos pirmininkas arba,

b)

jei darbo taryboje laikotarpis yra vienodas – vyresnis pagal amžių pirmininkas.

4.   Jei kitas Didžiosios tarybos narys negali eiti savo pareigų arba, remiantis Reglamento 132 straipsniu, yra nušalinamas arba dėl jo dalyvavimo prieštaraujama, jis pakeičiamas kitu, esančiu aukštesnėje pozicijoje, nariu iš sąrašo, minimo šio straipsnio 2 dalyje.

5.   Didžiosios tarybos posėdžiai yra teisėti ir žodinis bylų nagrinėjimas gali vykti tik tuomet, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip septyni jos nariai, įskaitant ir jos pirmininką bei pranešėją.

Jei Didžiosios tarybos posėdžiai vyksta dalyvaujant tik aštuoniems jos nariams, mažiausią darbo stažą Apeliacinėse tarybose turintis narys nedalyvauja balsavime, nebent jis pats yra pirmininkas arba pranešėjas; tuomet balsavime nedalyvauja tas narys, kurio darbo stažas taryboje po pirmininko ar pranešėjo yra mažiausias.

1b straipsnis

Bylų perdavimas Didžiajai tarybai

1.   Taryba gali perduoti bylą nagrinėti Didžiajai tarybai, kai mano, kad tai galima pagrįsti atsižvelgiant į teisinį bylos sudėtingumą, bylos svarbumą ar ypatingas aplinkybes, pavyzdžiui, jeigu Apeliacinės tarybos yra priėmusios skirtingus sprendimus dėl byloje nagrinėjamo teisės klausimo.

2.   Taryba perduoda bylą nagrinėti Didžiajai tarybai, jeigu mano, kad turėtų būti nesivadovaujama ankstesniuose Didžiosios tarybos sprendimuose išdėstytu atitinkamų teisės aktų aiškinimu.

3.   Prezidiumas Apeliacinių tarybų prezidento siūlymu, pateiktu jo paties iniciatyva ar Prezidiumo nariui paprašius, gali perduoti bylą Didžiajai tarybai, jeigu mano, kad tai galima pagrįsti atsižvelgiant į teisinį bylos sudėtingumą, bylos svarbumą ar ypatingas aplinkybes, pavyzdžiui, jeigu Apeliacinės tarybos yra priėmusios skirtingus sprendimus dėl byloje nagrinėjamo teisės klausimo.

4.   Didžioji taryba nedelsdama grąžina bylą tarybai, kuriai byla buvo paskirta pirmiausiai, jeigu mano, kad nėra pagrindo perduoti ją Didžiosios tarybos svarstymui.

5.   Visi sprendimai perduoti bylą Didžiajai tarybai turi būti motyvuoti ir turi būti nusiunčiami bylos šalims.

1c straipsnis

Sprendimai, kuriuos gali priimti vienas narys

1.   Prezidiumas sudaro bylų, kurias tarybos gali, išskyrus ypatingus atvejus, paskirti nagrinėti vienam nariui (tokias bylas, kuriose priimami sprendimai užbaigti bylą šalims susitarus, sprendimai dėl apeliacijų išlaidų ar apeliacijų priimtinumo), kategorijų pavyzdinį sąrašą.

Prezidiumas taip pat gali sudaryti bylų, kurių nagrinėjimas negali būti perduotas vienam nariui, kategorijų sąrašą.

2.   Taryba gali įgalioti jos pirmininką priimti sprendimą paskirti vienam nariui bylą, priklausančią Prezidiumo pagal 1 dalį apibrėžtų bylų kategorijų sąrašui.

3.   Sprendimas paskirti bylą vienam nariui nusiunčiamas šalims.

Narys, kuriam byla buvo paskirta, grąžina ją tarybai, jei nustato, kad kad daugiau nebėra pagrindo bylos perdavimui.

1d straipsnis

Bylos perdavimas, Teisingumo Teismui priėmus nutarimą

1.   Jei, taikant Reglamento 63 straipsnio 6 dalį, Teisingumo Teismo nutarime, iš dalies ar visiškai panaikinančiame Apeliacinės tarybos ar Didžiosios tarybos sprendimą, numatoma, kad Apeliacinės tarybos turi dar kartą peržiūrėti bylą, dėl kurios buvo priimtas sprendimas, Prezidiumas sprendžia, ar bylą perduoti sprendimą priėmusiai tarybai arba kitai tarybai, ar Didžiajai tarybai.

2.   Kai byla perduodama kitai tarybai, į jos sudėtį negali įeiti joks narys, dalyvavęs priimant apskųstą sprendimą. Ši nuostata netaikoma, kai byla perduodama Didžiajai tarybai.“

3)

4 straipsnio 3 dalis panaikinama, 4 dalis tampa 3 dalimi.

4)

5 straipsnis pakeičiamas taip:

„5 straipsnis

Registras

1.   Prie Apeliacinių tarybų turi būti įsteigtas Registras, pavaldus Apeliacinių tarybų prezidentui, atsakingas, inter alia, už Apeliacinių tarybų nagrinėjamų bylų visų dokumentų priėmimą, perdavimą, saugojimą ir pažymėjimą, bei už atitinkamų bylų sudarymą.

2.   Registrui vadovauja Registro tvarkytojas. Apeliacinių tarybų prezidentas paskiria vieną iš Registre dirbančių pareigūnų, kuris vykdo Registro tvarkymo funkcijas tuo atveju, jeigu nėra Registro tvarkytojo arba jis negali eiti savo pareigų, arba Registro tvarkytojas dar nepaskirtas.

3.   Registro tvarkytojas užtikrina, kad būtų laikomasi terminų ir kitų su apeliacija arba apeliaciją pagrindžiančių dokumentų pateikimu susijusių formalių reikalavimų.

Jei nustatomas pagrindas, dėl kurios apeliacija gali būti nepriimta, Registro tvarkytojas nedelsdamas nusiunčia atitinkamos tarybos pirmininkui nuomonę su išdėstytais motyvais.

4.   Žodinių bylos nagrinėjimų ir įrodymų tyrimo protokolus surašo Registro tvarkytojas arba, jei Apeliacinių tarybų prezidentas sutinka, - bet kuris kitas atitinkamos Apeliacinės tarybos pirmininko paskirtas pareigūnas.

5.   Apeliacinių tarybų prezidentas gali Registro tvarkytojui pavesti skirstyti Apeliacinėms taryboms bylas pagal Prezidiumo nustatytus bylų skirstymo kriterijus.

Prezidiumas Apeliacinių tarybų prezidento siūlymu gali pavesti Registro tvarkytojui atlikti kitas užduotis, susijusias su bylų nagrinėjimo tvarka Apeliacinėse tarybose.“.

5)

8 straipsnis pakeičiamas taip:

„8 straipsnis

Bylos nagrinėjimo tvarka

1.   Kai Registro tvarkytojas nusiunčia Apeliacinės tarybos pirmininkui nuomonę dėl apeliacijos priimtinumo pagal 5 straipsnio 3 dalies antrą pastraipą, atitinkamos tarybos pirmininkas gali arba sustabdyti bylos eigą ir sukviesti tarybą priimti sprendimą dėl apeliacijos priimtinumo, arba priimti sprendimą dėl apeliacijos priimtinumo, kuriuo bylos nagrinėjimas Apeliacinėje taryboje užbaigiamas.

2.   Nagrinėjant bylą inter partes tvarka, nepažeidžiant Reglamento 61 straipsnio 2 dalies, kartu su dokumentu, kuriame išdėstomi apeliacijos pagrindai, ir atsiliepimu į jį, gali būti pateiktas apelianto trumpas atsakymas, pateiktas per du mėnesius po to, kai jam buvo nusiųstas pranešimas apie atsiliepimą, ir atsakovo atsakymas, pateiktas per du mėnesius po to, kai jam buvo nusiųstas pranešimas apie apelianto atsiliepimą.

3.   Nagrinėjant bylą inter partes tvarka, atsakovas savo atsiliepime gali siekti ginčijamo sprendimo panaikinimo ar pakeitimo tuo pagrindu, kuris nebuvo nurodytas apeliacijoje. Tokie pagrindai netenka galios, jeigu apeliantas nutraukia bylos nagrinėjimą.“.

2 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Reglamento (EB) Nr. 216/96 8 straipsnio 2 ir 3 dalies nuostatos, iš dalies pakeistos šio Reglamento 1 straipsnio 5 punktu, taikomos nagrinėjant tik tas apeliacijas, kurios buvo paduotos po šio Reglamento įsigaliojimo.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 2004 m. gruodžio 6 d.

Komisijos vardu

Charlie McCREEVY

Komisijos narys


(1)  OL L 11, 1994 1 14, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 422/2004 (OL L 70, 2004 3 9, p. 1).


Top